Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Celiakie
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Celiakie Příspěvek č. 1

tfuj, sem si kvůli tomu musel založit trýd abych se to jen naučil vyslovovat....

mno....
jde prý o nějakou genetickou nemoc trávicí soustavy....:ble: zapříčiněnou sníženou pohyblivostí nějakýho střeva následkem intolerance lepku (nejde vyloženě o alergii), což vyvolává podráždění toho střeva a tudíž horší nebo vyloženě špatné vstřebávání potravy....takže vlastně jíte a nejíte (jako já)....že třeba nepřiberete ať se děje co se děje a "žerete" jako kyselina.... .....popis podobnej zhulenosti žejo?
Dlouhodobé užívání marihuany taky snižuje pohyblivost nějakého střeba...?

Neslyšeli jste někdy o tom, že by marihuana třeba mohla být spouštěč této nemoci?
Nemáte taky něco podobnýho třeba u známýho a tak?
Nedržíte někdo taky tuto lahůdkovou bezlepkovou dietku?


btw.
léčba: doživotní dieta ...bezlepková dieta (př. rohlík bezlepkovej stojí 8,-kč jeden)
diagnostika:
titrace ze séra (z krve) specifických protilátek a aj.

thx. za rady a tááák

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 12-04-2007 v 12:05 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Peshmerga
Stálý Člen

Karma uživatele Peshmerga - 61% PěstitelskáKarma uživatele Peshmerga - 61% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 110  

Příspěvek č. 2

Pokud potřebuješ nějaké podrobné informace o celiakii, pak si zajdi

na http://cs.wikipedia.org/wiki/Celiakie, pokud umíš anglicky pak stačí zajít na http://en.wikipedia.org/wiki/Celiac anebo si vygoogluj Celiac a najdeš hafo informací jak v angličtině, tak němčině a někdy i češtině.

Na té české stránce najdeš i webovou stránku na jeden klub v Brně, Klub Celiakie Brno. Lidé, kteří trpí celikakií mají obvykle ty nejlepší zdroje informací a jsou ochotni poradit. Pokud jde o vliv MJ na celiakii, nikde jsem o tom nečetl. S celiakií se člověk rodí (asi tak 1-2% lidí to má zakódováno v DNA) a začíná se to projevovat obvykle v dětství.

Old Post 12-04-2007 v 14:08 PM
Peshmerga je offline   Profil uživatele Peshmerga   Find more posts by Peshmerga   Foto galerie člena Peshmerga   Click here to Send Peshmerga a Private Message   Add Peshmerga to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 3

peshmerga: fakt mě nezajímaj informace z wikipedie a ani klub v brně mě moc nebere...asi tam moc lidí nehulí ale snaha asi byla btw. má to i asi 5-10%procent dospělých, 60% bezpříznaků

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Naposledy upravil Co? 12-04-2007 v 14:57 PM

Old Post 12-04-2007 v 14:50 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ona
Stálý Člen

Karma uživatele ona - 0% PěstitelskáKarma uživatele ona - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 80 

Příspěvek č. 4

celiakie - trvala nesnasenlivost bilkoviny glutenu, ktery je v povrchni casti obilnych zrn. dochazi k poskozeni sliznice tenkeho streva, v patogenezi se uplatnuji imunitni mechanizmy a take primy toxicky vliv nekterych peptidu z glutenu. uvazuje se take o vlivu infekci, hlavne adenoviru.
sliznice streva se postupne ztencuje, klky se snizuji, muzou byt uplne vyhlazene, dochazi k ubytku enzymu nutnych k traveni. malabsorpce je tak zpusobena redukci vstrebavaci plochy a defektnim enzymatickym vybavenim enterocytu. u vetsiny nemocnych mizi projevy nemoci po vynechani glutenu z potravy.
nemoc muze vzniknout i v dospelosti. vznik je sice multifaktorialni, ale huleni se na nem s 99,5 % jistotou nepodili. stoprocentni neni v medicine nic.

Old Post 12-04-2007 v 15:28 PM
ona je offline   Profil uživatele ona   Find more posts by ona   Foto galerie člena ona   Click here to Send ona a Private Message   Add ona to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

Co? - zatím jsem nenašla nic o spojení marjánky s celiakií, zkusím se v případě neúspěchu zeptat některého doktora

myslím, že snad by marjánka s celiakií neměla přímo souviset, protože pokud soudím podle popisu nemoci na http://chicory.wz.cz/view.php?cisloclanku=2006030013 , asi by mi už někdo z lékařů dávno řekl, že když mám peptický vředy a tuším ještě něco, měla bych se s marjánkou klidnit - soudím coby laik

Old Post 12-04-2007 v 20:06 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Co?
Stálý Člen

Karma uživatele Co? - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1237 

Příspěvek č. 6

jj, jeďulko prosim pozeptej se popř.
ten odkaz je docela podobnej případ
taky jsem si vydyndal gastroskopii, po 3-4letech, a všechny viděný vnitřnosti zevnitř jsou vcajku (gastroskopie rulezzz:z ....no zkusim tu trapnou dietu jak tam popisuje....týden alespoň a uvidím....třeba to bude stejný což by bylo asi lepší než kdyby to zabralo

ale co? pravděpodobnost je malá

!!! Čím méně hulíte - tím více Vás to zhuluje !!!

Návrat ke kořenům - nový přístup
Nurt Gang Grow - REGROWing - a taky timelapse c.1,
Co dělá hormon ethylen?...ukončení květu? ? Elektro-čerpaní živin do kytky
FAQ: Příznaky plísně nebo chyba výživy? * CO2

Old Post 12-04-2007 v 20:39 PM
Co? je offline   Profil uživatele Co?   Find more posts by Co?   Foto galerie člena Co?   Click here to Send Co? a Private Message   Add Co? to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Co?! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

co?: no, žeru jako kyselina a nepřibíram, takže asi stejně jako ty
co třeba že máš jinak postavenej metabolismus?

Old Post 19-04-2007 v 12:10 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Celiakie podruhé Příspěvek č. 8


Chtěl jsem se zeptat, zda někdo neví nebo nemá zkušenosti "která odrůda dokáže léčit Celiakii." - (nesnášenlivost lepku - ječmen, pšenice, žito, oves - které mohou být obsažené i v různých výrobcích např. kečup, zmrzlina apod.)

Žádný reference jsem nikde nenašel ani za pomoci překladače, pouze je zde zmiňována DŮLEŽITOST složek CB1 a CB2.

Jediným vodítkem pro mě může být "podobná" Crohnova nemoc, ale jistota, že daná odrůda umí léčit Celiakii zde nikde není.

Díky za blížší info.

Naposledy upravil yara 24-08-2012 v 23:12 PM

Old Post 07-03-2012 v 21:30 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 9

Unavuje vás bezlepková dieta? Zkuste konopnou alternativu!

http://www.czechfreepress.cz/konopi...lternativu.html

Old Post 08-11-2012 v 21:48 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:43 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4623440 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív