Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » PH a EC metr, jaky strojek vybrat?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 14 15 16 17 18 »
Kterej pH metr koupit?
Analog
Adwa
Milwaukee
Truncheon
Essentials
Hanna GrowCheck Combo
Salinger & Mack
EXTECH
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
Paranormal Grow
Stálý Člen

Karma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 241

Se asi preklik predtim ne?

Old Post 18-02-2015 v 19:01 PM
Paranormal Grow je offline   Profil uživatele Paranormal Grow   Find more posts by Paranormal Grow   Foto galerie člena Paranormal Grow     Add Paranormal Grow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
B@JTík
Stálý Člen

Karma uživatele B@JTík - 47% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 242

Jj, asi se přepsal, teď koukám, že daleko dráž příjde i jen samotná náhradní pH sonda ...

Old Post 18-02-2015 v 19:03 PM
B@JTík je offline   Profil uživatele B@JTík   Find more posts by B@JTík   Foto galerie člena B@JTík   Click here to Send B@JTík a Private Message   Add B@JTík to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 243

citace:
Původní příspěvek od HurricaneGeorge


Ten můj už taky

Koupil jsem si Hanna HI-98129 Combo pH/EC/TDS/°C a musím jen chválit!
Dobrý a kvalitní stroj, který dobře padne do ruky, rychlé a velmi přesné měření...

Koupeno z této stránky, bohužel neprodávají fyzickým osobám, tak jsem objednávku přeposlal (bez registrace - v košíku je funkce poslat objednávku kolegovi) s mými kontakty (upřesnit že to bude dobírkou) na e-mail tohoto obchodu.
Druhý den odpověděli a za 3 dny jsem to měl doma.
Konečná cena tedy 2826*1,2 = 3391 Kč, doprava ČP v ceně!

V Gshopech příkladem tady (nesmyslně mají typ 98130, který má zbytečný rozsah EC 0-20mS/cm, bohatě stačí 0-3999uS/cm = 0-4mS/cm, větší rozsah znamená menší přesnost, která je aspoň pro mě důležitá).

Na fotce lehce vyměnitelná pH elektroda Hanna HI 73127 za 1207*1,2 = 1448 Kč.


Ahoj,
dokupoval jsem si náhradní pH eldu Hanna HI 73127 aby mi moje combo zase měřilo.
Jako soukromá osoba jsem si tuto eldu mohl objednat zprostředkovaně pouze přes společnost alfatronic.cz (nemají eshop, objednávka emailem), měli by dát mírnou slevu oproti RS components.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 02-03-2015 v 14:14 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
plesnivá noha
Stálý Člen

Karma uživatele plesnivá noha - 91% PěstitelskáKarma uživatele plesnivá noha - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 72 

Příspěvek č. 244


já používám na Ph tenhle bombovej stroj. Je na něj fakt spoleh. A ta cena

Old Post 24-05-2015 v 15:06 PM
plesnivá noha je offline   Profil uživatele plesnivá noha   Find more posts by plesnivá noha   Foto galerie člena plesnivá noha   Click here to Send plesnivá noha a Private Message   Add plesnivá noha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Whiskey_777
Stálý Člen

Karma uživatele Whiskey_777 - 32% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 212 

Příspěvek č. 245

Ahoj přátelé,

stalo se mi to že mi u blue lab komba vysublimovala / vypařila tekutina u ph sondy.....
Chtěl bych se zeptat jestli jsem to d*jebal a musím si koupit náhradní sondu nebo stačí když jen doleju vodu? nemáte stím někdo zkušenost?
Děkuji.

Old Post 02-06-2015 v 14:54 PM
Whiskey_777 je offline   Profil uživatele Whiskey_777   Find more posts by Whiskey_777   Foto galerie člena Whiskey_777   Click here to Send Whiskey_777 a Private Message   Add Whiskey_777 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Whiskey_777
Stálý Člen

Karma uživatele Whiskey_777 - 32% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 212 

Příspěvek č. 246

citace:
Původní příspěvek od Whiskey_777
Ahoj přátelé,

stalo se mi to že mi u blue lab komba vysublimovala / vypařila tekutina u ph sondy.....
Chtěl bych se zeptat jestli jsem to d*jebal a musím si koupit náhradní sondu nebo stačí když jen doleju vodu? nemáte stím někdo zkušenost?
Děkuji.



AAA omlouvám všechno je ve FAQ...

Old Post 02-06-2015 v 14:57 PM
Whiskey_777 je offline   Profil uživatele Whiskey_777   Find more posts by Whiskey_777   Foto galerie člena Whiskey_777   Click here to Send Whiskey_777 a Private Message   Add Whiskey_777 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Asu
Stálý Člen

Karma uživatele Asu - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 247

Ahoj,

rád bych Vás požádal o pomoc při objasnění hodnot na PH / EC metru Extech EC 500 (ExTick II), který sem zakoupil na doporučení v tomto vláknu.
Prodejce gpprague bohužel nic nedokázal objasnit a tak sem zde.
Přístroj měří PH, tady není co vysvětlovat.
Jenže,jak zjistím EC? Kterou z naměřených hodnot je možné převézt na EC?
Pokud je cílem mít roztok s EC 1.0, tak při naměření 1000μS je EC 1.0?
Údaje PPm a mg/L jsou "jaksi" navíc nebo mi pomůžou při "míchání" ideální zálivky do hydra?
Jednotlivý příspěvky od Hlava jsem četl, ale jaksi mi uteklo jak naměřit EC :-(

Děkuji za info..

Old Post 22-06-2015 v 14:49 PM
Asu je offline   Profil uživatele Asu   Find more posts by Asu   Foto galerie člena Asu   Click here to Send Asu a Private Message   Add Asu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nefakcenko
Stálý Člen

Karma uživatele Nefakcenko - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2015
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 248

Zdravím, nikde jsem to tady nenašel a snad nebudu sám koho to zajímá, nemohl by mi někdo polopatě vysvětlit, k čemu přesně slouží na ec metru nastavení koeficientu teplotní kompenzace beta? Má to vůbec nějaký zásadní vliv na měření?

Old Post 29-08-2015 v 17:38 PM
Nefakcenko je offline   Profil uživatele Nefakcenko   Find more posts by Nefakcenko   Foto galerie člena Nefakcenko   Click here to Send Nefakcenko a Private Message   Add Nefakcenko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keany
Stálý Člen

Karma uživatele Keany - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 249

Zdar vespolek.
Mám jednu věc do placu.. koukal jsem na mnoho EC metrů.. a u všech je napsáno, že maji rozsah od 0 do 20 EC.. a k tomu dodáno: chyba měření a la přesnost přístroje (u přesně zkalibrovaného přístroje!!!) je 2% CELKOVÉ STUPNICE (tzn. 0-20EC). A to dává 0,4 EC. Tzn. měřím-li napřesno EC 1, dostanu EC 1+-0,4, tedy asi 0,6 až 1,4. Vzhledem k tomu, že na kytku v růstu leji 0,6 a na kytku v kvěru 1,7 třeba... tak je přesnost předražených EC píčovinek tak malá, že je vlastně nicnevypovídající. Jen mi potvrdí, že nejsem kripl, co tam leje množství extranadmíru, jako je třeba EC 4. Další věc je ta, že tuto přesnost uvádí výrobce a fakt, že naše EC o které se zajímáme je vlastně na úplném začátku rozsahu přístroje, takže bych se vůbec nedivil, kdyby to tam haplovalo ještě více. Pak si připočtěme nějakou chybu při kalibraci a jsme na tom, že jsme vyhodili 1000 až 5000 Kč naprosto zbytečně, ať už máme mašinku od německé firmy a nebo její kopii z asie.
Moc na forum nepřispívám a to, že to píšu zrovna sem je důsledkem prostého názvu treadu. Jsem dos a zároveň dost líný na to hledat lepší umístění. Pardon pokud to tu už někdo řešil.

Old Post 10-09-2015 v 00:00 AM
Keany je offline   Profil uživatele Keany   Find more posts by Keany   Foto galerie člena Keany   Click here to Send Keany a Private Message   Add Keany to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 250

citace:
Původní příspěvek od Keany
EC metrů.. a u všech je napsáno, že maji rozsah od 0 do 20 EC.. a k tomu dodáno: chyba měření a la přesnost přístroje (u přesně zkalibrovaného přístroje!!!) je 2% CELKOVÉ STUPNICE (tzn. 0-20EC). A to dává 0,4 EC.


To se mi moc nezdá, že by chyba v celém rozsahu stupnice byla 2% z maxima. To by muselo celé někam ujíždět a k tomu není fyzikální důvod. Takže když při nezapojených elektrodách to ukazuje EC=0 a ne -0,4 nebo případně +0,4, tak ta chyba bude narůstat od 0 postupně. Každopádně se to dá velmi dobře zkontrolovat například 0,1% odporem R=500 Ohm a s tímto odporem mezi elektrodami by měla být vodivost EC=2000 uS!

Old Post 10-09-2015 v 09:44 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keany
Stálý Člen

Karma uživatele Keany - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 251

Hele, moje zkušenost s fyzikálníma přístrojema je taková, že se bere celá stupnice. Alespoň na veškerých přístrojích v laboratoři na VŠ technicky zaměřené to tak je a v praxi to samé. Ať už jde o pravítko, nebo třeba ampérmetr.

Old Post 10-09-2015 v 21:50 PM
Keany je offline   Profil uživatele Keany   Find more posts by Keany   Foto galerie člena Keany   Click here to Send Keany a Private Message   Add Keany to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 252

citace:
Původní příspěvek od Keany
Hele, moje zkušenost s fyzikálníma přístrojema je taková, že se bere celá stupnice. Alespoň na veškerých přístrojích v laboratoři na VŠ technicky zaměřené to tak je a v praxi to samé. Ať už jde o pravítko, nebo třeba ampérmetr.


Hele nevtipkuj a nepiš nesmysly! O příspěvek výš jsem ti napsal že pokud by byla chyba přesně 2% z maximální hodnoty (20) na celém rozsahu EC metru, tak místo 0 by ti to mělo ukazovat +0.4. Pokud ti to nasucho ukazuje 0, tak jak má, tak jednoduše NEMŮŽEŠ mít chybu 2% v celém rozsahu. To je jednoduše matematika.
A pokud někde máte takové přístroje, co mají tebou popsanou chybu, tak je vyhoďte. I ten nejlevnější ohmmetr z GME http://www.gme.cz/digitalni-multime...dt-101-p722-434 má chybu pod 2% a ta chyba se počítá tak, že měřená veličina je zatížena chybou max 2%, tedy absolutní hodnota chyby bude třeba při 100 Ohmech poloviční než při 200 Ohmech (pro šťouraly: ano, k této chybě se ještě připočítává nejistota v posledním digitu měřené hodnoty - pro digitální měřák).

BTW: pokud se ti EC metr nelíbí, tak si kup ten měřák z GME a místo vodivosti měř odpor a vodivost si vypočti jako převrácenou hodnotu.

Old Post 11-09-2015 v 06:53 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keany
Stálý Člen

Karma uživatele Keany - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 66  

Příspěvek č. 253

Proč potom píšou chybu měření? když při správně zkalibrovaném, a nebo jak píšeš když nasucho měříš nulu, to podle tebe měří přesně.
Ty tvoje dva první řádky se opírají o to, že je chyba v kalibraci a ne měření. Špatně zkalibrovaný přístroj ti bude dávat chybu stále stejnou...prostě posunutou o chybu kalibrace. Pokud ale ještě bude chyba měření, což je NAPROSTO jiná věc (mimochodem ta o které se bavíme), musíš to prostě brát tak, že ať si třeba kalibruješ nastokrát, chyba tam bude. NENÍ POCHYB, že přístroj umí poznat 0 .. žádný proud je poměrně pěkně měřitelný. Proto se většinou nekalibruje měřením nuly! Velmi malý proud je pak ale docela špatně měřitelná věc, požaduješ-li přesnost..dokonce bych řekl, že čím větší proud, tím líp se měří, protože jakákoli odchylka je čím dál více zanedbatelná v poměru k měřené hodnotě (nicméně její velikost může být stále stejná - to už je otázka na konstrukci a elektroniku přístroje). Maximální chyba měření je veličina kterou garantuje výrobce, má svůj důvod a jen tak by si jí tam nepsal.

Old Post 13-09-2015 v 14:25 PM
Keany je offline   Profil uživatele Keany   Find more posts by Keany   Foto galerie člena Keany   Click here to Send Keany a Private Message   Add Keany to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bay
Nový Člen

Karma uživatele Bay - 16% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 254

Ahoj. Asu? Taky mám Extech EC 500. Podle toho co jsem pochopil tak je to jak píšeš.
Na krabici je napsáno:
Conductivity ranges 0 to 199.9µS/cm
200 to 1999µS/cm
2.00 to 19.99mS/cm Takže 1000µS je 1.0. Až do 1999µS to je 1.9 EC.
Ale když hodnota přesáhne tech 1999µS/cm tak se stupnice změní z micro (µ) na mili (m) a měřák bude ukazovat např: 2,43mS a to je 2.4 EC.

Takhle jsem to pochopil já :-D a asi je to dobře protože kyti roste jak o život a zatím žádný známky přehnojení

Peace.

Old Post 27-10-2015 v 16:08 PM
Bay je offline   Profil uživatele Bay   Find more posts by Bay   Foto galerie člena Bay   Click here to Send Bay a Private Message   Add Bay to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Asu
Stálý Člen

Karma uživatele Asu - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 29  

Extech 500 Příspěvek č. 255

Ahoj Bay. Extech EC 500 má vysvětlení na krabici produktu, máš pravdu. Hledal sem odpověď v návodu, na stránkách výrobce a hle, ono bylo schované na krabici produktu, jak prosté :-), ani prodejce gpprague.cz nic netušil, ale on je přeprodejcem. Dovozcec do ČR je Konrad.
Přístroj jednou za čas kalibruji, ale je to spíš jen pro "pocit", protože při kontrole v kalibračním pufru je vše ok. Ale za 5tis Kč se to dá očekávat.

Ať kvetou :-)

Old Post 06-01-2016 v 14:21 PM
Asu je offline   Profil uživatele Asu   Find more posts by Asu   Foto galerie člena Asu   Click here to Send Asu a Private Message   Add Asu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Paranormal Grow
Stálý Člen

Karma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% PěstitelskáKarma uživatele Paranormal Grow - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 256

Ahoj, mám Extech PH100 a prijde mi, ze i po kalibraci divne meri, jak dlouho u nej trva nez nameri hodnotu vody? Pri mereni Vam hodnota blika? Me ano

Old Post 06-01-2016 v 19:29 PM
Paranormal Grow je offline   Profil uživatele Paranormal Grow   Find more posts by Paranormal Grow   Foto galerie člena Paranormal Grow     Add Paranormal Grow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:42 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 14 15 16 17 18 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2603870 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív