Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Termoreflexní folie
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Pohodička Termoreflexní folie Příspěvek č. 1

Zdravím grower měl bych dotaz týkající se termoreflexní folie jako využití v pěstování (vytapetování skříně) . Vím že se používá jako zateplení ale kamarád mi nabídl že bych to mohl zkusit v pěstírně . Co jsem se dočet tak by měla na 97 % odrážet dlouhovlné záření (Infra červené) Ale zbytek spektra sem nejak nezjistil (píší že odráží spolehlivě sluneční světlo ale zmiňují se v % jen o IČ)

Termoreflexní fólie s hliníkovým povr-
chem odrážejí viditelné světlo, krátko-
vlnné, středovlnné i dlouhovlnné infra-
červené záření

No kdyby někdo mohl mé doměnky uvést na pravou míru tak si vyslouží veliký dík a taky K+ .

Old Post 20-10-2009 v 17:51 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spawn133
Stálý Člen

Karma uživatele Spawn133 - 54% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 150  

Příspěvek č. 2

Cau, ono sa ta folia pouziva skor ako zneviditelnenie pestirny proti termo kamere. Pretoze ta odraza tepelne ziarenie, ine vyuzitie bych asi nevidel. Na odraz svetla bych pouzil bud cierno-bielu foliu alebo diamantovku.

Old Post 20-10-2009 v 17:59 PM
Spawn133 je offline   Profil uživatele Spawn133   Find more posts by Spawn133   Foto galerie člena Spawn133   Click here to Send Spawn133 a Private Message   Add Spawn133 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DZUVIS
Stálý Člen

Karma uživatele DZUVIS - 97% PěstitelskáKarma uživatele DZUVIS - 97% PěstitelskáKarma uživatele DZUVIS - 97% PěstitelskáKarma uživatele DZUVIS - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 100  

Příspěvek č. 3

Cago Napoleon.......Tak termoreflexní folii....URCITE POUŽIJ.....PROTOZE PRVNIM KROKEM K DOBRE URODE JE HLAVNE "ZNEVIDITELNIT PĚSTÍRNU"!!!! Mno..nevim co kdyz ji nepouzijes a nahodou se nekde neco stane nebo budou nekoho hledat "Vrtulnikem" a poleti ti pres barak a si jasnej...Buch pičo.......znam dost lidi co uz na tomhle vyhoreli!!!! Je to proti zisku minimalni investice!!A je podle me Velice NUTNA!!!!!!!! Pro odraz svetla ve tve pestirne pouzij podle mě Nejlepsi Diamantovku. Ale to se tady snad doctes vsude.... Tak zdravim a Pic at se daří.....

DZUVIS..

Old Post 20-10-2009 v 18:15 PM
DZUVIS je offline   Profil uživatele DZUVIS   Find more posts by DZUVIS   Foto galerie člena DZUVIS   Click here to Send DZUVIS a Private Message   Add DZUVIS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

Hm tak jak se dívám na odpovědi Tak jsem asi příspěvek špatně formuloval. Samo že vím čím odrazit až 99% světla ba dokonce 100% :-D (ale je to složitější a v pěstování asi nerealizovatelné).
Jen sem prostě dostal echo na tuhle folii ZADARA a jelikož je z hliníku a má nepravidelně strukturovaný povrch. (nešikovně přirovnám ke kladívkovému plechu). Tak sem ctěl radu jestli to někdo někdy zkoušel. Co se toho odrazu týká. Né že bych chtěl skrýt pěstírnu před termo kamerovou helikoptérou. Prostě co je doma to se počítá :-P

Old Post 20-10-2009 v 18:50 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spawn133
Stálý Člen

Karma uživatele Spawn133 - 54% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 150  

Příspěvek č. 5

Ahaaa... len neviem ci (ak je to hlini) ci ti to pri vlhkosti nezacne oxidovat, co hlinik dokaze, zcernie...

Old Post 20-10-2009 v 19:01 PM
Spawn133 je offline   Profil uživatele Spawn133   Find more posts by Spawn133   Foto galerie člena Spawn133   Click here to Send Spawn133 a Private Message   Add Spawn133 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 6

Napoleon: Kamaráde nechtěl bych nic říkat ale folie antidetekční nemá žádné strukturování.
To co tu popisuješ je folie diamantová. To na to pasuje mnohem víc.

Buď je to nějaká specialitka, nebo fakt nevím co ti někdo zadara chce podstrčit.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 20-10-2009 v 19:56 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dokktor
Stálý Člen

Karma uživatele dokktor - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 552  

Příspěvek č. 7

mám to doma. prosvítá a celkem oxiduje - na odraz nahovno, mám pod tím eště bílou zahradnickou a stejně to prosvítá dírama, keré se v té termofolii chtě nechtě ohýbáním udělají. to už spíš na odraz použit tu druhou bílou stranu.

Old Post 20-10-2009 v 21:17 PM
dokktor je offline   Profil uživatele dokktor   Find more posts by dokktor   Foto galerie člena dokktor   Click here to Send dokktor a Private Message   Add dokktor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8

jaj radši už nic
Ja mám na mysli normalní termoreflexní folii používanou k zateplení krovu či podlahy v domku. Je to hliníková folie potažená z obou stran plastem. Tím nedochází k oxidaci hliníku a nežádoucí "šedé" barvě . Používá se pod střešní krytinu jelikož odráží tepelné záření a nedochází k přetopení podkroví. mimo jiné je to materiál používany třeba v nasa , a u záchranářů (proti promrznutí) má také efektivně odrazit všechna spekta světla a tím i tepelné záření , Nepropouští vodu atd . prostě odráží co se dá. Vúbec ale vúbec není vivinuta jako odrazová folie pro growing Můj dotaz je jen a jen ze zvědavosti jestli se někdo s touto tepelnou a "světelnou" izolací setkal v praxi , a jestli má k ní nejaký vztah či zkušenosti s ní. Jen mě zajíma odraz ve žlutém až červeném spektru . Zdali se vyrovná čistě bílé folii nebo je to totalně nahouby. (diamantová folie je celkem pálka, samozřejmě že nad ní uvažuji)

Old Post 20-10-2009 v 21:26 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od dokktor
mám to doma. prosvítá a celkem oxiduje - na odraz nahovno, mám pod tím eště bílou zahradnickou a stejně to prosvítá dírama, keré se v té termofolii chtě nechtě ohýbáním udělají. to už spíš na odraz použit tu druhou bílou stranu.


Tohodle jsem potreboval . Díky podívám se nato až mi to přiveze a kdyžtak to spálim

Old Post 20-10-2009 v 21:32 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

čau...asi myslíš paro/těsnou-nebo propustnou/ zábranu/ folii.....asi máš na mysli to co teď valím ve skříni já....kdyžtak mrkni
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=44872

Old Post 20-10-2009 v 21:44 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11


Takže folii jsem obdržel a následovalo "nečekané" zklamání . Materiál na houby takže snad možná poslouží jako termo štít. A přikládám foto toho nesmyslu.

Old Post 25-10-2009 v 13:34 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lagarto
Stálý Člen

Karma uživatele lagarto - 95% PěstitelskáKarma uživatele lagarto - 95% PěstitelskáKarma uživatele lagarto - 95% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 12


Tak ten nesmysl používám už dlouho a je to bomba ale musí se použít ta nejslabší co je.Jinak ty tlustý jsou vážně nic moc.Koukni se do mí galerky a klíďo napiš na PM ko.Hlavně to nezavrhuj!Jsem línej psát technická data ale kam se hrabe diamantka a o ceně ani nemluvě.Pěstu zdar.

cowboy

Old Post 25-10-2009 v 16:43 PM
lagarto je offline   Profil uživatele lagarto   Find more posts by lagarto   Foto galerie člena lagarto   Click here to Send lagarto a Private Message   Add lagarto to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13


ja mam totok ,chci to trochu odzkouset ale jeste nejsem hotov jak jde asi videt :-D. Zatim jen hruba stavba :-)

Old Post 25-10-2009 v 18:47 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

Takze upload pestirny bude co nevidet uz jen shazi lepsi potrubi pak hnojky a jde se nato . Btw ta folie odrazi svetlo celkem slusne ale jelikoz mam pestirnu v mistnosti kde se bezna teplota pohybuje kolem 22 stupnu tak me ta folie udelala v pestirne saunu takze sem to nahradil bilo cernou folii .

Old Post 28-10-2009 v 16:42 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

jj tak o tehle jsem uvažoval (jmenuje se bitaful bo tak nák nevim )až do doby než jsem na ni vzal zapalovač a kroutila se jak baletka pod nějakou 70w možná ale 600W bych pod to nedal pokud bych nechtěl vyhořet natož ještě nebyt doma.Nebo by to i možná šlo ale to pak zase pro jistotu člověk strčí prachy do řádnyho odtahu takže prachama se to rovná jako ta nechtěná diamantovka nehledě na to že je v prodeji jen po ruly ktera vyjde na 1500 až 2500 dle tloušky tušim . Jinak mám ji na hornim pojimači odtahu

Old Post 04-12-2009 v 21:08 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 16

a legarto ty máš něco jinyho se koukni pořádně

Old Post 04-12-2009 v 21:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:19 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3591790 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív