Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Žloutnutí listů ve 40 dni květu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Spectronic
Nový Člen

Karma uživatele Spectronic - 83% PěstitelskáKarma uživatele Spectronic - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 22  

Obecné Žloutnutí listů ve 40 dni květu Příspěvek č. 1

Zdravím Grower's.
Tak i přesto,že jsem si myslel jak skvěle zvládnu svůj první grow, přestalo se nějak dařit mím mazlíkům v tu nejlepší dobu a to ve 40.dni květu.
Osazenctvo 6 Nebul.
Pěstuju v kokosu s perlitem pod 400W Osram (SON-T plus).
Hnojím Wuxalem SUS kalcium, PK 13-14 a Topmaxem.Ted v květu dostávaj každej druhej den cca W 1ml/l, PK 3ml/l,topmax 3ml/l v zálivce.
Teplota cca 28 až (33 °C-většinou poslední dvě hodiny svícení).

Posledních 14 dnů rostliny žloutnou a listy vypadají viz foto.

Prosím o radu a pomoc.

Old Post 19-05-2006 v 12:43 PM
Spectronic je offline   Profil uživatele Spectronic   Find more posts by Spectronic   Foto galerie člena Spectronic   Click here to Send Spectronic a Private Message   Add Spectronic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spectronic
Nový Člen

Karma uživatele Spectronic - 83% PěstitelskáKarma uživatele Spectronic - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 2


Jo a tady to foto.

Old Post 19-05-2006 v 12:53 PM
Spectronic je offline   Profil uživatele Spectronic   Find more posts by Spectronic   Foto galerie člena Spectronic   Click here to Send Spectronic a Private Message   Add Spectronic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

Spectronic: Máš NAV-T super - ne SON -T. Jinak je dost možný, že kytky tak reagují na ph, který neměříš. Taky si myslim, že je to nedostatečným odtahem, kterej tam je. Mno a hoď fotky skříně do indoor galerky a nebuď paranoidní

Old Post 19-05-2006 v 13:22 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 4

80 - 90 % šance že to bude příliš vysokym pH

Snark in the System

Old Post 19-05-2006 v 15:05 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 5

sn: 100%...

Old Post 19-05-2006 v 16:06 PM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spectronic
Nový Člen

Karma uživatele Spectronic - 83% PěstitelskáKarma uživatele Spectronic - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 6

Ok.Je to možný,ale pokud nemám PH metr, těžko s tím něco udělám. Nebo ????
To Rappa,snark,bubik - nejakej nápad?

Old Post 19-05-2006 v 18:26 PM
Spectronic je offline   Profil uživatele Spectronic   Find more posts by Spectronic   Foto galerie člena Spectronic   Click here to Send Spectronic a Private Message   Add Spectronic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Jasný: Kup si ph metr...

Akvaristika, ph papírky za šest pětek..... levnější řešení

pokud skutečně zjistíš vysoké ph budeš muset zakoupit přípravek kyselina citrónová - pro snížení ph roztoku pro zálivku v období květu. Na www.growshop.cz ji prodávaj litr za 250,- Kč.

nebo kyselinu fosforečnou - http://www.vltava2000.cz/qth-grow/g...trGoodsID=20003

Naposledy upravil 19-05-2006 v 19:25 PM

Old Post 19-05-2006 v 18:43 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 8

změnit hnojky - na nějaký co víc okyselujou

Snark in the System

Old Post 20-05-2006 v 12:28 PM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Figaro
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Figaro - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 947  

Příspěvek č. 9

Mám úplně stejnej problé jako tady pan Spectronic. Ale to PH by podle mě mělo bejt neutrální(7) jelikož sem povrch hlíny posipal skořápkama(Ca). Nevim jestli to bude PHčkem může to být taky nedostatkem dusíku. Ty papírky si musim taky koupit.

projekt Venus
Zeitgeist movement

„Kdo se zeptá, vypadá jako hlupák pět minut. Kdo se nezeptá, bude hloupý celý život.“

„Je s podivem, že většina lidí na světě nechápe náš peněžní a bankovní systém, protože kdyby ho chápali, věřim, že by byla revoluce ještě dřív, než by ráno vyšlo slunce."
Henry Ford , 1922

"Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali."

Old Post 20-05-2006 v 12:49 PM
Mr. Figaro je offline   Profil uživatele Mr. Figaro   Find more posts by Mr. Figaro   Foto galerie člena Mr. Figaro   Click here to Send Mr. Figaro a Private Message   Add Mr. Figaro to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mr. Figaro! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deckardph
Stálý Člen

Karma uživatele Deckardph - 72% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 151  

Příspěvek č. 10

Mr Figaro : prilis vysoky Ph tzn ze musis trochu okyselit !

Old Post 20-05-2006 v 13:01 PM
Deckardph je offline   Profil uživatele Deckardph   Find more posts by Deckardph   Foto galerie člena Deckardph   Click here to Send Deckardph a Private Message   Add Deckardph to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 11

Mr. Figaro - To co jsi mel na listech ty,vypada trochu jinak nez tenhle pripad.Koneckoncu se nad tim zamysli.Co ti udela spatny PH?Zablokuje prijem urcitych prvku a pak se to muze projevovat presne takhle (muze to vypadat jako nedostatek dusiku i jinych prvku,ale na vine je spatny PH ktery prijem techto prvku zablokuje).V hline je nepravdepodobny,ze bys mel spatny PH.Je dulezity si vzdycky prvni zmerit PH a az potom laborovat s zivinama.Tohle je hydro,je to trosku neco jineho,PH zmeris snadno a je hodne pravdepodobny,ze v tomhle pripade za to opravdu muze PH (obzvlaste pokavad nebylo doposavad vubec mereny).

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Old Post 20-05-2006 v 13:15 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Figaro
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Figaro - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 947  

Příspěvek č. 12

To Jahudka
No jo...Dokuď to PH nemám změřený tak to tim bejt může, ale ty skořápky to měli snad vyrovnat, ne?
Viš co myslim, jak sme řešily tu diskuzi Dusík v květu.....to s tim žloutnutim, tak to dusíkem sice bylo, ale to zastavilo žloutnutí spodních listů. Teď sou naopak žlutý vrchní listi(ne přímo žlutý, spíš hodně světle zelený). A já už fakt nevim co stim...dusík to nezachrání a PH by mělo bejt v normálu.

projekt Venus
Zeitgeist movement

„Kdo se zeptá, vypadá jako hlupák pět minut. Kdo se nezeptá, bude hloupý celý život.“

„Je s podivem, že většina lidí na světě nechápe náš peněžní a bankovní systém, protože kdyby ho chápali, věřim, že by byla revoluce ještě dřív, než by ráno vyšlo slunce."
Henry Ford , 1922

"Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali."

Old Post 20-05-2006 v 13:32 PM
Mr. Figaro je offline   Profil uživatele Mr. Figaro   Find more posts by Mr. Figaro   Foto galerie člena Mr. Figaro   Click here to Send Mr. Figaro a Private Message   Add Mr. Figaro to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mr. Figaro! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spectronic
Nový Člen

Karma uživatele Spectronic - 83% PěstitelskáKarma uživatele Spectronic - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 13

Takže pánové myslíte, že si mám přeměřit PH živného roztoku a případně trochu okyselit? Používám ten Wuxal Kalcium, tak jestli to nebude tím. Ale nové hnojky se mi ted kupovat nechce. Až nabiju baterie, přihodím ještě pár fotek aby jste měli více z čeho usuzovat, ale nejdřív jsem N přidal a pak zase ubral a moc vliv to nemělo.A začalo to taky odspoda a pomalu to jede nahoru.A mám strach aby se z toho nerozhodilo bobtnání šišek. Jo a myslíte, že když se to dá do pohody tak ty listy normálně zazelenaj nebo už jsou zničený? Protože je likviduju. Jinak díkec za příspěvky.

Old Post 20-05-2006 v 14:28 PM
Spectronic je offline   Profil uživatele Spectronic   Find more posts by Spectronic   Foto galerie člena Spectronic   Click here to Send Spectronic a Private Message   Add Spectronic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Upozornění Všechno v tomhle příspěvku se týká hnojiv AH a jejich dávkování pro hlínu Příspěvek č. 14











Mr. Figaro - Pohnoj to jeste vic.Dusik to zachrani pokavad ti to zezelenalo po predchozi aplikaci alespon trosku tak to bylo tim nedostatkem.Proste ho tam davas malo.Jezisi lidi,mam kazdymu ukazovat co udela hnojka s kytkou?Ta kytka ti po aplikaci hnojky musi zezelelenat.Proste musi,pokavad mas vsechno ostatni OK.Ta kytka zezelena az tak,ze je skoro modra a nespalis to tim.Ja pouzivam AH a nevim jak s jinejma hnojkama,takze na to pozor aby jste to nespalili.S Ahackama v klidu polejvam koncentraci 10x kdyz jsou kytky stary 14 dni.Ta voda kterou to zalejvam je uplne hnedocervena.Za tyden jsou hodne tmave zeleny.NIKDY jsem je ahackama nespalil (snad to ani nejde).Neboj se a klidne jim to tam poradne naper a jestli mas strach udelej to jen na jedny kytce.Ja hnojim KAZDOU zalivku.Nikoliv obcas jak je v navodu.To co je v navodu (v navodu u AH)je totiz nedostatecny.Skorapky ti PH zvysej,trosku bych se toho bal,protoze nevis o kolik atd.Kazdopadne vysoky PH zpusobuje taky zloutnuti to je nepopiratelny.

-Ted to dulezity.Pokavad to mas ted jen na hornich listech,muze to byt i tim,ze mas moc blizko lampu (zmer si tam teplotu jeste predtim,nez zacnes znovu pridavat hnojky).


Fotky

To byla kytka kterou jsem trapil nedostatkem zivin.Pak jsem ji zacal davat davku hnojiv v koncentraci 10x.Muzete videt co to s ni udelalo.

1 den 1 aplikace hnojiva v davce 10x





2 den 5 pri nonstop aplikaci hnojiva v davce 10x




3 den 7 pri nonstop aplikaci hnojiva v davce 10x















4 -den 11 pri nonstop aplikaci hnojiva v davce 10x













5 -den 15 pri nonstop aplikaci hnojiva v davce 10x














6 -den 21 pri nonstop aplikaci hnojiva v davce 10x














7 -den 28 pri nonstop aplikaci hnojiva v davce 10x














8 -den 57 pri nonstop aplikaci hnojiva v davce 10x













9 -den 66 pri nonstop aplikaci hnojiva v davce 10x


I v kvetu to bylo porad hnojeny na rust.Nikdy jsem ji nevysadil slozku grow.I z takovy chudinky muzete mit nakonec paradni kytku a palici,ale chce to hnojit,hnojit a hnojit.Kdyz jim nedavate ziviny,nedivte se,ze to zloutne a neroste.








10 Na posledni fotce muzete videt cerstve zakoreneny rizky ktery zahnojuju normalni davkou hnojiva (AH) pro hlinu.NIKDY jim to nevadilo a nespali je to.Je to vseobecne rozsirenej omyl.Delam to prave proto,aby cerstve zakoreneny rizky nezloutnuly.Rizky zloutnou bud z duvodu vysokyho PH (spatne upraveny PH rockwoolu) a nebo z nedostatku zivin.Vsimntete si ty barvy ve sklenicce a v tom talirku.Kdo zna AH tak to vidi co je to za davku.Sice ta fotka neni moc dobra,ale videt to je.


-Priste vam ukazu,jak se da udelat fialka z white odrudy he he

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Naposledy upravil Jahudka! 20-05-2006 v 17:57 PM

Old Post 20-05-2006 v 14:34 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spectronic
Nový Člen

Karma uživatele Spectronic - 83% PěstitelskáKarma uživatele Spectronic - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 15


To Jahůdka-Ty si tady povídáš s Mr.Figarem, ale já bych byl rád kdybys k tomu řekl něco i mě konkrétně. Je mi jasný, že se asi znáte a já sem tu novej. Tvoje pokusy jsou parádní a líbí se mi tvůj způsob práce. Já si jedu první záležitost a sleduju to i když né tak důsledně jako ty a čerpám zkušenosti. Myslíš, že kdybych to takhle nechal tak kytka dojede v pohodě, nebo to chce na tom zapracovat. Tady ještě jedno foto.

Old Post 21-05-2006 v 10:00 AM
Spectronic je offline   Profil uživatele Spectronic   Find more posts by Spectronic   Foto galerie člena Spectronic   Click here to Send Spectronic a Private Message   Add Spectronic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 16

Spectronic - Vzdyt ty kytky mas uplne OK.Jsou nadherny a zdravy a jestli te trapi tech par listecku?Bude to nejspis od lampy nebo prirozeny shazovani staryho listi,ale rozhodne to u tebe na krizi nevypada.Moc bych to zatim neresil,ale to PH si samozrejme zmer.Je to u hydra jedna z nejdulezitejsich veci.
To nevypada na nedostatek cehokoliv (a nebo zatim jen minimalni),protoze ty kytky jsou nadherne zeleny.Vypada to na lokalni prehrati od lampy,nebo prirozeny odumirani listu.Kdyz se kouknes na fotku 8 v mojem predchozim prispevku tak ma uplne to samy,je to proste v pokrocilem stadiu kvetu normalni.
Taky je mozny,zes vsechno to zluty listi otrhal a ted to na fotce vypada jinak nez byla skutecnost,ale ty kytky tak jak jsou vypadaj dobre.

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Naposledy upravil Jahudka! 21-05-2006 v 10:31 AM

Old Post 21-05-2006 v 10:11 AM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:07 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
25-08-2018 - Stříhání listů v květu. - 6 odpovědí
29-07-2010 - Kroucení listů u květů - 3 odpovědí
25-01-2005 - prostříhání listů v době květu? - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2956080 seconds with 34 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív