Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » čistota pěstírny=půl úspěchu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
janiiis
Stálý Člen

Karma uživatele janiiis - 94% PěstitelskáKarma uživatele janiiis - 94% PěstitelskáKarma uživatele janiiis - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 147  

čistota pěstírny=půl úspěchu Příspěvek č. 1




Když jsem procházel galerie všimnul jsem si, že spousta growerů má problém, který jsem i já nedávno řešil. Jsou to rezavé, oranžové skvrny na listech.
Když jsem přemejšlel, čím to může být, porovnával jsem to s dalšíma dvěma skříněma od growerů, který jedou úplně to samý - stejná wattáž (250w), stejná ventilace (UFO 225m3/h), stejnej model od tý samý matky, stejná vlhkost (40-60%) i teplota (20-28C). Ph i EC taktéž. Přišel jsem na to, že jedině v mým případě ve skříni mám docela dost prachu , kterej se usazuje na podlaze, popř. poletuje po skříni. Je to právě díky silnýmu větráku, kterej do skříně natáhne úplně všechno. Asi nemusím připomínat, že prach na sebe váže různý bakterie a plíseň, která se může v okolí skříně nacházet.

Moje rada tedy zní = zachovávat ve skříni úplný čisto, nejlépe se snažit přiblížit laboratorním podmínkám . Nevím jak u hlíny, ale u bubbleristů by to neměl být problém. Sám jsem na přítah do skřině naistaloval z jedný strany stěny pletivo na zachytávání toho největšího bordelu a z druhý strany stěny je takovej flic, co se používá u pach.filtru na zachytávání toho jemýho bordelu a nečistot.

Jinak - dále - skříň by měla být samozřejmě dokonale utěsněná, aby se vzduch do skříně nenatahoval jinudy, než má. Dále pak, při každým otvírání skříně hlavní větrák vypínám, aby se nečistoty nenatahovaly do skříně právě při manipulaci s kytkou.

Osobně vím, že od té doby, co jsem naistaloval prach.filtr, mám klid . Doufám, že to pomůže i těm, co se potýkají s podobným problémem.

LET'S GROW...
250W - Nebula - grow #1 by Janiiis
250W - Northern Lights - bubbler+scrog

Old Post 15-04-2006 v 11:07 AM
janiiis je offline   Profil uživatele janiiis   Find more posts by janiiis   Foto galerie člena janiiis   Click here to Send janiiis a Private Message   Add janiiis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

Příspěvek č. 2

Hm, já trochu nechápu ,proč se jako mám ve skříni blížit laboratorním podmínkám, ještě chápu, že by měl být prach. filtr na přítahu k cool tube (aby se nezasrala výbojka), ale už vidím jamajské rasty, jak venku obalují kytku prachovými filtry, aby se jim náhodou ke kytce nedostl prach. Konopí je kytka, co původně i dnes roste veku a prach venku vždy byl BUDE!!!!!!!!!

Old Post 15-04-2006 v 11:17 AM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janiiis
Stálý Člen

Karma uživatele janiiis - 94% PěstitelskáKarma uživatele janiiis - 94% PěstitelskáKarma uživatele janiiis - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 3

2 kosmej: nevím, jestli jsi pochopil, pro koho jsem tento therad napsal.... takže - je pro lidi, co mají ten samej problém jako jsem měl já. A od tý doby, co jsem začal udržovat ve skříni čisto mám klid. Asi tak. Peace.

LET'S GROW...
250W - Nebula - grow #1 by Janiiis
250W - Northern Lights - bubbler+scrog

Old Post 15-04-2006 v 11:28 AM
janiiis je offline   Profil uživatele janiiis   Find more posts by janiiis   Foto galerie člena janiiis   Click here to Send janiiis a Private Message   Add janiiis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dalas
Stálý Člen

Karma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% PěstitelskáKarma uživatele dalas - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 498  

Příspěvek č. 4

Rozhodně souhlasím s Janiiis. Ve skříni co možno nejčistěji.
Sám mám prachovej filtr na přítahu(i u CT) kterej tak jednou za týden čistím, vždycky se divím kolik prachu tam je.

KOSMEJ: Pěstování indoor je od toho dát kytkám ty NEJ podmínky.
Prach myslím k ničemu neprospívá(opravte mě zda se mílím))

Chronic, Mazar-bubler, 400W-Sklizeno
PwP-bubler,400W--Sklizeno
JH, PoG - Bubler, 400W-Sklizeno
Zabezpečení pěstírny aneb využití mob tel.

Old Post 15-04-2006 v 11:40 AM
dalas je offline   Profil uživatele dalas   Find more posts by dalas   Foto galerie člena dalas   Click here to Send dalas a Private Message   Add dalas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od janiiis
2 kosmej: nevím, jestli jsi pochopil, pro koho jsem tento therad napsal.... takže - je pro lidi, co mají ten samej problém jako jsem měl já. A od tý doby, co jsem začal udržovat ve skříni čisto mám klid. Asi tak. Peace.


A jsi si jistý, že se to spravilo zrovna tím filtrem? Nezměnil jsi ještě něco jiného, než ten filtr? Já totiž občas mívám stejný problém ( - rezavé krajíčky listů, ale týká se to jenom nejspodnějších listů) proto píšu, co píšu. Já to totiž do teď přisuzoval tomu, že hnojím listy stejně silným roztokem, jako půdu, proto jsem myslel, že na ty nejspodnější listy stéká hojivo z horných listů, proto jsou ty spodní trochu zasažené přehnojením.

Jinak jsem ale nikdy neshledal vztah mezi rezavými krajíčky spodních listů (stejně je v květové fázi orvu) a výnosem.

p.s. sorry, jestli jsem zvolil nepříjemný styl příspěvku - nebylo to tak myšleno. ZDAR KVĚTU!!

Old Post 15-04-2006 v 11:43 AM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HavanaJoe
Stálý Člen

Karma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 6

citace:
Hm, já trochu nechápu ,proč se jako mám ve skříni blížit laboratorním podmínkám, ještě chápu, že by měl být prach. filtr na přítahu k cool tube (aby se nezasrala výbojka), ale už vidím jamajské rasty, jak venku obalují kytku prachovými filtry, aby se jim náhodou ke kytce nedostl prach. Konopí je kytka, co původně i dnes roste veku a prach venku vždy byl BUDE!!!!!!!!!


Kosmej: covece, neshazuj tady kvalitu Janiiisova prispevku nakejma svejma vykrikama. Nikdo po tobe nechce, abys v outdooru obaloval ganju prachovejma filtrama.
Jde o to, ze v indooru jde kazdemu (zrejme krome tebe) o idealni podminky a ne o simulaci prirody. A k tomu beze sporu patri kvalita vzduchu. Eliminaci prachu snizujes i riziko nakazy. Vzdycky je lepsi prevence, nez se pozdeji vyporadavat s nastalymi poroblemy. Navic prachovej filtr na pritahu vzduchu do skrine je korunova zalezitost a jeho zprovozneni otazkou 20 minut.

Zaslouzil bys K-.

code:
            _______                ___  __            o __  ___    o ___
       ____/_|___)\)/=       |    |__  / _   /\  |    |  / |__     |  | 
      /   _  ^]   _ `)----<| |___ |___ \__/ /~~\ |___ | /_ |____   |  |  //
      `""(_)"""""(_)"`     `"(_)(_)"""""""""""""""""""""""""""(_)(_)""""""
ω Živiny, choroby, škůdci ω

Old Post 15-04-2006 v 11:43 AM
HavanaJoe je offline   Profil uživatele HavanaJoe   Find more posts by HavanaJoe   Foto galerie člena HavanaJoe   Click here to Send HavanaJoe a Private Message   Add HavanaJoe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od HavanaJoe


Kosmej: covece, neshazuj tady kvalitu Janiiisova prispevku nakejma svejma vykrikama. Nikdo po tobe nechce, abys v outdooru obaloval ganju prachovejma filtrama.
Jde o to, ze v indooru jde kazdemu (zrejme krome tebe) o idealni podminky a ne o simulaci prirody. A k tomu beze sporu patri kvalita vzduchu. Eliminaci prachu snizujes i riziko nakazy. Vzdycky je lepsi prevence, nez se pozdeji vyporadavat s nastalymi poroblemy. Navic prachovej filtr na pritahu vzduchu do skrine je korunova zalezitost a jeho zprovozneni otazkou 20 minut.

Zaslouzil bys K-.


neblbni, bez diskuze si názor nevytvořím, zasloužil bys K -!!!!!!!!! )))

Old Post 15-04-2006 v 11:48 AM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janiiis
Stálý Člen

Karma uživatele janiiis - 94% PěstitelskáKarma uživatele janiiis - 94% PěstitelskáKarma uživatele janiiis - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 8

2 kosmej: v pohodě. Souvislost mezi rezavými listy a prachem samozřejmě být vůbec nemusí. Prach může být jen jeden z důvodů nákazy. A to byl právě můj problém. Pokud můj příspěvek pomůže alespoň jednomu dalšímu growerovi, stálo za to se o moji radu podělit.

LET'S GROW...
250W - Nebula - grow #1 by Janiiis
250W - Northern Lights - bubbler+scrog

Old Post 15-04-2006 v 11:52 AM
janiiis je offline   Profil uživatele janiiis   Find more posts by janiiis   Foto galerie člena janiiis   Click here to Send janiiis a Private Message   Add janiiis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od janiiis
2 kosmej: v pohodě. Souvislost mezi rezavými listy a prachem samozřejmě být vůbec nemusí. Prach může být jen jeden z důvodů nákazy. A to byl právě můj problém. Pokud to pomůže alespoň jednomu dalšímu growerovi, stálo za to, se o moji radu podělit.


Já janiisi potřebuju vědět tohle: přidal jsi pracový filtr - to vím, ale vlhkost, světlo, hnojivo, vodu, PH atd. jsi neměnil?

Já totiž jsem psychouš, co když se objeví problém, začne měnit věci najednou - a pak nevím, kyž se to "spraví" co byl ten problém, protož jsem změnil třeba 3 věci najednou.

Old Post 15-04-2006 v 11:57 AM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janiiis
Stálý Člen

Karma uživatele janiiis - 94% PěstitelskáKarma uživatele janiiis - 94% PěstitelskáKarma uživatele janiiis - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 10

2 kosmej: právě že jsem nic neměnil, jedu v stále stejných podmínkách.

LET'S GROW...
250W - Nebula - grow #1 by Janiiis
250W - Northern Lights - bubbler+scrog

Old Post 15-04-2006 v 12:01 PM
janiiis je offline   Profil uživatele janiiis   Find more posts by janiiis   Foto galerie člena janiiis   Click here to Send janiiis a Private Message   Add janiiis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KOSMEJ
Stálý Člen

Karma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% PěstitelskáKarma uživatele KOSMEJ - 96% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 385 

Příspěvek č. 11

OK, tak zkusím prach. filtr. dík.

Old Post 15-04-2006 v 12:05 PM
KOSMEJ je offline   Profil uživatele KOSMEJ   Find more posts by KOSMEJ   Foto galerie člena KOSMEJ   Click here to Send KOSMEJ a Private Message   Add KOSMEJ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 12

Heheeeee, problemy nejak nejsou, jo Prasokillere? A co jako jsou ty podivny listy vlevo vzadu a uprostred vzadu, a vubec vsechny okrajovy??? Takovy ty zahnedly..tobe uz to hnije a nebo plesnivi!!! Koukam, ze uz se u tebe projevuje "Flowers likes FAQ, Prasokillah don't" :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 15-04-2006 v 20:14 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
janiiis
Stálý Člen

Karma uživatele janiiis - 94% PěstitelskáKarma uživatele janiiis - 94% PěstitelskáKarma uživatele janiiis - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 147  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od prasokillah
no já tam zrovna laboratorní podmínky nemám, a problémy nějak nemám


Tak to buď rád. Spousta lidí takový štěstí nemá

LET'S GROW...
250W - Nebula - grow #1 by Janiiis
250W - Northern Lights - bubbler+scrog

Old Post 17-04-2006 v 15:26 PM
janiiis je offline   Profil uživatele janiiis   Find more posts by janiiis   Foto galerie člena janiiis   Click here to Send janiiis a Private Message   Add janiiis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

2Prasokillah Příspěvek č. 14


Toz tady jsem to zakrouzkoval, na te druhe fotce to diky naladeni vseho do modra vypada lip, ale na tehle to vypada silene...asi bych to musel videt v realu a nebo si nastav bilou na fotaku rucne a spravne. Kazdopadne uvidime, jak ti to dopadne na konci, vysledek je rozhodujici.

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 18-04-2006 v 09:04 AM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:11 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6226150 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív