Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » LED box - od diody až k palici (doufam)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
WhiTe
Stálý Člen

Karma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 344  

Příspěvek č. 33

Budu opisovat z http://www.sci.muni.cz/~fyzrost/

Základní forma všech typů fytochromů má modrou barvu a maximum absorbce ve spektrální oblasti jasně červeného záření (660 nm) a označuje se Pr, (Phytochrome - red). Jen tato forma je rostlinami syntetizována.

...


Mezi procesy řízené modrým světlem pomocí kryptochromových receptorů patří především fototropické pohyby orgánů rostlin (blíže viz kap. 12.2) a pohyby průduchů. Aktivuje některé biochemické procesy (např. syntézu anthokyanů) Modré světlo má ale také výrazný účinek na některé morfogenetické procesy (včetně tvorby květních orgánů), i na inhibici rychlosti růstu stonků a listů.

Podle grafu je brchol mezi 450 - 455nm


...


Z asimilačních barviv, kterých bývá v každém z obou fotosystémů několik stovek
molekul, má zcela výjimečné postavení chlorofyl a. Nejen proto, že je ho daleko největší
množství (asi tři čtvrtiny všech barviv v chloroplastech), ale také pro schopnost přejít do
ionizovaného stavu (předat elektron) po příjmu energie fotonů. Tuto schopnost mají
ovšem jen některé molekuly chlorofylu a umístěné v jádru fotosystémů. Chlorofyl a
nacházíme ve všech částech fotosystémů, na rozdíl od chlorofylu b, který bývá zastoupen
pouze v anténách. Chlorofyl b má tudíž jen přídavnou (akcesorickou) funkci, stejně jako
karotenoidy. Pro fungování fotosyntetického aparátu není nezbytný.

Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.

Old Post 07-06-2006 v 09:27 AM
WhiTe je offline   Profil uživatele WhiTe   Find more posts by WhiTe   Foto galerie člena WhiTe   Click here to Send WhiTe a Private Message   Add WhiTe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 34

Hezký, taky sem četl, ale nevyplývá z toho že 470nm neni vhodný, jen 455nm je vhodnější... Ale když se pořádný 455nm diody nedělaj (alespoň sem na ně nenarazil), tak neni co řešit.

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 07-06-2006 v 10:56 AM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WhiTe
Stálý Člen

Karma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 344  

Příspěvek č. 35

ale 460nm se delaj .... a 455nm se delay royal blue luxeony - asi do nich pudu.... ale je to dost prachu

Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.

Old Post 07-06-2006 v 12:02 PM
WhiTe je offline   Profil uživatele WhiTe   Find more posts by WhiTe   Foto galerie člena WhiTe   Click here to Send WhiTe a Private Message   Add WhiTe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmetek
Stálý Člen

Karma uživatele zmetek - 89% PěstitelskáKarma uživatele zmetek - 89% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 36

Taky premejslim o tech luxeonech.1W za 2,41 dolaru.Skoda ze se nedelaj i cerveny o spravny vlnovy delce.

Old Post 07-06-2006 v 13:32 PM
zmetek je offline   Profil uživatele zmetek   Find more posts by zmetek   Foto galerie člena zmetek   Click here to Send zmetek a Private Message   Add zmetek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 37

Mno, každopádně at počítam jak počítam poměr diod mi 1:2, jak píše WhiTe, tam rozhodně nejní. dle mýho soudu je to něco přes 1:4 no vlastně to vychází 320 Red : 68 Blue
Pokud jde o to jak vypadá světlo tak stačí zalistovat na první stránku a tam je to světlo vyfocený tak si to mužete prohlídnout případně přepočítat...
Ale jak všichni mužete vidět (jen co pořídím digitál tak snad o něco lépe) že vlnová délka těch modrejch je v celku ideální - prakticky vůbec se kytí netáhnou nahoru ale jenom košatí - dělají bonsaiky a přitom ja osobně se o ně vyloženě nesnažím.
Jo už když jsem ty modrý Ledky kupoval tak jsem si říkal že těch 470 nm je v tom grafu účinnosti trošičku vedle ale nic lepšího se koupit nedalo před tím pul rokem ....
Každopádně mě ohlasy těší a mužu zaručit že touhle skřínkou experimenty s LED nekončí jen čekám co z toho bude až to přepnu na květ..... sou LED's gou

ReeJacks LED box


CO JSOU TO LEDKY !!!

Výroba másla a Cookiesek

Old Post 08-06-2006 v 12:33 PM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WhiTe
Stálý Člen

Karma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 344  

Příspěvek č. 38

ReeJack: ja nepocitam pomer kusu ale pomer svetla, kdyz si to prepocitas na radiometricky lumeny tak ti vyde 1:2

Nejde mi o to jak mas poskladany svetlo, to mam samozdrejme prohlidnuty , ale jak to svetlo sviti ... jestli je osviceni tou modrou kontinualni...

tech 470nm taky neberu jako chybu, jen pisu ze se da sehnat lepsi

jinak mas to fakt hezoucky

Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.

Old Post 08-06-2006 v 12:54 PM
WhiTe je offline   Profil uživatele WhiTe   Find more posts by WhiTe   Foto galerie člena WhiTe   Click here to Send WhiTe a Private Message   Add WhiTe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 39





Dokládám další obrázky ze skřínky
Ňákou dobu jsem jim nechal volnost + par závaží..... - do vejšky se moc netahnou ale jdou velice pomalu na muj vkus. Na druhou stranu mi příjde divný že mě bací do rypáku smrad jak bejk a to jsou takle malý a na periodě 18 / 6 - fotky jsou ve dvou postech :/

ReeJacks LED box


CO JSOU TO LEDKY !!!

Výroba másla a Cookiesek

Old Post 12-06-2006 v 19:09 PM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 40





a ještě ice a celkovej pohled

ReeJacks LED box


CO JSOU TO LEDKY !!!

Výroba másla a Cookiesek

Old Post 12-06-2006 v 19:13 PM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hogi
Stálý Člen

Karma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% PěstitelskáKarma uživatele hogi - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 425  

Příspěvek č. 41

Koukám, že to máš fakt pěkný. Zvlášť ta BB se ti na rozdíl od mě povedla. Smrděj fakt vostře ikdyž sou na růstu a pak při květu je to taky síla. Bejt tebou, tak bych už pomalu přepnul na květ. Tyhle mrchy ještě vyrostou jak bejk. Koukni na moje fotky před přepnutim a teď v půlce doby květu. Pomalu se mi nevejdou do skříňky...

Mini LED box by Hogi
Mini Clone Box by Hogi
LED Box by Hogi 2.0

Old Post 12-06-2006 v 19:19 PM
hogi je offline   Profil uživatele hogi   Find more posts by hogi   Foto galerie člena hogi   Click here to Send hogi a Private Message   Add hogi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 42





Takže poslední fotky ze skřínky tak jak ji vidíte - bude doplněno automatické zavlažování tento výkend.
Na základě hogiho připomínek dokládám obrázky s měřítkem ( baterie tužková ) u stonku + celkový záběr boxu.
Kytí nejsou velké takže se je snažím větvit abych mohl na závěr použít pletivo - tzn že bude trochu trvat ta růstová fáze...

A dalším oběvem je že se ICE trochu vzpamatoval a roste ale to co vyroste a dospěje začíná okamžitě kvést i když je perioda 18/6 tak jsem z toho trochu v pasti a přitom ma ICE nejvíc světla - je ve skříni nejvejš :/

Ps stále neni nikdo schopnej donýst digitál a pořádně to vyfotit.... :/

ReeJacks LED box


CO JSOU TO LEDKY !!!

Výroba másla a Cookiesek

Old Post 16-06-2006 v 15:54 PM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 43






Zdravim
takže do updatu hodím jen BB bo ICE moc nevyrostla za vykend a hlavně ukážu dokončenou vodovodní pčípojku akurát to upevnění na konci do květináče nejsem nějak schopnej vyřešit ..... celkem 9 fotek - je to trochu ukrajina ale už se moc těším po sklizni budu upravovat mam spoustu vychytávek kerý jsou na trochu delší dobu a myslím že se mi podaří ještě zefektivnit odebranou energii až na to dojde tak to dopíšu .... Zatím mam nápadíčky v notýsku zatial

Pokud mužu upozornit povšimněte si tvaru hlavního stonku ( vím nejde to moc vidět) je do pravýho uhlu a ja ho nelamal jen jsem štípal....

Ještě doplním že jsem konečně měřil PH a u obou kytí je hodnota okolo 5,0 +/- 0,2

ReeJacks LED box


CO JSOU TO LEDKY !!!

Výroba másla a Cookiesek

Naposledy upravil ReeJack 19-06-2006 v 20:04 PM

Old Post 19-06-2006 v 19:45 PM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 44





a zbytéček

ReeJacks LED box


CO JSOU TO LEDKY !!!

Výroba másla a Cookiesek

Old Post 19-06-2006 v 19:47 PM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 45




Takže zdravím a posílam další nejnutnější minimum obrazku bo sem neměl moc času p...
Použil jsem donucovací metodu k růstu a kytičkám se stejně nějak moc nechce :/ vážně začínam přehodnocovat vlnový délky :p ale tuhle varku dojedu i kdyby to mělo bejt pul roku - prostě potom prozkoumam zapis a vyhodnotim co bylo a nebylo špatně :/

Jsem z toho jejich rustu fakt mrzutej - keříkovatět uměj, listy natáčej spolehlivě, ale nahoru za světlem nějak moc nejdou :/

Ještě jim dopřeju čas s doplněním výživy a uvidí se :p

Ice jsem ani nefotil bo se tam toho změnilo snad ještě mín než na BB kromě toho pořád od spoda dozrává.... ( že by fakt barva světla ?????)

ReeJacks LED box


CO JSOU TO LEDKY !!!

Výroba másla a Cookiesek

Old Post 25-06-2006 v 23:34 PM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WhiTe
Stálý Člen

Karma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 344  

Příspěvek č. 46

nazdarek, myslim si, ze ti to neroste kvuli pomeru toho modryho svetla (nakonec to vlastne potvrzuje moje teorie). Modry svetlo vyrazne stimuluje rust -> cim vic modryho svetla tim pomalejsi rust -> kompaktnejsi kyti ... muzu vedet jakou mas vzdalenost svetla od kytek? .. kdyzbys dal naky jiny svetlo takhle daleko, tak se potahnou jakxvina ... nechtel bys skusit treba na tejden vyradit treba 50% modrejch?? podle me by se rychlost rustu vyrazne zrychlila.... ted mi doslo ze tech 470nm bude v pohode

Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.

Old Post 26-06-2006 v 06:20 AM
WhiTe je offline   Profil uživatele WhiTe   Find more posts by WhiTe   Foto galerie člena WhiTe   Click here to Send WhiTe a Private Message   Add WhiTe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 47

WhiTe:
Jo chapu to s tím světlem ale potom by to vyžadovalo razantní zasah do elektřiny - tzn. předělání světla a to je v současným stavu věcí trochu problém .... kařdopádně se pokusim řešit provizorně a po sklizni provedu případné upravy "na tvrdo" ach jo nejradši bych se propad když se na tu skřínku podívám .... Udělal jsem tak obrovský množství chyb který neodstranim aniž bych tím nějak neohrozil kytí takže prostě musím počkat až dojde první věk :p každopádně budu dokumentovat dál a pokusím se co nejblíže popsat podmínky a stav ve skříni....

ReeJacks LED box


CO JSOU TO LEDKY !!!

Výroba másla a Cookiesek

Old Post 26-06-2006 v 07:19 AM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WhiTe
Stálý Člen

Karma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% PěstitelskáKarma uživatele WhiTe - 92% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 344  

Příspěvek č. 48

hele, ja si s tim nejsem zas tak jistej .... ale z toho co mam nacteny mi to vyplyva logicky ... kdybych byl na tvym miste, tak by me to pri konstrukci taky nenapadlo ... ale ja uz si dam pozor

Marilize Legajuana
GROW iT! - ROLL iT - SMOKE iT & Be H!GH WhiTe LED grow BOX, Skrytý microLEDbox - secret power inside *** Klasická studie na trenažérech z roku 1991 prokázala zhoršenou schopnost pilotovat letadlo 24 hodin po jedné marihuanové cigaretě.

Old Post 26-06-2006 v 07:52 AM
WhiTe je offline   Profil uživatele WhiTe   Find more posts by WhiTe   Foto galerie člena WhiTe   Click here to Send WhiTe a Private Message   Add WhiTe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:56 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8278740 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív