Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Oceanic colour - pokusy
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 10 11 12
Autor
Téma 
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 177




Malý komentář k pěstování pod Oceanicama Colour a sodíkem – jak jsem chtěl aby to pod
OC vypadalo uvidíte na fotkách . je tam panoráma malejch kytek pěstovaných pod sodíkem , vlastně tak jsem nějak myslel , že to pod Oc dopadne. Neměl jsem zájem o žádné velké kytky pod Oc , protože, to moc zářivky neprosvítí a bral jsem to jako dobrou volbu , inspiroval mně tady http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=16461
SATANYSLAV svýma kytkami , bral jsem to jako dobrou volbu , už bych to na takové ploše a množství kytek bez nějakého zavlažovacího systému nedělal , to byla fuška , proplétat se v řadách kytek a skoro každý den zalévat , malé květináče strašně rychle proschnou , no utrpení, jinak ale dobrá volba.
Souběžně s pokusem s OC, jsem teda dal pod sodík jednu úzkou desku a na ní ty kytky ,potřeboval jsem taky zjistit o kolik vyrostou po přepnutí v tak malém množství hlíny a jak která odrůda bude vypadat. Pořád jsem experimentoval se stejnýma odrůdami , tj. PPP a Cal.Or. bud. Na květináče jsem si napsal výšku v době přepnutí a potom na konci před ušmiknutím změřil. Ještě pro přesnost – květináče jsou 10*10 cm. Fotka kytek v době přepnutí na květ , je v příspěvku č.50 na straně 4. Tak nějak ty malé kytky vyrostly, na fotce č1.
Pro zajímavost kytky 5a6 z levé strany ,odrůdy PPP měly při přepnutí 4cm a na konci 14cm ,vlastně taková jedná palička, no je to miloučké. Na druhou stranu Cal. OR. Bud na fotce č1,které jsou jako první a čtvrtá začaly košatět. Cal.O.B je oproti PPP daleko více cítit a při dozrávání už při nočních teplotách okolo 18 st. Začne fialovět , potřebuje větší teplotu , zato PPP je opravdu pohodovka , krystaly jak prase a hodně odolná.
Bohužel pod OC se to spíš táhlo , slabé stonky a květy jak cigáro , jen ta CAL.OR.B se jedna celkem zdařila ,tam bych naopak dal pod OC jinou odrůdu než PPP. Jinak růst je pod OC dobrý a patra nejsou moc od sebe a zdravá barva taky , jen svítivost je u OC oproti Philips 965
Strašně malá , tam kde stačí dvě 965, musí přijít tři OC. Vůbec v provedení 18 W to je katastrofa , nejlepší by byla 55W, ale i tak to má málo lumenů. Ekonomika je taky někde jinde než se na první pohled zdá.
Trošku jsem to rozebral tady – http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=7

Každopádně pokud by jste koupily moderní balast , tak vás to přijde vše na víc než sodík při stejné Wattáži , na starém balastu to zase propálíte za pár měsíců v rozdílu spotřeby, tak to je už na každém co zvolí. Dále je třeba vzít v potaz že doba zrání je nejméně o 14 dní delší než pod sodíkem , to sice netvrdím na 100% , protože prostor a watty nebyly stejné jako u sodíku , tedy 250w , ale malé kytky už zářivkami stejně o moc více nenasvítíte , protože některé dostaly ještě světlo se strany a musím říct , že se to moc neprojevilo.
Teď suším při 17 st a 50% vlhku tak ,uvidíme co kvalita.

1 foto – panoráma fotek z pod sodíku
2 foto – dvě PPP
3 foto – samotná PPP

Old Post 19-01-2006 v 11:58 AM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

hura Příspěvek č. 178

diky za odpoved, timto povazuji test za castecne uspesny. Pri velkem strihani, brutalnim strihani, NENI VIC LISTU V PALICICH.

Jinak kyti jsou malinkaty, ale krasny. bude to taky tema kvetinacema, to proste vetsi nevyroste. Ja tomuhle rikam lizatko-styl, jsou to takovy lizatka na spejli :-) K+

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 19-01-2006 v 14:03 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 179

Nevim, jestli ses natvrdlej, ale delali jsme pokus tak, aby se to dalo poznat. Srovnavali jsme vic kytek, nektery ostrihany a nektery ne, oboji ve stejnych podminkach, oboji stejnou odrudu. A zadny riziko infekce pri strihani neni, v kytce nekoluje krev, jako u cloveka :-)))

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 20-01-2006 v 21:02 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

:-) Příspěvek č. 180

Vzdycky, kdyz neco takovyho ctu, musim se pousmat....

Nepsal jsem, ze kytky nemaj krev (jasne ze nemaj), ale ze jim "nekoluje". To v praxi znamena, nemuze dostat nejakou infekci z rany, kdyz ji zastrihnesh.

Zaklady rustu jsou vesmes stejne, tagze to, ze na jiny odrude to bude vypadat jinak podle me neni pravda. Ani ty dalsi veci by na to nemely mit vliv, pokud bys srovnaval kytky ve stejnych podminkach -strihane a nestrihane.

A jeste k te tve plisni...Myslim, ze to bylo necim jinym, ne tim strihanim. Akorat me nenapada cim, musel bych to znat podrobne...ale tady je to OT.

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 21-01-2006 v 01:41 AM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mesias
Stálý Člen

Karma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 578  

Příspěvek č. 181

r-man: No já bych se nejraději do téhle diskuze nepoštěl, ale ono na té infekci něco je. Existuje mnoho mrtě moc druhů bakterií. Zemní, které rozkládají odumřelé organické látky, nebo bakterie které napadají člověka, nebo rostlinu. Jsou i takové viry. Bakterie může přežívat v jísté formě mikrospory, která se může volně vznášet vzduchem. Vir sám o sobě se může vznášet vzduchem. A taky že se kolem nás vznáší miliony bakteríí, virů a mikroorganismů. Vdechujeme je a zase je vydechujeme, nějaké si necháme uvnitř sebe... A někdy třeba začnou bujet... A to samé platí pro rostliny. Rostlina taky může být napadena bakteríí nebo virem. A ten se do ní může dostat mnoha způsoby: z půdy, s vodou, kterou nasává kořenové vlášení, nebo třeba nějaké viry nebo bakterie můžou napadat aktivně buněčné stěny a dostávat se do rostliny přímo. To může způsobovat nějaké anomalie na stonku či listech. Teď jen tak trochu bokem: rostlina má svůj rádoby krevní oběh. Sice nemá srdce jako pumpu, ale transpirační tlak jí stačí bohatě. Z dola je voda s rozpuštěnými anorganickými látkami tlačena nahoru do listů a v listech, kde se tato voda ¨prohání slaboučkýma cévkama v listech tak dojde k něčemu jako k její odkysličení, naopak nasaje splodiny metabolismů z listů a ty pak vede zpátky do kořene. Když jí fikneš, pustí šťávu, míza stromů, borová voda, ... Prostě jí řízneš, vznikne tam ranka a to je místo zvýšeného rizika chycení infence nebo napadení nějakou cizorodou havětí.

Old Post 21-01-2006 v 16:35 PM
Mesias je offline   Profil uživatele Mesias   Find more posts by Mesias   Foto galerie člena Mesias   Click here to Send Mesias a Private Message   Add Mesias to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kafevar
Stálý Člen

Karma uživatele kafevar - 73% PěstitelskáKarma uživatele kafevar - 73% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 289  

Příspěvek č. 182

Já bych to viděl tak, že zastřižení kytku sice mírně oslabí, ale určitě né tolik abych ji nestříhal. Aneb ostříhání není takové riziko, jako je šance většího výnosu.

Old Post 22-01-2006 v 14:04 PM
kafevar je offline   Profil uživatele kafevar   Find more posts by kafevar   Foto galerie člena kafevar   Click here to Send kafevar a Private Message   Add kafevar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 183




Abych to tu trochu vrátil od infekce k původnímu tématu ,a to je pokusy s Oceanic colour.
Neustále nosím v hlavě jak vlastně propočítat osvětlení zářivek a sodíku na plochu, aby z toho mohl být učiněn , byť zevrubný závěr , ale je toho strašně moc a diskuze by asi nebrala konce.
Ještě jednou fakta : kytka byly 2 větší a asi 28-30 malých , to fakt , teď přesně nevím .
Celkem výnos byl : 2kytka celkem 10 gr
Zbytek kytek ............................. 55 gr


CELKEM :::::::::::::::::::::::::.......65 gr

Usušeno opravdu důkladně , možná až moc , ale vzduch má teď od 35-40 % a má teplota 17 st je na to ideál,tak materiál je opravdu bez vody a váha je správná. Nutno podotknout ,že bylo ve skříní ještě hodně volného místa , nedělal jsem to na max. výnos , nevěděl jsem taky , co od toho mohu očekávat, některé kytky se na danou wattáž povedly ,jiné byly katastrofálně vysoké , nevím proč , vše měly stejné , jen mě mrzí že jsem nepoznačil z které části matky byly klony nařezány , v tom jedině vidím možné rozdíly v kytkách , taky by to podalo možná dobré srovnání o závislosti velikosti kytky na tom , z jaká části matky jsou klony šmiknuty.

Když nepočítám dvě zářivky 2*18 w ne větší kytky tak výnos je asi 0.6 gr na Watt , zdůrazňuji , že skříň by se mohla daleko více zaplnit a ještě upravit , nebyla to žádná dokonalost.
Byl jsem dotázán jedním členem , který si tady své příspěvky smazal , co bych lidem doporučil , jestli Oceanik nebo Sodík , tak jasně že Sodík, ale tady spíš šlo o to potvrdit Zeusovu teorii, nebo zjistit zda je to alternativa pro někoho kdo nechce sodík. Náhrada je to určitě možná je ,nevím ale jestli není lepší náhrda NUtrilite , asi bych i za tu cenu volil NT. Totiž ani zářivky na moderních balastech pokud je chcete mít v 250w výkonu nepřijdou levně , doma má většinou každý zářivkový šrot a s tím propálíte za rok skoro tu investici do modernizace. Jinak se ještě vrátím za čas v posledním příspěvku o Oceanicách k propočtu a návrhu pěstování z mých poznatků během pokusu.
K chuti se ještě nebudu moc vyjadřovat , není provedeno dost degustací.
Ještě nějaká fota : na 2+3 fotce jsou květy PPP , je to dost listí ale foto 1 , to je Cal . OR. Bud a ten se povedl ,celkem byla tato odrůda lepší pod zářivkami než PPP, u sodíku naprosto opačně !!!!!!
Tak až to o tom pěstování připravím tak to tu hodím, Zdar.

Old Post 07-02-2006 v 15:16 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pytlos
Stálý Člen

Karma uživatele Pytlos - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 184

to Metalhalid:
-napad:co kdyby se na květ pod Oceanic colour nasadila i zarivka Reptilight..? treba by dozraly rychlej..?
-kdyz sem cetl "Zeusovu teorii" napadlo me ty zarivky pouzit.. treba v pripade SCROGu, ze bych si udelal jedno velke stinitko a pod nej dal dve a dve Oceanic colour a mezi ne jednu Reptilight..wattaz asi 25W,skrin neni tak velka proste pet zarivek pod jednim stinitkem hodne blizko nad kytkama..a ted kdyz sem se tu procetl tou kupou prispevku tak zjistuju ze mozna nakonec stejne skoncim u vytapeny skrine sodikem a budu muset stejne jako ostatni vetrat,vetrat..a platit watty.....nebo myslis ze by ty zeusovy zazracny zarivky meli nejakou budoucnost..treba kdyby jich bylo vic..? ..me se do toho sodiku proste zaboha nechce no.. :-/
*-jeste nepestuju,jen zatim teoretizuju a snazim se zjistit co nejvic informaci abych udelal co nejlip..mno..

Old Post 18-04-2006 v 19:49 PM
Pytlos je offline   Profil uživatele Pytlos   Find more posts by Pytlos   Foto galerie člena Pytlos   Click here to Send Pytlos a Private Message   Add Pytlos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thorr
Nový Člen

Karma uživatele Thorr - 28% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 185

metalsodik: ahoj moc pěkné auditko i vypěstky pod oceanic colour, kamoš mi je ted doporucoval taky do skrine, tak jsem se trosku porozhlidl co se o nich pise tady a docela mě to odradilo od toho abych si udělal skrin jen se zarivkama, ale nadruhou stranu jak tu pises ze nektery kytky byly hodne vytahly, ja mam za to ze to je spectrem a kdyz jsem hledal něco vhodnějšího narazil jsem v katalogu narva na zarivky bio light, podle katalogu maji sice trosku horsi modrou cast, ale zase v cervene maji skoro stejnou charakteristiku jak sodik, co si myslis ty? ja mam za to ze kdyz uz jen zarivky pouzil bych kombinaci tehle dvou typu.
jinak ja se rozhodl pro sodik + oceanic colour, budu je rozmazlovat

Old Post 19-12-2006 v 21:52 PM
Thorr je offline   Profil uživatele Thorr   Find more posts by Thorr   Foto galerie člena Thorr   Click here to Send Thorr a Private Message   Add Thorr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:06 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 10 11 12  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3000080 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív