Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Levná chladící jednotka(ochlazovač a zvlčovač vzduchu)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
velbloud
Stálý Člen

Karma uživatele velbloud - 44% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 37  

Levná chladící jednotka(ochlazovač a zvlčovač vzduchu) Příspěvek č. 1

Tak jsem dnes byl v OBI a maji tak tzv. ochlazovac vzduchu, umi to taky zvlhcovat vzducha ma to v sobe ventilator a nastaveni smeru proudeni vzduchu, naliva se do toho obyc studena voda,nebo se tam dava kostka ledu, pracuje to na principu zvlhceni vzduchu. Ktery se pak ochladi. Ma to jen 70W spotrebu coz neni moc. Maji tam dva modely, digitalni na dalku anebo mechanicky bez dalky, ceny 2190,- a 1890,-
Pani prodavacka mi rikala ze to je urceno na mistnost 15m2 a melo by to ochladit o pet stupnu. Cemuz moc neverim ale ten maly prostor pro kyti by to snad mohlo trochu schladit. Rikala mi ze je dulezite vetrani aby se moc nezvysila vlhkost a to vyresene mam.

http://www.vidia-design.cz/obinovin...&id_vyrobek=101

Co si o tomto myslite ?

Ja to pujdu asi koupit a kdyztak to muzu vratit do 14dnu,jak rikala prodavacka.

Tak jeste poreferuju.

Old Post 28-07-2005 v 08:36 AM
velbloud je offline   Profil uživatele velbloud   Find more posts by velbloud   Foto galerie člena velbloud   Click here to Send velbloud a Private Message   Add velbloud to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kozzy
Stálý Člen

Karma uživatele kozzy - 70% PěstitelskáKarma uživatele kozzy - 70% PěstitelskáKarma uživatele kozzy - 70% PěstitelskáKarma uživatele kozzy - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 117  

Příspěvek č. 2

a není tedy levnější pořídit si zvhčovač za 750,-

Old Post 28-07-2005 v 09:26 AM
kozzy je offline   Profil uživatele kozzy   Find more posts by kozzy   Foto galerie člena kozzy   Click here to Send kozzy a Private Message   Add kozzy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
expiry_date1
Stálý Člen

Karma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1735  

Příspěvek č. 3

to kozzy:Ten zvlhčovač za 750,- chladí?Myslím,že mu išlo o chladenie a nie o zvlhčovanie.
A ešte písal o vetraní,aby sa mu nezvyšovala vlhkosť,tak načo zvlhčovač?

Jak na houbičky
pestovanie psilocybínových hríbikov - návody
HPS 70W,pokus o porovnanie s CFL 90W
Nová skriňa 150W HPS
Marihuana fakt spôsobuje závislosť........na jej pestovaní!

Naposledy upravil expiry_date1 28-07-2005 v 10:01 AM

Old Post 28-07-2005 v 09:54 AM
expiry_date1 je offline   Profil uživatele expiry_date1   Find more posts by expiry_date1   Foto galerie člena expiry_date1   Click here to Send expiry_date1 a Private Message   Add expiry_date1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smooth
Stálý Člen

Karma uživatele smooth - 67% PěstitelskáKarma uživatele smooth - 67% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 198  

Příspěvek č. 4

hehe tak vcera sem presne na tuhle bednu koukal v hornbachu...
mely jich tam po vicero druhu... tahle bedna foukala ze vsech nejmin a vypadala dost pochybne...
sic pravda ze byla ze vsech nejlevnejsi ale nekoupil bych to za ty prachy...

Moje první úroda - ZHULENO

Moje metrová ještěrka




Ono je to vždycky do značné míry o vás.Najděte si v živote to co sami chcete..

Old Post 28-07-2005 v 10:07 AM
smooth je offline   Profil uživatele smooth   Find more posts by smooth   Foto galerie člena smooth   Click here to Send smooth a Private Message   Add smooth to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
genium
Stálý Člen

Karma uživatele genium - 62% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 5

vypada to dobre!

Old Post 28-07-2005 v 10:09 AM
genium je offline   Profil uživatele genium   Find more posts by genium   Foto galerie člena genium   Click here to Send genium a Private Message   Add genium to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 6

do maličký skříňky to bude dobrý - příkon 60 W ukazuje že to nebude žádnej superstroj - ale na minigrow fajn věc

Snark in the System

Old Post 28-07-2005 v 10:45 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kozzy
Stálý Člen

Karma uživatele kozzy - 70% PěstitelskáKarma uživatele kozzy - 70% PěstitelskáKarma uživatele kozzy - 70% PěstitelskáKarma uživatele kozzy - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 117  

Příspěvek č. 7

to expiry-date1: když on sám tam píše že to funguje na principu zvlhčení vzduchu.
A co já vím, tak ta zvhčovačka taky snižuje teplotu

Old Post 28-07-2005 v 11:39 AM
kozzy je offline   Profil uživatele kozzy   Find more posts by kozzy   Foto galerie člena kozzy   Click here to Send kozzy a Private Message   Add kozzy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
expiry_date1
Stálý Člen

Karma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1735  

Příspěvek č. 8

Tak sorry,zvlhčovač nemám a fakt ten zvlhčovač aj chladí?O koľko asi sa tým dá zraziť teplota?Tiež mám trochu problém s teplotu(akurát,že ja by som to do mojej skrinky asi nezmestil

Jak na houbičky
pestovanie psilocybínových hríbikov - návody
HPS 70W,pokus o porovnanie s CFL 90W
Nová skriňa 150W HPS
Marihuana fakt spôsobuje závislosť........na jej pestovaní!

Old Post 28-07-2005 v 12:41 PM
expiry_date1 je offline   Profil uživatele expiry_date1   Find more posts by expiry_date1   Foto galerie člena expiry_date1   Click here to Send expiry_date1 a Private Message   Add expiry_date1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jahudka!
Stálý Člen

Karma uživatele Jahudka! - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2000  

Příspěvek č. 9

No to je logicky jak by asi tahle klimoska za tyhle prachy fachala co myslite?V normalni klimosce je kompresor jako je v lednicce,chladici medium jde do vymeniku ve kterym se odparuje zkapalnenej plyn a pak pres vymenik fouka ventilator a tim ochlazuje vzduch.Na tom vymeniku ale kondenzuje voda ktera se musi pak odvadet.Takze by se dalo rict ze normalni klimoska vlhkost snizuje a zaroven ochlazuje vzduch.Navic tyhle klima berou klidne 3000w i vic..Je to to samy jako jsou klimatizace v autech.A ted dal-kazda kapalina nebo plyn kterej se odparuje odebira pri tom procesu teplo to znamena i ten zvlhcovac za 750 ho odebira.Tahle klimoska z obi nebude podle me nic jinyho nez ultrazvukovej zvlhcovac s mozna trosku silnejsim vetrakem aby se kapicky odparili rychlejc.Muj nazor je ze ten zvlhcovac a tahle klimoska je v podstate to samy.Taky na co by se tam asi nalejvala voda ze.Kdyz dam do toho zvlhcovace za 750 vodu s rozdrcenym ledem tak bude ochlazovat taky jak blazen ovsem otazka je jak dlouho.Kazdopadne i pri stejny teplote vody ve zvlhcovaci jako je teplota okolniho vzduchu musi zvlhcovac okolni teplotu o nejakej ten stupen srazet.


Proste je to zavrzeny,zbytecny za ty prachy.Je lepsi ten zvlhcovac.Ale az to koupis tak jsem zvedavej jaky budes mit teploty.Ja to taky zmerim ten zvlhcovac a bez nej.



Hehe taky by jeste slo dat si vedle skrine mrazak,do nej dat ten zvlhcovac a udelat diru na hadici z toho zvlhcovace ktera by foukala rovnou do skrine

-Můj 1 indoor 400w-Jahůdkova laboratoř 2nd round.Kontinuální SoG, 60ks rostlin na 0,75m2,400w son-t agro>>(právě jede)-Vzhůru kořenama 2 - tentokrát od Jahůdky.-Jaké je nejlepší osvětlení pro matkárnu / řízkovnu?-Jak je to se začátkem doby květu a začátkem doby hnojení?-Je lepší keramzit nebo oblázky?-Poradna proti únavě po hulení.-V jaké výšce přepnout kytku na květ?A neb jak na to,aby nám to nepřerostlo.-Automatický zavlažovací systém Tropf Blumat (recenze)

Problémový člen No2

Naposledy upravil Jahudka! 28-07-2005 v 17:11 PM

Old Post 28-07-2005 v 15:44 PM
Jahudka! je offline   Profil uživatele Jahudka!   Find more posts by Jahudka!   Foto galerie člena Jahudka!   Click here to Send Jahudka! a Private Message   Add Jahudka! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaman
Stálý Člen

Karma uživatele jaman - 61% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 284  

Příspěvek č. 10

take niečo mi nukali asi pred 12 rokmi za asi 11 papierov...zvnutra to bolo ako vlhká látka , koncom namočená do tej vody a cez nu fukal ventilator....blbosť

jaman

Old Post 28-07-2005 v 20:07 PM
jaman je offline   Profil uživatele jaman   Find more posts by jaman   Foto galerie člena jaman   Click here to Send jaman a Private Message   Add jaman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele jaman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
velbloud
Stálý Člen

Karma uživatele velbloud - 44% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 11

Tak jo pisu, zakoupil jsem sento stroj, cekal jsem az necekane,ale bohuzel teplotu to srazilo jen tak o jeden dva stupne a to mi za ty prachy moc nestoji ((, dnes to jedu zase vratit a koupil jsem obyc vetrak homefriend v tesku 30cm za 189kc a bude to skoro to same myslim.... takze srazeni teploty se mi nepodarilo ,

mam takovy problem ze mam CT na ni sunona 161m3, z CT vede roura a ta vyustuje u dvou vetracku(sunon 85m3) na ktere nasadim homemade filtr z latky filtru do digestore.
No nasavani tam mam jeden sunon 85m3 ktery vhani do male komory vzduch z vedlejsi mistnosti... ve ktere je bohuzel taky nejakych ted 30°C, to horko je venku nehorazne ((
Dalsi vec co me napadla tak je to ze bych to posunul aby to svitilo na noc, jedu uz na kvet...
Na jare jsem zasadil dve seminka a mel jsem to celou dobu za oknem a vyrostli mi dve krasne kosate samice... nadherne primo.... no a ted kdyz jsem sestavil system tak sem to tam soupl ze urychlim sklizen... no hned jsem jim opekl vrskyl, protoze takovych 15-20cm pod CT s vybojkou 400w mam nejakych 30-33°C podle toho jaka je teplota venku....
A to je moc ---- ach ach
Takze ted vubec nevim.... klima to je masakr drahy a do toho se mi nechce a zase uzavrit komplet okruh pro CT nemuzu nemuzu delat diry do zdi......

Vedel by nekdo co s tim ?
Pomuze treba ten tepelny stit ? Nekde jsem to videl... Pomuze to ? Kolik to stoji a kde to koupit nejlevnej, popripade neslo by to udelat ?
Jinak ta mistnost se mi neohriva vubec jen pod CT....
A rostlinky by urcite potrebovali byt co nejbliz svetlu ....
Diky za kazdou radu

Old Post 29-07-2005 v 08:31 AM
velbloud je offline   Profil uživatele velbloud   Find more posts by velbloud   Foto galerie člena velbloud   Click here to Send velbloud a Private Message   Add velbloud to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jaman
Stálý Člen

Karma uživatele jaman - 61% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 284  

Příspěvek č. 12

uz pár dní ma napadá , že sa bude dať pestovať len na jar a na jesen , neviem aka je velka ta skrina , ale daju sa kupit take male nadobky s vodou ,ktore daš do mrazaku a ked su zmrazene tak sa davaju do prenosnych chladiacich boxov... tie by si tam mohol striedať...už to aj niekto robil..

jaman

Old Post 29-07-2005 v 08:54 AM
jaman je offline   Profil uživatele jaman   Find more posts by jaman   Foto galerie člena jaman   Click here to Send jaman a Private Message   Add jaman to your buddy list     Navštiv homepage uživatele jaman! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
velbloud
Stálý Člen

Karma uživatele velbloud - 44% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 13

jo to me napadlo prodavaji to ted v tescu za 9,90 kus ale to bych asi zcvokl to porad menit, spise by se mi libilo tam dat ten tepelny stit,difusser

Old Post 29-07-2005 v 09:08 AM
velbloud je offline   Profil uživatele velbloud   Find more posts by velbloud   Foto galerie člena velbloud   Click here to Send velbloud a Private Message   Add velbloud to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 14

velbloud
hele tisíc korun na sníženej stupeň celsia neni tak špatnej poměr - kdyby ti klimoška za desítku snížila teplotu o 10 stupňů tak budeš dělat jupí
kdybys místo cooltuby s okruhem a sunonů pořídil pořádnej větrák a normální stínítko byl bys na tom s teplotou možná i líp -
jo a seš asi TISÍCÍ ČLOVĚK S UPEČENEJMA VRŠKAMA POD KŮLTŮBEM - řikam to trapně opět - cooltube je věc pro 5 % lidí - pro většinu pěstitelů je to mrdka na hovno (20 čísel pod šestikilem v industii fungujou kytky bez problémů)
jediný co ti pomůže je táhnout vzduch rourou odněkud kde je chladnější (severní stěna baráku, světlík, sklep) a foukat ho do pryč - a dát pořádnej cirkulační větrák
jaman - spousta lidí to tak dělá že pěstuje jenom v zimě - to s tim ledem je těžce nekoncepční
ještě velbloud - tepelnej štít je dost specifická záležitost - dává se když potřebuješ dávat kytky hodně blízko lamp - u vysokejch kytek - nebo k industriovejm stínidlům
good luck
snark

Snark in the System

Old Post 29-07-2005 v 10:22 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
velbloud
Stálý Člen

Karma uživatele velbloud - 44% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 15

snark, jo diky za rady , ja myslim ze ty dva stupne nehrajou az takovou roli kdyz tam je bud 33 nebo 31 jo a to venku je tak 32-34 myslim ,no a ja mam ty kytky vysoke po muj krka jsem normalni vysky nad 180cm a lampa uz je jen 40 cm pod stropem a ja mam kytky taky tak 40 cm od lampy , je to moc daleko ??? Asi by to chtelo blize ze jo...
Jinak z toho cooltubu mam taky pocit ze to je mrdka ....
Jinak bydlim uplne nahore takze to je tady vyhen pod strechou primo... a neni moznost nikde brat studeny vzduch ....
Tak porad mi vrta hlavou ten difuzer svetla

Old Post 29-07-2005 v 10:31 AM
velbloud je offline   Profil uživatele velbloud   Find more posts by velbloud   Foto galerie člena velbloud   Click here to Send velbloud a Private Message   Add velbloud to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
snark
Stálý Člen

Karma uživatele snark - 56% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 868  

Příspěvek č. 16

no hochu 31 a 33 je kurevskej rozdí - může to bejt rozdíl mezi pouze středně stresovanou kytkou a hermafroditem
pokud nemáš extrémní sativy tak máš hoodně přerostlý kytky
vzduch můžeš tahat klidně 10 metrů když budeš mít dobrej ventilátor se solidníma tlakovejma charakteristikama (nééé tédéčko)
na difuzer se vykašli

Snark in the System

Old Post 29-07-2005 v 10:42 AM
snark je offline   Profil uživatele snark   Find more posts by snark   Foto galerie člena snark   Click here to Send snark a Private Message   Add snark to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:41 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
12-03-2018 - 3v1 ochlazovač, zvlhčovač, čistič vzduchu - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2426650 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív