Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 4x1x2m, 3x400W poprvé
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5
Autor
Téma 
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 33

Teď na těch 6 vdov svítim dvěma 400W, ne třema. Jde o to, že mám v pěstebnim prostoru schod a jednu lampu musim mít vlevo nahoře. Přemejšlel jsem, že bych to přestavěl a všechny ty věci zespoda bych dal nahoru, ale ten schod měří asi 1,3m a musel bych nejak vymyslet uchycení větráku, takže to asi dělat nebudu, radši obětuju necelej metr v tom prostoru dole..
Na uplnym začátku jsem tam chtěl dát 3x600W, jasně, že to svítí líp.. No ale i topí a hlavně žere proud, takže to jsem taky vyloučil abych nebyl moc nápadnej a abych to v pohodě uchladil..
Takže na těhle 6 vdov bych mohl použít 2x600W abych si zvednul výnos, ale nemám výbojky s předřadníkama a kupovat se mi nechtěj, protože pak pojedu zase 3x400W. Watáž měnit asi nebudu ledaže bych to přestavěl uplně jinak..

Old Post 10-09-2010 v 13:08 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 34





Už když jsem dával vdovy dovnitř, byly na některejch listech jakoby spálený flíčky. Myslel jsem si, že je to třeba spálený od sluníčka přes rosu nebo nějaký jiný jednorázový poškození, ale po několikadenním pozorování jsem si teprve byl jistej, že se to rozšiřuje. Ještě nikdy jsem nic podobnýho neviděl, nebylo to ani přehnojenim ani špatnym zalejvánim.

1. Kyti po 9 dnech indoor¨12/12.

Kouknul jsem do FAQ a hned při první nemoci jsem si myslel, že je to ono, prachová plíseň. Všechno odpovídá, akorát tam neni fotka.. Sroloval jsem trochu níž a když jsem dojel k fotkám svilušek, bylo mi to jasný.. Když jsem se podíval zblízka na spodní stranu listu, bylo tam pár černých teček, jinak list vypadal na obrázku 2.

2. Poškozený listy

3. Když jsem list utrhnul, ty mrchy to poznaly a začaly se stěhovat zpátky na živý..

4. Udělal jsem si vývar z tabáku, dal tam pár kapek jaru a komplet tím ošetřil rozprašovačem kytky. Dal jsem si záležet i zespoda.

Doufám, že to k něčemu bude. Ještě jsem jim snížil teplotu a zvýšil vlhkost, to nemaj prej rády. Chvíli po aplikaci tabákovýho čaje se snad všechny ty mrchy přestěhovaly na vrchní stranu stejně jako na tom utrženym listu, tak se taky doufám stěhujou někam jinam A taky doufám, že to nestihnou

Začal jsem protiofenzivu, tak jsem zvědavej, jak budu ůspěšnej. Dám vědět, jak pokračuju. Kdyby někdo věděl o nějaký tajný zbrani, rád se poučim.

Old Post 13-09-2010 v 15:56 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WERD
Stálý Člen

Karma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 475  

Příspěvek č. 35

tabák je k hovnu jako vlhkost...já měl přes 95% a stejně tam ty kurvy byli...používám koktejl s Omite a Bioolem...2x postřik po týdnu a je vymalováno

jak člověk přestane ostatní chválit a vybočí z řady ovcí hned to smrdí K-

WERDiskův 400W Budhha/Moutain Jam

WERDiskova selekce SHIT/PPP

P-konopná mast s propolisem

Old Post 13-09-2010 v 15:57 PM
WERD je offline   Profil uživatele WERD   Find more posts by WERD   Foto galerie člena WERD   Click here to Send WERD a Private Message   Add WERD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 36

máš to pěkně postavený, konečně zas pěknej box a ne šatník po babičce

kolísání ph ti GH hnojky nedělaj, jedu je 8 let a v pohodě vydržej několik let bez změny konzistence a účinků, aniž by měly vliv na ph. Ph ti zřejmě kolísá, protože ho upravuješ školácky a přilejváš kyselinu a dosypáváš hydroxidem.

tvoje teorie o semínkách a řízkách je dost úsměvná

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 13-09-2010 v 16:29 PM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AuZeN
Nový Člen

Karma uživatele AuZeN - 80% PěstitelskáKarma uživatele AuZeN - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 37

citace:
Původní příspěvek od jestedman
tvoje teorie o semínkách a řízkách je dost úsměvná


jojo, ale není to nejlepší joke v tomhle vláknu. Jinak fiste, se sviluškama si hlavu nelámej. stejně minimálně ty dvě kilča sušiny zase budeš mít(protože určitě neuděláš tolik chyb, jak minule) a vyčtené informace z letáčku od semínek určitě dostojíš pěstu ala výcuc z prstu ZDAR

Old Post 13-09-2010 v 16:52 PM
AuZeN je offline   Profil uživatele AuZeN   Find more posts by AuZeN   Foto galerie člena AuZeN   Click here to Send AuZeN a Private Message   Add AuZeN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 38

citace:
Původní příspěvek od jestedman
máš to pěkně postavený, konečně zas pěknej box a ne šatník po babičce

kolísání ph ti GH hnojky nedělaj, jedu je 8 let a v pohodě vydržej několik let bez změny konzistence a účinků, aniž by měly vliv na ph. Ph ti zřejmě kolísá, protože ho upravuješ školácky a přilejváš kyselinu a dosypáváš hydroxidem.

tvoje teorie o semínkách a řízkách je dost úsměvná


Jenom říkám, že mi v bubbleru stoupalo Ph rychlejc, když jsem použival GH a pomalejc s použitim AH. Nemusel jsem dolejvat tolik kyseliny, max 1ml/50l 2x týdně. Hydroxid jsem potřeboval asi ve 2 případech na začátku

Moje teorie o semínkách a řízkách neni moje. Je to vědecky ověřenej fakt. Proto všichni stárneme a umíráme, protože v každý živý buňce se dělením zkracují telomery. Takže buňky v koupenym řízku jsou tak starý, jako kytka, ze který pocházej. Pokud neznáš člověka, kterej řízky dělá osobně, nemůžeš si bejt stářim buňěk nikdy jistej.. Se zvyšujícím se stářím klesá schopnost buněk se dělit.. Proto všechno je skoro vždycky lepší, jet ze semínek, když máš čas.. Nebo si je necháš naklíčit o 14 dní dřív, než potřebuješ.. Navíc máš možnost vybrat si na každý kolo jakej model chceš, což je asi největší výhoda..

Old Post 13-09-2010 v 16:55 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jestedman
Stálý Člen

Karma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% PěstitelskáKarma uživatele jestedman - 50% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 977 

Příspěvek č. 39

hele řízkování je osvědčený způsob množení rostlin, pokud si vybereš schopnýho matkaře, kterej jede F1,2,3 tak se na nějaký telenomery můžeš klidně vysrat.
výhoda řízků je jasná - stabilní genetika, rychlost sklizně, jistota pohlaví, jednotnost v boxu.

Být za debila je opravdu náročné, konkurence je vysoká.

Old Post 13-09-2010 v 17:03 PM
jestedman je offline   Profil uživatele jestedman   Find more posts by jestedman   Foto galerie člena jestedman   Click here to Send jestedman a Private Message   Add jestedman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 40

citace:
Původní příspěvek od AuZeN


jojo, ale není to nejlepší joke v tomhle vláknu. Jinak fiste, se sviluškama si hlavu nelámej. stejně minimálně ty dvě kilča sušiny zase budeš mít(protože určitě neuděláš tolik chyb, jak minule) a vyčtené informace z letáčku od semínek určitě dostojíš pěstu ala výcuc z prstu ZDAR


Na to ti řeknu jenom dvě věci. Nezáviď a nauč se pěstovat

Old Post 13-09-2010 v 17:20 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 41

citace:
Původní příspěvek od jestedman
hele řízkování je osvědčený způsob množení rostlin, pokud si vybereš schopnýho matkaře, kterej jede F1,2,3 tak se na nějaký telenomery můžeš klidně vysrat.
výhoda řízků je jasná - stabilní genetika, rychlost sklizně, jistota pohlaví, jednotnost v boxu.


Právě že pokud.. A jsi závislej na tom, co má za modely, pokud už ho najdeš. Jenom říkám, že preferuju semínka, protože zatim neznám nikoho, kdo by byl tak schopnej, že bych mu věřil víc, jak seed bance a rozhodně neznám nikoho, kdo by měl tolik modelů na výběr Nezatracuju řízkování a pokud je to 1. generace řízků, je to skoro stejný, jako bys jel ze semínek, ale pak se to zhoršuje.. Další generace pomalejc rostou atd.. To je fakt..
Ještě bych si určitě pár modelů chtěl zkusit a matkaře, kterej pestuje konkrétně toto a kterej je ještě k tomu schopnej, hledat nehodlám
Tak proto..

Old Post 13-09-2010 v 17:33 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AuZeN
Nový Člen

Karma uživatele AuZeN - 80% PěstitelskáKarma uživatele AuZeN - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 42

citace:
Původní příspěvek od fiste


Na to ti řeknu jenom dvě věci. Nezáviď a nauč se pěstovat


K tomu se nedá nic říct... jen se za břicho popadat fiste tebe začínám mít rád, protože psát takový blbosti... to chce notnout dávku talentu a zdá se, že více než malou špetku arogance. Si opravdu BEST kouzelník, protože kdykoliv něco vytáhneš z rukávu, tak já se začnu smát. Telomery? Že 2. generace klonů pomalejc roste? a tohle musím citovat: "Navíc máš možnost vybrat si na každý kolo jakej model chceš, což je asi největší výhoda" A mnoho dalších nesmyslů... Nemusíš brát jen od jednoho matkáře.. a každej má něco vyjímečnýho. Ano matky stárnou. Na některých je to znát dřív na některých později, ale pořád jsme v měřítku let a né v "generaci řízků" Telomery vytahuje člověk co si koupí fem. semínka. Oháníš se tu náčrtkama, grafama a Telomerama... tak si zjisti něco o tom kolik času potřebuje kytka ve vegetativní fázi pokud je to klon a kytka ze semínka.. takový blábolů bych tu našel mrak Už vím proč toto vlákno bylo vystaveno Kdo by se rád nezasmál...

Old Post 13-09-2010 v 19:22 PM
AuZeN je offline   Profil uživatele AuZeN   Find more posts by AuZeN   Foto galerie člena AuZeN   Click here to Send AuZeN a Private Message   Add AuZeN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 43

Kdybys pořádně čet, tak víš, že všechno, co mi tu vytýkáš, jsem už buď napsal, nebo neni pravda blbečku Konopí je rostlina od přírody jednoletá, přičemž v zimě neroste, že jo.. Takže si spočítej, na jak dlouho je asi tak ta buňka nasavená žít. Buňky stárnou, smiř se s tim a přestaň se ohánět argumentama typu: Když se podívám na fotky, tak vidim, že jsi tolik nesklidil. To seš vědma nebo co seš? Pěstuješ pomocí kyvadla, že si myslíš že nejde vypěstovat 400g/m2? Seš fakt lama, jestli já se ohánim grafama, tak ty akorát blbejma kecama..

Old Post 13-09-2010 v 19:42 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AuZeN
Nový Člen

Karma uživatele AuZeN - 80% PěstitelskáKarma uživatele AuZeN - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 44

citace:
Původní příspěvek od fiste
Kdybys pořádně čet, tak víš, že všechno, co mi tu vytýkáš, jsem už buď napsal, nebo neni pravda blbečku Konopí je rostlina od přírody jednoletá, přičemž v zimě neroste, že jo.. Takže si spočítej, na jak dlouho je asi tak ta buňka nasavená žít. Buňky stárnou, smiř se s tim a přestaň se ohánět argumentama typu: Když se podívám na fotky, tak vidim, že jsi tolik nesklidil. To seš vědma nebo co seš? Pěstuješ pomocí kyvadla, že si myslíš že nejde vypěstovat 400g/m2? Seš fakt lama, jestli já se ohánim grafama, tak ty akorát blbejma kecama..


Jde i daleko víc, než 400g/m2 co si vyčetl z letáčku... jde třeba dvojnásobek... jen ty kytky na to musí vypadat jde o to, že podle fotek se v tom roomu musel stát zázrak. Každej po nějakým čase získá odhad... abys to pochopil... jako když řídíš auto.. po čase zjistíš co a jak(jestli máš papíry ). Jen ty máš tak omezený myšlení, že nejsi schopen pochopit, že členové co už maj něco za sebou a podívají se na ty fotky, tak zjistí, že je to lež.. nás chceš opít vodou z R.O. snad A ty mi říkáš blbečku? Sakra to je špatný.. to jsem na tom fakt tak špatně? Ne, myslím, že ne... ještě neradím druhýmu členovi, aby si dal na 150W sodík heat shield... jako ty fiste

Old Post 13-09-2010 v 20:14 PM
AuZeN je offline   Profil uživatele AuZeN   Find more posts by AuZeN   Foto galerie člena AuZeN   Click here to Send AuZeN a Private Message   Add AuZeN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 45

citace:
Původní příspěvek od fiste
Kdybys pořádně čet, tak víš, že všechno, co mi tu vytýkáš, jsem už buď napsal, nebo neni pravda blbečku Konopí je rostlina od přírody jednoletá, přičemž v zimě neroste, že jo.. Takže si spočítej, na jak dlouho je asi tak ta buňka nasavená žít. Buňky stárnou, smiř se s tim a přestaň se ohánět argumentama typu: Když se podívám na fotky, tak vidim, že jsi tolik nesklidil. To seš vědma nebo co seš? Pěstuješ pomocí kyvadla, že si myslíš že nejde vypěstovat 400g/m2? Seš fakt lama, jestli já se ohánim grafama, tak ty akorát blbejma kecama..



Muhehe ty jsi JOUDA!!!!!


WTF? Tohle téma je někde vystavený, proboha proč?Vždyť má sice 400g+ na m2 ale za jakou cenu?GE index 0,56G/W a to je dost hodně málo
Od přírody jednoletá? Ale my si tu hrajem na přírodu jestli si si nevšiml a že v zimě neroste? No ty jsi kapacita chlape, jak dlouho jsi nad tím koumal?Jestli stejně dlouho jako nad tím než si nastudoval to o těch telomerách, tak klobouk dolů. Až tu budeš zas lidem nadávat do blbečků tak si vzpomeň na tvou teorii o aplikaci živočišného buněčného dělení (a to ještě hodně blbě) do světa rostlin. Pro ty zvás kteří tomu nerozumí ,ale nezdá se jim to tady je vysvětlení :
Telomeráza- co je to zde

V rostlinných buňkách byla aktivita telomerázy poprvé detekována v r. 1996 a následně byla studována vývojová regulace délky telomer a aktivity telomerázy v rostlinných modelových systémech. Bylo ukázáno, že aktivita telomerázy je přítomna v dělících se rostlinných buňkách, zatímco v klidových buňkách je reverzibilně utlumena. V rostlinných buňkách byla prokázána přítomnost regulačních mechanismů, které řídí činnost telomerázy tak, aby přesně kompenzovala replikativní zkracování telomerové DNA, takže výsledná délka telomer zůstává během vývoje rostliny stabilní. Tato pozorování jsou konzistentní s tzv. totipotencí rostlinných buněk. Nedávno jsme zjistili, že na regulaci telomerázy se podílejí telomer-vazebné proteiny, které jsou přítomny v buněčných jádrech telomeráza-negativních tkání. Tyto proteiny tvoří stabilní sekvenčně-specifické komplexy s G-bohatým řetězcem telomerové DNA. V současné době probíhá úplná charakterizace těchto a dalších telomer-vazebných proteinů s využitím kombinace biochemických, molekulárně-genetických a proteomických přístupů. Vedle studia „typických“ telomer se stále více zabýváme strukturou „alternativních“ telomer, které jsou syntetizovány mutantními formami telomerázy nebo mechanismy nezávislými na telomeráze.


Co se týká tvého postřehu proč pěstit ze semen, dělej si co chceš, ale meleš tady fakt blbosti.
A na svilušky jedu omnite a cajk.

Naposledy upravil 13-09-2010 v 21:10 PM

Old Post 13-09-2010 v 20:27 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Romulan
Stálý Člen

Karma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 306  

Příspěvek č. 46

ano a esi chces na zkousku ti dam par řizečku z fem matek trebaa se ti bude darit vic nez ze seminek

Old Post 13-09-2010 v 21:39 PM
Romulan je offline   Profil uživatele Romulan   Find more posts by Romulan   Foto galerie člena Romulan   Click here to Send Romulan a Private Message   Add Romulan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 47

masterblaster: jo GeIndex nic moc, rostly a kvetly dlouho.. Je to rostlina od přírody jednoletá a to, že v zimě neroste jsem myslel tak, že je od přírody nastavená zhruba na půl roku. Ať se ti to líbí nebo ne, nemáš ve skříni stavebnici, ale kytku, takže si hrajeme na přírodu..
S těma telomerama máš pravdu, nevšiml jsem si, že je to hlavně u živočišnejch buněk, jenom jde o to, jak mysleli to, že zůstává stabilní během vývoje rostliny. Půl roku nebo do květu?

Ale:

Předmětem současného zájmu jsou již dlouhodobě známé účinky cytokininů na zpomalení stárnutí rostlinných pletiv. Klasickým příkladem je např. zabrždění rozpadu chlorofylu používané jako bioindikátor přítomnosti cytokininů. Segmenty listů obilovin ponořené v roztoku obsahujícím nepatrnou koncentraci cytokininů zůstávají déle zelené, nežloutnou a neztrácejí chlorofyl, což je typickým projevem stárnutí. Je známo, že kinetin prodlužuje životnost i u buněčných kultur kožních tkání, má antioxidační účinky a ničí volné radikály. To představuje jedno z vysvětlení, jak dochází ke zpomalení stárnutí.

Zdroj:
http://scienceworld.cz/medicina/Pyr...i-starnuti-4939

Pak ještě:http://en.wikipedia.org/wiki/Senesc...ar_senescence_2
Přičemž: http://slovnik.seznam.cz/?q=perenni...ants&lang=en_cz

Takže i rostlinné buňky stárnou, jenom trochu jinak, než jsem si původně myslel, ani jsem to vlastně nechtěl vysvětlovat.. Ale to je jedno, jak už bylo řečeno, když znáš dobrýho matkáře a vyhovuje ti jeho model, kup si od něj řízky, ušetříš čas na růstu.. U mě se tyhle okolnosti zatim nepotkaly, takže pěstuju z feminizovanejch semen. Po 1. sklizni jsem spokojenej a nevidim v tom žádnou nevýhodu. Jenom si dám s předstihem naklíčit semínka pod zářivku..

Do blbečků nadávám jenom těm, co vidí kytky, a ještě ne všechny, na fotce víc jak tejden před sklizní a dělaj z toho přesný závěry. Na těch fotkách jsou ještě všechny vlásky bílý..

Romulan: Seš hodnej, ale feminizovaný semena nejsou vhodný na dělání matek, aspoň ne dlouhodobě.. Mimochodem těhle 6 vdov byly kdysi jedna celá větev na feminizovaný kytce.. Vypadaj zatim dobře až na ty svilušky, takže to jde..

Old Post 13-09-2010 v 23:03 PM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Romulan
Stálý Člen

Karma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% PěstitelskáKarma uživatele Romulan - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 306  

Příspěvek č. 48

Romulan: Seš hodnej, ale feminizovaný semena nejsou vhodný na dělání matek, aspoň ne dlouhodobě.. Mimochodem těhle 6 vdov byly kdysi jedna celá větev na feminizovaný kytce.. Vypadaj zatim dobře až na ty svilušky, takže to jde.. [/B][/QUOTE]


jo a ty se bojis ze bys sklidil hovno???tak proc si udelal rizky z vetve z fem kytky???vydis njke deformace na rustu atd
fascinujete me vsici co se bojite ale rozhodne neni čeho.vse sem napsal sem

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=50723

Podivejte se + Zamyslete sa

Old Post 14-09-2010 v 07:24 AM
Romulan je offline   Profil uživatele Romulan   Find more posts by Romulan   Foto galerie člena Romulan   Click here to Send Romulan a Private Message   Add Romulan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:18 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0322380 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív