Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Skudci paraziti a jiny hmyz na kytkach
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 13 14 15 16 17 »
Autor
Téma 
Jaara
Nový Člen

Karma uživatele Jaara - 60% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 65535  

Příspěvek č. 225



[účet odstraněn]

Old Post 22-08-2010 v 11:24 AM
Jaara je offline   Profil uživatele Jaara   Find more posts by Jaara   Foto galerie člena Jaara   Click here to Send Jaara a Private Message   Add Jaara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 226

Tak mám uspěšně tento thread přečtenej, ale jak se zbavit stonoženky bilé jsem tady nevyčet, vím že se dá aplikovat tabák, ale v jakým množství jsem zatím nezjistil.
Ovšem co se tyká Molic Svilušek a Třásněnek, z toho bych moh udělat maturitu.
O Stonožence nikdo nic?

Old Post 22-08-2010 v 13:43 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kambu

Karma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 567  

Příspěvek č. 227

Mirex : o stonožence je zde http://grower.cz/pestovani/navody/s...-nemoci/10.html

Old Post 22-08-2010 v 14:06 PM
Kambu je offline   Profil uživatele Kambu   Find more posts by Kambu   Foto galerie člena Kambu   Click here to Send Kambu a Private Message   Add Kambu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 228

citace:
Původní příspěvek od Kambu
Mirex : o stonožence je zde http://grower.cz/pestovani/navody/s...-nemoci/10.html

To vim, to jsem čet tak dvacetkrát, je tam napsáno že výtažek z tabáku je taky zabije, ale kolik tabáku a vody, jestli tím mám tu kytku zalejt, pak je tam napsáno o nějakým přípravku kterej jsem samozřejmě hledal, ale veškerý odkazy vylítaly v Angličtině, growshop.cz to taky nemaj.

Old Post 22-08-2010 v 14:30 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kambu

Karma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 567  

Příspěvek č. 229

citace:
Původní příspěvek od Mirex

To vim, to jsem čet tak dvacetkrát, je tam napsáno že výtažek z tabáku je taky zabije, ale kolik tabáku a vody, jestli tím mám tu kytku zalejt, pak je tam napsáno o nějakým přípravku kterej jsem samozřejmě hledal, ale veškerý odkazy vylítaly v Angličtině, growshop.cz to taky nemaj.


no stím výtažkem s tabáku bych to nezaléval,spíš postříkal...je pravda,že o té stonožence toho moc nikde napsané není...taky sem vše možně googloval a skoro nic sem nenašel...co se týče toho Fungusu,tak nikde nic..což se divím..

Old Post 22-08-2010 v 14:38 PM
Kambu je offline   Profil uživatele Kambu   Find more posts by Kambu   Foto galerie člena Kambu   Click here to Send Kambu a Private Message   Add Kambu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 230

Přesně tak, psal jsem i MODovi, ten mi poslal ten samej okaz kterej ty, samozřejmě jsem to měl už dávno přečteny, až pak jsem psal MODovi, ptže jsem nejdřív hledal a paxem se ptal.
Jak píšu hore, ze všech škůdcu to mám i s maturitou, ale stonoženku mám v květníku asi jenom já.
A postříkáním nic nezachráním když ta svině žije v substrátu.

Old Post 22-08-2010 v 14:44 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kambu

Karma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 567  

Příspěvek č. 231

Mirex: no jedině třeba prolést nějaké g shopy jestli ten Fungus někde nemají..zavolat nebo tak něco..podle mě to v čr někde musí být,hold nikde ale otom není zmínka..tak stou stonoženkou sem se nikdy nesetkal,takže ti neporadím..toš tak jedině to tím výluhem s tabáku zalét,co se týče množství toho tabáku tak to nevím,ale zkoušel bych to..s malím množstvím toho tabáku až bych postupně tu dávku zvětšoval-taky podle toho výskytu té stonoženky...

Old Post 22-08-2010 v 14:54 PM
Kambu je offline   Profil uživatele Kambu   Find more posts by Kambu   Foto galerie člena Kambu   Click here to Send Kambu a Private Message   Add Kambu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 232

Tak ja to včera přesadil, kamarád jede do Obi, tak uvidím co sežene, jinaxe můžu s matkama rozloučit

Old Post 22-08-2010 v 15:21 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 233


Co je tohle?

Old Post 27-08-2010 v 12:56 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 234

citace:
Původní příspěvek od Mirex
Co je tohle?







..tak to ti řeknu naprosto přesne , je to smutnice , na deskach se akorát chytnou dospělí jedinci , musíš zabit ty zárodky co jsou v hlíně , na to je ten Gnat off v kterém je v podstatě tato bakterie Bacillus thuringiensis takže se daj použit tento připravek Biobit WP nebo Biobit XL , ja sem na ne pouzil ten Gnat Off , a za měsic to bylo pryč , škoda že za nej chtej skoro 800kč , za ten Biobit jen kilo , no přište jdu pro něj nebo


......tady pokračování http://grower.cz/forum/showthread....5482#post955482

cau Hlava





Bacillus thuringiensis - půdní sporulující bakterie, která při sporulaci tvoří v buňce krystal speciální bílkoviny, která proto dostala název Cry-protein. Protože je toxická pro hmyz je synonymum delta-endotoxin (d-endotoxin). Po pozření larvou hmyzu se krystaly ve střevě aktivují a způsobí rozklad střevní stěny, v jehož důsledku nakažený hmyz hyne na bakteriální sepsi. Díky této vlastnosti se používá buněk B. thuringiensis jako specifického insekticidu. Omezením je jednak cena, jednak načasování postřiku kulturou, protože buňky bakterie musí být na listu přítomny v době žíru. Při nepříznivém počasí je proto účinnost omezená. Dostupné přípravky s touto kulturou Biobit WP a Biobit XL. Předností těchto biologických přípravků je, že jsou certifikovány pro použití v ekologickém zemědělství ČR, dále vysoká účinnost na cílové druhy škůdců (obaleči , různorožec , svilušky aj.), nejedovatost vůči užitečným organismům, nejedovatost vůči obratlovcům včetně člověka, nezanechávají žádná škodlivá rezidua a tím nejsou pro jejich použití stanoveny ochranné lhůty. Aplikace se provádí postřikem v době výskytu housenek v dávce 1,5 - 2 l na 1 ha. Při aplikaci je důležité kvalitní, stejnoměrné pokrytí celého povrchu keře révy kapičkami suspenze, aby škodlivý hmyz pozřel co největší dávku. Jsou mísitelné a současně použitelné dohromady s jinými přípravky na ochranu ekologicky šetrné produkce révy vinné.

Naposledy upravil Hlava 28-03-2011 v 07:40 AM

Old Post 27-08-2010 v 13:10 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crackonos
Stálý Člen

Karma uživatele crackonos - 8% PěstitelskáKarma uživatele crackonos - 8% PěstitelskáKarma uživatele crackonos - 8% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 290  

Příspěvek č. 235


Mám problém, ve stoncích se uhnízdili nějací červi a v místě kde žijí se vždy vytvoří na stonku zesílení/boule- viz. fotka (převzal jsem ji od uživatele Niga, je to to stejné a nevyřešilo se to), projevuje se to mírnou zvadlostí konců větví, zkrátka to asi vysává zevnitř, nemáte s tím někdo zkušennost? děkuju

...nemám víru, aspoň ji neztratím.../www/
Vaše nejoblíbenější filmové hlášky

Old Post 28-08-2010 v 13:53 PM
crackonos je offline   Profil uživatele crackonos   Find more posts by crackonos   Foto galerie člena crackonos   Click here to Send crackonos a Private Message   Add crackonos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 236

Ahoj
Potřeboval bych vědět jestli má někdo zkušenost s parazitickou vosičkou(Aphidius colemani) na mšice a s roztočem(phytoseiulus persimilis) na svilušky. Je to opravdu 100% ? Pár postřiků jsem už provedl,zatím jen bio,nevyhubilo se to vše a než do toho naperu chemku chtěl bych zkusit tyhle roztoče a vosičky.

Old Post 28-08-2010 v 15:48 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 237

george
v jakym stádiu jsou kytky? a jak moc je to rozmnožený? predátoři vyhubí mšice / svilušky, ale nevyhubí larvy
taky když máš horko a sucho ve skříni tak se budou množit rychleji atd.
přeju hodně štěstí a u chemky se NEZAPOMEN kouknout na ochranou lhůtu

Old Post 28-08-2010 v 16:40 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 238

RespectFlowers
Mam to v druhým týdnu 18/6 pod 400w.Rozmnožený to moc není,nebyli nikde ani pavučinky ale pod microskopem se mi to už nelíbilo,něco se mi už povedlo vymýtit,ale jak jsou mladý,tak trpí o to víc. Vlhkost se snažim držet alespoň na těch 60-70%,ale to horko mě právě trápí,den 30-31° noc kolem 25°. Nezbyde mi asi nic jiného než chemka. Ještě jsem teda dnes smíchal česnek s olejem,přes noc nechám odležet,ráno do toho ješte přidam tekuté mýdlo a zkusim. Chemku bys nějakou doporučil? v chemkách se moc nevyznam.
Dík

Old Post 28-08-2010 v 17:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tremor
Nový Člen

Karma uživatele tremor - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2004
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 239



Ahoj, nevite nekdo co je to za svinaky?
Drzej se hlavne v palickach, mam strach ze me z toho ty kurvy vyblizou vsechnu dobrotu Jinak se zda ze kytkam nijak neskodej, nic neusycha, neuvada atd.

Old Post 03-09-2010 v 09:09 AM
tremor je offline   Profil uživatele tremor   Find more posts by tremor   Foto galerie člena tremor   Click here to Send tremor a Private Message   Add tremor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 240

citace:
Původní příspěvek od tremor
Ahoj, nevite nekdo co je to za svinaky?
Drzej se hlavne v palickach, mam strach ze me z toho ty kurvy vyblizou vsechnu dobrotu Jinak se zda ze kytkam nijak neskodej, nic neusycha, neuvada atd.

To budou Mšice dle mého názoru, kamarád je měl minulou sezónu taky v palicích, sklidil a vyfoukal to kompresorem jinak by se to nedalo hulit.

Old Post 03-09-2010 v 10:29 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:07 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 13 14 15 16 17 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
24-07-2017 - Paraziti na kytkách - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3900460 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív