Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » co s velkima listama
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
ChaoticRoman
Stálý Člen

Karma uživatele ChaoticRoman - 78% PěstitelskáKarma uživatele ChaoticRoman - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 215  

Příspěvek č. 33

ok, je jasné, že v růstu je nejlepší netrhat zdravé listy, protože jsou největším zdrojem energie z fotosyntézy...proto mi přijde stejně logické je nechat i při květu... víc aktivní plochy -> víc energie do tvorby květů a pryskyřice...v čem se mýlím, když nepochybně lepší groweři píšou, že v květu otrhávají?

„Neodevzdávejte všechna svoje rozhodující práva lidem s mocí, bez ohledu na to, jak obdivuhodní se vám mohou zdát. Za fasádou hrdiny najdete lidskou bytost, která dělá lidské chyby. Když se lidské chyby udělají v měřítku, které je dostupné superhrdinovi, nastanou obrovské problémy.“ Frank Herbert
ChaoticRoman's OutDoor 2006

Old Post 14-07-2006 v 18:57 PM
ChaoticRoman je offline   Profil uživatele ChaoticRoman   Find more posts by ChaoticRoman   Foto galerie člena ChaoticRoman   Click here to Send ChaoticRoman a Private Message   Add ChaoticRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kolom&n
Stálý Člen

Karma uživatele Kolom&n - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 424  

Příspěvek č. 34

v tom ze kdyz otrhas ty listy u kvetu tak ti jdou ziviny jen do palic ale trhaji se tak 4-3tydny pred koncem

Kolomanovo Šouší---2oo6to bejvávalo..

Surpr!se OUt'07 by Kolom&njsem na to zvědaFF

Koloman's 400W Wonder BoxXx,,,ZHULENO:...

Old Post 15-07-2006 v 11:02 AM
Kolom&n je offline   Profil uživatele Kolom&n   Find more posts by Kolom&n   Foto galerie člena Kolom&n   Click here to Send Kolom&n a Private Message   Add Kolom&n to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ChaoticRoman
Stálý Člen

Karma uživatele ChaoticRoman - 78% PěstitelskáKarma uživatele ChaoticRoman - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 215  

Příspěvek č. 35

Dobře, živiny nejdou do listů, ale do palic, ale co snížený příjem energie z fotosyntézy?

„Neodevzdávejte všechna svoje rozhodující práva lidem s mocí, bez ohledu na to, jak obdivuhodní se vám mohou zdát. Za fasádou hrdiny najdete lidskou bytost, která dělá lidské chyby. Když se lidské chyby udělají v měřítku, které je dostupné superhrdinovi, nastanou obrovské problémy.“ Frank Herbert
ChaoticRoman's OutDoor 2006

Old Post 15-07-2006 v 14:41 PM
ChaoticRoman je offline   Profil uživatele ChaoticRoman   Find more posts by ChaoticRoman   Foto galerie člena ChaoticRoman   Click here to Send ChaoticRoman a Private Message   Add ChaoticRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radoslav
Uživatel

Karma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 384  

Příspěvek č. 36

Můj názor je ten, že listy rostoucí mimo palice zas až tolik energie palicím nedodávají.

Sodík 400W - můj první indoor
Kukuřice 2007
Plagron Royalty Mix - 400W


Pěstujte a budete mít vždy co kouřit.

Old Post 15-07-2006 v 16:23 PM
Radoslav je offline   Profil uživatele Radoslav   Find more posts by Radoslav   Foto galerie člena Radoslav   Click here to Send Radoslav a Private Message   Add Radoslav to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kolom&n
Stálý Člen

Karma uživatele Kolom&n - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 424  

Příspěvek č. 37

presne tak a proto je co?)OTRHAT(myslim si ze kytkz maji rady kadernika jako clovek.aALE POZOR JAK KTEREJ CLOVEK MA RAD KADERNIKA TAK NEKTERA KYTKA ZAS NEMA RADA TOHLE ALE JINAK STIPEJTE OHYBEJTE LAMTE

Kolomanovo Šouší---2oo6to bejvávalo..

Surpr!se OUt'07 by Kolom&njsem na to zvědaFF

Koloman's 400W Wonder BoxXx,,,ZHULENO:...

Old Post 16-07-2006 v 19:08 PM
Kolom&n je offline   Profil uživatele Kolom&n   Find more posts by Kolom&n   Foto galerie člena Kolom&n   Click here to Send Kolom&n a Private Message   Add Kolom&n to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pekařůf císař
Nový Člen

Karma uživatele pekařůf císař - 33% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 38

citace:
Původní příspěvek od Radoslav
Můj názor je ten, že listy rostoucí mimo palice zas až tolik energie palicím nedodávají.


Takže logicky: Myslíš, že listy mimo palice (spousta dost velkých listů) už neprovozují fotosyntézu (když jsou zelené)? Samozřejmě, že když uschnou, tak už ne, ale živý list vždycky fotosyntetizuje. ==>Vyrábí energii. Když to shrnu procentuálně, tak takovéto listy (mimo palice) tvoří řekněme 70% listoví celé rostliny. A kam by těch 70% energie asi šlo? Myslíš, že ji kytka potřebuje proto, aby v noci svítila? nebo si ty cukry ukládá do stonku/listů aby se pak daly jíst a byly sladké? Zkrátka v reprodukčním období spotřebovává maximum své energie pro reprodukci, čili tvorbu reprodukčních orgánů - květy/palice a vše, co s tím souvisí =>pyl, pryskyřice ...a pak semínka (bílkoviny asi). Já nevím, proč tam ty listy nenechat. Vždy máš totiž záruku, že ti VYROBÍ víc (energie), než samy spotřebují. Ta minimální spotřeba (velkých) listů se dá už jen dokázat na tom, že obsahují minimum žádané pryskyřice (jejíž tvorba je energeticky docela náročná) a samozřejmě už nerostou (nebo opravdu minimálně), což je druhý největší odběr energie (tvorba tkáně (rostlinných pletiv)). Já říkám - listy netrhat! Pokud by je kytka nepotřebovala, zbaví se jich sama. Jediné zásahy tohoto typu, které na rostlině podporuju, jsou prostřihávání listů (šlahounů), které nějakým způsobem zastiňují místa s větším potenciálem. Prostě zdravé prosvětlování nevadí.

základem je nepřehnat to

Old Post 17-07-2006 v 11:35 AM
pekařůf císař je offline   Profil uživatele pekařůf císař   Find more posts by pekařůf císař   Foto galerie člena pekařůf císař   Click here to Send pekařůf císař a Private Message   Add pekařůf císař to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ChaoticRoman
Stálý Člen

Karma uživatele ChaoticRoman - 78% PěstitelskáKarma uživatele ChaoticRoman - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 215  

Příspěvek č. 39

pekařůf císař: přesně takhle jdou i mé úvahy, ale spousta growerů je trhá a mě zajímá, proč to dělají...neškodil by pokus...no uvidíme...pár kytek na pokusy mám...

„Neodevzdávejte všechna svoje rozhodující práva lidem s mocí, bez ohledu na to, jak obdivuhodní se vám mohou zdát. Za fasádou hrdiny najdete lidskou bytost, která dělá lidské chyby. Když se lidské chyby udělají v měřítku, které je dostupné superhrdinovi, nastanou obrovské problémy.“ Frank Herbert
ChaoticRoman's OutDoor 2006

Old Post 17-07-2006 v 14:17 PM
ChaoticRoman je offline   Profil uživatele ChaoticRoman   Find more posts by ChaoticRoman   Foto galerie člena ChaoticRoman   Click here to Send ChaoticRoman a Private Message   Add ChaoticRoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radoslav
Uživatel

Karma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 384  

Příspěvek č. 40

Taky to asi vyzkouším co bude lepší. Já si myslím, jak jsem už napsal, že kytka má snahu každý nepříznivý zásah vyrovnat a záchránit se. U štípání je to rozdvojení a zmobilizování všech sil do dalšího růstu. V případě otrhávání listů v květu si myslím, že je to podobné, akorát že už nepotřebuje dál růst, ale potřebuje plodit, takže veškerou sílu dá do palic, které jsou potenciálem semen.

Sodík 400W - můj první indoor
Kukuřice 2007
Plagron Royalty Mix - 400W


Pěstujte a budete mít vždy co kouřit.

Old Post 17-07-2006 v 16:52 PM
Radoslav je offline   Profil uživatele Radoslav   Find more posts by Radoslav   Foto galerie člena Radoslav   Click here to Send Radoslav a Private Message   Add Radoslav to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dudušek
malý pěstitel

Karma uživatele Dudušek - 98% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 478  

Příspěvek č. 41

Příspěvek č. 3 řekl vše

Dále souhlasím s příspěvky č. 15 od Erixona, dále snad se všema příspěvkama od Svahadjiho č.17 a č.30 a v nemůžu zapomenout Pekařového císaře č. 18 a č. 41 - jen u toho příspěvku 41 mám docela podobný poznatek, ale né uplně..Proč né uplně:?....

Já to dělám takto: celou růstovou fázi neotrhávám žádné listy, jen ty spodní nažloutlé a to samé platí i pro první polovinu květu, jakmile se přehoupne kvetenství do druhé půlky, tak otrhám cca 20-30% listů a to těch, které stíní paličkám, o kterých si myslím, že by k něčemu mohli být a zároveň ostříhám ty šlahouny, které berou kytce jen zbytečnou energii a jsou pro mě a kytku tzv."plané", sice by se na nich nějaká ta palička utvořila ale jsou to ty šlahouny, kterou jsou zcela zastíněné v prostředku rostliny a ty malé úplně dole na rostlině, tady by se paličky objevili, ale byli by abnormálně řídké a té nejmenší velikosti, takže jsou jakorád přítěží pro kytku a berou jí energii. Potom cca těch 14dní až týden ostříhám skoro cenou kytku od listí, ale nemyslete si, nestříhám každý list, některé velké primární na každé palici nechávám a zbytek ustřihnu tak pulku listu. A proč to dělám? Když jsem jel v minulosti dva stejné fenotypy ze stejné mateční rostliny se s 98% stejnýma podmínkama, tak tam, kde jsem toto aplikoval byl v průměru u mých ostříhaných rostlin vyšší výnos v cca 10-40% a byli méně náchylné na plíseň... A proč se tak stalo? Protože slunce těch posledních 14dní pokrylo všechny palice a né jen ty největší, je fakt, že při neostříhání, byli ty hlavní palice větší a hutnější, než na ostříhaných, ale zase naopak se nevyvinuly ty ostatní! Samozřejmě, je zde možnost sklízet kytku na dvakrát, to se taky dá, ale u mně, jelikož pěstuji většinou modely in/out nebo in, tak to kvůli dlouhé době dokvétání prostě není možné, věřím a vím, že u obyčejných českých nonames a u čistých outdoorových rostlin to jde, ale zdá se mi výhodnější a rychlejší moje motoda s ostříháním listů....

Takže shrnutí:
růstová fáze - nestříhat vůbec, jen žluté listy...
květová fáze - první půlka nic, v druhé tak 20-30% kvůli prosvícení na ostatní nadějné paličky a posledních cca 14dní až 10dní před koncem skoro všechny, aspoň na půl, kvůli tomu, aby se netvořila plíseň a bobtnaly všechny paličky...

Jasně, vždy záleží na podmínkách, na modelu, každý může mít jiné zkušenosti, já zde napsal ty moje a pro mě jsou zatím ty nejlepší, opravdu jsem toho venku už vcelku dost vypěstoval, taky jsem dělal pokusy a tenhle mě přesvědčil o této metodě....

Duduškova zahrádka 06
Zahrada
by Dudušek 2005

150W V-ScrOG 4x PwP

Naposledy upravil Dudušek 18-07-2006 v 20:40 PM

Old Post 18-07-2006 v 20:31 PM
Dudušek je offline   Profil uživatele Dudušek   Find more posts by Dudušek   Foto galerie člena Dudušek   Click here to Send Dudušek a Private Message   Add Dudušek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Svahadji
Kaya-man

Karma uživatele Svahadji - 100% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 506  

Příspěvek č. 42

moje shrnutí by bylo:

růstová fáze: nestříhat, jen žluté
1/3 květu - nic
začátek 2/3 květu - 25%
začátek 3/3 květu - 70%
poslední týden - skoro vše

*** HIPPIE KOKOT AMATÉR ***

Old Post 18-07-2006 v 23:02 PM
Svahadji je offline   Profil uživatele Svahadji   Find more posts by Svahadji   Foto galerie člena Svahadji   Click here to Send Svahadji a Private Message   Add Svahadji to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kolom&n
Stálý Člen

Karma uživatele Kolom&n - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 424  

Příspěvek č. 43

a stali se vam nekdy s listama to co s moji kyti??podivej vpodpis do tradu na fotozzz

Kolomanovo Šouší---2oo6to bejvávalo..

Surpr!se OUt'07 by Kolom&njsem na to zvědaFF

Koloman's 400W Wonder BoxXx,,,ZHULENO:...

Old Post 19-07-2006 v 12:27 PM
Kolom&n je offline   Profil uživatele Kolom&n   Find more posts by Kolom&n   Foto galerie člena Kolom&n   Click here to Send Kolom&n a Private Message   Add Kolom&n to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Svahadji
Kaya-man

Karma uživatele Svahadji - 100% Pěstitelská

Registrován: Apr 2003
Příspěvků: 506  

Příspěvek č. 44

kolom: to zavírající se poupě, nebo co myslíš? No, zkus tomu otrhat listy a zlomit stonek, to uvidíš jak to povalí

*** HIPPIE KOKOT AMATÉR ***

Old Post 19-07-2006 v 12:33 PM
Svahadji je offline   Profil uživatele Svahadji   Find more posts by Svahadji   Foto galerie člena Svahadji   Click here to Send Svahadji a Private Message   Add Svahadji to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kolom&n
Stálý Člen

Karma uživatele Kolom&n - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 424  

Příspěvek č. 45

cemu ja myslim ty posledni fotky v mym thredu je to rostlinka Jacka Herera 2x mam na fleku a 1x jsem si nechal pro srovnani a jen tak na balkone a tohle se sni deje pres den se uyavira do poupete a kdybych zlomil stonek tak to akorat tak chcipne protoze to je 7.denni kyticka a teprve roste 3patro tak ti nevim svahadji

Kolomanovo Šouší---2oo6to bejvávalo..

Surpr!se OUt'07 by Kolom&njsem na to zvědaFF

Koloman's 400W Wonder BoxXx,,,ZHULENO:...

Old Post 19-07-2006 v 12:37 PM
Kolom&n je offline   Profil uživatele Kolom&n   Find more posts by Kolom&n   Foto galerie člena Kolom&n   Click here to Send Kolom&n a Private Message   Add Kolom&n to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kolom&n
Stálý Člen

Karma uživatele Kolom&n - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 424  

Příspěvek č. 46

no sahl jsem nahlinu a nedalo me to takxem ji zmeril teplomerem a
uuuu ma 39,9stupni celsia a kytka zacina nejak uvadat se me zda sundal jsem viko a necham ji jen tak a uvidime asi ma moc tepla a svetla

Kolomanovo Šouší---2oo6to bejvávalo..

Surpr!se OUt'07 by Kolom&njsem na to zvědaFF

Koloman's 400W Wonder BoxXx,,,ZHULENO:...

Old Post 19-07-2006 v 12:58 PM
Kolom&n je offline   Profil uživatele Kolom&n   Find more posts by Kolom&n   Foto galerie člena Kolom&n   Click here to Send Kolom&n a Private Message   Add Kolom&n to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
G-Farmer
Stálý Člen

Karma uživatele G-Farmer - 88% PěstitelskáKarma uživatele G-Farmer - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 47

ja to otrhávám prubezne kdyz se mi toho tam zda hodne tak si trochu natrham a otopim to v mleku!!!

Naposledy upravil G-Farmer 20-07-2006 v 16:08 PM

Old Post 19-07-2006 v 15:16 PM
G-Farmer je offline   Profil uživatele G-Farmer   Find more posts by G-Farmer   Foto galerie člena G-Farmer   Click here to Send G-Farmer a Private Message   Add G-Farmer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
4mf3t4min
Stálý Člen

Karma uživatele 4mf3t4min - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 48

ja je taky prubezne otrhavam tech par listu nijak kytce neublizi. Ja to taky delam z jednoho duvodu protoze mam 10 keru vedle sebe cca 20-25 mezera no a jak se hafo rozkerily tak se zakryvaj ty mensi tak otrhavam ty co stinijou. No ukaze cas jestly delam dobre nebo ne ale kamos je otrhava a mel 2m aji 3.5m kytky.

Old Post 21-07-2006 v 22:03 PM
4mf3t4min je offline   Profil uživatele 4mf3t4min   Find more posts by 4mf3t4min   Foto galerie člena 4mf3t4min   Click here to Send 4mf3t4min a Private Message   Add 4mf3t4min to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:58 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3674530 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív