Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Porschakova paneláková 150W mini spižírna Příspěvek č. 1

Tak jsem se konečně po dvou letech dokopal k prezentaci mojí spižírny a první a druhé úrody.
Celá pěstírna je jedním velkým pokusem, jestli lze pěstovat v malém špajzu a dočista inkognito.

Předem bych chtěl poděkovat celýmu kolektivu lidí tady na Groweru, kde jsem dostal všechny zásadní informace potřebné k realizaci.
Hned na to se omlouvám za nevelkou kvalitu fotek první úrody, při pořizování záběrů jsem měl půjčený digiťák, který jsem neuměl obsluhovat (makro, světlo apod.), při druhé úroze naštěstí už svůj, ale jak koukám, taky ještě žádná sláva.. Nyní (rok 2006) je pěstírna dočasně demontována, jelikož jsem na čas v zahraničí.

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 18-03-2006 v 19:38 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 2



K použití tohoto prostoru mě donutila nutnost skrýt pěstírnu před zraky návštěv, zejména návštěv rodičů.
Jedná se o klasickou panelákovou spižírnu o půdorysu 50x40 cm, což je prostor dosti omezující, který mě donutil hodně přemýšlet při realizaci každé části, abych se do prostoru vešel. Vnitřní čistá výška je jeden metr, včetně balastu umístěného nad stínidlem 130cm. Tohoto prostoru jsem dosáhl demontáží původních poliček.
Tato pěstírna není bohužel vybavena přívodem vzduchu, využívám nedoléhajících dveří, především ve spodní části. Pro instalaci přívodního větráku a otvoru bych musel kvůli utajení použít jedině postranní stěnu, kde však, jak vidíte, překáží lednička. Přední stěna nepřichází v úvahu.

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Naposledy upravil PORSCHAK 18-03-2006 v 20:00 PM

Old Post 18-03-2006 v 19:40 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 3


Ve spodní části spižírny jsem využil původního otvoru ve zdi (který je snad v každém paneláku) k odvodu vzduchu. Jelikož je umístěn nešikovně dole, k odvodu teplého vzduchu, který se drží nahoře, jsem musel použít trubku s dvěma větráčky. Jako vhodná mi připadala obyčejná plastová sifonová trubka pro kuchyňský odpad o průměru 5 cm. Do dvou kolínek na koncích jsem umístil dva počítačové větráčky přesně pro tento průměr. Vlastně nejdřív jsem měl větráčky a pak jsem sháněl adekvátní trubku. Na instalaci tohoto cajku jsem musel odřezat jednu nohu celé spižírny(ještě nespadlaJ) a vypilovat půlkulatý otvor ve vnější konstrukci pro přístup k otvoru ve zdi. Tímto částečně čistím vzduch v pěstírně, ale především snižuji vnitřní teplotu od výbojky, která je velkým problémem, především v létě, páč k tomu celé odpoledne na vnější stranu zdi pere sluníčko. K tomu se ještě vrátím. Větráčky zvláště v noci dělají zvenku domu slyšitelný hluk, ale je to jen takový uuuu, a určitě spousta sousedů okolo si říká, odkud to tady hučí…
Zdi a strop pěstírny jsou po mnohých úvahách vymalovány bílou barvou, která podle mě odráží světlo nejlíp, dveře polepeny alobalem.

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 18-03-2006 v 19:55 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 4



K balastu: -výbojka 150 W, na růst metalhalogenidová, na květ sodíková.
-příslušný startér, kondenzátor a tlumivka. Tlumivka kvůli produkujícímu teplu podložena dvěma talířky se vzdušným prostorem mezi nimi.
-digitální spínací hodiny
-trafo pro větráčky
Přívod elektřiny je veden boční vyvrtanou dírou k ledničce. Původně jsem namontoval i pojistky, které ale nefungovaly spolehlivě. I při použití „pomalých“ se mi jednou za čas stalo, že při nahození praskly a celý den světlo nešlo. Tak jsem je odstranil a doufám, že se nic nestane, zatím vše ok... Spoje jsou vedeny čokoládou.
-stínidlo jsem vyrobil z kouřový pozinkovaný roury, uříznul, poohybal, vyvrtal dírky pro uchycení řetízků i objímky, natřel bílou barvou. Řetízky jsou uchyceny ve „stropě“ háčkama, na obrázku jsou zrovna nejkratší. Elektrická šňůra je vedena dírkou uprostřed stropu, potřebnou délku zajišťuje kolíček.

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 18-03-2006 v 20:03 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 5


Semínka objednaná z Anglie přes net od Sensi seeds, 15 semínek „SUPER SKUNKU“ stálo kolem 20 liber, k tomu mi přidali zadara 15 semínek „SKUNKU Nr.1“. Jak vidíte, semínka přišli klasika v obalu od CD, po otevření u pošty jsem myslel, že mě ošulili a nic neposlali, tam jen CD s nápisem World music hits (prázdné) a nic. Až po pětiminutách jízdy autem mi to nedalo a rozkuchnul jsem vnitřní obal a zespoda to bylo nalepený,haha. Oj ta radost…

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 18-03-2006 v 20:06 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 6




První ostrá zkouška pěstírny. Fotky asi měsíc před sklizní. Vpravo Superskunk, který jsem začátečnicky nechal moc vyrůst, rozvětvit a na dolních patrech byly jen holý větve.
Vlevo Skunk Nr.1, kterej byl účinkama ohromující. Problémem byla špatná volba pěstovat současně tyto dva druhy.
V době pořizování fotek mi kytky kvůli přelití, přehnojení a částečně i nedokonalému odvětrání už týden napadala plíseň. Po použití chemky (myslim Biopol-nebo tak podobně) se kytky na dva tejdny zasekli, uzdravili a do konce květu to už nedohnali.
Next photo: paličky napadené zrovna v tu nejhorší chvíli plísní
Next photo: listy napadené plísní

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 18-03-2006 v 20:10 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 7




A je tady druhá úroda, sláva. Rostliny jsou opět ze semínek, Skunk Nr.1 + no name mix, vysazena předklíčená semena 9. května, sklizeň 19.září, tedy za čtyři měsíce. První foto někde uprostřed květu.
Next photo: špatné světlo…
Next photo: Chvíle před sklizní. Rostliny jsou sice příliš nízké, ale zase nebyly náchylné na plíseň, zálivku a celkovou údržbu.

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 18-03-2006 v 20:15 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 8




Některé větve jsou poměrně dost palicoidní :-)
Next photo: A další miláčci.
Next photo: Celkový záběr

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 18-03-2006 v 20:19 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HavanaJoe
Stálý Člen

Karma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% PěstitelskáKarma uživatele HavanaJoe - 85% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 9

No dobry ! Jak si mel dlouho tu 2. urodu na rustu ? Mohl bys, prosim napsat podrobnejsi porovnani tech 2 skunku ? Rust, narocnost, chut, ucinky a cokoli dalsiho, co te k tomu napadne ?

code:
            _______                ___  __            o __  ___    o ___
       ____/_|___)\)/=       |    |__  / _   /\  |    |  / |__     |  | 
      /   _  ^]   _ `)----<| |___ |___ \__/ /~~\ |___ | /_ |____   |  |  //
      `""(_)"""""(_)"`     `"(_)(_)"""""""""""""""""""""""""""(_)(_)""""""
ω Živiny, choroby, škůdci ω

Old Post 18-03-2006 v 20:22 PM
HavanaJoe je offline   Profil uživatele HavanaJoe   Find more posts by HavanaJoe   Foto galerie člena HavanaJoe   Click here to Send HavanaJoe a Private Message   Add HavanaJoe to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 10



A sušíme…
Next and last photo: Jo abych nezapomněl, kytičky rostly ze zahradního substrátu a kokosu. Hnojeny Kristalonem a půdními tabletami. Svojí nejen estetickou funkcí také přispěl Keramzit, který u žlutého kbelíku absentuje, byl totiž odebrán na balkónovky, kde dělal větší parádu…


Kdybych měl zhodnotit druhou spižírnovou úrodu, označil bych ji za úspěšnou. Neměla kdovíjakej výnos, když kyti uschly, tak toho fakt moc nebylo. O to mi ale nejde. V tomhle prostoru stejně žádný kvantum nejde vypěstovat. Jde mi o tu radost z pěstování, o pocitu při kouření vlastního indooru, o to, když ke mně příjde kámoš na špeka a já mu v zimě plný sněhu můžu ukázat jak to roste….
A o tom jde myslím nám všem….

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 18-03-2006 v 20:30 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 11

HavanaJoe: Ta 2.úroda byla na růstu kolem třiceti dnů. Jestli máš na mysli srovnání u první úrody, tak: Skunknr.1 byl lepší a voněl jako pomeranč. Superskunk taky dobrý účinky, ale ze začátku hrozně vystřelil a já ho nezvládl. Přitom to měl být indoor a dle stránek SensiSeeds zdarma přiložený Skunk Nr.1 outdoor. Přitom bych to viděl spíš obráceně. Superskunk jsem rok na to vysadil venku(bohužel trochu pozdě), měřil hodně přes tři metry a nestačil do konce léta nahodit palice.
U druhé indoor úrody jsem zasadil opět Skunk Nr.1 a pár semínek od kámoše White Pearl, ale nepodchytil jsem co je co.

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 18-03-2006 v 20:48 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
juppup
Nový Člen

Karma uživatele juppup - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 12

No paráda vypadá to docela jednoduše,když má člověk protředky a hlavně chuť s čas,musím s tím mím JZD taky hnout.

Old Post 18-03-2006 v 21:21 PM
juppup je offline   Profil uživatele juppup   Find more posts by juppup   Foto galerie člena juppup   Click here to Send juppup a Private Message   Add juppup to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 13

juppup: No nějaký money to stálo, to je jasný. Nezdá se to, ale celkový náklady jsem spočítal ke čtyř tisícům. Třeba sodíkovka 300, ale metalhalogenidka skoro 900.. I když v tomhle případě se dá ušetřit za metalovku. Nejvíc jsem vydal za p.čovinky k montáži, jako třeba za malou pilku, rašpli, různý dráty apod. Větráčky jsem dostal zadara vyřazený z kompu, třeba dig.hodiny stály v Makru 300.
Ale jak píšeš, ta chuť a čas, to je taky zásadní. Když už ale začneš, máš chuť se k tomu stále vracet..

Chlapi díky za karmy!

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 19-03-2006 v 22:49 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šťovík
Stálý Člen

Karma uživatele Šťovík - 90% PěstitelskáKarma uživatele Šťovík - 90% PěstitelskáKarma uživatele Šťovík - 90% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 200  

Příspěvek č. 14

Jojo je to prima koníček a ještě prímověji odměňovanej a to nejen pro ten vypestovanej kour, ale i ten pohled do skrine zvlast v zime umi fakt naladit jen ta uroda je trochu slaba, vyhod ten pekac a zkus ten prostor vyplnit co nejefektivneji - ja udelal na zem takovou vanicku z folie na jezirka z baumaxu a kvetinace se snazim poresit ctvercovy z tech kanystru se smesi do ostrikovacu, vejde se jich tak mnohem vic nez kulatejch, ale nevyhoda je ze u tech ctevrcovejch muzes kytky stelovat jen do ctyr poloh, oproti kulatejm, ktery jde otacet plynule dokola.

Angrešty a rybízy 2007

Šťovíkůf zelený koutek (250W)

Moje outdoory

Old Post 23-03-2006 v 10:18 AM
Šťovík je offline   Profil uživatele Šťovík   Find more posts by Šťovík   Foto galerie člena Šťovík   Click here to Send Šťovík a Private Message   Add Šťovík to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 15

2šťovík: Máš recht chlape, místa by šlo využít efektivněji. Příště bych mohl zkusit i ty tvoje kanystry. Čtvercový květináče jsem nechtěl, protože se směrem dolů zužujou a to já přece nepotřebuju. Ty kýble na druhou stranu zas dávaj dost prostoru pro kořeny, drží se v nich delší dobu potřebná vlhkost a když zapomenu zalejt tak to kyti přežijou líp.

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 31-03-2006 v 13:14 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PsYcHo84
Stálý Člen

Karma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% PěstitelskáKarma uživatele PsYcHo84 - 69% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 16

zdar porschaku, tvoje skrin mi pripomina moji situaci pred rokem taky jsem resil jak to udelat aby to neslo slyset, aby z toho nesvitilo, abych to uchladil.. a pak aby to nesmrdelo dokonce digi hodiny i tlumivku na talirku mame stejnou
jinak jak uz napsal stovik ten prostor se da vyuzit mnohem lip.. vis jak kdyz uz propalujes rodicum elektriku, tak at je aspon co nejvic gecek
a kup si lepsi hnojky.. ten plagron na hlinu te vyjde na necele 500k a vyplati se to..
czus

p s y c h o 8 4

Old Post 01-07-2007 v 09:32 AM
PsYcHo84 je offline   Profil uživatele PsYcHo84   Find more posts by PsYcHo84   Foto galerie člena PsYcHo84   Click here to Send PsYcHo84 a Private Message   Add PsYcHo84 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:57 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8980000 seconds with 38 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív