Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Poprvé od začátku, 70x50x40 chladná garáž, 200W CFL
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5 »
Autor
Téma 
MagicHerb
Stálý Člen

Karma uživatele MagicHerb - 43% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 504  

Příspěvek č. 33

Ahoj,mám 125W úsporku Elektrox Red a docela to topí.Rozměry skříňky 50x50x40.
Obávám se,že ta 200 W bude moc na ten prostor,ale pokud budeš mít dobrou ventilaci,tak by to mohlo jít.I u tý 125W se mi už stalo,že jsem spálil listy o tu lampu.
Já mám ventilaci celkem na prd.100 m3/h a pasivní přítah(chtělo by to aktivní),který je odfláknutej malímy otvory(dvě trubky ).Budu to muset předělat na větší.Výhoda je že mi tam přes ně nejde dovnitř světlo(nemám k tomu připojený žádný jiný roury-kvůli prostoru do kterýho se ty roury nevejdou).

Víc jak 4 kytky v tom nejde mít a to i ty 4 jsou celkem dost.

Květináče bych doporučil malý-půl litru až litr na růst a 2 až 3 litr na květ.Až se ti rozrostou kořeny.Může se klidně stát ,že ti to přeroste v květu.Čim víc kořenů,tím jsou větší kytky.To znamená čím větší květináč ,tím větší kytka.Ve FAQu je to dobře popsaný.

Všimnul jsem si ,že nemáš spínací zásuvky.Doporučil bych 2x.

No a ten topný kabel asi využiješ jen při vypnuté lampě.Samozřejmě uvidíš až v provozu.Může to být i jinak ve finále

Hodně štěstí a úspěšný start


Life is for living.
Love is for giving.
Herb is for growing.


AFRICA COLLECTION-WOS

Magic Dwarf AUTOFLOWER fem 3.round outdoor grow

Old Post 21-02-2012 v 19:49 PM
MagicHerb je offline   Profil uživatele MagicHerb   Find more posts by MagicHerb   Foto galerie člena MagicHerb   Click here to Send MagicHerb a Private Message   Add MagicHerb to your buddy list     Navštiv homepage uživatele MagicHerb! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 34

Dík. Spínací zásuvky mám. Ty jsem zapoměl uvést. (alespoň k něčemu pořádnému ta součást vánoční výzdoby bude sloužit).
A je rozhodnuto. Květináče budou ty menší.
S tím světlem. Teď je tam fakt zima a vytápět se mi celou garáž fakt nechce. Při testech (sice bez puštěných větráku), ale s po otevřenými dvířky se tam držela teplota kolem 25C a to spínala i ta podložka. A v létě, až bude horko, budeme pěstit venku ne?
Jinak držím v soutěži palec. Sleduju Tvůj pěst. Máš to fakt hezký. Bude to boj. Vybral sis víc sativový kyti že?

Jo - lidi, chtěl jsem se zeptat -jste víc závislí na pěstování nebo na užívání ???

Old Post 21-02-2012 v 20:33 PM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 35

Update.
Zatím bez fotek.
Pozitiva ???
V neděli jsem se konečně odhodlal a celé všechno vyklopil své drahé polovičce. Stejně to tušila...
První reakce byly striktně odmítavé, její argumenty nepřekonatelné a nevyvratitelné, logika neúprosná (jak to u manželek bývá...)
Po půlhodince marných pokusů o obměkčení a po položení mých argumentů a logiky si dala čas na rozmyšlenou, který plyne.
Jinak jsem navrhnul určitá pravidla provozu:
- provoz musí být co nejtišší
- absolutně bez zápachu
- skříňka bude pod zámkem
- v garáži už nebudu kouřit a to ani vyjímečně (spojení garáže s předsíní)
- budu si hrát až po 22 hodině
- absolutní utajení pro ostatní (především šklebajdy)
a to s podmínkou okamžitého konce "hraní" při porušení jakéhokoliv z výše uvedených bodů.
Takže vše je o něco optimistisch ( včera jsem dělal pokusy a zatím bez větších námitek).

Jinak jsem poprosil Moda o přesun tohoto threadu do zákl. pěstitelských informací, abych to tady nezasíral... Zatím bez reakcí - nebo mu to tu neva.

Old Post 29-02-2012 v 11:23 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 36

Jo a připadám si fakt jako Jára Cimrman, kterej fučí kouř cigarety do vody, aby zjistil že z toho zlato nebude...
Fakt - průkopník slepých uliček (asi si změním nick).
A přitom tu většina informací je...
Kolikrát jsem četl, že CFL netopí.... BLBOST!!!!
A to jsem si myslel že budu muset topit i ve dne. Taková kravina.
Mám největší chuť to 2kilo vyměnit za 125ku. Ale poperu se s tím. Pokud "okolnosti" dovolí.

Old Post 29-02-2012 v 11:29 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 37

Minulej týden jsem si půjčil kruhový pilky i se zručnějším kamarádem. Využil jsem domácí absence ženy a vyvrtal s kamošem díry pro ventilaci, vylepil vše diamatovkou, zapnul větráčky a rožnul... Teplota 41C a vlhkostí 17%.
Včera jsem koupil SUNON s výkonem 183m3. Ten ale na plnej výkon jet nemůže protože bych porušil pravidlo co nejtiššího provozu. Je to moc hlučný. Je zatím na ofuku než provedu níže uvedené úpravy... Teplota se snížila na 33C. Vhkost pořád mizerná. A to je v garáži vlhost kolem 60%.

Naposledy upravil reblok 29-02-2012 v 12:52 PM

Old Post 29-02-2012 v 11:40 AM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 38

No ono s tou teplotou to není jen tak, ten prostor je moc malej a vytopí to i ta CFL. To že to netopí píšou podle mě lidi, který mělí sodík a maj to v HB 1x1x2m a to je pak něco uplně jinýho. Mě fest topila i v 2x většim prostoru než máš ty (objem). A ta teplota je způsobená zčásti i vlhkostí, pokud se ti podaří vlhkost zvýšit, tak celkem radikálně klesne i teplota. Další možnost je si sehnat Cfl-ko, který má předřadník nezabudovanej a mít ho mimo box..

Edit: a když už jsme u Járy Cimrmana, tak absolutně tichá ventilace a ofuky, to je něco jako jeho bezbolestný zubařský kleště

Jo tak to taky dělá to stínítko, jestli máš odtah nad nim tak to tam drží teplo jak poklička na hrnci.
Na odhlučnění bych ti ještě doporučil dát odtahovej větrák napojenej z obou stran na sonoflex do krabice nebo skříňky a tu vyplnit nějakou izolací. To celkem dost sníží hluk. Čím je sonoflex delší, tím líp tlumí hluk, píšou min. 1m ale to je opravdu minimum! zase s délkou klesá tlak i průtok. Bedna s izolací utlumí hluk samotnýho větráku, ale určitě ne na 100%..

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Naposledy upravil bull 29-02-2012 v 12:07 PM

Old Post 29-02-2012 v 11:54 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 39

Takže co mě čeká za práci a za testy a za nákupy.
- koupit uhlíkový filtr do digestoře - (zkusím vyrobit provizorní pacháček) a stejně tento filtr posléze využiji do přítahových trubek
- odlepit diamantovku - chjo - dalo to práce... Dám ji tam až bude teplota ustálena
- co nelépe utěsnit skříň -
- dvojnásobně zvětšit díry na odtah na průměr 10cm (2x) a dát do nich krátkou sonoflexovou rouru jako příprava na bezhlučný přítah (pokud budou potřeba přítahový větráčky) a jako zábranu prosvítání světla
- zvětšit díru na odtah z 9 na 10 cm. Zatím nechci 12cm protože pokud tato opatření nebudou co k čemu tak mám v hledáčku ventilátor VKO 100 nebo WIR a ty mají právě velikost 10cm.

Prostě se mi nechce furt vrtat a něco si půjčovat
- i do odtahové díry dát sonoflexovou hadici a zkusit na ni napojit ten SUNON
- odmontovat stínítko??? Dost hřeje a strop mám stejně vylepený diamantovkou. Nebo je tento krok blbost? Musím mít to stínítko? Myslím že zabírá dost plochy a brání lepší cirkulaci vzduchu. (Odtahová díra je až nad stínítkem).


Zdravím všechny...

Naposledy upravil reblok 29-02-2012 v 21:16 PM

Old Post 29-02-2012 v 12:01 PM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 40

citace:
Původní příspěvek od bull
No ono s tou teplotou to není jen tak, ten prostor je moc malej a vytopí to i ta CFL. To že to netopí píšou podle mě lidi, který mělí sodík a maj to v HB 1x1x2m a to je pak něco uplně jinýho. Mě fest topila i v 2x většim prostoru než máš ty (objem). A ta teplota je způsobená zčásti i vlhkostí, pokud se ti podaří vlhkost zvýšit, tak celkem radikálně klesne i teplota. Další možnost je si sehnat Cfl-ko, který má předřadník nezabudovanej a mít ho mimo box..

Edit: a když už jsme u Járy Cimrmana, tak absolutně tichá ventilace a ofuky, to je něco jako jeho bezbolestný zubařský kleště


Jo jo - to si uvědomuji. Taky jsem nepsal absolutně tichý, ale co nejtišší. A nějaký malý zvlčovač chci pořídit. I kvůli teplotě.
Doufám, že dost zakopanej pesan bude v malým přítahu..

Old Post 29-02-2012 v 12:06 PM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 41

Ještě jsem tam něco doplnil, do toho minulýho příspěvku.
Ten pasivní přítah by měl stačit, pokud je odtah kvalitní a skříň utěsněná tak moc není potřeba. Já když jsem skoušel aktivní přítah, ale jen slabej, tak mi ho odtah přetlačil a i vypnutej jel na daleko vyšších otáčkách než by měl správně bejt..
kolik má ta skříň vůbec? 40 x 40 x ??

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 29-02-2012 v 12:10 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 42

50x40x70 ale moje!!

Old Post 29-02-2012 v 12:12 PM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 43

Jé ono to je v názvu threadu, já to tady hledal.. Poslal jsem PM.

OUT*11 CFL v sudu Zahrádka+2011
.. 400W - 1.BATH-2.ROOM
**3.ROUND** +**Chilli**

Old Post 29-02-2012 v 12:23 PM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seriou
Stálý Člen

Karma uživatele Seriou - 94% PěstitelskáKarma uživatele Seriou - 94% PěstitelskáKarma uživatele Seriou - 94% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 123  

Příspěvek č. 44

Koukám že budu mít to samý (včetně problému se ženou :-D) jako ty mam skříň s nepatrně většíma rozměrama v70s60xh50 a taky 200w cfl red. Tak jak to čtu tak se začínám obávat tý vysoký teploty a to ty to máš v garáži, já to plánuju dát do komory, kde je teplota stejná jako v bytě.
Momentálně je ale stavba boxu zastavena, protože přítelkyně začala z ničeho nic dost nesouhlasit i když cca před měsícem s pěstováním souhlasila...prostě ženská no :-D

Tak doufám, že to s tou teplotou vyřešíš a budeš mojí inspirací ;-)

Old Post 29-02-2012 v 13:28 PM
Seriou je offline   Profil uživatele Seriou   Find more posts by Seriou   Foto galerie člena Seriou   Click here to Send Seriou a Private Message   Add Seriou to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
powpow
Stálý Člen

Karma uživatele powpow - 21% PěstitelskáKarma uživatele powpow - 21% Pěstitelská

Registrován: Nov 2009
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 45

Nejaky pokroky s teplotou? Ja jsem zrovna premeroval jakou ze ja mam moji skrin - 40 x 55 x 47 a teplota pri 90 W linearnich zarivek nebyla snad nikdy pres 29°C - a to pri pasivnim pritahu a odtah jen 1x PC vetrak s kocicim filtrem.

Je to asi tim, ze mam vevnitr skutecne jen zarivky a startery ktery netopej, zbytek je venku.. Doporucuji zvazit tuto alternativu, i kdyz uz mas nakoupeno.

Jinak k tvemu problemu se zenou - drzim palce, to ta moje se me naopak ptala kdy uz konecne rozsvitim..

Solarko aneb mikro s linearkama

Old Post 29-02-2012 v 15:07 PM
powpow je offline   Profil uživatele powpow   Find more posts by powpow   Foto galerie člena powpow   Click here to Send powpow a Private Message   Add powpow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 46

......"Tak máme radost Vincente? Máme?" ... máme.
Dnešní pokus - demontáž stínítka. Kdyby ho někdo móóóc chtěl tak ho věnuju.
Teplota se snížila na 31 vlhkost 39. Garáž 14C - 68. Lepší počasí jsme si nemohli přát.... !!! Takže moje obavy o neuchladitelnosti skříně jsou podstatně menší. Zatím je to totiž bez plánovaných zvětšení ventilačních otvoru a ponechání ventilace na svém místě při 50ti procentním výkonu. Je to o přítahu. Skřǐň jde fakt podtlakem hůř otevřít. Tý brd'o - ještě to doma nahraju na sebevzdělávání... Je to obor a problematika kterou řeším poprvé. Tak prosím o shovívavost. A dík za podporu.
Jo ještě bych chtěl říct. Mám skvělou ženu. Jeji negativni postoj chápu. Vlastně občas pochybuju sám jestli to mám zapotřebí. To jen tak kdyby to snad vyznělo proti ni negativně.

Vono to pude...

Old Post 29-02-2012 v 22:24 PM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Nobody
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Nobody - 12% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 365  

Příspěvek č. 47

Ona ti prohlíží thread?

Horrorování
Seed Finder
Trocha kultury
5.indoor 3x Hashberry

Old Post 01-03-2012 v 13:28 PM
Mr.Nobody je offline   Profil uživatele Mr.Nobody   Find more posts by Mr.Nobody   Foto galerie člena Mr.Nobody   Click here to Send Mr.Nobody a Private Message   Add Mr.Nobody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
reblok
Stálý Člen

Karma uživatele reblok - 55% PěstitelskáKarma uživatele reblok - 55% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 48

citace:
Původní příspěvek od Mr.Nobody
Ona ti prohlíží thread?


To ani náhodou. Vyznělo to tak že leštím kliku co?

Old Post 01-03-2012 v 13:39 PM
reblok je offline   Profil uživatele reblok   Find more posts by reblok   Foto galerie člena reblok   Click here to Send reblok a Private Message   Add reblok to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:22 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6001530 seconds with 23 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív