Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam II . !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 24 25 26 27 28 »
Autor
Téma 
Durryy
Stálý Člen

Karma uživatele Durryy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Durryy - 100% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 401



Zdravím, chcel by som sa spýtať, či by ste mi niekto nevedel poradiť, v čom je problém. Pestujem pod 400w hlina.
Bližšie info:
1.indoor 200usporka/400 sodík

Zalievané pred 3 dňami, Bio-grow, Bio-bloom a top max, všetko polovičné dávky, asi 1 l na 11 litrový kvetináč, ale hnojivá to asi nebudú. Pred tou poslednou zálievkou som to nezalieval 2 týždne a rastliny sú aj tak vytiahnuté, vtedy tam ešte bola úsporka. Je možné, že to je preliate, pod úsporkou som zalieval každé 4 dni a hlina bola stále mokrá, ale chcem si byť istý, že v čom je chyba.

1.indoor 200usporka/400 sodík
2.in Different seedbank

Old Post 10-01-2011 v 17:33 PM
Durryy je offline   Profil uživatele Durryy   Find more posts by Durryy   Foto galerie člena Durryy   Click here to Send Durryy a Private Message   Add Durryy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Durryy
Stálý Člen

Karma uživatele Durryy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Durryy - 100% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 402


another one

1.indoor 200usporka/400 sodík
2.in Different seedbank

Old Post 10-01-2011 v 17:34 PM
Durryy je offline   Profil uživatele Durryy   Find more posts by Durryy   Foto galerie člena Durryy   Click here to Send Durryy a Private Message   Add Durryy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Celller
Stálý Člen


Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 726  

Příspěvek č. 403

Zdar, nic se neboj, to jsou stare spodni listy, co jsem koukal do threadu, jsou hezky zelene, zdrave. Tyhle spodky klidne otrhej

Old Post 11-01-2011 v 09:14 AM
Celller je offline   Profil uživatele Celller   Find more posts by Celller   Foto galerie člena Celller   Click here to Send Celller a Private Message   Add Celller to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Celller! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Durryy
Stálý Člen

Karma uživatele Durryy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Durryy - 100% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 404

Diky moc... Už sa stalo... Pomaly preriedujem spodné palice... Inak dnes budú nové fotos.

1.indoor 200usporka/400 sodík
2.in Different seedbank

Old Post 11-01-2011 v 11:16 AM
Durryy je offline   Profil uživatele Durryy   Find more posts by Durryy   Foto galerie člena Durryy   Click here to Send Durryy a Private Message   Add Durryy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Oyasin
Nový Člen

Karma uživatele Oyasin - 81% PěstitelskáKarma uživatele Oyasin - 81% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 26  

plisen ??? Příspěvek č. 405

Ahoj, vyskytl se mensi problem,
na rustu jsem to trosku prehnojil korenakem tak sem ho vysadil a zalival cistou vodou(odstatou den i vice ve tme), pak jsem do konce rustu pridaval do zalivky jen FishMix.....
tim se problem vyresil avsak nastal druhy viz foto: http://nemocflory.rajce.idnes.cz/Snimek/
myslim si ze se mi do toho chytla plisen a pomalu se rozrusta, je to tak?? a Cim ji muzu zlikvidovat??
Mam substrat LightMix a hnojky BioBizz hnojim podle tabulky co druhou zalivku, Ph nevim ani nemerim, teplota 20(v noci) az 25 pres den,...
dik za rady a postrehy

Old Post 11-01-2011 v 15:52 PM
Oyasin je offline   Profil uživatele Oyasin   Find more posts by Oyasin   Foto galerie člena Oyasin   Click here to Send Oyasin a Private Message   Add Oyasin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Re: plisen ??? Příspěvek č. 406

citace:
Původní příspěvek od Oyasin
Ahoj, vyskytl se mensi problem,
na rustu jsem to trosku prehnojil korenakem tak sem ho vysadil a zalival cistou vodou(odstatou den i vice ve tme), pak jsem do konce rustu pridaval do zalivky jen FishMix.....
tim se problem vyresil avsak nastal druhy viz foto: http://nemocflory.rajce.idnes.cz/Snimek/
myslim si ze se mi do toho chytla plisen a pomalu se rozrusta, je to tak?? a Cim ji muzu zlikvidovat??
Mam substrat LightMix a hnojky BioBizz hnojim podle tabulky co druhou zalivku, Ph nevim ani nemerim, teplota 20(v noci) az 25 pres den,...
dik za rady a postrehy


Ahoj,
klasický případ špatného pH! http://grower.cz/forum/showthread.p...2724#post372724
Kup si pH akvarijní kapky (odkaz výše v tomto tématu), kyselinu fosforečnou (lze koupit pouze osobně v Gshopu) na úpravu pH a budeš rád jestli se ti kytky vzpamatují... jo a pokud jsi už přepnul tak očekávej nižší výnos.

Ze začátku se ti to nemuselo projevit protože tvůj použitý substát má upravené pH, ale jak tam pořád přiléváš další a další zásaditou vodu tak to pH zvedáš, až nakonec tu půdu zneutralizuješ a dále zalkalizuješ.
Pokud máš k dispozici trochu rašeliny tak bych zatím dal na vrch květináčů malou vrstvu a při zalévání se snažil jí celou navhčit aby protékající voda měla snížený pH.
Jak říkám kup kyselinu a pH kapky - upravuj pH vody na 5,4-5,7 dokud voda na výtoku nebude mít 6,0-6,2, poté dále zalévat vodou s pH 6,0 a nebudeš mít žádný další problém.

EDIT: Kořenový stimulátorem se nedá přehnojit! Je to nepřímé hnojivo a neobsahuje žádné živiny, rozhodně se ale držet doporučené koncentrace. Obsahují regulátory růstu - většinou auxiny, které v malých dávkách podporují růst, ve velký zastavují!!! (dokonce se používají jako herbicidy)

Měj se...


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 11-01-2011 v 17:13 PM

Old Post 11-01-2011 v 16:52 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rarayaman
Nový Člen

Karma uživatele rarayaman - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 4  

žlotnutí listů-prosím pomoc Příspěvek č. 407

Ahoj lidi mám malej problém :-)listy na našich holčičkách začínají žloutnout :-(jsou to řízky, dva dny po přesazení (do rohoží) začaly žloutnout odspodu rostlinky a od kraje listů. Nevím jestli dělá problém skok Ph při odtoku nebo nedostatek dusíku? nebo něco jiného????
INFO: hydro-drip systém
vstupní Ph: 5,2 výstupní Ph: 6,4 EC: 1
pěstební medium: Grodan rockwool( napuštěná na Ph 5,2)
teplota: den-27-28, noc-21-23
vlhkost: 40%
hnojky:-Metrop MR1 (3ml na 10l jsem dával)
- Metrop Calgreen (2ml na 10l jsem dával)
světlo: 18/6 ,400w
foto1: Orange bud
2: Euphoria
3:Buddha
4ouble dutch

Diky za radu zahrádkáří :-)

Old Post 12-01-2011 v 20:58 PM
rarayaman je offline   Profil uživatele rarayaman   Find more posts by rarayaman   Foto galerie člena rarayaman   Click here to Send rarayaman a Private Message   Add rarayaman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rarayaman
Nový Člen

Karma uživatele rarayaman - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 408



Ahoj lidi mám malej problém :-)listy na našich holčičkách začínají žloutnout :-(jsou to řízky, dva dny po přesazení (do rohoží) začaly žloutnout odspodu rostlinky a od kraje listů. Nevím jestli dělá problém skok Ph při odtoku nebo nedostatek dusíku? nebo něco jiného????
INFO: hydro-drip systém
vstupní Ph: 5,2 výstupní Ph: 6,4 EC: 1
pěstební medium: Grodan rockwool( napuštěná na Ph 5,2)
teplota: den-27-28, noc-21-23
vlhkost: 40%
hnojky:-Metrop MR1 (3ml na 10l jsem dával)
- Metrop Calgreen (2ml na 10l jsem dával)
světlo: 18/6 ,400w
foto1: Orange bud
2: Euphoria
3:Buddha
4ouble dutch

Diky za radu zahrádkáří :-)

Old Post 12-01-2011 v 20:59 PM
rarayaman je offline   Profil uživatele rarayaman   Find more posts by rarayaman   Foto galerie člena rarayaman   Click here to Send rarayaman a Private Message   Add rarayaman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rarayaman
Nový Člen

Karma uživatele rarayaman - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 4  

Příspěvek č. 409



dalši foto:

Old Post 12-01-2011 v 21:04 PM
rarayaman je offline   Profil uživatele rarayaman   Find more posts by rarayaman   Foto galerie člena rarayaman   Click here to Send rarayaman a Private Message   Add rarayaman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
executor
Stálý Člen

Karma uživatele executor - 92% PěstitelskáKarma uživatele executor - 92% PěstitelskáKarma uživatele executor - 92% PěstitelskáKarma uživatele executor - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 518  

Příspěvek č. 410



Ahoj tak se hlásim znova po 10 dnech. Pozitivní zpráva je, že kytky se výrazně zlepšily co se týče "přidušenosti" -> listy se znovu narovnaly, opravdu to bylo menším množstvím dusíku v počáteční fázi květu. Vlastně ihned dle tvé rady, HurricaneGeorge, se brutálně nastartoval růst pestíků a paličky bují radostí. Čili problém s hnojením alga bloom, které má dusíku vskutku nedostatek a pravděpodobně si toto hnojení již nekoupím (je použitelné pokud jsem dobře pochopil možná na poslední měsíc květu). Takže bych se chtěl rovnou zeptat na nějaké doporučení ohledně hnojiv na květ abych se tomuhle příště vyvaroval.

Špatná zpráva ovšem je, že stále nějaké problémy přetrvávají, ačkoliv kytky již vypadají poměrně dobře a paličky rostou.

Na fotce č.1 bych chtěl prodiskutovat stále žluté listy, dusík to poměrně zlepšil, ale stále u nějakých listů je to dost výrazné.

Na fotce č.2 je jiný problém, opět spálené konce listů, přehnojení bych spíše vyloučil, na to už si dávám pozor. Původně navrhovaný nedostatek manganu se mi zdá pravděpodobný.

Jaký si to uděláš, takový to máš.....
eXecutorův první skleník
eXecutorova první lampa
3rd IN - PP, BG, LP 150w
4th IN - 1 xPP, 3xBG, 150w
eXecutorův 5th neopunk 150w kybl in

Old Post 14-01-2011 v 13:58 PM
executor je offline   Profil uživatele executor   Find more posts by executor   Foto galerie člena executor   Click here to Send executor a Private Message   Add executor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
executor
Stálý Člen

Karma uživatele executor - 92% PěstitelskáKarma uživatele executor - 92% PěstitelskáKarma uživatele executor - 92% PěstitelskáKarma uživatele executor - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 518  

Příspěvek č. 411



Na fotce č.3 to vypadá na stejný problém co kytka č.2

A konečně kytka č.4 kde je pravděpodobně stále malý obsah dusíku v hlíně, je to poslední kytka ze všech 10ti co mám ve skříni co jí listy zůstaly takhle svěšené - už dostala větší dávku dusíku. Nicméně mě taky znepokojuje její světlounká barva.

Hnojil jsem 3x 2ml alga bloom + 2ml alga grow na 1l odstáté vody 24h s ph 6,5 (možná trochu méně) upravená kyselinou fosforečnou.

Nyní jsem přešel na 3ml alga bloom + 1ml alga grow na 1litr.

Teplotu hlídám razantně, zjistil jsem že když nesvítim tak bylo v místnosti 15°, proto nyní hlídám a zavírám do místnosti dveře když lampa nesvítí, pokud svítí tak dveře do místnosti samozřejmě otevírám. Pod dveřma je poměrně slušný prostor na průtok vzduchu i tak, ale možná by se mi problém se vzduchem mohl projevit. Nevím ale jak to poznám.

Na závěr mě znepokojuje vlhkost ve skříni, drží se nad 70% neustále, jelikož jsou kytky v nějakém 5týdnu květu tak bych to měl asi začít řešit?

Jaký si to uděláš, takový to máš.....
eXecutorův první skleník
eXecutorova první lampa
3rd IN - PP, BG, LP 150w
4th IN - 1 xPP, 3xBG, 150w
eXecutorův 5th neopunk 150w kybl in

Old Post 14-01-2011 v 14:07 PM
executor je offline   Profil uživatele executor   Find more posts by executor   Foto galerie člena executor   Click here to Send executor a Private Message   Add executor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martax
Nový Člen

Karma uživatele Martax - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 1  

Hněde skvrny na kytkách Příspěvek č. 412

Hnědě skvrny na kytkách????

Old Post 15-01-2011 v 23:22 PM
Martax je offline   Profil uživatele Martax   Find more posts by Martax   Foto galerie člena Martax   Click here to Send Martax a Private Message   Add Martax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
witchie
Stálý Člen

Karma uživatele witchie - 67% PěstitelskáKarma uživatele witchie - 67% PěstitelskáKarma uživatele witchie - 67% PěstitelskáKarma uživatele witchie - 67% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 413

špatný ph nebo hnojky nic jinýho to bejt nemůže si myslim zkus to prolejt čistou vodou a změř si ph doufám že problém najdeš

Old Post 16-01-2011 v 10:29 AM
witchie je offline   Profil uživatele witchie   Find more posts by witchie   Foto galerie člena witchie   Click here to Send witchie a Private Message   Add witchie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tomas2pet
Stálý Člen

Karma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 275  

Příspěvek č. 414

citace:
Původní příspěvek od executor
Na fotce č.3 to vypadá na stejný problém co kytka č.2

A konečně kytka č.4 kde je pravděpodobně stále malý obsah dusíku v hlíně, je to poslední kytka ze všech 10ti co mám ve skříni co jí listy zůstaly takhle svěšené - už dostala větší dávku dusíku. Nicméně mě taky znepokojuje její světlounká barva.

Hnojil jsem 3x 2ml alga bloom + 2ml alga grow na 1l odstáté vody 24h s ph 6,5 (možná trochu méně) upravená kyselinou fosforečnou.

Nyní jsem přešel na 3ml alga bloom + 1ml alga grow na 1litr.

Teplotu hlídám razantně, zjistil jsem že když nesvítim tak bylo v místnosti 15°, proto nyní hlídám a zavírám do místnosti dveře když lampa nesvítí, pokud svítí tak dveře do místnosti samozřejmě otevírám. Pod dveřma je poměrně slušný prostor na průtok vzduchu i tak, ale možná by se mi problém se vzduchem mohl projevit. Nevím ale jak to poznám.

Na závěr mě znepokojuje vlhkost ve skříni, drží se nad 70% neustále, jelikož jsou kytky v nějakém 5týdnu květu tak bych to měl asi začít řešit?
executor: hele jak větráš? Větráš v noci? při vysoké vlhkosti, se snižuje odpar z listů, tím logicky kytky ani tolik neberou vodu ze zálivky. Tak že můžeš řešit hnojení PH, a kde co, a pořád žádnej výsledek.
Né všem genetikám vadí tato vysoká vlhkost, to pro ty co by mi začli tvrdit, že to nevadí.

Old Post 16-01-2011 v 12:04 PM
tomas2pet je offline   Profil uživatele tomas2pet   Find more posts by tomas2pet   Foto galerie člena tomas2pet   Click here to Send tomas2pet a Private Message   Add tomas2pet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The jackal
Stálý Člen

Karma uživatele The jackal - 95% PěstitelskáKarma uživatele The jackal - 95% PěstitelskáKarma uživatele The jackal - 95% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 131  

Příspěvek č. 415


Zdravím grower komunitu

Začali sa mi na spodných listoch robiť flaky ktoré boli najskôr priesvitné a potom zoschli...nevie niekto o čo ide?

Je to odroda amnesia haze, medium soil, pod 185w CLF, dávam im Biobizz grow, bloom, topmax, AH enzymes...

poraďte prosím...

Old Post 16-01-2011 v 12:48 PM
The jackal je offline   Profil uživatele The jackal   Find more posts by The jackal   Foto galerie člena The jackal   Click here to Send The jackal a Private Message   Add The jackal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asi_sem_moc
Agent WC

Karma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% PěstitelskáKarma uživatele asi_sem_moc - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 166  

Příspěvek č. 416

The jackal: možná plíseň listová, taky jsem to měl na kytce, ale počkej na moudřejší

NEJDŘÍV ČTI pak se ptej MÁŠ PROBLÉMY S KYTKOU? klikni


NEČUM TAK BLBĚ A NAHOĎ NA XICHTU SMAJLA

---------->Peace and Love<----------

400W záře na záchodě

Old Post 16-01-2011 v 15:28 PM
asi_sem_moc je offline   Profil uživatele asi_sem_moc   Find more posts by asi_sem_moc   Foto galerie člena asi_sem_moc   Click here to Send asi_sem_moc a Private Message   Add asi_sem_moc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:38 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 24 25 26 27 28 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0309210 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív