Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam II . !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 20 21 22 23 24 »
Autor
Téma 
tomas2pet
Stálý Člen

Karma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% PěstitelskáKarma uživatele tomas2pet - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 275  

Příspěvek č. 337

guerilla: No těžko soudit,.. jestli je to převážně na vrcholcích, tak si přidal PK, a tím si to znovu nakrmil Dralíkem.
Předpokládám, že všechny parametry jsou ok.
Propláchnout, a jiný hnojiva..
Ale jistej si nejsem

Old Post 23-12-2010 v 15:17 PM
tomas2pet je offline   Profil uživatele tomas2pet   Find more posts by tomas2pet   Foto galerie člena tomas2pet   Click here to Send tomas2pet a Private Message   Add tomas2pet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 338

Mno, PK jsem tam dal až teď.

Výstupní EC, po prolití zálivkou s EC 0,9, bylo 1,08 a pH 6,4 (lito 6,5)

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Old Post 23-12-2010 v 15:22 PM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
k0ny
Nový Člen

Karma uživatele k0ny - 77% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 339

Ahoj, podle mě je do nedostatek fosforu, delaly mi to kytky v prvni polovine kvetu. Zlepsilo se mi to kdyz jsem zalival casteji a prestalo to az jsem zvedl hnojky. Pestu zdar

Old Post 24-12-2010 v 02:02 AM
k0ny je offline   Profil uživatele k0ny   Find more posts by k0ny   Foto galerie člena k0ny   Click here to Send k0ny a Private Message   Add k0ny to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flowtek
Stálý Člen

Karma uživatele flowtek - 10% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 340

zdravim panove
Mám problém s tímlhe : listy se mi z ohýbaji směrem dolů a zůžují se(kroutí se jak feferonka). Vypadá jako kdyby byla povadlá ale zalívám normálně. Nevite nekdo cim to muze bejt? ten ptoblem jsem tu nasel...ale odpoved ne.
dik

Everybody loves Bob Marley

Old Post 24-12-2010 v 11:33 AM
flowtek je offline   Profil uživatele flowtek   Find more posts by flowtek   Foto galerie člena flowtek   Click here to Send flowtek a Private Message   Add flowtek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 341

flowtek : A co foto nebude.Já myslím že to máš přelitý.

Old Post 24-12-2010 v 11:41 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 342

HurricaneGeorge

Kdyby bylo EC takové, jaké říkáš, znamenalo by to, že mám EC metr, který ukazuje naprosté bludy... jenže neukazuje, takže zřejmě hnojiva pro hydro a hlínu od B'cuzz jsou jiná.

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Old Post 24-12-2010 v 17:13 PM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
witchie
Stálý Člen

Karma uživatele witchie - 67% PěstitelskáKarma uživatele witchie - 67% PěstitelskáKarma uživatele witchie - 67% PěstitelskáKarma uživatele witchie - 67% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 343

hustej ec metr

Old Post 24-12-2010 v 19:50 PM
witchie je offline   Profil uživatele witchie   Find more posts by witchie   Foto galerie člena witchie   Click here to Send witchie a Private Message   Add witchie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 344

citace:
Původní příspěvek od guerilla
HurricaneGeorge

Kdyby bylo EC takové, jaké říkáš, znamenalo by to, že mám EC metr, který ukazuje naprosté bludy... jenže neukazuje, takže zřejmě hnojiva pro hydro a hlínu od B'cuzz jsou jiná.


Ahoj,
tak to se omlouvám, nenapsal jsi že je to na hlínu, jenom Voeding a já se podíval na svoje hnojky a tam je to stejný...
Ale i tak si myslím že ta hodnota EC je nějaká nízká.

Od jaké firmy máš PK 13-14? od ATAMI?
Pokud ano tak udělej následující. Odměř si přesně třeba 5l vody, změř jeho EC a pak přidej 5ml PK 13-14, měření opakuj. Rozdíl EC při této jednotkové koncentraci by měl být 0,31.

Pěkné svátky :-).


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Old Post 24-12-2010 v 19:56 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
guerilla
Stálý Člen

Karma uživatele guerilla - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 462 

Příspěvek č. 345

To HurricaneGeorge

Proč dělat 5L, když je poměr 1ml/l?

Udělal jsem 1l vody + 1ml PK13/14, při tomto poměru:

voda 0,26
+
PK 13/14 od Atami 0,35
=
EC 0,61

Jestli ukazuje blbě, tak o 4 setiny více.

Každopádně díky za názor, co a jak ukáže až čas.

"Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. "

Old Post 25-12-2010 v 00:46 AM
guerilla je offline   Profil uživatele guerilla   Find more posts by guerilla   Foto galerie člena guerilla   Click here to Send guerilla a Private Message   Add guerilla to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 346

2 guerilla:
Tak ten můj původní příspěvek jsem smazal, byl zavádějící.

Odpovědí je že když naměříš přesně 5l vody a pomocí pipety/byrety/stříkačky přesně 5ml hnojiva vnášíš do měření menší chybu než u menších objemů.
Injekční stříkačkou třeba na 5ml opravdu nejde přesně měřit 1ml.
Nevím jak jsi to měření přesně prováděl. Ale nevypadá to zase až tak odlišně... třeba PK od Bio Novy mění EC od 0,391,
Takže ti jde dobře. No já si celou dobu myslel že máš hydro hnojiva.


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 25-12-2010 v 01:53 AM

Old Post 25-12-2010 v 01:42 AM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Banány
Stálý Člen

Karma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% PěstitelskáKarma uživatele Banány - 25% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 409  

v matkárně Příspěvek č. 347



zdravim, mam dost vážnej problém s listama. Z počátku se udělaj malinký kulatý hnědý suchý flíčky a přechází do totálního vyschnutí a zkroucení listu. Vypíšu návrhy čím si myslim že to může být a samozřejmě aspekty proč asi.
1. špatná zálivka - zalévám odstáhou vodou s 1ml/L Dutch Pro - Take root, Ph zálivky 6.5-6.8. Dělají to všechny kytky co mám, jak mimo matkárnu tak i ty za oknem.
2. špatná zemina - když jsem přesazoval neměl jsem zeminu, venku mráz, tak jsem namíchal 50% Zeminu pro pokojovky s aktivním humusem + 50% použitá zem. s předchozího pěstu vyklepaná z kořenů. Vypadá to, že to bude tohle ale nevím čím, zda nějaký nedostatek prvku nebo přehnojený kvůli tomu aktivnímu humusu, ostatní kytky v jiné zemině zatim tyhle příznaky neprokazují.
3. špatné klima - tím bych řekl že to nebude, ve skříni pri svitu 22°C u spodku, 26-28°C na špičkách, jednou sem neuhlídal a bylo pár hodin 32°C a při tmě se může stát min. 17° ale běžně 20°C.
Edit: Jen ještě dodám že kytky byly předtím ztrápené, byly ve sklepě kde padala teplota pod 16°C a vlhkost padla až na 30%. Může to poznamenat rostlinu na věčnou budoucnost?
Omlouvám se za kvalitu fotografií, nemám u sebe foťák.

"Ve dvou se to rychlejš stáhne"
100w hydro - Northen Light & Carnival
150w hydro - Sensi Skunk & S.A.G.E
150w soil - Nebula & Orange Bud
150w soil - Northen Light
150w soil - Nebula
250w soil - Snow fruit, Black jack & Double white
400w soil - Nebula, Northen light, Ed rosenthal super bud, White russian & Sensi skunk.

Old Post 26-12-2010 v 22:34 PM
Banány je offline   Profil uživatele Banány   Find more posts by Banány   Foto galerie člena Banány   Click here to Send Banány a Private Message   Add Banány to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 348

A jseš si jistej že ta hlína byla určitě bez zvířátek?
Jestli nemáš nějaký potvory v tý hlíně.

Old Post 26-12-2010 v 23:23 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Samulele
Stálý Člen

Karma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% PěstitelskáKarma uživatele Samulele - 76% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 462  

Re: v matkárně Příspěvek č. 349

citace:
Původní příspěvek od Banány
zdravim, mam dost vážnej problém s listama. Z počátku se udělaj malinký kulatý hnědý suchý flíčky a přechází do totálního vyschnutí a zkroucení listu. Vypíšu návrhy čím si myslim že to může být a samozřejmě aspekty proč asi.
1. špatná zálivka - zalévám odstáhou vodou s 1ml/L Dutch Pro - Take root, Ph zálivky 6.5-6.8. Dělají to všechny kytky co mám, jak mimo matkárnu tak i ty za oknem.
2. špatná zemina - když jsem přesazoval neměl jsem zeminu, venku mráz, tak jsem namíchal 50% Zeminu pro pokojovky s aktivním humusem + 50% použitá zem. s předchozího pěstu vyklepaná z kořenů. Vypadá to, že to bude tohle ale nevím čím, zda nějaký nedostatek prvku nebo přehnojený kvůli tomu aktivnímu humusu, ostatní kytky v jiné zemině zatim tyhle příznaky neprokazují.
3. špatné klima - tím bych řekl že to nebude, ve skříni pri svitu 22°C u spodku, 26-28°C na špičkách, jednou sem neuhlídal a bylo pár hodin 32°C a při tmě se může stát min. 17° ale běžně 20°C.
Edit: Jen ještě dodám že kytky byly předtím ztrápené, byly ve sklepě kde padala teplota pod 16°C a vlhkost padla až na 30%. Může to poznamenat rostlinu na věčnou budoucnost?
Omlouvám se za kvalitu fotografií, nemám u sebe foťák.


Zdar podla mna mas solidne zasoleny substrat,doporucujem vydatny preplach upravenou vodou a na zaver mozna enzymes.


Pálenka už z kdeakého chlapa urobila kokota...

Old Post 26-12-2010 v 23:32 PM
Samulele je offline   Profil uživatele Samulele   Find more posts by Samulele   Foto galerie člena Samulele   Click here to Send Samulele a Private Message   Add Samulele to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flowtek
Stálý Člen

Karma uživatele flowtek - 10% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 35  

....... Příspěvek č. 350

citace:
Původní příspěvek od mmaall
flowtek : A co foto nebude.Já myslím že to máš přelitý.


Hele, je to na prvni strance, prispevek od luxu5....ma tam dve fotky a ta prvni je muj problem.....
Vsechny zalejvam stejne a ostatni sou v pohode. a celkove vypada jinak a je takoa oslabena a nevim proste no. Je to 19 dnu na rustu.
Bohuzel nemam nic, cim bych mohl fotit

Everybody loves Bob Marley

Old Post 27-12-2010 v 07:15 AM
flowtek je offline   Profil uživatele flowtek   Find more posts by flowtek   Foto galerie člena flowtek   Click here to Send flowtek a Private Message   Add flowtek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
executor
Stálý Člen

Karma uživatele executor - 92% PěstitelskáKarma uživatele executor - 92% PěstitelskáKarma uživatele executor - 92% PěstitelskáKarma uživatele executor - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 518  

Příspěvek č. 351

Zdravim, mám docela zásadní problém s listama. V růstové fázi víceméně nebyl problém, kromě tuhého boje s vlhkostí. Po přepnutí na květ začly kytky z tmavě zelené barvy pomalu světlat a mají lehce zakroucené listy, jak kdyby byly přelité. Jsem ve 14dni květu, vlhkost kolem 50%. Vypadají jak kdyby byly trochu přidušené, problém s Ph se mi nezdá pravděpodobný, zalívám celou dobu tou stejnou vodou octem lehce upravuji Ph na 6,5. Po čase začly i některé listy především ve spodní části schnout a sami odpadat. Zítra bych případně přiložil lepší foto.

Jaký si to uděláš, takový to máš.....
eXecutorův první skleník
eXecutorova první lampa
3rd IN - PP, BG, LP 150w
4th IN - 1 xPP, 3xBG, 150w
eXecutorův 5th neopunk 150w kybl in

Old Post 27-12-2010 v 20:29 PM
executor je offline   Profil uživatele executor   Find more posts by executor   Foto galerie člena executor   Click here to Send executor a Private Message   Add executor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HurricaneGeorge
Stálý Člen

Karma uživatele HurricaneGeorge - 49% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 469  

Příspěvek č. 352

Zdarec,
jeden problém který máš je v úpravě pH. Nechápu jak nikdo může upravovat pH organickými kyselinami - jak citronovou tak octovou. Způsobuje mnoho problému, už jenom kvůli tomu že octovka působí antibakteriálně a zabije vše živé v půdě (nebudu vysvětlovat na co je v půdě edafon), dále není tak silná jako anorganické kyseliny. Potřebuješ jí větší množství a do půdního roztoku vnášíš anionty octanové, absolutně nevyužitelné pro rostlinu.
Začni používat na úpravu pH anorganické kyseliny - dusičnou / fosforečnou a pak uvidíš...

Výtažek z jednoho mého příspěvku:
Kyslina dusičná v růstu se používá proto že vnáší kyselé protony (snižují pH) a anion dusičnanový (přijatelný rostlinou). Kyselina fosforečná také vnáší kyselé protony a anion fosforečnanový (ve vodě bude jako dihydrogenfosforečnanový a hydrogenfosforečnanový - přijímané rostlinou). Naopak hydroxid draselný se přidává na zvýšení pH - obsahuje hydroxylový ion (zvyšuje pH) a ion draselný (vstřebatelný rostlinou). Těmito kyselinami a louhem vnášíš pouze NPK a upravuješ pH!


Balkonový Killer Kush

SuperSILENT BB75 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE TAHOE ALIEN
DR60 CT-MH/HPS250W+FL56W soil GHE MKxSk
KALFAS growbox CFL250Wdual V-BOG

EC a databáze dEC1 hnojiv

Reverzně osmotická filtrační jednotka 310-80M
Terárium pro Avicularia Versicolor s hydroponickým systémem typu bubbler


Hurricane Georges was the seventh tropical storm, fourth hurricane, and second major hurricane of the 1998 Atlantic hurricane season.

Naposledy upravil HurricaneGeorge 27-12-2010 v 22:47 PM

Old Post 27-12-2010 v 21:36 PM
HurricaneGeorge je offline   Profil uživatele HurricaneGeorge   Find more posts by HurricaneGeorge   Foto galerie člena HurricaneGeorge   Click here to Send HurricaneGeorge a Private Message   Add HurricaneGeorge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:30 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 20 21 22 23 24 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9678960 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív