Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Člověk by myslel, že jsou tady samí inteligentní lidi, ale těm by bylo jasné, že i vrabec na střeše je jen chemie a celá příroda je chemie a nemohli by nikdy mezi přírodním a chemickým rozlišovat.
Tovární produkty mohou být sice kontaminovány nežádoucími prvky či sloučennami, ale toto je na nich uvedeno, a lze vybrat takový produkt, který jich má zanedbatelně.
Nic proti "přírodním produktům" a domácí výrobě hnojiv, ale průmyslově připravená "sračka" s jasně definovaným obsahem látek je pro každého, kdo myslí pěstování zodpovědně, jasnou volbou.
Era - konecne rozumny nazor! Rozlisovanie medzi "chemickymi" a "prirodnymi" je IMHO pekne subjektivne. Cela priroda je chemia. Aj biohnojiva sa spracuvaju v tovarnach. Je naivne si mysliet, ze BioAlgen (ci co to je) tazi niekde parta ekologov, a ze ho v tovarnach niecim "neprichutia". Aj "chemicke" hnojiva sa vyrabaju zo surovin, ktore sa tazia v prirode! Keby v nich bolo zvysene mnozstvo nejakych zavadnych latok, tak by to nedali do produkcie - ziadna spolocnost, ktora to s podnikanim mysli vazne, predsa nebude riskovat obvinenie zo zdravotnej zavadnosti ich hnojiv, to by to mohli zabalit rovno.
Pravdu povediac, nevidim dovod k nejakej nevrazivosti voci syntetickym hnojivam, hlavne vyroky typu - tie chemicke sracky by som nikdy rastlinam nedal. NH4NO3 je ta ista latka (amonny liadok), ci ju date vo forme hnoja, alebo cisteho roztoku. Ako spravne podotkol Era - rozdiel je v stupni cistoty danej substancie. Napriklad: voda je vzdy H2O, ale pili by ste uzitkovu vodu? Dali by ste si na ranu technicky H202? Ja teda nie! Ale nie kvoli tej substancii samotnej, ale kvoli srackam, ktore v nej mozu byt, lebo nie je cista.
Vyznamny rozdiel medzi hnojom a "tovarenskym" hnojivom vidim hlavne v tom, ze u hnoja tazko stanovit presnu koncentraciu cohokolvek a nasledne davkovanie. Niekto tu pisal o riedeni mocu v pomere 1:7. Ved tu nemoze byt ani reci o nejakom davkovani - rano je predsa moc ovela hustejsi, nez v priebehu dna (pri dobrom pitnom rezime). Na druhej strane, hnoj moze obsahovat plno inych veci, ktore v "tovarenskych" hnojivach nie su, cize tieto hnojiva su o ne ochudobnene. Hydroponicka prax ukazuje, ze tieto stopove vecicky asi nie su take dolezite. Co sa mi zda ako vacsia hnusarna je prehnojovanie.
Nech sa vam to zelena!
Taky souhlasím se erou. Ještě malý dodatek: Takový trus je v podstatě snůžka toxických látek který zvířata ze sebe vyplavi. To znamená, že když se do potravního řetězce dostane nějaá toxická látka, pak se musí zákonitě dostat i do trusu a tím do naší kytky. Takže u chemky aspoň víme, co do tý kytky vlastně pumpujem.
Původní příspěvek od Mr.Palice Ja teda mezi chemickym a prirodnim rozhodne rozlisuju.
Jak jiz bylo uvedeno, chemicky obsahujou nezadouci prvky a to nejcasteji tezke kovy jako Kadmium a Rtut. Je pravda ze tyhle sajrajty sou uz vsude v prirode ale proc bych si teda este dalsi pridaval ke kytce.Tezke kovy sou kumulativni takze se hromadi v organismu a ze muzou spusobit rakovinu, to vi snad kazdej.
Chtel bych videt chem. hnojivo, ktery jich ma zanedbatelne a jestli tykovy existuje tak bude o dost drazsi.
Ja kdyz si pudu na podzim pekne prohnojim hnojem tak mam pak po cely rok se hnojenim pokoj, kdezto kdo pouziva chemii musi hnojit pravidelne a kdyz to nekdo prezene tak si tim znici prospesne mikroorganismy v pude a mozna i kytku, to me nehrozi!
Tys jeste nedrzel zadne hnojivo v ruce? Precti si co pisou na obale. Je tam prave uvedeno ze tezke kovy to neobsahuje. Jsou tami minimalni procenta a pod.
Naopak u kravskeho lejna nevis jestli ty kravy nezraly nejakou rostlinu, ktera do sebe tezke kovy uklada, apod.
Krystalon start (opsáno z krabičky) : cadmium (Cd) : 50 mg v 1 kg P2O5 (a pokud je toho oxidu v tomto hnojivu 6 procent, tak cadmia je zcela zanedbatelně), olova (Pb) tu je 15 mg/kg hnojiva, rtuť pouze 1 mg/kg hnojiva, arsenu 10mg a chromu naopak už poměrně varovných 150mg/kg hnojiva. Ale i tak je to myslím zcela zanebdatelné.
2 Holllister: Zeriem ta . Teraz. .. aa, ham!
V pohode chlape, kazdy si moze hnojit cim chce, trebars aj mletym makom, starymi ponozkami, alebo odrezkami z PET flasky trikrat ochcanymi za mesacneho svitu. Dolezite je, aby to rastlo!
2 Zarx: Vole, ved o tom sa tu cely cas bavime - konsky hnuj je tiez chemie. Ale narozdiel od vacsiny syntetickych hnojiv, obsahuje hnoj navyse aj organicke primesi a zive bakterie. Tych stop tazkych kovov by som sa nebal - na hnoji akurat nemas etiketu, kde by bolo napisane zlozenie a mnozstva tazkych kovov.
Ze chemie je fuj - predstav si, ze zijes v jednej miestnosti s indoorom, v ktorom mas kydnutych par kil hnoja, alebo slepacincov. Poviem ti, nepripada mi to ako zrovna lakava predstava.
Pri suseni tam oxiduje THC na CBD, nebo jak to tam probiha. Zhnednuti je zpusobeno zase nejakou premenou chlorofylu, atd. Proto chutna jinak huleni susene v troube a huleni susene pomalu za nizsich teplot.