Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
zdarec hnojím metropem je to startovací balíček a je tam vše od kořenového stimulátoru přes růst až do konce a nemůžu si stěžovat kytky po něm jedou jak po uzeném krasné voní ale zatím pořád rostem takže uvidíme na podzim...
sadit je radost
Outdoor hnojim jen zlehka jednou v červnu rust/kvet, protože hlínu mám dostatečně živnou, a posléze v červenci a srpnu hnojim na květ..
Koncem srpna proléváme čistou vodou a posledni dny života na suchu s oholenými listy...
Klasické dávkování, momentálně jedu na venky Biobizz, a vydrží mi ty hnojiva na takových 10let))
pro porovnání mi byl dobrým m. Afghani # 1
ze stejného řízku kámoš vypěstoval 120cm a okolo 100g, já vypěstoval přez 170cm a 300g..
*(na výšce rostlin je vidět, které rostlině se dařilo více)
**(na množství palic se podepsalo moje zaštipování, ale i tak byly moje palice o mnoho tvrdší, a kompaktnější)
***(nicméně na výsledném produktu se toto nijak nepodepsalo na kvalitě)
Zdravim-používám jako půdu lightmix nebo plantellu-klidně i z muinulýho roku-občas doplním trochou písku, jako pevné hnojivo trochu kostní moučky + nějaký kuchyňský odpad zakomponované na podzim, jinak prckům v kelímkách dávám žížalí trus+perlit+kokos=ideál v poměru cca 20:20:60, po přesazení do půdy nebo kýble přidám ještě špetku conavitu a symbivitu...přihnojuji při úplňku dolní doporučenou hranicí všechny zmiňovaná hnojiva kromě žížalího trusu používám v dolní doporučené hranici, kvůli právě možnosti regulace tekutými hnojivy a heslu "méně je někdy více) fishmixu od biobizz-a zdá se mi, že mi modrají čepele listů...dojedu to a už budu hnojit raději kopřivovým výluhem na růst-můžou psát na obal, co chtějí-pravdy se bez přesné znalosti výroby nebo laboratoře nedobereme. (Tim nechci nijak pomlouvat-pouze moje zkušenost-toť vše...peace
Začlo to pokusem, skončilo závislostí na pěstování. Rostlina je duch. Rostlina nemá duši. Duch je vyrovnanost. Rostlina je tedy také vyrovnanost. Nemá strach, za ničím se nehoní. Žije teď a tady. Rostlina dává jen to, co člověk potřebuje. Příroda potřeby lidí zná. Dělá to přirozeně a prostě, neboť ji nepřekáží rozum. Rostliny nám umožňují, abychom pochopili svůj vlastní život.
Původní příspěvek od zhuleny cap caute bando mam venku passion a frisian dew chci si koupit neco na kvet ale vubec nevim co poradte co je nejlepsi hnojivo
O tom tady bylo popsánou už mraky stránek. Když si to přečteš, uvidíš, že ti skoro každý odpoví něco trochu jiného. Já třeba používám kombinaci slepičáky a Alga Bloom (AB na konci, aby matroš nebyl cítit po slepičákách, ale jde i samotné slepičáky - ale na konci vysadit a pořádně propláchnout). Ta rozdílnost názorů je podle mého dána tím, že na výnos outdooru mám vliv mnoho faktorů, ze kterých hnojení není nejdůležitější. Třeba počasí je každý rok jiné - a lidi mají tendenci vyšší výnos přisuzovat novému hnojivu, i když prostě jenom bylo lepší počasí.
Rozhodně je efektivnější zvolit správné místo na pěstování, vykopat pořádnou díru a připravit kvalitní substrát - než utrácet prachy za zbytečně drahá hnojiva.
Co se týče tohodle tématu hnojit outdoor značkově, spíš se ptát jestli hnojit outdoor?
Když si člověk najde VHODNÝ místo s dobrou půdou a dostatečnou vlhkostí půdy, tak si myslim, že hnojit je docela zybtečný. Např. já letos zasadil maličký kytky 2.7. a dnes už měří všechny tak 1,2m.
Spousta lidí myslí, že když zasadí na nevhodný místo (suchý, kamenitá či kyselá půda atd.), tak tomu pomůže spoustou drahejch sračiček. No daleko lepší řešení je sebrat se a jít prolejzat všechno možný a hledat nový místo!
Pokud by kytkám očividně něco chybělo použil bych hnojiva tipu guano, vormhumus, kostní moučka atd. Něco co se do půdy uvolnuje postupně. S tim, ale zase přichází problém se zvěří, která tyhlety dobroty cestí a např. prasata pak dokážou zmastit celý pole...
Já se kaju, já si nezasloužim
ušlechtilou konverzaci, zeleninu, mlíko
dál bejt spisovnej a vzornej
to by za mnou brzo sklaplo víko.
vsem diky za radu kazda kytka je zasazena do 70l substratu takze pokud jsem to dobre pochopil nemusim ani moc hnojit navic mezi kytickama beha 15 slepic takze hnojeni je prirodni a tak asi nic kupovat nebudu
já už druhej rok za sebu hnojím biobizz-grow,bloom,fishmix ,,,plagron pk13/14,,,,na závěr Ripen a vypláchnu to AH final solution a jsem plně spokojen,letos jsem chtěl hlavně na květ vyzkoušet Cannu terra flores,pk 13/14 ale zatím nato nejsou finance a mám zbytky hnojiv z minulé sezóny takže se prozatím canna plán přesouvá. do substrátu jsem ještě vmíchal netopíří , ptačí a koňský trus a nestěžují si,,, jeden den přidám do vody canna cannazym další 2,5 ml biobizz bloom+fish mix 2,5ml na litr vody a za týden začnu ještě přidávat plagron pk13/14 je to celkem časté hnojení ale mám sazeno v kýblích tak něco popapají. serwis.
Tak tak ako napisal Časlove, dobre miesto je zaklad, vtedy ani hlinu netreba nosit, len prebehnut rylom... Pouzit dake tie prirodne afrodizijaka pre kytky ako hnoj atd je vytane... Ale pokial sa tu grower porozhliadne tak urcite natrafi na jahmajcanove caslove a kerove policka a tam kazdy vidi ze je potrebne mat dobre miesto a potom uz staci len laska a ide to ja osobne som skusil hnojit prvy krat tento rok a to sadou od biobizz a aky je rozdiel? No ma to tri metre a je to brutalne tak ako minuly rok ked som to nehnojil, cize toto je asi len nejaky bonus a pocit pestitela ze sa stara, no niekedy hlavne pri zacinajucich a velmi aktivnych moze byt hnojenie kamen urazu nenadarmo, aktivny blbec horsi ako sto zaskodnikov vlastna skusenost z minulosti
letos poprvé po patnácti letech, co pěstuju venku sem šel do hnojek, konkrétně do GreenSenzation od Plagronu...
a to z jediného důvodu. v létě jsem s kámošema porovnával palice a i přez mou hrdost na vlastní matroš sem musel uznat, že týpci, co používaj chemky maj palice větší, tvrdší, objemnější a opticky hezčí... jo, holt páni chemici ví, po čem kytky touží, že????
jinak vždycky koňské hovna do barelu s vodou a přidávat do zálivky...
Ahoj, musím poznamenat: MILUJI G, vždy mi dá mnoho nových pohledů na věc (doufám, že i vám)
Nejedu VENKU,nemám tu možnost, ale i přesto,
podle mě není rozdíl v oxidu draselném, či jiných sloučeninách bio nebo chemka. Z biochemického pohledu rostliny jí je přece jedno jestli je ta daná sloučenina umělá nebo přírodní (nakonec nám taky viz. AmsterdamShopy). Pokud je kytka schopna ji vstřebat nemá problém. Mě je přece taky jedno, jestli jím pomeranč, nebo nějaký multivitamín kvůli vit. C, pokud ho dostanu do těla stejné množství. Jediný rozdíl je v tom, že v pomeranči není pouze vit. C, ale i různé jiné pomocné látky, díky kterým ten vit. C lépe působí.
Ale výrobci hnojiv (a doplňků stravy ) se snaží, některé firmy nabízejí kompletní sady hnojiv za takřka desetitisíce korun. Cena takových látek je vysoká nejen kvůli tomu na co se používá (GANJA), ale i kvůli výrobním procesům, době trvanlivosti, nutnému obalu atd. (Protože např. kopřivový "čajík" se moc prodávat asi nedá, i když...) Tím neobhajuji ceny, to rozhodně ne. Jen je dobré matičce přírodě trošku pomoci pokud je to možné, např. dodáním PK, fulvických kyselin, trichodermy, nebo nejakého malého pomocníka ve formě predátora na škůdce.
Z této jednoduché premisy dedukuji, že příroda po milióny let nacházela nejlepší recepty a lidé je jen napodobují, více či méně úspěšně. Mimochodem člověk je taky přírodní tvor a chemické prvky jsou taky přírodní, takže kytkám to je ppod. jedno a jde o subjektivní pocit člověka - pěstitele, že dělá něco v souladu s přírodou - živým, bezpečným a nevím jak to napsat ještě. A ne nějakou lahví s lebkou na obalu. Spíš tento pocit nebezpečnosti onu kvalitu chemky tak snižuje. Samozřejmě vnímám rozdíl mezi výkladem slov umělý a přírodní, ale subjektivně jej nepocituji. Víceméně si myslím, že i např. auto, počítač atd. jsou z určitého pohledu přírodní, protože vše z čeho pocházejí je z přírody a je to pouze filozofický pohled na danou problematiku. Tím myslím to, že přírodě komplexně je to jedno jestli se tu navzájem ničíme jadernými výbuchy. Ovšem např. stromům, které u toho zničíme, asi ne. Tak to je můj pohled na věc.
Takže, pominul bych ostatní důsledky a dovolil bych si napsat, že i pro indoor by bylo nejlepší co nejvíc simulovat přírodu (biobizz má asi podobnou myšlenkovou strategii) a tudíž chlévská mrva a kopřivy Jenže doma? Smrad, možní škůdci atd.? Navíc v uzavřeném truhlíku funguje závlaha a jiné procesy různě než pouze v půdě venku. A proto ty různé lahvičky. Navíc když už má někdo doma "laboratoř", tak to chce čistotu a to je v rozporu s hnojem, bohužel.
Nehledě na to, že OUT a IN
je rozdílný asi jako orientační běh a sprint.
Při obou se běhá,
ale zaměnit se nedá.
(takový rýmy z dýmky )
Takže abych to shrnul, pokud někdo chce plýtvat penězi byť má přístup k bio hnoji, jeho věc. Pokud není bio, chce to lahvičky, aby holky vypadaly jako výstavní modelky a ne jako košťata. Však ono PK 13-14 taky není k zahození, a to je vždy 100% chemka. A bobtná to po tom pěkně, stejně jako po různých Monstrblůmech, Grýnsenzejšnech a Blůmbasticích. A to je např. chemka, kterou bych určo doporučil všem - PK 13-14 (cena a výkon v nepřímé úměře - hodně muziky za málo peněz, rozhodně lepší poměr než ti tři zmiňovaní).
Krásný den všem, bez rozdílu. Takže i Tobě
edit: jinak plný souhlas např. s Poprask, Časlove, Bárt, Stoned_r41d3r, BloodyBeer, pedro_devil, Dan.Bass, Koblihostrom, Squirrel,rastajohn, Zedy, Ježíš, Erixon, fakenick atd. a dík zakladateli trýdu HerrFlick
Jo a ještě mě napadá ono přísloví: Jste to co jíte a kytka taky, takže chuťové rozdíly každopádně budou vždy a prohnití čerstvé mrvy, proplach atd. jsou důležité.
FREE PARTY, FREE PEOPLE, FREE FUTURE SpiralTribe 23 You might stop the party, but you can't stop the future.
Free, prosťe free, moe voe nebo co vlastně jsi zač.
Volný jako pele ptáka, který letí vzduchem.
Jen tak kdyby měl někdo zájem to zkusit, akce v Mountfieldu 40l pytel substrátu na muškáty předhnojeno na pět týdnů, ph 5.0 - 6.5, ec 1.2.
Cena pouhých 59 kč. Já to stopro vyzkouším i na indoor, dovezl jsem plnýho Golfa až jsem táhal nárazník skoro po zemi. Část mi hned zabavila pańmáma na muškáty