Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Titan (Ti) a jeho použití
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Nápad Titan (Ti) a jeho použití Příspěvek č. 1

Zajímalo by mně, jestli byste mi někdo nemohl říci něco bližšího o "přihnojení" titanem. Slyšel jsem, že se tak dosáhlo poměrně markantního zvýšení úrody u některých hospodářských plodin (vesměs kolem 20% nárůstu), u vinné révy například stoupá její cukernatost. Příznivé působení titanu se přičítá zvýšenému obsahu chlorofylu, intenzivnější fotosyntéze a zvýšené aktivitě enzymů. To všechno mi zní velice příjemně, ale rád bych se o tom dozvěděl víc, než to lupnu do bubleru a následně do plic... Dostupnost titanu ve formě oxidu titaničitého je velice dobrá (je to tzv. titanová běloba užívaná do nátěrů stěn). Určité pochyby ve mně ale vzbuzuje fakt, že jsem se s touto metodou zatím nikde v praxi nesetkal. Proto pokud o tom cokoliv víte, uvítám vaše komentáře. Dík.

Projekt šatník 250W (9. kolo - fin) • out2002out2003out2004out2006rašelina jako pH-Dědkova matkárna II Pěstuj konopí, posílíš mír!

Old Post 07-07-2004 v 22:12 PM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bamboo
Stálý Člen

Karma uživatele Bamboo - 76% PěstitelskáKarma uživatele Bamboo - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2003
Příspěvků: 109  

Příspěvek č. 2

Vubec netusim co to muze s cannabis provist a uz vubec nevim jestli tady nekdo takovy zkusenosti ma a tak ti poradim akorat bud drsnej a testuj. frkni to jedny mrsce a uvidis pak treba i zahulis a jak se rika co te nezabije to te posili, takze jestli to prezijes muzes si gratulovat

heRr jÜrgEn

Old Post 07-07-2004 v 23:18 PM
Bamboo je offline   Profil uživatele Bamboo   Find more posts by Bamboo   Foto galerie člena Bamboo   Click here to Send Bamboo a Private Message   Add Bamboo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Příspěvek č. 3

Tak do toho přecijenom asi budu muset jít čistě experimentálně, protože najít o tom někde nějaké informace je takřka nemožné, i když někteří čeští botanici už vypracovali nějaké studie na téma "přínos přidávání Titanu rostlinám". Bohužel se k nim však nedostanu. Ledaže by někdo z vás měl přístup do České univerzity zemědělské v Praze nebo alespoň na zemědělskou fakultu Jihočeské univerzity.
Každopádně to asi stejně sám testnu, koupím si za pade půl kila titanové běloby a budu ji aplikovat postřikem. Zdravotní závadnosti už se tolik nebojím, zjistil jsem, že oxid titaničitý se běžně používá v potravinářství nebo třeba do zubních past...

Projekt šatník 250W (9. kolo - fin) • out2002out2003out2004out2006rašelina jako pH-Dědkova matkárna II Pěstuj konopí, posílíš mír!

Old Post 08-07-2004 v 18:01 PM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hexamin
Stálý Člen

Karma uživatele hexamin - 86% PěstitelskáKarma uživatele hexamin - 86% Pěstitelská

Registrován: Dec 2003
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 4

hi
oxid titanicity je dost slabo rozpustna latka niekde v tabulkach si mozes najst sucin rozpustnosti takze budes vediet pribliznu koncentraciu ti kationov v roztoku a ta bude nizka (ak ho nieco nebude komplexovat :-) takze ak titan nieje pre rastlinu jedovaty nic nepokazis
ale ti sa nepridava do beznych hnojiv ako ah ci canna a urcite nie koly financnej nedostupnosti

nebudem posielat prispevky vyhuleny
nebudem posielat prispevky vyhuleny
nebudem posielat prispevky vyhuleny
canna trade 2004
70w vertikal scrog

Old Post 08-07-2004 v 21:01 PM
hexamin je offline   Profil uživatele hexamin   Find more posts by hexamin   Foto galerie člena hexamin   Click here to Send hexamin a Private Message   Add hexamin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Příspěvek č. 5

g420: Čus, no teď jsem úplně zrudnul No jak by to mohlo se mnou dopadnout?... Zapadlo to hluboko do "todo listu" Mám strašně moc práce, ale je fakt, že slíbit něco a vykvajznout se na to, je nesolidní jednání, takže dávám čestný pijonýrský, že hned jak budu mít v pořádku auto (doufám, že už pozítří - to záleží bohužel taky jen na mě, protože ho opravuji sám ) se v Pardubickém Baumarktu stavím pro titanovou bělobu a na kytky, co mám teď ve skříni to nastříkám. O Vánocích bych strašně rád zrealizoval i tu stimulaci růstu malým stejnosměrným proudem, kterou jsem v jiném threadu už taky nakousl...
Člověk si holt nesmí nakládat víc, než unese, teď už to vím Korektnější by asi bylo hodit to sem na Grower až po skutečném vyzkoušení, ať už jako návod na zlepšení nebo jako varování před nefunkčním nápadem ...

Projekt šatník 250W (9. kolo - fin) • out2002out2003out2004out2006rašelina jako pH-Dědkova matkárna II Pěstuj konopí, posílíš mír!

Old Post 07-12-2004 v 15:28 PM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dan.Bass
Stálý Člen

Karma uživatele Dan.Bass - 34% PěstitelskáKarma uživatele Dan.Bass - 34% PěstitelskáKarma uživatele Dan.Bass - 34% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 280  

Příspěvek č. 6

Já nevim. Titan je kov a třeba živočisná tkáň na něj vůbec nereaguje. Snad až to vykouříš, tak budeš mít plíce jako z oceli. Radši bych to nedělal a neodvolával se na zemědělce, protože ty by v zájmu zvýšení produkce a tedy vidiny většího obnosu za něj utrženého přidali ke svym plodinám cokoli...

Old Post 07-12-2004 v 18:49 PM
Dan.Bass je offline   Profil uživatele Dan.Bass   Find more posts by Dan.Bass   Foto galerie člena Dan.Bass   Click here to Send Dan.Bass a Private Message   Add Dan.Bass to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
De la Vastierre
Stálý Člen

Karma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% PěstitelskáKarma uživatele De la Vastierre - 59% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 450  

Příspěvek č. 7

Tomu nevěř. Zemědělci už ani nehnojí základními hnojivy ani tak, aby to stačilo na doplnění živin sklizní ochuzených půd.

Old Post 07-12-2004 v 18:52 PM
De la Vastierre je offline   Profil uživatele De la Vastierre   Find more posts by De la Vastierre   Foto galerie člena De la Vastierre   Click here to Send De la Vastierre a Private Message   Add De la Vastierre to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dan.Bass
Stálý Člen

Karma uživatele Dan.Bass - 34% PěstitelskáKarma uživatele Dan.Bass - 34% PěstitelskáKarma uživatele Dan.Bass - 34% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 280  

Příspěvek č. 8

Asi máš pravdu. Zemědělci maj ale teď hlavně dva problémy : levnější rostlinstvo z EU a nevyzpytatelný počasí, nemyslíte ? Jak to maj s hnojivy, to jsem jenom hádal. Ale vycházim z toho, jak velká je průměrná touha průměrnýho člověka po penízkách...

Old Post 07-12-2004 v 21:55 PM
Dan.Bass je offline   Profil uživatele Dan.Bass   Find more posts by Dan.Bass   Foto galerie člena Dan.Bass   Click here to Send Dan.Bass a Private Message   Add Dan.Bass to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Palec nahoru ÁÁÁp dÉÉj T :) Příspěvek č. 9

Jak to dopadlo s tím pokusem? Fachá to?


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Old Post 04-08-2007 v 19:20 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ges
Stálý Člen

Karma uživatele ges - 73% PěstitelskáKarma uživatele ges - 73% PěstitelskáKarma uživatele ges - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 213  

Příspěvek č. 10

oxid titanicity se dava i do jogurtu...jinak je to dobry fotokatylyzator a na jeho povrchu reaguje vsechno se vsim, ale to sem nepatri...od roku 2004 nic moc pokrok :-)

konopný strom
ww a HH na strome

Old Post 17-08-2007 v 20:20 PM
ges je offline   Profil uživatele ges   Find more posts by ges   Foto galerie člena ges   Click here to Send ges a Private Message   Add ges to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

jak to vypada?\

Old Post 25-08-2007 v 17:52 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

hmm tak Deda Mraz to asi vzdal ... ale my by jsme to mohly skusit...a já bych byl ochoten do toho jít,box zatim funkční nemam ale jsem ochotnej píchnout semínko do hlíny a zalejvat ho barvou(či jogurtem )nebo bych to moch skusit na šalvějce
ale potřeboval bych vědět:
1.jakou barvu/vím že titanovou,ale jakou
2.dávkování???
3.popř. jak na tu rozpustnost(pokud se nevydaří třepat třepat třepat)

Freedom

Old Post 10-09-2007 v 13:58 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 13

Jj, dobrý nápad, vyzkoušet to sami, když na to ĎM s3r3

Bych doporučil následující postup:
Jasný, stačilo by asi jet ze semínka někde na okně, ale několik víc kitiz najednou (třeba 100) - aby byl pokus opravdu pokus a ne náhoda
seřadil bych je do dvou řad po 50ti (jasně, že to nemusí stát na jednom okně a přesně vedle sebe :P) Mno a každý dvě by dostali určitou koncentraci TiO2.
Rozhodně by to chtělo zjistit konstantu rozpustnosti TiOdvě a namíchat tak přesně potřebný roztok s nejvyšší a ten pak ředit..
Tady je pár odkazů, který by mohly pomoct se scháněním - tipuji každý barvy-laky.. ale zaujala mě nějaká blbá povrchová úprava viz. 1. odkaz

první odkaz
druhý odkaz - číselný kód
dritte odkaz - obrázek

Blbost, aby to kupovalo padesát lidí né? Kdo je při penězích a vyzkouší to? ... alespoň nějak podobně?


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Old Post 10-09-2007 v 15:38 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

no a je to v P*del*:"Titanová běloba R02 je nerozpustná ve vodě i v organických rozpouštědlech."
tomu se říká smůla,první odkaz=první problém

tak teť sem z toho jelen...v tom 3 odkazu:
"Čištění pomůcek: vodou" ... nevim jak to mam vyčistit vodou kdyš je to ve vodě nerozpustný

cena tý běloby nejni problém(to kilčo v zájmu vědy obětuju )

TAKŽE PROBLÉM K ŘEŠENÍ: jak nacpat TiO2 do kitky???(kdo to rozluští dostane můj obdiv )

Ps:jo a s tim testem...nejdřív bych to otestoval na šalvějce(mrzáček ) a potom(najaře) bych udělal rozsáhlejší test...ale nečekejte ode mě že budu mít 100kitek,nejsem farmář

Pss:skusim něco vygooglovat

Freedom

Old Post 10-09-2007 v 20:10 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

Tak zatim sem zjistil jen to že fotokatalické vrstvy TiO2 za půsibení UV-A dokáží rozložit všechny organické látky a mikroorganismy bez produkce nebezpečných odpadních látek...což by mohl být problém při vyšších vatážích sodíku/UV-A se stejně k stresu a produkci pryskyřice nepoužívá(používá se UV-B pokud se nemýlím,a stejně TiO2 nejni na listech tak je to jedno...IMHO co to sou "fotokatalické vrstvy"???

dále že SnO2 podporuje fotokatalytickou účinnost TiO2, který oxiduje organické látky(ale furt nic co bych potřeboval

ale aspoň jednu dobrou zprávu bych měl...jak se tu někdo ptal jestli to může/nemůže bějt nebezpečný/bezpečný ... tak odpověď zní NE TiO2 je antibakteriální takže kdyš vás bude bolet v krku,a dáte si Titan brčko tak nejvíc co se vám stane je že to přejde(ale to by ste toho museli vyhulit FUCKT hodně ... takže pokud si nebudete sypat TiO2 do plyc a nebudete si na to svítit UV-A tak se vám nic nestane

EDIT:teť mě ještě napadlo co takhle ho do kiti dostat pomocí jiný sloučeniny třeba: FeTiO3 nebo Na2TiO3 ale nevim co to je

pro dnes vše (jen doufám že nepíšu blbosti)
Freedom

Naposledy upravil 10-09-2007 v 21:30 PM

Old Post 10-09-2007 v 21:08 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 16

NAPROSTO KAŽDÁ látka je rozpustná !
Některá míň (TiO2, SiO2, ...) čili říkáme, že je "nerozpustná"
Některá víc (cukr, sůl) čili říkáme, že je rozpustná

Taky záleží na rozpouštědlu (polární, nepolární)

Míra rozpustnosti je vyjádřena konstantou rozpustnosti Ks
Tady na wiki to stojí teda pěkně za prd!, ale věř mi, dá se to najít v tabulkách. Pro nás je to důležitý v tom smyslu, že dosáhneme maximální koncentrace, pak poloviční a čtvrtinový a tak dál (to je jen příklad)..
A počet rostlinek je taky důležitý. 2 dostanou tuhle koncentraci, 2 menší, 2 ještě menší, atd...

Zajímalo by mě, jestli by to kytky vstřebali spíš listy, nebo kořeny.. Tedy, jestli by byl nějaký rozdíl mezi tím


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Naposledy upravil cix 11-09-2007 v 14:49 PM

Old Post 11-09-2007 v 14:42 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:33 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7094980 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív