Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Sázení na podzim?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
CorWin
Stálý Člen

Karma uživatele CorWin - 25% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 26 

Dotaz Příspěvek č. 1

Nastal podzim -> čas sklizně, ale nedá mě nemyslet na příští rok. Zaslechl jsem o sázení na podzim:

- ke konci října se vyrazí na předem vyhlédnuté místo. Zem se propracuje do zhruba 50 - 60 cm do hloubky a do 40 cm se vloží pár semen. Zasypememe zlehčenou námi připravenou půdou. Semínko by mělo začít klíčit a razit si pomalu cestu na povrch, s prvním solidním jarním počasí se kytka dere na povrch s velmi silným stonkem. Měla by být odolná i proti jarním výkyvům počasí.

Slyšel někdo o tomto způsobu pěstění? Rád bych se dověděl víc (je-li co).


Dík a zdarec.

Old Post 28-09-2001 v 09:53 AM
CorWin je offline   Profil uživatele CorWin   Find more posts by CorWin   Foto galerie člena CorWin   Click here to Send CorWin a Private Message   Add CorWin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majkl
Stálý Člen

Karma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 137 

Příspěvek č. 2

.

[Edited by Majkl on 03-04-2002 at 04:37 PM]

Old Post 28-09-2001 v 13:08 PM
Majkl je offline   Profil uživatele Majkl   Find more posts by Majkl   Foto galerie člena Majkl   Click here to Send Majkl a Private Message   Add Majkl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sativa
Stálý Člen

Karma uživatele sativa - 88% PěstitelskáKarma uživatele sativa - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 369  

Obecné 0.5 m Příspěvek č. 3

myslim, ze pul metr je pravdepodobnejsi, protoze v CR je tzv. Bod zamrznuti (nebo nejaktak) kolem 60 cm
-je to vzdalenost pod zemi, kam až se nemá dávat potrubí s vodou aby voda nezmrzla
A semena by pod touhle hranici určitě měla být pokud je to možné aby přežila zimu


Holandsko - tam a zpět a levně = NÁVOD

Miniprojekt 70W

Old Post 01-10-2001 v 18:40 PM
sativa je offline   Profil uživatele sativa   Find more posts by sativa   Foto galerie člena sativa   Click here to Send sativa a Private Message   Add sativa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Majkl
Stálý Člen

Karma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% PěstitelskáKarma uživatele Majkl - 92% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 137 

Příspěvek č. 4

.

[Edited by Majkl on 03-04-2002 at 04:37 PM]

Old Post 01-10-2001 v 19:11 PM
Majkl je offline   Profil uživatele Majkl   Find more posts by Majkl   Foto galerie člena Majkl   Click here to Send Majkl a Private Message   Add Majkl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sativa
Stálý Člen

Karma uživatele sativa - 88% PěstitelskáKarma uživatele sativa - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 369  

Obecné to Majkl Příspěvek č. 5

OK, nechci se hadat, semena sem v mrazu nikdy nemel, asi mas pravdu, ja mam s outdoorem spatne zkusenosti, radsi indoor, budu ti teda věřit.
Píšeš to docela přesvědčivě (viz. To je nesmysl! ) :-)
snažil sem se jen podpořit tamtu teorii, zdála se mi pravděpodobnější, ale budiš, věřim ti.


Holandsko - tam a zpět a levně = NÁVOD

Miniprojekt 70W

Old Post 01-10-2001 v 19:30 PM
sativa je offline   Profil uživatele sativa   Find more posts by sativa   Foto galerie člena sativa   Click here to Send sativa a Private Message   Add sativa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

:-)) Příspěvek č. 6

myslim, že by to nebylo na škodu něco takovýho otestovat, ale s těma 50cm je to blbost, to nikdy nevyroste!!!

jak již někdo psal, semenům mráz nevadí, nezapomeňte, že všechny kytky co napodzim vyhoděj semena jen tak volně na zem, přece na jaře taky klíčej a přitom na nich celou zimu leží sních a mrzne

myslete lidi :-) nebo trochu studujte přírodopis nebo jak se to dnes jmenuje

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 01-10-2001 v 22:06 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
CorWin
Stálý Člen

Karma uživatele CorWin - 25% Pěstitelská

Registrován: Sep 2001
Příspěvků: 26 

Příspěvek č. 7

Čau lidi, díky za připomínky. Každopádně tuto metodu zkusím (proč nemít strejčka na příští rok).
Vsadím to jak říkáte do těch 10 cm a zkusím vsadit i trochu hlouběji a pak porovnám a uvidím zda něco vyleze. Je fakt, že těch 50 cm pod zem je moc. Já do tý hloubky zareju koňák, to určitě nebude na škodu.
Je pravda, že z vypadaných semen už něco vyrostlo čímž by se tato metoda dala potvrdit.

Za měsíc hurá sázet, to zní slibně!

Old Post 02-10-2001 v 09:17 AM
CorWin je offline   Profil uživatele CorWin   Find more posts by CorWin   Foto galerie člena CorWin   Click here to Send CorWin a Private Message   Add CorWin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chilum
Nový Člen

Karma uživatele chilum - 33% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 8

Sázel jsem takhle asi před 5-ti lety, říkali jsme tomu ozimy a logicky to fakt vypadalo dobře - vyrazí až budou chtít v tu nejvhodnější dobu. Dal jsem je 20 cm pod zem. Ale nevyrazili. ( jinde chyba nebyla, pěstuju venku 10 let a dobrý ). Před dvouma rokama jsem ale sklízel pozdě a vypadaly tam nějaký semena a příští rok tam byl samovýsev. Nechal jsem ho bejt a rozšířil jsem pole a zasadil vedle jako obvykle (15. duben). Nakonec byl samovýsev malej a neduživej a dubnový kytky krásný jako obvykle. Myslím, že to zámrznou hloubkou nebude protože semena mráz přežijou a navíc ty před 5-ti lety byly hloubš a nic. Myslím, že ozimy u trávy stojí za hovno.

chilum

Old Post 02-10-2001 v 21:09 PM
chilum je offline   Profil uživatele chilum   Find more posts by chilum   Foto galerie člena chilum   Click here to Send chilum a Private Message   Add chilum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
wasper
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Palec nahoru odolnost semen... Příspěvek č. 9

Nejen odolnost semen proti mrazu alei i proti varu.
Nedavno jsem varil plnotucny mliko. Asi po hodine a pul vareni jsem zcedil ganzu se spoustou seminek a ten zbytek nechal v cedniku. Kdyz jsem ho chtel druhy den uschovat do lednice pro dalsi vyuziti, vsem seminkum koukal klicek.

Old Post 01-11-2001 v 08:32 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
weeno
Stálý Člen

Karma uživatele weeno - 76% PěstitelskáKarma uživatele weeno - 76% PěstitelskáKarma uživatele weeno - 76% PěstitelskáKarma uživatele weeno - 76% Pěstitelská

Registrován: Jan 2001
Příspěvků: 141 

na podzim Příspěvek č. 10

Jo na podzim můžeš v pohodě sázet, už jsem takhle jednou pěstoval, ale ty semínka dej vopravdu maximálně pět cenťáků hluboko, já bych spíš radil cenťáky tři. A nemusí to bejt v říjnu, letos spíš tak někdy za čtrnáct dní ( koncem listopadu ), kámoš z Plzně mi dokonce radil ať je zasadim až padne a roztaje první sněhovej poprašek. Akorát počítej tak s padesátiprocentní klíčivostí, ne že by semenům vadil mráz, já je skladuju v mrazáku, ale na jaře pomrznou ty zbytečně aktivní semenáčky.

weeno

Návod na stavbu levného aeroponického systému
moje stránky

Old Post 06-11-2001 v 21:38 PM
weeno je offline   Profil uživatele weeno   Find more posts by weeno   Foto galerie člena weeno   Click here to Send weeno a Private Message   Add weeno to your buddy list     Navštiv homepage uživatele weeno! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
KIRK
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Obecné Příspěvek č. 11

Asi to viskúšam aj ja možno sa my niečo na jar podarý.dúfam že ano aj ked to mam vtáči zob.

Old Post 31-10-2003 v 17:35 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:22 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
03-09-2004 - zasít na podzim? - 30 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6756490 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív