Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 7 
Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - Klikni zde pro originální téma
Kem30
Ahoj
Máte někdo zkušenosti s tímto typem světla?

CALIFORNIA LIGHTWORKS SOLARXTREME 250
Dík za odpoved
akaisan
Kem30 je to taky horsi podpriemer s noname COB led ,za tie prachy zozenies ovela, ovela lepsie svetlo
napr. 2x QB 288 V2 (Samsung LM301B) a si niekde inde ako stou cinskou hrackou
Kem30
Cau
Máte někdo zkušenosti z CALIFORNIA LIGHTWORKS SOLARXTREME 250™. Nebo poraďte mám box 75x75x200
Dik
Kem30
Prosím tě jaký je rozdíl mezi LM301b V2 3000K a LM561C 4000K dík za odpoved
Bouřekk
citace:
Původní příspěvek od Pítr90


Čau, proč by měl na 150*150 pálit 1500w? Nejsem ledkař, ale dle mého na takový prostor stačí třeba 400-500w v ledkách 😉
přesně tak
psyweed
@Kem30: nespamuj na vsetky strany s tym svetlom, asi to ani nikto nema

LM561C stary, LM301b novsi (asi +6%), najnovsi LM301H (+ nejake %) najdi si na nete

Kedze chces tu Californiu, takze mas rozpocet asi 6k to mas cca na 2x QB LM301b panely a zdroj.

Ak chces nieco lepsie tak kupis asi jedine v Cine s 660/730nm Red a 380-395nm Blue chipmi, najnovsie modely maju aj extra ovladanie na tieto "farebne chipy"
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od Kem30
Prosím tě jaký je rozdíl mezi LM301b V2 3000K a LM561C 4000K dík za odpoved


Ahoj,

LM561C je o trochu starší LED čip a spektrum je univerzální rúst/květ - v obou etapách poslouží daleko lépe než HPS - nemusí to nutně znamenat že uživatel dopěstuje horší sklizeň.

LM301b 3000k je převvážně květový LED panel, v růstu si však vede lépe naž třeba HPS které jsou ještě stále oblíbené pro celý cyklus rostliny.

máme nově i desky s LED čipy LM301h 3000k, tyto LED čipy SAMSUNG vyvýjel vyloženě pro pěstovvání rostlin. K těmto LED čipům jsme na deskách přidali ještě 660NM FAR RED LEDky - tím se z toho stává téměř striktní květový panel - na výsledky od uživatelů se velmi těšíme.
chicolo
někdo zkušenosti s LED BESTVA ?

- na bazosi je nekdo rozprodava,

link nize - verze "2000W" prikon cca 400W, cipy bridgelux 10w, parametry umol/s se mi zdaji OK pro box 120x120cm- muzete zkusenejsi nekdo posoudit? -diky

-na amazonu dobrej rating a na zahranicnich webech par dobrych recenzi..
-uvazuju o vymene 2x600W HPS za 2-3 podobne LED panely..

?

https://bestvaled.com/products/best...-veg-and-flower

https://www.amazon.com/BESTVA-Spect...r/dp/B01MT2SGER
Warema
Co já vím tak tahle diskotéka je hlavně pro rust a vím že mi ji nikdo nedoporučoval stejně jako Viparspectra
chicolo
právě to vypadá jako Viparspectra a dalsi cinsky diskoteky, tohle se liší, že to má čipy 10W (ostatní 5W) a lepší umol/s
Warema
To netuším, chtělo by to zkušenost a tu nemám. Můžeš být průkopník a pak podat report. Prodat se to dá vždy ale tyhle světla i Mars atd i dle mého názoru bych moc nedoporučoval. Když už, zkusil bych ty Vera nebo QB desky, taky teď nad tím přemýšlím.
psyweed
stale dokola tieto svetla random znaciek :)

Tiez som na zaciatku badal skumal...moc jasnych info tu na groweri asi nie je ale najst sa daju.

Ked hladate nejake reporty a detailnejsie info treba skusit napr "ledgardener". youtube videa pozriet napr od Migro

Zaklad je chapat tie chipy a farby, vyrobca potom nie je postatny
Warema
Zdravím, dokáže mi někdo říct, co to má za ty LED moduly které přednáší na cannafestu 2017 a zda-li je někdo testoval a jede s nima? Přijdou mi dosti zajímavé
https://youtu.be/KGSutZx_LgA
Je to ve 34:00 min cca, jedná se to ty podélné 3x140w.
Kdo ví, děkuji předem za odpověď nebo sz
spachal
Ahoj, podle popisu i v te prezentaci to bude Sanlight 140W a pokud ano, pak 3x 140W vychazi na 36 tisic, coz mi prijde jako nesmysl kupovat :] ..
Warema
Levnější varianta neexistuje? Líbí se mi podle grafů ten světelný tok, krásné zasahuje na kraj osvícené plochy, popř. Nějaký doporuceni
Trisuli
Ahoj. Podle mě toto je dost různé. Koukal sem na to video na celý, má to dobře otestovaný a popsaný. Bezesporu to bude dobrý LED modul, ale podle mě hodně záleží na dalším nastavení. Graf je sice hezký, ale ten graf vychází také z dalšího nastavení. Přesně jak říká, každý cm hraje roli a vlastně všechno dohromady hraje roli. Takže si myslím, že to, že to naměřil on za nějakých podmínek neznamená, že to tak svítí pokaždý.
Jizvič
Takže Výsledky:
4x Master LEDtube HF 1500mm, UO, 36W, 830, T5, 5200 lm, 3000K
https://www.lighting.philips.cz/pro...6102_EU/product

2x Led box 50W (v reálu 40W) SMD 2835, 630nm a 460 nm
https://m.lightinthebox.com/en/p/10...1-2.5.1.1&cid=1

5x Critical+ Jack Herrer (Dinafem)
4x Orange Sweet (Dinafem)

Rozměry: 1500 x 60 mm
4x Philips 4000 Kč
2x Předřadník 1200 Kč
2x Led box 2000 Kč
Ventilace 1500 Kč
Květináče 280 Kč
Substrát s ceresitem 1000 Kč
Matroš konstrukce a dráty 500 Kč

1.8. - 14.8 Řízky - 2x Philips 78W (14x1404 = 19 656 W)
15.8. - 20.9. 18h Růst - 4x Philips a ventilace 156 W (38x2808 = 106 704 W)
21.9. - 20.11. 12h Květ - 4x Philips 2x Led 236 W (61x2832 = 172 752 W)

Celkem spotřeba 299 kW v mém případě 299x5,5 Kč = 1644 Kč

Zbytky jsem do toho nezapočítaval
Jack 90 g
Orange 110 g

Oproti letošnímu outu je to mnohem tvrdší, voňavější a hlavně mnohem více makající 😊
noznik
Ahoj,

rád bych přešel kvůli uspoře ze sodíkovky na LED. Zaujal mne tento panel "Greenception LED GC-4". Máte někdo zkušenost? Popřípadě jiný panel, každá rada i názor dobrej. ;)

Díky
Kozák
Ahoj,
tady máš odkaz na aktuální grow s tímto panelem, snad pomůže:

http://grower.cz/forum/showthread....16&pagenumber=1

Rada, čti. Pokud se tady podíváš o X stránek dozadu a budeš pozorně číst, zjistíš, že spousta lidí má vero 29 gen7 a podobné COB, nebo různé "quantum board" s čipy lm301b atp.

Mohlo by ti pomoci i jmeno FrYnK a jeho ledky, které jsou tu i odjeté.
crazyn
Ledky od Frynka , nic jiného neber
Zedy
Protoze se diskuze zvrhla svoji cestou mimo puvodni tema, tak jsem vam pro pokracovani vytvoril tema v kanalu.

Kdyby cokoliv, PM.

growled.cz
spachal
citace:
Původní příspěvek od odo
SPACHAL:
caw!
V Tvojom príspevku ma de facto zaujalo toto:

"V dnesni dobe jsou na vetsine QB bud f-serie lm561c nebo lm301b, v co mozna nejvyssich binech, CRI a ruzne teplote. Na tom se toho odladit moc neda. Zbyvaji spise ruzne hratky se suplementarnimi spektry, coz asi nejaky drobny efekt ma (ruzne deep a far-red), ovsem zadny kulervouci zazrak to take neni. Ono se uz zjistilo, ze kdyz bude spektrum s CRI90+, treba okolo 3000K, tak jsou vysledky plus minus stejne (pro nase ucely, u zeleniny, polnicku a rukoly :] a kvetin to muze byt ruzne). Aby melo doplnkove svetlo alespon nejaky smysluplny efekt, je stejne zadouci tu cervenou slozku mit moznost zapnout mimo hlavni osvit, respektive na konci svetelneho cyklu s mensim casovym presahem. Pokud to je vsechno 'v jedne serii', je to imho spise placebo efekt."
1./ - můžeš sa k tým doplnkovým svetlám a ich údajnému minimálnemu "placebu" nejak obšírnejšie vyjadriť, prípadne to nejak podložiť nejakou štúdiou, alebo odkazom na relevantné info ?????
2./ Platí to aj na COB VERO? Ja pestím pod verom a mám verziu s doplnkovou cervenou s Vero predošlej generácie a aj panel najnovšej generácie VERO CRi80 - /žial iba/ a pri nich doplnkovú červenú nemám

3./ Zaujíma ma aj to zopnutie doplnkovej červenej zložky mimo hlavného, resp na konci hlavného osvitu - ako si to myslel? - toto sa mi totiž už zdá dosť pritiahnuté za vlasy - aj keď v prírode je to spektrum najčervenejšie na konci dňa a možno na jeseň - čo by možno malo svoju logiku, ale rád by som sa o tomto dozvedel toho viac.

diky!


Ahoj, je lepsi pokracovat spise tady, nez v Kanalu :].
Ja se k tomu obsirneji vyjadrovat nemuzu, neb nejsem na tuhle oblast (jako vetsina zde) zadny odbornik. Kdyz jsem se o to zajimal pred nejakou dobou a cetl hodne hlavne zahranicnich for, dospel jsem osobne k nazoru, ze se drbat s necim takovym nestoji za tu namahu. Alespon v te dobe nikdo neprokazal, ze doplnovani spekter ma nejaky opravdu zajimavy dopad na vysledek v boxu. Muj nazor je tedy takovy, ze kazde mnozstvi svetla pomuze a pokud by misto far/deep-red byly pouzite diody s napriklad 3000K teplotou, byl by vysledek +- stejny. Takze radeji posilit hlavni svetlo, nez resit nakup, montaz a provoz techto 'doplnku'.
Proto pisu o 'placebo efektu', ono prijit s necim revolucnim v osvetleni je problem a pokud chteji vyrobci prodavat prave sve vyrobky, musi holt nabizet 'neco extra', za coz povazuji prave treba tyhle 'doplnky spektra'.

Pokud mas svetla oboje, mas idealni moznost to porovnat osobne. Proste jednu cast boxu (nebo kolo) jed se svetlem, ktere ma ty doplnkove 1750K COB a druhou odjed s osvetlenim bez nich. Nastav pokud mozno co nejvice shodne podminky (hlavne prikon svetla), zapocitej jaka je efektivita pouzitych COB (zda jedno svetlo treba nema COB novejsi generace, takze premeni vice prikonu na svetlo a mene na teplo) a uvidis sam, zda to ma nejaky citelny rozdil ve vysledku.

Ohledne toho casovani, co jsem cetl, zapinaji se ty far/red diody na konci svetelne periody a nechavaji sviti jeste chvili po zhasnuti hlavniho svetla. Pry to ma lepe simulovat 'stmivani slunce'.

Vrele doporucuji si procist vlakna treba na RIU, tam se pestovani pod LED zabyvaji lide opravdu na jinem levelu nez tady :], pro zacatek bych zacal treba timhle vlaknem: https://www.rollitup.org/t/the-far-red-thread.867665/ . Na stejnem foru najdes samozrejme i informace o casovani, zkus zadat do vyhledavani treba neco jako 'far red dual timer'.
Hodne informaci bude treba i na grasscity a dalsich forech (https://forum.grasscity.com/forums/lighting.689/ ).

Proste pokud se neco za cca tri az ctyri roky, co jsem se o tohle zajimal, zasadne nezmenilo anebo opravdu neuvidim od nekoho duveryhodneho znatelne lepsi vysledky s doplnkovymi diodami, nebudu se tim osobne nijak zabyvat. Beru to logicky, kdyby zrovna tohle melo nejaky fakt zajimavy efekt, uz by se nediskutovalo o nicem jinem, nez o tomhle :))
Verim, ze tyhle diody muzou pomoci treba v rychlejsim prinuceni holek do kvetu, resp. pokud nekdo treba experientuje s kratsi periodou osvetleni, ale pro system 18/6 + 12/12 v tom nevidim moc smysl, jen naklady navic.
odo
Odkazy kuknem. Priznám sa, že mám už v stane odpestované nejaké kolá pri zapnutých oboch svetlách a nevidím vo vývoji viditelný rozdiel. Aj preto som položil tie svoje otázky, zaujímali ma skúsenosti. Může to byť aj tým, že sa to svetlo mieša. Chcelo by to oddeliť do 2 samostatných stanov a tak to pozorovať, ale nevidím už důvod k takýmto experimentom.
Myslím, že sa stotožňujem s názorom, že tie extra doplnky sú pre nás zbytočné.
Dakujem za reakciu!
spachal
Zdar, ja prave ted ani nemam moznost to nejak srovnat, neb nesvitim a srovnavat dve kola mi neprijde fair, protoze tech faktoru, ktere vysledek ovlivni, je mnoho.

Pouze pokud by nekdo mel nekolik kol konstantni vysledky a pak neco zmenil a videl rozdil, pak se to da povazovat za objektivni vysledek. Idealni by byl samozrejme stav mit dva identicke stany a shodne podminky a v jednom stejne svetlo s deep/far-red diodami a v druhem stejne svelo s prikonem zesilenym o to, co se v prvnim stanu pousti do tech doplnkovych diod (coz muze byt traba i 50W a tim padem uz docela zajimavy rozdil).
Jablko
Čau lidi, dostali se ke mě v práci nějaké led panely, už ho mám v boxu jen na fázi růstu a chci poprosit někoho kdo se vyzná v LEDkách aby mi poradil jestli je toto světlo dostačujicí pro pěst. Přidávám odkaz a za případnou reakci předem děkuju ;).

https://www.lighting.philips.cz/pro...4009_EU/product
2echy
To jablko: Zdar kolego..Nejsem vůbec odborník na led.Mám doma podobný panel(průmyslový led světlo)..Taky jsem nevěděl jestli je použitelný a ptal se tu (v předchozím díle,č.p.896),bez odezvy..Tak jsem to vyzkoušel a dobrý..Mám box 60x60 a na růst v poho.Dřív jsem používal na začátek MH a je to srovnatelný za míň watů.Kytky se netáhnou a víc košatí(někdy až moc..) Ale na květ to je málo..
Jen to mé světlo má 120w 4000k a cri 80 a sundal z toho kryty a čočky z diod..
Tak asi tak..ať se daří..
Jablko
2echy : Díky za reakci. Mám stejný postřehy jako ty, mám taky sundaný ty čočky takže svítí jen čistě ten panel. Kytky se hodně rozvětvují a netáhnou se vubec nahoru oproti MH. Tak uvidim do budoucna co se stane až přepnu na HPS. Tak ještě jednou dík že se aspoň někdo ozval a ať to roste :)
DrGrinspoon
To vám je toľko do tých pidiboxíkov kúpiť poriadne svetlo? 60x60 tak okolo 100€ aj s driverom, výkon 120w s účinnosťou podstatne vyššou ako sú tie priemyselné svetlá vhodné na osvetľovanie priestorov...
zeleninar
Presne ja mam 60x60 podorys mam spider farmer a mozem odporucit vyslo ma to 150£
BambusMTK
Zdravím, do teď jsem jezdil jen outdoor, teď bych rád přidal i malou skříň, tz cca 90x60x100cm (š/d/v) na 3x automat vedle sebe v květináčích cca 15l pro zábavu a změnu.Biobizz leghtmix a hnojiva taky biobizz rootjuice, grow, bloom, top max.ventilace jen vetrackama od pc atd, to už jsem si cca vše navrhl, hlavní otázka je teď dostatečné osvětlení- kvůli jednoduchosti určitě chci LED panel, popřípadě mě napadlo nějakýma miniled zarovkama prisvitit z boku.Ma nekdo s podobným reálné zkušenosti?Kolik cca Wattů je ideál?Chtěl bych aspoň 500, spíš 800umol/m² ale výrobci většinou uvádí jen luxu a lumeny...který mi jsou k hovnu.Potreboval bych reálný zkušenosti s určitým produktem, podělí se někdo?Dekuji
DrGrinspoon
Na taký priestor 3x quantum board s LM301H alebo LM561C diódami - výkon tak 150-250w a bude to viac než dosť...
psyweed
@bambus: https://www.alibaba.com/product-det...2585698155.html
https://www.youtube.com/watch?v=axH2xgJ4ODE

myslim ze staci 2x panel ako v linku pripadne rozdeleny 2x 1 panel.

15l na taky priestor neviem neviem, 100cm je mala vyska, jedize ze by si ich tahal do stran/see of green.
Povedme ze panel zobere zhora tak 5-10cm zalezi kde das zdroj a min 20cm od vrcholkov ale tym sa ti zase znizi rozptyl panela.

Len teraz je z ciny drahsia posta :/
Ermi
Ahojte planujem v blizkej dobe kupovat Chipi vero29 a potrebujem to na priestor 60x100 vyska 160 mal som vyhliadnute diy sety od alucraftu len sa mi zda ze vykon 150w na chip je trosku moc, vedeli by ste mi poradit aky zdroj vybrat pre 3 az 4 chipi Vero29 90cri s vykonom okolo 250w by mi mohlo stacit. Dakujem za kazdu radu 🙂
Ermi
Po mensom research upravujem svoju predosku spravu 🙂.
Cob budu 3x bxrc-30g10k0-c-72se
Driver este nie som rozhodnuty neviem ci bude lepsie 240 alebo 320 + vybrat to spravne napatie.
Toto vsetko kalkulujem pre priestor 0,6m^2 obdlznikovy tvar
Diky za rady 🙂
Deil123
Neporadí tě mi někdo prosím jaké zvolit led osvětlení ? Značku
Deil123
Myslíte že je dobrá volba do boxu 120x 120x200 zvolit LED osvětlení s příkonem 390W nahradí 1000W HPS??
Fruddy
Otázkou je, jaká je motivace mít v boxu 120x120 něco co má nahradit 1000w HPS.

volil bych 4x QB288 desku, na tento prostor ideální, cenově dostupné, bez nutnosti usměrňovat světlo reflektory a optikami, pasivně chlazeno, velmi účinné.
Ermi
Zdravim potreboval by som radu, kupil som
3 x Vero 29 BXRC-30G10K0-C-72-SE a
zdroj mam ELG-240-C1050AB
Chladic je hlinik 30cm x 19cm a 5 cm vysoky
Je to zapojene paralerne, vsravany regulator je na max a na mereci spotreby pise 76w please help
Dakujem moc za kazdu radu
spachal
citace:
Původní příspěvek od Ermi
Zdravim potreboval by som radu, kupil som
3 x Vero 29 BXRC-30G10K0-C-72-SE a
zdroj mam ELG-240-C1050AB
Chladic je hlinik 30cm x 19cm a 5 cm vysoky
Je to zapojene paralerne, vsravany regulator je na max a na mereci spotreby pise 76w please help
Dakujem moc za kazdu radu


Problem je v zapojeni. Pri paralelnim zapojeni se deli proud, proto jde do kazde COB 0.35A, takze vysledek je ocekavany (70V*0.35A = cca 25W). Zajimave je spise to, ze vubec svetlo nejak sviti, kdyz specifikace zdroje je napetovy rozsah 114 ~ 228V.

Zapoj to seriove :]

mmch, pokud tech 240W mas pro prostor 1.2m^2, je to malo.
spachal
citace:
Původní příspěvek od Deil123
Myslíte že je dobrá volba do boxu 120x 120x200 zvolit LED osvětlení s příkonem 390W nahradí 1000W HPS??


I s vybornou ucinnosti LEDek okolo 190-200W/lum to bude spise malo. Pro temer 1.5m^2 bych videl optimalni prikon okolo 500W.
Bude zalezet proste na svetle. Ne ze by pod 390W nic nevyrostlo, ale 1000W vybojku to opravdu nenahradi..

Jen maly tip, pokud budes svetlo stavet, podivej se na ledkove pasy Bridgelux EB Series gen2/gen3, varianta s 1120mm by mohla byt pro tenhle prostor zajimava. A da se to postavit velmi levne, treba na UD profilech jako chladic, staci pouzit treba jen nyty na spojeni.
Ermi
To Spachal
Dakujem zopojene v serii uz to slape ako ma 😊 mam to na priestor 0,6 m^2
Hydrodef
citace:
Původní příspěvek od Fruddy
Otázkou je, jaká je motivace mít v boxu 120x120 něco co má nahradit 1000w HPS.

volil bych 4x QB288 desku, na tento prostor ideální, cenově dostupné, bez nutnosti usměrňovat světlo reflektory a optikami, pasivně chlazeno, velmi účinné.


Ahoj, toto led svetlo je tedy vhodne na rust i kvet? Diky za radu. Ja bych rad zkusil ledku kvuli spotrebe a nenapadnosti, ale nikdo z meho okoli s tim nema zkusenosti. Diky za radu a pomoc
DrGrinspoon
citace:
Původní příspěvek od Fruddy
Otázkou je, jaká je motivace mít v boxu 120x120 něco co má nahradit 1000w HPS.

volil bych 4x QB288 desku, na tento prostor ideální, cenově dostupné, bez nutnosti usměrňovat světlo reflektory a optikami, pasivně chlazeno, velmi účinné.


Súhlasím, taký výkon na tak malú plochu nie je nič vhodné pre začínajúcich či mierne pokročilých growerov, s veľkou pravdepodobnosťou blížiacou sa k 100% by to nedopadlo ani len podpriemerne.
psyweed
citace:
Původní příspěvek od Hydrodef


Ahoj, toto led svetlo je tedy vhodne na rust i kvet? Diky za radu. Ja bych rad zkusil ledku kvuli spotrebe a nenapadnosti, ale nikdo z meho okoli s tim nema zkusenosti. Diky za radu a pomoc


U QB panelov, resp aj u inych led je potrebne aby si mal prepinanie kde mozes menit spektrum svetla podla faze v ktorej si.

- Tie lacnejsie QB kde su extra 400,660,730nm chipy nemaju vypinanie, teda to svieti stale rovnako
- vacsinou je teplota okolo 3-4000k takze sa ti rastliny moc nenatiahnu ako ked ides MH
- udajne 730nm sposobuje natahovanie stoniek teda sa zapina v raste. 380 a 660nm sa vypne (neostestovane, mozno sa moze k tomu niekto vyjadrit)
- teda ak kupis LED panel a nechces mat mini kricky tak musis pouzit aj MH na rast

Lepsie investovat o nieco viac a mas jedno svetlo na vsetko a nemusis prehadzovat.

Momentalne ale z Ciny celkom draha posta a v EU neviem ci kupis take panely kde to vies prepinat.

V kazdom pripade QB uz pomaly nahradzuju Bar led https://www.alibaba.com/product-det...0107275619.html

Tieto lepsie rozlozia tok svetla po priestore...zalezi na jaky rozmer potrebujes.

na 120x120cm box stacia 3 BAR teda 3x200w

Vyrobcov je viac staci hladat, pre nejake testy detaily pozri napr https://ledgardener.com/
DrGrinspoon
psyweed prosím ťa keď o niečom nemáš ani šajnu a nevieš o čom hovoríš, nesnaž sa radiť, lebo ešte viac uškodíš. Začínať radu slovom “údajne” je také strieľanie do vetra.
psyweed
DrGrin - tak to dopln ked si mudrejsi a skusenejsi, nic konkretne si k tomu nenapisal
Vychadzam o typka co LED chipy kupuje, testuje, kopec postov...tak predpokladam ze vie co tvrdi, preto som ale pouzil "udajne" lebo to nemam osobne overene.

https://ledgardener.com/forum/viewt...?p=21686#p21686

"Easiest way to induce stretch is to activate shade avoidance by using 730nm leds.
I would have them on a dimmer so you can get it set the way you want. Once you have achieved the desired stretch then you can turn them off.
You can use them for flower initiators and end of day use once you flip to flower"
kery-
Ahoj. Blíží se zima a chtěl bych zkusit svůj první indoor. Box plánuju postavit dle možností - V75, Š70, H50. Box bude skřínka pod psacím stolem a rád bych jako osvětlení zvolil LED panel, abych nemusel řešit věci jako stínítko, předřadník apod. Dá se v dnešní době koupit něco normálního, ale přesto použitelného na Aliexpressu tak za 1500-2000 Kč? Kolik W je optimálního do boxu tohoto rozměru?

Je mi jasné, že tady se řeší hlavně kvalitní panely za tisíce, ale já nejsem nijak náročný. Když mi pěst hodí třeba 60g ze 2-3 kytek, budu štastný jako blecha :-)

Díky za každou radu.
HVR
Tak si udelej tohle a jses vysmatej ;-) Do litru se vejdes easy ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=XnIzB_8knLU

citace:
Původní příspěvek od kery-
Ahoj. Blíží se zima a chtěl bych zkusit svůj první indoor. Box plánuju postavit dle možností - V75, Š70, H50. Box bude skřínka pod psacím stolem a rád bych jako osvětlení zvolil LED panel, abych nemusel řešit věci jako stínítko, předřadník apod. Dá se v dnešní době koupit něco normálního, ale přesto použitelného na Aliexpressu tak za 1500-2000 Kč? Kolik W je optimálního do boxu tohoto rozměru?

Je mi jasné, že tady se řeší hlavně kvalitní panely za tisíce, ale já nejsem nijak náročný. Když mi pěst hodí třeba 60g ze 2-3 kytek, budu štastný jako blecha :-)

Díky za každou radu.
kery-
@HVR: to vypadá dobře. Asi do toho půjdu. Udělal bych to možná i na víc žárovek (nejspíš 8) a dokonce doma už nějaké žárovky mám - na růst bych mohl bez investice 4 žárovky vyměnit za 4200 10W. Mělo by to smysl, nebo i ten růst by byl v pohodě s těma teplýma?

Moc se mi to líbí. Pro takový setup by nebyl třeba žádný předřadník? Jak je to potom s vlhkostí v boxu - nemůže přes ty objímky dojít ke zkratu?
HVR
Cau,
kdyz jsem zacinal pod LED svetly,tak jsem cely kolo odjel pod 3000K ;-) a uplne v pohode ;-) S vlhkosti a objimkami bych si urcite nedelal hlavu..pokud to je vzdusna vlhkost a ne strikajici voda, vubec bych se nebal.;-) Ja sam ted jedu pod customizovanymi QB a nemam na tom zadnej coating ani ochranu a v noci mam v boxu 80% a zadny stress ;-)
Co bych ti doporucil je tam ale dat misto plastovych objimek, keramicke ;-) Nezda se to,ale ty zarovky se na patici celkem zahrivaj ;-)
Jinak videa od Shane Torpeyho jsou jedny z nejobjektivnejsich co dnes muzes najit na internetu ohledne slunce pro pestovani...znam typka osobne a v Irsku jsem se s nim i setkal ;-) Je to fakt tezkej pohodar ;-)
kery-
Ahoj. Tak už mám objednány žárovky a keramické objímky. Ještě se zeptám na ten předřadník - ten v případě LED žárovek potřeba není?
DrGrinspoon
kery- skus napísať aké to máš žiarovky
kery-
https://m.alza.cz/philips-led-13-10...4535635.htm?o=1

a k tomu 2 co mam - 10w 4200k. Taky LED
DrGrinspoon
Tak na takéto žiarovky nepotrebuješ žiadny driver. Ale nečakaj pod tým svetlom nejaký výnos, tieto žiarovky sú dobré tak na svietenie na klony.
kery-
Nějaký, nebo žádný? Na mou spotřebu stačí úplně v pohodě, když mi ty 3 kytky v jednom kole hodí dohromady alespoň 50g. Nereálné?
DrGrinspoon
Žiadny - na tieto žiarovky potrebuješ klasické objímky na 220V, proste ako obyčajné žiarovky.
Čo sa týka výnosu tak 50g z toho dostaneš ale jedine ak to budeš vážiť so stonkami a listami.
kery-
A pokud se bavíme o výnosu palic, tak to odhaduješ na kolik?

Při těch 8 žárovkách - nějakých 100W dohromady.
Lemonade
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=82261
Pokud se bavíme o klonech nebo předpěstu, maximálně vegetaci tak to stačí. Pokud hledáš světlo pro celej pěst ne. Moc to neprosvítí. Bejt tebou tak si ušetřím na QB a nevrhám energii a prostředky tam kde dobrej výsledek prostě nedosáhneš.
Pokud si někdo chce rozjet třeba předpěst na out je to cajk. Těch pár čísel to prosvítí. Ale na květ potřebuješ víc.
Ve finále, za stejný watty dostaneš i 100 g slušnýho a ne 30 g bídy. Jakkoliv milovaný protože vypiplaný :-)
Kem30
Ahoj mohl by my někdo poradit jaký vhodný led světlo do stanu 75x75.schanim kvalitu o peníze nejde. Děkuji
JohnnyX88
Ahoj vespolek chystam se na výběr ledky pro.prostor 110*110 a potreboval bych poradit s nejakym vhodnym resenim .Chtel bych ekvivalent 400w HPS .Diky
psyweed
ludia mate historiu, tak co citajte...stale tie iste otazky dokola.

Napiseme Vam tu modely a idete nakonec riesit uplny nezmysel.
Alebo myslite ze kazdy tyzden vychadza novy model co vam da o 50% vacsi vynos?
MagiCman
Zdar ,nikde se nemůžu dopátrat jaký prostor efektivně prosvítí jeden QB třeba z alucraft .To znamená kolik na kolik a kolik cca do hloubky.Může mi prosím někdo kdo pod tím jede říct? Chci jen jeden panel tak ať vím jaký postavit na to prostor.Dikes
DrGrinspoon
Vo všeobecnosti:
Rozdeľujeme pestovanie na dve fázy:
1. Rast - v tejto fáze pestovania nie je nutná vysoká intenzita osvetlenia. Pri 304 a 288 pcs quantum boards s LM561C alebo 301Sb.
psyweed
MagiCman> tiez to tu bolo x krat 1x QB 120w = 60x60 cm

Hlbku ti nikto nepovie presne, lebo ak mas husty krik tak aj keby ma neviem aku intenzitu na spodok ti to nepresvieti.

O co ale v dnesnej dobe ide je rovnomerne rozlozene svetlo aby nevznikali "hot spoty".

QB je uz na ustupe a nahradzuju ich BAR panely = viac pasov lediek co ti osvetli rovnomerne cely priestor aky potrebujes. Cize aj boky/rohy/kraje budu ako "stredy" pri HPS/QB.
Tym zase zdvihnes vynos o 10-20%

Pozri napr cenovo prestreleny Lumatek Attis aby si to lepsie chapal.

Ked to takto rozlozis tak aj modelovo horsie led chipy ti to lepsie presvietia ako ked mas len nieco v strede, lebo tym padom musis so svetlom vyssie aby si to rovnomerne osvietil a boky spodky budu mat deficit.

Pripadne mozes vyrobit nejaku pohyblivu rampu :)
Lemonade
@MagiCman https://www.youtube.com/watch?v=O7-...t_radio=1&t=389
Ty měření nejdou plně porovnat, ale něco z toho odvodíš.
H.lazi
ahoj má někdo z vás tohle světlo?? je to aspon trochu funkční?

https://www.amazon.com/Upgrade-Spec...ZFZWEY52939NGSJ
MagiCman
Je lepší koupit Svítidlo QB Samsung LM561c 4000K nebo DIY set 150w z alucraft? Chci to na prostor 70 x 70 RW drip,pod čím budu mít lepší pálky?
psyweed
LM561c stare chipy , min LM301b pripadne LM301H.
QB mozes dat nizsie k rastline
150 musi vyssie kvoli presvieteniu

palky ? no 2x QB panel ;)
JetiX
Zdravím Vás,

Rozbieham hobby projekt a potrebujem poradiť s osvetlením,
jedná sa o vertikálny DIY hydroponický systém na pestovanie listovej, aj inej zeleniny.

Bude pozostávať z šedých odpadových rúr o priemere 50mm,
Bude to vyzerať zhruba takto:

https://m.youtube.com/watch?v=jAUv5YxIkS4

Moja verzia bude na začiatok z piatich takýchto stĺpov s 30 cm medzerami, výška stĺpov bude 2m, takze potrebujem osvetliť 1,5x2m.

Na viacerich stránkach som sa dočítal, že t5 trubice sú najlepšie v rámci ceny a výkonu, preto som uvažoval o 5-6 takýchto svietidlách, ktoré by boli horizontálne nad sebou a osvetľovali by rozmer 1,5x2m:

https://www.123led.sk/ziarivkove-te...87-024227aa2558

A do toho:
https://www.svet-svietidiel.sk/ziar...BSABEgJAtPD_BwE

Možno by som to v budúcnosti preriedil aj s trubicami s teplejším svetlom pre napr paradajky.

5 tých svietidiel a 10ks 36w trubíc by vyšlo cca 115€.
Moja otázka je, či to má zmysel a či sa nájde lepšia alternatíva v podobnej cenovej kategórii, internet hovori, že šalát potrebuje v rámci svetla toľkoto takéhoto: 9.7 mol m−2 d−1, možno tomu niekto rozumie :D
Ďakujem za každú radu.
Hydrodef
citace:
Původní příspěvek od Anarchom
Nebulman:
Taky jsem chtěl jet hps,ale rad kupuju kvalitnější komponenty:chtěl jsem predradnik a hps lumatek 250w a a winga s heatschieldem tj 2700+700+1600 kc = 5000kc, za ledký jsem dal 6000kc, 200w
Výsledek je určitě lepší než pod hps,ať už jde o stavbu palic,nakvět, tahání se za sodikem atd.,výhod je spousta,ale myslím ze napoprvé se s ledkama hnedka dostanu přes g/w což mi u hps trvalo roky......
A jestli neresis kolik na tom budeš mít a je ti to jedno a nechceš za to utrácet , tak si hod za okno nebo na balkon dva automaty, semínka tě vyjdou na par kc/euro a 20g to udělá za tři měsíce samo,když to sem tam nakrmis


Ahoj, jsem tu celkem nováček a rád bych si pořídil / vyrobil nějaké solidní led světlo co by se rovnalo 600w HPS, mohl by jsi mě s tím prosím poradit? Někteří lidé mě od LED odrazovali, že výsledek nebude takový jako s HPS, jak to dopadlo u tebe? Máš lepší výsledky než s HPS? :) Děkuji za info a případnou pomoc. Klidně PM.
Balu77
koukni tady, to si myslím že je cesta a docela borec

http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=80973
dolpe
.
Mr. Review
Máte někdo zkušenosti s Modus RX plant?

https://www.modus.cz/en/modus-rx-plant/
psyweed
citace:
Původní příspěvek od Hydrodef


Ahoj, jsem tu celkem nováček a rád bych si pořídil / vyrobil nějaké solidní led světlo co by se rovnalo 600w HPS, mohl by jsi mě s tím prosím poradit? Někteří lidé mě od LED odrazovali, že výsledek nebude takový jako s HPS, jak to dopadlo u tebe? Máš lepší výsledky než s HPS? :) Děkuji za info a případnou pomoc. Klidně PM.


Nekteri lide nechapu asi stale svetla LED je milion druhov a kombinacii, teda povedat ze HPS ma lepsi vysledok ako LED je ako tvrdit modre auto ide rychlejsie ako cervene :D

Napis aky priestor mas a kolko rozpocet
psyweed
citace:
Původní příspěvek od Mr. Review
Máte někdo zkušenosti s Modus RX plant?

https://www.modus.cz/en/modus-rx-plant/


stoji to tolko co 3x QB panel co bude lepsia volba

Ak chapem spravne ma to iba 660 a 450nm chipy teda len doplnok k "full spectrum"
nie su tam ziadne parametre, takze tazko povedat co to je
StanoZajeci
Zdravím lidi, uvažují teď o koupi ledek a potřeboval bych poradit. Chtěl bych do toho investovat cca 10k. Mám stan 100x100. Docela se mi líbí Lumatek Attis 300w a dost zajímavé je i viparspectra xs 2000. Ještě jsem přemýšlel nad světlem od Frynka-řada linear, dát ho do stanu úhlopříčně. Koukal jsem , že dost lidí od něj světla má a výsledky pěkný
StanoZajeci
Tak bych rád znal váš názor, do čeho jít? Případně tip na něco jiného, díky
miisco
zdar

do boxu 60x60x160 riešim LED ky- poradíte mi prosím s výberom?

https://www.futureledgrow.cz/

https://alucraft.cz/produkt/led-pes...mitovana-edice/ ?

nie je 240w už veľa v tak malom boxe?
StanoZajeci
Taky teď řeším ledky, jen na větší plochu, jak jsem psal výše. Docela jsme to probrali s jedním místním členem a za mě bych se té wattáže nebál, jelikož jsem koukal, že ty ledky mají regulaci výkonu, tak si s tím můžeš pohrát a nemusíš jet naplno
psyweed
@Miisco:

Futuregrow troska amaterske riesenie za tie prachy a nema oddelene vypinanie UV/DeepRed/FarRed a vetraky aby ti nieco hucalo a extra spotreba tiez nezmysel

Alucraft tiez nic moc na dnesnu dobu len 660nm DeepRed

60x60 mozes ist 120w QB su tu take pesty ale ak chces lepsi vynos tak 2x QB 120w

LED neni HPS/MH 250w , nepece to tak
psyweed
Stale tu riesite tie iste veci dokola a postujete jedno svetlo horsie od druheho bez toho aby ste si nieco o tom precitali jaky chip, co robi spektrum atd.

Tu mate teda konkretny typ co kupit:

Ked nechcete rozmyslat a len kupit AllinOne tak vyberte presne toto z Ciny od BavaGreen.
Behom buduceho tyzdna poslu kupon pre forum kde budu mat clenovia nejaku zlavu.
Objednava sa z Alibaba (Aliexpress vo vacsom vydani / rovnaka spolocnost)

Catalog LEDiek s popisom, foto a parametrami: https://uloz.to/tam/7c85c8f2-c94d-4...d2-9ea01ab4c12d

Typy
QB=Quantum Board Panel 120w - 720w - vhodne aj do mensich boxov
D310mm x S207mm x V31mm

Bar LED 200w - 1100mm dlhy panel pre Box 120cm a viac
D1100mm x S99mm x V40mm

Zdroje: MeanWell HLG serie (naj efektivita)

Maju rozne modely, ale ak chcete TOP tak verzie s tak s chipom (poradie od naj 1 po slabsie 4):

1. Samsung LM 301h
2. Seoul
3. Samsung LM 301b
4. Epistar

Basic verzia s Dimmerom (stmievac)

1. Samsung LM 301h + 660nm DeepRed
2. Seoul + 660nm DeepRed
3. Samsung LM 301b + 660nm DeepRed
4. Epistar + 660nm DeepRed


PRO Verzia s Dimmerom (stmievac) a so separatnym zapinanim chipov
(V pripade ze chcete este Vacsi tuning a riadit ako bude rastlina rast, kedy a ako rychlo kvitnut...)

1. Samsung LM 301h + UV,DeepRed, FarRed
2. Seoul + UV,DeepRed, FarRed
3. Samsung LM 301b + UV,DeepRed, FarRed
3. Epistar + UV,DeepRed, FarRed

+ moznost Wifi modulu a ovladanie cez Apku na mobile

POSTA:
stoji cca 10usd/kg
Dorucenie cca 12-15dni
Pouzivaju taku logistiku ze k cene uz neplatite ziadne CLO / DAN (garantovane)

---

Toto svetlo podla vyberu Chipov je lepsi deal / vykon ako Lumatek Zeus, California a podobne komercne znacky u ktorych vela krat neuvedu o jake chipy sa jedna a maloktory ma extra zapinanie.
Su samozrejme aj iny cinanci co robia svetla , ale tito su uz overeny napr aj na Ledgardener

EDIT: Kazdy riesi vynos min 1g/watt , ked to vychytate a spravny model 1.3+/watt

Tak hadam to niekomu pomoze s vyberom ;)
psyweed
este BAR foto lebo nejde dat viac ako jedna foto OMG :(
Touma
Vypada to dobre, o tom zadna. Nicmene me to tam pri zadani cz adresy pise postovne 49 USD, coz se mi pro jednu 120W desku moc nevyplati :D no uvidime, mozna jsem blbe zadal. Nicmene mam zajem o 120W verzi quantum boardu, prepinani mezi ruznnymi spektry nepotrebuju. Stmivac bych chtel. Mas nejake doporuceni?
psyweed
pridavam kupon:
psyweed
@Touma, pytas sa na to iste co som uz napisal vyssie ;)
Henten
Je otázkou zda li má pro konopí deep far red opravdu význam. Malinko uspíší nasazení na květ u rajčete ale jinak nepoužitelné, soja, okurky nepoužitelné, rostliny to stresuje a tahají se zbytečně do výšky. Myslí si že je ve stínu a chce na přímé slunce. https://youtu.be/sS7aAcacfgk?t=1556 Je někde relevantní studie přímo ke konopí?

Jinak dobře hodnotí i Mars Hydro TS 600. TS1000 free poštovné z německa. https://www.aliexpress.com/item/4000163273177.html

Ja jsem pro Philips 13w a dobře si pohrát s rozptylem světla co ti jedna malá výkonná deska jako qb, MH neudělá.
Touma
U toho marsu je naprd, že ta TS600 má ekvivalent nějakých 90W, 14000 lumen je fakt málo. + je to fakt velký :D
psyweed
od tohto si pozri:
https://www.youtube.com/watch?v=dXkYPN3HD6A
https://www.youtube.com/watch?v=sS7aAcacfgk

MARS, JUPITER, SATURN, MEGA BOMBA LED, 3G/W
Je fuk ako to pomenujes, pokial neuvedu konkretny chip. Vedia preco (98% lacna shitka)
Tak je do toho zbytocne nieco investovat, alebo nad tym len uvazovat.

Rast ti to bude pod hocijakym svetlom, ale jak to je uz vedlajsie, predajca ma zarobene ;)
Henten
Úrodu vám červené světýlko nezachrání ani zázračné nafukovače květů. To je v prostředí, genetice a hlavně v rukách. Ale prodejce může říct hele já mam dvě červené barvičky, on má jen jedno a támhleten žádné ;) až budu pěstovat salát možná se zamyslím nad deep far red.

dr. Bugbee zám dobře a házel jsem na něho odkaz. Celé to je o tom že se rostliny stresují "stínem" a ty reagují buďto taháním se za světlem do výšky jako je konopí, rajčata, soja, okurky... a nebo zvětšováním listů a nárůstem biomasy jako je salát, ideální rostlina pro marketing lákání na červenou diodku ;)

Až bude soutěž o nejvytahanější konopí, určitě tam pár deep red nahodím :) jinak proč dobře osvětlené konopí stresovat "stínem" aby se tahalo do výšky mi hlava nebere. To umí samo více než dobře.

Philips CorePro LEDbulb 12.5W 6500K studená bílá na růst
Philips CorePro LEDbulb 13W 2700K teplá bílá do červena na růst i květ
Jejich kombinace značka ideal ;)

Řídit se údajem Lumen na Watt je zavádějící. Pro pěst je podstatný jiný údaj a ten s lumenem až tak nesouvisí. Hledej: https://www.youtube.com/channel/UCS...FxS54qdA/videos
Dans
Zdravím,
potřebuji poradit s výběrem osvětlení. Bude se jednat o mikropěstování. Moje představa je box ze 2 nádob, například:
https://www.hornbach.cz/shop/Kontej...861/artikl.html
nebo
https://www.hornbach.cz/shop/Kontej...863/artikl.html

Co se týká osvětlení, tak zatím přemýšlím o
https://www.bestgrow.cz/pioneer-led...en6--54w-3500k/

nebo panel Bavagreen 120w

Co mi doporučíte?
StanoZajeci
Když vidím ty nádoby, tak si říkám, že bys měl určitě lepší, kdybys udělal box z nějaký starý skříňky a vylepil to odrazovou fólií. Vyšlo by tě to i o dost levněji
psyweed
@Dans tym ze to ma cocku bude muset byt vyssie a dat 3k za 54w ked QB panel ma 120w, 2x viac cipov a stoji o kusok viac je asi nezmysel.

Taky kontajner je asi blbost...ked sa ti to rozraste budes davat vzdy von svetlo a aj rastlinu aby si to polial?
Ideal je mat viditelnost na vysku, z vrchu je to na prd, o vymene vzduchu ani nehovorim ;)
Carllito
citace:
Původní příspěvek od Dans
Zdravím,
potřebuji poradit s výběrem osvětlení. Bude se jednat o mikropěstování. Moje představa je box ze 2 nádob, například:
https://www.hornbach.cz/shop/Kontej...861/artikl.html
nebo
https://www.hornbach.cz/shop/Kontej...863/artikl.html

Co se týká osvětlení, tak zatím přemýšlím o
https://www.bestgrow.cz/pioneer-led...en6--54w-3500k/

nebo panel Bavagreen 120w

Co mi doporučíte?




Čau draku 😂 kurva slusnej mikrogrow v 75l kvetniku 😂😂
Doufám ze to sem dáš

Jinak k těm světlům
O jednom ti nenapisu vůbec nic (😂😂to bylo k něčemu viď ?😂😂)
No a k BAVAGREEN 120w, na doporučení psyweed jsem je objednal 2 kusy bavagreen 120w PRO
Už jsou na místě a jedou nikdy před tím jsem led neměl/nedelal
Dal jsem ty světla obě do jednoho stanu ( na test 60x60)
Schválně i když to nedělám jsem tam dal 4 různé druhy a pečlivě sleduji (protože všechny druhy mám i jinde pod hps)

Musím zatím napsat ze v celku srovnatelná rychlost růstu s 400w hps prozatím
Barva rostlin je i hezčí než pod hps
Měl jsem i obavu aby se natahali nebo nějak nebyly tenké stonky a tak a prozatím je vše v pohodě (u růstu jsem ani nečekal ze by nebylo)

Jedu je na 75% a celkem jsem spojen tady odkaz pro sledování třeba...
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=83307
eňo ňůňo
zdar borci...vaham nad koupi bud 100w spider farmer qb nebo qb od alucraftu 3000k + deep red lm 301h... co myslite, ktere bude lepsi? diky za reakce
psyweed
ani jedno, nie sme v roku 2019
Maxeaux
psy, sak daj chalanovi tip podla dnesnych standardov. Aj mna to zaujima
AladinXXX
taky me to zajma..........
StanoZajeci
Chlapi, kdybyste se mrkli o pár stránek nazpět , tak tam Psyweed tip už dával😉
StanoZajeci
Konkrétně o jednu...
psyweed
StanoZajeci: ano, dik
Takze pridavam priamy link z davnej historie :D http://grower.cz/forum/showthread....187#post1273187


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma