Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6 7 
Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - Klikni zde pro originální téma
psyweed
citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon
psyweed - nemáš to trochu pomýlené? 2700k už má celkom dosť červeného spektra a práve to spôsobuje naťahovanie


zjavne, lebo som myslel ze modre hlavne taha :) kedze davaju 4-5k na rast...
DrGrinspoon
citace:
Původní příspěvek od psyweed


zjavne, lebo som myslel ze modre hlavne taha :) kedze davaju 4-5k na rast...


Modré spektrum práve pomáha aby bola rastlinka kompaktnejšia, ťahajú sa najmä za červeným spektrom.
Modré spektrum pomáha ešte v neskoršej fáze kvetu, kedy pomáha rastlinu “ocukrovať”
odo
Nie som si vůbec istý tým čo tu tvrdíte o ťahaní a kompaktnosti rastu...
Mne po prepnutí Vera na 3000K + červené Oslony sa to už tak neťahá, súvisí to aj s tou 12 h časovou periodou a ubratím dusíka

Pod Verom s iba 3000 K čipmi v raste a kvete nepozorujem žiadny rozdiel v kompaktnosti po prepnutí, ťahá sa to normálne-rastovo už iba pár dní po prepnutí, kým neklesne pomer dusíka v substráte. Potom sa rast spomalí a nastáva nákvet. Rast sa vačšinou zastaví. Je to hodneeee individuálne a závislé od genetik, teploty. Sú modely, čo rastú takmer do konca. Je vhodné si nastaviť vlastný štandard v growe a po optimalizácii sa toho držať.
Vačšina začiatočníkov základné parametre neustále mení, následne v tom je obrowský gulaaas.:punk:
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od FrYnK


Pouziva jen 4 cipy na 600w tim obrovsky klesa ucinnost...150w na cip je moc... kdyz budes mit svetlo kde je tech cipu 2x vic tak bude stacit 400-500w... nepouziva deepred.. stoji to fakt hodne... urcite na netu najdes lepsi produkty za lepsi cenu...



Ahoj,

copak jsem to tu našel? :-D trochu zavádějící nemyslíš?

Nominální hodnota čipu který používáme je cca 120w, maximální je 255w, skutečně je tedy správné tvrzení že je to už moc?

Když budeš mít světlo kde je těch čipů dvakrát víc tak určitě nebude stačit 400w - od kud tuto informaci čerpáš? Když se použije dvakrát tak velký množství stejných čipů tak se zvýší účinnost o cca 15%, v příkladu co jsi uvedl tak je to 33%

"stojí to fakt hodně" ano s cenou bojujeme, někdy více někdy méně, dalo by se to prodávat i o 35% levněji ale ne v ČR kde máš 19% daň z příjmu právnických osob a 21% DPH, naše "pěstební divize" tvoří skutečně malou část naši firmy, motivuje nás hlavně to že nás tento obor hodně naplňuje a já jsem v této komunitě lidí vyrůstal, hodně mi dala, něco mi vzala ale i tak to vracím zpátky.

Proto v naší nabídce nalezne zákazník hotová G-MAXX svítidla která se prodávají hlavně přes growshopy s atraktivní cenou cca 45kč/w ale stejně tak třeba QB kde se dostáváme s cenou na cca 20-25kč/w v nabídce máme i DIY sety s návodem na youtube, poskládat si to zvládne kdokoliv kdo je schopný si doma postavit skříň a zprovoznit další komponenty ve skříni, na složení světla nic není.
Fruddy
Zajámal by někoho z Vás LED pásek na pěstování? Objednal jsem větší množství proudových LED pásků osazených LED čipy Samsung LM281b+ v chromatičnosti 3000K (spíše květ) mají účinost někde kolem 160lm/w při maximálním zatížení (60w/m) má 126 LED čipů na metr

výhody těchto LED pásků pro pěstitele:
- můžeš udělat světlo obřích rozměrů - pouze tím rovnoměrně osvětlíš prostor.
- můžeš si z toho udělat dosvit z boku na spodní patra
- pásek se lepí do hliníových profilů - můžeš použít obyčejnej profil z železářství - prodává se na kila (v Brně cca 125kč za KG materiálu - nejlevnější chlazení)
- musíš ovšem použít proudový zdroj
- led pásek se stříhá a pájí, návody máme na youtube.
- maximální délka jedne linie by neměla být delší než jeden metr
psyweed
Podla tohto videa:
https://www.youtube.com/watch?v=6i_Eh5TBB8U

Ak to teda spravne chapem, by som mohol u 2x QB (napr voltage : DC48.6-54. Max current : 2400mA )
Pouzit miesto HLG-240-c2100b tento HLG-240-54b a tym padom mohol mat zapnutu len 1x dosku a tu stmievat, podla potreby pripojit druhu QB.

Teda na jednom zdroji HLG-240-54b mat 2x QB a podla potreby jednu uplne odpojit.

Pre vysvetlenie ked je menej sadenic tak, zapnem len 1 dosku, ked je viac zapnem 2 a nemusim mat 2x zdroj HLG-120.

Dik
Kozák
Zdravím vás,
mám dotaz ohledně potenciometru, mám driver MEAN WELL IDLC-65-1050. Připojil jsem vše tak jak se má, včetně potenciometru, ale je s ním problém, nastavím ho aby světlo svítilo cca z 60%, pohonu s ním a ihned se zář změní, mám podezření že je potenciometr špatný. Měl s tím někdo jiný také problém?
Stačí když do něj lehce ťuknu prstem.

Děkuji předem za odpověď.
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od Kozák
Zdravím vás,
mám dotaz ohledně potenciometru, mám driver MEAN WELL IDLC-65-1050. Připojil jsem vše tak jak se má, včetně potenciometru, ale je s ním problém, nastavím ho aby světlo svítilo cca z 60%, pohonu s ním a ihned se zář změní, mám podezření že je potenciometr špatný. Měl s tím někdo jiný také problém?
Stačí když do něj lehce ťuknu prstem.

Děkuji předem za odpověď.


jakou má hodnotu potenciometr, a byl nový?
Kozák
To: Fruddy
Potenciometr má hodnotu 100k ohmů a je úplně nový. Zkusil jsem tam pro zkoušku dát trimmer stejné hodnoty a s ním je vše v pořádku, takže to určitě bylo tím. Děkuji.
Pavel.k77
Zdravím. Chtěl bych se zeptat zda má někdo zkušenosti s led čipy 50w viz odkaz zde: https://m.aliexpress.com/item/32849...6A1554962802687 Jde mi o to zda by to bylo dobré kombinovat s 250w sodikovou výbojkou. Děkuji za odpověď. Omlouvám se. Jsem úplný nováček.
psyweed
Pave.k77: skusal som tieto na predpest chilli ale potrebujes k tomu este aktivny chladic.

Zalezi jake watty kupis , ale za 3e zazraky necakaj, ked chces ledky aby si bol spokojny tak na toto a 250w vybojku sa vyprdni a kup si 2x QB panely
Pavel.k77
Psyweea: jj o aktivním chladiči vím. No použil bych 6 kusů po 50w a k tomu 250w sodík. Skříň 80 cm x 180 cm výška 200 cm.
psyweed
6x50w - 300w + 250sodik...neviem ako to chces na tom 80x180 priestore rovnomerne rozlozit, sodik ti bude osvetlovat len len nejaku cast....

bud to chces risknut a svietit co vyjde z tych led po 3m a mozes byt sklamany

alebo investuj do QB panelu kus cca 1000-1500kc + adapter , na dlzku 180 by mali stacit 3-4 ks za sebou
odo
psyweed - kde si videl QB za 1000-1500?
psyweed
v CZ ma alucraft za 3k QB aj so zdrojom, ale starsie chipy LM561c (rozdiel par % vs LM301b)

Pripadne z ciny objednas , par 1-2ks sa asi neoplati ale ked uz 4 a viac tak to stoji za zvazenie, pripadne sa viaceri dohodnite

- panel samotny je lahucky a zalezi jaky typ kupis
- LM301B White 3000-5000k robia - cca 30-40usd
- LM301b White + RED 660nm Epistar - 35-40usd
- LM301b White + RED 660/730 Cree + UV - 45-50usd

- tazsie su tie chladice kazdy predajca ma nejaky iny (cena 8-15usd)
- zdroje MW maju tiez nejaku vahu, tie sa daju kupit aj tu , lenze celkom problem ze su dost vypredane vsade, napr hlg-480h-c2100b som v EU ani nenasiel, najblizsie dodavky tak maj/jun
- nezabudnut na postovne + dan/clo

Mesiac som daval dokopy info odtialko a potom hlavne zahranicne fora a dalsich par tyzdnov dohodoval s Cinancami kto co vlastne ma, jake chipy atd. Niekde to mam aj v Excely v tabulkach zosumarizovane, tak sa mozem podelit ak by bol zaujem. Pripadne poslem kde som bral
PetrCZ_420
Zdravím, jedná se o můj první pěst,mám zakoupený komplet box 60x60X170 se vším všudy.
Mám vyhlédnutý Led panel: BESTVA Reflector Series 600W LED Grow .... myslíte že je to dobrá volba ?
Popř. jestli s ním má někdo dobré zkušenosti. Na netu ho celkem chválí.
Váchy 55
Ahoj. Do tveho boxu 600w je strasne moc. Co se tyce LED,tak bych do prostoru 60x60 hledal wataz max. do 250. Radim ti, procti si to tady. Ledky tu jede uz hodne lidí.
psyweed
1-2x QB LED daj, ale jak pise kolega....pozri LED temy a tam toho najdes viac, hlavne nekupuj nic LEDkove z growshopu, kde vlastne ani nevedia co predavaju ;)
PetrCZ_420
Těch 600w je jen název (nechápu proč...) reálně má nahradit 400w HPS.
akaisan
Presne ako pise psyweed
Aj ked toto nieje sekcia o HW na gro:v, tak len upozornim, ze je to cca 10 rokov stara technologia z najlacnejsimi led od Epistar + nejake noname zdroje.
Ked potrebujes nieco plug&play tak schopny produkt je Greenception GC-4, je to kombinacia bielych COB led od Cree a Cree + Osram farebne led
Do 60×60 ideal ,ale kamos ho ma v 80×80 a zvlada to
Ale ak by si chcel nieco perspektivne a vies zapojit par kablikov do wago svoriek tak 2x 3000K QB panel zo Samsung LM561C led od Alucraft.cz kde je pre clenov zlava na 3000 za panel
A bez problemov das aj 80×80 alebo 60×90/100
Váchy 55
Název? Sakra koukej si o tom něco precist. V praxi má rozhodne LEDka mensi wataze nahrazovat vetsi wataz HPS. Např. 250w LED nahrazuje 400w HPS apod. Pokud vyrobce uvadi co uvadi, tak pouze čeká na neznale zakazniky, kteri skoci po lakavem popisu vyrobku. Osobne bych tam radeji povesil 250w hps nez kupovat tohle ,,diskotekove" led svetlo, ktere bude mit dost mozna jine parametry nez uvadi vyrobce. Jak pise kolega. Nic takovyho z growshopu nekupuj. Ty co to prodavaji tomu nerozumi a jen zkopiruji popis od vyrobce.
BTW. I kdyby nahrazovalo 400w tak je to do prostoru 60x60 moc. Studuj prosim tě 😉
PetrCZ_420
OK děkuji za rady. Půjdu tedy do Greenception GC-4.
spachal
Petre, nech si poradit a nevymyslej blbosti .. Pokud jsem koukal na specifikace spravne, Greenception GC-4 ma prikon 128W, coz je, dle meho, na 60x60 prostor opravdu na hrane. Ne ze by pod tim nic nerostlo, ale nebude to zrovna idealni. Za cenu treba tri tisice bych proti tomu nic nemel, ale pri cene pres sest tisic to je velka bida.

Kup radeji od Fruddyho dva QuantumBoards, dohodni se pripadne s nim, at Ti udela set s jednim zdrojem s regulaci, usetris penize a vykon dvou panelu muze byt az 300W, pokud se rozhodnes pro neco vetsiho (ne sice s idealni ucinnosti, ale s regulovanum MW zdrojem muzes vykon stahnout dolu vzdy a jeste se vyrazne zvysi ucinnost).
Usetris, lepe pokryjes prostor boxu svetlem, vysledky budou znatelne lepsi a jeste podporis ceskeho vyrobce. Ver mi, nic lepsiho se v soucasne dobe asi sehnat neda.
fejkhell2
Zdravím místní komunitu,
zajímalo by mě jestli máte někdo zkušenost s těmito produkty?
1) Sada LED svítidel G-MAXX pro pěstování rostlin GS300 ? (případně na prostor 120x60)
2) Viparspectra V600 (80x80)
3) CALIFORNIA LIGHTWORKS SOLARXTREME 250™(80x80)
Nemůžu se rozhodnout, byl bych rád za kvalitní světelné spektrum, tichý provoz a nic přetopeného, prosím borci a borkyně pomozte s výběrem ) díky
psyweed
Quantum Board s LM301B alebo LM301H chipmi ma to pasivne chladenie
Rombero
Zdravim komunitu,dostal se mi do ruky tehle reflektor,mohlo by to byt dostatecne pro predpest na plochu 60x60 diky za odpoved
https://www.svet-svitidel.cz/nedes-...AiABEgJrwfD_BwE
MetyRoyal
Čau všem, chtěl bych se zeptat jestli se dá skutečně něco vypěstovat pod tímto osvětlením (MARS HYDRO REFLECTOR 48), nebo je to jenom vyhazování peněz. Popřípadě kolik rostlin, jedna-dvě?
DrGrinspoon
Ahoj, čosi sa pod tým vypestovať dá ale aj tak je to vyhodenie peňazí. Radšej si čosi prišetri a kúp niečo kvalitnejšie. Počet rastlín je vec štýlu ktorým chceš pestovať. Niekto ide na 1m2 16 rastlín, niekto 12, iný zas 9. Od toho sa odvíja dĺžka vegetatívnej fázy.

Výber svetla záleží od toho akú plochu chceš osvetliť- skús napísať a isto ti poradím :)
MetyRoyal
Kdybych si teoreticky koupil tento stan "Mammoth Lite 60 - 60x60x140cm". Chtěl v něm pěstovat jednu/dvě kytky. Zároveň s energeticky nenáročným osvětlením.
DrGrinspoon
Ideálne svetlo z dvoch panelov so Samsung čipmi, cca 240W, stmievatelné, pasívne chladenie. Cena tak 300€. To je asi naj čo tam môžeš dať.
Czechanonymous
Ahoj, chci si postavit skříň na 1 nebo 2 matky. Řeším osvětlení a jelikož na matky mi bylo doporučená 600w výbojka. Jenže ta bere dost energie tak koukám po LED. A našel jsem https://www.maxlumen.cz/led-reflekt...?variantId=2355
Myslíte že to pod tímto světlem půjde? Jinak skříň 80x80x180 pro jednu matku
Díky moc
AladinXXX
-za me ne,chce to neco lepsiho/poradnyho,taky zalezi kolik budes delat rezu a jak casto.......
-sel bych za profikama bud ledideal nebo mistni borec FrYnk,kdyz ledky,tak jedine od nich,oni ti poradi,postavy na miru....
DrGrinspoon
citace:
Původní příspěvek od Czechanonymous
Ahoj, chci si postavit skříň na 1 nebo 2 matky. Řeším osvětlení a jelikož na matky mi bylo doporučená 600w výbojka. Jenže ta bere dost energie tak koukám po LED. A našel jsem https://www.maxlumen.cz/led-reflekt...?variantId=2355
Myslíte že to pod tímto světlem půjde? Jinak skříň 80x80x180 pro jednu matku
Díky moc

Pozri ten panel čo som postol príspevok pred tebou- na matky do 80x80 úplne postačuje , spotreba cca 240w
shivasambhu
citace:
Původní příspěvek od Czechanonymous
Ahoj, chci si postavit skříň na 1 nebo 2 matky. Řeším osvětlení a jelikož na matky mi bylo doporučená 600w výbojka. Jenže ta bere dost energie tak koukám po LED. A našel jsem https://www.maxlumen.cz/led-reflekt...?variantId=2355
Myslíte že to pod tímto světlem půjde? Jinak skříň 80x80x180 pro jednu matku
Díky moc


Čau. Za mňa 80X80 pre vlastnu potrebu max.250W. Ja mám tuto wataž v 120x120 a luxus. Dokonca som premýšlal o znížení na 150W. Tie matky pod tým aj tak rastu rychlo a dobre. Aktualne nechavam matky fest narasť a až tak nachystam výhony. Maju hrube stonky a z jedneho vyhonu sa daju spravit dva kusy.

Inak sa nemusite extra tak nahaňať za tými ledkami. HPSka tiež na paradu. A v tom boxe 80na 80 možeš mať matiek aj osem haha....zavisi od okolnosti. možes ich mat v menej litrovych kvetnikoch, alebo aj tu jednu či dve trebars sa mi osvedčilo cca 6tky. Už 3 či 3,5l je good.....

Ďalšia vec je poriešenie prípravy rezov trebars v parniku a potom priesad na prepnutie. Nech to rastie. Shiva
Pítr90
Čau, nemůžu si odpustit otázku - na co tak velký box? To budeš mít tak velké matky? Z mé zkušenosti stáčí na 2-3 menší matky boxík 50*50 a v něm 100w hps 😉
shivasambhu
citace:
Původní příspěvek od Pítr90
Čau, nemůžu si odpustit otázku - na co tak velký box? To budeš mít tak velké matky? Z mé zkušenosti stáčí na 2-3 menší matky boxík 50*50 a v něm 100w hps 😉


....taky suhlas.... jasna vec..... aj keď v 50 na 50 jedna dve matky plus parnik a zakorenene rezy potom šupnuť do kvetoveho boxu na veg... možnosti je viacero....
psyweed
Homebox Vista, viac poschodi a QB LED panel, matky drzat mensie do 50cm, dost sa pod ledkami vetvia viac ako HPS ;)
Czechanonymous
Děkuji všem za rady 🙂 jinak proč 80x80? Tady na groweru mám pocit že v F&Q matkárna. Doporučuje 100x100x200cm a 600w výbojku. Jelikož o tom nic nevím a nikde jsem nic jiného nenašel kolik matek na jakou skříň tak jsem vycházel z této informace. Zase bych ale řekl že na selekci z 20 regularu na 4 nejlepší matky není špatné ne?
Czechanonymous
S tímto https://www.bestgrow.cz/quantum-boa...i-sada-1-deska/ bych měl být tedy spokojený do 60x60 stanu že? Pokud někdo by mohl doporučit výšku boxu s tím panelem a kytkou cca. Do 60cm budu rád
psyweed
HPS vs LED mas ine podmienky predsa, zamysli sa nad tym.

To mas ako ked porovnavas elektromotor vs spalovaci :)

Ked chces HPS tak vyssi box ak chces LED staci ti mensi lebo panel mozes mat 20-30cm od rastlin a nespalis ich.
Matky si mozes tahat do stran ako bonsaj / SoG a vyuzijes lepsie priestor.
Alebo chces mat 1.5m velike?

Dalej si spocitaj kolko klonov chces produkovat, mozes to mat v 1 boxe matky/klony v 2-3 poschodiach a usetrit na mieste...

ale to uz odbiehame od temy
AladinXXX
-jen opravim borce:pitr,shiva asi mysleli MH a ne HPS!!!bacháč na to.....
-ikdyz na prvnim,gshopu jsem 100w MH nenasel,ale 75w MH jo,ale vona ta stofka mh nekde k dostani bude.

-2Czechanonymous:doporucuje se 6killo a vice protoze pak z matky dostanes max. spis jde o nejaky nedostatky,ktery se ti na 4killu MH nemusi projevit...

-kolik kam ceho das je na tvoji zrucnosti a umu,ale musis mit jasno,jak casto a kolik budes delat klonu.....
-hlavni je nezapomenout si to spocitat,jakoze chce to o trosku vetsi kvetinac,vejsku kytky,prostor pro svetlo a odtah,misto na parnik kde budou maly slap.ky....atd.

-tvl nez jsem to sesmolill tak me kolega predbehl,ale necham to tak ......
-ledky su pecka vec ale je potreba urobit malou banku ci cerpacku:D

-jop Vista je supr stan,mam ho v merku....:beer:
Czechanonymous
Psyweed ano chápu ty rozdíly a přesně proto píšu sem. Abych zas něco rychle nenakoupil a pak byl zas udivený že to šlo poskládat mnohem lépe a jednodušeji. Vše si sepisuji, návrhy sestav, narysy atd. Proto jsem rád když mi sem napíšete tyhle super rady které si stále zapisuji a posílám za to K+
Aladin také super informace které jsem nikde ani nenašel
blazini
Ak chces len preseba raz za cas par klonov tak ti bohate postaci 100w cfl.
spachal
citace:
Původní příspěvek od Czechanonymous
S tímto https://www.bestgrow.cz/quantum-boa...i-sada-1-deska/ bych měl být tedy spokojený do 60x60 stanu že? Pokud někdo by mohl doporučit výšku boxu s tím panelem a kytkou cca. Do 60cm budu rád


Ano, to by melo stacit. Jen maly tip, zkus podporit ceske vyrobce a jeste usetrit, pro cleny fora je to jeste o fous levnejsi :P
https://alucraft.cz/produkt/svitidlo-qb-288-samsung/
psyweed
@Czechanonymous:
- Ak teda chces ist full led setup tak na 4 matky , resp priestor 60x60 ale aj ten 80x80 by siel das 1x QB Panel 4000k LM561c pripadne novsi LM301b rozdiel asi 5%

- miesto toho velkeho boxu 150cm a viac vyska , by som siel do HomeBox Vista v120x s120 x h60 , ma to 3 police cize dole matky povedzme 8-10ks a dalsie poschodie klony pod T5 alebo LED panel na nizky vykon lebo ti ostane tak cca 30-40cm zalezi jak vysoko das.

Pripadne HB Vista small 60x60x120 je to kompaktnejsie, spravis 2 poschodia a das tam 2x QB panel, pripadne LED panel a na klony 2-3x T5 trubice

Panel co ma alucraft kupis za 3k aj so zdrojom/chladicom pasivnym, matky pekne husto vetvia a netahaju sa do vysky,
Novsi model panelu objednas jedine z Ciny.

Potom si staci nejaky 100m3/h maly odtah na vymenu vzduchu a mas vybavene.

Mam takyto setup, cize hovorim zo skusenosti

@spachal: aby sme to upresnili , ten panel neni CZ vyrobca , ale Cina , len ked zoberes nejaky pocet tak ti tam spravia logo ;) Ale je vyhoda ze to je rychlo doma a 2r zaruka v CZ.
Miloš J
Jaký máte názor na Mars Hydro 192 X 5chip do boxů 120x120x200
sakumprdum
Tak to si tam max lehni přeba te to opali vyhod to do hajzlu a kup si kvalitny ledky stači se tu mrknout do galerie jak to vali :)
akaisan
Miloš J ked ti to niekto daruje zdarma tak OK ,ale dat dnes za taky shit nejake peniaze, to urcite nie
aky mas rozpocet?
Warrior
Zdravim všetkých kto poradia na rýchlo. Aku Led lampu...myslim aký výkon bohato stačí do stanu 60x60x160.. áno mali stan...pestim len tak pre zábavku :) ale Vybojky ma už serú :D...250Watt výbojka ...vytváraju zbytočne teplo :/ aktualne v stave kvetu mam 25-26 C.

Diki za odpovede..po prípade overené značky..ďakujem.

PS: sorry za založenie novej témy, hladal som na fore ale nič konkrétne čo by mi pomohlo zodpovedať moju otázku. Diki čaute.
SubFocus
Warrior: mrkni do bazaru zrovna jednu prodávám a měl jsem jí v 60x60x140 a ideál i co se chlazení týče je luxusní.
marcusant
Mám na stejné ploše dvě DIY vera C, každé cca 120w+ a DIY květový booster 56w. Dnes bych šel do 2x QB 288 nejlépe s 301, případně doplněno o DR a FR ledky. Tzn. do 300w příkonu.
Jizvič
Pomalu asi přejdu na indoor po tom co mi kytky poškodily kroupy.
I přesto že zářivky asi nejsou úpně v kurzu tak volim
4x MAS LEDtube HF 1500mm UO 36W 830 T5 (5200 Lm, 3000K)
2x MAS LEDtube HF 1500mm UO 36W 840 T5 (5600 Lm, 4000K)
a k tomu přemýšlím aspoň jeden kus něčeho fialového. Všim jsem si že se prodáváji led světla UV, Kdysi jsem čet, že uv dráždí a v období květu se rozslina více brání a tvoří více pryskyřice. Co je na tom pravdy nebo k čemu přesně jsou ty UV světla?
Jizvič
Tak změna
4x MAS LEDtube HF 1500mm UO 36W 830 T5 (5200 Lm, 3000K)

http://www.lighting.philips.cz/prof...6202_EU/product

2x 50 W Rostoucí žárovka 5292-6300 lm 1365 LED korálky SMD 2835 Červená Modrá 85-265 V / 1 ks / RoHs / FCC

https://www.lightinthebox.com/cz/p/...tml?prm=1.3.5.1
psyweed
chces ledky alebo sracky s neistym vysledkom? :)

alebo kolko mas rozpocet?
marcusant
Taky nějak nechápu, proč dotyčný vynalézá kolo. Ověřené a funkční led jsou Samsung LM301b (a starší LM561c) ve formě QB, QC etc. Dále fungují skvěle COB Bridgelux Vero BXRC-30G10KO-C-7X a docela i BXRC-30Exxx s cri80. Fungují i Cree, ale nedají se moc sehnat, tak s nimi nemám tolik zkušeností, podobně je to i s ostatními výrobci. Jednotlivé barevné led Cree a Philips případně Osram/Led Engin (horší účinnost, lepší aplikace). Kupovat něco jiného, pokud nejsem insider čínského Led průmyslu je blbost, čest výjimkám.
Mr.Xury
Ahoj, stavím svoje LED svítidlo, při použití 8x Vero 29 gen 7, právě dělám konstrukci a potřebuji už objednat čipy, zvolil jsem tyto:
4x Bridgelux BXRC-30G1KH0-C-73 - 3000K
2x BXRC-27G10K0-C-73 - 2700K
2x BXRC-17E10K0-C-74 - 1750K
+18x 1w deep red 660nm + 2x 10w infrared + 2x 10w royal blue 440nm
nebo by jste dali jiný? Díky
marcusant
No proč ne, ale na ty 2700 a 1750 bych se vykašlal. Mají horší efektivitu a červenou je daleko užitečnější zvedat těmi 660nm. Naopak modrá se dá nahnat použitím 3500K Vera. Mají skoro stejnou efektivitu jako RB440 a je to míň práce. Mám květový panel s 3x623, 3x660 a 3x740nm, Ledengin(Osram)10Vx700mA každá. Původně jsem tam ty RB chtěl dát taky, ale když jsem to počítal vyšlo mi to zbytečný.
marcusant
Pokud by někdo moudřejší znal rozdíl mezi BXRC-30G10KO-C-7X a BXRC-30G1KH0-C-7X moc by mě to zajímalo. Nemůžu to nikde vyčíst. Jediný, co vím, je že to druhé má papírově trochu vyšší účinnost a neviděl jsem to nikde prodávat (u nás). Předem děkuji za odpověď.
Anubis-23
Zdravím co si o těhlech čipech myslíte? Někdo nějaké zkušenosti?
Anubis-23
Foto2



[modedit]:presunuto,neni treba zakladat nove vlakna,na ledky tu vlakno je....A/S
psyweed
@anubis tak na klony by si s tym mohol svietit ;)

To su uz stare chipy tak 2-3r
spachal
>Anubis-23: skoda penez ...
akaisan
Anubis-23 tuto verziu by som nebral je to tusim V2 uz je aj V3:
https://s.click.aliexpress.com/e/cWK1Syli
tuto chalanisko ide na tychto ledkach
https://instagram.com/cj_grow
ked ti nezalezi na efektivite a potrebujes len svietit za lacno tak toto je najlacnejsia volba
foto s 3D printed reflektormi

marcusant verzia K je nova revizia o 4% lepsia efektivita
Jizvič
Koukal jsem na ty BXRC-30G10KO-C-7X a 70 W 10 000 Lm 3000 K je uplně totožné jako ty led zářivky které tam mam 72W 10 400 Lm 3000 K za 2000 Kč. ty číny jsem koupil spíš jen kvůli červené. Všechno co se dnes prodáva tak vychází úplně stejně a to 5000 Lm za 1000 Kč, Já to volil kvuli jedoduchosti. Zatím poloviční výkon něco přes 20 000 Lm
Jizvič
Foto
akaisan
Jizvič len srandujes alebo to skutocne myslis vazne? 😁
Jizvič
Sory lidi ale mě se ten můj výtvor prostě líbí :D Možná nedosahuje maxímání účinosti která je dneska na trhu ale dá se to sklápět podle výšky rostliny, boční zářivky se daji sklápět do stran aby se prosvítila celá rostlina, jednoduše jde přidávat další světelné zdroje. Celé jednoduché na výrobu z věcí co dům dal
psyweed
daj potom rozmer boxu, odber toho svetla a vysledok ;)
Jizvič
citace:
Původní příspěvek od psyweed
daj potom rozmer boxu, odber toho svetla a vysledok ;)


JJ pak udělám nějaký souhrn s popisem ale počítám že až v zimním provozu. Tědkom bude ještě dlouho venku sluníčko ;)
Toxikoman
Caute, ja idem momentálne čínsku pomstu a.k.a Mars Hydro TS-1000 a zatiaľ spokojnosť.
Kozák
Zdravím komunitu,
ještě jsem pořádně nic moc nepřispěl, ale mám dotaz.
Je v plánu Pc-Grow box, není místo a potřebuje zůstat utajený, navíc mě nezajímá jestli bude 5g nebo 50g. Jde mi spíš o tu zábavu při pěstování.
Ale k věci mam doma tento zdroj :
https://www.tme.eu/cz/details/idlc-...-led/mean-well/

S cob led vero 18 3000k a 2700k nějaké dost staré generace, momentálně nevím přesně.

Chtěl bych se zeptat zda-li je něco jiného co by se tady na tento driver dalo posadit, jde mi momentálně dost o teplotu, i když jedu pouze na cca 50% výkonu a mam opravdu velký aktivně chlazený chladič. V boxu je 35° a více. Proto hledám nějakou náhradu.

Přemýšlel jsem nad QB, ale velikosti jež ho potřebuji se žádný sériový nevyrábí (nebo nenašel jsem ho) a sám to asi nezbastlim. Dále mě napadlo více Cob panelů, do nichž by potom šlo méně proudu a tim by se mohla snížit teplota, ale nevím jaké použít.

Děkuji předem za rady, tipy a různé informace.

S pozdravem
Kozák
spachal
Uprimne, pokud je tech 65W moc, tezko najdes nejake reseni, ktere by vyvijelo teplo mene.. Pokud na tehle driver pripojis jeden COB VERO29B, budes mit prikon cca 55W, mozna by driver zvladnul seriove i dve VERO29D, pak by jsi se dostal celkove na tech 65W, ale driver pojede na 100% a jeste budou LEDky asi omezene napetove, takze spise to nezkouset.

Co se tyce tepla, byly by sice nove generace COB o neco vice ucinne (takze premeni vice prikonu na svetlo a mene na teplo), ale i tak to nebude asi zadny velky rozdil, v tomto pripade. Navic pokud nemas v boxu ani minimalni odtah, ktery by vyresil odvod tepla, bude to asi cele stejne v kvetu silne plesnivet :/

Daji se sehnat i LED stripy (pasky) s LM301B (ty jsou prevazne na QB), ale stoji dost penez, co jsem se koukal. A opet, pri stejnem prikonu, nebudou generovat znatelne mene tepla.

Takze bud proste snizis wattaz, nejakou regulaci (coz bych povazoval za nejrozumnejsi a nejlevnejsi reseni), nebo udelas aktivni odtah (a najisto by stacil i pasivni, nejaka mrizka nahore kejsu), nebo s teplotou nehnes. Mit tam nejake stare epistar/epiled diody, pak ano, moderni LEDky by pri stejnem svetelnem vykonu generovaly znatelneji mene tepla, ale v pripade VERO18/29, i starsi generace, tezko vymyslis neco lepsiho.
Kozák
K mému dotazu výše uvedenému.

Teoreticky by bylo možné dokoupit ještě dva kusy, čímž by jeden kus jel na 31v 525 mAh pokud se nepletu, tim bych docílil
1. Vysoké účinnosti
2. Jeden Cob panel by jel pouze na asi 15w, takže by nemusel tolik topit nebo?

Zdroj dává 65w
62 voltů a 1,05 ampéry
A pokud se nepletu bylo by to asi nejlepší řešení ještě stále za rozumný peníz. A jestli je to vůbec možné takto zhotovit, nejsem elektrikář, takže jen něco málo z informací na netu.

Děkuji mnohokrát za odpověď
Kozák
marcusant
COB se dávají obvykle do serie (na jedné větvi za sebou). Koupí se zdroj proudu v tvém případě 700mA s regulací, který je schopen dodávat napětí odpovídající danému proudu dle tabulky výrobce COB x počet COB. Vhodný by mohl být např. HLG-60H-C700A nebo B. Typ A má integrovanou regulaci šroubovákem. Určitě bych ale zvolil Vero 29, má vyšší účinnost nebo poddrivovaný QB, kde se dá dosáhnout nejvyšší účinnosti tj. nejmíň tepla. U 700mA má QB cca 6500lm a účinnost cca 200lm/W. Energetická účinnost bude okolo 50%, musel bych dát do tabulky spektrální křivku, abych to věděl přesně, tj. 16W tepla. To snad už ze skříně vyženeš.
spachal
>Kozák: ahoj, trochu se pletes, zkusim to lehce vysvetlit. Ten driver (zdroj) je zdroj konstantniho proudu, takze vzdy budes mit v seriovem zapojeni (jedine rozumne u COB) 1.05A. Pak uz zalezi na tom, jake LEDky nebo COB zapojis. Pokud se zapojuji seriove, napeti se scita a rozmezi napeti pro tento zdroj, ve kterem 'bude fungovat', je 46-62V. Prikon ve wattech je uz pak jen nasobek proudu a napeti, to je obecna pravda :].

Takze pokud jeden kus 'jede na 31V', potrebujes dva kusy (zapojene do serie) a kazdy bude mit prikon 31W (konstantni proud 1.05A), souctove 62W. A zdroj pojede v podstate na plny vykon, coz take neni idealni. Podle popisu ma zdroj mozna i proudovou regulaci, pak by bylo mozne proud snizit, ale co jsem se koukal tak je to regulovane bud napetim 0-10V, nebo pulzne. Ale obecne ano, cim nizsi 'wattaz', tim vyssi ucinnost, ve vetsine pripadu.
nikolajmorozov
cus, rychlej dotaz.. sem z 80% pripravenej na in grow ale zaseknul dem se u svetla.. chtel bych nejspis tohle a jelikoz ze stan muzu max 80x80 z duvodu omezeni prostoru je ta warraz akorat si myslim.. za nazory rady budu rad. mejte se!
https://www.bestgrow.cz/cree-cob-le...070-200w-3500k/
HVR
Zdar!
Na 80x80 to je malo a urcite s COB spatne rozlozeni svetla s jednim chipem.Ja to jedu s jednim chipen na 60x60 a je to hranicni;-) Urcite bychvolil 2x QB desku ;-)


citace:
Původní příspěvek od nikolajmorozov
cus, rychlej dotaz.. sem z 80% pripravenej na in grow ale zaseknul dem se u svetla.. chtel bych nejspis tohle a jelikoz ze stan muzu max 80x80 z duvodu omezeni prostoru je ta warraz akorat si myslim.. za nazory rady budu rad. mejte se!
https://www.bestgrow.cz/cree-cob-le...070-200w-3500k/
nikolajmorozov
citace:
Původní příspěvek od HVR
Zdar!
Na 80x80 to je malo a urcite s COB spatne rozlozeni svetla s jednim chipem.Ja to jedu s jednim chipen na 60x60 a je to hranicni;-) Urcite bychvolil 2x QB desku ;-)


takze mit 60x60 stan by bylo akorat? ja si prave rikal, ze s jednim chipem to budu muset vychytat s vyskou aby byli osviceny kraje a hlavne rohy.. ja se prave u tech qb bojim tech dratu co tam koukaj😃 ne delam si kozy ale nad tema sem taky premyslel.. ten qb by byl v tom cenovem levelu asi top no. dik za odpoved!
spachal
citace:
Původní příspěvek od nikolajmorozov
cus, rychlej dotaz.. sem z 80% pripravenej na in grow ale zaseknul dem se u svetla.. chtel bych nejspis tohle a jelikoz ze stan muzu max 80x80 z duvodu omezeni prostoru je ta warraz akorat si myslim.. za nazory rady budu rad. mejte se!
https://www.bestgrow.cz/cree-cob-le...070-200w-3500k/


Zdar, pokud opravdu nekdo pousti do CXB3070 COB, ktery jede na 36V, 5.5A, je to neskutecna prasarna. Napriklad datasheet je do 2.8A, ja zkousel u svetla 3.2A a uz je to hodne tezko uchladitelne ..
Takze bud to nema prikon 200W (pravdepodobnejsi varianta), nebo to svetlo pujde velmi rychle do kopru, o efektivite uz vubec nemluve ..

200W na plochu 0.65m^2 vidim naopak jako vcelku slusnou variantu, pokud se sviti kvalitnim svetlem s dobrou efektivitou a chlazenim, napriklad dvema QB panely.
DrGrinspoon
Do 60x60 je 2xQB topka. Už som niekoľko takýchto svetiel postavil. Osvetlenie v jednotlivých častiach boxu merám digitálnym par metrom a môžem povedať, že 2xQB ti osvetlia plochu 60x60 oveľa lepšie ako napr HPS alebo len jedna cob. Okrem toho sú pasívne chladené a najväčšiu výhodu vidím práve vo výške celého svetla- stany s rozmermi 60x60 bývajú celkom nízke a býva v nich celkom problem s prerastaním.
DrGrinspoon
Takto vyzerá svetlo pri pohľade z boku:
nikolajmorozov
citace:
Původní příspěvek od spachal


Zdar, pokud opravdu nekdo pousti do CXB3070 COB, ktery jede na 36V, 5.5A, je to neskutecna prasarna. Napriklad datasheet je do 2.8A, ja zkousel u svetla 3.2A a uz je to hodne tezko uchladitelne ..
Takze bud to nema prikon 200W (pravdepodobnejsi varianta), nebo to svetlo pujde velmi rychle do kopru, o efektivite uz vubec nemluve ..

200W na plochu 0.65m^2 vidim naopak jako vcelku slusnou variantu, pokud se sviti kvalitnim svetlem s dobrou efektivitou a chlazenim, napriklad dvema QB panely.
ja elektrice vubec nerozumim ale pokud se nepletu tak narazis na to ze to svetlo bude topit a memi to 200w ale silnejsi a tim padem je svetlo poddimenzovany a nevydrzi?! jestli se pletu tak me prosim oprav abych tomu trochu porozumel, rad bych se o tomhle dozvedel vic a neptravoval)) dik, mej se
HVR
Hele,podle me ta firma ani nevi co prodava :-D Tutove to nema prikon 200W ;-)

citace:
Původní příspěvek od spachal


Zdar, pokud opravdu nekdo pousti do CXB3070 COB, ktery jede na 36V, 5.5A, je to neskutecna prasarna. Napriklad datasheet je do 2.8A, ja zkousel u svetla 3.2A a uz je to hodne tezko uchladitelne ..
Takze bud to nema prikon 200W (pravdepodobnejsi varianta), nebo to svetlo pujde velmi rychle do kopru, o efektivite uz vubec nemluve ..

200W na plochu 0.65m^2 vidim naopak jako vcelku slusnou variantu, pokud se sviti kvalitnim svetlem s dobrou efektivitou a chlazenim, napriklad dvema QB panely.
nikolajmorozov
a ma nekdo zkusenost s alucraft g-maxx 150w??(https://www.higarden.cz/alucraft/al...w-led-svitidlo/) jinak bych asi bral od ledideal ale ti ted zmenili "sortiment" a oni maj od 200w vice a ja kvuli omezeni prostoru, tajnosti a i celkem financi nechci zas davat 10k kdyz nevim jestli mi to pujde.. popripade kdyz nekdo bude mit tip na led svetlo do boxu 80x80 a nebude stat nad 10k tak sem s tim, budu moc rad!)) ikdyz mozna nakonec nejspis koupim to prehistoricky hpsko. dekuju za rady
spachal
citace:
Původní příspěvek od nikolajmorozov
ja elektrice vubec nerozumim ale pokud se nepletu tak narazis na to ze to svetlo bude topit a memi to 200w ale silnejsi a tim padem je svetlo poddimenzovany a nevydrzi?! jestli se pletu tak me prosim oprav abych tomu trochu porozumel, rad bych se o tomhle dozvedel vic a neptravoval)) dik, mej se


Hele, je to snadne :] .. Prikon se spocte jako napeti * proud (to je obecna fyzika). Pokud napeti zname (datasheet CXB3070), tj. cca 36V, pak pri 200W musi byt proud, ktery se do COB pousti, cca. 5.5A. Cree (vyrobce toho COB) uvadi hodnoty do max. 2.8A.
Ten chip, v idealnim pripade, premeni prikon 50:50 na teplo a svetlo. Pak je jasne, ze minimalne 100W tepla musis nejak odvest od chipu pryc, ten chip ma velikost (plochu) cca jako je kovova 1Kc ;]. Takze z takhle male plochy musis odvest opravdu enorme moc tepla. A plati, ze cim je vyssi teplo, tim je nizsi ucinnost (kolik 'proudu se premeni na svetlo') a hlavne take zivotnost.

Takze proto prodejce uvadi "vykon" 200W a ne prikon, vetsinou je to marketingovy mindfuck 'jako podle HPS' (coz tady ani odpovidat nebude). Takze pocitej, odhadem, neco mezi 70-90W realneho prikonu. Na plochu 40x40 bych to videl na hrane.

citace:
Původní příspěvek od nikolajmorozov
a ma nekdo zkusenost s alucraft g-maxx 150w??(https://www.higarden.cz/alucraft/al...w-led-svitidlo/) jinak bych asi bral od ledideal ale ti ted zmenili "sortiment" a oni maj od 200w vice a ja kvuli omezeni prostoru, tajnosti a i celkem financi nechci zas davat 10k kdyz nevim jestli mi to pujde.. popripade kdyz nekdo bude mit tip na led svetlo do boxu 80x80 a nebude stat nad 10k tak sem s tim, budu moc rad!)) ikdyz mozna nakonec nejspis koupim to prehistoricky hpsko. dekuju za rady


To same v bledemodrem, tady je pouzity alespon kvalitnejsi COB i zdroj. Ale opet, 150W na jeden COB, z meho pohledu uz docela prasarna.
Radeji za stejny peniz vzit z alucraftu 2xQB. Mnohem lepsi reseni za tu investici, z vice duvodu. Redundance, ucinnost svetla, teplota, rozlozeni osvitu (a mam dojem, ze pro cleny groweru je tam jeste nejaka sleva, nebo alepspon byla)
https://alucraft.cz/produkt/svitidlo-qb-288-samsung/
psyweed
@nikolajmorozov: jj Radsej tie QB panely, ale ked od Alucraft tak to kup bez ELG zdroj,a 2xQB a kup k tomu lepsi zdroj HLG seriu ma lepsiu efektivitu. Pripadne im napis ti poradia
Oaza
Pozdravujem grower komunitu.
Chcem si postaviť svoj vlastný grow box cca. 60 x 50 x 150, a spustiť v ňom môj prvý indoor grow. Svetlo chcem jednoznačne LED. Keďže mám len 150 cm výšku boxu, tak čo najtenšie a najtichšie, takže pasívne chladenie.
Čo poviete na toto svetlo? :
Optic LED FAR Red Bloom Enhancer Array 120w - Dimmable (UV/IR)
Spectrum: Full Spectrum + FAR RED + Infrared + Ultra Violet
Ale hlavne či sú udávané hodnoty PPFD dôverihodné (či sa im dá veriť).
https://opticledgrowlights.com/coll...-dimmable-uv-ir

Alebo je pre mňa lepšia voľba QB288 V2 LM301B alebo Astroideal mp 752+15 Cree red
alebo niečo iné?
Poradte mi. Ďakujem.
DrGrinspoon
Za tie peniaze môžeš mat výkonnejšie svetlo s QB, ktoré je pasívne chladené a naozaj tenké - čo je v priestoroch v akých plánuješ pestovať potrebné.
Oaza
citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon
Za tie peniaze môžeš mat výkonnejšie svetlo s QB, ktoré je pasívne chladené a naozaj tenké - čo je v priestoroch v akých plánuješ pestovať potrebné.


napr. táto QB je pre mňa okey?
https://www.bestgrow.cz/easy-grow-d...w-with-far-red/
spachal
citace:
Původní příspěvek od Oaza


napr. táto QB je pre mňa okey?
https://www.bestgrow.cz/easy-grow-d...w-with-far-red/


Proc vsichni mocimermo chtete kupovat daleko draz to, co se da sehnat levne? Uz jsem ten odkaz uvadel, takze znova: https://alucraft.cz/produkt/svitidlo-qb-288-samsung/
Nikomu nic nenutim a s prodejcem nemam nic spolecneho, ale pripada mi to proste divne :P
psyweed
Ked chcete este za menej tak cina, ale treba ratat dan/clo a mozne otazky colnikov na co to je, teda odporucam pouzit nestrannu osobu ako adresata.

Objednavat z ciny sa ale oplati od viac kusov 5-6+ , menej to nema moc zmysel.
Treba vediet samozrejme eng a mat jasno co chcete.
Tusim od 50 ci 100 panelov Vam tam vytlacia aj logo :)

bestgrow ani neuvadza jake chipy to ma a za to mas 2x panel u alucraft
Cingoringo
Nazdárek bando. ✌️Za pár měsíců,až dokončím stavbu mé pěstební místnosti,bych si tam chtěl pořídil box o rozměru 150x150. Potřeboval bych od vás poradit jaké led osvětlení na tento prostor použít? Nemám s led osvětlením žádné zkušenosti. Předem děkuji za odpověď chlápaci
marcusant
Máš dvě základní možnosti a jejich kombinace. Prvním je COB, druhým Quantum board. Nejběžnější COB jsou výrobky od fy. Brigdelux Vero 29 typ C, bližší u výrobce a zde na foru. Těch potřebuješ cca 1500W tj. alespoň 12 ks při 120W plus konstrukce, drivery, optiky, aktivní chlazení. Ledideal
QB 288 se Samsung led jsou na tom příkonově obdobně, takže taky 12 ks. Ty umožňují pasivní chlazení. Alucraft
Pozor, drivery na jednotku jsou odlišné, kombinace vyžaduje nějaké to počítání.
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od marcusant
Máš dvě základní možnosti a jejich kombinace. Prvním je COB, druhým Quantum board. Nejběžnější COB jsou výrobky od fy. Brigdelux Vero 29 typ C, bližší u výrobce a zde na foru. Těch potřebuješ cca 1500W tj. alespoň 12 ks při 120W plus konstrukce, drivery, optiky, aktivní chlazení. Ledideal
QB 288 se Samsung led jsou na tom příkonově obdobně, takže taky 12 ks. Ty umožňují pasivní chlazení. Alucraft
Pozor, drivery na jednotku jsou odlišné, kombinace vyžaduje nějaké to počítání.


Čau, proč by měl na 150*150 pálit 1500w? Nejsem ledkař, ale dle mého na takový prostor stačí třeba 400-500w v ledkách 😉
AladinXXX
je tak............1500w je hloupost.
marcusant
Je to 2,25m2. Tech 400-500W je fakt málo, to je jako bys to chtěl osvítit vohulenou 600 nebo 750 hps. Když chceš mít nějaký prostor pro regulaci, nevim, nevim. Ale je to jen můj názor. Měl jsem stan 120x120, tam byla kilowatová hps. Teď mám malý 60x60, tam jsem měl 2xCOB na celkem 240W, nyní qb taktéž na 240W. Zkoušel jsem lampy, cob teď i qb. Jednoduchá úvaha: do 120x120 1000W do 150x150 1875W. U COB je při této watáži účinnost tak o čtvrtinu vyšší (hrubý odhad, utlučte mě ppf) tj. 1400. Co jsem navrhoval má 1440W. Nebo: 60x60cm2=0,36m2, 2,25/0,36=6,25, 6,25*240=1500
U qb by se dala asi jedna deska ještě odebrat, účinnost je papírově výš, kdybych byl velký optimista i dvě. Ale nechci slibovat, co nemám ještě dost odzkoušené.
S regulací lze dosáhnout vyšší účinnosti, u Led je dobré mít rezervu. Jsou to jen mé názory a zkušenosti, světlo je základ.
marcusant
PS: http://www.magazin-legalizace.cz/cs...dil?rubricId=17 tady to je s obrázkama a vysvětlením.
psyweed
na 150x150 ...6x QB panel
spachal
Hele, u kvalitniho osvetleni, to jest treba zminovane VERO29 (neprepalene, 50-100W na COB) nebo QB (100-120W na desku) opravdu neni treba mit vetsi prikon nez tech 400W na metr^2. Takze pro 2.25m^2 bych to videl na tech cca 900W, coz treba pekne vychazi na 'matici 3x3` u QuantumBoards.

V rustu se to da ztlumit treba na 500W, bude to bohate stacit, teplota 3000K bude fajn pro rust i kvet.
psyweed
no neviem ci ti tych 600w (6xQB) + 300w (3xQB) panel da 300g naviac...;)

panely ked tak 3500k + Red/Blue chipy su o nieco drasie ale lepsie nez vymyslat potom extra dosky s red/blue chipmi , dalsie napajanie atd.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma