Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 
Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - Klikni zde pro originální téma
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od Darkhater
TommyH:
Jj, jsou to vera29, těch 570w. Já mám teploty v pohodě, myslím že bych v tom 90x90 uchladil v pohodě i šestikouli. Ještě to rozmyslím.

Jinak, četl jsem že pod LED světlama kytky často mívají nedostatek Magnesia. Možná příčina proč mu to pod těma ledkama tak nerostlo?



Otázkou je jak moc to bude efektivní mít ve stanu tolik světla, do stanu 90x90 bych volil spíše 380w set, zase na druhou stranu je to vždy na vzručnosti uživatele jak s daným výkonem dokáže naložit.

S tím magnesiem jsem se nesetkal, máš nějáký zdroj od kud jsi to četl? celkem by mě to zajímalo .-)

Pěstu zdar!
fotosynteza
Zdar growers, plánujem si zaobstarať DIY SET 190 W z alucraft a viem, že niektorý z vás ho majú a tak by ma zaujímalo zopár vecí o tomto svetle.V prvom rade ako ste spokojný s týmto setom?Akú plochu ním osvetlujete?Box 60x60 je podľa mňa ideál.A čo hlučnosť je veľká?, beží ten ventilátor stále na max. alebo sa reguluje podľa výkonu svetla?
Anarchom
fotosynteza:
Box 60*60 pohoda, zvládlo by to i 80*80 , tedka to jedu podruhé a poprvé jsem měl na 4 kytkách 215g v boxu 60*60 je to úplně tiché, spím přímo u boxu a ventilátory a odtah to prehuci,
Kdybys chtěl vidět jak vypadaly kytky, mrkni ke mě do vlakna v indoor galerii...svetlo můžu doporučit

Fruddy: na tohle zdroj mít nebude,jestli někde něco četl, tak tady a šlo o kombinaci kokosu s hnojivama jidb či měkkou vodou, kdy kokos na sebe váže vápník nebo magnesium, o tom je tady i na netu spousta a +LED světla
Prvně jsem si říkal, že na to nebudu reagovat, ale za mě je absolutní blbost svádět nedostatky growera na světlo. .....
fotosynteza
Anarchom máš box alebo skriňu?
Ak by bol ten ventilátor pre mňa hlučný dal by sa zregulovať pridaním odporu?Mám také tie kábliky čo su k PC ventilátorom Noctua, jeden na 9V a druhý na 7V reguláciu.Ak by som tam dal ten na 7V rozbehne sa vobec ten ventilátor?A uchladil by som to potom?
Ide mi o to poskladať box s tichých komponentov.
Anarchom
Mám box DS 60*60*150 cm a to světlo i s tím chlazením je vážně zcela tiché, když je box zavřený a svetlo svítí, slyšet to nejde, je to jak pc větráček. ....
Box určitě poskládat z tichých komponentů jde, já mám dva a zvykl jsem si u toho spat.....když dáš poradne brko před spaním, tak tě jen tak něco neprobudi
Jinak jestli to chceš nějak předělávat a upravovat, napiš tady PM Fruddy-mu, on ti poradí, ale svetlo je dobře a jednoduše sestaveno není nutné to předělávat. ....
TommyH
Já ten set mám a přijde mi že ten vetracek dělá celkem slušný bordel, vyřešil jsem to tak, že sem tam místo jednoho větráčku dál dva a zapojil do série (tzn. 6v na jeden vetracek) ochladí o v klidu slyšet jde.minimalne.
jasse
Nevím jestli Darkhater je schopen dohledat příspěvek který se tu ohledně magnesia a led světel objevil, tudiž odkaz doplním ať je to tady i pro nezasvěcené ;o)

http://grower.cz/forum/showthread....278#post1217278
http://grower.cz/forum/showthread.p...277#post1217277
fotosynteza
citace:
Původní příspěvek od TommyH
Já ten set mám a přijde mi že ten vetracek dělá celkem slušný bordel, vyřešil jsem to tak, že sem tam místo jednoho větráčku dál dva a zapojil do série (tzn. 6v na jeden vetracek) ochladí o v klidu slyšet jde.minimalne.


tiež som rozmyšlal zapojiť 2 do série.Takže nemajú problém sa rozbehnúť aj na 6V, to som rád, niektoré PC ventilátory to nedokážu
TommyH
Úplně v pohodě, úplně ideální by bylo podle mě 7V. Ale neměl jsem problém uchladit... I když já panel nepoustim víc než na 85% tak nevím jak jak moc by to tpilo při plném výkonu. Ale na 85% je chladič takový hodně teplí, že na něm v klidu pořád udrzis ruku. Což je hádám úplně v pohodě a to tam mám nejake mega staré vetracky co sem.doma našel. Doporučuji sehnat co největší vetracky k poměru velikosti chladiče (aby nebyly menší ale nepřesahovaly chladič).
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od fotosynteza
Anarchom máš box alebo skriňu?
Ak by bol ten ventilátor pre mňa hlučný dal by sa zregulovať pridaním odporu?Mám také tie kábliky čo su k PC ventilátorom Noctua, jeden na 9V a druhý na 7V reguláciu.Ak by som tam dal ten na 7V rozbehne sa vobec ten ventilátor?A uchladil by som to potom?
Ide mi o to poskladať box s tichých komponentov.


Ventilátor který k tomu dodáváme je dost tichý, každopádně když vedle toho budeš spát chápu že to udeš chtít dát. Spíše bych doporučil pouštět světlo přes den a na noc mít box vyplý. Kdyby jsi chtěl zredukovat jenom trochu můžeme ti k tomu dodat zdroj k ventilátoru typu LRS který je potenciometrem regulovatelý od 10.5v do 13.7v, tím se to dá celkem stlumít, pod 8v bych ho už moc nepouštěl když budeš využívat 100% výkon svítidla, další variantou je kombinace zdroje LRS a dvou ventilátorů s tím že budeš pouštět z napájecího zdroje napětí 13.7v které se rozdělí do dvou ventilárů a každý pojede na zhruba 6.9v. tuto kombinaci mám ověřenou jako jednu z těch nejefektivnějších.
sakumprdum
Chalani ,chtlel bych vero 7 z alucraftu 380w dase do stanu 90*90?nebo zvolit větši??a nevim přesne kterou mam zvolit jestli bez optiky nebo další možnosti ,wsm nebo www a hb tady nevim co zvolit můžete někdo poradit diyk zatím jedu hps ale chtěl bych toto diky
Fruddy
citace:
Původní příspěvek od sakumprdum
Chalani ,chtlel bych vero 7 z alucraftu 380w dase do stanu 90*90?nebo zvolit větši??a nevim přesne kterou mam zvolit jestli bez optiky nebo další možnosti ,wsm nebo www a hb tady nevim co zvolit můžete někdo poradit diyk zatím jedu hps ale chtěl bych toto diky


Zdravím Tě,

určitě stačí 380w set, doporučil bych s reflektory, pokud nemáš problém z výškou boxu, je to nejlepší a nejefektivnější řešení.
sakumprdum
Diky za odpověd jde pod 380w set dosáhnout vysledku jako pod 400hps aspoň no asi je jeto i o človeku jak je šikovny
fotosynteza
Mám otázku na tých čo majú zdroj ELG 200-C1400 z alucraft: ako ho regulujete?
Na stránke alucraft tvrdia, že sa dá regulovať skrutkov: "napájecí zdroj Meanwell ELG-200-1400A (svit regulovatelný šroubkem)" ale ja tam nič také nemám
marcusant
Záleží na typovém označení. Pokud máš zdroj bez písmenka na konci, tak ten regulovat nejde. Pokud máš na konci písmenko A (ELG 200-C1400A), tak na přední straně je vyjímatelný černý plastový kulatý čudlík a pod ním křížový šroub. Jedná se o zabudovaný potík. Pokud máš písmenko B ( ELG 200-C1400B) čouhají ze zdroje ještě dva dráty, na které se potík (nebo jiné součástky) musí napájet. Jsou ještě verze se zabudovaným časovačem, ale v prodeji jsem na ně moc nenarazil.

ps: www.czech-meanwell.cz stejné ceny a lepší výběr
fotosynteza
aha OK díky, mám ten s písmenom B
no potenciometer k tomu nedali...neviete niekto aký by sa k tomu hodil?ja sa v tom nevyznám, keď tak dajte nejaký odkaz
marcusant
http://www.meanwell.eu/ExclusivePDF/DIMMER-NOTE.pdf tabulka na poslední stránce. Nebo se zeptej v Alucraftu, mě tam kdysi k jednomu zdroji potík po dohodě rovnou napájeli. Dali tam něco, co se jmenuje B1000K a myslím, že je to původně ke kytaře. Každopádně to funguje.
CigBig
V PDFku mas jasne uvedene : " 100K ohm resistor"...
marcusant
CgBig: Bavíme se o části "DC 0(1)-10V," ne o části "and 100K ohm resistor dimming."
alfonzito
marcusant ocividne vobec nevies o com pises...ten zdroj ma 3 moznosti regulacie a regulacia klasickym 100K potenciometrom je jedna z nich
marcusant
Ok, asi nevím, nejsem elektrikář. Že to má tři možnosti regulace si přečíst umím. Zmotal jsem to, protože rezistor jsem nějak považoval za jinou součástku. Jednou je to potenciometr, jednou rezistor, kdo se v tom má vyznat? Každopádně kolega "fotosynteza" o tom podle vlastního vyjádření taky moc neví a "100k ohm rezistor" asi není úplně ta informace kterou by ocenil. Poptával konkrétní součástku a tu se dozvěděl. Odpověď CigBig byla typická odpověď odborníka, po které laik není o nic chytřejší.
fotosynteza
takže mám prísť do obchodu s elektro súčiastkami povedať "dobrý deň, máte 100K Ω potenciometer?" a oni budú vedieť čo chcem?
alfonzito
Ano
fotosynteza
Vďaka
luubaan
Zdravím potřebuji poradit:
Můžu mít této zdroj na 2 chipy vero
https://www.czech-meanwell.cz/meanw...100mA-d4084.htm
A jak je zapojit seriove?

Chtěl bych je to nich pouštět 2100mA?
Nebo si ho regulovat tim potikem.
fikus37
Pokud máš verzi čipu D, tak to bude stačit. Pokud máš verzi C, tak nebude. U verze C je zapotřebí Hlg 320h c2100. U verze C pojede je 2100 mA ranec, to je okolo 150 watt na čip.
Hodně ti klesne účinnost čipu. A bude asi problém to uchladit.
Pokud máš D verzi, tak se podívej na sérii LPC.
luubaan
Mám verzi d 1750K tak to bude v serii zapojené bez problémů?
fikus37
Tak to stačit nebude, 2100 mA je tam 37,6 V x 2 je 75,2 V a ten zdroj elg jede v rozmezí 36-72 V, ale maximalku mají na 80 V. Tak nevím jestli tento zdroj můžeš dlouhodobě držet na 76 V. Raději bych volil variantu lpc.
luubaan
A když ho potikem dám na 3/4 Tak to bude plus mini 1600 to už by mohl dát v pohodě ne?nemusím ho mít plně na těch 2100 ?
fikus37
Potikem stáhneš mA, ale ne volty. I když ubiras mA, tak se ti nepatrně zmenší i volty(myslím tím odběr čipu) nevím s hlavy přesně, ale při 1500 mA už si vero 29 D bere jen 37 V.
Já být tebou použiji hlg 240h c2100B a koupím potik za 20 Kč a máš to vyřešené a bezproblémove.
luubaan
Může být i elg 200 nebo 240W?2100mA ale s A aby už potik měl?
luubaan
Stačí tenhle?
https://www.czech-meanwell.cz/meanw...100mA-d5220.htm
fikus37
Jj,taky super.
luubaan
Tak sem nakonec objednal elg 200 1750A a je vymeneny tak jsem zvedám jak to bude topit co myslíš?kolik bys do něj.max pustil?Bude 1750 v
Pohode?
fikus37
Kup si watt metr at vidíš kolik si to bere. Topit to určitě bude. Jak to opravdu nevím. Záleží jaký máš ventilátor, jaký tahas vzduch a jaký máš prostor.
Ještě jsem neviděl aby někdo nadával na zdroje od Mean-Well.
luubaan
Mám ten spider vero 29 4x cip a bralo to 242w a teď když jsem dal nový driver tak to bere 350W
marcusant
luubaan: Omlouvám se, že jsem nereagoval na pm, moc jsem se sem nedostal. Kolik tam máš driverů? Asi jsem tu informaci někde přehlédl. Nějak mně nejde dohromady ELG 200 a příkon 350W. Já provozuji 2xVero29C na driveru HLG240 1750B a je to tak tak.
luubaan
Já tam mám 2x driver po 60w 2000mA ty pohání 3500K verze D a pak 2x 1750K verze D a teď tam mám na tyhle ty 2 ks elg 200 1750mA a chtěl bych příště ještě vyměnit ty dva 60w za téhle elg 200 1750 mA myslím že to bude asi lepsi to vyměnit na 1 driver na ty 3500K
Doktor87
Ja osobne jedu na setu alucraft (chladic a dva ventilatory) se zdrojem HLG 320 2100mA a vse slape. Ano topi to ale pri dostatecnem chlazeni si myslim ze uplne v pohode... Jeste mi to ofukuje ventilator klipsnovy...
Pítr90
Zdravím Vás, mohl by mi někdo zodpovědět otázku, zda se dá led světlo s Vero čipy o výkonu cca 200w (190w) postavit levněji než DIY set z alucraftu (cca 5500kč)???
Nebo je opravdu lepší vzít tento set, kde je i teplovodivá pasta, kabely, zdroj k vent, atd...
Co jsem tak našel, tak bych se do jejich ceny ani nedostal
Díky
Rákosníček01
Zdravím Groweři, tak jsem se rozhodl, že radši zaivestuji a pořídím si něco lepšího :). Mám boxík 40x40, ale v plánu je někdy 60x60 tak bych chtěl poradit nějaký LED panel který by byl pro obě varianty ? Už jsem tak trochu hledal a mám zatím vyhlídnuté tyhle tři modely. Předem děkuji a přeji krásné sklizně :).

https://www.bestgrow.cz/ledgrow/greenception-led-gc-4/
https://www.bestgrow.cz/pioneer-led-grow/pioneer-p2/
https://www.bestgrow.cz/ledgrow/shinegrow200/
Ledkar
citace:
Původní příspěvek od Pítr90
Zdravím Vás, mohl by mi někdo zodpovědět otázku, zda se dá led světlo s Vero čipy o výkonu cca 200w (190w) postavit levněji než DIY set z alucraftu (cca 5500kč)???
Nebo je opravdu lepší vzít tento set, kde je i teplovodivá pasta, kabely, zdroj k vent, atd...
Co jsem tak našel, tak bych se do jejich ceny ani nedostal
Díky


Myslim ze kdyz se budes hodne snazit, dostanes se maximalne o par stovek pod Alucraft.

Ale pripadnej vopruz se clem a DPH. Placeni dopravy z ruznych mist. Vrtani chladicu. Pripadne vyrizovani reklamace. Tomu jsem se rad vyhnul.

Nakonec jsem poridil svetlo od nich a spokojenost (potaky jsem taky nedostal :)

Komponenty tu byly den po objednani (to jsem necekal), zajel jsem do Obi, koupil hlinikove Lko a par sroubu a za hodinu, jen s aku vrtackou, jsem mel svetlo hotove.
Ledkar
citace:
Původní příspěvek od Pítr90
Zdravím Vás, mohl by mi někdo zodpovědět otázku, zda se dá led světlo s Vero čipy o výkonu cca 200w (190w) postavit levněji než DIY set z alucraftu (cca 5500kč)???
Nebo je opravdu lepší vzít tento set, kde je i teplovodivá pasta, kabely, zdroj k vent, atd...
Co jsem tak našel, tak bych se do jejich ceny ani nedostal
Díky


Myslim ze kdyz se budes hodne snazit, dostanes se maximalne o par stovek pod Alucraft.

Ale pripadnej vopruz se clem a DPH. Placeni dopravy z ruznych mist. Vrtani chladicu. Pripadne vyrizovani reklamace. Tomu jsem se rad vyhnul.

Nakonec jsem poridil svetlo od nich a spokojenost (potaky jsem taky nedostal :)

Komponenty tu byly den po objednani (to jsem necekal), zajel jsem do Obi, koupil hlinikove Lko, par sroubu, rozvod. krabice a za hodinu, jen s aku vrtackou, jsem mel svetlo hotove.
TommyH
Ten set je to nejlevnější na českém trhu, nic lepšího zde nesezenes za ty peníze. Možná bys ušetřil pár stovek když si to necháš poslat ze světa, ale nevyplatí se to... Mám dva panely DYI Z Alucraft a maximální spokojenost. PS: vykašli se na optiku jestli to od nich budeš brát.
HVR
Kdyby si chtel nekdo pocist http://hortsci.ashspublications.org...48/12/1478.full
odo
hm - dosť obsiahla vedecká práca. Dokázal by niekto k tomu napísať akýsi podstatný výcuc, ako poučku pre naše potreby?
HVR
Doporucuji si dat praci precist si to;-) Lide porad resi intenzitu svetla a PPFD ,zde je vedecky dokazano ze pri urcitych vlnovych delkach R je biomasa o 30-60% mensi u susiny nez u R spektralnich delek pri daleko nizsicch PPFD hodnotach..To znamena,ze muzete mit nabusene svetlo,ktere Vam bude davat 1000umol PPFD a po sklizni objem bude vypadat stejne jako pod svetlem s 600umol PPFD.Rozdil je ten,ze po ususeni se muzete az divit jako to ze pod svetlem s nizzsi intenzitou fotonoveho toku mate vetsi vahu ;-)Je to dano daleko efektivnejsi fotosyntezou a tvorenim biomasy;-) Chtel jsem to tady postnout uz davno jen jsem nemohl najit v archivu kde to mam.Lide se vsude snazi jen vecpat LEDky s max ucinosti l/w ale o tom to opravdu neni..Nejvetsi vyhoda led je,ze si muzete namichat spektrum jake chcete,to uz je ale pro lidi co na to maji moznosti:-)
odo
HVR:
"Lide se vsude snazi jen vecpat LEDky s max ucinosti l/w ale o tom to opravdu neni..Nejvetsi vyhoda led je,ze si muzete namichat spektrum jake chcete,to uz je ale pro lidi co na to maji moznosti:-)"

No to sa trochu mýliš, lebo v súčasnom trende tu na G práve doplnenie
momentálne trendových COB o "červenú" zložku diodami CREE či inými presne nešpecikovanými typmi /z dôvodu zachovania know-how/ je docela bežné. Sú tu ľudia, čo navrhli svetlá, resp. odpestili pod COB doplnenými o červenú a modrú zložku. Okrem toho, zrovna tento thread je čiastočne aj o diskusii ohľadom aplikácie COB rôzneho spektra a konkrétnych skúsenostiach s ich kombináciou.
Inak diky za ten článok!
HVR
Ahoj,jasne o tom vim,ze tady lide doplnuji COB HR na specifickych nm
ale presne pomer treba oranzove,zelene a urciteho rozsahu R+HR na peak nm si musis umet obhajit a hlavne vedet co tam narves;-)
To ze nekdo obohari COB o 15 kousku Na 660nm atd jeste nic neznamena;-)
Ja mam treba odzkouseny ruzny vlnovy delky a fakt by se clovek divil..
Ono ne vzdy HR je vyhoda pri sklizni na susine;-) Ale zalwzi to taky na typu plodiny potazmo strainu co pestujes;-)
Hezky vikend
odo
presne, preto treba uviesť konkrétne veci konkrétne na "našu" oblúbenú kvetinu. Skús uviesť svoje skúsenosti s konkrétnym setupom, nech to tu máme pekne v praxi. :-)
DrGrinspoon
Z praxe môžem povedať, že rovnaké rastliny pod rôznym farebným spektrom vyzerajú inak, správajú sa inak a majú aj iné účinky.
Rákosníček01
Zdravím, máte někdo zkušenosti s těmito LED ?

https://horticulturelightinggroup.c...w-led-board-kit
DrGrinspoon
citace:
Původní příspěvek od Rákosníček01
Zdravím, máte někdo zkušenosti s těmito LED ?

https://horticulturelightinggroup.c...w-led-board-kit

Super svetlo - mám doma 120W verzie týchto dosiek
Rákosníček01
citace:
Původní příspěvek od DrGrinspoon

Super svetlo - mám doma 120W verzie týchto dosiek


A odkud sis je objednal, tam odsud co jsem poslal ? Díky
Tucnak4eva
Zdar komunito,

Premyslim, ze bych poridil nejaky to led svetylko do dalsiho kola.
Moc se v tom nevyznam a nevim co je dobry a co ne.

Rozmer stanu mam trojuhelnikovej. 120x75x160.

https://www.nejgrow.cz/mars-hydro-pro-120/

a nebo toto, to se mi libi vic:

https://www.bestgrow.cz/ledgrow/shinegrow400/

Nazory, brat a nebo nebrat? Objednal bych teda ze zahranici za jinou cenu. Link slouzi jen k posouzeni lampy, ne ceny.
Pampaliny
proc nenapises na www.ledideal.cz
mam svetlo od nich a max..spookojenost. ceska firma a dali mi 3 roky zaruku.
postujete cinske smejdy.
Tucnak4eva
citace:
Původní příspěvek od Pampaliny
proc nenapises na www.ledideal.cz
mam svetlo od nich a max..spookojenost. ceska firma a dali mi 3 roky zaruku.
postujete cinske smejdy.


Jak rikam, nerozumim tomu, ale nepouzivaji ty cinsky smejdy uplne stejny cipy jako ta ceska firma?
HVR
citace:
Původní příspěvek od Rákosníček01
Zdravím, máte někdo zkušenosti s těmito LED ?

https://horticulturelightinggroup.c...w-led-board-kit


Tohle je mezi 3 nejlepsimi momentalne na trhu troufam si rict...blby je ze ti na to daji clo a jeste to asi bude trvat..ja si ted neco podobnyho budu vyrabet a testovat...ted jedu na 3 ruznych COB a chci vyzkouset namichat neco z SBD...ale jak jsem naspel horticulture lighting je fakt very good.Znam lidi co pod tim pestuji a je to opravdu kvalitni produkt.
psyweed
ahoj,

citam a pozeram moznosti nahrady za 600w hps do 120x120 pripadna moznost pre 150x150

na ledideal su sety cca od 18-22k co je celkom palka

u alucraft som na 570w cca 15k a 760w 19k

niekto tu pisal ze sa rozne komponenty moc z roznych shopov neoplati objednavat - usetri sa par stoviek, tak to chapem...

este nejake ine moznosti?

dik
HVR
Asi ne...zatim je to asi to nej co muzes v CR sehnat...a pokud ma clovek penize,tak se to nevyplati sestavovat...fakt na tom usetris prd prd nic...
Neco jinyho uz je SBD,ale momentalne na to v CR nikdo nema techniku,ale to se urcite brzy zmeni s tim jak to jde vsechno dopredu...podle mne za 2 roky uz moc lidi nebude pestit pod COB...tod muj nazor ;-)
Green johny
citace:
Původní příspěvek od psyweed
ahoj,

citam a pozeram moznosti nahrady za 600w hps do 120x120 pripadna moznost pre 150x150

na ledideal su sety cca od 18-22k co je celkom palka

u alucraft som na 570w cca 15k a 760w 19k

niekto tu pisal ze sa rozne komponenty moc z roznych shopov neoplati objednavat - usetri sa par stoviek, tak to chapem...

este nejake ine moznosti?

dik


imo se třeba dá ušetřit na chlazení - apline 64plus na jeden vero chip když ho mám na 1050mA - cca 70w, chlazení za třistovky (ani ne) - záruka 6let myslím a v létě taky uchladí (pokud je vzduchotechnika jinak ok\). pokud nevadí větráčky samozřejmě. pasivní nvm ale určitě po půlhodině googlování apod seženeš nějakej kus hliníku ,-)
pastu taky z kompjůtr nepodojíš shopu - mx4 např.
spis alucraft imo
psyweed
jasne dik za tipy, jedna sa mi o to ze ak investujem 15-20k vs lumatek predradniky co uz mam + asi 5 lamp v zasobe (som dostal pri kupe setu a vystaci to asi na dalsie 3r) tak sa mi do toho asi moc neoplati ist kedze spotreba je +- rovnaka.

Teploty su v ramci limitov aj teraz, takze myslim ze to ma este cas. Jedinu vyhodu vidim len v tom ze svetlo ide z viacerych bodov, takze rastliny dostanu rovnomernejsiu davku ci je v strede alebo v rohu.
HVR
A nebo pokud by nekdo chtel,psal jsem vcera jednomu z reselleru v Evrope,ktery sidli v UK (druhej ve Spanelsku),ale jeste nemaji web stranky..Tohle mi postal do mailu : https://drive.google.com/file/d/1ss...0YYEatUFuF/view

WEB : http://hlg-uk-europe.co.uk/
Ajtaktak
Ahojte, momentálne som neštudoval svetlá led, neviem či to trošku pokročilo.

Rozmýšlam nad zakúpením 2x LED Spider Vero 29 - 7 generácia 420 Watt.

Je to vhodné do stanu 240x120x200 ? Nahradí to plnohodnotne 2x 600w HPS ?

Alebo už existujú lepšie alternatívy ? :) Napr. niečo tu z fóra ? Ďakujem :)
fikus37
Ajtaktak, špatně položena otázka. Každý bude prosazovat, že to jeho led světlo které má doma je nejlepší.
Nezapomeň, že světlo je jen asi 30% dobrého úspěchu.
Odzkoušel jsem dost led světel (viz galerie) a zatím tyto led světla vedou. Jsou tady " experti" co neukazali nic a mají plnou hubu keců teoretických vlastnosti o světlech, které někde viděli na netu.
Nejlepší ráda je vyzkoušet. Pokud nejsi mongol, tak si myslím, že nebudeš zklamaný.
odo
Ajtaktak :
Tiež nič nepublikujem, ale v podstate súhlasím s Fikusom.
Sledoval som Tvoj 1. pest a myslím, že si si viedol celkom bravurne. Do LED môžeš samozrejme ísť, ale musíš si sám položiť otázku, že čo vlastne od toho očakávaš. Je to značná investícia a sám v tom musíš mať jasno.
Ajtaktak
Ocakaval by som hlavne teploty ktore v lete nebudu problem, nizsiu spotrebu a rovnaku efektivitu ako 600 w hps :)
Ak mi za tu cenu to spider vero da tak to urcite pojdem do toho.
Pampaliny
ahoj ajtaktak, taky jsem sel do led kvuli teploty a jsem maximalne spokojen mel jsem
600watt hps a pak jsem se nechal napalit a koupil mars hydro. vyhodil jsem 20 tisíc s okna. ted jsem si nechal postavit 650 watt svetlo spider a je to rozdil jako krava. mam prostor 100x200.
Ajtaktak
Ono ja rozmyslam aj nad tou spotrebou. Mam stare hlinikove rozvody elektricke. Keby dam led panely tak napr ani nemusim mat 4ri velke ofuky kvoli chladeniu ale stacili by 2 a sluzili by iba na cirkulaciu vzduchu. Cize neusetrim len na samotnom svetle ale aj na pridavnej elektronike :)
Tie led vero maju normalka vyvedeny kabel a iba pichnem do zasuvky ?:)
DrGrinspoon
Momentálne staviam toto svetlo, z dielov čo mi ostali z minulých zákaziek:
https://ibb.co/jkn52y

Ponúkam ho na predaj v bazári: http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=80658
Ak by mal niekto záujem -> píšte správu.
Ak máte otázky ohľadom svetla -> pýtajte sa tu.

Veľká výhoda- je dvojokruhové- tzn. COB Vero29 LED sa dajú spúštať osobitne a dosky so Samsung čipmi osobitne- počas rastu Vám stačia dosky v strede.

//zabudol som to napísať v inzeráte, ale je tam miesto na doplnenie Cree XP 660nm pre emersonov efekt či urýchlenie dozrievania.
kruxyy
Ahoj, měl bych pár otázek četl jsem si tady dost příspevku , vlastně o ledkách hps atak a nakonec jsem usoudil že bych si koupil todle

http://ledideal.cz/www/grow-systemy-namiru/ten první za 19 tisic hlavně kvůli tomu led Spider Vero 29 300Watt hodně lidi tu psalo že to je kvalitní , ale chci se zeptat pro jistotu ješte jednou vyplatí se mi to ? nebo doporučil by mi někdo něco jiného ? (nebo jen koupit ledku a zbytek koupit v growshopech ?
kominar
neviem ci by lepsie nevychadzalo HLG 550 V2 LED Horticulture pri cene 944 dolarov ale este ide k tomu clo
Ledkar
Na prostor 60x60 bych sel do zakladniho (190W) DIY setu od alucraft.cz.
Nebo neco od Ledideal, pokud se ti nechce nic stavet. Ale to je potom o dost drazsi.
Rákosníček01
Zdravím groweři, chci se zeptat jak řešíte problém s teplotou při ledkách ?
Doktor87
Rákosníček01: CO máš na mysli? moc nízkou, nebo moc vysokou? Ani jeden problém neřeším. Box 60x60 - 300W Vero 29 a teplota uplně ideální. Mám ho venku a svítím na noc. Takže teploty naprosto bez problému
Rákosníček01
citace:
Původní příspěvek od Doktor87
Rákosníček01: CO máš na mysli? moc nízkou, nebo moc vysokou? Ani jeden problém neřeším. Box 60x60 - 300W Vero 29 a teplota uplně ideální. Mám ho venku a svítím na noc. Takže teploty naprosto bez problému


Myslím moc nízkou.
iabek
Ahoj borci, včera mi odešel po mnoha šťastných společných letech Lumatek, po ledkách už docela dlouho pokukuju, tak nevím, jestli není ideální příležitost na změnu.

Potřeboval bych od Vás poradit čím rozumně nahradit 400w sodík v boxu 90x90, v zásadě asi nechci/nepotřebuji měnit nic jiného než světlo.

Z toho co používají lidi tady na fóru a je v ČR dostupné mi vycházejí 3 až 4 možnosti. Pokud víte o něčem lepším, rád prostuduju.


1. ledideal.cz 6x Vero 29 gen7 + 18x Cree red 660nm Cena 16.890 kč vč DPH

Spotřeba : 295 watt růst/ 330 watt květ,efektivita čipu 197 lm/w , driver MW HLG serie,reflektor Ledil + Česká optika 120 stupňů


2.ledideal.cz 6x Vero 29 gen7 + 18x Cree red 660nm Cena 17.450kč vč DPH

Spotřeba : 425 watt růst/460 watt květ,efektivita čipu 184 lm/w , driver MW HLG serie,reflektor Ledil + Česká optika 120 stupňů


3. světlo od FRYNKA

400W 6 čipů: 17 000 Kč

4. alucraft.cz

DIY SET 380W - 10 999 Kč vč DPH


Asi nejlepší je světlo od edideal.cz, od aluxraftu je sice nejlevnější, ale jen 4 čipy, takže horší účinnost.. ještě bych od nich mohl vzít 6 čipů, ale to už stojí 16 000,-

A pak je otázkou, jestli jít se skříní 90x90 na silnější nebo slabší varianty od ledideal.cz, slabší bude dávat cca 65000 lumenů, silnější 85000 - to už mi přijde hodně na tu plochu.

Další věcí je, že v zimě mívá v kumbálu docela chladno, resp mám problém vybalancovat odvětrání vlhkosti a udržení teploty. Budu mít např pod 330w ledkou výkazně menší odpar?

Díky moc za vaše názory.
M@gicWeeD
Sam mám od Frynka a zatím spokojenost, vzhledem k tomu co pod tím tvoří např. Mr.KCB ty světla fungují perfektně, super zpracování, kompaktnost a k tomu Frynkova ochota. Alucraft není spatnej co se ceny týče, ale je to takovej chudej braska a s Ledideal jsem nejednal, ale zpracování mi aspoň dle fotek přijde takový moc home made, tím samozřejmě netvrdim, ze nejsou dobrý.
Jana a Julca
Za mě ledideal. Přístup k zákazníkovi 100%,světlo 100%,servis 100% světlo mi spadlo, napsala jsem email a přijeli mi do 3 dnů opravit světlo a to jsem až s Budějovic.
Pod těmi jejich spider verzi to krásně jede. Do hps bych už nešla. S takovým přístupem se člověk jen tak nesetka.
Pampaliny
ahoj ja mam svetlo od ledidealu a maximalni spokojenost. rychla komunikace, zaruku mi dali 3 roky, dostal jsem za dara casovac a svetlo mi privezli az domu, tam mi borec vsechno vysvetlil, dobry pokec, je videt ze vi co delaji, navic plochu mam 2,2x1,1 metru a muzu dat svetlo nize a dobre to osviti. na takovou plochu jakou mam ja, bych potreboval
tak 4 svetla a tak to mam vse na jedne konstrukci.
Ledkar
Zalezi jestli jsi schopen neco taky smontovat (mechanika, elektrika). Pokud ano, sel bych do alucraftu, ale ty jejich chladice bych rozpulil, abych dostal COBy dal od sebe. Pokud si ten stan rozdelis na 4x45cm ctverce a na cca prostredek kazdeho das jeden COB, myslim ze 380W bude stacit.
Jediny co potrebujes je hlinikove Lko a par sroubu.

Postavit to svetlo bylo prekvapive jednoduche. Cca jedna hodina.

Pokud ne, sel bych do L nebo F. A pokud nemas hluboko do kapsy, tak 6 COBu svetlo samozrejmne lepe rozprostre po plose. Me vychazely tri COBy, ale sel jsem do 4 a mam stazeno na 300W.
Sahibek
Co říkáte na tohle světlo, parametry nejsou zase tak špatné. 150W prej 15000lumenů

https://m.aliexpress.com/item/32797...st.32797785858&
Ledideal
Díky všem za kladné hodnocení naši dlouholeté práce.Máme ještě nad čím pracovat a zdokonalovat služby pro všechny naše zakazníky.
Sahibek.... 150W - 15.000 lm= 100lm/watt (jednotky lm jsou jen orientační pro lidské oko,ale za to jdou nejlépe změřit a je to dobrý odrazový můstek)
Rákosníček01
Zdravím Groweři, jdu k vám s prosbou, máte někdo zkušenosti s kvantovými deskami z Alibaba.com ?
MocnyOkurek
Osobne bych sel do frynka, nicmene ja mam frynka a nemam ledideal. :) Frynk je sikovny a ochotny. Neudelas chybu asi ani z jednim. Ne ze bych bastleni nedoporucoval ale je to draha sranda na testovani timhle smerem bych se nevydaval
iabek
Ahoj, díky za odpovědi, nebyl jsem teď několik dní u kompu, tak reaguji až teď.

Zdá se tedy, že všichni co mají světla od ledideal nebo od frynka jsou spokojeni. Jaké máte zkušenosti s tím odparem, bylo to při přechodu na ledky poznat?

ledideal->

Světlo 6x Vero 29 gen7 + 18x Cree red 660nm - Spotřeba : 295 watt růst/ 330 watt květ by mělo být adekvátní náhradou za 400w HPS do prostoru 90x90?

A nevíte, jestli se v dohledné době (do konce roku cca) nechystá vydání nové generace čipů?

Díky moc :)
fikus37
iabek, toto světlo co jsi napsal má myslím bouřek. Koukni na jeho vlákno. Udělal pod tím ranec. Měl to v prostoru 120x120x200 myslím.
COB čipy určitě nevyjdou od bridgeluxu nové. Od cree 3590 měli vyjít letos, ale místo nich jen nepatrně upgrade stávajících 3590. Co jsem četl, tak se tento rok nechystaji žádné novinky v cob čipech. Teď tady zkouší risck panely co jsou složené s malých čipu právě od ledidealu. Jsem na to zvědav. Už jsem viděl jeden pěst, ale klučina měl problém s teplotou = málo tepla. Do bytu určitě dobre v létě, ale do sklepa se moc nehodí. Nechci do toho moc mluvit, nezkoušel jsem tak můžu držet hubu.
psyweed
citace:
Původní příspěvek od HVR
A nebo pokud by nekdo chtel,psal jsem vcera jednomu z reselleru v Evrope,ktery sidli v UK (druhej ve Spanelsku),ale jeste nemaji web stranky..Tohle mi postal do mailu : https://drive.google.com/file/d/1ss...0YYEatUFuF/view

WEB : http://hlg-uk-europe.co.uk/


Ahoj, uz si to od nich objednal pripadne niekto iny?

Dik
Musicos
Zdravím, nemá někdo zkušenosti s Led panelem Greenception LED GC-9 ? Musím něco pořídit, líbí se mi i ta světla od Frynka :) potřeboval bych něco do boxu 80x80x180, ta Greenception vypadá fakt zajímavě ale nenašel jsem žádný grow journal s touhle lampou, resp. našel jsem dva ve Švýcarsku a tam si to moc chválí
fikus37
Tak to kup a udělej report.
Hledáte nesmyslné panely a ještě čekáte až za vás někdo udělá kolo ,aby jste se náhodou nenachytaly.
Když si to ve Švýcarsku chválí ,tak to určitě bude BOMBA!!!!
Musicos
No tak děkuji za vstřícnou odpověď. Co je na tom špatného, zeptat se jestli někdo nemá zkušenosti s výrobkem, než si ho pořídím ?
Musicos
A určitě to nebude žádný nesmyslný panel!
Chaplygin
Je to suprovej panel, jedu pod nim Eagle bill 9x od zdejsiho clena, kytky jsou krasne, panel ma taky infra diody, ktere se zdaji, jako by nesvitili, ale pres fotoaparat je krasne videt, ze fungujou. Kvalita je supr, je to nemeckej vyrobek a muzu jedine vrele doporucit!!!! Holky jsou v zacatcich kveteni, ale zatim vypadaj o moc lepe nez ten samej model pod hps 400w.
Musicos
Paráda tak přeji ať to pěkně kvete, dík za odpověď :) v jak velkém boxu to máš? A jak si ten panel vlastně objevil?
Chaplygin
Chtel sem diy od alucraft, ale necitil jsem se bejt dostatecne skusenej na to abych to sestavel cely sam, tak sem sahnul po panelu, ktery je sestavenej. Chtel jsem kvalitu, co tahle nemecka firma splnuje. Taky se mi libi pouziti a kombinace svetelnych čipů.

Je to ve stanu 90x90. Uz pri vybalovani zjistis ze je to kvalita. Od dizajnu po konstrukci spracovani je to pecka.

Ted bych uz ale asi spis sahnul na ledky od alucraft, nakolik je uz mam taky a libi se mi ta volnost, ze si to sestavis sam atd. Kazdopadne kdyz jsem kupoval gc 9, byl jsem vuci tem diy setum skeptickej, ale prozrel jsem :D haha

Vyhody alucraftu su flexibilita komponentů a cena :)
Hambas
citace:
Původní příspěvek od fikus37
Tak to kup a udělej report.
Hledáte nesmyslné panely a ještě čekáte až za vás někdo udělá kolo ,aby jste se náhodou nenachytaly.
Když si to ve Švýcarsku chválí ,tak to určitě bude BOMBA!!!!


Písek ve vagíně.. 😀
fikus37
"Mars hydro je fakt pecka,ty jejich diody IR jsou prostě bomba"
Máte tady plnou hubu keců a nikdo nic neukáže.
Já jsem investoval přes 100.000 kč do Led panelů od sraček až po nejučinnější led světla.Vše jsem tady zdokumentoval ,tak proč nemůžete taky něco přispět.Chcete čerpat informace,ale nic neukážete.
Takový přístup je špatný!!!!
To světlo co tady postujete bude mít COB čipy s účinností kolem 100 lm na watt.Nepíšou jaké používají zdroje ani jaké COB čipy.Světlo s takovými čipy seženete na aliexpresu za poloviční cenu.
Hambas-nepochopil jsem písek ve vagině
Musicos
Díky moc všem za rady,fikus máš samozřejmě pravdu, omlouvám se. Nakonec jsem se rozhodl podpořit českou ekonomiku a vezmu vera spider 29 od ledideal, asi ten 300w panel. Hned jak vše nakoupím a rozjedu, určitě založím vlákno... Ale teď mě čeká ještě měsíc volna na rybách :)
fikus37
Musicos,nechtěl jsem nikoho urazit,ale tady každý chodí pro rady co je nejlepší a nikdo nekoupí nic nového.
Pak toto forum jen každý využívá,ale aby přispěl něco do krámu,tak to né.
Kdyby každý desátý člen zkusil něco jiného(myslím tím osvětlení),tak je to přeci paráda.Je to přece náš koníček.Ti co to dělají na kšeft ,tak jen sosají informace,ale mi co to pěstujeme pro radost nebo pro zdraví,tak by jsme měli něco přispět ať je vidět,že i v Česku umíme.
Hambas
hele to byl jen vtipek na tvou podrážděnost.. :) mohl si mu rovnou napsat o tom že takovy svetlo koupí na aliexpresu za polovic :) každopadně je jasný že s tebou souhlasím...bylo by to super kdyby kazdej něco testnul..ja co jsem mohl a co by nekomu mohlo pomoct jsem ukazal...a co si budeme povídat nahrávání fotek tu je očistec :D


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma