Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Konvenční Zahrádky

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 
TEST- Hnojení lidskou močí .....(rajcata,papriky,okurky na okne ,vychodni strana). - Klikni zde pro originální téma
Madical-Strains
A JE TO TADY , DAMY A PANOVE !!!

Zrovna se mi chtelo na malou tak jsem toho vyuzil a hned pohnojil ty okurky a radeji vsechny.
Zvolil jsem opatrny pomer 1:25 , 18ml na 450 ml RO ale za to jsem to nechal nasaknout ze spoda az do zvlhnuti na povrchu.

Tak jsem ted zvadav.....

Obrazek.c.1- Moje chcanky.
Obrazek c.2-Zalevani do podmisky.
Obrazek c.3- Tady uz spokojene bumbaj........No,spokojene,to nevim to se jeste uvidi.:)
odo
teda! som zvedavý! Inak tie planty uhoriek nevyzerajú vôbec zle. Kukal som na trhu a ani tie nevyzerali lepšie. Presadenie by im určite pomohlo. Uvidíš, že ako vyštartujú. Ten kelimok je určite komplet prerastený koreňmi.
Madical-Strains
Ty tu zeleninu Odo pestujes ,taky myslis ze jim chybel dusik? Ty svetle okraje a zluta spicka? Domnival jsem se ze se to projevi jako u konopi nazacatku zesvetle-zelenani listu ale po cele kytce najednou a casem zezloutnuti.
Je zajimave ze ta nejmensi okurka je jedina ktera nema zadny deficity Pravdepodobne proto ze je jeste mala a nestacila ten dusik jeste vycerpat.
Myslim ze ta mala potvrzuje co psal L1st3r a na 90% to tak bude, co myslis ty?

Uvidime za par dni .Otazka je , mohou za tech 13 dni uz byt nastartovane bakterie? Zadne jsem tam zatim nepridaval. :-) V akvarku je to udajne nejdrive za 30 dni.

Ale planuji objednat tohle ....je to levny a podle me houby jako houby...bakterie jako baktrie ...tak doufam ze to splni svuj ucel .
Mam na mysli Tarantulu a Piranu nebo jak se to jmenuje, podle me predrazeny znackovy.

http://www.ventura-venkov.cz/produk...-250g-detail-53

http://www.higarden.cz/doplnky-vyzi...s/bioponic-mix/
odo
Môže to byť vyčerpané. Baktérie tam v tom substráte máš, pokiaľ nebol dlho vyschnutý, tak sú aj aktívne. Tarantula a Piranha je na pokus so zeleninou drahá. Kľudne skús to, čo si postol. Vyzerá to zaujímavo. Budeš tam mať aktívne baktérie a huby tiež.
Nitrifikačný proces v akvarku je podľa môjho názoru odlišný, ale vodu z fungujúceho akvarka tam kľudne môžeš liať.
KeĎ dopestuješ, tak časť aktívnej zeminy môžeš použiť do ďalšieho growu primiešanú k čerstvej a cca 2 týždne takto odležanej.
Ja pestujem jahody a zeleninu vonku v NFT. Pár paradajok aj v hline na porovnanie. Vnútri pestujem pokusne nejaké feferonky a rozhodne to neprežívam. Čím viac na to kašlem, tým viac sa tomu darí...:frog:
Madical-Strains
Ja jedu ted zeleninu uplne poprve a chtel bych si ji udrzet celorocne kdyz to pujde abych nemusel kupovat tady u nas bio-papriky, mimo sezonu u nas stoji 200g -90 kc a bio-rajcata 300g za 69 kc.
Je to predrazene a jeste k tomu pred nedavnem ve zpravach rikaly ze u nas v CR Bio-farmy maji povoleny chemicky postrik proti skudcum a plisnim i kdyz pestuji Bio a udajne toho hojne vzdy vyuzivaji a uz to neni Bio kdyz je v tom chemie.
Jaky je rozdil v chuti te zeleniny z hliny VS zeleniny z NFT? Je znatelny ?

No ja chci SS dat do hliny jelikoz je ted v hline a kdybych daval korenovy val z hliny do kokosu nevim jesli by to delalo dobrotu ale jeho klony chci pestovat v kokosu s Vermikompostem ale zeleninu necham taky v te hline.

Ty plisne a bakterie jsou hlavne pro SS ale k zelenine taky pridam.
odo
Minulý rok som šiel vonku súbežne paradajky v NFT s JIDB a hneď vedľa aj v hline. V chuti som rozdiel nerozoznal. V NFT som vonku pestoval jahody a papriky až do mrazov. Tiež boli chuťovo výrazné. Podľa můjho názoru limitujúcim faktorom je slnko a zrelosť. Pokiaľ sa to oberá a konzumuje zrelé, tak v chuti nerozoznáš rozdiel. V Deep Water systéme pestujem bazalku za oknom celoročne. Tá je počas zimy dosť nevýrazná. Za oknom to mimo sezónu nemá šancu dozrieť a tak sa chuťovo zvýrazniť. Chce to dosvetlovať lampou a to už je v domácich podmienkach neeokonomické.
Madical-Strains
Polaci co maji u nasich hranic obrovske haly a pestuji rajcata ,sviti s HPS coz zere vic nez led a nepestuji Bio tak nedostanou tak dobrou cenu jako za Bio .
Prodavaji rajcata levne a sviti s HPS draze ,nejsem se si jist jesli je to tak moc neekonomicke, proc by to tak pestovaly? Polaci jsou vychcany narod ,urcite kdyby se to nevyplatilo,by to nedelaly.
O tech halach v Polsku co pestuje rajcata byla reportaz v TV a ja se na to dival.

Dnes okurky zareagovaly, neco se s nima opravdu deje.
Udelal jsem ale chybu ,mel jsem pulku okorek pohnojit Biobizzem a druhou chcankama abych videl rozdil.
Na listech se delaji hnede fleky a jako by usychaji kraje.

Ted nemam cas to nafotit az vecer dam fotky.
Nejsem si jist jesli je to teda spalene tou urinou nebo se jen dal rozviji ten deficit tech svetlych okraju.

Domnivam se ze na to aby se projevilo spaleni by kytka preci potrebovala par dni, ne? Hlavne u organiky. Tak se spise priklanim k nazoru ze vcera se rozjel deficit a dnes jen pokracuje a urina s tim nema nic spolecneho.
Skoda ze me nenapadlo pojnojit pul na pul s tim Biobizzem.
Madical-Strains
Tak 4.ks okurek vypadaji porad stejne dobre ale dve z tech 6. brutalne rychle nabraly nejakou nemoc. :-( ,jako by to vypada uschle.

Prvni fotka je ze jsem mel svettlo v zadech a ty dalsi fotky jsou ze jsem dal ty listy proti svetlu. Ty vady vypadaji na vsech listech skoro stejne jen proti svetlu vypadaji jinak.

Nemyslim si ze by to bylo spaleni od tech chcanek jelikoz ostatni ctyri okurky jsou ok,dokonce i ta mala. (alespon zatim)

A ted , babo rad.
Mozna nejaky druh plisne?

Jsem z toho zmutnej, tak krasne vypadaly jeste predevcirem, vcera rano zlute okraje a dnes tohle....
Madical-Strains
Ty dve hodne nemocne okurky jsem presunul radeji na okno.

Zde zbytek , zatim jeste zdrave osadky.
Z tech 4 zbylych okurek ma jedna zlute ohraniceny list vic nez vcera pred hnojenim tak si myslim ze to s ni pujde taky rychle z kopce.

odo
Myslím, že tá posledná uhorka v prísp 108 je hladná.... 109 detto
presadiť do vačšieho. Pidipohár už bude totálne prerastený. Uhorka rastie a žerie, jak prasa!
Madical-Strains
Okurky uz nestihnu presadit do 11l .
Vecer dam fotky.
Madical-Strains
Tak celkem ze 6 okurek zbyly uz jen dve.
Viz foto.

Pokud lehnou i ty dve posledni tak si zacnu myslet ze hnojeni moci je pekna picovina. Samozrejme ze to pak jeste prubnu na paprikach, vypada to ze jich tam mam tedka nejmene 8ks ,tak mohu jeste 3-4 odrovnat.

Na dotek ten substrat u okurek pripomina ted dratenku, trochu sem je zalil ,( tim se zjemnil ) pokud by se chtely jestenahodou zpamatovat. (cirou nahodou)

Je mi ale zahadou pokud by to zapricinila ta moje moc a spalilo se to tak....
1.- proc nelehly vsechny stejnym zpusobem?
2.-Proc nelehly vsechny v jeden den?


Je to zahada, dve mely fleky ,mozna tim ze uz vycerpaly mineraly ze substratu z kelimku.
Dve zase naopak zadne fleky nemaji ale zase se svrkly.
A dve vypadaji zatim uplne normalne.



Jen tak se ale nevzdam !!! ;)
Madical-Strains
Nechal jsem dnes nasaknout Jiffy s Lignohumátem (korenovy stimulator) a dal jsem do nich klicit uplne jinou odrudu okurek, taky nakladacky.
Jakmile korinky zacnou protustat Jiffy tak jdou hned do 11l kvetinacu aby nedoslo k tomu ze by tak rychle zase po tydnu vycerpaly vsechny ziviny.

Jinak to vypada ze je vse na dobry ceste, tak uvidime , zatim zadne dalsi problemy.
Madical-Strains
SS a zbyle 2 okurky v boxu.
odo
daj tie uhorky už do riadnej nádoby. Neporuš korene. Na jednu daj chcanky a na 2 daj Biobizz!
Daj tipovať, že čo skôr vyletí! :-)
Madical-Strains
Jo ,to je dobry napad, to srovnani s Biobizzem ale ja mam tu hlinu do ktere je budu davat na 4 tydne predhnoenou, tak by se na stopro spalily a to nechci. Musim pockat na hnojeni cca mesic.

Dnes je presadim ,kazda dostane jeden 11l kvetinac, mensi bohuzel nemam.
Madical-Strains
Maly update 16.den.

Tak mam uz ty dve zbyle okurky presazeny,zality,zustanou zatim v boxu.

Co se tyce tech 4.ks znicenych okurek tak ty jsem zalil cistou vodou a oni se zase krasne postavily, tak jsem odstrihl jen ty listy ktery byly znicene a dve jsem zasadil do 11l a necham zatim na okne a dve daruju sousedce.
Oni totiz vubec nevypadaji tak zle jak to na prvni pohled vypadalo.
Viz fotka.

Takze ano, prezily to a neznicila je agresivni moc ale pravdepodobne jak jsem je zalil-nakrmil az do mokra do malinkateho plastoveho kelimku tak to bylo mozna azprilis.











Je to az neuveritelny z jakeho soku se dokazaly dostat.
L1st3r
Tak držím palce, at už se jen daří ;)
Madical-Strains
Jo, diky moc.

Hlavne aby se kazdy druh dostal do faze testovani-hnojeni tedy prekonal ten mesic nez vycerpaji ziviny z toho substratu aby se aspon ukazal vysledek testu.

Domnivam se ze ta moje moc spis ten malinky kelimek vysusila ,pokud by to bylo spalene tak uz by se takhle ty okurky nevzpamatovaly, jesli se nepletu.
Madical-Strains
Dnes jsem dal jedne sousedce ty dve nepresazene sazenice okurek a zasla nad tim jake jsou krasne a neverila ze jsem je sam doma predpestoval ze semen. Ze pry zahradnici na balkone uz pres 5 let ale takhle krasny sazenice se ji jeste nepodarily.
Hned to podle listu zhodnotila ze potrebuji uz presadit.
Jo kdyby vedela ze je to prace COB-LED. :frog:
Madical-Strains
18 DEN od 1.dne kliceni v zemi.


L1st3r- Tak se potvrdily tva slova (to placnuti od boku) Samozrejme ze nemely ziviny , ted je to krasne poznat jak u okurek ty nazloutle okraje pekne uz zelenaji bez jedineho dalsiho problemu.

Dnes rano presazeno SS a 5ks rajcat, zalito RO vodou-1 l s PH 6,3 .

Muze to kruceni mladych vyhonku u nejvetsiho rajcete od kamose zpusobovat prilis kratka vzdalenost od zdroje svetla?
Jinak je zatim v boxu na 100% vse OK.
Madical-Strains
Dalsi foto.
Madical-Strains
Nevite prosim nekdo jesli mohu mikroorganismy i houbu-plisen aplikovat do jedne zalivky? Nebo radeji oddelene po jednom dni?

Zkrati to dobu predhnojeni? Jesli pridane bakterie a houby drive spracuji ten hnuj v susbstratu, nez s tim pocital vyrobce susbstratu a bude treba zacit hnojit daleko drive?

Zitra me to ma prijit tak bych to chtel aplikovat co nejdrive.
odo
Ja by som to dal zvlášť. Či to skráti dobu predhnojenia? To uvidíš sám. Tá doba predhnojenia je čisto teoretická. Inú spotrebu živín má npr africká fialka a inú uhorka. Hnojiť budeš musieť určite, takže chystaj chcanky a Biobizz, nech vidíme rozdiel!
Inak ja som už v príspevku 87 cca. pred 10 dňami navrhol možnosť potreby prihnojenia.... :leaf:
Madical-Strains
Ok, diky.

Jen co jsem pochvalil jak to krasne roste tak do rana se natruc zase zacalo silne kroutit to rajce od kamose. Nejenom ze se krouti listy taky se krouti uz i ty nove vyhonkvetvicky a vrcholek, na kterych jsou ty zkroucene listy.
U me se proste rajcatum nedari, ty 4ks z OBI jsem musel taky vyhodit kvuli velkemu mnozstvi hnedych skvrn.

Jinak to jeste mozna muze byt tim ze to ma malo vlahy ale zalevam kazdy den cca 0,5l vody, nemuze to byt tim?
Cetl jsem ze rajce musi mit hodne vlahy ale bojim se abych to neprelil tak zalevam pul litrem.

Zkusil jsem ho dnes rano vyndat z boxu a premistil jsem ji zevnitr na okno, pokud by to zpusobovalo moc dlouhy osvit 18/6.
Nic jsem na tom nenasel,nic podezreleho ani plisen ani zadni skudci.
Madical-Strains
Tak dnes pridana v zalivce Trichoderma + Bakterie

Rajce a dve okurky jsem dal otuzovat ven na slunicko do vetru a vecer az se ochladi pujdu dovnitr na parapet.
Madical-Strains
Tak uz mozna vim kde je zakopany pes s tim rajcetem.
Kdyz jsem dnes dopoledne pridaval ty houby a bakterie tak to bylo cca 2dcl na kvetinac a jedna okurka zkroutila listy asi za hodinu po aplikaci a u toho rajcete klesly jeste vice listy i vetve. Z toho ususzuji ze to bude asi prelite kdyz pouhe 2 dcl vyvolaly takovou rekaci se srolovanim a svesenim listu.

U konopi muzu nechat trochu hlinu vyschnout a nic se nedeje ale u zeleniny vsude pisi aby subtrat byl stale trochu vlhky a a ze nikdy nesmi ulne vyschnout., no a jak ho mam obavy z toho aby substrat nevyschl tak to asi mozna zase moc prelevam.

Pritom me zahradnik rekl 0,5l do 11l kvetinace kazdy den ,ja pri tom dokonce zalevam jen obden a stejne to mozna prelevam.

Zkusim to tedy ted nechat trochu par dni proschnout a od ted budu zalevat uz jen do podmisek. Doufam ze se z toho to rajce dostane a ze jsem ho dnes uplne nedorazil.
Madical-Strains
Vcera jsem se s tim prelitim pravdepodobne mylil ale jak jsem jiz psal zeleninu jedu uplne poprve a vlastne vse za pomoci improvizace ,pokusu a omylu.
To co jde najit o Cannabis na internetu tak rozhodne tolik informaci a zdokumentovanych pestu zeleniny v boxu neni ani ze ctvrtiny.

Dnes jsem zjistil ze primarni duvod nakonec nebude to preliti , mozna to rajce (co jsem vyndal z boxu na okno) bylo malinko prelite ale dnes rano je opet vztycene a dokonce se mu rovnaji pomalu i ty vyhonky.
Zato ta okurka se srolovanymy listy co je stale jeste v boxu je ma stale srolovane a dokonce jeste o trochu vice nez vcera.

Logicky tedy problemy budou nekde v boxu, zbyvaji uz jen dva duvody o kterych vim.
1.-Bud okurkam a rajcatum vadi cysklus 18/6
2.-Nebo 70 cm vzdalenost 242w Cob-Led od vrcholku je pro tento druh zeleniny stale jeste prilis moc blizko.

Srolovanou okurku jsem vyndal z boxu na okno a zvedl jsem jeste zdroj osvetleni. Pokud ani to nepomuze tak to bude zrejme zapricinine
tou svetelnou periodou 18/6.
L1st3r
Zdarec, vzhledem k tomu, že tady řešíte to bio, tak se na vás obracím s dotazem. Nyní používám JidB, nejsou to sice čistě minerální hnojiva, ale chtěl bych vyzkoušet něco víc organickýho. S junglem jsem spokojenej, výnos, chuť celkově na pohodu, ale přece jen bych to chtěl posunout víc k přírodě. Koukal jsem a celkem mě zaujala hnojiva od GH a to Biosevia http://cz.eurohydro.com/sevia.html a nebo G.O. Thrive http://cz.eurohydro.com/gothrive.html . Používám drip s kokosem a chci u něj zůstat, co jsem tak četl tak většina bio hnojiv špatně snáší delší dobu namíchanej roztok. GH tvrdí, že se tyto jejich hnojiva hodí i do hydroponie, což znamená, že nebude problém mít roztok namíchán třeba týden. Nerad bych udělal nějakej zbytečnej přešlap a proto budu vděčnej za vaše názory, popřípadě zda použít i nějaké jejich doplňky.
Madical: pokud by ti to tady vadilo napiš a smáznu to a hodím do svého vlákna. Díky a zdarec ;)
Madical-Strains
O Biosevia vim, (od nich jsem mel tu trichodermu) mel jsem ji myslenou jako zalohu do hydra pokud by zklamaly chcanky. Jeste jsem ji ale nepouzival.
Domnvam se ze je to skvely hnojivo,podivej se ma tam fotky palic.

Ta BioSevia jde i do substratu i hydra.
Tady jsou vlakna s BioSevii co a jak v hydru.
Snad te to pomuze, ja ho zatim necetl.

https://overgrow.com/t/organic-hydr...lu058-284w/2088

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=77693
odo
k príspevku 128
mne sa tá paradajka zdá ok. Ak to necháš za oknom, tak to začne kvitnúť.
Myslím, že tam náznak už máš na poslednej fotke príspevku 125
Prestaň to tak prežívať! To, čo si vyhodil malo asi nejaké hubové ochorenie. Nákaza z obchodu asi. Inak papriky sú dosť háklivé, na hubové ochorenia, takže nejaká prevencia vo forme postreku by sa zišla. Zrovna idem z Bauhausu. Keby si videl planty, čo majú tam a v akom stave, tak tu skáčeš od radosti.
L1st3r
Na ty údajný bio hnojiva od GH mi psal názor metracek a dle toho co jsem pochopil jsou v podstatě na stejný brdo jako JidB. Takže asi zustanu u osvědčené značky a nebudu vymyslet p......y :)
Madical-Strains
Odo- No ja jsem zvykly z konopi ze by na tom nemel byt zadne kazy a deficity a na semenackach nebo klonech to plati dvojnasob, tak to nejak tak ocekavam i od zeleniny.

Jinak vcera poprve byly dve okurky a rajce od kamose cely den venku za oknem. Byl jsem cely den pryc a vratil jsem se tesne pred silnym destem tak jsem je nastesti stihl dat dovnitr.

Je zajimave ze tem okurkam se nedarilo po presazeni do vetsiho vubec v boxu . Zato ta jedna okurka co tam v boxu zbyla se ji dari zatim exelentne ,vypustila nejaky slahoun...viz foto. a je nejvetsi.

Jelikoz mam jen 16 kvetinacu tak jsem tu ctvrtou nejmensi okurku zlikvidovl a presadil jsem tam jednu papriku.
Zitra presadim jeste tri nejhezci , ostatni rozdam po baraku.
Jsem bohuzel limitovan mistem.

Dnes vecer to striknu Bioolem a za 3 dni Biotolem snad to bude jako prevence stacit.

Madical-Strains
Odo- jakmile zacnou rajcata nebo cokoliv kvest mam zacit uz hnojit cast kvetovym hnojivem a cast chcankama?
Respektivne jakmile se objevi kvet mam okamzite zacit hnojit na kvet?
Madical-Strains
Ted jsem cetl o Padli a pisou ze kdyz ho odstranis tak je tam treti den zpatky a jelikoz jsem strikal cesnekem a padli se ani po tydnu uz neobjevilo tak tentokrat striknu proti skudcum i plisnim znovu ten cesnek kdyz se tak osvedcil.
odo
Skús oba spůsoby a uvidíš.
Čo si sľubuješ od toho, že dávaš tie planty von pred okno vetrať? - ak som to správne pochopil. Podľa mňa tým riskuješ zbytočnú nákazu háveďou a bordelom z vonku.
Madical-Strains
Jak ,co si od toho slibuju?
Vzdyt jsem psal hned nazacatku ze minimalne polovina zeleniny bude preci pestovana na okne, tak je otuzuju aby si zvykly na slusnicko a vitr.
Na noc je davam jeste dovnitr dokavad v noci bude zima.
Krome toho by se do boxu az to povyroste vsechno neveslo, necham tam jen jednu okurku,3 ks SS az je naklonuju , 3ks rajcat a 3 ks paprik, jinak zbytek bude venku za oknem.

Striknu to proti haveti a plisni za oknem i v boxu tim cesnekem, snad to bude dostatecna ochrana proti vsemu.
Madical-Strains
Zasadil jsem dalsi 3 ks paprik a doplnil jim do substratu Trichodermu a bakterie.

Dnes budu aplikovat pred zhasnutim cesnekovy odvar,uz ho mam pripraven.
Rajceti se venku dari mnohem lepe nez v boxu, naopak okurce se dari lepe v boxu nez tem za oknem uz ma dva slahouny a hleda ceho by se uchytila. Je divny ze ani jedna okurka venku na slunicku jeste nema jediny slahoun.

Bohuzel me spadnul v noci klipsnak a udelal mi diru do jednoho listu krasne okurky tak jsem ji premistil na druhou stranu. :-(
Premyslim jesli mam ten list teda odstranit aby narostl jiny misto nej nebo ho nechat tak jak je s dirou.
Madical-Strains
Tedka jsem prave se sousedem vymenil 2 sazenicky okurek a 3 ks paprik za tri Serry-rajcatka. Ty dve pro sebe jsem uz zasadil do 11l a zaroven take pridal trichodermu a bakterie.
Necham je v boxu zesilit protoze jsou trochu vytahlejsi a tenci nez ty moje z boxu a jedno ,az zesili pak dam jeste sousedce s jednou paprikou.

Jedine co mi vubec nevyklicilo a to je velka skoda jsou jahodniky.
Mozna se poohlednu po trznici jesli nemaji uz nejake vetsi,uz je pozde neco davat znovu klicit pro out.
Madical-Strains
Dnes jsem zastipnul vrchol na SSK u 3.P a poprve v zivote zkousim naklonovat.

SSK -Stimulax 3- Jiff - RO-PH-6 + Root-Juice- parnicek.

Vsiml jsem si ze mnoho groweru striha listy , nevim jesli to musim delat ,vzhledem k tomu ze je to mini-klon a ma i listy malinkate tak jsem usoudil ze se strihat listy nemusi.
Madical-Strains
Dnes jsem objevil na nejkrasnejsi a zaroven nejvetsi okurce nejake fleky asi plisen, kdo vi a to na dvouch nejvetsich listech.
Striknul jsem vsechno za oknem Biotolem a pred zhasnutim striknu vse pro jistotu i v boxu.

O tom kolik hnedych flicku ma na sobe i to velke rajce od kamose uz ani nepisu.
Jedine co zatim je bez jakych-koliv kazu na listech tak to jsou mnou vyklicena rajcata a papriky a samozrejme jeste SSK.

Jsem zvedavy jesli se vubec neco urodi kdyz se tomu tak nedari.
Madical-Strains
32.DEN OD ZASAZENI NEVYKLICENYCH SEMINEK DO ZEME.

Svitim stale 18/6 svetlem na grow, doufejme ze ty rajcata v boxu nezacnou uz brzo nakvetat, chtel bych aby jeste tak mesic pockaly na nove SS klony ktere budu zitra rano rezat. Snad tedy nezacnou nakvetat kdyz nemaji ted to cervene svetlo.

Jak muzete videt v boxu je vse dokonale a vsemu se dobre dari.

Za oknem me uz zbyla jen jedna jedina okurka a to rajce od kamose. Okurce jsem musel amputovat nekolikrat ty prvni velke listy nejblize k hline ,jelikoz se na ni dela neustale dokola nejaky druh asi plisne
Jinak okurka uz zacina nakvetat ale asi z ni stejne nic nebude kdyz uz je sama a nema se s cim opylovat a ostatni jsem zlikvidoval kvuli silne kropenatym plisnovym listum.

Rajce za oknem vypada jeste jakz takz o neco lepe nez okurka ale take ma nejake ty drobne kazy na listech.
























Zde muzete na posledni fotce videt rozdil mezi mnou vyklicenym rajcetem a rajcetem ktery me tento tyden dal soused (to v popredi) Obe dve cherry od souseda byly svetle zelene a ted uz krasne tmavnou do syte zelene.
Madical-Strains
Takhle vypada zastiply SS.

Jak jsem se jiz zminil zitra ho cely oholim a budu se snazit udelat co nejvice klonu. Necham jen to rozvetvene zastipnute 3.patro.

Zaroven se zde nabizi vykouset techniku "Main-Lining" ktera zde na Groweru jeste neni popsana a zdokumentovana a nikdo ji tu jeste nezkousel, tedy jesli se nepletu. Je to udajne cesta k nejvetsim a nejtezsim palkam.
V mem prvnim kole jsem ji chtel vyzkouset ale bylo me to rozmluveno.

Zde vice info o teto technice

http://www.growweedeasy.com/manifold

Ten prvni klon o ktery jsem se snazil zezloutnul tak jsem ho vytahl z Jiffu a nemel ani po tydnu zadne naznaky korinku, takze moc neverim ze se mi ty klony co budu rezat zitra podari zakorenit.
Madical-Strains
Takze pres noc jsem dal Grodon sadbovaci kostky do RO vody s PH 5,5 s Biobizz Root-Juice 2ml/1l vody.
Rano bylo uz PH 7,5 coz byla prvni vec co me rozhodila.
Urizl jsem prvni klon ponoril do Stimulaxu 3 a obalil v bakteriich dle navodu a zapichl do kostky. Druha vec co me fakt vazne rozhodila bylo ze kdyz jsem zmacknul kostku abych uzavrel tu dirku kolem stonku a vytlacil prebytecnou vodu a vzduch kolem klonu , tak se zase dirka v kostce vratila do puvodni velikosti a neslo to proste zmacknout aby to zustalo pekne utesnene kolem stonku ,proti vzduchu.
Tak jsem se nasral a dal jsem to zakorenit do substratu v jakem to pestuju.

Takze Simulax 3, obalil v bakteriich a vlozil jsem klon do substratu a zalil jsem RO vodou s PH 6.
Bylo tam 5 klonu, takze SS mela dohromady 7 vetvi.

Mel jsem u toho docela nervy, zklamaly me Jiffy i Grodon sadebni kostky ,moc nadeji na uspech tomu vazne nedavam hlavne z toho duvodu ze substrat je predhnojeny a pri zakoreneni se nema jeste hnojit.
Kazdopadne jsem to uz musel nejaky zpusobem udelat jelikoz jsem mel klon uz urizly a ponoreny ve stimulaxu.

SS jsem opet zastipl ,ted uz by mely rust 4 hlavni rovnocenne vetve, cca za 7-10 dni zastipnu znovu a bude 8 hlavnich rovnocennych vetvi.
Za par dni jak trochu povyrostou tak je hned ohnu do praveho uhlu,ted by se s tim jeste spatne manipulovalo.

Drzte palce !
Madical-Strains
Kdyz vidim tak nadherne zakorenene klony v kostkach u L1st3ra a u dalsich groweru , jak se kazdemu klonovani tak dari tak me teda vazne chyta docela tezka beznadej a pripadam si jako totalni nemehlo kteremu se nic nedari. :(
Pítr90
Medi, myslím, že se s tím s prominutím až moc sereš. Koukni do mého vlákna, není na tom nic. pH neměřím, nemám ani origo fóliáček, používám obyc práškovej kořeňák za 37 kč z květinářství a jde to. Řízky stříhám nůžkama opatlanýma od pryskyřice. Prostě na prasáka 😁😁😁😁 žádný sraní s tím. Už mi koření další řízky z fem matky, stejný postup, úspěšnost 100% Teď budu sazet i rajčata s paprikama a ani u nich pH atd. řešit nebudu a stejně porostou 😉😉😉
Madical-Strains
Jo, asi mas pravdu , me stve ta beznadej kdyz me neco prave nejde.
A zahynul mi prave pred tydnem klon v Jiffu a to jsem udelal presne jak radili zkuseni.
A v hline to nema taky moc sanci zakorenit, tak me stve dopredu ze budu bez SS a nakonec budu muset koupit zase draze semena u Sensi.

Dnes jsem se prave s tou hlinou a temi klony vubec nesral tak jsem zvedavej jesli se potvrdi tva slova a dobre to dopadne.
I kdyz ja uz tomu neverim.
L1st3r
Čau, přesně jak píše Pítr moc to prožíváš a sereš se s tím a pak z toho máš nervy. Když pufruju kostky, tak měřím Ph jen vody co tam liju a co se s ní stane po namočení mě nezajímá. Do vody přidávám 0,2ml/l od každé složky JidB, můžeš použít nějakej kořeňák co máš. Kostky jak vytáhneš z vody lehce zmáčkni, ať nejsou uplně nasátý, můžeš je i nechat chvilku někde stát a přebytečná voda odteče sama, ovšem zmáčknutí je rychlejší. Nebudou ti dělat potom všude loužičky. Klon vopatláš ve stimulaxu, já používám ten gelovej a nechám jej pár minut odpočnout někde bokem, šroubovákem nebo něčím co je o trošku větší než klony si projedu tu dírku v RW, klon vezmu a strčím ho tam kam až to jde, troška tlaku neuškodí. Poté vezmu ten šroubovák a udusám tu kostku nahoře kolem stonku, aby to pěkně drželo, už nic nemačkej. Hodím je do pařníčku a hotovo, kontroluju pouze kostky, aby nepřeschly a případně je navlhčím čistou vodou. Klony samotný nešpricuj, údajně to pouze oddálí zakořenění, jak klony začnou házet kořeny, začnou jim žloutnout pomalu listy, je to normální, protože z nich berou živiny na stavbu kořenů, takže nestresovat, po přesazení se dají do kupy.
A přestaň mě vychvalovat nebo se začnu červenat :D , řekl bych, že mám štěstí, zase na druhou stranu mám věčné problémy s technikou :( .
Držím palce ;)
Madical-Strains
No takhle jak popisujes jsem to tak v tech kostkach udelal ale presto se to zase odchlyplo, zrejme ty dirky co tam byly uz pri koupeni byly moc siroke.

No nic, uz to necham jak to je v te hline , kdybych s tim neco zase delal tak bych tomu spise ublizil.

Jo, ja to prozivam dost , to mate pravdu ale ja uz asi jiny nebudu. ;)
jasse
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
O Biosevia vim, (od nich jsem mel tu trichodermu) mel jsem ji myslenou jako zalohu do hydra pokud by zklamaly chcanky. Jeste jsem ji ale nepouzival.
Domnvam se ze je to skvely hnojivo,podivej se ma tam fotky palic.

Ta BioSevia jde i do substratu i hydra.
Tady jsou vlakna s BioSevii co a jak v hydru.
Snad te to pomuze, ja ho zatim necetl.

https://overgrow.com/t/organic-hydr...lu058-284w/2088

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=77693


Příspěvku sem si všimnul až teď, tak doufám,že to nebude příliš OT ,vlákno z overgrow je tady na groweru v češtině:
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=78308

Jak sem tam někde psal v tom vlákně ,se složkou grow sem byl spokojen, horší už to bylo s květovou fází kdy kytky měly spoustu deficitů (roztok nebylo třeba měnit, nijak nezapáchal). Myslím že by to mohla řešit výměna za hnojivo Biobizz Bloom, které se může jet v hydru. Momentálně zkouším Sevii v kokosu ,tak sem zvědavý na rozdíly.
Madical-Strains
Biobizz Bloom v hydru? To slysim poprve.
jasse
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Biobizz Bloom v hydry? To slysim poprve.


http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=60203
Madical-Strains
Tak to je pro me novinka.
Prave ten Biobizz bloom se mi zkazil do druheho dne do vecera, kdyz jsem ho mel naredeny tak to smrdelo tak ze me to od dalsi zalivky redeji odradilo.
Ale je pravda ze to nebylo to v lednici a v pet-lahvi nebyl ani vzduchovaci kamen.

To uz je ale mozna lepsi do hydra ta Bio-Sevia , v hydru je s ni kazdy spokojeny alespon to pisou do vlaken a palky vypadaji fakt luxusne.
Asi bych ten Biobizz ja ossobne do hydra nepouzil uz jen z toho dvodu ze grow se musi po dvou dnech menit ,tak by s tim bylo velke srani a jine hnojivo by taky nebylo vhodne protoze na grow jednu znacku a na Bloom zas jinou znacku? To nedava smysl, to uz muzes rovnou tu Bio-Sevii ktera je na grow i Bloom.
Az Biobizz udela fakt poradny hydrohnojiva kde to bude uvedeno na etikete tak pak by to bylo uz zajimave a urcite bych je uprednostnil pred Bio-Sevii.
jasse
Mohl bys postnout vlákna kde jsou všichni se Sevii spokojeni a chváli ji a kde vypadaji palice luxusně?
Myslím ,že jediný zdokumentovaný a dokončený pěst s Sevii je asi jen ten můj, a to včetně zahraničních fór.
Né ,že bych byl Sevii zklamán, ale na květ to podle mně není ono.
Nevidím důvod nepoužívat jinou značku hnojiva na růst a na květ, stejně se ty hnojky až zas tak moc v základu nebudou od sebe lišit, organické hnojivo vždycky bude jen organické hnojivo.
U těch hnojek co Ti smrděly bude kamenem úrazu to vzduchování, což u hydra nebude problém. V květu sem z důvodu deficitu přidával do nádrže Fishmix a na kvalitu vody to nemělo žádný vliv (vodu sem po dobu celého pěstu neměnil, jen doléval).
odo
JASSE:
Síce idem Biobizz 1.x v cocose s pridaným wormhumusom, ale v tom odkaze ma celkom prekvapilo toto: "Ve všech hydroponických a kokosových systémech se doporučuje držet se dávkovacího schématu pro lightmix + přidat cca 40%. To znamená místo 5ml/l používat 7ml/l, místo 2ml/l 3ml/l atd" + 40 percent je už riadna pálka. Má s tým niekto skúsenosť???
Madical-Strains

Jasse- No, ja uz jsem sem na Grower nekam ty odkazy uz daval asi pred mesicem ,mozna ze jesli jsi nekde na zahranicnim foru sdilel svuj pest tak je docela mozne ze to bylo tve vlakno.
No, plny internet .... zkratka jsem zadal do Google "Bio sevia hydro indoor" a hned na prvni strance jsem nasel asi 3 vlakna a dal uz jsem se nedival ani nehledal, vlozil jsem i fotku palic stazenou z toho vlakna a zdaly se mi opravdu luxusni a listy krasne zelene bez deficitu.

Uz si ale fakt nevzpomenu kam sem to presne daval jesli do sveho vlakna nebo jsem jen reagoval na nekoho v cizim vlakne kdo se na tu Bio-Sevii ptal, nevim.

A ten Fishmix zabral ? A deficity tedy zmizely, pomohl na to dokrmeni ?
Madical-Strains
Tak takhle vypada technika "Main-Lining" u me v akci.
Budu mit celkem jen 8 palic ale zato by mely byt poradne!
























Doufam ze to bude vypadat nejak takhle ;) akorat o polovinu palic mene.
Madical-Strains
Za posledni tyden jsem tech 5 kousku rajcat navykl na slunce a otuzoval je pomalu venku a dnes jsem je dal vsechny ven uz permanentne za okno, v boxu zbyl uz jen jeden SSK a jeste 4 ks. cervenych paprik.
Zacina se mi pomalu uz uvolnovat misto v boxu na klony, pokud vubec preziji a zakoreni.

Jeden klon uz jde samozrejme doprdele , (skvrny na leve i prave strane) jak jsem ocekaval, pocitam s tim ze do tydne jsou vsechny dead.
Pokud se mi nepodari alespon dva z peti klonu tak uz klony nechci nikdy ani videt a jedu koupit zlata mnou osvedcena semena od Sensi.
L1st3r
Vidím, ze nejsem sam co musí vidět výsledky hned a nejlépe co nejlepší. Na klonování fakt nic není a nenech se odradit jedním neúspěchem. A semínka kup z bazaru, a ne ty predrazeny od seed bank.
Poslal bych ti ty moje, ale jsou to zatím fakt mrzaci, z prerezu a ještě k tomu už v kvetnikach. Jak bude možnost, ufikni novy a hod je do tech rvcek a uvidis, ze to funguje. Měj se
Madical-Strains
Zkusim se tedy nenechat odradit. :)
Ten SSK me fakt pomaha uplne neskutecne na bolest, uz me skoro uplne zmizela a ani se nevraci (musim zaklepat abych to nezakrikl)

Ja bych se bal ze budu na neco 4 mesice svitit a pak by se treba ukazalo ze na tu bolest to idealni neni, tak toho se chci vyvarovat.
Proto radeji zaplatim za seminka vic penez.

Co jsem jel u kamose na zahrade nekolikrat venky tak ty levna semena i od jinych seedbank proste sem nemel stesti na kvalitni ganju.
Ale od Sensi uz proste 2x pecka! Je to zaruka kvality.

Ted si prave hraji s myslenkou na JH Od Sensi.

Ok, jeste jednou to s RW zkusim. Dik za povzbuzeni. :)
jasse
citace:
Původní příspěvek od odo
JASSE:
Síce idem Biobizz 1.x v cocose s pridaným wormhumusom, ale v tom odkaze ma celkom prekvapilo toto: "Ve všech hydroponických a kokosových systémech se doporučuje držet se dávkovacího schématu pro lightmix + přidat cca 40%. To znamená místo 5ml/l používat 7ml/l, místo 2ml/l 3ml/l atd" + 40 percent je už riadna pálka. Má s tým niekto skúsenosť???


Momentálně jedu taky v kokosu a přidávám občas fishmix k sevii , používám nejmenší doporučené dávkování tj. 2ml/l , rostlinky vypadají ,že jim nic nechybí. Tudiž bych se držel standartního dávkování a zvětšoval bych množství pouze pokud by se začaly objevovat nedostatky. Jestli máš rostlinky zdravé, množství hnojiva v zálivce bych neměnil.
Madical-Strains
Maly testik.

Zde jsem se docetl ze Caj z indickeho konopi i kdyz obsahuje vice THC tak neni psychoaktivni ani pri pridani masla nebo kokosoveho oleje.
Bylo by to nutne nejdrive dekarboxylovat v troube nebo mikrovlne.

http://www.konopny-caj.cz/clanky/11...j-jako-prevence

Jelikoz opravdu mohu potvrdit ze caj z indickeho konopi dle me zkusenosti opravdu je zcela neskodny ,bez psychoaktivnich ucinku.

Premyslel jsem o tom kdyz si delavam caj z 0,5g tak to docela rychle ten material ubyva , tak me napadlo bez dekarboxylace rovnou vylouhovat pri 95C ,tedy za tepla, konopi v kokosovem panenskem oleji.
Predpokladam ze tez bude dobre fungovat stejne jako caj na bolesti,chripku,rymu atd to doufam tez bez psychoaktivnich ucinku.

Kokosovy panensky olej-200g, palicek na drobno rozemletych-5 g, budu varit pouze 1 hodinu.
Vyroba prave probiha ,vysledek zverejnim brzy.
Madical-Strains
Ted jsem daval rajcata z venku dovnitr protoze se blizi bourka a mozna i prutrz mracen a zase zjistuju zacinajici fleky na listech.
Proste v boxu bez jedineho kazu a jakmile jakoukoliv zeleninu vyndam ven za okno tak se to zane vsechno srat. Za oknem na vychodni stranu se tomu proste nedari.

A to jsem tu nekde cetl na Groweru ze se pry rajcatum udajne v boxu nedari. V boxu se dari veskere zelenine krome okurek. (ty jsou snad asi ze vseho nejcholostivejsi.)
Madical-Strains
Dnes poprve hnojeni v boxu SSK a papriky.

RO na pul s kohoutkovou 2ml bio-grow,2ml Bio-Bloom PH -6,4.

Vsechny rajcata venku za oknem co jsem vyklicil uz kvetou a to rajce od kamose (nejvetsi) uz ma jedno zelene mini-rajcatko.


Hnojeno dnes poprve vsechny rajcata za oknem .

Urina 1:20 s RO presne na pul s kohoutkovou, PH 6,5 .
To nejvetsi rajce od kamose ma o neco svetlejsi listy tak jsem dal pomer 1:15.

Pro rajcata je idealni PH 6 ale nechtel jsem to nicim snizovat tak jsem to nechal tak.
Madical-Strains
Takhle to vpada v boxu.
4ks -cervenych paprik a jeden SSK.

Vse v bezvadne kondici , listy nadherne zelene bez jedineho deficitu.

Z 5.ti klonu uz me zbyly uz jen dva a i tem zacinaji uz zloutnout okraje.
Naposledy jeste zkusim jednou naklonovat cca pristi tyden do RW kostek.
Pak uz definitivne klonovani vzdavam a budu se drzet jen osvedcenych seminek.

Od pristiho hnojeni budu muset uz vsechno hnojit jen chcankama protoze se me vylila nejaka kyselina a rozleptala dna tech plastovych flasek od Biobizzu a vsechno v lednici vyteklo.
Nova hnojiva ted bohuzel koupovat nemohu jelikoz ted musim setrit na nedoplatek za elektrinu protoze uz se brutalne blizi vyuctovani.
Takze od ted uz jen hnojeni urinou.

Pro velmi nizky zajem o toto tema jsem premyslel definitivne ukoncit toto vlakno ale protoze je tu par groweru ktere to zajima a vuci kterym by to nebylo fer tak jsem se rozhodl pokracovat, budu ale jiz velmi strucny a frekvenci update snizim na minimum .
odo
MADI !
asi je niečo vo vzduchu, lebo si dnes 2. človek, okrem mňa samozrejme, čo Ťa chytá skepsa....
Máš pravdu! Je to všetko v bezvadnej kondícii. S klonmi si podľa mňa netrpezlivý. V tomto ale neporadím.
Nejak sa to tu na G mení a tiež strácam chuť k písaniu.
Každopádne sledujem Tvoje vlákno naďalej.:leaf:
L1st3r
Hele nepisu, ale sleduju ;)
Madical-Strains
Ano , vy dva jste snad jedini kdo to sleduje.

S temi klony bych rekl ze nejsem az tak moc netrpelvy ,kdyby nezloutly spicky a klony by vypadaly zdrave tak bych nic k tomu nenamital a trpelive bych cekal na zmenu velikosti a rozvinuti dalsich listu.
V tom predhnojenem substratu se to mozna spalilo.
Prvni pokus v Jiffu taky zezloutly listy od spicek ale predhnojene to nebylo.
Je to pro me zahada v cem je chyba.
Jak jsem uz psal, jeste jednou to zkusim v tech RW.

Pak uz na to nebudu mit psychickou silu to zkouset znovu.
Mozna jim vadi prilis silne svetlo v boxu ale svetlo je vazne dost vysoko mozna az moc . (Od klonu 115 cm)
jasse
Skoro 3200 shlédnutí na "Konvenční zahrádky" bych nenazval zrovna nezájmem. Vyjma síně slávy ,tady má každé téma míň shlédnutí.To ,že málokdo píše ,ještě neznamená, že málokdo sleduje. ;o)
odo
MADI: "Mozna jim vadi prilis silne svetlo v boxu ale svetlo je vazne dost vysoko mozna az moc . (Od klonu 115 cm)"
.....inak celkom možné, že im tá palba vadí. Koľko Ti tam toho teraz svieti? Svietia aj kvetové, alebo iba rastové COBky???
L1st3r
S těma listama je to normální. Už jsem ti to psal já nebo někdo jinej. Podle mě záleží jak jsou řízky velké, na menších je to asi víc vidět, protože nemají tolik zásob a tvorba kořenů stojí živiny, které jsou v listech. Můžeš doplnit živiny postřikem, ale prej to zpomalí tvorbu kořenů. Pokud vyloženě neuvadají tak je to cajk. Stejně většina těch listů půjde pryč po tom co to obraší.
Buď v klidu, kdybys viděl jak jsem dopizdil selekci, by ses z toho p....l :D .
Ani nemám odvahu dělat jakejkoliv report .
Mám obavy jestli nebudu muset začít od začátku a až to elanius uvidí, tak mě možná další semínka ani nepošle :D .
Pítr90
Medi, také pravidelně sleduji 😉 Tvůj pokus mě prijde zajímavý a svym způsobem pokrokový. Dyt jsi první, kdo zkouší hnojit chcankama 😉 nevzdávej to 😉 a řízků se neboj, fakt je to jednoduchý. Rockwool, pár kapek kořeňáku, stimulátor a jedééém. Do tepla, vlhka a za 10-14 dní máš kořínky. Držím palce

Edit: dávám řízky do kostiček 2*2*4, větší by podle mě dýl prorůstaly. Koupil jsem pár 4*4*4 a z každý udělám 4 ks 😉

Madical-Strains
Jasse- Ok, beru na vedomi ze to sleduje vice jak jeden par lidi .
No, ja to porovnaval s mymi dvema predeslymi vlakny s TD a SSK.

Odo-Ted jeste zatim svitim 160W jen rustovym osvetlenim-18/6.

L1st3r- No ja koukal na youtube na zeleneho muze jak se maji sravne delat klony , no a on to ma krasne zeleny od zacatku do konce tak podle toho to posuzuju a klony jsem vyhodil kdyz uz ta zluta sla do hneda.

Pítr90- Ne, ne , nic nevzdavam a samozrejme v testu dal pokracuju.
Ale ty klony me uplne deprimuji kdyz vsude ctu jak je to lehke je zakorenit a zrovna tak snadna vec me proste nejde.

Jinak diky vsem za podporu.

Denne piju po ranu odstavnenou bio-zeleninu , jim zdrave a nepiju ted zadne sracky (cola,red-bull atd.) aby chcanky byly co nejkvalitnejsi a jako hnojivo co nejhodnotnejsi.
Bitir
Medi, rw napufruj na ph5.8 . Ja to jeste prolil roztokem s biocanna rhyzotonic . Cca za 3 dny dny sem to zalil znova rhyzotonicem. Asi 1x za dva dny dostaly postrik taky rhyzotonic. Za 8 dnu koreny venku.

Dalsi postup klonu uplne stejnej , cca 10 dnu a sou venku.

Pred tim sem to zkousel v jiffy tablete a trvalo to 16 dnu s tim ze to byly mrzaci koreny, az po presazeni do substratu se rozjely.

Pouzivam stimulax 1 .
Nejsem zadnej profik, delal sem poprve pod zarovkou s tesca 18 nebo 21W ted nevim 6500k. A na klid to nasviti 70 klonu . Svitim 24/7 .
Divam se ze to korenis v kelimkach , podle me v substratu ten klon nema dostupnost k vide tak jak v rw . Ta si drzi vodu lip a kdyz vyschne ,nesmrskne se . Pro zacatecnika je urcite snazsi jit do rw kostky.
Madical-Strains
Bitir- Mam stimulax 3 -gel .

RW kostky musim koupit, podivam se v Tescu po nejake led -zarovce na rostliny. Na klony by melo byt studene bile svetlo , ze?
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains
Bitir- Mam stimulax 3 -gel .

RW kostky musim koupit, podivam se v Tescu po nejake led -zarovce na rostliny. Na klony by melo byt studene bile svetlo , ze?


Mělo by být 😉 propagátor má tuším 9500k, klasická studená bílá ( růst ) má 6500k, ale já jako správnej anarchista jsem si do prckárny nandal úsporky 4000k a řízky pod tím jdou normálně. Ono to s tím světlem nebude tak horký, hlavně aby nějaký bylo. Spíš je důležité teplo
Bitir
Medi, ja zatim sklizim uspech s uspornou zarovkou znacky tesco 6500k :D. Vyser se na ledky ,je to zbytecne drahy.
Mel sem to doma pod stolem a sam sem se divil jak je to snadny v rw se stalou teplotou. Ta byla 23 az 24° . Zaklad je ale brat rizky ze zdrave rostliny , pak to musi jit samo.
Jinak hodne lidi sviti 24/7 kvuli teplote , mas tam v podstate porad stejnou teplotu a neresis nic.
Na propagator a jiny nesmysly se vykasli.
Me byl doporucenej praskovej, udajne ma drzet lip na stonku a nestika nebo co , ale rekl bych ze to uspesne jde i bez nejakyho stimulaxu.
Jak udelas prvni rizek, reknes si zes v tom hledal zbytecne vedu.
odo
Madi: Zelený muž klony dával pod kombináciou trubic - teplá a studená biela.
Madical-Strains
Odo- Jo mas pravdu Ja na ty zarivky koukal ale cela lampa je pro me dost draha.

Bitir- Ok, poohlednu se tedy po zarovce v tescu ale napis mi prosim te jaka konkretne to byla presne zarovka.
Odkaz by byl skvelej. Protoze tam me uz nikdo asi neporadi.
Ale potreboval bych takovou zarovku pod kterou bych mohl udrzovat nekde mimo box alespon nejakou malou matku. Nechce se mi stale vyhazovat prachy ktery nemam za semena.

30w asi nebude na malou matku stacit, nebo ano?
Pítr90
citace:
Původní příspěvek od Madical-Strains

30w asi nebude na malou matku stacit, nebo ano?


Já tam mám 4*27w, na prostor 50*40 a myslím, že by i dvě stačily
Bitir
Tak jako 30w je docela bida, kdyz uz, seskladal bych si svetlo aspon 80w , to by mohlo snad stacit .
Nerikam, poroste i pod 18w ,ale taky tam bude vypadat.
Tu zarovku nespletes , je to cool white 6500k , je jedno jestli philips nebo tesco. Ale delaji i cool white 4100k tak at to nespletes.
Koupis si jakejkoliv kabel , objimku tusim e27 ,zapojis a svitis.
Bo si muzes koupit nejaky stinitko treba ze zverimexu a nasroububivat to tam. Ja to tak mam ,ale to stinitko stoji 500kc.
Na druhou stranu osviti ze 30cm plochu 25x 65 . Coz na klony bohate staci.
Jinak rozdil mezi 30w a 150w do matkarny je mesicne v desetikorunach ,takze bych to nijak neresil a dopral jim svetlo.
Nevim jaky mas moznosti ,ale lepsi by byly trubicovy zarivky ,takova ta bedna co byla ve skolach , beztak se to da sehnat za par korun a je to takova ktajni nouze na svetlo do matkarny bych rekl. Navic je to fakt levny a i ty tribice stoji par korun oproti ten nesmyslum z growshopu za tisice.
Madical-Strains
Jo,jo ,tak moc dik kluci, zkusim se po necem poohlednout.
Pítr90
Zkus třeba: http://www.svetzarovek.eu/k-19/svit...20nejlevnějšího
L1st3r
Co se týče tech usporek, pod dvěma 14W ti pojedou úplně na pohodu i dvě maminy. Mel jsem to tak a úplně na klid. Ideálně ten boxik vytapetovat diamantovkou a nebo prostě natřít bílou barvou. Vše v rámci par korun.
Madical-Strains
Dnes jsem zacal otuzovat a vyndavat i ty cervene papriky ven na okno protoze zacinaji se jim asi delat kvety ,zelene sisticky. (Nikdy jsem to ale na vlastni oci nevidel jak to vypada na zivo)

Dnes hnojeno vse urinou.

Rajce od kamose uz v pomeru 1:10 jelikoz je stale svetlejsi nez ostatni rajcata.
SSK-papriky, rajcata RO-1:15, PH-6,4


L1st3r- a pod jednou 30w by jedna mala mamina taky mohla byt?
2x14w a 1x30w me pripada podobne.

Pítr90-Pak na to juknu az prijdu vecer domu.
L1st3r
Určitě, nevidím v tom problém. Čím víc světla tím líp :), já měl ty úsporky dvě, aby byl pokrytej víc prostor (cca 70x35xv80). Byly pod tím dvě takový takový kytí http://grower.cz/forum/showthread.p...792#post1189792 a poošmikání, tam byl ještě prostor pro šnicle.
Bitir
No jo , ale jak dlouho ti ta matka vydrzi v takove fazy ? Ta kytka porad roste a vetvi se .
K tomu bude potreba to hodne protrhavat az bude za matka stara, jako nevim, nemam stim zkusenosti ,ale 30w je strasne malo a matka nebude ani vitalni atd. Jde o zdravu rostliny , vic svetla =zdravejsi kytka.
L1st3r
No nevím, měl jsem je tam chvíly, ale vypadaly asi nejzdravěj za celou dobu. Větví se to krásně, nijak se to nevytahuje. Možná jsem se měl na celý vero vysrat a koupit jen zářivky, levnější a funguje to. Mluvíme o malé kytce, cca 30-40cm a na tu to musí stačit.
Bitir
Jo , na malou kytku urcite, ale pokud si bude medical brat cca 10 rizku co 3 mesice ,bude muset prorwzavat, ta kytka nevydrzi celou dobu 30cm ,to pak musi dostat extra peci aby byla tak mala a to podle.me neni dobre ji stresovat zbytecnym strihanim a slabym svetlem. Neznam nikoho kdo by drzel rok starou kytku kolem 40cm, jedine kdyby byla rozvetvena ve stylu scrog ci tak neco.

Do matkarny bude kompromis kvalita svetla a cena asi 250w mh vybojka. Ale je blbost na to svitit 250w kdyz jede kvet s 240w :D .
L1st3r
Tož z toho udělat pěknou bonzaj a prostě jednou ročně prerezat. Očividně dle diskuzi to nedegraduje a když tak neznatelne. Za pokus to stoji, když to nepůjde, hold snicle kupovat a nebo ze semen. Já si myslím ze to půjde a bude to OK. ;)
Jde o jednu matku a Madic je hracicka, tak může vesele ohýbat a pěkně si ji natvarovat dle potřeb. Někde jsem četl, ze na malou matku je minimum 40W, tak ma hold 30, může ještě jednu usporku dokoupit :D.
Madical-Strains
Ty dva predesle nezdary s klony me docela dost srazily sebevedomi, uz se mi o tom dnes v noci i zdal sen.
Myslim ze me prilis verite , vy se tu bavite tak jako by to bylo zcela samozrejme ze se me ty klony nakonec podari zakorenit ale ja si tak uz jisty vubec nejsem.
Uz me odchazi dalsi klon a i malinka matka je pro me zase o krok dal. (zvbyva uz jen jeden klon)

To klonovani me pripada vazne docela tezke a slozite, je to pro me ta nejtezsi a nejkomplikovanejsi vec (ale zaroven i vyzva) a mozna se mi to ani vubec nepodari a na matku budu muset nakonec uplne zapomenout.

Koukal jsem dnes rano na SSK a jesli jsem se neprekoukl tak se zacinaji na nem rysovat dalsi 4 klony.
Prvdepodobne uz v pondeli se do toho znovu pustim.
Tentokrat zkusim byt maximalne pozitivni a nebudu si pripoustet ze by klony nemusely zase zakorenit a uvidime jesli to zmeni vysledek meho snazeni.

Uvedomil jsem si ze mam usporku v lampicce ale ta asi stacit na klony nebude.
odo
Čo máš proti tým 2 klonom v pohári? Podľa mňa ešte nie sú rozbehnuté - to je všetko! To spektrum by som doplnil o ďalšiu lampu so studenou bielou - 5000, 6500. alebo 9500 K Klony môžeš aj vraziť spať do stanu k paradajkám na 18 hod periodu
Pítr90
Zdary, včera jsem zas řezal a speciálně pro tebe jsem krok za krokem fotil 😉 odpoledne přidám do svého threadu i s návodem.
Ty dva, jak píše i odo, nejsou ještě zakořeněné, dej jim čas. Já své první řízky z netrpělivosti po týdnu vypreparoval z kostiček, abych se koukl na kořeny, žádné nebyli 😁😁 tak jsem je zas obalil v kořeňáku, napichal zpět a do dalšího týdne už kořínky byly 😉.

A ta tvoje úsporka je 2700k, teplá bílá, ta není vhodná. Musí být 6500k, nebo víc. ( U mě teda funguje i 4100k )
Madical-Strains
Odo-No prave ze nejsou ani rozbehnute a uz hnednou listy, takove jsem pred tim vyhodil a koukal jsem se a nemely zadny korinek.
Klony byly 2x ve stanu s paprikama ale nevim jesli jim nevadi tak silne svetlo,proto resim tu zarovku.


Pítr90- To si hodny urcite si to prectu .
No prave ,nezakorenenej a jeste k tomu jak hnusne vypada, hhnedy spicky ,zkratka na vyhozeni.
Na ty klony u tebe urcite kouknu a zkusim se z toho poucit.


;)
Madical-Strains
Tak mam pujcenou led zarovku 30w primo na klony, takze jeste jeden a ted uz na definitivne na 100% posledni pokus.

4.ks. klony cca 17 cm , RW ,stimulax 3,root-juice, 5,5 PH, parnicek.
Bohuzel me pri foceni vypadl fotak z ruky takze je to v hajzlu.
:-(
Madical-Strains
Dnes hnojeno vse zase chcankama,ted uz tak pojedu az do konce pokud se nezacne neco kazit.

Rajce od kamose uz v pomeru 1:10 trosicku zacina mit konecne tmavsi odstin zelene.
SSK-papriky, rajcata RO-1:10, PH-6,4
Madical-Strains
Takze fotak opraven sikovnym sousedem. :-)

Akorat jsem musel des rano zkratit klony a predelat je jelikoz me soused tvrdil ze jsou klony moc velke vuci tem malinkym RW kostickam.

Vubec soused nepoznal (ja mu nic nerekl) ze hnojim uz pres tyden vsechno chcankama. Naoak ptal jake pouzivam hnojivo tak jsem mu trosicku zalhal ze Biobizzem jelikoz potrebuji aby ode me ochutnal rajcatko a jak ho znam kdybych rekl pravdu tak by se do nej s chuti zrejme nezakousl.

Ty stary klony jsem vyndal z hliny abych se podival jesli maji korinky a presadil jsem je take do RW asi jsem jim tim zpusobil mensi sok ale pocitam ze stejne neprezijou ten jeden nemel nic a ten druhy mel jeden dlouhy vlasek korinku ale cerneho. (ne bile) i kdyz mohl byt spinavy od hliny.

Posledni fotka z dnes rana zkracene klony.
K novym klonum jsem uz nedaval korenak jen stimulax 3 a az uvidim nejaky naznak korinku tak zacnu pridavat ten Root-Juice.
Madical-Strains
Vse je nadherne zelene vcetne rajcat az na par drobnych kazu na listech ale ty pricitam outdoorovemu prostradi.
Obcas nacapu nejakou tu malou
tmavou musku jak se snazi vpravit sosak do stonku rajcete.

Takto vypada SSK po naklonovani a ohybani techniky "Main-Lining" ,vim ze ted to vypada hnusne ale do zitrka nejpozdeji do dvou dnu se to krasne postavi. Ted jsou tam zatim 4 hlavni vrcholky a nebude to mit zadne spodni vetve,jen same vrcholy.
Planuji nejmene 8 ,mozna i 16 podle toho jak budou rychle korenit klony.
Madical-Strains
Soused si bohuzel prisel s omluvou pro tu zarovku na klony, pry ji nutne zase potrebuje, tak moje chudinky klony skoncily zase nakonec pod 160w COB-LED v boxu.
Uz asi zadnou kupovat nebudu protoze stridani a presouvani klonu stale sem a tam pod ruzne druhy osvetleni a jine misto by jim mohlo zpusobit stres. Krome toho kdyz se mi klony zase nepovedou tak bych ji kupoval stejne zbytecne.
Madical-Strains
Pokracovani testu Konopny kokosovy panensky olej a jeho zdravotni ucinky obzvlaste na likvidaci bolesti.

Puvodne jsem dal na 200g kokosoveho oleje jen 5 g NE-dekarboxylovanych kvetu kvetu SSK a louhoval jsem za priblizne teploty 95C hodinu.

Vysledny cinek- 1 mll oleje -Nebyl citit zadny psychoaktivni ucinek.
Bolest zanetu v zubu jednoho souseda zazehnana az po dlouhych 2 hodinach utrpeni.
Zduraznuji ze mu pred tim nepomahal ani prasek na zuby!

Tak jsem se rozhodl dnes pridat dalsich 5g kvetu.
Tentokrat jsem dekarboxyloval jednu minutu (nechci psychoaktivni ucinek, nebo jen velmi mirny)
Budu louhovat stejnym zpusobem 2,5h.

Verim ze ucinky budou ted mnohem rychlejsi jako treba u caje kde nastava uleva od bolesti uz behem 5-10 min a doufam ze nebudou citit zadne psychoaktivni ucinky.

Vysledek zverejnim az vyzkousim.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma