Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Konvenční Zahrádky

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 7 
TEST- Hnojení lidskou močí .....(rajcata,papriky,okurky na okne ,vychodni strana). - Klikni zde pro originální téma
L1st3r
Ty na tom nemáš oplachovej ventil? Jinak nemyslím si, že by v tom měl být problém, pokud napouštíš často. Mícháš to s obyč vodou z kohoutku?
Madical-Strains
Nemam zadny oplachovej ventil.
Ale mezi temi mymi pesty byal par mesicu pauza tak to stalo.

Micham presne napul s kohoutkovou.
Madical-Strains
Zkusim tak tyden dva zalivat jen kohoutkovou a uvidim jesli to pomaha.
Myslim si ze se tam urcite musi hromadit bakterie.
odo
Domnievam sa, že v tej vode také patogény, čo vplývajú na pest nebudú. Osobne zalievam dažďovkou zo sudu pri baráku a problém s tým nemám. Ak zaleješ tvrdou vodou z kohútika, tak ten systém ešte viac rozhodíš a budeš riešiť ďalšie problémy.
Si hrozne netrpezlivý. Tým koreňom chvíĺu potrvá, kým sa zotavia po šokoch a trochu zregenerujú. Až potom budú schopné reagovať na ďalšie zásahy.
odo
Zelenymuz-"Moje kyti jsem hnojí 1:10 moci a prave to bylo znat v chuti, ale nespalil jsem to" - můžeš toto nejako vysvetliť podrobnejšie? Bol tam nejaký problém s chuťou, alebo bola tá chuť akože výraznejšia z organiky, nebodaj bola chuť slabá-mdlá?
Madical-Strains
Ok, Odo, dam tomu tedy jeste cas aby se to zpamatovalo samo.

Odo, na paprikach nebyla zadna pachut chcanek, vubec nebylo poznat na chuti ze to bylo hnojneny chcankama , naopak ,komu sem dal ochutnat tak tvrdil ze chutnejsi a stavnatejsi papriky neochutnal.
Samozrejme by se to melo flushovat jako u vsech hnojiv cca 14 dni.
Dokonce ani v boxu neni zadny ani naznak zapachu podobajici se tomu jako kdyz jdes kolem pruchodu a citis ze tam bezdomovci chcijou.

Evidentne v hline se ta moc vstreba a rozlozi na ziviny driv nez by se ta moc mohla zacit kazit a smrdet. Moc zacne smrdet az kdyz se tam rozmnozi ty spatne bakterie.

Po flushingu neverim ze by to mohlo mit pachut chcanek.
Neboj Odo, jesli sklidim tak podam report jak to opravdu je.

Dokonce ani nesmrdi ta sklenice do ktery od rana ten den co hnojim chciju.
Na zachode mam tmu a hned to uzavru tu sklenici aby tam bylo co nejmene cerstveho vzduchu.
Po hnojeni sklenici vydesinfikuju pro dalsi pouziti Hypermanganem a pak jeste octem a poradne ji vymeju cistou vodou.
Chcanky nejsou ve skenici dele nez cca 12 hodin.
Madical-Strains
Dnes jsem hnojil 1:10, stale s RO vodou.
PH od posledni zalivky je stejna -6,8 (Whormhumus trochu zvysil)
EC- ale kleslo z 1,7 na 1,4 ! Cemuz vubec nerozumim. Pokud kytky zloutnou tak si berou ziviny z listu ,proc tedy klesa EC?
Spis bych ocekaval ze EC bude mirne stoupat.

Kytky stale zloutnou jako svine, zamerne je neodstranuji abych to mohl nafotit a vy lepe posoudit.
odo
To Ec si meral na vstupe, alebo na výstupe z kvetináča?
Inak, môžeš mať aj menej koncentrované chcanky - záleží od pitného režimu a milion iných veci. 1,4 na vstupe do kvetináča sa mi v kvete zdá dosť málo. Ak si mal pôvodne 1,7 a teraz iba 1,4 tak to je jasne nedožvivené a pravdepodobne dôvodom toho žltnutia. Pridal by som na koncentrácii, čiže riedil by som to menej s vodou. Ten oplach zalievkou na wormhumus na povrchu evidentne nestačí. Si v období nákvetu. čo je obdobie, keď sú rastliny najviac hladné.
Madical-Strains
To EC jsem meril samozrejme na vytoku.
Takze pridat trochu na sile, jesli sem te dobre pochopil.
Bitir
Moc bych tomu ec neveril , wormhumus jsi dal na povrch, staci podruhe pri mereni zalit trochu jinak a ty ziviny su uvolni taky uplne jinak , nehlede na to ze jedes organiku.
Vem si ze kdyz jedes superpudu ,taky musis prihnojovat act .
Byt tebou ,tak to nejak resim ,protoze uz ted ocividne muzes prohlasit ze ti to nevyslo podle predstav, tak si aspon zachran kytky a 2 mesice sviceni a vyser se na nejakej test.
Madical-Strains
Bitire, mas na mysli koupit Biobizz a zacit hnojit poradne tim?

Ja zkusim jeste teda posledni moznost podle Oda (dam tomu jeste tyden) a to jeste prisolit chcanky na 1:8 az 1:7 a pokud ani to nepomuze vyseru se teda na ten test a koupim ten Biobiizz grow a Bloom a zacnu hnojit tim.
L1st3r
Ještě na tebe mám dotaz, davas čistou RO a nebo to redis? Čistá RO dost dobře nefunguje, já osobně to redim pul na pul a EC je 0.4. I kdyby ta moc na květ nefungovala i tak je to dobrej výsledek, pokud dochází pouze k žloutnutí, chybí dusík a i kdybys mel koupit třeba biobizz s tím, ze jej jednou za cas použijes, tak je to dle mého názoru výhodné. Jak píše Bitir, vyser se na to, aby byl test stopro a zavčas to dokrm, at se zbytečně neochudis o slusnej výsledek. Přeji hodně zdaru.
Bitir
Presne tak to myslim , diky chcanim bys usetril treba 75% hnojiv , ale na oplatku bys mel zdravy kytky.
Ja si td zkousim delat mix pudy z komercnich sypkych hnojiv , jento celkem silny ,ale stejne budu dokrmovat biocanna flores .
Podle me jim nechybi jen dusik ,ale hodne stopovych prvku ,ktery sidis cistou osmotickou vodou ,protoze to mnozstvi ta puda ani chcanky podle.me nemaj.
Vetsina problemu vzdycky nastane po prepnuti kdy kytka potrebuje nejvic vyrovnany hnojiva aby jela jak ma , nanestesti tobe staly v ceste jste smunice ,takze tezko soudit.
Madical-Strains
L1st3r- RO redim presne podle doporuceni tedy 50/50 .

Bitir- Ty smutnice by tomu stejne daly zabrat at hnojis jakymkoliv hnojivem. Ja to bohuzel domrdal tim hypermanganem a tim ze ten boj s nima trval tak dlouho ,vzdyt jsem s nima bojoval 5-6 tydnu nez na ne neco poradne zabralo.

Jeste tomu dam tech 10 dni ,dam pomer 1:7 a uvidim, do tydne by se to melo projevit.
Kdyz to nepomuze za 10 dni beru duchod tak koupim ten Biobizz a zacnu hnojit normalne.

Tak diky kluci .
odo
Riešiť EC na výstupe v tomto prípade je naozaj nezmysel, ale jasne to ukazuje, že kytky žerú, sú hladné a im chutná...
:-)stopové prvky...atď..fakt sa to ťažko posudzuje, nikto to tu ešte takto nešiel a v podmienkach bez serioznych analýz to je naozaj ťažke.
Každopádne si obetoval dosť a zaslúžiš si nejaké klony, alebo materiál od členov, čo sú nablízku...
Osobne si myslím, že ak to aj dáš dohromady, tak výsledok bude celkom iný, ako v predošlom peste, kde si šiel odskúšanú a v podstate overenú techniku hnojenia.
Je to na Tebe!...v podstate ide o Tvoj čas a kW spálenej energie. Pochybujem, že vačšina growerov tu na G začne teraz masívne čurať do kvetináčov. Za mňa veľké + za test a odvahu skúšať nové veci. Osobne si myslím, že práve takéto testovanie a skúšanie posúva growing dopredu a preto toto vlákno sledujem a robím aj vlastné Odopokusy :-) Chce to fakt gule a trpezlivosť.

L1st3r - myslím, že mix vody na 0,4 je dosť vysoko. Pri rastových hodnotách okolo 1,4 - 1,7 to je sakra rozdiel vo výžive oproti hodnote 0,1 na vstupe - v hydre to spraví riadny rozdiel v raste. Samozrejme to fungovať bude, ale my sa predsa snažíme o dokonalosť...:-) Ja riedim 1:5
Madical-Strains
23.DEN 12/12
Jak vidite , listy vypadaji priserne! Kvitka jsou mala !
Ale nedavam to do souvislosti s hnojivem ale se smutnicema a tim ze vcas nezareaguji na urcity problem.
Zkuste si tu fotku stahnout do pc a zvetsit aby byly poradne videt detaily.

Ja resim PH i EC na vystupu abych prave zjistil jesli treba nestoupa PH nebo abych treba odhalil jesli kytky vubec zerou kvuli okousanym korinkum, akorat jsem si nejak neuvedomil i kdyz jsem to mel primo pred ocima ze jim davam nedostatecne krmiva.
Asi proto ze v tech clancich o hnojeni urinou je uveden maximalni pomer je 1:10 ! Coz bude asi nesmysl a zrejme to bude individualni dle stravy,pitneho rezimu atd.

Klony mi uz nekdo nabizel, myslim Bitir? Uz nevim, jsem sklerotik ,musel bych prohledat PM.
Ale Jedno vim jiste a vidim to na te matce, kytky ze semene jsou proste mnohem odolnejsi vuci vsemu zlemu nez napriklad klony. Ty klony me nejak moc nechytly za srdce , takze s nejvetsi pravdepodobnosti koupim zase osvedcena semena od Sensi.

Opravdu hladove kytky zloutnou od spicek?
Madical-Strains
Dnes vecer hnojeni -pomer 1:7 a jsem pripraven jeste pritvrdit v pripade nutnosti az na 1:5.

PH- zalivky- 6,7 EC zalivky-1,8

Jsem zvedav co to ted udela.

Cca 200 zlutych listu jsem byl nucen dnes otrhal z duvodu abych poznal jesli listy budou zloutout dal nebo ze zloutnuti zastavi.

Nasel jsem na youtube kytky v kvetu ve 21.dnu a mel je stejne male jako ja a ve finale naboptnaly do klasicke velikosti, tak snad to tak dopadne i u me.;)
L1st3r
Odo- čau, pokud ti to funguje OK, ale já mel celkem velký deficity Ca a to třeba JidB ma vápníku relativně dost. Záleží i na genetice, ale s vápníkem jsem mel prostě vždycky problémy a ředěním 1:1 to vyřešilo.
Madical-Strains
Co byste udelali na mem miste v me situaci?
Prodlouzili o tyden-dva dobu kvetu nebo se striktne ridli podle zabarveni trichomu at je kvet velky jak chce? Asi ty trichomy,ze jo?
Madical-Strains
Podle trichomu teda ? Nebo prodlouzit kvet alespon o tyden?
odo
riad sa trichomami!
Bitir
Podle situace, jeste ani nevime jestli se do te faze dostanes :D .
Klony sou podle me stejny jak rostliny ze semen, az na par vyjimek, ale pokid mas zdravej klon , tak vali jak cert.
Jasny ze matka bude odolnejsi kdyz je o nejakej ten mesic starsi.
Madical-Strains
Ok, budu se ridit trichomy.

No hele Bitire ............jak nevis jesi se do te faze dostanu ? :D
Furt me tu zduraznujete abych byl pozitivni. Tak sem pozitivni! (obcas):D
Bitir
Sak si delam prdel, ja jen ze ses sotva vylizal z problemu a uz chces sklizet .
Kazdopadne musis byt nad veci a nestresovat .
Madical-Strains
To se lehko rika.... nestresovat se
Ted kdyz nevidim zadne zlute listy a vidim ze kvety trchu znatelne bobtnaji , jsem zas plny optimismu ale kdo vi jak to bude vypadat za 4-5 dni kdy mozna zase opetovne zacnou zloutnout hromadne listy.

Tady posilam detailni pohled na par kvitku ze 3 ruznych kytek.
Bitir
Nerekl bych, ten superskunk je ale celkem zravej ,tak bych si daval bacha ,pri nejakym dalsim blednuti pridej vermikompost. Ale ne uz co udavaji, staci treba 2 deci ,podle toho jak budes daleko.
Madical-Strains
No uplne zdravej SSk asi nebude kdyz uz mesic zloutne ale vzhledem k okolnostem se mi zda vic nez uspokojivy , na to co prodelal.
Zda se mi to docela nadejne.

OK, pridam Worm-humus pri dalsim blednuti, diky.
Bitir
Psal sem ze je zravej "nenazranranej" a ne zdravej :D
Madical-Strains
Jo aha....uz tomu rozumim, spatne jsem to precetl.
Ty jsi napsal .... Nerekl bych ze ten SSk je ale celkem zravej. A ja to cetl ze neni zdravej. :frog:
Aspon jsem se tomu dnes rano zasmal.


Muzu ti rict ze je docela zravej.
Dnes rano jsem kontroloval korinky a lehoucce jsem kytku povytahl a uz se objevuji na par mistech nove korinky, tak to je snad na dobre ceste. :)
Bitir
Spatne sem to napsal , bylo to nerekl bych a carka :D .
Melonto byt, nerekl bych ze ti to za 4 dny bude zloutnout , ale bacha pac ss je celkem nenazranej ,tak bude chtit trochu prihnojit .
Ja kdyz hnojim vermikem na povrch ,tak mam vzdy za chvili prorostlej celej vrsek korenama, dneska ti to vyfotim jestli se k tomu dostanu.
Madical-Strains
Jo ,nafot , budu rad.:)

Napadl me jeste dalsi experiment ale uz ho asi nebudu dokumentovat ve vlakne.

Vyhodit uplne kvetinace a substrat s wormhumusem dat do zednicke vany ,pridat spoustu tech spravnych zizal asi kalifornskych a uz jen malinko dohnojovat chcankama. Zajimalo by me jesli ty zizaly by mohly byt v kokosu s wormhumusem nebo jesli by musela byt primo hlina.
Bitir
Cus, kokos muze byt , ale vermik neni vsemocnej ,s timnti moc.neporadim pac to nejedu a sam sem v ramci testovani tohoto vseho, jen sbitam info od vsech ostatnich lidi.
Tady mas foto jak koreny vali ve vermiku, jde to blbe videt ,ale prece jen neco.
Bitir
Jinak jeste k tomu tvymu pokusu , zizaly sou ti tam na prd ,protoze zerou co jim hodis a jelikiz by nemeli co zrat ,tak nevim jak dlouho bys je tam mel a takova mrtva zizala zaparena v substratu smrdi jak bezdomovec.
Kazdopadne byt tebou, udelam si nejakej mix ,kup hotovou pudu a smichej ji jeste s kompostem nejakym farmarskym nebo konskym ,nech odlezet a pak zkus chcani.
Podle.me to.fungovat muze ,ale potrebujes porad nejakej zaklad pudy . Pak uz je jen otazka jestli ty chcanky budou potreba :D
Madical-Strains
Jak je mozny ze ty korinky u tebe lezou uplne na povrch na svetlo ,normalne se korinky maji svetlu preci vyhybat.
To jsem zvedav jesli i u me vylezou na povrch.
A kdy tam wormhumus davas hend od zacatku? Nebo a z v prubehu rustu,kvetu?

Ja nelpim uplne na chcankach, jde mi o to najit vhodnou alternativu zdarma misto kupovaneho org.hnojiva s temi vsemi drahymi boostery .
Madical-Strains
27.den 12/12

Dnes hnojeni 1:7 EC a PH jsem uz na vytoku nemeril jelikoz uz ted davam jen obden ctvrt litru zalivky na kvetinac aby mely castejsi prijem zivin.

Tva prognoza se pomalu ale jiste naplnuje. Kvety jsou vazne az moc male a zacinam uz pochybovat ze to jeste poradne dozenou. Verim ze jeste malinko nabopnaji ale bude to asi fakt bida.
Teoreticky za 30 dni bych mel uz sklizet ,ta predstava me desi, dobre by bylo dat tomu cas aby kvety dorostly alespon do usokojive velikosti.
Treba se ta kytka sama prizpusobi a pocka se zabarvovanim trichomu ,preci musi citit jak na tom sama je.

Po 3 dnech zatim zadna znamka zloutnuti ale je jeste prilis brzo soudit, uvidi se za par dnu. Dve kyti jsou o trochu svetlejsi nez bych si pral, zkusim jim dat pomer 1:6 a pridat trosicku worm-humusu.

Bitire,takhle u me vypada povrch,zadne korinky ale kdyz bych povytahl kytku z kvetinace tak tam z boku uz korinky zacinaji.
Bitir
Medi, zadny boostery nepotrebujes , staci se koupit substrat a nejakej organicnej zaklad hnojel a nic vic.

Kdyz prorustaly tak byly na pobvrchu ale za chvili uschly, rohle je lehce odhrebanej kompost a vyfouklej zbytek, kdybych to neohrabal, tak vidis jen kompost :D. Ty koreny sou hned pod povrchem.
Ja ho davam pri sazeni klonu , pak pri presazeni je smichanej s kokosem a pri prepnuti na povrch.
Ne vzdycky po 10% , ty smicham a pak treba 2 deci na povrch. Nebo podle potfeby.
odo
Bitir - po prepnutí na povrch by som zvolil možno toto:http://eshop.ekovermes.cz/agroverm/...-859404702.html
podľa mňa to má lepšie zloženie k fáze kvetu.
Bitir
Ja pouzivam guanokalong NPK 1,10,1 . Fosforu je tam na rozdavani :)
Madical-Strains
Jo, to vypada dobre ale mozna premyslim i o svem vermikompostu , ze bych si poridil nasadu kalifornskych zizal a mel je treba v koupelne nebo na hajzlu (kdyz uz zeru ovoce a zeleninu z biofamy tak by mely zizaly super-krmivo), udajne to nesmrdi ale moc se mi tomu nechce verit.
Ale nevim ,no, nechce se mi o to moc starat a pochybuju ze to nesmrdi.
Chcanky jsou mnohem easy.

Nebo namichat poradnou kvalitni organickou hlinu z kokosu whormhumusu a konskeho hnoje a prikrmovat jen trochu chcankama pokud by bylo vubec potreba.

Jo a ty zizaly v kvetinacich s kytkama mohou byt ale ne ne ty Kalifornske ,ty udajne zerou korinky a ne hnojaky ani zadne chycene v prirode.
Ty zizaly co mohou byt s kytkama indoor se jmenujou Red Wigglers.
Pochybuju ze je u nas v CR sezenu.
Naopak zalozeni domaciho vermikompostu se vyborne hodi Kalifornske zizaly, ty se daji u nas lehce sehnat.
Bitir
Kompost si klidne zaloz , me by to treba nebavilo :D . Ten mix bude urcite slibnejsi, konskej hnujnti da kde kdo ,nebo si ho za par kacek koupis , 40l pytel kolem 200kc. Nemluvim o granulich ,ale o hnoji .
Kokos 70l 300kc ,wermikompost treba biobizz nevim kolik,asi 400kc ? Nejakou raselinu, taky pytel 40l za 120kc , trochu perlitu a nejaky guano , na zkousku muzes treba prubnou i slepicince ,nevim v tom ti neporadim. Celkove se vlezes do 2 tisic i s guanem ,treba od guanokalong a to ti vydrzi na delsi dobu urcite . Je to levny a rekl bych ze kytky v tom povali ciste na vode . Co sem posledni dobou nasel mixy pudy ,tak v tom nevidim zadnou vedu. Horsi je ta superpuda ,ty se budes lisit akorat v tom ze si po kazdym kole. Nebo 2 kolech neco prihnojis N a P . Draslik muzes dodavat klidne v zalivce ,nebo kup od guanokalong palm tree ash , neni drahej a vydrzi dlouho , ja ho valim jen v zalivce ,100ml /L vody. Max 2x za pest.
A za ty prachy mas kolem 200l pudy.
Edit, dokonaly to neni ,ale rekl bych ze to poslouzi dobre , popripade si ze zbytku guana a wermiku muzes delat caje, ja uz treba bublu .
Madical-Strains
S horkosti v srdci musim konstatovat ze to stale zloutne a vubec nic nepomaha.
Dnes jsem hnojil pomerem 1:5 , a pridal jsem jeste trochu Whorm humusu do kazdeho kvetinace.

Pokud to nepomuze smirim se s tim ze to bude zloutnout az dokonce.
Ten Biobizz kupovat nebudu protoze jsem by v patek za znamym v botanicky zahrade ,bohuzel tam nebyl ale bylo mi receno jeho kolegou ze zpusob hnojeni nemam rozhodne uz menit ze by to nadelalo vice skody nez uzitku.

Pokud to pry neni spatne PH nebo nedostatecna koncentrace hnojeni tak za to mohou 100% ty smutnice , hodne ty koreny poskodily a kytky se pry nedostaly jeste ze stresu.
Pry jsem mel kliku ze vubec prezily a vykvetly.

Uz se tesim na dalsi kolo, priste snad uz konecne bezproblemove.
L1st3r
Čau nemyslím si, ze tím ze bys koupil nějaký hnojivo a doplnil tím živiny, narusis nějak schéma hnojení. Pokud vidim , ze me to žloutne, tak prostě sahnu po nějakým hnojivu co ma dostatek N a naleju to tam, ted se me u třech kytek objevil deficit Ca a tak jsem jim tam nalil calmag. Lepší vyřešit deficit než, si striktně stát za chcankama a nebo organikou na úkor vysledku. Marne jsem hledal vápník v obou složkách biosevie a tak jsem tam nalil minerální doplněk. Je to tvoje věc, ale já bych to řešil. GL
Madical-Strains
Jo, jo, deficit bych rad resil ale ceho je to teda deficit? Je to ale fakticky deficit?
Rostlina udajne take zloutne kdyz je ve stresu a teoreticky ji momentalne nic z zivin nezchazi a nemusi se z toho zpamatovat vubec.

Larvy smutnic poskodily koreny, to je fakt ! Pokud jsou poskozene koreny s nejvetsi pravdepodobnosti vznika nasledne hniloba korenu ,to je take fakt. Hniloba korenu ma priznaky na listech nezvratne zloutnuti.
To je podle nej duvod ale jen to jen odhad od boku, kdyz tu kytku nemuze videt.

AZ se za pul hodky rozsviti svetlo nafotim teda detaily par listu.
A snad na to spolecne prijdeme co kytkam zchazi.
Madical-Strains
Zloutnou listy vzdy od spicek v hornich a strednich patrech.
Spis me to pripada spalene nez z nedostatku nejakych zivin.
odo
Pokiaľ budeš naraz pridávať aj koncentráciu chcaniek a zároveň aj ten humus, tak to veru možno čoskoro spáliš. Poškodeným koreňom chvíľu trvá, kým sa zregenerujú a obnovia svoju činnosť,- to znamená, že začnú tlačiť živiny do rastliny. Tak pozor na to, aby si to zase neprehnal a neprismažil tie mladé korienky.
Madical-Strains
Dal jsem tam jen toho Whorm humusu zanedbatelne a pristi zalivku dam uz zase 1:7 a pokud bude furt zloutnout vratim se na 1:10.
Pítr90
Zdravím, nechci chytračit, ale ta " vosková " barva listů podle mě značí přebytek, přehnojení, ale u tebe s všemi tvými problémy těžko odhalit příčinu... Držím palce, ať to s aspoň nějakým výsledkem dojedeš
Madical-Strains
Jo , me se to taky zda uz ted spis prehnojeny nez nedohnojeny.
Protoze to furt nechtelo zrat ,zloultly zpocatku jen ty spodni listy , tak jsem furt pridaval (mezi tim dorostly korinky) az jsem to asi mozna trosicku prehnojil.
Ale EC je stale jeste ok.

Verim ze kdyby neprisly do toho ty smutnice a jeste na tak dloyhou dobu tak by to vypadalo docela jinak. Jeste ja blb organiku prolil hypermanganem, no to sem tomu nasadil korunu.

Vratim se teda k 1:10 a uvidime.
Diky Pitre ,doufam ze to uz nejak dojedu a snad vysledek nebude az tak uplne tragickej. Doufam ze kvety jeste trochu nabobtnaji.
L1st3r
Hele sorry, ale dle toho cos před tím popisoval, tak jsem myslel ze to bude N, ale az jsi nafotil ty listy, tak to na deficit fakt nevypadá. Taky mám ty listy takový voskový, je to hodně dusíku a nizsi vlhkost, akorát já je mám jen lehce smahly na koncích listu, toto bude asi další stadium prehnojeni a tak daleko jsem se ještě nedostal. Snad se s tím poperes a nebude to mít moc drasticky následky, já jdu bojovat se sviluskama.
Madical-Strains
Ne L1st3re, to je uplne v poradku, kdyz ste s Bitirem raily hnojit vic tak skutecne ty listy zloutly zespoda uplne jinak nez ted, ty dnesni fotky to je novinka az od dnesniho rana.

Vemte si ,larvy sezerou korinky, ja do toho zlikviduju jeste prospesne bakterie tim hypermanganem ale smutnice prezijou.
Pak jsem dal hned bakterie ktere moc nepomohly ,pak ty predatory hlistice teprve zabraly na ty kurvy, az pak dle rady Bitira jsem dal ten wormhumus a teprve az potom zrejme zacaly korinky dorustat a bakterie se zacaly poradne rozmnozovat. Jelikoz to zloutlo od spoda tak jsem pritvrdil v hnojeni.
No ted sice listy zase zloutnou od spicek z prehnojeni, takze ted jen uberu na klasickych 1:10 a predpokladam ze to uz bude ok.
Myslim ze jsme to nakonec s vasi pomoci dali do poradku.

Verim ze by se kvety mohly jeste zvetsit alespon do prijatene velikosti.
L1st3r
Já to ted nekompromisně vystrikal vermitecem, mám 30 dni do konce tak doufám, ze to bude v poho a ze to na ty svilusky konečně zabere.
Madical-Strains
Kdyztak predatory na svilusky.
Madical-Strains
29.DEN 12/12

Dnes vecer jen zalivka a vynecham uplne hnojeni aby kytky spotrebovaly ty prebytecne ziviny co tam maji navic.

To je hruza, takovyhle vysledek po mesici kvetu . :(
To uz asi moc nenaboptna. :(
Bitir
Uz ti to zdechlo ?
borecshot
Nač stahovat kalhoty když brod je ještě daleko...
Pořád máš minimálně 30dní květu před sebou
Ono se není ani čemu divit když tam neleješ super hnojiva enzymy pk a cukry
Prostě nemůžeš chtít výsledky srovnatelný s profi pěsty

Jinak si myslim že to vypadá dobře zřejmě ti ale 60 dní květu stačit nebude
Madical-Strains
Kdyby to uz zdechlo tak bych mel aspon klid a mohl bych v klidku rozjet dalsi kolo.
Uz 2x jsem vynechal hnojeni a listy zloutnou jako svine o 106 ,stale od spicek, je to k posrani. Tecou me tady u toho nervy a nemuzu z toho spat, mam takovou depku ze se v noci probouzim nekolikrat za noc ze spani.
Takhle vysilujici a unavnej pest mam poprvy, predtim nebylo nikdy nic tak tragickyho.
Kvety sou furt malinky, vubec nebobtnaji ,nezvetsuji se, premyslim ze to seknu a vyhazim, nemam k tomu daleko a vazne o tom premyslim.
Citim se uplne bezradny a budizknicemu.
Madical-Strains
32.DEN 12/12

Takhle to vypada aktualne.
Ty zlute listu uz nebudu otrhavat,odstranim je az sami odpadnou protoze by tam za chvili nezbyly zadne.

Zitra zacnu lehce hnojit zda se mi ze to zas trochu bledne.
Za ten tyden se mi nezda ze by se kvet zvetsil byt jen i minimetr.

Brok je vazne jeste prilis hodne daleko.:)
Madical-Strains
37 DEN 12/12

Uz je evidentni ze na vahu z toho bude tak maximalne bida.
Dofam ze to bude alespon fungovat zdravotne kdyz toho bude tak malo.

Vzhledem k tomu ze kvety jsou naprosto stale stejne a vubec nerostou a to doslova , tak to tipuji na takovych 20 g , mozna s velkym stetim maximalne neco k 50 g.

Flushing planuji cca az na 50 den kvetu a seknout to planuji v 60 az 65 dnu takze to bude priblizne o tyden delsi doba na kvetu nez posledne.
Samozrejme ze budu sledovat trichomy.


Edit:

Pro porovnani..... toto je kvet v 36.dnu z minuleho kola.
vyTretHi
Čau , kdesy sem čet , že Když liješ moč na pálky je dobré na zjemnení chuti dávať smotanu . Normálne ju pridaš do vody s hnojkou a upravis . Mám stým skúsenosti v out .a výsledný efekt je že po ususeny sú pálky ešte tvrdší a chuťovo sa pôjdeš zblázniť . Tak zatim ať roste .
Madical-Strains
Ja neleju moč na palky ale ke korenum.
To bych asi neriskoval.:)

Jinak paldy v minulem kole byly tvrdy skoro jak sutr.
vyTretHi
Ja mislel ku koreňom , omluva že som to blbé napsal. Tá smotana je super . Za pokus to predsa stojí . Doporučil by som to ku flushu posledné dva týždne k zberu .
Bitir
Muzu se zeptat proc presne po smetane ma konopi jemnejsi ,nebo lepsi chut a palice sou jako kameny ?
Pítr90
Jako nevím, ale když jsme kdysi na základce lili mlíko do kytek učitelce, tak to akorát tak po pár dnech děsně smrdělo 😁😁😁
Madical-Strains
No, ja myslim ze v tomhle kole uz jsem udelal s kytkama hodne experimentu a moc se mi to nevyplatilo, radeji se uz budu drzet pri zemi a lit tam smetanu si radeji odpustim.:)
fikus37
Zdar madi, hele je to na pikacu, ale aspoň jsi tady udělal test a všichni tady můžou vidět, že to není ono hnojit chcankama. Možná že to byla ta havěť co jsi měl pořád a ty chcanky tomu taky moc nepridaly. Příští kolo jet nějaké bio hnojivo, třeba od Canny nebo jibd a uvidíš, že to bude dobrý.
vyTretHi
To robia tie bilkoviny + čo ja viem čo ešte smotana obsahuje , na oko to de taky poznat po 2-3 zalivkach , vidíš ako je vitalni , presne jako píše pitr drsné to taký smrdí , ja vám to ukážu v mim thraede . No taký súhlasím s madicalom . Nebyť tých svíň čo mu to napadli byli by to hezci .
Bitir
A nenapadlo te ze to smrdi ,protoze je to zkazeny, jako nerikam , je mozny ze bakterie nejaky slozky dovedou vyuzit ,ale pochybuju ze by to melo nejakej vliv na stavbu palic.
Nechci byt zlej , ale jak muzes nekomu doporucovat zalivat smetanou ,kdyz si mi odpovedel co ja viem co to jeste obsahuje ?
Az udelas par testu jestli tam je rozdil, tak neco doporucuj. ;)
Edit , aby sis nemyslel ze z tebe delam hlupaka , tak treba mliko ci redeny syrovátka se na kytky pouziva ,, kdyz jeste zila babicka , tak mixovala vyluhy z bylyn a pridavala i syrovatka , ze po tom lip kvetou ,ale nikdy mi nerekla proc.
Mluvim teda o pokojovych rostlinach.
fikus37
Pokud chceš něco sklidit, tak se vyser na všechny mlika, syrovátky, red buly, různé picoviny a používej hnojiva které jsou na to určené.
Bitir
Jako borec nebyl zase moc vedle co se tyce hnojeni.
Treba mliko ma nejaky makro prvky a stopovy prvky.
Treba fosfor draslik , tusim ze i siru ,nejaky magnesium ,ale hlavne je bohaty na vapnik ,kterej se podili na stavbe palic, proto mozna vidi nejaky zmeny .
Nehlede na to ze v tvym tele produkuje kyselinu mlecnou , tak by teoreticky mohla produkovat i v substratu, to by mohlo mit za nasledek stabilizace ph . Dal ma urcite nejakej ten cukr a celkobe muze byt prospesny pro bakterie.
Proto sem se ptal jestli vi jak to funguje a jak to ma otestovany.
odo
BITIR - bingo!
ak si pozriete toto:http://www.kleckashop.cz/nirvana-5-l-advanced-nutrients

okrem iného to obsahuje:"syrovátkový protein - rostlina ho využívá při enzymatických procesech místo aminokyselin cystein a tryptofan, ty se účastní kvetení a zůstávají uchovávány pro potřebu rostliny v tzv. L formě"
:-)
syrovátka sa vyrába z mlieka, mlieko obsahuje množstvo aminokyselín, minerálov...atď
takže podľa môjho názoru smotana môže mať vplyv na formovanie a štruktúru kvetov. Taktiež platia starými rodičmi praktizované metódy zalievania krvavou vodou po čistení masa, alebo zvyškami čiernej kávy, či melasou. Každá táto metóda vychádza zo skúseností predošlých generácii. My sa tomu dnes snažíme dať punc vedeckosti vysvetlením a syntetickým napodobňovaním toho, čo tu celé stáročia praktizovali naši predkovia. Samozrejme niektoré firmy to dokážu aj šikovne marketingovo predať a tváriť sa pri tom, že bohviečo vymysleli.
Množstvo dnešných agro-bio-eco metód vychádza práve z týchto princípov medzi ktoré patrí okrem iného aj Madiho chcanky. Uverejnená analýza by to potvrdila. Úprimne mi je ľuto, že to Madimu nevyšlo, ale nemyslím, že to je stratené.
MADI - ako aktuálne hnojíš? Skúsil by som pridať Hoštické slepačince, alebo niečo podobné v tekutom stave.
Madical-Strains
Mmentalne jsem ted znova 2x vynechval chcanky protoze to opetovne vykazovalo prehnojeni, zloutnutim od spicek listu. Premyslim ze pokud bych mel pokracovat se chcankama coz bych chtel (o tom to vlakno je) tak asi budu muset odstranit ten whormhumus co je na povrchu (ten uz svuj ucel pravdepodobne splnil) protoze evidentne chcanky a jeste ta vrstva whormhumusu uz je asi pro kytky prilis a ukazuji prehnojeni. I kdyz jsem hnojeni vynechal tak to stale zloutne od spicek.

Co teda myslite mam ten wormhumus odstranit a pokracovat pouze se chcankama?
Myslim ze horsi nez to je to byt uz asi nemuze ,kvety se urcite po chcankach jeste vice nescvrknou. S vahou jsem se uz smiril tak chci dojet to co jsem zacal.

Aktualni foto... Kvitka jsou malinkate ty nejvetsi tak nejak priblizne jak nehet u palce ty mensi jako nehet u malicku.
Madical-Strains
Na 100% si jisty uplne nejsem ale domnivam se ze ty chcanky nemaji nic spolecneho s velikosti kvetu.
Nejpravdepodobneji to bylo zpusobeno tou moji chybou s hypermanganem a jeste navic ta dlouho-dlouha doba co v hline prosperovaly ty larvy smutnic. Byly to zmutovane obrovske larvy ktere by se klidne mohly dat jako nastraha na hacek na chytani kapru.
Myslim ze tohle zpusobilo zakrneni a rust kvetu.
Na vlastni oci jsem videl jak vypadaly palice z indooru z hnojeni rostlin chcankama, byly jeste o neco mohutnejsi nez jsem mel ja v mem minulem kole s Biobizzem co jsem pouzival.
Takze jsem si skoro jisty ze chcanky s tim nebudou mit co delat.
Pítr90
Domnívám se, že chyba byla přepnutí při problémech. Asi by bylo lepší problémy vyřešit a až pak přepínat. Samotné chcanky by možná mohly i fungovat
Madical-Strains
Jo, jo presne tak , to mas docela pravdu, to byla dalsi moje chyba !
Kdyz uz ja sem tak nervozni vzhledem k vyvoji...napadeni smutnicemi a k tomu jak jsem douho svitil kvuli matce a klonum na rust, ze uz docela specham abychs timhle pestem byl konecne u konce a pak se vali dalsi chyby!

No jo , co se da ted uz delat, nic. Nejak to musim "zdarne" tohle kolo dojet a priste si musim davat vetsiho majzla a asi uz neexperimentovat, no.
vyTretHi
Ho tak jsem síce lajk no chlapi mi trochu dali za pravdu . Chtel bych vediet či ty chcanky dáko upravujes a kedy chciš ráno večer poobede . A kolík si toho vypil Když ideš chcat . A taký či meris ph chcanek
vyTretHi
Inak mislim že si dej bacha na wormuhumus pretože ten není zbavený baktérií a tie vytvárajú tie hovada v hline . Ja stim hnojil toto kolo celkom to šlo no za celý kolo jenom 3x . Rikam proto že kamoš mal ty svine v kvetináči ke konci tolik že keď som mu povedal nech to tam nelije on to jeste striekal i na listy. A bylo to poznať jako u tebe . Takže mislim že chcanky ok skôr je to wormkom .
odo
Madi - daj odkaz na ten zdarný pest chcankami...
Můj názor: Wormhumus podľa můjich skúseností nestačí na riadne palice. Preto som doporučoval tie slepačince bohaté na fosfor pričleniť k tým chcankám. Je to teraz komplikované, lebo Ti tam účinkuje wormhumus spolu s chcankami, ktoré leješ menej zriedené, takže prehnojenie je dosť možné. Nie je to ale evidentne prehnojené prvkami potrebnými ku kvetu.
Madical-Strains
Odo-Ty paldy co jsem videl na vlastni oci me ukazoval kamos kdyz jsem byl na chalupe.
On zadne vlakno o tom nepsal.
Nejake vlakno o hnojeni chcankama jsem si take na netu nasel ale to bych musel hledat, tak zkus dat do googlu nebo na youtube Urine Cannabis a urcite to snad najdes. Ja uz tu adresu nemam zafixovanou jelikoz jsem preinstalovaval windows.

vyTretHi- Jak presne hnojim uz mam ve vlakne uplne dopodrobna popsane.
Madical-Strains
Dneska jsem zjistil ze se kvety za ten posledni tyden nafoukly o jeden milimetr.
Mam z toho radost ,mozna ze se jeste trochu zvetsi nez bude kosa.
:)
Mozna bude i nad 50.
Madical-Strains
42.DEN 12/12

Tak se zda ze se trosicku paldicky nafukuji, malinko ale preci jen.

Pred 3 dny jsem odstranil Whormhumus a vymeniil za trochu hliny.

Dnes hnojeni chcankama 1:10 .
Madical-Strains
Ja vim, je to bida. :)
L1st3r
Člověk se s tím piplá a takový fiasko, to je na posrání. Snad se ti další kolo povede líp, určitě by sis to zasloužil.
Co máš v plánu na novej round?
Madical-Strains
Kdyby z toho bylo aspon kolem 100g tak bych ani tak moc znechucenej nebyl.
Ja z toho vinim castecne sebe, nemel jsem prepinat na kvet kdyz kyti mely problemy a nemel jsem davat ten hypermangan ,hlavni vinu na tom maji ty kurvy smutnice, za to vinim hlavne souseda.(priletly z okna z jeho rajcat)

Ja se stale domnivam ze ty chcanky sou proste dobry.
Chtel bych je jeste jednou zkusit abych se teda dozvedel jesli proste fungujou i v kvetu. Doufejme ze priste nechytnu uz zadny svine.
Koupim zase semena SSk od Sensi protoze ten matros co z toho je fakt pecka!
Asi pujdu do Canna cocos smichany s wormhumusem .
Hlinu uz nechci protoze neexistuje NE-predhnojena a musel bych zase cekat se chcankama mesic.

Takhle to vidim priblizne na pristi pest.
Bitir
Byt tebou , tak dam 5 kytek a na jedne udelam novej test se chcanim . Kdyby nahodou ,aspon budes neco mit z tech zbylých 4 kytek.
L1st3r
Každopádně bych pořídil nějaký hnojky, ať můžeš v případě potřeby zasáhnout. Ten vermikompost je fakt pecka, míchal jsem to s kokosem a perlitem na čerstvý prcky a fakt jim svědčí.
Pítr90
Zdravím, nedávno jsem ti chtěl napsat, jestli to nechceš zkusit znovu 😉 a jsem rád, že tě to napadlo samotného 😉
Jinak k tomu substrátu - skoro NEpředhnojený je přeci light mix
odo
Medi'! Stále hádžeš flintu do žita! Uvedom si, že to máš omeškané, takže až doladíš správne hnojenie, tak je tam potenciál. Skús nájsť info na hnojenie urinou v kvete....
Jednoducho to bude dozrievať neskůr a nemůžeš sa riadiť predošlým pestom.
podľa můjho názoru ale tie chcanky sú obsahom a zastúpením živín na riadne palice asi slabé. Si zober. že vačšina hnojív je rozdelená na rastové a kvetové a tie chcanky sú v podstate stále rovnaké. Zrovnávať to s iným hnojením nemá zmysel.
Madical-Strains
Odo- Ja tem kvetum dam samozrejme jeste cas poradne nabobtnat
Pripada mi ze se to prave rozjizdi ale muzu se mylit.

Pitr-jo ,to asi jo ale chci se vratit ke kokosu protoze nechi nic nechat nahode kvuli larvam a tak.

List3r- Hnojky muzu koupit do hodiny to neni problem ale nejradeji bych hnojil uplne gratis.

Bitir- No to by bylo asi nejrozumejsi ale kdyz budu mit doma hnojiva z kramu tak me to muze svadet a pri prvnim problemu zacnu hnojit vse Biobizzem a to prave nechci. Pokud se ukaze nakonec ze to jde i se chcankama tak bych u toho rad zustal.

Premyslel jsem ze bych dokrmoval kvet treba netopyrim guanem pokud by kvet potreboval dokrmit.

Jinak dam klicit vsech 10 semen, takze urcite pojedu vse co vyklici cca 8 ks.
Bitir
Sak chcani budea zkouset na jedne kytce, nebo na 3 treba. Jde o to ze muzes pozorovat rozdily live .
Ja to tak delam furt kdyz neco zkousim . Jedine v jednom kole.
Pítr90
A není to vlastně ta pointa - zkoušet!???? Dyť Nás to pěstování baví, ne? 😉Nikdo nikdy nic nezjistí, když to nezkusí 😉 Tímto díky Madimu za jeho pokus

Ps: doufám, že to dovedeš do !! zdárného konce !! 😉
Madical-Strains
Bitire ,vim ze to myslis dobre. Ja se proste bojim toho ze kdyz koupim Biobizz a na kytce ze chcanek se projevi nejake problemy tak vzajmu nejlepsi pece o kytky nakonec misto chcankama ty kytky zacnu hnojit biobizzem. Takhle kdyz nebudu mit zadna jina hnojiva tak to musim resit jinak,chapes? Ja nejsem moc z tech trpelivych.

Jo,diky ,snad to dojede alespon na 100 g, stacila by mi pulka te vahy na kterou uz nedosahnu.
Madical-Strains
45 DEN 12/12

Spicky stale a opetovne zloutnou az hnednou viz foto.z toho vyplyva ze maji stale prebytek zivin.
Navrhuji zahajit od pristi zalivky flushing, souhlasite se mnou?
Lepsi uz to asi nebude.
fikus37
Uplně se ti zastavil přísun živin.Kytky umírají.
Měl si to otestovat na jedné kytce a zbytek hnojit normál.
Ty květy jsou bída.Každopádně jsem si taky myslel,že ta lidská moč to nemůže poškodit,ale opak je pravdou.
Madical-Strains
Fikusi- Jo, to se zastavil prisun zivin to mas pravdu ale EC je 2,1 a PH 6,6.
Ale picu umiraji ,domnivam se ze delas o chcankach predcasne zavery.
Myslim ze uz by davno pochcipaly kdyby jim vadily ty chcanky.
Takhle zloutnou a maji problemy od te doby co se tam usadily smutnice.
Radeji si pockej na vysledek pristiho kola ted uz vim jak uspesne bojovat proti smutnicim tak snad uz me nic jineho neprekvapi.
Fikusi ty kytky se podle me normalne dozijou uspesneho dozrani ,bude toho akorat malo.

Chlapi , mam zacit uz flushovat? Nejaky nazory, prosim, cim vice tim lepe at si mohu vybrat.:)
fikus37
No nechci dělat předčasně závěry, ale minule tvoje kolo bylo dobrý a i smutnice se na tom podepsali teď. Podívej se pod mikroskopem jaké máš tch. Máš ještě ten mikroskop, ne.
Já bych řekl, že to bylo i zapricineni chcanek + smutnice a tak to dopadlo.
Další kolo už to jebes, ne? Nějaké chcanky.:chef: :chef:
Špatné jsem to napsal, že umírají. Lepší slovo by bylo že jsou na pikacu. Pokud máš bílé tch, tak Flash
Madical-Strains
No , ja to jeste vazne jeste s tema chcankama chci zkusit

No tak dobre, dam vyklicit 10 semen a pokud vyklici 7-8 ks tak dve z kytek budu hnojit chcankama a ostatni Biobizzem.
Ale chtel jsem se toho vyvarovat protoze si tim pridelam vic prace hnojit dvouma zpusoby a ja sem docela linej.
Ale bude zajimavy sledovat ty rozdily mezi nima a budu moct neco porovnavat, v tom mate pravdu. Ale ta prace ... :)

Trichomu jsou jeste trochu cire ale uz ne tak uplne.
To se s flushingem jako ma cekat az trichomy zmlecni ?
Stejne ale kytky neberou ziviny tak bych uz mohl flushovat,ne? Nebo mam fakt jeste cekat?

Jasne ze mam ten mini-mikroskop.
odo
Kto by Ti tu asi poradil???
neflushovat, je to pribrzdené podľa mňa....
okrem toho, čo z toho chceš tak dlho flušhovať - tie vlastné biochcanky?
pH 2,1 pri tomto je naozaj iba informatívny údaj. Stačí, ak sa večer natlačíš slanými zemiačikmi a hneď tam máš vyššie EC. Podľa mňa tá urina má iné vlastnosti v zložení počas letných horúčav a iné keď je chladnejšie. Chcelo by to seriózne info, prípadne to sledovať.
To dvojité hnojenie v ďalšom peste je dobrý nápad. Pracné, ale ,můžeš porovnávať a v prípade nezdaru v kvete můžeš prihnojiť Biobizzom
Madical-Strains
Kytky maji evidentne z nejakeho me neznameho duvodu zablokovany prijem zivin.
Vim ze potrebuji ziviny aby se mohl kvet rust ale neni to kontraproduktivni tam lit chcanky kdyz stejne kytky neprijimaji ziviny?
Takhle budou dal zloutnout listy od spicek a stejne se kvety kdyz nemaji ziviny nezvetsi?
Takhle jsem to myslel.
Trichomy jsou napul mezi cirou a mlecnou barvou.
odo
"Kytky maji evidentne z nejakeho me neznameho duvodu zablokovany prijem zivin"
...alebo im nevyhovuje zloženie a sila, alebo slabota živného roztoku...
už len toto rozlúsknuť a to máš zvládnuté.
Madical-Strains
Zloutnou spicky takze spis nez slaby je to dost silny kdyz jou spalene spicky.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma