Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 2 3 4 5 6 [7] 
KDY SKLIDIT II. Pište pouze SEM a nezakládejte nové téma - Klikni zde pro originální téma
Michal Dak
Jsem začátečník, jedná se mi o radu ohledně datumu sklizně. Dnes to vypadá viz. obr.
DrGrinspoon
Obrázok nevidím
Michal Dak
Dole je fotak a gallery, nevim jak to jinak vlozit
PaBlo
Co je to za bud? Odrůda? Vypadá už pekne. Ale mikriskop je jistota;-)
Michal Dak
Zdravím, myslíte, že už můžu uříznout (AK47)?
PaBlo
Tak jsem musel 1 listopadu seknout damnesia od ghs, byla však v tomto stadiu, co na to říkáte groweři.? Moc málo?
thaavi
citace:
Původní příspěvek od PaBlo
Tak jsem musel 1 listopadu seknout damnesia od ghs, byla však v tomto stadiu, co na to říkáte groweři.? Moc málo?


Není to moc zřetelný, ale jestli jsou trichomy už mléčné, případě už dohněda, tak je to OK.
pessak
Sklidit nebo ještě počkat?
Daemonhide
No ja by som uz rezal :)
demoneq
Zdravím mohu sklízet ještě nebo můžu ještě pár dní prolejvat?
demoneq
Cus, mohu to sklidit nebo ještě můžu proplachovat? Aby to nebylo pak prezraly, od zítra bych začal lejt vodu, jinak třetí den jsem Lil final flush a ripen
demoneq
A ještě tady u ty
Subatomic
Jak dlouho to kvete? Min. tejden to jeste nech, prezraly to jeste dlouho nebude, navic lehci prezralost neni vubec na skodu. Osobne sklizim az dojde cela kytka vcetne spodku.
jufik
citace:
Původní příspěvek od Subatomic
Jak dlouho to kvete? Min. tejden to jeste nech, prezraly to jeste dlouho nebude, navic lehci prezralost neni vubec na skodu. Osobne sklizim az dojde cela kytka vcetne spodku.


To jedeš pokaždé na lehkou prezralost ? Osobně sklizim na 3x před zralostí, v ní a něco nechám přezrále. A pak si vybírám jaký stav chci.
Subatomic
No urcite je lepsi krapet prezralejsi a to hlavne chutove pac o to jde predevsim ne? Na trichomi nekoukam protoze pryskyrice napr na okvetnich listkach se zbarvuje o dost rychleji nez primo v palicich, takze to neni podle me moc presny. Sklizim zkratka az kdyz se mi kytka libi a to je vetsinou kdyz blizny na spodkach jsou cca fiftyfifty. Proto je dobry nejakou tu spodni palicku na kytce nechat jako indikator zralosti, stim ale vetsina groweru nebude souhlasit :D je to jen muj osobni poznatek
čakraboy
Ahoj lidi kdy sklidit ?í Pro nejlepší sativa ůčinky? Květ tak cca 40 dní .Mám si sehnat lupu na trichomy? :) Bruce banner 3
čakraboy
Ahoj lidi kdy sklidit ?Pro nejlepší sativa ůčinky? Květ tak cca 40 dní.Vrchní palice tak 70 % hnědých blizen (nebo oranžových) další zbytek 50/50 a spodní 4 paličky ješte býlé .Mám si sehnat lupu na trichomy? :)Dle seedbanky květ 8-10 týdnů
Model Bruce banner 3 regular
čakraboy
Dostala asi nějakej šok proto začla kvést dříve :(
Pavel.k77
Už je to na kosu? Automat AK-47 prodělala docela stres a nemá skoro žádné listy. Cca 50. den květu.Jsem v tom nováček. Děkuji za odpověď.
anon8791313
Koukni se pod mikroskop nebo pod lupu na zakaleni pryskyrice. 50. den kvetu aspon me osobne u samonakvetacky nic nerekne. Jak dlouho ji mas celkove? A nezapomen na konci zalivat jen vodou...tady z te jedne palicky neni moc videt, jestli uz je dostatecne proplachnuta.
Trisuli
Ahoj. Automat AK47 se uvadi, ze kvete cca 5-7 tydnu. Spolehlive jedine mikroskop, ale dle fotky uz to i zrale vypada rekl bych...Pokud mas udelany flush, tak bych asi sklizel.
Subatomic
Prikladam zajimavej odkaz od spanelskyho growera a jeho teorii zralosti. Je to psany spanelsky ale prekladac to prelozi docela citelne. Typek to mozna krapet prehani ale ve spouste veci snim souhlasim, jako to ze koukat na trichomy je kravina, nebo ze od poloviny zasichajicich pestiku se zacina vytracet vune atd. Vedecky to sice podlozeny nema ale zadnej laco to taky neni.
https://www.forochumajek.es/phpbb/v...hp?f=208&t=7392
madalenacz
opravdu zajímavé čtení. díky
natalusiQ
Ahojte prosím o radu či už je ich čas. Jedna sa o autoflowering v 12. Tyzdni. Distribútor semien uvádza čas 11.tyzdniv. Avšak cital som, že sa dá ešte 2 týždne potiahnuť. Mám ešte týžden počkať alebo ju už sklidit? Som nováčik
Elvírka
Z teto fotky tezko poznat, mas moznost pres lupu nebo mikroskop mrknout na zakaleni pryskyrice?
natalusiQ
citace:
Původní příspěvek od Elvírka
Z teto fotky tezko poznat, mas moznost pres lupu nebo mikroskop mrknout na zakaleni pryskyrice?


ahoj. lupu som kupil ale je slaba, tak cez nu n ic neviem zistit.. mam ale nejake makro fotky s fotakom, ak by to pomohlo
TheSt33vee
Zdravím,
Chci se zeptat zda už sklízet nebo nechat být. Poslední 4 dny bojuji s mrazíky a snažím se rostliny na noc přikrýt. Bohužel předpověď hlásí chladné počasí a některé listy začínají černat/černě fialová. Některé pestíky jsou z části hnědé.
Odrůda: Galaxy Pyramid seeds
Trisuli
citace:
Původní příspěvek od TheSt33vee
Zdravím,
Chci se zeptat zda už sklízet nebo nechat být. Poslední 4 dny bojuji s mrazíky a snažím se rostliny na noc přikrýt. Bohužel předpověď hlásí chladné počasí a některé listy začínají černat/černě fialová. Některé pestíky jsou z části hnědé.
Odrůda: Galaxy Pyramid seeds


Ahoj. Podle fotky to nejde moc poznat, ale za mě bych ještě nezklízel- je to brzy...
Idodo79
Fialoveni v tomto počasí je normální. Je to nedostatkem fosforu, protože chlad blokuje příjem fosforu.
TheSt33vee
Dám tomu tedy ještě čas. Snad to nezmrzne... A ohledně toho fosforu... Jde to nějak řešit? Krom přídavného radiátoru :D
Idodo79
Ono kytce třeba nic nechybí. To by se ukazalo asi na starsich listech. Den je teplejší, tak to dožene. To fialoveni nijak nezastavis pokud bude zima. Tim chladem taky ubývá chlorofil a jak ubývá tak odhaluje další vrstvu, která je fialová. U nekterych odrud míň, u některých vic a nektere to maji v genech. Taky mám jednu takovou fialku a Critical +2.0 která ma taky fialové konečky od chladu. Tento tyden má být oblačno, tak by v noci melo byt o neco teplej, než když je jasno. Ale aspoň u nás co jsem koukal na předpověď. Větší strach mám o plíseň.
TheSt33vee
Předpověď se zase změnila a hlásí spíš oblačno. Kytku už nijak nehnojím. Používal jsem jen Alga Grow na růst a semtam i květ. Díval jsem se přes lupu a trichomy jsou ještě průhledné takze by měl být ještě čas. Chci se ale zeptat zase na listy viz. Fotka. Je normální jejich barva? Je to tím, že rostlina tvoří palice a spotřebovává živiny z listů a tím žloutnou? Je lepší je nechat nebo lámat? Když jsou některé listy už dost žluté až úplně suché po okrajích, tak je dávám pryč.
TheSt33vee
Předpověď se zase změnila a hlásí spíš oblačno. Kytku už nijak nehnojím. Používal jsem jen Alga Grow na růst a semtam i květ. Díval jsem se přes lupu a trichomy jsou ještě průhledné takze by měl být ještě čas. Chci se ale zeptat zase na listy viz. Fotka. Je normální jejich barva? Je to tím, že rostlina tvoří palice a spotřebovává živiny z listů a tím žloutnou? Je lepší je nechat nebo lámat? Když jsou některé listy dost žluté až hnědé po okrajích, tak je odstraňuju.
TheSt33vee
Předpověď se zase změnila a hlásí spíš oblačno. Kytku už nijak nehnojím. Používal jsem jen Alga Grow na růst a semtam i květ. Díval jsem se přes lupu a trichomy jsou ještě průhledné takze by měl být ještě čas. Chci se ale zeptat zase na listy viz. Fotka. Je normální jejich barva? Je to tím, že rostlina tvoří palice a spotřebovává živiny z listů a tím žloutnou? Je lepší je nechat nebo lámat? Když jsou některé listy už dost žluté až úplně suché po okrajích, tak je dávám pryč.
TvoRCorp
TheSt33vee - pěkná :)... Na muj vkus moc listí.. Ted ke konci az tak moc jich neni třeba...(nemůžeš se pak divit, že na některých
místech se může objevit plíseň).
Každopádně myslim, že to co je v kroužku vypada jako nedostatek živin... Coz je dobre nebudes hulit hnoje:)...
Je to na tobe, zamě bych to trochu protrhal od listí(ty velký a spiš uvnitř) at to dojede co nejlip ahoj)
TheSt33vee
Děkuji za užitečnou odpověď. Mám otrhat i spodní menší větvičky na kterých jsou malinké paličky?
zverinazezlenic
Muže to být teplotou ty listy(ale spíš nedostatek živin),větvičky netrhej aspon pokud se nechces pripravit o kouř.
Zkus to roztahnout-popřivazovat.
Lemonade
Tipnu tak 14 dní ještě Steve. Listy jsou cajk.
Nějaký spodky můžeš zkusit nechat dojet, jestli to sklidíš na dvakrát. Úplnej spodek můžeš dát pryč když vidíš, že tam stejně nic nebude(příště klidně už červen).
S tím zakrejváním na noc, není to zbytečnej risk skrze vlhkost teď ?
TheSt33vee
Neutrpí rostlina velký šok, když jí vezmu spodní větvičku, na které stejně nic moc není a ani nebude? Přes noc jsou celkem nízké teploty + se mi semtam na některých místech stane, že jsou ožrané listy asi od slimáků. Mám kolem kytek posečenou trávu tak to není tak hrozné. Tak ji nechci moc stresovat aby neumřela. A moc jsem nepochopil sklidit "na dvakrát". Jelikož jsem začátečník tak to bude znít asi hloupě. To můžu ustřihnout větvičky na kterých jsou už zralé palice a spodní ještě nechat dojet? Neumře potom rostlina? A některé listy, jak už jsem psal, začínají fialovět od krajů. Což je asi nedostatek fosforu nebo mráz?
Lemonade
Podle mě si tím nijak nepomůžeš ani neuškodíš.
Kytka vypadá zdravě. Prostě zraje. No stress :-)
No pokud uvidíš, že vršky jsou a spodky ještě potřebujou čas proč ne ? Aby vršek neshnil a spodek dozrál. Když se vydaří počasí může líp voněť. Ale furt to bude spodek :-)
Nevyraší ti nová sklizeň to ne.
TheSt33vee
Přikládám aktuální fotku paliček. Plánuju tak max do týdne sklízet.
Pavel.k77
Zdravím všechny. Dnes mi přišla z Číny 60x lupa která se nasadí na telefon. Za cenu 80 Kč super na kontrolu zralosti kytek. Pár foto pro představu. Snad to sem patří.
Pavel.k77
Foto květu.
Pavel.k77
Ještě foto. Vklad jde jen po jedné.
Bruce11
ahojte vsetci zahradnici, potreboval by som poradit kedy to mam zkosot, ale nejdei sem dat fotky momentalne, tak pisem neskor z domu ;)..
88gr103gr
Pánové mam doma na okně kytku a potřeboval bych uz bohužel sklidit, co myslíte?
https://ibb.co/N3WC2V5
Rascal33
citace:
Původní příspěvek od 88gr103gr
Pánové mam doma na okně kytku a potřeboval bych uz bohužel sklidit, co myslíte?
https://ibb.co/N3WC2V5


Ahoj, když musíš, tak musíš, ale nebude z toho nic.. seschne to na 1/10 současného objemu, bude to divně vonět a nebude to nic dělat...
88gr103gr
Právě se bojim, že z toho nic nebude. Je to sice automat, tak jsem si rikal ze by to treba uz šlo. No zkusim najít nekoho kam bych to dal jeste dozrát, doma uz to bohuzel byt nemůže
Subatomic
citace:
Původní příspěvek od 88gr103gr
Pánové mam doma na okně kytku a potřeboval bych uz bohužel sklidit, co myslíte?
https://ibb.co/N3WC2V5

Byt moje tak uz se tyden houpe. Nekdo to ma takhle rad ale za me je to uz trochu prezrale. Necekej ze to jeste neco udela.
88gr103gr
citace:
Původní příspěvek od Subatomic

Byt moje tak uz se tyden houpe. Nekdo to ma takhle rad ale za me je to uz trochu prezrale. Necekej ze to jeste neco udela.


Už přezrálé jo? Tak snad máš pravdu a neco z toho bude. Mam to na okně a jde to dost citit a zitra se do baraku stěhují nový najemnici a dostal jsem echo at to dam radsi pryč
Solitar
Myslíte, že už bude?
Začátečník123
ne

citace:
Původní příspěvek od Solitar
Myslíte, že už bude?
jundr9
Ahoj, potřeboval bych poradit s odhadem. Je to out, shaman, rychlý pheno (mám 2, druhý pheno teprve začíná kvést)

Tipuju tak 15-20.9.

Ptám se hlavně kvůli tomu, kdy přestat hnojit. Ale tak týden / dva můžu hnojit ještě v klidu, ne?


díky
domza
no name sativa out - odhaduji správně ještě tak týden dva ?

Pro domácí kutily - pokud máte starou cd / dvd mechaniku na výhoz, dá se z ní udělat super mikroskop - stačí přilepit hlavní čočku( ta největší) přes čočku telefonu a můžete fotit - jen mě se tak třepe ruka že to je rozmazané.

Díky
Váchy 55
citace:
Původní příspěvek od domza
no name sativa out - odhaduji správně ještě tak týden dva ?

Pro domácí kutily - pokud máte starou cd / dvd mechaniku na výhoz, dá se z ní udělat super mikroskop - stačí přilepit hlavní čočku( ta největší) přes čočku telefonu a můžete fotit - jen mě se tak třepe ruka že to je rozmazané.

Díky


Podle jedné fotky těžko soudit. Jantarove zbarvene trichomy tam jiz jsou vidět, ale nesmis soudit jen podle vrchnich květů, které jsou vždy zralejsi nez zbytek. Ja bych to jeste nechal. peace
vigosek
Ahoj, uvítám tipy od zkušenějších outdooristů... má teď být cca týden deštivo a zima. Je lépe sklidit a neriskovat plíseň nebo počkat a dopřát za týden kytce ještě trošku sluníčka? Barva trichomů je na hlavních květech mléčná. Díky moc!
Woody
zdar .. ja tie svoje este nechavam .. aj tak este niesu zrele .. a babie leto este musi prist .. potom to uz snad bude ready a ja budem moct skosit .. inak nemyslim, ze jesen a zle pocasie su zakonite plesen ale tak niektore modely su urco nachylnejsie .. sledoval by som to a ak sa plesen objavi treba skosit .. inak nechat
Maxeaux
citace:
Původní příspěvek od vigosek
Ahoj, uvítám tipy od zkušenějších outdooristů... má teď být cca týden deštivo a zima. Je lépe sklidit a neriskovat plíseň nebo počkat a dopřát za týden kytce ještě trošku sluníčka? Barva trichomů je na hlavních květech mléčná. Díky moc!

Cau, mozes seknut len topy, zbytok uvidis ci dozraje/nesplesnivi. Keby ten zbytok dopadol spatne, aspon mas co hulit.
MaTo1168
Co hovorite kedy dat dole?
MaTo1168
Este jedna
Maxeaux
citace:
Původní příspěvek od MaTo1168
Co hovorite kedy dat dole?

Za 4-5 tyzdnov
baklazan18
Zdar, vedel by mi niekto povedať kedy seknuť ? je to najvyspelejsia holka zo vsetkych cca 57 den kvetu, north thunderfuck od rqs, papierovo ma 63 dni kvet. Pocasie a nie nejako extra slnka z roznych uhlov mi hovorila že to potiahnem až na koniec oktobra ale ako vidim spravne z fotiek tak su tam už mliečne poprípade nejake jantarove trichomy ? sorry za tu kvalitu je to fotene len foťakom z mobilu a appky ktora zvacsuje 30x. Pocasie je na ... už tyzden len prsi a chcel som sa spoliehať na babie leto ale neviem neviem, kytky mam pocas dazda stiahnute pod strechou može prist ta plesen aj tak ked je vlhko kazdy den ? Vdakaa
baklazan18
dalsie foto
baklazan18
.
Lemonade
Pokud to můžeš schovávat a kontrolovat nebyl bych tak netrpělivej/opatrnej.
Konec října mi přijde moc, ale ještě chce čas.
Koukl jsem na web a píšou půlka října. To asi sedí.
Kontroluj hlavně pohledem. Jak plíseň tak zralost. V podstatě čekáš až dorostou květy, pokud jich je hromada ještě v růstu asi je moc brzo.
baklazan18
@Lemonade Diky moc za reakciu. Tiez mi to bolo luto sekať ked mam vetvičky kde su cele sisky len na konci a pri hlavnej stonke su este len doslova lístočky - nevyvinute kvety na ktoré moc slnko nedosiahlo, ale bojim sa ze ani nejako nedôjdu pri tomto pocasi :/ idem prvy grow a chcem toho kuriva na nejaku dobu aspon :D budem to sledovat ked tak sa ozvem.
RoyalKing
Ahojte viete mi PEOSIM vás poradiť koľko to ešte bude cca trvať ? Nemám vôbec odhad, toto je moj prvý grow.Ďakuje za rady. Je to klasická fem. WW rastlina, len neskor sadena preto taká mala
RoyalKing
Toto sú foto k ten WW, he kedy asi by bola..
Namcore
citace:
Původní příspěvek od RoyalKing
Toto sú foto k ten WW, he kedy asi by bola..


Kde jsou fotky???
RoyalKing
Sorryyy:: dako sa mi to pokazilo, ospravedlňujem sa za tie foto ..
RoyalKing
Tu
RoyalKing
Lebo ak tak mal by som v pláne ju dať pod lampu dozrieť, urxite by bola škoda nechať ju len tak …
RoyalKing
2..
2echy
Viděl bych jí na cca 3.tejden..takže ještě dalších 5-6týdnů??!
RoyalKing
Ahojte, ubehlo nám ďalších 13 dni od poslednej foto a vyzerá to dako takto.. Čo myslite? Ide to dobrým smerom ?😀 Stíhajú ?😀 Ďakujem !
RoyalKing
:-D
RoyalKing
A toto je druha rastlina tiež WW :-))
RoyalKing
Royal Jack automat…
RoyalKing
RJ auto 2.foto
Blackjack15
Čaute growers, mám tu jednu slečnu ktorou som si není úplne istý či už je pripravená na skosenie. Je to grow na okne z noname semien, 6 týždeň kvetu. Pred pár dňami sa mi na niektorých vrchoch objavili "banány" tak som ich vytrhal a zatiaľ je kľud. Čítal som, že v tomto prípade je lepšie skosit do 2 týždňov. Ako to vidíte ?
Blackjack15
Ďalšia foto iného vrchu na tej istej rastline
ZOO68
ještě tak dva týdny
Chaplygin
Taky bych to jeste nechal…

Pak kontrolovat zabarveni trichomu… a nechat dojet i spodky. A kontrolovat kazdy den plisen, bude ted kriticke pocasi pro kytičky…
ZETKO
Po přečtení tohoto vlákna se nestačím divit. Určení správného času kdy sklízet nejde pouhým okem jak zde někteří radí. Zapotřebí je sledovat trichomy mikroskopem a vybrat si co vám vyhovuje.
ZETKO
Určování sklizně od oka je babská povídačka, prosím kup te si mikroskop za čtyři stovky a skliď si podle toho jak to máš rád.
ZETKO
Prosím neřiďte se babskými povídačkami a kupte si mikroskop za čtyři stovky. Skliďte si podle toho jak to máte rádi.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma