Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Základní Pěstitelské Informace

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 7 
KDY SKLIDIT II. Pište pouze SEM a nezakládejte nové téma - Klikni zde pro originální téma
marchello
Dufam ze to bude stacit:
hectorms13
Kdy mam sklidit?
marchello
fialka-no name
čepra
citace:
Původní příspěvek od marchello
Dufam ze to bude stacit:

Maximálně do týdne bych ji zkosil.

citace:
Původní příspěvek od marchello
fialka-no name


14 dnů
marchello
Dakujem za radu!a este prosim ta za 14 dni tu fialku skosit si myslel?dik
zipo007
kolik biste ji jeste dali 2 tydny budou stacit?
zipo007
kolik biste ji jeste dali 2 tydny budou stacit?
foceno dnes v noci
zipo007
.
zipo007
.
vocas 007
čus vypada ti to pěkně,co to maš zač:?blizny maš suchy,pěkna mě se liby,tak tak tyden,chtělo by to lepši foto..10dni.
borisvonprag
cau, co tohle? mel by to bejt powerplant
borisvonprag
a tohle snad superskunk
Zdravím, chci se zeptat kolik jim podle vás zbývá ještě času? :)
nutriga
čau jak dlouho ješte myslíte
Mohl by mi prosím někdo odpovědět prosím, nevím jestli to mám skosit tento víkend nebo až příští.
Psycholog
tady uz nikdo neporadi skoro.....vypada to celkem zrale uz
kammo
myslim ze mikroskop za 4eurokoruny ti poradi najlepsie.
Zajac
Z normalni fotky ti nikdo asi moc nerekne, zkus ten mikroskop :-)
Psycholog
ale tak kazdej to nepozna ani pod mikroskopem a proto chce poradit tady !!! ale tady uz se nikdo neukaze si takze topic o nicem skoro !!
kammo
Pod mikroskopom to pozna aj moja babka...pozriem a vidim ze su vacsinou zakalene,pricom sem tam sa objavuju aj medove tak viem ze je to hotove...ziadna veda.Volnym okom to moze vyzerat prezrete a pritom to este trochu casu potrebuje.Takisto vraj ciste linie sativ nezakaluju skoro vobec,cize aj to je viacmenej orientacne nakolko vsetko je uz so vsetkym prekryzene.
Zdarec lidi, daljsem si to pod mikroskop a bylo to takové béžové, světle hnědé ale protože v sobotu v noci pršelo tak kytka ztěžkla, provázek kterým byla svázaná k tyči to nevydržel a zlomili se mi 3 hlavní větve, tak jsem je ustřihl a makám na tom celou neděli, zbytek kytky ještě roste. Fungují ty stroje co vystavují na internetu co vám tu palici oholí od lístků?
kammo
bezove,svetlo hnede?..treba sledovat tu "priskizici"..cize tie akoby krystaliky alebo kvapky...tie bezove nezviknu byt.Takto to ma vyzerat http://www.cannabisculture.com/cont.../15/Amber-Alert
Karlík
Zdravím,
snažím se letost orientovat podle barvy pryskyřice,mám na to lupu se 60x zvětšením.Nicméně mi připadá,že se mi hodně modelů zaseklo na mléčných trichomech a do jantarových už nepřechází, poradí mi někdo,jak to že to a jak na to?
Stále mám venku třeba šamany z řízků,ti maj normálně dozrávat do konce září.(trichomy jsou aktuálné stále mléčné,blizny zhnědlé). Oproti tomu vdova z řezu z Vídně má už skoro polovinu trichomů jantarových,blizny skoro komplet bílé.
Počasí už moc nepřeje,plíseň se rozmáhá,tak už to u ničeho na moc dlouho nevidím,průběžně to kosím.
jeden shaman na jednom místě může dozrát dříve, řízek ze stejné matky u jiného borce venku může bejt později . když sou zvětšina mléčný tak už je to ke sklizení ideální , do tejdne začnou jantarovět musíš počkat. je to easy
Karlík
dík za odpověď.u shamanů mám 2 fenotypy,zelenej mi příjde hotovější,taky už visej...fialový ještě nechám max pár dnů,podle času...
No ohledně tý pryskyřice,ideál je prej 50/50 mléčné/jantarové , je tam pak velkej rozdíl v kvalitě?
Nicméně oni už maj mléčnou pryskyřici cca 2týdny a furt nechce hnědnout,pozdější modely už je celkem předbíhaj.
kvadru
caute growerstvo,
kolik dnu ještě myslite?
Voňavé sušenky
kvadru ja myslim ze uz by to slo. Blizny uz to ma pekne hnedy takze ja bych to dal pod kosu :D
benjichaouat
citace:
Původní příspěvek od kvadru
caute growerstvo,
kolik dnu ještě myslite?


Dej jim 5 dni. ma byt krasne. jestli se objevuje plisen, tak se ji zbav. zraly to rozhodne neni. Chtelo by to tak 10.
kvadru
to benji...
diky to jsou dobre zprávy, jsem mimo domov a tak aspoň neprijdu o sklizen... 10 dni jim dam, jsou pod strechou na terase a tak plisen tolik nehrozi
zelenakoule
TopTao

poolys
Zdar mam na vás dotaz, někdy v zimě sem z nudy píchnul semínko do hlíny a dal za okno a dnes je z toho celkem pěkná kytka na ty podínky co měla. Vás se chci zeptat kdy jí mám seknout? Cloupky má docela hnědé a osypaná taky trošku je nebo jí nechat když ted jí čeká nejvíc sluníčka a dál hnojit. díky
pankile
nech to jen zalevej a přihnojuj :-) zaleží jak dlouho roste
techem
citace:
Původní příspěvek od pankile
nech to jen zalevej a přihnojuj :-) zaleží jak dlouho roste

no já už bych moc nepřihnojoval, ale jen zaléval, paldy to má celkem good na grow za oknem a chloupky tam nevidím na té fotce, ale jestli už začínají hnědnout, tak už moc dlouho nebude zbyvat do kosy...no můj názor je nehnojit, jen zalévat, ale zaleží majiteli kytky jak se zaridi ;-)
tak at to dopadne dobře ;-)
Mr.Sordo
citace:
Původní příspěvek od pankile
nech to jen zalevej a přihnojuj :-) zaleží jak dlouho roste

No určitě již nehnojit,to má být nějaký vtip z tvé strany, pankile,nebo provokace .Jdi nám k šípku!
Zdravim, co myslíte, nastal čas? :)
koles
citace:
Původní příspěvek od KLOGG23
Zdravim, co myslíte, nastal čas? :)


Čistě podle obrázku bych řekl, že můžeš ještě týden počkat. Ty zvednutý okraje lístů a některé hnědnoucí špičky ukazují na mírné přehnojení a/nebo heat stress. Flushing proběhl?
citace:
Původní příspěvek od koles


Čistě podle obrázku bych řekl, že můžeš ještě týden počkat. Ty zvednutý okraje lístů a některé hnědnoucí špičky ukazují na mírné přehnojení a/nebo heat stress. Flushing proběhl?

Dobře díky, flushuju 8. den s tim, že sem jel jenom organický hnojiva.
sillon
Čau, mám tady 2 kytí, každá jinak zralá.. Mohl bych poprosit o co nejbrzší odpověď ?
sillon
Čus, mám tady 2 kytí, každá jinak zralá.. Mohl bych poprosit o co nejbrzší odpověď ? Díky
sillon
Omlouvám se.
sillon
A tady.
lolo
Ja osobne by som uz prvu sekol,popripade ju pripravil na seknutie v tme. Ale druha este nejaky cas by mohla pockat :)
RollBack
má okolo 35 dní kvetu kedy to možem skosit ja by som povedal tak 2-3 týzdne čo vy na to? :)
techem
citace:
Původní příspěvek od RollBack
má okolo 35 dní kvetu kedy to možem skosit ja by som povedal tak 2-3 týzdne čo vy na to? :)


No z téhle fotky to nemůže nikdo říct jistě za jak dlouho, palice jsou zatím malé a nejsou hotové a navíc jsi ani nenapsal odrůdu a popř dobu květu. Jinak cca kolem 55teho dne na květu vem lupu nebo nejaký kapesní microskop a zkoukni trichomy...Tak ať to pěkně dojede ;)
RollBack
citace:
Původní příspěvek od techem


No z téhle fotky to nemůže nikdo říct jistě za jak dlouho, palice jsou zatím malé a nejsou hotové a navíc jsi ani nenapsal odrůdu a popř dobu květu. Jinak cca kolem 55teho dne na květu vem lupu nebo nejaký kapesní microskop a zkoukni trichomy...Tak ať to pěkně dojede ;)

no je to no name takže neviem priemernú dobu kvetu ale dík za radu a paličky nebudú tiež niako extra velké lebo na raste bola za oknom(windoor) a ked začala kvitnút tak sa pokazilo počasie a v kuse pršalo takže som bol nútený ju dat do skrine pod 23+18 wattové úsporky ale teraz býva dost pekne tže je na balkone. :)
Paja602
už je čas sklidit?
Subatomic
Čauda lidičky, mam v květu první dvě kytičky, jedná se o odrůdu deimos a kvetou zhruba 4 týdny. Chtěl bych je zkosit za dva tydny, nicméně mě zajíma názor zkušenějších a proto se optam na pár dotazů: Za 1. - budou stačit dva týdny?
Za 2. - má cenu hnojit ještě jednou Pk 13/14?
Za 3. - co ty žluté listy?...někde jsem četl že by se neměli trhat dokud sami neodpadnou, ale já bych je najraději otrhal, vubec se mi nelíbí.
Díky a at to všem zraje, hlavně bez plísně!! :)
Subatomic
dodatečné foto z blízka
Martin666
I když sem. banka píše že automat dozrává např. třeba v rozmezí 60-70 dnů, neznamená to, že je kytka připravena ke sklizni, po mé zkušenosti je to tak 90-100 dnů, ale samoz. záleží na modelu a podmínkách / kde roste, teplo, slunce, vlhkost atd. /
Každopádně každému radím, konopí je zralé, když se trichomy zakalí, na to stačí okulár či popříp. lupa za pár korun. Nejprve jsou průsvitné, čiré, pak se zakalí a to je ta správná doba kdy sklidit.
Sám Ed Rosenthal, Mr. Nice i všichni další mistři vždy radí . . . NESKLÍZEJTE NIC, DOKUD TO NEUZRAJE, JINAK SE O HODNĚ OCHUDÍTE ! ! !

Subatomic : těch pár suchých žluťáků klidně utrhni, nic tím nezkazíš, pokud kytce nic nehrozí stejně si dělá co chce, ona je totiž chytřejší než mi všichni dohromady :-)
Subatomic
Martin666: ano, presne jak rikas, zadnej automat jsem nikdy nesklízel do dvou měsíců, vetsinou je to kolem tech 3 mesicu a vic, pokud to neni nejaka odruda jako lowrider ktera zacina kvest uz ve tretim tydnu od zasazeni. Mě jde spise o to jestli ji muzu dat posledni zalivku Pk 13/14, kdyz bude zrala za cca dva tydny, nevim jak dlouho trva nez to Pk vztřebá. Jsem zvyklý 10 dni flushovat a 3 dny pred koncem nechavam substrat poradne vyschnout. Kytka pak zezloutne a palice se krasne orosí. Diky za tvou odpověd, hned letim ty žlutaky otrhat :)
Martin666
Určitě jak píšeš, také poslední týden prolévám a pak ještě pár dnů nechávám bez vody aby bylo kytce jasné, že je konec. To Pk 13/14 jde mimo mě, tak ti třeba poradí někdo jiný, já na konci cyklu kytce žádné hnojivo nedávám, a myslím že u automatů to snad ani není potřeba, prostě bio a příroda.
laardilla
Začátečnický dotaz:

Mohu - a jak je nejlepší to provést - sklidit jen 1/2 kytky? Myslím tím - uštípnout již zralé 2 horní patra a zbytech nechat dojít? Nějaké rady k tomuhle prosím? Metoda, zálivka. Nic moc jsem o tom nenašel, jen něco málo na angl. forech.

Bohužel mi předpokládaný čas sklizně naruší dovolená, takže bych chtěl to nejzralejší sklidit před a to nedozrálé po návratu. Nechce se mi kytky v takové době nechávat samotné ale taky je mi líto sklidit moc předčasně.
Díky!
techem
jasně že můžes sklidit vrchy a nechat dojít spodky ;)
laardilla
...no, díky, myslel jsem si to :) Spíše jsem ale doufal v nějaké tipy...
Kolik toho ustřihnout? (jen palici? celé patro? 2 patra??)
Kde to střihnout (pod rozvětvením? nad?)
Ošetřit to zastřižení nějak?
Nalít tam po odstřižení opět 1x hnojku a pak zas jen vodu? (někde jsem to viděl zmiňované mám dojem)


Jde mi o to aby kytka nedostala příliš velkou ránu, a já po návratu z dovolené nezjistil že jsem to přehnal a zbytek stonku a palic umřel...

Poradí mi tohle někdo? Díky předem :)
techem
Jednoduše to zastrihni pod top palici, tam kde se ti zdá už zralá, neřeš patra, někde strihneš 2 patra někde 3 podle zralosti palic...a jestli chceš tak to ošetři zahrádkářskym balzámem na větve, ale já bych se na to vykašlal... Jo a ještě bych aspoň jednou dvakrát pohnojil na květ, záleží kdy pak budeš sklízet...
Peace!
Psycholog
sakra vy uz chcete sklizet a ja mam tepr maly sazenicky :-O
Ruprecht
citace:
Původní příspěvek od techem
Jednoduše to zastrihni pod top palici, tam kde se ti zdá už zralá, neřeš patra, někde strihneš 2 patra někde 3 podle zralosti palic...a jestli chceš tak to ošetři zahrádkářskym balzámem na větve, ale já bych se na to vykašlal... Jo a ještě bych aspoň jednou dvakrát pohnojil na květ, záleží kdy pak budeš sklízet...
Peace!



rozhodně to už pak nehnoj! "zahrádkářský balzám" týpek asi myslel štěpařský vosk - zbytečnost...šišky střihni prostě tam kde se ti zdají zralé (já teda u palic už nějak moc patra nerozeznám) a zbytek nech dojet už jen na vodě..dojede to za týden až 10 dnů zpravidla..netřeba v tom hledat ameriku..
laardilla
Super, díky za rady :) A pro Psychologa - je to autoflowering, proto ta brzká sklizeň .)
Psycholog
poradi nekdo zkusenejsi ?? myslite ze to stihne vyrust a dozrat ?? pes mi sezral sazenicky tak jsem musel znova...bude z toho neco ?? jsou tam automaty,normaly i fast version
JohnyŠišák
Ahoj,
dokážete mi někdo odhadnout, v jakém týdnu květenství jsem?
Keen
Tipnul bych si něco mezi 2.-4. týden.
JohnyŠišák
Ahoj, díky Keene, a co ted od toho mám očekávat?
Co to bude teďka dělat??
Díky:)
J.Š.
Keen
Jestli sem to správně tipnul tak ti to bude dalších cca 6-8 týdnů kvést a zrát. Z pestíků začne padat pyl a měli by se ve výsledku palice uplně osypat. Sklízet by jsi měl až tyhle bílý pestíky zhnědnou a nezůstanou na kytce žádný mléčně bílý.
JohnyŠišák
ok, pujde ten květ jako do šířky? nabobtná mi trošku? je to outdoor.. balkon plus když je hnusně a prší tak doma v teple..
Keen
Podle tý fotky je kytka hodně malá na to že už je v květu. To je nějakej autoflower? Ty zásadně tvořej měnší palice a měnší kytky celkově. Myslim že z týhle konkrétní kytky to bude dost slabota, podle fotky bych řek že neni vyšší než 40 cm. Něco z toho ve výsledku bude ale nečekej víc než pár gramů.
JohnyŠišák
Je to malinké no..autoflower, a těch cca 40 :(
Je to můj první pokus a nic jsem od toho ani nečekal, navíc jsem to už od malých kytiček ničil a devastoval nesprávným zasazením:)
Takže možná to tu je milionkrát, ale do budoucna se vykašlat na AF kytky a jet regular?
Přidávám fotku kytky... :)
PeeKay
citace:
Původní příspěvek od Keen
Jestli sem to správně tipnul tak ti to bude dalších cca 6-8 týdnů kvést a zrát. Z pestíků začne padat pyl a měli by se ve výsledku palice uplně osypat. Sklízet by jsi měl až tyhle bílý pestíky zhnědnou a nezůstanou na kytce žádný mléčně bílý.


Mě to nedá...

Netipnul...V půlce léta venku žádná klasika takhle nenakvete (já jsem to tedy ještě neviděl), takže to bude automatka, tj. tak tři týdny a bude kosa.

Až začne z pestíků padat byl? To je nějaký creampie? :D


S tím sklízením to taky není přesný, viz. FAQ
C21H30O2
kolko dni este potrebuju? neviem presny pocet dni na kvete (problem s casovacom)...
C21H30O2
dalsia HB
benjichaouat
Víc než měsíc
Alex_88
zdravím, potrebuji poradit kdy mam sklidit
info: RQS Special Queen, doba kvetu 65dni
patrik123
Zdarvím čo myslíte kedy ?
KREATOR
to Alex_88 - na 65dní to moc nevypadá.dal bych jí jeste aspon tejden mozna i 10dní .
to Patrik123 -cca měsic.
Rascal33
citace:
Původní příspěvek od Psycholog
poradi nekdo zkusenejsi ?? myslite ze to stihne vyrust a dozrat ?? pes mi sezral sazenicky tak jsem musel znova...bude z toho neco ?? jsou tam automaty,normaly i fast version


Dozrát to stačí (to závisí na fotoperiodě, né na datu zasazení), ale výrust to asi moc nestihne (asi to celkem záhy půjde do květu), takže to budou bonsaie 40-50 cm
ACiD_ANONYMOUS
Zdravíčko,
jedná se o můj první grow. Je to automat Skunk#1 od Natural Seeds. Vyklíčený semínko dáno do rašelináče nějak kolem MMM2014 (tj 10.5). Podle toho co jsem vyčetl v chytrých knihách a na chytrých fórech, tak už by to možná mohlo jít pod kudlu. Co vy na to?
http://i58.tinypic.com/wguedu.jpg
http://i61.tinypic.com/zlvyae.jpg
Martin666
ACID, nech to ještě tak měsíc, loni jsem nechal SK-1 100 dnů, kolik ho máš ty? tipuji tak max 65dní.
ACiD_ANONYMOUS
Martin666: Vyklíčený semínka jsem dával do jifů někdy kolem 10. května. Za týden to teda bude +/- nějákejch 90-100 dnů. Jinak většina listů už je oschlá.
Martin666
Podle těch fotek co jsi sem dal, bych to tipoval, tak jak jsem napsal, jsou fota aktuální k dnešnímu datumu?
ACiD_ANONYMOUS
Foceno v pondělí, tzn 4.8.2014.
Martin666
HMM, podle fota bych to ještě nechal, ale to může klamat, ale podle dnů to je dost
ACiD_ANONYMOUS
Může hrát roli to, že letos moc nevyšlo počasí? Málo slunka, furt zamračeno, deštivo atd...? Ostatně chci to spíš na high než stoned stavy, takže brzká sklizeň by zas tak moc vadit neměla. Ale zase ne moc ukvapená.
KREATOR
Chtelo by to foto z boku,zhore je to takovy o ničem.
ACiD_ANONYMOUS
Čerstvé fotky, snad to pomůže :)
http://postimg.org/gallery/9x28m0c6/74ba96e5/
KREATOR
nekterý vypadaj celkem ready ale nektery zase ne.treba ta rozdvojenápotrebuje tak tyden.dej jim max týden a sklizen.
ACiD_ANONYMOUS
A který teda vypadaj už jedle a použitelně?
Jinak ta "rozdvojená", tu mi jako sazeničku něco ožralo, tak jsem ji nechal že se možná vzpamatuje a vznikla z toho tahle kytka do praku.
KREATOR
tak treba ty s posledníma čislama 53,58,13 ale chtelo by to kouknout aspon na pryskyřici.
ACiD_ANONYMOUS
Bohužel nejsilnější lupa kterou mám doma má zvětšní asi 2-3x a tim vidim prd :/
C21H30O2
ak mas fotak, tak nafot to v najvysom rozliseny (idelne v rezime makro) a min na pc si to mozes pozriet.

kamarat dokonca pozera krystal cez fotky v telefone (ma daky dotykovy s relativne dobrym fotakom a velkym rozlisenym obrazovky).
Martin666
já bych to nechal ještě tak 14dní, tím nic nepokazíš, každopádně každému tady radím, kupte lupu nebo okulár za pár korun, a při zvětšení poznáš přesně kdy sklidit " až když se začínají trichomy zakalovat" pak máš jistotu, že nic nepokazíš....
JohnyŠišák
Ahoj, prosím o zkouknutí na muj automat.
Děkuji Vám za radu:)
C21H30O2
kupil som si mikroskop, ktory je mozny napojit na pc. pokial mate zaujem, vytvorim thread kde budem davat snimky kristalov z roznych modelov a nasledne aj smokereport k danej snimke (bude tam ale par dnovi rozostup medzi snimkou a smokereportom, aby to bolo objektivnejsie). napiste, ci by vas nieco taketo zaujimalo.
pitrises
co vy na to borci? nepřízeň počasí a napadání rostliny hnilobou mě nutí již řešit zdali je již hotová a seknout, nebo místní hnilobu nadále odstraňovat a ještě čekat....
Franzo
Ahojte,

čo si myslíte o tomto? Už to bude zrelé, alebo ešte chvílu počkám?
Je to môj prvý outdoor. Odroda AK47 krížené s Annesthesiou. Semienka sú odtiaľto od jedného člena fóra.

Tak pripájam foto. Ďakujem za rady

(je to fotené len na mobil, takže ak by bol problém identifikovať či zbierať alebo nie podla nich, tak môžem prípadne dofotiť aj vo vyššej kvalite...)
sWei
to má ještě celkem hodně času
Franzo
ďakujem, tak budem čakať

skúsim si asi niekde zohnať lacnejší mikroskop alebo poriadnu lupu aby som mohol pozorovať zafarbenie trichómov
Ruprecht
to franzo: chce to ještě minimálně měsíc!
C21H30O2
citace:
Původní příspěvek od Franzo
ďakujem, tak budem čakať

skúsim si asi niekde zohnať lacnejší mikroskop alebo poriadnu lupu aby som mohol pozorovať zafarbenie trichómov


skus popozerat v lidli... ja som tam tento kupil za 30€ (z 55)... na webe co posielam stoji 110 takmer co je velmi vela.

http://www.fotoskoda.cz/bresser-bio...-prislusenstvi/
Veron
Čauko kluci. Kytky jsou dost naboostěný hnojivem a jsem úplný začátečník, takže nevím do jaké míry může hnojení posunout sklizeň (předpokládám však že se to nestává). Jde o outdoor noname, na květu od posledního týdne v červenci. Myslím, že by ještě něco snesly, ale přecejen, nechci to podcenit.

btw. na fotce je spodní palička
Connolly
Zkouším to letos poprvé, tak prosím o radu. Je šance, že to dozraje? Foceno dnes v deštivém počasí.
Connolly
A ještě jedna


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma