Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Kuřárna

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 7 
THC za volantem,ridite radi zhuleny? ..funguji ty testy vubec? - Klikni zde pro originální téma
crackonos
Mě to víc baví řídit high, ale jezídím pokud možno na místech, kde nemůžu nikoho ohrozit, takže nikdy před dlouhou cetou někam. Jinak miluju řízení, nějradši jezdím sám, mp3 v uších-nějakej HC, před jízdou sklo, nějaký pěkný velký parkoviště lehce namrzlý-paráda...,ale nic pro občasného konzumenta,který ještě nemá prozkoumaný všechny stavy co se mu mžou urodit a nezná ještě moc účinky...
kamil
Měl sem v životě období, že sem snad nezhulenej nejezdil. A bez problémů, v té době ještě policie thc za volantem neřešila, takže nebylo co řešit. Nehody sem měl pouze ve střízlivém stavu, jedna byla parodox jako v příspěvcích nade mnou, ženská mi nedala přednost, když sem jel sklízet kytky, auto na sračku. V současné době za volantem nehulím, nemam za potřebí přijít o papíry, protože si bez nich neumím představit svojí existenci.

Co se schopnosti řídit vozidlo pod vlivem marihuany týče, tak je to jako s alkoholem. Někdo to umí, někdo ne a samozřejmě záleží na dávce a zkušenosti. Já osobně sem už vyježděný, navíc dokážu šoférovat snad vše co jezdí, takže nemam potřebu ject co to dá, apod... takže bezpečnost především
crackonos: nechci bejt sprostej, ale tohle je demence do očí bijící: TO TY VOLE MÁŠ TY SLUCHÁTKA I ZA JÍZDY V AUTĚ? TO JSI PĚKNEJ DEBIL, JESTLI JO! Svůj tón hned vysvětlim.
Jak je řečený v zákoně, člověk nemá při řízení nijak omezovat svoje smysly. Neměl by mít zbytečně tmavý skla, v noci by neměl mít na očích sluneční bejle a tak. Neměl by mít ani příliš hlasitou hudnu. Jde totiž o to, že nejen zrakem, ale také sluchem řídí se řidič. A pokud řidič za volantem neslyší,co se děje kolem něj, je z poloviny nebezpečný. Poslední dobou se mi stává stále častěji, že potkávám kretény s peckama v uších za volantem. Nechápu co ty lidi k tomu vede. Mám v autě rádio. I když bylo na kazety, dokázal jsem to zařídit tak, abych si z něj mohl pustit mp3. Pokud jsem neměl mp3 a nechtěl jsem poslouchat rádio, vypnul jsem ho. Ale nikdy mě nenapadlo vrazit si do uší sluchátka. To by se taky mohlo stát neštěstí a já bych pak koukal jak vejr, protože jsem slyšel jen a pouze svoje oblíbený regééé.
Říká se: "moudrému napověz, hloupého kopni". Moudrému dojde, že pokud řídí, sluchátka si odpustí. Hloupému je potřeba to napsat tak, aby ho to urazilo. Pak mu to začne hlodat v palici a možná mu dojde, že dělá kravinu.

Crakonosi, nic proti tobě nemám, za svoje ostrá slova se omlouvám, ale nebudu to editovat. Jenom mě podobný řidiči vytáčej. Nechci aby mě někdy někdo podbnej sejmul jenom kvůli tomu, že mě neslyšel.
ramone> za prvi, ne vsichni co maj v usich pri rizeni pecky poslouchaj muziku. ja treba ty pecky v usich vobcas mam taky. hendsfriii tomu nadavaj...
za druhy dneska sou nektery auta tak vodhlucneny ze z venku prakticky nic neslysis a neprijde mi to jako problem. treba Sclass s dvojitejma sklama moc hluku z venku dovnitr nepusti.
za treti, hluchy naprosto normalne ridej, sluch neni zas az tak zasadni pri rizeni.
lion: tole byla konkrétní reakce na jedince který si při jízdě do sluchátek pouštěj muziku. Takovej jedinec má pak "tunel" a plně se nevěnuje řízení. A když potom za takovým jedincem stojí záchranka se světlama a on jí neuhne protože jí neslyší a nevšim si jí v zrcátkách...viděl jsem. Zrovna včera, na křižovatce u třetí brány u škodovky. Týpek stál jako první. Za nim se auta rozestoupily aby mohla záchranka projet. On tam stáljako tvrdý Y. Když jsem ho potom předjížděl...měl na uších sluchátka a pokyvoval si do rytmu.
nojono, ale jak rikam, podobnej efekt maj i luxusni limuziny. temer uplny odhlucneni. spis by si meli lidi hlidat spetny zrcatka.
shimano
NJN.....Nemyslíš-zaplatíš,ale je to krásný pocit jet vypálený,proto co nejmíň,nejlíp vůbec,pis
freshman
Už neřídim ani zhulenej ani nachcanej ani jinej...práce mě živí, bez papírů bych to mohl zabalit... navíc mě jízda baví a vychutnávam si jí, jakýkoliv ovlivnění mysli už neberu, jezdim svižnějc, provoz se zahuštuje, je třeba bejt maximálně soustředěnej na jízdu...
Jestli někdo potřebuje jezdit zhulenej protože jinak mu to nejde/nebaví/jezdíjakhovado tak jen popřeju hodně štěstí, a budu doufat že se mu nic nestane nebo neublíží jinému.
Víte, odřídil jsem si dost roků za volantem, chlastal sem, hulil, frčel....nikdy žádnej problém..... nějaký nehody byly, ale NIKDY ne pod vlivem...možná i proto, že jsem se kontroloval ( zní to divně co, jak se může kontrolovat člověk kterej je pod vlivem), a nedělal sem píčoviny, neriskoval protože pořád mi bylo jasný, že nemusim udělat chybu, ale udělá ji někdo jinej, a v případě pozitivního nálezu ste prostě stejně v píči ať je to jakkoliv !. Ale tak vzpomínam docela fain, na dobu permanentního kouření, kdy mi ani nepřišlo divný kombinovat cokoliv s jízdou, flojdi neměli testy jako dnes, mohli ste se jim vysmát a bejt v pohodě..... Ale jak se říká, na každýho jednou dojde, a já už to svý "štěstí" nechci pokoušet, stejně si myslim že je neuvěřitelný že tak dlouho při mě stálo, a nidky se nic nestalo i dkyž sem byl mockrát tak moc, že chodit bych nemoh, ale za volantem sem to dal...
A taky mě trochu k tomuhle rozhodnutí pomohli někteří mí kamarádi a známí, kteří stejně jako já jezdili a požívali...dloooouhou dobu, a nikdy nic, až se to zvrtlo,některejm docela dost......
:-) peace
Dan.Bass
citace:
Původní příspěvek od freshman
.
Jestli někdo potřebuje jezdit zhulenej protože jinak mu to nejde/nebaví/jezdíjakhovado

Chlape, to mě příjde trochu z cesty, hlavně když tvrdíš, jak často jsi jezdil vypálenej. Řízení mě baví tak jak málokterá jiná činnost a troufám si říct, že jsem výbornej řidič, jak dvoustopejch, tak i jednostopejch vozidel. Zhulen tedy nejezdím kvůli tomu, aby mě to začalo bavit nebo jít, ale nejčastěji proto, že se potřebuji/potřebujeme přesunout z místa A, kde jsme si i zahulili (třeba zkušebna) do místa B. Nejde tedy o žádný účelový hulení kvůli řízení, ale jen o koincidenci. Aneb ještě nikdy jsem se nezkouřil kvůli tomu, abych si poté šel zkouřen zařídit...
crackonos
ramon: TO TY VOLE HULÍŠ I PŘED JÍZDOU AUTEM? TO JSI PĚKNEJ DEBIL, JESTLI JO! :rasta: heh, mno jezdím tak, ale jen na dlouhých štrekách mezi městama, ve městě maximálně v noci kdy sanitku asi těžko přehlídneš, za provozu ve městě rozhodně ne...přiznávám že máš z toho zkreslenej vjem o tom co se děje kolem tebe, ale to máš i když máš ohulenou hudbu, mám rád jezdit zkouřenej s peckama v uších úplně prázdnýma ulicema v noci...
A vůbec... nejsem zvědavej na tvoje výlevy, já jsem s tebou vždycky mluvil slušně a to stejný bych očekával i od tebe, taky ti nenadávám do debilů, že jezdíš zhulenej autem, takže klídek...
freshman
Dan:Bass - spis jsem to myslel tak, že mě trochu popíchlo, když lidi tvrdí že zhulený jezděj líp a bezpečnějc než nezhulení.... no, ale když nad tim přemejšlim, něco na tom asi bude.....nechalů jsem se unést momentálním pocitem, ja fakt nemuzu nikomu nic kazat, vzhledem ke svejm zkušenostem ... ;-)
DooMer
hmm tak sem se dozvedel zae neco novyho ze sou mezi nami i ridici kteri jezdi s peckama v usich no tak to je husty.
crackonos: tak ještě jednou: Omlouvám se. Stačí?
Ale na něco se zeptat musím: na co pecky? To nemáš v autě audiosoustavu nebo co?

A moje hulení za volantem...no, viděl jsi mě nekdy řídit zhulenýho? Jel jsi se mnou někdy autem? Mam takovej pocit že ne. Tak nevynášej soudy. Jedna věc je, že když má někdo pecky v uších, tak neslyší okolí. O to neni potřeba polemizovat, to je fakt. Druhá věc je že zkouřenej člověk. Ten může řídit hůř, ale i líp. Jde o to, jak je zvyklej a naučenej. Nic víc a nic míň.
Vyvrať mi to.

edit - ještě něco: Prostor kolem auta vnímáme dvěma smysly. Zrakem a sluchem. Zrak je dominantní, sluch je v menšině. Pokud hulíme, vjemy z těchto smyslů si upravujeme, ale pořád vnímáme oběma. Kdežto pokud si vezmeme třeba pecky do uší, připravujeme se o vnímání okolí auta sluchem. Sorry ale mě přijde nebezpečnější mít při řízení pecky, než bejt zhulenej. Víš, na silnici je důležitá ohleduplnost, musíš brát ohledy na druhý. Těma peckama jenom dáváš najevo, jak je ti okolí auta dokonale ukradený.
Taky si myslim, že je pěkná blbost jezdit na hlucho. Už jenom z toho důvodu, že někde můžou mít vyjezd hasiči, policajti a nebo záchranka. A můžeš mít třeba zelenou na semaforu, ale když neuslyšíš houkačku, tak je ti to k prdu.
kdyz mit zelenou a neco s houkackou me sejme tak je to stejen vina toho kdo jen na cervenou. to ze mas pusteny majaky este neznamena ze muzes beztrestne bourat. takze kdyz me fizl z majakem sestreli na krizovatce kde ja mam zelenou aon cervenou plne si to vodsere von. i pojistovna bude muset platit.
Mad Lion:mno to máš sice pravdu,ale je to o tom,že když jedeš,tak bys je měl slyšet a dát jim přednost,protože z nějakýho důvodu asi chvátaj a chtěla bych vidět tebe,když by se ti něco stalo,vezla tě rychlá do nemocnice a nějakej debil by jí nedal přednost!fakt bych tě nechtěla potkat na silnici
mari
citace:
Původní příspěvek od freshman
Už neřídim ani zhulenej ani nachcanej ani jinej...práce mě živí, bez papírů bych to mohl zabalit... navíc mě jízda baví a vychutnávam si jí, ja


je pekny a spravny nehulit kdyz se ridi, ale das si den predem a testy ukazou zes sme meli tak jako tak :(
W> pepper ovsem psal neco v tom smyslu ze kdyz te sestrelej treba benga s majakem ze je to tvoje chyba. neni. samozrejme ze auto se zapnutym majakem ma dostat prednost, ovsem kdyz se stane nehoda je to posuzovany podle pravidel sinicniho provozu a vynikem muze bejt klidne vozidlo z majakem. to ze muze projizdet cervenou je totiz podmineno tim ze bude davat vci pozor.

a mas recht, me by si nechtela potkavat na silnici. sem typickej prazskej agresivni smejd kdyz sedim za volantem.
znas to... pro ridice BMW fyzikalni zakony neplatej, hehehe...
Mad Lion:mno to každopádně,je to vinna jejich,ale na tobě je dát jim přednost a jak se tady píše(nemluvim teď o tobě) tak takový magoři co jezdí se sluchátkama jim to moc neulehčujou...a co se týče tvýho stylu jízdy,tak to je jen na tobě jak moc velkej si magor,ale bacha na to,aby sis to jednou nevyčítal
Lion:no to jsem byl špatně pochopen. Asi to je tak jak píšeš. Že si ale dáš do uší pecky na plný pecky zvyšuješ tu pravděpodonost, že skončíš pod korbou požárníkova auta. A že jsou křižovatky, kde do vedlejší vůbec nevidíš a musíš spoléhat jenom na světla.
citace:
Původní příspěvek od Sgt.Pepper
Lion:no to jsem byl špatně pochopen. Asi to je tak jak píšeš. Že si ale dáš do uší pecky na plný pecky zvyšuješ tu pravděpodonost, že skončíš pod korbou požárníkova auta. A že jsou křižovatky, kde do vedlejší vůbec nevidíš a musíš spoléhat jenom na světla.


no a prave v takovejhlech krizovatkach si auto zmajakam musi davat kurva pozor aby nekoho nesestrelil...
Mad Lion.ale pokud se jim tam bude motat takovej řidič jako si ty,tak jim to,že si budou dávat pozor moc nepomůže...
DooMer
mad lion: prober se kurva poor si musi davat kazdej a predevsim na krizovatkach, ty jednou spatne skoncis :(
citace:
Původní příspěvek od DooMer
mad lion: prober se kurva poor si musi davat kazdej a predevsim na krizovatkach, ty jednou spatne skoncis :(


rekl bych ze veci pozor by si mel davat na krizovatce ten kdo pri prujezdu porsuje pravidla {trba auto z majakem jedouci na cervenou}
nebo ty kdyz projizdis krizovatku na zelenou si pred hranici krizovatky pribrzdis a rozhlednes se vsemi smery?
Mad Lion:omg,tobě nedochází co ti tady všechni cpou?třeba to,že když vjíždíš na křižovatku,tak se stejně radši rozhlídnout a ne tam vlítnout stylem mě to tady patří,mam zelenou tak všichni uhněte...mno jo ty si vlastně ten prazskej agresivni šmejd,tak to tě samozdřejmě omlouvá...hahaha,na pobavení fakt dobrý:D
citace:
Původní příspěvek od white-w
Mad Lion:omg,tobě nedochází co ti tady všechni cpou?třeba to,že když vjíždíš na křižovatku,tak se stejně radši rozhlídnout a ne tam vlítnout stylem mě to tady patří,mam zelenou tak všichni uhněte...mno jo ty si vlastně ten prazskej agresivni šmejd,tak to tě samozdřejmě omlouvá...hahaha,na pobavení fakt dobrý:D


nevim co se mi tu pokousite nacpat, ale kdyz projizdim krizovatku na zelenou mam stoprocentni prednost pred autama v jejichz smeru ke cervena. to sou zakladni pravidla provozu a kdyz je nekdo chce porusovat {vozidlo se zapnutym majakem} musi si dat o to veci pozor. majakem pouze upozornuje na fakt ze se od nej da ocekavat porusovani dopravnich predpisu. tudiz kdyz se mu prujezd krizovatkou nepovede je proste vynik nehody. ja kdyz registruju nekde majak snazim se v ramci moznosti uhnout, ovsem pouze tak abych se sam neohrozil. coz znamena ze kdyz si majaku vsimnu zastavim pred krizovatku ovsem kdyz si nevsimnu a neco s majakem me sunda budu pozadovat plnou nahradu skody a persukuci ridice. chybu sem totiz neudelal ja tim ze sem si nevsimnul ale on tim ze porusil pravidla silnicniho provozu. to je cely.
Promiňte, ale pravdu má lion. Sanitka sice má s majákama přednost, ale pořád musí dodržovat. Ta přednost znamená, že nemusí zastavovat na světlech. Majáky a houkačka je od toho, aby o ní ostatní věděli a dali jí přednost.

Teďko v zimě si sanitek všímam. Sice jedou na červenou, ale před křižovatkou přibrzdí a důkladně se rozhlídnou. Nemůžou si totiž vzít na triko toho vevnitř a ještě někoho venku.
Pane bože... vždyť to nikdo nepopírá, že sanitka nemá absolutní přednost... jde o mý bezpečí a když neuslyším houkačku, tak budu mít větší pravděpodobnost, že ji sejmu a to může jet s maximální opatrností. Ta houkačka na střeše tam není pro technaře.
crackonos
vsak v pohode...
citace:
Původní příspěvek od Ramon_Dexter
crackonos: tak ještě jednou: Omlouvám se. Stačí?
Ale na něco se zeptat musím: na co pecky? To nemáš v autě audiosoustavu nebo co?

-mno mám tam spíš to "nebo co", pze auto jsem dostal a peníze nejsou (student)
citace:
Původní příspěvek od Ramon_Dexter
A moje hulení za volantem...no, viděl jsi mě nekdy řídit zhulenýho? Jel jsi se mnou někdy autem? Mam takovej pocit že ne. Tak nevynášej soudy.
[/B]

Mno za předpokladu, že si stojíš za svými příspěvky v tomhle threadu (viz např. příspěvek 493) je to víc než pravděpodobný...
citace:
Původní příspěvek od Ramon_Dexter
Jedna věc je, že když má někdo pecky v uších, tak neslyší okolí. O to neni potřeba polemizovat, to je fakt. Druhá věc je že zkouřenej člověk. Ten může řídit hůř, ale i líp. Jde o to, jak je zvyklej a naučenej. Nic víc a nic míň.
Vyvrať mi to.
[/B]

Pravda... jenom je celkem směšný poslouchat kritiku od někoho, kdo se sám neřídí podle předpisů nebo minimálně podle nějaký zavedený etiky...
citace:
Původní příspěvek od Ramon_Dexter
Těma peckama jenom dáváš najevo, jak je ti okolí auta dokonale ukradený. [/B]

A tím, že jezdíš zhulenej nedáváš najevo, že ti jsou všichni ostatní ukradení? Uznávám že každej řídí jinak, někdo je ohleduplnější, někomu to zas moc nejde, ale pořád řídíš za změněnýho psychickýho stavu, což není zrovna košer.--mno to je jedno, uznávám, že to snižuje pozornost...
crackonos: hulení ovlivňuje vnímání, ale dá se to ovlivnění kompenzovat, dá se to naučit. Pokud neslyšíš, tak prostě neslyšíš. Tečka.
sanitku identifikuju z 90% setkání s ní podle zvuku. Prostě jí slyšim někde daleko. Když bych měl pecky, slyšel bych kulový a uhejbal jí vmomentě až bych jí viděl. Což je většinou dost pozdě. Ona ta sanita nemá ty houkačky pro srandu králíkům. On totiž zvuk je slyšet na větší vzdálenost, než jsou vidět ty majáčky.

A jenom tak na okraj: na tvým místě bych si koupil přenosný repráčky. Taky jsem to tak jednu dobu řešil.

http://www.nakupunas.cz/autoradio-sencor-sct-2202r/
tady máš rádio za 600, má audio in, všechno co potřebuješ.
piistaa
Ja newim ale ja bych za zhulenost,opilost to je jedno za volantem daval treba i basu. Za volantem treba fakt cistou mysel...
piiistaa: stejně tak basu za nevyspání, únavu, momentální naštvanost či nastupující nemoc...přemejšlej, jo? Všechny tyhle věci tě dost podstatně ovlivňujou. Jenže alkohol k tomu dodává pocit neporazitelnosti, a to je ten největší problém.
DooMer
support dexter :)
Jimmy
No ja jsem ridil zhuleny zatim jenom jednou. Na mojem EXXXTREMNIM skutru 50ccm :D ale i tom mi stacilo, ponevads jsem jel ve meste, 3x jsem jel kolem dokola na kruhaci, nechtelo se mi odbocit, a vzhledem k velikosti kruhace mi ridici museli porad davat prednost protoze jsem to tam klopil a delal ty kolecka tak rychle ze by nestihli se tam vecpat :D a ja jsem se jim smal a napoctvrte jsem odpocil, pak jsem zase 3x minul ulici kde bydlim. Necitil jsem se ale u toho moc dobre proto si myslim ze THC a ALKOHOL a dalsi SRACKY za volant ani riditka s plynem nepatri.
piistaa
Hmm to je proste muj nazor:)
Je mi jasne ze pri alkoholu je rizeni mnohem horsi jak pri trave ale treba mne se stava kdyz sem zhulenej proste nevnimam nebo sem zamyslim nad necim inym a nemusim si vsimnut chodce/auto...

Zalezi taky od stupne zhulenosti... je rozdil jestli si da obcasny hulic 3 bonga a jde za volant anebo zkuseny hulic a da si jedneho light speka
lenoch
Občas řídím pod vlivem THC a někdy si zakouřím jen proto, že se chci následně projet autem. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že zkouřený se dokážu mnohem víc soustředit na řízení, jezdím opatrněji, dodržuju předpisy, snažím se víc předvídat, jsem ohleduplnější k ostatním účastníkům provozu...

Myslím si, že by lidé neměli šmahem odsuzovat ty, kteří řídí pod vlivem marihuany. Pokud má někdo ve změněném stavu s řízením auta nebo motorky problémy, tak ať prostě takto neřídí. Důležité je taky reálně odhadnout vlastní možnosti. Kdybych měl sluchové nebo zrakové halucinace, tak za volant taky nevlezu.

Jinak souhlasím, že mít v uších pecky nebo nahlas puštěné rádio není zrovna moudré. Kamarád takto málem vjel na přejezdu pod vlak - podotýkám nebyl pod vlivem žádných látek, jen měl hlasitě puštěné rádio.
piista: no hele, musíš se naučit to zvládat, pokud chceš jezdit pod vlivem. O alkoholu se nebudeme bavit. Ten nebzepečnej je,ovlivňuje vnímání vzdáleností a přidává pocit neporazitelnosti. To je vražednej koktejl.

A vůbec nezáleží na stupni zhulenosti. Já si můžu dát před jízdou 3 bongy nebo malý brčko a pak můžu řídit. Je to o cviku. Nic víc a nic míň.
kamil
citace:
Původní příspěvek od Mad Lion
kdyz mit zelenou a neco s houkackou me sejme tak je to stejen vina toho kdo jen na cervenou. to ze mas pusteny majaky este neznamena ze muzes beztrestne bourat. takze kdyz me fizl z majakem sestreli na krizovatce kde ja mam zelenou aon cervenou plne si to vodsere von. i pojistovna bude muset platit.


Naprostá hovadina, doufám že si to někdo nevezme k srdci. Nejlepší je přečíst si vyhlášku 361/2000, která tvrdí, že pokud přijíždí houkající sanitka do křižovatky, tak nemáte do křižovatky vůbec vjíždět a je jedno zelená, červená.
citace:
Původní příspěvek od kamil


Naprostá hovadina, doufám že si to někdo nevezme k srdci. Nejlepší je přečíst si vyhlášku 361/2000, která tvrdí, že pokud přijíždí houkající sanitka do křižovatky, tak nemáte do křižovatky vůbec vjíždět a je jedno zelená, červená.


jo ale kdyz tam vjedu a nehoda se stane vinik je ridic sanitky pokud jel na cervenou.

z praktickejch skusenosti vim ze pustena houkacka ti neumozni pusobit beztrestne nehody.

nedavno skouseli fizlove podobnou vec. napalili ze zadu auto a tesne pred nehodou pustili houkacku. ridice pokouseli presvedcit ze s hokackou je vinik nehody on, ale pravnici to filzum rychle vysvetlili, heheh.

houkacka me pouze upozornuje na fakt ze bych mel udelat misto. to ovsem pouze v pripade ze sam sebe nebo nekoho dalsiho neohrozim. nikde neni nic o tom ze kdyz se nehoda stane, je ridic auta s majakem bez viny.
_jOq_
Zdar lidičky,
tohle už je trochu OT, nemyslíte?
Ale k tématu: Já jsem se několik let řízením živil a jezdil jsem vypálenej dost často. Ale čím více času tráví člověk na silnici a vidí jak lidi okolo vůbec neumějí řídit a většina vůbec neví, co dělá, tak o takových věcech začne přemýšlet.
Nechce se mi jít do vězení třeba jen proto, že mě nědko sestřelil, něco si při tom udělal a i když jsem to nezavinil, tak jsem nalízal...
Každopádně neřídím bezprostředně po špeku a vůbec nejbezpečnější je jezdit autobusem, jak to v poslední době činím..
Pěstu zdar
kamil
citace:
Původní příspěvek od Mad Lion


jo ale kdyz tam vjedu a nehoda se stane vinik je ridic sanitky pokud jel na cervenou.



u vozidel s právem přednosti v jízdě se na barvičky nehraje. pokud jede sanitka s majákem do křižovatky, má automatikcky přednost. pokud se jí tam nějakej ocas nasere pod kola je to jednoznačně jeho vina. Prostě nemáš vůbec do křižovatky vjíždět.
Samozřejmě jak píšeš zapnutej maják není symbolem beztrestnosti, omezit může, ohrozit nesmí. Jestli mi nevěříš zastav se v nějaký autoškole, tam ti to určitě vysvětlí.
citace:
Původní příspěvek od kamil


u vozidel s právem přednosti v jízdě se na barvičky nehraje. pokud jede sanitka s majákem do křižovatky, má automatikcky přednost. pokud se jí tam nějakej ocas nasere pod kola je to jednoznačně jeho vina. Prostě nemáš vůbec do křižovatky vjíždět.
Samozřejmě jak píšeš zapnutej maják není symbolem beztrestnosti, omezit může, ohrozit nesmí. Jestli mi nevěříš zastav se v nějaký autoškole, tam ti to určitě vysvětlí.


v posledni dobe si vybavuju dva pripady. jedenkrat sanitka {jela na cervenou a ridic byl uznan vinnym} a jedenkrat policajti {trochu drsnejsi bouracka opet benaga na cervenou s majakem a opet jejich vina}
on totiz ridic s majakem sice muze porusovat dopravni predpisy ovsem se zvisenou opatrnosti. kdyz to nevyjde je to jeho vina. on totiz porusoval pravidla provozu.
kamil
citace:
Původní příspěvek od Mad Lion


v posledni dobe si vybavuju dva pripady. jedenkrat sanitka {jela na cervenou a ridic byl uznan vinnym} a jedenkrat policajti {trochu drsnejsi bouracka opet benaga na cervenou s majakem a opet jejich vina}
on totiz ridic s majakem sice muze porusovat dopravni predpisy ovsem se zvisenou opatrnosti. kdyz to nevyjde je to jeho vina. on totiz porusoval pravidla provozu.


cituju výše zmiňovanou vyhlášku:
Řidič vozidla, který při plnění úkolů souvisejících s výkonem zvláštních povinností užívá
zvláštního výstražného světla modré barvy,2) případně doplněného o zvláštní zvukové výstražné
znamení (dále jen "vozidlo s právem přednostní jízdy"), není povinen dodržovat § 4 písm. c), § atd...(prostě skoro všechno); je však povinen dbát potřebné opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost
provozu na pozemních komunikacích.

Řidiči ostatních vozidel musí vozidlům s právem přednostní jízdy a vozidlům jimi
doprovázeným umožnit bezpečný a plynulý průjezd, a jestliže je to nutné, i zastavit vozidla na
takovém místě, aby jim nepřekážela. Do skupiny tvořené vozidly s právem přednostní jízdy a
vozidly jimi doprovázenými se řidiči ostatních vozidel nesmějí zařazovat.

Viděl bych to asi tak, že máme pravdu oba dva. Pokud benga rozstřelí zasekanou křížovatku, je to jejich vina. Ovšem pokud jim tam vjedeš, je to tvoje vina. A jak se píše:jestliže je to nutné i zastavit vozidla, takže pokud to nebude do nebe volající, řekl bych, že to odnese ta chudák babička co jim tam vjela na zelenou.
jojo. vychazim s toho ze ne na vsech krizovatkach je situace prehledna. samozrejme ma ucastnik provozu dat prednost vozu s majakem ovsem kdyz ho prehlidne {takova situace muze nastat ves lozitejsim provozu velmi snadno} tak by nemel byt perzekuovan protoze se ridil platnymi pravidly silnicniho provozu. v praxi je to tak ze vetsinou je majak jen polehcujici okolnost pro ridice kery takove auto ridi a zpusobi nehodu.
kdyz sme u toho specialne benga udelali v posledni dobe peknejch par pruseru z autama a to i se zapnutejma majakama...
brook
Přeji pěkný den všem zdejším. Rád bych tady připojil svůj názor k tématu. Předem trochu o mně. Něco málo jsem najezdil, přes 50tis.km, z toho zhulený odhadem asi 15-20tis. km. Nejsem žádný svatoušek, povolené rychlosti moc nedodržuju a nemám to naježděné v tiché zapadlé vesničce bez provozu či na dálnici. Svou jízdu však i přesto beru jako bezpečnou, často vezu i manželku a dcerku. Také v práci, která vyžaduje soustředění a přesnost jsem si mnohokrát ověřil bezchybnou koncentraci a reakce. Všeobecně nemám rád zobecňování, vliv travky na řízení beru jako obzvláště složitou věc.
Z vlastních zkušeností nesouhlasím s obecnými názory že "marihuana zhoršuje smyslové vnímání a zpožďuje reakce". Také nesouhlasím s tvrzením že pod vlivem travky neumí dotyčná osoba toto spolehlivě posoudit. Rozhodně neberu tento problém na lehkou váhu a jsem si vědom všech rizik. Podle mne jde především o posouzení stavu a uvědomění si rozdílu mezi člověkem zhuleným na kaši těžkým "stoned" modelem, pro kterého je "problém" téměř jakákoliv činnost, a pak člověkem jen lehce zhuleným stimulujícím "high" modelem, pro kterého koncentrace ani správné reakce problémem nejsou, naopak jsou stimulovány. Nelíbí se mi například známé závěry plynoucí z různých testů alkohol versus marihuana za volantem vídané v televizi, či na netu. Přesto, že chápu potřebu varovat před riziky vlivu marihuany, přesto, že chápu jak složité by bylo definovat vlivy neohrožující, či pozitivní. Podle mne prostě nelze považovat za objektivní test, ve kterém řidič, který "nikdy" nehulil vykouří jointa, který by možná posadil na prdel pět chlapů, na tož ještě tento účinek porovnávat s někým kdo si dá pro něj třeba běžné tři piva. Je to stejné jako důvod, proč to třeba nezkusí porovnat s někým, kdo vypije půl litru slivovice... Stejným nesmyslem byla například také reklama s řidičem, který se zhulený otáčel a bavil s někým na zadním sedadle až nedal přednost na křižovatce. Opět mi jde o obecnost, takhle nepozorní a nezodpovědní jsou vidět řidiči i bez trávy. Třeba zrovna já bych si nedovolil takhle bavit ani střízlivý a travka mi rozhodně neodvádí pozornost od řízení. Jako příklad tu mohu třeba napsat jednu mou zkušenost na kterou nejsem nijak hrdý. Jednou jsem jel do Chorvatska dost unavený, před jízdou jsem prostě nemohl zaboha usnout jak jsem se těšil a přemýšlel. Tehdy jsem jel přes Maďarsko, tedy ne po pohodlné dálnici v Rakousku a byla to právě marihuana, která mi velmi pomáhala v koncentraci při dlouhé únavné cestě. Hulil jsem co dvě hodiny, jel docela svižně (tráva mi jízdu nijak nezpomaluje) a bezpečně dojel s plně obsazeným autem jak tam, tak i zpět. Zpátky jsem jel polovinu cesty v hustém dešti, po tmě, a kdo znal nekonečné vyježděné koleje v Maďarsku zalité vodou na úzké dvouproudovce, tak ví o čem to bylo. No, zahulil jsem si a byla to fajn cesta.
Přirozeně je velkým rizikem, pokud má řidič milující adrenalin tendence pokoušet hranice bezpečného reagování, bezpečné jízdy. Ovšem jde o to, že naprosto stejné riziko podstupuje takovýto řidič i bez vlivu marihuany. Zde vynechám dopravní nehody způsobené vlivem alkoholu, což je svinstvo o kterém nepochybuje asi nikdo. Ročně se stávají tisíce dopravních nehod u kterých nehrála roli omamná látka a pokud jsou na silnici denně stovky řidičů pod vlivem thc, bylo by nesmyslem si myslet že zrovna jim se budou nehody vyhýbat. Od toho jsou nazývány nehody. Nevyhýbají se jim, přirozeně, další důvod proč je chybou zobecňovat a nehodu vzniklou pod vlivem thc automaticky přiřknout marihuaně. Každý řidič má před jízdou zhodnotit svůj stav a při jízdě se plně věnovat řízení.
Vzhledem ke svým dosavadním zkušenostem mohu s klidným srdcem napsat, že si kdykoliv před jízdou rád zahulím. Řízení mám velmi rád, a díky tomu že jezdím docela svižně tak jsem zažil na cestě mnoho nebezpečných situací, kdy jsem musel zcela nečekaně reagovat ve zlomku vteřiny či řídit s centimetrovou přesností. Reakce ani smysly mne zatím nikdy nezradily. Nutno ovšem dodat že se před jízdou nikdy nezhulím na kaši jako čuně, neřítím se jako bych zrovna vyloupil banku a při jízdě se vždy plně věnuji řízení.
Přeji všem pohodové ježdění, dostatek soudnosti a spoustu km bez nehody.
citace:
Původní příspěvek od brook
Přeji pěkný den všem zdejším. Rád bych tady připojil svůj názor k tématu. Předem trochu o mně. Něco málo jsem najezdil, přes 50tis.km, z toho zhulený odhadem asi 15-20tis. km. Nejsem žádný svatoušek, povolené rychlosti moc nedodržuju a nemám to naježděné v tiché zapadlé vesničce bez provozu či na dálnici. Svou jízdu však i přesto beru jako bezpečnou, často vezu i manželku a dcerku. Také v práci, která vyžaduje soustředění a přesnost jsem si mnohokrát ověřil bezchybnou koncentraci a reakce. Všeobecně nemám rád zobecňování, vliv travky na řízení beru jako obzvláště složitou věc.
Z vlastních zkušeností nesouhlasím s obecnými názory že "marihuana zhoršuje smyslové vnímání a zpožďuje reakce". Také nesouhlasím s tvrzením že pod vlivem travky neumí dotyčná osoba toto spolehlivě posoudit. Rozhodně neberu tento problém na lehkou váhu a jsem si vědom všech rizik. Podle mne jde především o posouzení stavu a uvědomění si rozdílu mezi člověkem zhuleným na kaši těžkým "stoned" modelem, pro kterého je "problém" téměř jakákoliv činnost, a pak člověkem jen lehce zhuleným stimulujícím "high" modelem, pro kterého koncentrace ani správné reakce problémem nejsou, naopak jsou stimulovány. Nelíbí se mi například známé závěry plynoucí z různých testů alkohol versus marihuana za volantem vídané v televizi, či na netu. Přesto, že chápu potřebu varovat před riziky vlivu marihuany, přesto, že chápu jak složité by bylo definovat vlivy neohrožující, či pozitivní. Podle mne prostě nelze považovat za objektivní test, ve kterém řidič, který "nikdy" nehulil vykouří jointa, který by možná posadil na prdel pět chlapů, na tož ještě tento účinek porovnávat s někým kdo si dá pro něj třeba běžné tři piva. Je to stejné jako důvod, proč to třeba nezkusí porovnat s někým, kdo vypije půl litru slivovice... Stejným nesmyslem byla například také reklama s řidičem, který se zhulený otáčel a bavil s někým na zadním sedadle až nedal přednost na křižovatce. Opět mi jde o obecnost, takhle nepozorní a nezodpovědní jsou vidět řidiči i bez trávy. Třeba zrovna já bych si nedovolil takhle bavit ani střízlivý a travka mi rozhodně neodvádí pozornost od řízení. Jako příklad tu mohu třeba napsat jednu mou zkušenost na kterou nejsem nijak hrdý. Jednou jsem jel do Chorvatska dost unavený, před jízdou jsem prostě nemohl zaboha usnout jak jsem se těšil a přemýšlel. Tehdy jsem jel přes Maďarsko, tedy ne po pohodlné dálnici v Rakousku a byla to právě marihuana, která mi velmi pomáhala v koncentraci při dlouhé únavné cestě. Hulil jsem co dvě hodiny, jel docela svižně (tráva mi jízdu nijak nezpomaluje) a bezpečně dojel s plně obsazeným autem jak tam, tak i zpět. Zpátky jsem jel polovinu cesty v hustém dešti, po tmě, a kdo znal nekonečné vyježděné koleje v Maďarsku zalité vodou na úzké dvouproudovce, tak ví o čem to bylo. No, zahulil jsem si a byla to fajn cesta.
Přirozeně je velkým rizikem, pokud má řidič milující adrenalin tendence pokoušet hranice bezpečného reagování, bezpečné jízdy. Ovšem jde o to, že naprosto stejné riziko podstupuje takovýto řidič i bez vlivu marihuany. Zde vynechám dopravní nehody způsobené vlivem alkoholu, což je svinstvo o kterém nepochybuje asi nikdo. Ročně se stávají tisíce dopravních nehod u kterých nehrála roli omamná látka a pokud jsou na silnici denně stovky řidičů pod vlivem thc, bylo by nesmyslem si myslet že zrovna jim se budou nehody vyhýbat. Od toho jsou nazývány nehody. Nevyhýbají se jim, přirozeně, další důvod proč je chybou zobecňovat a nehodu vzniklou pod vlivem thc automaticky přiřknout marihuaně. Každý řidič má před jízdou zhodnotit svůj stav a při jízdě se plně věnovat řízení.
Vzhledem ke svým dosavadním zkušenostem mohu s klidným srdcem napsat, že si kdykoliv před jízdou rád zahulím. Řízení mám velmi rád, a díky tomu že jezdím docela svižně tak jsem zažil na cestě mnoho nebezpečných situací, kdy jsem musel zcela nečekaně reagovat ve zlomku vteřiny či řídit s centimetrovou přesností. Reakce ani smysly mne zatím nikdy nezradily. Nutno ovšem dodat že se před jízdou nikdy nezhulím na kaši jako čuně, neřítím se jako bych zrovna vyloupil banku a při jízdě se vždy plně věnuji řízení.
Přeji všem pohodové ježdění, dostatek soudnosti a spoustu km bez nehody.


co k tomu ještě dodat?
asi jenom tohle: lidi neblázněte. Pokud na to nemáte, neblázněte a radši před jízdou nehulte. A pokud to sami nezvládáte, nesuďte ostatní, nevíte jak na tom jsou.
hypiz
nerad ridim a jeste vic nerad ridim kdyz jsem zhulenej, nekdo si to dava to vim ale ja nejsem takovy ridic abych si to mohl dovolit.. o dost radsi se teda nechavam vozit zhulenej :smoker:
pan vypálenej
heh, tak já jel jednou s kámošem. oba sme byly vypálený jak díra ve vejfuku. on řídil a ne zrovna opatrně... jeli sme po celkem úzkej silnici v lese a on si jel v klídku tak 70. navíc měl děsně na hovno seřízený světla u auta, takže bylo vidět celkem velký kulový. a najednou srnka... já sem si jí teda všim až když on už zastavil :D vůbec sem nechápal tu jeho bleskovou reakci, já bych jí asi přejel a po 100 metrech si něčeho všimnul :( :D
hochůůů
NEMYSLÍŠ, ZAPLATÍŠ. Kámoš stoji na vyhlídce a kouří smraha. V tom bengus ať ukáze doklady. Doklady v pořádku ale snad po tom jointu nebudete říďit pane řiďiči??? ....NE!!!.... Beng odjel a on vesele dokouřil smraha usedl a jel. A co nevidí beng ho ochcal a čekal o kus dál bo 100procentně vědel že pojede. Ale papíry už má spátky ale špeky před jízdou už ne !!!
FatJoe
Jazdit uz asi ne.. Stara skodovka 120l my obidvaja(bratranec) zmaštení jak psy. kalime si to v lese asi tak 50. Plasime zver polovníkom. vysli sme na nejaku luku a tam som to rozmakal sice len na 60 ale stara skodovka ´60po rozbitej luke-celkom adrenalín. dostal som napad ze vyskusam hodiny. V 60-tke som zalomil volant, zatiahol ručnú a jebbbbbbbbbb. Spravili sme asi tak 3 kotrmelce(strecha,kolesa,strecha,kolesa) a ostali sme stat na streche na tej luke... Obaja v soku, nikomu sa nic nestalo. nasu jazdu po lese videl majtel toho pozemku a zavolal na nas flojdov.(KOKOT) Ty tam prisli vtedy ked sme vyliezali z auta... Samozrejme pičovali jak chore vrany, platili sme pokutu kazdy po 10 litrov a dostal som odklad vodičaku 2 roky... Miluly tyzden som uz konečne mohol začat robiť vodičak....
Odvtedy už nerobim take kokotiny, snažim sa jazdit normalne.....Ale len snažim...
meso
vodičák mám dlho, ale jazdím teraz asi rok každý deň dosť veľa. odpoveď jasnú neviem formulovať. závisí to na únave, nálade, tráve ... ale vo všeobecnosti rád, zatiaľ bez problémov, opatrne. niekedy sa mi jazdí lepšie, niekedy horšie.
Moltres
Zdar, nevím, jestli to tu už někdo psal, ale mám tu radu, jak ojebat test slin, který určuje aktualní obsah thc. Kolegu lapli hned po jointu a nebylo to poprvé. Jenže tentokrát mu vlepili papírek přimo do huby a nenašli nic, protože když ho stavěli, šupnul do sebe dvě orbitky a uplně v pohodě! Ani pokuta, prostě nic, a to byl vážně na uhel. Tím samozřejmě nechcu nikoho nabádat k řízení pod vlivem thc, ale když už nějaká ta namátková kontrola bude, měli byste mít po ruce balík žvýkaček. Myslím, že je to i celkem logické, protože žvýkačka mění sliny a stoprocentně přebije tu konzistenci slin po jointu.
lyft
když jsem byl malej a hloupej,tak jsem řídil zhulenej,teď jsem větší a blbější a proto zhulenej už neřídím
MaaaYaaa
citace:
Původní příspěvek od Moltres
Kolegu lapli hned po jointu a nebylo to poprvé. Jenže tentokrát mu vlepili papírek přimo do huby a nenašli nic, protože když ho stavěli, šupnul do sebe dvě orbitky a uplně v pohodě! Ani pokuta, prostě nic, a to byl vážně na uhel.

Nemáš tip na druh tech "orbitek"? :D Když už tak aˇto můžu případně potvrdit, ale se stejnym druhem..
Moltres
citace:
Původní příspěvek od MaaaYaaa

Nemáš tip na druh tech "orbitek"? :D Když už tak aˇto můžu případně potvrdit, ale se stejnym druhem..



hehe, no tak to nevím. Podle mě modrýma nic nezkazíš:teef:
palma
no ja zhulenej radsi nejezdim ....vis proc?? ptzee si ho ted prave delam :teef: ... ridit?? a zhulenej ??? to by bylo az moc luxusni ne? :punk:
Za volant jedině s čistou hlavou !!!

A jestli někdo říká že dá brko, pak sedne za volnat a má pod kontrolou tak kecá, protože tráva prostě reflexy ovlivňuje a s tím nikdo nic nudělá ať si myslí cokoli.
crackonos
citace:
Původní příspěvek od zoltan
Za volant jedině s čistou hlavou !!!

A jestli někdo říká že dá brko, pak sedne za volnat a má pod kontrolou tak kecá, protože tráva prostě reflexy ovlivňuje a s tím nikdo nic nudělá ať si myslí cokoli.

NESMYSL :rasta:
citace:
Původní příspěvek od crackonos

NESMYSL :rasta:


no když myslíš... já to nemám ze své hlavy, THC ti reakce prostě zpomalí - to je fakt, vědecky dokázaný.
Ale tak třeba si vyjímka no, hádat se nechcu :)
crackonos
citace:
Původní příspěvek od zoltan


no když myslíš... já to nemám ze své hlavy, THC ti reakce prostě zpomalí - to je fakt, vědecky dokázaný.
Ale tak třeba si vyjímka no, hádat se nechcu :)

Možný to je, jen to na sobě nepociťuju...pro mě to naopak znamená mnohem větší zážites z jízdy a za sebe můžu říct, že jezdím i mnohem bezpečněji.
citace:
Původní příspěvek od crackonos

Možný to je, jen to na sobě nepociťuju...pro mě to naopak znamená mnohem větší zážites z jízdy a za sebe můžu říct, že jezdím i mnohem bezpečněji.


jo tak větší zažítek to je, to jo.. :) Ale stejně bych už do toho nešel.
On problém je v tom že ty reakce se zdají v pořádku, ale ono někdy může jít o zlomky sekundy že a to těžko sám na sobě poznáš.

Jinak sem taky vždycky zhulený jezdil pomaleji, dával víc pozor, jenže ty reakce fakt neovlivníš...
ThunderFuck!
Zdravicko vsem,

pred nedavnem se mi stala takova ,,radostna´´ situace. jeli sme se s kamaradem vypalit do vedlejsi vesnice. sedli jsi u jednoho hriste do altanku zapilili brko a chvilku posedeli. po cca 15-20 minutach jsme se vydali nazpet domu a zsatavili nas policiste. Jeden takovy namyslenejsi kokotek tak 25 a s nim slecna policistka hezka mila popravde docela kus:) hezky jsme pozdravili a ten mladej hned na kamarada at si nachysta ridicak technicak obcanku a ze udelame test na pritomnost drog. proste a jednoduse nas nekdo napraskal. samozrejme sme byly oba solidne nahuleni. nerikam ze totalka ale citit to bylo fest!! chvilicku hledali ten testr v kufru a pak marne shaneli navod napouziti:D no proste na nich bylo videt ze to pouzivaji poprve a ze to videli jednim okem nekde na skoleni kdyz zrovna nepospavali nebo nebyli nekde na kafickua tak.... ja samozrejme vypalenej kamaradskej tak jsem jim hned zacal radit do a jak. kamosovi co ridil rekli at si olize tvare a dasne a olizne ten testr tak cekame 5 min 10 min a porad nic. tak se na ten testr podivama rikam te mlade slecne ze asi staci jen 5 min protoze tam bylo napsano 5+ (coz nejspis znamenalo minimalne 5min a vice) po chvili se zhodli ze je test na omamne lastky negativni ze proste nic nehuli.

Tak jsem je tedy poprosil jestli bych to mohl zkusit. chvilicku se zpirali ze nemaji na takove blbosti cas tak jsem jim pripomenul CHRANIT A POMAHAT a uz jsem mel testr v hube:) olizal jsem si hubu jak jsem to slo abych to poradne odzkousel. olyznul testr a cekali jsme 5 10 15 min a na testu nic.(jen pripomenu ze to byl jiz pouzity testr od kamarada takze od 1 oblyznuti zhulenym clovekem ubehloa asi 35-40min.
tak ten policajt : asi nejaka slaba trava hosi
ja na policajta: spatne merak nebo spatna obsluha:D
policajt : nic nemame cas musime resit opravdove pripady.

tak jsme podekovali rozlocili se a jeli na faju:D

takze oc mi jde:

chtel bych zde shromazdit informace od lido co take kontrolovali policiste a davali jim test


chtel bych prsim vedet:

1.jak dlouho pred testem jsem hulili
2.jestli jste neco pili nebo jedli mezi hulenim a testem,
3.jestli jste kourili cigarety mezi hul. a test.
4.jak dlouho asi trval test od oliznuti do vyhodnoceni
5.a samozrejmne vysledek testu.

takze ja jen doplnim osnovi otazek podle mne:

1. 20-25 min
2.nic
3.kouril asi 3 cigarety mozna
4. asi 20 min
5. NEGATIVNI:D:D

jiste jste slyseli o ruznych pripravcich nebo zlepsovadlech jak predejit pozitivnimu vysledku testu tak by mne zajimalo jestli to fungje nebo jestli to jsou jen famy. dekuji vsem so se zucastni
SparkyX
citace:
Původní příspěvek od zoltan

já to nemám ze své hlavy, THC ti reakce prostě zpomalí - to je fakt, vědecky dokázaný.


to zoltan: mužeš sem hodit odkaz na nějakou studii která tohle dokazuje ?
Dík.
don juan
prej staci mit zvejkacku v puse chvili pred testovanim a na nic se neprijde :-) jestli je to pravda to ale nevim
Ok meen
tyto testy jsou pouze orientacni,pukud vijde pozitivní máte právo na test z krve(vtip je totiž v tom že je 1 ze 3 nefunkcni)negde na G. se to tu resilo

proto se taky proti nim tak de(ze strany lidí co by k tomu nemeli mít duvod :afro:
a proto se z nich můžete (teoreticky) vykecat
kenedy
Čus,
mě čapli v německu a test dělali z moči.
1.cca 30h
2.normální strava
3.nekouřím
4.cca 10min
5.pozitivní
Pokuta 1000 € +3měsíce zákaz
crackonos
citace:
Původní příspěvek od zoltan


jo tak větší zažítek to je, to jo.. :) Ale stejně bych už do toho nešel.
On problém je v tom že ty reakce se zdají v pořádku, ale ono někdy může jít o zlomky sekundy že a to těžko sám na sobě poznáš.

Jinak sem taky vždycky zhulený jezdil pomaleji, dával víc pozor, jenže ty reakce fakt neovlivníš...

Jasně máš pravdu, reflexy to za určitejch situací může pozměnit, jenže je tu pořád lidská jedinečnost, kdy THC působí na každého odlišně, stejně jako druh modelu mající jiný účinky a myslím si, že úplně nejvíc záleží na tom, jaký ten onen řidič je-jestli má talent nebo prostě řídit neumí, pokud neumí nebo má ze řízení strach nebo je začátečník, tak bych mu THC rozhodně nedoporučoval. Já kupříkladu vnímám terén ve kterém jedu mnohem intenzivněji když si zakouřím než za normálního stavu, kdy mnohým věcem a událostem na silnici nepřikládám takovou vážnost a mám sklony lelkovat co se kde děje, tohle se mi po zkouření rozhodně nestává. Mnohem intenzivněji chápu a uvědomuju si všechny důsledky způsobu mýho řízení a to řízení těm rizikům přizpůsobuju.
S hůlem za volantem nemám problém. Neztrácím smysly a rozum ... spíš jsem víc rozvážnější. Ale znám spousty případů, který si myslej, že to hůlo jim za volantem nevadí, přitom ale očividně ohrožují své prostředí, jsou roztěkaní, nečuměj před sebe a nacouvaj klidně do policejního auta :D proto je dobře, že návykové látky jsou za volantem zakázány. Na každýho to působí jinak, někdo je rychlejší, někdo prostě brzda. To samý platí o chlastu. Povolíme jedno pívo?No jo, jenže někoho to jedno pivko dokáže rozbít.

Taky si řikám, že až na mě vytáhnou ty magický papírky na který se plyve nebo kam se to strkaj, tak budu stejně v prdeli, jako nějaká lama, co se ptá, k čemu je ten klacek vedle sedačky.
Nesss
hulení za volantem = alkohol za volantem, proste to nejste vy....neco je jinak....
nerikam ze jsem nikdy neridil zkoureny, ale sam na sobe jsem poznal ze jedu jak debil...jednou pomalu, pak zas rychle, silnice mi byla misty uzká...toto je můj názor, tak mě kamenujte...ale když někdo uděla pruser na silnici, at uz ozralej nebo zhulenej, tak at si to pekne odsere...si tim rizikem do toho šel....

peace

jeden příklad: Nej kámoš jel z akce, solidně vykouřený po prohulený noci...chytli ho fíci, alkáč OK...pak si fizl vsimnul papirku na palubovce a uz to jelo...test z auta...ster slin z drsky...15 min. čekačka a zaverem POZITIVNI nalez. Toto dobrodružství bylo zakončeno 4 měsíci s podmíněným odkladem na 1 rok + 2 roky zákaz činosti = bez papírů...stojí to opravdu za to?????

citace:
Původní příspěvek od kenedy
Čus,
mě čapli v německu a test dělali z moči.
1.cca 30h
2.normální strava
3.nekouřím
4.cca 10min
5.pozitivní
Pokuta 1000 € +3měsíce zákaz


a jestli tak trošku nekecáš...v německu se pohybuju polovinu dní v roce a testy se tam dělaj zasadně takto: stěr potu z xichtu, ruk nebo volantu, kdyby dělali rozbor z moči všem tak sedí třetina řidičů.....just4info :david:
ThomasK
Nemam taky problém s trávou za volentem. Jsem pozornější, beru to vážně a jedu povětšinou pomalu..
Kua proč bych to neměl bejt já když si zahulim..?! Sem to JÁ protože kdybych tam jel nezkouřenej tak to JÁ nejsem. Tak asi takhle.
Ale že je to zakázaný je samozřejmě ok (za volantem). To si musí každej uvědomit sám kdy je ok a kdy ne, prostě stanovit si tu hranici ..
JAH
MadEGG
2crazyshit: tak to ses teda peknej *****!

Mimochodem "nemelo by se hledet na minulost" muze rict jen blazen. Clovek si musi neustale uvedomovat sve chyby a poucit se znch, jinak vse co prozil bylo zbytecne..
Pflusik
Já osobně mám řidičák teprv čerstvě, takže na takové pí*oviny ještě nemám an pomyšlení, ale znám docela dost lidí co si klidně před jízdou dají a jezdit se s nima nebojím. Když někdo jezdí jak hovado střízlivej bude jezdit jak hovado i zhulenej a kdo je rozumnej myslim nemá problém...
meso
počul niekto o tých testoch na slovensku? tu s tým zatiaľ len strašili
Zajímalo by mě, jestli někdo neví, jak je to se "dvěma druhama testerů"? Nemyslím ty nové přístroje na detekci více druhů drog (thc, amfetamin, atd...), ale prý používají dva druhy papírků ..... Povídal jeden, kterému za mj odebrali na půl roku papíry :D
punkure
Zdarec,
chytli mě nedávno někdy nad ránem dali mi test na chlast a nic, tak sem dostal test na drogy musel jsem si vytřít hubu jazykem a potom udělali stěr z jazyku
1. cca 2 hodiny po skle
2. něco málo na zub a asi litr vody
3. 10-15 cigárek
4. něco kolem 10 minut
5. negativní
Konůpek
Nefunguje....zatím první zkušenost.Dali jsme kanón a za 20 min nás brali švestky.
Alko nic,stěr negativ...což jsme hodně čuměli.Nevím proč negativ když jsme byly zhulení jak prasata.No a napadlo mě v tu chvíli,že to bude spíš na nějaké akčnější látky.
kostě
Zdar, skouřenej bych teda do auta nikdy nesednul nevim proč mam z toho prostě respekt bojim se že bych někoho přejel.

Jinak ty testy moc nefungujou jeli sme na akci s a řidič si dal par pěkných odpalu a asi za 20min nas brali a nic. Čekali tam na vysledek asi 15 minut mi seděli v autě jak hromádky neštěsti momentakně by neměl kdo přijet a ještě von papiry, ale nic a jeli sme v klidu dal:D
pluto662
aaaaaa vcera o jednej v noci ma v lamaci zastavili policajti, bol som jak take prasa, takze nebolo testy ani treba, secko som im od strachu vyklopil :(( a oni hned 1300eur pokuta ( 40 000 sk ) a vodicak na 5 rokov prec :( takze pekna skusenost, a este otazocka, neviete ci policajti v BA nosia so sebov testy, alebo ma iba namotaval ?? diky
Reeve
citace:
Původní příspěvek od pluto662
aaaaaa vcera o jednej v noci ma v lamaci zastavili policajti, bol som jak take prasa, takze nebolo testy ani treba, secko som im od strachu vyklopil :(( a oni hned 1300eur pokuta ( 40 000 sk ) a vodicak na 5 rokov prec :( takze pekna skusenost, a este otazocka, neviete ci policajti v BA nosia so sebov testy, alebo ma iba namotaval ?? diky


no kua že..:(
Řídím rád zhulený. Neomezuje to nějak rapidně moje vnímání stejně tak jako ho neovlivňuje cigareta, káva, Coca Cola či kešu oříšky :)
Mr. Knorr
citace:
Původní příspěvek od Pantagruel
Řídím rád zhulený. Neomezuje to nějak rapidně moje vnímání stejně tak jako ho neovlivňuje cigareta, káva, Coca Cola či kešu oříšky :)




Ja sem jednou vysypal kesu orisky pod sebe kdyz sem ridil a kdyz sem je sbiral tak sem malem vyjel z dalnice, takze kesu orisky za volantem zakazat :)
Pflusik
Když jedu střízlivej, tak si to fičím po městě osmdesátkou a ani si toho nevšimnu, ale jakmile se zhulím, tak mám ve 40km/h pocit, že jedu rychlostí světla, takže paradoxně jezdím zhulenej mnohem opatrněji
pluto662
citace:
Původní příspěvek od Pflusik
Když jedu střízlivej, tak si to fičím po městě osmdesátkou a ani si toho nevšimnu, ale jakmile se zhulím, tak mám ve 40km/h pocit, že jedu rychlostí světla, takže paradoxně jezdím zhulenej mnohem opatrněji


noo jamam to iste, barskedy idem po cestach kde je 90ka 50, a potom ma zato zastavuju :D
Ent
Testy funguji, ale naprosto mizerne, tze jesi vas nezastavi 5minut po brku, tak nic nenajdou. A mit zvejkacku nebo cokoli na piti, jsou hotovi.
tomas2pet
Nevím, jak přesné jsou tyhle testy na thc, ale vím, že jeden známý srazil člověka na přechodu, a ten člověk zemřel. Našli mu thc, vzali ho na odběr krve, a skončil okamžitě na vazbě. Byl obviněn z ublížení na zdraví s následkem smrti.
Jenom debil řídí zhulenej a nebo vožralej.
Jsou určité pravidla, co by se měli dodržovat, a pokud ne, tak platí: nemyslíš zaplatíš.
Nikoho nemoralizuju, je to můj názor.
T25.
durexman
neridim rad zhuleny, ae kdyz uz sem dobrej a musim dom autem, tak ridim..
kaktusx
citace:
Původní příspěvek od tomas2pet
Nevím, jak přesné jsou tyhle testy na thc, ale vím, že jeden známý srazil člověka na přechodu, a ten člověk zemřel. Našli mu thc, vzali ho na odběr krve, a skončil okamžitě na vazbě. Byl obviněn z ublížení na zdraví s následkem smrti.
Jenom debil řídí zhulenej a nebo vožralej.
Jsou určité pravidla, co by se měli dodržovat, a pokud ne, tak platí: nemyslíš zaplatíš.
Nikoho nemoralizuju, je to můj názor.
T25.

Plne s tebou súhlasím, človek ktorý sadne za volant alebo vykonáva inú činnosť pri ktorej môže ohroziť bezpečie ľudí pod vplyvom akejkoľvek drogy patrí za mreže. Smutné ale je že oveľa častejšie platí: nemyslíš, zaplatia za to iní.

PEACEandLOVE
acheron
ja soferujem pomerne casto zhuleny, ale zasa viem kedy mam dost, vtedy bez problemov a rad predam volant mojho auta kamaradovi ktory nehuli a mam ho vzdy na blizku

mam znameho ktory prevaza od nas z vychodu zeny do rakuska za pracou a spet, nabeha mesacne tak 5-10 000 km a VZDY je HiGH, zatial bez nehody a to to robi uz roky
Hy3nA
je to asi dost individuální, já řídím nejmíň tak 18 hodin po poslední inhalaci, nebojím se, že bych to nezvládl,ale bojím se dost značné pokuty apod...:)
citace:
Původní příspěvek od kaktusx

Plne s tebou súhlasím, človek ktorý sadne za volant alebo vykonáva inú činnosť pri ktorej môže ohroziť bezpečie ľudí pod vplyvom akejkoľvek drogy patrí za mreže. Smutné ale je že oveľa častejšie platí: nemyslíš, zaplatia za to iní.

PEACEandLOVE


ale hovno... bouchacky a kary sou polovicni prdel kdyz je clovek strizlivej...
kaktusx
Mad Lion: každý uprednostňuje niečo iné...niekto plnú prdel s károu a potom 15 rokov plnú prdel čiernych k*k*t*v, iný polovičnú prdel s károu celý život a pocit že nikoho nezabil.

PEACEandLOVE
jgj
Potom co sem si tady přečetl jsem na vážkách. Pořád ale převládá můj názor že by nikdo neměl dělat něco u čeho může jít o život ve stavu kterej není schopnej plně zvládat, ale nadruhou stranu já jezdím jenom výjmečně nezmaštěnej jenže už sem toho odřídil dost a to na prach a myslím že sem za roky hulení dosti odolnej a nemám hodinový záseky a tak. Zato někteří kamarádi kteří řeba neřídí moc dlouho a navíc ani moc nehulí tak sou za volantem jako neřízená střela. Tudíž lidi co to zvládají budou muset trpět na úkor těch co prostě ještě neznají dobře svoje stavy.
citace:
Původní příspěvek od kaktusx
Mad Lion: každý uprednostňuje niečo iné...niekto plnú prdel s károu a potom 15 rokov plnú prdel čiernych k*k*t*v, iný polovičnú prdel s károu celý život a pocit že nikoho nezabil.

PEACEandLOVE


kde zijes ze tam davaj za zabiti z nedbalosti 15 let a navic horsi cenovy?
u nas je to max 5 ve fesackym krimu...

cloveka muzes prejet i strizlivej. navic kdyz clovek kouri travu celej den jinak to ani nejde...
Nesss
Odzuzuji když někdo řídí zhulený, tudíž odsuzuji i sebe :) nadruhou stranu jezdim pravidelnou trasu vzdy od kámoše 5 km, nikdy bych si nelejsknul neco delsiho...kazdpadne kdyz jedu high tak koukam vsude mozne jestli nekde neco nehrozi, u kazdeho prechodu bribrzdim a myslim ze jsem tak 10x opatrnejsi nez normalne...

znam spoustu lidi co jezdi zhuleni lip jak za "strizliva"

citace:
Původní příspěvek od Mad Lion

kde zijes ze tam davaj za zabiti z nedbalosti 15 let a navic horsi cenovy?
u nas je to max 5 ve fesackym krimu...
cloveka muzes prejet i strizlivej.


nevím mno...pro mě i 5 let v tom tvým fešáckým krimu je docela velká ztráta času, a podle zkušeností osoby mě blízké není žádný krim nic příjemného....kdyžtak sebou hodně kafe a cigaret - pak jsi král :)
citace:
Původní příspěvek od Nesss

nevím mno...pro mě i 5 let v tom tvým fešáckým krimu je docela velká ztráta času, a podle zkušeností osoby mě blízké není žádný krim nic příjemného....kdyžtak sebou hodně kafe a cigaret - pak jsi král :)


ja to psal jen proto ze se tu nekdo pokousel naznacit ze za prejeti cloveka je 15 v nejtvrdsim krimu z vrahounama...
jinak se mi tam samozrejme taky vubec nechce.
Komu by se chtělo?:)))) po 5 letech v krimu vyležeš s docela slušnym vyhledem na dalších 5 let dovoleny.I s člověka co neumí pěstit za pět let udělaji nechybujiciho growera a vařiče jako bonus:))).Lepší za Volantem nehulit a ani nebyt v rauši.Jinak ty testy co tu do nich hlasují maji divny až skoro neutrální vysledky.Bud blby testy nebo groweri hlasuji jak se jim zlíbí ne?
kaktusx
Mad Lion: o najtvrdšom krime s vrahóunama som nič nepísal :teef:
A ak by kriminál bol to čo by ťa po zabití človeka s vyhulenou hlavou mrzelo najviac tak si fakt len buranske hovado :eek:

PEACEandLOVE
citace:
Původní příspěvek od kaktusx
Mad Lion: o najtvrdšom krime s vrahóunama som nič nepísal :teef:
A ak by kriminál bol to čo by ťa po zabití človeka s vyhulenou hlavou mrzelo najviac tak si fakt len buranske hovado :eek:

PEACEandLOVE


ja zase nepsal nic vo tom ze by me na tom nejvic merzel ten kriminal...
nicmene by me to cely nemrzelo vic kdyby se to stalo za skourena nez za strizliva...
Hrnek
to ja sem dřív jezdil zmaštěnej furt ,at to bylo 2kilaásky nebo 500 páč sem furt hulil takže za těch 8 let co mam řidičák sem tak rok najezdil s čistou hlavou,ale od ty doby co mam rodinu tak se snažim jezdit načisto , když se zadaří . :)
Edit:za volantem s testama sem se nikdy nesetkal akorat na vojně a ty byly vždy pozitivní :) :D
slepecC
Než naši páni policisti dostali testy jezdil jsem zhulený hodně často, a můžu říct že i bezpečně. zažil jsme i dvě situace kdy jsem musel jít po brzdách, ale vždy vpoho. Ne že bych travu za volantem podporoval, ale je třeba lepší nežli alkohol a tvrdé drogy, tak by nemělo být až tak stíhané.

Od doby kdy mají fízláci papírky už nehulím když mám řídit a krutě se mi to vyplácí, s mým zvhledem dredy tunel piery, mě pokažde zastaví policajtí a hned se ptají na drogy a papírek jsem už olizoval už tak 4-5x a vždy negativní :D takže se páni policisti vždy pěkně uvaří jelikož zajebou test za několikset korun :D , jo a ještě jedna připomínka, mám problemy s očima tak je mám skoro furt červene, a to je pak lákadýlko na policisty XD hulení a pěstu zdar

slepecC..


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma