Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování

Stránky: 1 2 [3] 4 5 
Vhodná ventilace ? Ventilátor ventilace ventilátory jak řešit odtah ?? - Klikni zde pro originální téma
tovalec
pro jistotu ve 3D pro spravne pochopeni umisteni otvoru..
tovalec
toto je už nejspíše finální verze rozměrů skříně. výšku stropu mám 260 cm tak doufám že to nebude problém (bude přibližně 15 cm mezera vrch skříně - strop)

EDIT: nedari se mi zamenit fotky. takto to uvedu textovou formou - na vykrese mely byt jeste rozmery - výška 2m, vyska vrchni skrinky 45cm, sirka 1m, hloubka 1m

PS1: a nejsem si jisty jestli se mi tohle ufo vejde do vrchni skrinky. vyse v obrazku mam sice uvedeno ufo 450m3/h ale budu tam nakonec chtit asi 800m3/h s regulatorem od klecky zde odkaz http://klecka.cz/growshop/Ventilace...k_RKW_160L.html . no fakt jako doufam ze se mi to tam i s obalenim roockwoolem vejde (myslim celkovy prumer, ne napojeni). :-(

PS 2. jsem na netu v kavarne a dosel mi cas. snad je vsehcno v poradku a nejsou tu chyby.. :-(

tovalec
posledni prispevek k smazani.. (nema tu byt)
Bysvk
chcel by som predpestovať dnuka na out, tak 2-3týždne a chcel by som sa spýtať keby rastliny nemali odťah a príťah za tu chvíľu či by im to mohlo uškodiť, ďakujem
Connoisseur
citace:
Původní příspěvek od Bysvk
chcel by som predpestovať dnuka na out, tak 2-3týždne a chcel by som sa spýtať keby rastliny nemali odťah a príťah za tu chvíľu či by im to mohlo uškodiť, ďakujem

Zacpi si nos, pusu, pozoruj co se děje a pak nás o tom informuj. Možná tě tak za 1-2 minuty po zacpání něco napadne, tak si to pak pamatuj, je to docela podstatné pro život.... co to je?
Bysvk
veĎ ja by som im tam vetral ale tak že raz za deň,dva..a oni su v dačom ako malý foliovnik..
Connoisseur
http://grower.cz/pestovani/navody/o...tirny/3.html#59
dubovyListí
Zdravím,

může mi prosím někdo poradit jestli koupitt odtah TD silent nebo raději zaboxovanou ulitu?Musim fakt dobře pořešit hluk...


Díky moc za všechny odpovědi :-)
asfalt
TDsilent
nawy
ja mel zaboxovany ufo s regulatorem otacek a stejne to bylo slyset, ale ne vetrak spis vzduch tam kde vychazel ze sona, takze nejlepsi je poridit co nejdelsi sono a odvadet to nekde bokem klidne 10metru od pestirny
mam td silenta 800/200 v mensim stanu a jedu ho pustenej asi na 50% a tichej je,ale kdyz ho dam na plno tak je to peknej fucak
dubovyListí
Hmmm tak ted teda nevim...
budu muset ještě přemýšlet co koupit...

Ale dík moc za odpovědi

ať rostou :-)
hardiron
bral bych ulitu s vetsim vykonem a vykon snizil transformatorovych regulatorem, zaboxovani si udelas i doma, sono potruby by melo byt zamozrejmost a doporucuju ho opravdu dat delsi a treba mirne ohnout , to pomaha. Na odhlucneni toho boxu ve kterym bude ventas, pak pouzi mineralni vlnu typu airrock.Celou tu krabici pak poves na gumy s hackama.
Celkovy hluk pak bude zalezet na vykonu ventilatoru, ale pocitej stim , ze pokud pouzijes vetsi vykon, slyset to pujde trochu vzdy.
prysk
Zdravim growers

Po delší době jsem opet zde a rád bych začal zase indoor.
Prostor na pěst bude Homebox 80x80x160 a do něj 250W HPS.
Thread mám komplet přečtený,ale moc rozumu sem nepobral.POtřeboval bych 2 rady od zkušených.
Podle jednoho GS kde maj komplet boxy se všim všudy jsem se dopídil, že na můj prostor je ideální kombinace odtahu a pacháče tato:

TT 100 183m3/h a filtr 240m3/h.

Problem je, že v paneláku je v létě megahic. Tudíž podle rad zde na foru je lepší mít ventilaci a pacháč trochu naddimenzovaný.
To mě vede k tomu, že bych pořídil kombinaci o stupen v vyšší,to znamená cca toto:

TT 125 280m3/h a filtr 360m3/h

Ale zase jsem se dočetl :D, že by se mi mohl vcucávat stan dovnitř pod velkym tlakem.

A to je zároven má první otazka: Co by jste Vy zkušení do tohoto boxu osadili za odtah a pacháč aby to fungovalo dobře pro kytky a hlavne to nesmrdělo? :) (System bych chtěl klasický filtr nad světlo,za něj odtah a flexou ven z boxu)

A druhý dotaz by byl ohledně toho odtahu a hluku,protože někdo píše UFO best, někdo TT a někdo TD silent. Stavim to komplet, takže radši připlatim hned za odzkoušenou jistotu, než pak v průběhu pěstu řešit cokoliv. Ještě bych dodal, že se pojede hydro,pokud toto info pomůže.
Pokud se někdo rozepíše proč to a proč to, budu rád,ale jinak stačí odpověd typu:
Na tvuj box např. Odtah
: 280m3/h a 380m3/h filtr
: 180m3/h a 240m3/h filtr
: 270m3/h a 300m3/h apod.

Předem díky za odpověd,už mi zbývají jen tyto 2 položky k odeslání objednávky a i přes to, že to tu již přes týden studuji, stále jsem se nedostal k tomu co bych potřeboval.
Growu zdar
Seky
Zdar. To sem zase já :D
Jen bych chtěl dodat že jestli máš v místnosti kde bude box vedro(25+-), nepomůže Ti ani ten nejvýkonnější větrák, pak pomůže jedině cooltuba nebo jiný krytý stínidlo. Co se nízké hlučnosti týče tak za mě jednoznačně TéDéčko.
Connoisseur
čau prysku,
já používal toto ,,TT 125 280m3/h a filtr 360m3/h'' na 400W sodík. Bylo to v poho, kromě letních měsíců. Myslím, že na 250W to bude přímo ideální.
Píšeš, že klidně zainvestuješ, tak to si možná kup něco lepšího než to TTčko.
Já osobně mám dvě. tt125 a tt160 a jsem spokojen, ale je pravda, že jsou to spíše levnější ventilátory i když jim opravdu nemůžu nic vytknout.
doxenon
TT-čko jsem měl a za mě - již nikdy více !!! Snad nejhorší ventilátor na trhu. upozorňuju šťouraly že je to čistě můj názor a hlavně moje zkušenost. Zlatá dvourychlostní prima klima kterou jsem koupil novou asi jen o tři stovky dráž než zasraný TT-čko který shořelo za dva dny, řvalo to jak kráva třepalo to s celým barákem atd. atd.
Seky
Ahoj doxenone. Je škoda že odsuzuješ značku kvůli jednomu, zřejmě vadnému kusu. TT patří mezi cenově nejdostupnější ventilátory na trhu. Od toho se taky odvíjí i jeho kvalita (vibrace, nepřiměřený hluk ...). Sám používám na odtah dvourychlostní TT 150 napojený na nízkou rychlost a ještě zregulovaný na minimum. Díky aktivním přítahům tedy naprosto s přehledem zvládá odsávat vzduch bez hluku. Je však pravdou že jakmile ho přepojím na maximum, já ani sousedi se moc dobře nevyspíme, to je ale způsobeno převážně jeho vysokým výkonem.
No co Ti chci vlastně říct je, aby si TTčko nezatracoval jen kvůli jedné jediné špatné zkušenosti. Vzhledem k jeho ceně je to naprosto dostačující ventilátor i pro nepřetržitý provoz.

Kurňa jak tak znám zákon schválnosti tak dneska ho tady vychvaluju a zítra se mi vysere :D

EDIT: Plně chápu Tvůj názor, taky sem si jednou koupil novej elektroměr a druhej den už nefungoval. A taky bych si ho víckrát už asi nekoupil. Ono to člověka moc nepotěší když do toho navráží hromadu peněz a je to vlastně k ničemu.
prysk
Heh,díky moc za názory. A ted si vyber :D :D
No já bych klidně zainvestoval,ale na ten pacháč 300m3/h jich moc s tahem pod 300m3/h neni,ještě mě napadlo,že kdybych zvolil Can-Lite 300 m3/h industry a k tomu regulovatelnej Prima Klima CTRL 420m3/h a stahl ho nějak pod těch 300m3/h, tak by to mělo teoreticky taky fungovat ne? :) Větší filtr už tam asi stejně nenarvu.
A nebo vzít to TT 125 - 280m3/h a počkat co udělá ? :D

No můžem se aspon schodnout, že ten 300m3/h pacháč je pro box akorat? :D
B.E.D.Y
Zdárek, nevím jestli ti to pomůže, taky ted řeším ventilátor do Homebox 100x100 a viděl jsem tady rozsáhlou diskuzi, kdy jeden člen si dost vychvaloval ventilátor ACM 125.

Je to na způsob TT ale kvalitnější, výkonnější a mělo by to být i tišší. Každopádně mě odrazovala jeho cena, která byla okolo 2500,- a celkově byl problém to sehnat. Ale narazil jsem na tady ten shop a zítra si ho jedu vyzvednout. Tak uvidím, snad bude spokojenost...

http://www.maleventilatory.cz/venti...0e4a47aa2a5497a

Pak hodím info, jak jsem spokojen...:))
prysk
Ty jo super,hod pak info,stále nejsem rozhodnutej co tam dát,podle pospisu to vypadá dobře. :)
woZka
To si děláš srandu, přímo tenhle sem včera objednával. Hlučnost 20/24 dB u ACM 125 mi příjde super, tak sem ho vzal. Snad si pak vzpomenu a podělím se taky o názor. Pěstu zdar
Murph
Mohl byste mi prosím poradit, kam zapojit ventilátor? Mám doma tento komplet http://www.growmarket.cz/produkt/ve...mplet-350m3-hod .

1) Mám na stranu,kde ventilátor nasává dát rouru ?
2)Co má spojovat ta roura- ventilátor a pachový filtr?
3)Pachový filtr má být v boxu nebo venku?
Mašťák
efektivni je: pachac ve skrini -> roura -> ventak(uvnitr i venku) -> roura -> venek skrine
SOMBruno
Zdravím G
Otázka znie: Pokiaľ by som dal do boxu silnejší vent ako je odporúčané v FAQ (teda nejakých 20-30 krát za hodinu kompletne vymeniť vzduch) malo by to nejaké následky na rastlinách? Ventilátor by bežal vtedy keď aj lampa.. (teda by to bolo napojené na jedny hodiny)
Myslím, že som to už aj niekde videl, ale hľadanie bolo neúspešné.
Zedy
citace:
Původní příspěvek od SOMBruno
Zdravím G
Otázka znie: Pokiaľ by som dal do boxu silnejší vent ako je odporúčané v FAQ (teda nejakých 20-30 krát za hodinu kompletne vymeniť vzduch) malo by to nejaké následky na rastlinách? Ventilátor by bežal vtedy keď aj lampa.. (teda by to bolo napojené na jedny hodiny)
Myslím, že som to už aj niekde videl, ale hľadanie bolo neúspešné.


Ola, hlídal bych si případnej podtlak a víc to neřeš, jestli máš dostatečně nadimenzovanej přítah si v pohodě. S přicházejícím létem to holky akorát ocení. Ventilaci nech puštěnou non-stop. Měj se
Withman
Ahoj pěstitelé,

manželka mi konečně dovolila, abych si domů pořídil box.
Bude to BudBox 100x100x200 + 400W světlo. Chci si jet 5 kytek, žádnej velkej hárdkor. :) Ale problém je ten, že box bude v ložnici a já potřebuju, aby byl co nejméně hlučný (v rámci možností). Svítit chci přes den, v noci tmu. :)

O větrání jsem tu už něco přečetl a teď řeším tyto možnosti:

1.) Ventilátor Prima Klima CTRL 420m3 125mm
- regulovatelnej, teplotní čidlo
- dost se na něj stěžuje, že pod 50% bzučí, hučí atd., je tady toho spousta, dost mě to děsí

2.) Ventilátor Prima Klima 125 mm 360 m3/ h nebo Ventilátor Ruck RK 125A, 275m3/ hod a k tomu na regulaci Transformátorový napěťový regulátor otáček RVS (http://www.multivac.cz/produkty/rvs)
- nemá termoregulaci, ale nevidím to jako problém
- je to chválený, že to funguje, nebzučí atd. i při nízkých otáčkách
- cenově mě to vyjde levněji, nebo stejně draze jako možnost 1

3.) Potrubní ventilátor MixFlo 125S (http://www.e-vetrani.cz/potrubni-ve...oho-a-vice-mist)
- našel jsem ho jako novinku a nevypadá špatně, dobré parametry, nízká hlučnost, 2 rychlosti
- možná by šel i regulovat (z možnosti 2)
- nejsou k němu žádné zkušenosti (novinka)
- nevím, zda se dá zavěsit na gumy ???

U všech 3 možností bych chtěl zapojit pachovej filtr rovnou na ventilátor a potom rovnou plastovou trubkou ven (pokud to box dovolí), aby tam nebyly žádné záhyby a rovnou do místnosti.

Díky. Budu rád za každej váš příspěvek, klidně mě vyveďte z omylu, všechno je to teoretická varianta. :))))))

EDIT:
Tak koukám, že ten ACM má téměř identické paramenty s mnou postovaným. Máho teda už někdo ozkoušen??? Prosím prosím :)
Jurasic
pro odvod vduchu ventilátor umístnit někam do vrchní části boxu a přívod do spodní části boxu. Pokud nevíte jak vypočítat, který ventilátor a jaký má mít průtok podívejte se na článek v odkazu mně to pomohlo a vše funguje jak má.

http://www.secretgarden.cz/vzduchotechnika/
hardiron
Withman rozhodne pouzi sonoflex. Nejvetsi bordel dela ani ne tak motor ventilatoru jak vzduch proudici pres nej.Jinak pokud muzu poradit, urcite bez raci do drazsich rad ventilatoru, doporucil bych ti mixvent hhttp://www.elektrodesign.cz/web/cs/uplny-sortiment/produkty/ventilatory/ventilatory-do-kruhoveho-potrubi/typova-rada-mixvent cenove jsou tyto ventilatory vis, ale jejich parametry nejsou nadhodnocene. Jinak spicka co se tyka hluku je silent, ale ten je drahy.

Zedy: podtlak??? dival ses nekdy jaky podtlak je ventilator schopny vyvinout??? radove 100 pa , atmosfericky tlak se meni v 1000 pa
(93500 Pa ­ 105500 Pa). Takze na kytky to nemuze mit vliv. Ale chapu co jsi tim chtel rict, proste dostatecny otvor pro pristup vzduchu do skrine. Jen me to trochu zarazilo , protoze se to objevuje stale do kola. Dostatecny otvor pro pristup vzduchu ma vyznam spise ke snizeni ztrat, které musí ventilator prekonat. JInak ztraty jsou vlivem bezne pouzivanych potrubi v radove par pa/m takze zadna krec. U pachových filtru je tlakova ztrata pri maximalnim prutocnem mnozstvi 130 -200pa . Takze plati , ze pokud mam ventilátor s objemovým výkonem 300m3/h, je lepsi k nemu koupit pachac treba pro prutok 600m3/h ztraty se me snizi teoreticky skoro 4krat. Cele je to odvozeno od rychlosti proudeni, ztraty rostou s jeji druhou mocninou. S rovnice kontinuti Q=S*v pak vyplyva, ze je lepsi pouzivat vetsi prumery trubek , tim se snizi rychlost , ztraty a hluk. Takze silnejsi ventilator s vetsim prumerem, a snizit jeho vykon.Navic se tim setri loziska , protoze jejich dynamicka unosnost a nasledne trvanlivost je zavisla na rychlosti otaceni. Snizenim otacek sice snizime asi celkovou ucinnost ,ale nerekl bych , ze to bude nejak dramaticke.
viktor
zdravím
potřebuji poradit s odtahem a přítahem
mam doma potrubní motory 2x 150 turbo 358m3/h
a 1x 125 turbo 243m3/h a nevím jak to mam hodit
jestli mam dat na odtah 125 a nad to 150 a jeden x 150 na přítah nebo 2x 150 na odtah a na přítah mam dat 125 dík moc za radu jo a box mam 75x75x160
yabasta
jaky tam bude svetlo???
Stoned_r41d3r
V 99% pripadu je idealni mit jeden (ten nejsilnejsi) odtah a pritah resit pasivne = dirou do boxu.
viktor
no tet tam mam 150 CFL je tam tet 28.8 c a v sobotu tam chcu dat 250w sodík na květ ale to se bojím že tam bude hodně velká teplota když to cfl děla tet 28.8c
Withman
Taky mám teď v těch vedrech problém s teplotou. Řeším to pasivně, ale to už nebude stačit.
Na přítah dej jeden motor a na odtah druhej (klidně ty dva stejný) a dovnitř nějakej ventilátor na ofuk a bude to OK.
viktor
jo tak já tam dam na přítah 125 a na odtah tam dam 2x 150 a vevnitř mam ofuk 2x jeden 15 cm a druhy 20 cm dík
yabasta
ono taky zalezi jaka je teplota mistnosti odkud tam pritahem jde vzduch.
a jak pise stoned tak to je silny odtah a slabsi pritah.
a ta 150 s prutokem 358m3/h by ti to mela uchladit
Withman
Dělej jak chceš, ale je to naprosto zbytečný vzhledem k velikosti boxu. Důležité je, jakou bude mít teplotu nasávaného vzduchu. Pokud budeš nasávat vzduch o teplotě 26°C, tak v boxu mít 25°C nebudeš. :-)
viktor
v pokoju kde mam box je 29.4c a v boxu je tet 28.5 a mam tam tet na přítah 125 a na odtah 150 ale asi to tam nechám a tu druhou 150 si nechám jako náhradní nebo mam dat i na přítah tu 150 a tu 125 nechat jako náhradní
Withman
Osobně bych nechal přívod vzduchu slabší. Holt se s tím kytky musí vyrovnat, když příroda poručí. :-)
V boxu mám asi 30cm stolní ventilátor a ten s kytkama pěkně cloumá, takže se nespálí o světlo (mám 400W) a ještě je dost zvlhčuju normálně tlakovým postřikovačem, ale jen pří svícení, aby se neudělala plíseň, jsem už na květu.
viktor
jo dík moc za radu všem
Subaru
Prima-klima PK160 II.rychlostní - I.rychlost 420 m3/hod., II.rychlost 800 m3/hod.

- již na jedničku docela hučí, ale zpraví to krásně sonoflex :) na I.stupeň stačí 3 metry, na II. bych doporučil tak 10 metrů protože: :)
- dvojka už hučí fakt festovně, ovšem ten sichr co z tama letí,to je fakt mazec, člověk se nemůže nadechnout :)
- budu ho mít na jeden 600 W 150x150 box, po dvou měsících na 2 x 600W, 3x1,5metru.

Někdo nějaké zkušenosti? Podle mne bohatě stačí na ty 2 šestikila.. Cena byla 2.660,- Kč. Dík
Gauner
Zdravím

Tuhle "raketu" ( ale s regulací ) mám doma v Budbox 100*100*200, k tomu svítí 600 w Gavita Pro a bez aktivního pritahu bych se pod 30st C nedostal. Děla to hrozný hluk,mam k tomu natažený sonoair asi 3 m pro odtah a ve vedlejší oddělené místnosti se u toho nedá moc spát...větráku jsem dal do kartonové krabice a vyplnil ješte molitanovou drtí a jestli mě to zbavilo 1 % hluku tak je to moc....pokud máte někdo nápad jak ješte více utišit tuhle řvoucí bestii rád si ho přečtu.

Přemýšlel jsem nad Vents TT silent M 150. Máte s nim někdo zkušenosti ? Zajímalo by me zda mu nebude vadit pachový filtr a taky je o něco slabší tak jestli by zvládal uchladit to moje světílko... ??

Za rady předem dík
Connoisseur
citace:
Původní příspěvek od Subaru
Prima-klima PK160 II.rychlostní - I.rychlost 420 m3/hod., II.rychlost 800 m3/hod.

- již na jedničku docela hučí, ale zpraví to krásně sonoflex :) na I.stupeň stačí 3 metry, na II. bych doporučil tak 10 metrů protože: :)
- dvojka už hučí fakt festovně, ovšem ten sichr co z tama letí,to je fakt mazec, člověk se nemůže nadechnout :)
- budu ho mít na jeden 600 W 150x150 box, po dvou měsících na 2 x 600W, 3x1,5metru.

Někdo nějaké zkušenosti? Podle mne bohatě stačí na ty 2 šestikila.. Cena byla 2.660,- Kč. Dík

Myslím, že ventilátor je dostatečně silný pro tvoje potřeby.
Problém může být ten, že se do boxu vhání už předehřátý vzduch. Když větráš do místnosti, ze které se vzduch nasává a okno je zavřené, pak ti nepomůže sebesilnější větrák.
Má rada: sleduj nejenom teplotu v boxu,ale i teplotu na vstupu.
Withman
Ahoj,

dost dlouho jsem hledal tichý ventilátor a nakonec jsem zakoupil ACM (http://www.maleventilatory.cz/venti...?cPath=944_1516) a k tomu regulátor otáček a s hlučností jsem neměl problémy. Mám to přímo v ložnici a dá se u toho i spát.
TeHaCe
Diky moc mr Withman:-) Cenne info. Taky jsem se na ten vetrak koukal. Myslis ze hlucnost uvadena vyrobcem tj. 24db(A) odpovida realite? Muzes srovnat hlucnost s a bez toho reg. otacek? Jake reg. otacek mas? Bez pazvuku?Transformatorovy nebo triak? Po snizeni otacek dokaze profouknout pachac, popripade jakej pachac mas? Vim ze mam spoustu otazek ,ale zrovna to resim a ticho je pro me dulezite, tak moc dekuju za info.
Withman
Ahoj, dlouho jsem hledal informace jako ty, takže ti řeknu, jak to vypadá u mě :-)

Světlo 400W, box 1m2, větrák ACM viz. hore, na ofuk normální 35cm větrák, pachový filtr Prima klima

Jako regulaci mám RVS
http://www.maleventilatory.cz/rvs-p...h=945_1386_1089
- levnej a transformátorovej
- žádné pískání apod. při regulaci

Zapojení: filtr - ventilátor - trubka ven z boxu
Větrák: má dvě rychlosti, regulováno na vyšší rychlost
Hluk: Při 1 se krásně spí, při 3 se dá v pohodě usnout - srovnal bych si klasickým stojanovým ventilátorem, který je puštěn v pokoji na nízký/střední mód. Na 5 bych u toho nespal, ale Prima Klima co jsem slyšel byla o hodně hlučnější.
Gauner
Ahoj,

No rachot to dělá když se regulují otáčky,nevím jestli ten elektromotor nemá dost síly ( pro mě to zní jako přetížený elektromotor ) aby roztlačil lopatky tak vyluzuje ten nepříjemný hučivý zvuk, nebo to je tou regulací ( což by mě opravdu dopálilo ). Tohoto zvuku já se chci zbavit, přes den to mám na 100% kvůli teplu - to nikomu nevadí,ale v noci to regulované dělá ten nepříjemný zvuk = nesnesitelné - je tišší když jede na 100% výkonu než když nastavím regulaci na nějakých 20%.

Chci se zeptat,jestli když koupím regulátor na který odkazuješ ty, nebo jakýkoliv jiný, zlepší se to ? Tím myslím jestli opravdu hledat problém v té regulaci,nebo už samotný větrák není schopen šlapat na slabší výkon bez toho zvuku ( nedovedu rozlišit jestli hučí ten větrák, nebo regulátor který tam je - což si nedovedu představit jak a rád budu poučen - dík )

Druhý dotaz,nevím nakolik hloupý - nezkoušel někdo dát před větrák ještě jeden další ( menší,slabší ) který by mu dopomáhal ?
Trošku to rozvinu - pokud dám u sebe ještě před velký ventilátor nějaký PC větráček,dejme tomu o průtoku vzduchu 200 m3/hod pomůžu si tím od hluku a nerozletí se ten maličký větrák když zapnu na plno ten UFO ? s tím že by UFO od axiálního větráčku mělo tak 50 cm odstup v sonoflexu ...

Díky za rady,odpovědi.
TeHaCe
to Gauner :Tvuj problem bude na 99% v regulatoru. Je tady o tom spousta threadu.
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=60396

to Whithman: diky moc za informace. Moc si mi pomohl.
Chilligrow
Ahoj,
začínám a tak se chci zeptat . Mám minibox na předpěstování.60x50x50 a chci se zeptat jaký větrák by se dal použít na proudění vzduchu v boxu. Odvětrávání jsem vyřešil obyčejným PC větrákem a funguje bez problémů. Tak jen jestli nechat v boxu proudit vzduch dalším PC větrákem, nebo existuje něco jiného lepšího. Teda má vůbec cenu tam dávat něco takového ? :)

Díky moc !
cardiak
Čau Já si myslím že to má určitě cenu , já mám třeba jeden pc větrak jako ofuk vevnitř v boxu a druhej jako přivod vzduchu na dvěřich boxu ktomu nějake díry s kterých to tahne ven ..je to vpohodě :-) kytí rostou ale je to muj prvni box
kozlikos
cau , chtěl bych se zeptat na to jak velky bych mel mit ufo ? když mam box 120x120x180 cm , mam tam ventilator TT 125 ,,,, 220/280 m3/h .... chci se zeptat jestli to není malo a nebo jestli me to bude stacit když by mi to nestacilo tak mi pls poradte jak velke ufo budu potrebovat , předem diky za odpověď :)
Mr.MEN
No já mám na 120x120x180 cm stan Ufo 325 m3/h + filtr který trošku ubere sílu. A řekl bych že to je to až moc.
Hlavně když máš jen jednu díru na větrání v tom stanu. Kdybych nefoukal ještě jedním větrákem dovnitř tak je v tom stanu podtlak že se stěny napnou dovnitř.
Tak že jestli před tím máš ještě nějaký filtr tak bych řekl že je to akorát.
C21H30O2
ja som mal 550,3 s regulaciou. vyhoda, ze ked bolo potrebne, tak regulator automaticky pridal na maximum a nikdy nebol problem s teplotou. rovnako, ked po prepnuti bola velka vlhkost, tak vytiahol ju behom 2-3 dni a bol pokoj.

box bol 120x120x200.
petis__
Ola Groweři.

Plánuju stavbu boxu o rozměrech 0,6x1x2m. Svítit budu teď v teplejších měsících 150/250w, později 400w a potřeboval bych poradit s odtahem. Bude mi stačit http://www.e-grow.cz/products/can-f...50-ufo-470m3-h/ když budu pěstovat při pokojové teplotě 18-21°C a s pachovým filtrem? Na ofuk bych mohl použít velký stojanový ventiláro a malý hurrican + eventuelně nějaké menší větráčky na 12 a 24V.

Případně http://www.elektro-paloucek.cz/vent...-potrubi-tt-160 ? mám s TT ventilátory dobrou zkušenost.
techem
jj ten ti bude stačit ;) a na ofuk 400W bych nedával PC větráčky, ale jak píšeš tak nějaký větší venťas ;)
jake4548
http://https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t35.0-12/10504866_10202647278322829_7481939294743294215_o.jpg?oh=50a06c1625a32fb0679ad93f66170d3d&oe=53F2ABD1&__gda__=1408425122_bddb15eed04179f7627da16d7fd4990a

http://https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t35.0-12/1492254_10202647279322854_46861430837442766_o.jpg?oh=14f7f25e12e0eb5995a261a75c588d83&oe=53F2CAEA&__gda__=1408444821_67a31458b7bcbde979d61d4968ba1836

Zdravím. Chystám se na svůj první indoor. Žádám vás o radu ohledně ventilace. box je 150x80x180. Chystám se dát 400w sodík. Teplota v místosti je mimo sezonu okolo 18-22. V sezóně pak šílených 27 když sluníčko paří a venku jsou 30ky..(To bych viděl spíše na outdoor.)
Nemám bohužel možnost vyvádět vzduch mimo místnost. Prosím o nějaké rady jak to tam ventilovat aby se kytičky v rámci možností měli dobře. Room je teprve v počátečních fází. Folie bude samozřejmě po celém obvodě..
fedousek
ve tvem pripade se asi nic delat neda... Proste kazda skrin potrebuje odtah mimo skrin a pritah cerstveho, nebo proste vzduchu odjinud... Ty v podstate vzduch odtahnes, ale v podstate ten samy pritahnes... Takze skoro k nicemu...
Musis zkusit, jaka bude teplota pri akci a pak se podle toho nejak zaridit...
teatree
vyvést vzduch mimo místnost musíš vyřešit, jinak se ti tam bude akumulovat vlhkost, klíďo 90-100%..všechno ti tam začne plesnivět, zdi, poličky, koberec, kytky..mám vyzkoušeno, taky jsem jel 1.grow v podkroví a vzduch vracel do té samé místnosti, 3-4 dny a začaly zdi plesnivět, jen co kytky trochu povyrostou, pujde to fakt rychle...
držim palce ;)
jake4548
a dalo by se okno použít jako pasivní přítah?..kdyby bylo v boxu ve spodu pár děr a pootevřené okno třeba na ventilaci. ještě mam možnost použít klimatizace, nebo odvlhčovač vzduchu..ale nevím jeslti to bude stačit
teatree
určitě dalo, jako pasiv bych bral vzduch přímo z té místnosti, není to ideál, ale máme to tu tak každej druhej :) ..to ale není tvůj problém, ty musíš HLAVNĚ vyřešit odvod vzduchu z boxu pryč z místnosti..a na to bych použil to okno..
jake4548
takže nechat okno pootevřené a potrubí protáhnout oknem? nevim jak jinak bych to udělal
teatree
Jj, potrubí ven z okna a nějak to okolo utěsnit aby se ti ten vzduch nevracel zpět do místnosti..nejlepší by bylo v okně vyriznout díru přesně na to potrubí, ale to je škoda okna, asi není nejlevnější..
fedousek
klimatizace a odvlhčovače jsou dobrá věc, ale ve tvém případě tě to sežere, na to kolik toho vypěstuješ :-)
jake4548
právě :) nechci mít v pokoji zase uplnou továrnu..takže bych to udělal tak, že seženu nové dveře, a vyvedu potrubí s ttčkem a pacháčem do chodby. Myslíte že to vyřeší problém?
fedousek
citace:
Původní příspěvek od jake4548
právě :) nechci mít v pokoji zase uplnou továrnu..takže bych to udělal tak, že seženu nové dveře, a vyvedu potrubí s ttčkem a pacháčem do chodby. Myslíte že to vyřeší problém?


rozhodně lepší než kopanec do břicha :-D
teatree
Odvést vzduch do chodby ti pomůže, ale stejně budeš muset často větrat byt, kvůli tý vlhkosti..ale takhle už by to mohlo fungovat vcelku dobře ;)
Edit: jestli teda myslíš chodbu v bytě... pokud myslíš společnou chodbu v baráku, tak no stress, větrat netřeba :D
jake4548
takže díky za rady :) poženu to na chodbu v domě..je tam dost prostoru tak se vlhkost snad vytratí..no a na čerství vzduch bych asi viděl to střešní okno, kterým se dá větrat na mikroventilaci, tak snad to k něčemu bude :D
Mr.zahradník
Zdarec,potřebuju helpnout nwm jakej mam dát odtat+přítah a filtr, také nwm ..nechci hlavně žádný zápach.Z boxu povede 8m dlohé odhlučněné potrubí....dík za rady
Mr.Sordo
citace:
Původní příspěvek od Mr.zahradník
Zdarec,potřebuju helpnout nwm jakej mam dát odtat+přítah a filtr, také nwm ..nechci hlavně žádný zápach.Z boxu povede 8m dlohé odhlučněné potrubí....dík za rady

http://grower.cz/pestovani/navody/o...tirny/3.html#59
Mr.zahradník
dik :D
Smokáček
čus, mám trochu problém 600w lampa a komín průměr tak 130cm, můj dotaz zní- co by se stalo kdybych koupil ventas 150 tku (125 jsem našel max 420 m3 nebo nějaký KSA s 520m3 a to by 600w asi neuchladilo) normálně napojil na sono160 a na vstupu do komína už by byla trubka 125mm? Díky
fedousek
citace:
Původní příspěvek od Smokáček
čus, mám trochu problém 600w lampa a komín průměr tak 130cm, můj dotaz zní- co by se stalo kdybych koupil ventas 150 tku (125 jsem našel max 420 m3 nebo nějaký KSA s 520m3 a to by 600w asi neuchladilo) normálně napojil na sono160 a na vstupu do komína už by byla trubka 125mm? Díky


nestalo by se vůbec nic... a jestli to potrubí nemáš nijak dlouhé, tak ten ventl 520m3 to uchladí...
Smokáček
nn potrubí tak 1,5m před a 1,5za, pak komín...ten KSA 520m3 skoro nikde nemaj a stojí 5200,-. kdybych vzal ten větší, nesníží se průtok ventilátoru? když bude mít např 700m3 nebude ho ten menší průměr brzdit a nesníží se skutečný průtok?zase třeba na těch 500m3?druhá věc je namáhání motoru atd?...nebo jestli by to zvládla i ta 420m3, v místnosti se netopí tak je tam cca 20st...jsem na vážkách :)
fedousek
citace:
Původní příspěvek od Smokáček
nn potrubí tak 1,5m před a 1,5za, pak komín...ten KSA 520m3 skoro nikde nemaj a stojí 5200,-. kdybych vzal ten větší, nesníží se průtok ventilátoru? když bude mít např 700m3 nebude ho ten menší průměr brzdit a nesníží se skutečný průtok?zase třeba na těch 500m3?druhá věc je namáhání motoru atd?...nebo jestli by to zvládla i ta 420m3, v místnosti se netopí tak je tam cca 20st...jsem na vážkách :)


Kazdy metr potrubi, kazdy ohyb, pachovy filtr a samozrejme i ta redukce ze 150 na 125mm ti ubere na maximalnim prutoku ventilatoru. Ale podle me, kdyz tam mas max 3m potrubi, tak by ti stacil ventl kolem 450m3, i pres tu redukci... Ale samzrejme zalezi na dalsich vecech, jako je pachac, jestli mas pritah, jestli je aktivni, nebo pasivni, jaky ti z nej jde vzduch(teplota), jakou mas cirkulaci vzduchu celkove v boxu, atd., atd... Je toho hodne... Ja osobne jedu asi 6 kolo indoor a porad koukam, co a jak zlepsit, nebo zmenit, co se tyce ventilace...

Jeste je tady jedna vec. Jake mas rozmery boxu? Coz je asi nejvic podstatne ;-) jestli sem pochopil spravne, tak mas cooltube?
Smokáček
citace:
Původní příspěvek od fedousek


Kazdy metr potrubi, kazdy ohyb, pachovy filtr a samozrejme i ta redukce ze 150 na 125mm ti ubere na maximalnim prutoku ventilatoru. Ale podle me, kdyz tam mas max 3m potrubi, tak by ti stacil ventl kolem 450m3, i pres tu redukci... Ale samzrejme zalezi na dalsich vecech, jako je pachac, jestli mas pritah, jestli je aktivni, nebo pasivni, jaky ti z nej jde vzduch(teplota), jakou mas cirkulaci vzduchu celkove v boxu, atd., atd... Je toho hodne... Ja osobne jedu asi 6 kolo indoor a porad koukam, co a jak zlepsit, nebo zmenit, co se tyce ventilace...

Jeste je tady jedna vec. Jake mas rozmery boxu? Coz je asi nejvic podstatne ;-) jestli sem pochopil spravne, tak mas cooltube?


rozměry plánuju klasicky 1,2x1,2x2m bud HB nebo ze sádroše, přítah pasiv, bez cooltube, bez pacháče, topspin, reg.lumatek ...asi to risknu s tímto http://pestebnitechnika.cz/index.ph...troller=product a kdyžtak budu holt svítit jen 400w :-)
fedousek
citace:
Původní příspěvek od Smokáček


rozměry plánuju klasicky 1,2x1,2x2m bud HB nebo ze sádroše, přítah pasiv, bez cooltube, bez pacháče, topspin, reg.lumatek ...asi to risknu s tímto http://pestebnitechnika.cz/index.ph...troller=product a kdyžtak budu holt svítit jen 400w :-)


a co třeba tenhle?
citace:
http://www.elektro-paloucek.cz/ventilatory/ventilatory-do-potrubi/ventilatory-dospel-wk-plast/ventilator-do-potrubi-dospel-wk-plast-125-radial


myslím, že za dost lepší peníze a pro takovej box úplně v pohodě :-)
hlavně ventilátory nekupuj v growshopech, páč tam je maj většinou napálkovaný jako hovado :-)
Smokáček
jo ten vypadá cajk, ještě k němu dokoupit nějakej regulátor s termostatem a je to ...díky;)
The Chemical
citace:
Původní příspěvek od Smokáček
jo ten vypadá cajk, ještě k němu dokoupit nějakej regulátor s termostatem a je to ...díky;)

Spíš jdi do řady VK (třeba 150), mají podobné parametry. Je sice mírně dražší, ale za to má o polovinu menší hlučnost, což je třeba pro mě dost podstatnej údaj...jinak Paloučka doporučuju, perfektní rychlost dodání a u mě byla i bezproblémová reklamace. Vysral se mi zářivkovej předřadník - podle mě kvůli tomu, že jsem měl v boxu moc vlhko. Obratem poslali nový.
fedousek
citace:
Původní příspěvek od The Chemical

Spíš jdi do řady VK (třeba 150), mají podobné parametry. Je sice mírně dražší, ale za to má o polovinu menší hlučnost, což je třeba pro mě dost podstatnej údaj...jinak Paloučka doporučuju, perfektní rychlost dodání a u mě byla i bezproblémová reklamace. Vysral se mi zářivkovej předřadník - podle mě kvůli tomu, že jsem měl v boxu moc vlhko. Obratem poslali nový.


přesně tak, Palouček je nejlepší...mám od něj docela dost věcí a spokojenost po všech stránkách...
Smokáček
citace:
Původní příspěvek od The Chemical

Spíš jdi do řady VK (třeba 150), mají podobné parametry. Je sice mírně dražší, ale za to má o polovinu menší hlučnost, což je třeba pro mě dost podstatnej údaj...jinak Paloučka doporučuju, perfektní rychlost dodání a u mě byla i bezproblémová reklamace. Vysral se mi zářivkovej předřadník - podle mě kvůli tomu, že jsem měl v boxu moc vlhko. Obratem poslali nový.


právě sháním co nejsilnější 125 ku - mám komín jen 125 větší se nevleze, jinak bych samo vzal nějakej s větším průměrem, ale našel jsem ještě - http://www.ventilator-ventilatory.c...potrubi-ck-125c

nejsilnější 125 co jsem našel, to už by snad mělo stačit.
Romanos
Zdravím, dlouho jsem tu hledal odpověď, ale jsem stále zmatený :D Mám box 90x90x170. Odtah TT125 - 280/m3... Ventilátor má 2 rychlosti. Zatím mám zapojený nižší stupeň. Přítah mám pasivni, ale když zavřu box, tak je zřetelní cítit jak to dole nasává. Nemám filtr...
Otázka: stále nevím, zda musí být ventilace zaplá nonstop nebo stačí sepnout třeba 2x za hodinu, aby se vyměnil vzduch.. Pokud stačí jen parkrát za den, tak zas nevim jak to udelat, kdyz casove spinace maji vetsinou max 10 cyklů za den.. Nebo je nejaky casovac, kde se dá nastavit interval, ktery se porad opakuje? napr kazdou hodinu sepne 2x na 5-10 min. Díky za případné postřehy..
crazyben
Zdravim, asi už podobnejch dotazů bylo spoustu, tak se předem omlouvám za spam. Spoustu sem toho i pročet tady na fóru, takže teorii jakž takž znám... ale jde mi spíš o zkušenosti vás jednotlivců. Tohle bude první indoor (sluníčko je sluníčko, ale okolnosti mě donutily kytky schovat) a jediný z čeho mam strach je chlazení sodíku. Bude to 400w, stínítko powerlux s odtahem... ve skříni 100x100x200. 1m potrubí 125cm a lite filtr.

Teoreticky by podle toho co sem četl měl stačit TT větrák o 220/280m2H, odtah rovnou ze stinitka taky snad bude znat. K tomu klipsňák na vítr v bedně... ale přítah řešim pasivně. Bude stačit jen ten odtah? A pokud stačí, mam stejně trochu obavu z podtlaku... bude to ve stanu. (potřebuju to mít mobilní) A co heatshield... chápu že je primárně určen k tomu aby lampa mohla blíž ke kytkám, ale pomáhá box uchladit, když vlastně to teplo jen odráží jinam?

Komponenty objednaný, ale ještě sem nevyzvedl tak případně můžu přeobjednat za silnější.
Časem až komponenty zestárnou bude upgrade na 600w, ale to už bude i kvalitní vzduchotechnika možná i s cooltube, teď se peněz moc nedostává, ale zas nechci kupovat něco co to neuchladí. Díky za odpovědi.

Až to postavim, určitě bude nějakej report.
fedousek
a odkud budeš mít ten pasiv přítah? bude normálně z místnosti a nebo máš máš možnost odněkud tahat čerstvý chladný vzduch?
crazyben
Bude z místnosti, ale čerstvej ten vzduch bude, v bytě nejsou dveře a pokud vyloženě nemrzne tak se větrá skoro pořád... venku teploty dost kolísaj, tak mi přijde vhodnější to tahat zevnitř, kde se drží teploty okolo dvaceti celkem stabilně... v létě sice i víc, ale pořád je vevnitř o něco chladnějc než venku.
crazyben
Hoši a děvčata... please... spěchá to,ve středu pro to jedu, tak prosim nějakou radu. Mam vzít to TT nebo mam přeobjednat za něco silnějšího? (specifikace boxu výše, teorie je mi známá, ale jde mi o osobní zkušenost)


Ještě mě tak napadá, pokud bych koupil větrák pro přítah, kterej bude foukat míň než odtah, nebudou výsledky nakonec spíš horší? Nebude to bránit v odtahu víc než jen s pasivnim přítahem, protože logicky kolik toho jde ven, tolik toho musí dovnitř... nebo je to jinak a já sem za debila?
fedousek
Kdyz poridis ventl i jako pritah, tak to bude jedine ku prospechu, ale ve tvem pripade ti to moc extra nepomuze.. akorat by to zlehka ulevilo tomu odtahu, ze by nemel tak velky odpor vzduchu... Jinak podle me ta 125TT bude slaba... Koupil bych neco silnejsiho a nejlepe s regulaci, aby jsi mohl eventuelne zeslabit vykon... Vim, je to o dost vetsi investice, ale na ventilaci se nevyplati setrit, pac vymena vzduchu je v tomto oboru hodne dulezita a podstatna... A hlavne si lepsim a silnejsim odtahem usetris spoustu starosti a problemu...
crazyben
thx, skusim teda ještě mrknout po něčem silnějšim... až to poskládám tak dám vědět
alesh
citace:
Původní příspěvek od fedousek
Kdyz poridis ventl i jako pritah, tak to bude jedine ku prospechu, ale ve tvem pripade ti to moc extra nepomuze.. akorat by to zlehka ulevilo tomu odtahu, ze by nemel tak velky odpor vzduchu... Jinak podle me ta 125TT bude slaba... Koupil bych neco silnejsiho a nejlepe s regulaci, aby jsi mohl eventuelne zeslabit vykon... Vim, je to o dost vetsi investice, ale na ventilaci se nevyplati setrit, pac vymena vzduchu je v tomto oboru hodne dulezita a podstatna... A hlavne si lepsim a silnejsim odtahem usetris spoustu starosti a problemu...

Tak to pozor! Pokud bys měl přítah slabší než odtah, rozhodně si uškodíš. A na to se podle mě kolega ptal.

a.
crazyben
yeah, přesně na to sem se ptal.... já si vždycky říkal že když přítah bude slabší, logicky to bude spíš překážka než pomocník. Ale viděl sem tu dost boxíků, který to tak měly řešený a to mě trochu mátlo... :)

K+ díky
crazyben
Tak většina komponentů je doma a koukám že hned při výběru sem udělal školáckou chybu. Objednal sem stínidlo s odtahem, no idiot sem místo průběžnýho filtru koupil koncovej. Jenže ono to stínidlo je dost malý takže stejně budu muset sehnat jiný.

K odtahu... vzal sem TT (málo peněz), ale nebojte na vaše rady dám, bude buď ufo nebo VK stopadesátka, k tomu bude muset i jinej filtr. S TTčkem mam ještě jiný plány... Achjo... to je tak když zhulenej i nakupuju, no zatim to musí stačit, stejně byly v plánu časem jiný věci.

Takže pro vyhulený makovice jako já, který začínaj s indoorem a řeší odtah... dvakrát si rozmyslete než něco koupíte a prohlídněte si to pořádně abyste měly nějakou představu jak to bude fungovat. Ušetříte spoustu peněz.

Až to bude svítit a seženu řezy tak dám nějakej report.
d2n5k@seznam.cz
Mám box 50x50x100 a potřebuju do toho dobrý odtah ale tak aby to nedělalo moc velký hluk aby se u toho dalo nejlépe spát.Poradí mi někdo jaký ??
Mard
citace:
Původní příspěvek od d2n5k@seznam.cz
Mám box 50x50x100 a potřebuju do toho dobrý odtah ale tak aby to nedělalo moc velký hluk aby se u toho dalo nejlépe spát.Poradí mi někdo jaký ??


To je spíš mikropěst. Záleží na tom čím budeš svítit. Když LED tak ti stačí pár 8cm PC větráků, když HPS tak budeš muset mít velký ventilátor aby jsi to uchladil.
d2n5k@seznam.cz
mám to pod 125 w dual úsporkou a příjde mi že je tam pořád dost teplo a dva pc větráky mi to neuchladí a navíc potřebuju to udělat tak aby mi ten odtah šel přes pachový filtr.
Dope420
odtah řeším ventilátorem TT 100 s pacháčem Can-Lite 150 v 80*80*160 a za 15 minut provozu hezky vymění vzduch v boxu a není ani moc hlčný :)
Lavezzi
Zdravím rád bych dal do boxu uprage a jelikož mam box vedle postele tak chci co nejtišší ventilaci pro 400w sodík

Ventilátor TT SILENT/DALAP -100 (170-240 m3/h) - tichý, silný

je dobrý ?
Lavezzi
mam box 1m²
crazyben
Ja mam sice obyc TT125, trochu silnejsi (280m3) a i tak to sotva uchladi (stejnej box, stejna lampa), tak bejt tebou popremejslim o necem silnejsim.
masuro
já mám takový problém, kdysi dávno když jsem kupoval byt jsem si nechal zazdít vývod do komína. komín normál mám jenom je ta díra zazděná a nevím kde se přesně nachází. Hodně by mi to helflo pač bych pouštěl odtah rovnou do komína a ne do pokoje jak dneska (akumulace tepla a vlhka) přemýšlím jak to udělat, jestli by ten komín nešel nějak najít eventual jít do klimatizace...co myslíte?
crazyben
zkus poklepat na zeď v místech kde bejval... dutinu uslyšíš a tam na 99% bude. :D
masuro
zkoušel jsem, nenašel. tak až není nějaká sofistikovaná metoda odhalení komínu tak mi zbývá jenom klima


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma