Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 5 [6] 7 
Skudci paraziti a jiny hmyz na kytkach - Klikni zde pro originální téma
crazyben
Jestli ten insekticid nezabírá tak aspoň otrhej ty nejvíc postižený listy a rychle je vyhoď. Aspoň se to nebude množit tak rychle. Jinak kytka to vstřebá i listama v tom postřiku to se neboj do zálivky to hlavně nedávej. A stříkat šest hodin v kuse je docela záhul... jinak by to chtelo trochu lip indentifikovat co to vubec je za larvy.
Borda
Podle všeho to budou třásněnky :( . Listy jsou pokryty vajíčky které jsou buď bílé , průsvitné a některé až dohněda. Blbé no... Evidentně 6 hodin nestačilo každopádně jsem si všiml že když otevřu okno a v boxu je teplota fakt nízká asi kolem 13 stupňů když mají spánek a celkově když udržuju nízkou teplotu v místnosti tak je jich tam mnohem méně a i kytky se zdají zdravější.
Mard
Kolik stovek kytek máš, že jsi to stříkal 6 hodin a nestačilo to?!? Neměl bys lepší si pořídit práškovací letadlo?? Jak mohl ten hmyz přežít, když jsi to postříkal? Měl jsi správnou koncentraci? Pokud jsi měl nižší, tak sis jen otrávil konopí a hmyz to přežije.
Borda
Měl jsem předepsanou koncentraci. Ten čas je prostě jen o tom že jsem to stříkal list po listu a po uschnutí znova. Přežily tam ty vajíčka nejspíš.
smoke85
Sic pozdě, ale přece - Mospilan je systémový insekticid jestli se nemýlím.

viz. Mospilan 20 SP je systémově působící insekticid ze skupiny neonikotinoidů. Působí jako neurotoxikant, tzn.blokuje nikotinový Ach receptor v postsynaptické membráně nervového systému živočišných škůdců. Přípravek působí systémově i translaminárně, prostupuje celým profilem listu. Účinkuje jako kontaktní a požerový jed ve velmi nízkých dávkách, má relativně rychlé počáteční působení v porostu. Vyniká dlouhodobým a vyrovnaným reziduálním účinkem proti širokému spektru živočišných škůdců rozhodujících zemědělských plodin. Mospilan 20 SP je velmi flexibilní k vyšší teplotě během aplikace, v rostlině je rozváděn akropetálně (vzhůru, do nově narůstajících listů), nikoliv bazipetálně ke kořenům. Pro lepší penetraci do porostu je doporučováno dle podmínek a plodiny použití se smáčedly (zeleniny, luskoviny).

Proto si myslím, že působí jen na jedince a ne vajíčka, ale kytka to do sebe vstřebá a pak je při konzumaci listu zahubí. Na vajíčka je nejlepší hezky růčo obírat. Nemusím zmiňovat postřik i ze spodní strany listu! Příp. opakovat postřik a obírání. Jestli je to přemnožené, tak je to peklo. Někdy to končí tak nejlépe na měsíc a víc pauzu a vyčistit místo co to jde.

Hezký den
techem
zdar přátelé, jsem ve 41. dni květu a objevil jsem třásněnky...nějaký nápad na vyhubení, ale bez použití chmických pesticidů??
crazyben
biool? 100% bio, za kilčo a když to dobře propláchneš neměl by bejt problém

cituji...
Ničí téměř všechny škůdce, které zasáhnete a smáčíte (mšice, molice, puklice, svilušky, třásněnky, malé housenky, aj.). Neškodí většině užitečného hmyzu a včelám!

Nejedovatý, insekticidní postřikový prostředek pouze z přírodních potravinářských surovin ve formě emulgovatelného koncentrátu proti škůdcům kulturních plodin.
Samulele
Biol je na báze emulzie repkového oleja..len aby to nezkurvilo chuť.
Najhoršie listy by som otrhal a trochu znížil teplotu podĽA možností,spomalíš cyklus množenia,po kole to celé poriadne vyčistil.. Môžeš skúsiť mechanické ničenie, kamarát to normálne sleduje a likviduje pekne rúčo. Netuším rozsah napadnutia ale nemyslím žeby pred koncom narobili vela škody, ale to je na tvojom posúdení. Držím palec
techem
díky hoši, vyzkouším to růčo fůčo a když nepomůže, tak ten biol....taky si nemyslím, že by to vážně ohrozilo sklizeň, ale potřeboval jsem se poradit ;) výsledek uvidíte v mojem tématu ;)
Davidino
Zdravím potřeboval bych poradit dnes jsem chytil tuhle černou mušku při činu v boxu...
Nic nedělala jen tak poletovala a vypadá nevině to může ovšem dost klamat jak je známo :D avšak v jiném boxu poletují pořád a nemyslím si že by kytkám nějak škodily nevíte co by to mohlo být za potvoru??? PS: foto dig. mikroskopem velká je asi jako zrníčko písku
Mard
Hm. Smutnice, ty má asi tak 60% pěstitelů :-) Kup lepové desky a kdyby se ti přemnožily tak nasyp na povrch substrátu tak 5 mm jemného písku.
Samulele
No neviem či práve smutice, mne to príde ako octomilka, bežná súčasť pestu, kokos, hlina a dokonca liezli aj z nft :D myslím, že sú neškodné.

http://www.priroda.cz/lexikon.php?detail=2021
Borda
Minulý rok jsem bojoval se škůdci kterého jsem nemohl identifikovat ale už vím o koho šlo. Šlo o Russet mites. Mátě někdo také zkušenosti s tímhle prevítem ? Pravděpodobně jsem špatně vyčistil stan a mám to zase...
Borda
Napadlo mě po tom co jsem si tady přečetl o dezinfekci prostorů že použiju sirné knoty. Box s celým vybavením nechám v místnosti a jeden knot dám do boxu a druhý do místnosti. Kytky mezitím postříkám nebo poutírám houbou s nějakým roztokem proti roztočům. Zároveň by mě zajímalo co za prostředek by jste mi doporučili ?
crazyben
Vobyčejný savo... žádnou vědu v tom nehledej. Vytři, řádně vyvětrej, vytři znova... nech to pár dní vklidu. Vystaráno.

Pro fajnšmekry peroxid vodíku nebo uvc lampa
Mard
Jo, já koupil po delší době 18W germicidní zářivku. A dobře likviduje mušky a podobnou havěť. Pouštím to tak na hodinu denně, když se něco objeví. Po dvou dnech je obvykle po nich. Jediné s čím si to neporadilo byly svilušky :-(
Borda
Savo použít nemůžu. Jeden stříbrný box jsem s tím odrovnal. Na ten postřik asi koupím NATURA Rock Effect který mi tu minule někdo doporučoval. Ty mrchy jsou opravdu neskutečně odolný.
Samulele
Vertimec 1,8 EC na roztoče pecka, striekať 2x v priebehu 7 dní
Borda
Díky moc. Vyzkouším.
Exceptional
Dají se někde v tomto období sehnat parazitické hlístice? Hledal jsem a snad nikde je nemají skladem. Prý až od jara. :(
zhulbong
Čágo groweři.
Prosím nutně o radu oč jde a jak se toho zbavit. Dneska když jsem zalyl(týden už jen čistá voda a final) tak se mi z květináčů do podmisky vyplavily tyhle jebky. Bylo to živé a jen teda v podtáckách z vyteklé vody. Jinde jsem to zatím nezahlédl. Jsem v 7,5 týdnu květu a tohle pheno 9 týdnů takže za týden a půl kosa. Prosím o radu co použít týden a půl před kosou abych neměl sračky v hulení pak a co to je vůbec? Mockrát díky.

Growu zdar
zhulbong
a ještě jedna :(
zhulbong
A poslední použitelná fotka ...
kwb
vypadá to jako chvostoskok, prej nejsou moc škodný (žerou jen odumřelý kořeny apod.), pomáhá na ně nezalevat, nesnášej sucho ale to asi neni uplně ta správná volba. jestli je na ně nějakej bio přípravek nevím, jen to s tim suchem. tak snad ti to aspon trochu k nečemu bude. čau KWB

edit: výsledky hledání ;) je tam toho dost https://cse.google.com/cse?cx=00044...c.q=chvostoskok
Exceptional
Tak hlístice aplikovány. Jsem na to zvědavej. Poradi si nějak i s dospělými smutnicemi, nebo ty za čas uhynou? Kdybych to třeba za týden pokropil vertimecem, abych zabil ty dospělé, neublížím tím i těm hlístícím?
Balon
ublíží, když máš hlístice, tak nesmíš používat chemický postřiky. je to u nich napsaný. jinak na smutnice by byl spíš než vertimec(nejlepší je na svilušky) careo substral, ten na ně zabírá velice dobře, ale jak píšu , hlísticím by se to nelíbilo

edit: jinak ty dospělci moc dlouho nevydržej, ty by měli chcípnout cca týden dva(v nový legalizaci o nich píšou, ale z hlavy si to nepamatuju, tak tam mrkni)
katana
Dobrý den všem.

Rád bych poprosil o radu zkušenější. Zajímalo by mě, zda-li jde o smutnice, nebo o octomilky, nepoznám to.

Předem děkuju za odpověď
katana
citace:
Původní příspěvek od katana
Dobrý den všem.

Rád bych poprosil o radu zkušenější. Zajímalo by mě, zda-li jde o smutnice, nebo o octomilky, nepoznám to.

Předem děkuju za odpověď
Balon
katana: jde o smutnice... doporučuju postřik careo substral,
případně calypso to se dává do zálivky. a nebo bio cestou parazitické hlístice
katana
díky Balone
Dexkell
Čauwes všem, mám na rostlinkách bazmeky a to prý svilušky a další "přísavky", holky sou v 33. dnu od přepnutí na květ, tzn. +/- 20-25 dní do sekery,
chci se zeptat zda to mám řešit něčím bio protože chemka mi pomhola jen na chvilku a pak se zas rozmnožili a nebo to nechat doject a doufat že nebudu muset předčasně sklízet. Za každý názor budu rád.
Fanek107
Rebarbora (reveň) - postřik proti mšicím housenkám a larvám různých škůdců

•Cca 1 kg listů rebarbory, které nám zbudou při sklizni řapíků jako odpad, nasekáme nahrubo.
•Dáme do hrnce, zalijeme cca 5 litry vody a svaříme.
•Po vychladnutí přecedíme a stříkáme tento neředěný přípravek na listy rostlin i půdu kolem nich.


Řeřišnice luční (lidově slepička) - postřik proti mšicím

•Na louce si natrháme kytici řeřišnice, trochu posekáme.
•Necháme vylouhovat na slunci po dobu 24 hodin v cca 5 listrech vody.
•Neředěným nálevem pomocí štětce potíráme shluky mšic krvavých, které se vyskytují převážně na jabloních.


Čaj z pelyňku - postřik proti mšicím

•Do velké nádoby dáme cca 300 g čerstvé nebo 30 g sušené natě pelyňku.
•Přelijeme 10 litry vařící vody.
•Necháme louhovat 10 - 15 minut.
•Vychlazeným nezředěným čajem stříkáme rostliny napadené mšicemi.


Mýdlový roztok - postřik proti mšicím

•Podle míry napadení rozpustíme (rozvaříme) 150 - 300 g mýdla ve 2 litrech horké vody.
•Vychladlý mýdlový roztok naředíme v poměru 1:5 s vodou, čímž získáme 10 l postřiku.
•Roztokem následně postřikujeme rostliny napadené mšicemi. Mýdlo jim znemožní dýchat a mšice následně rychle hynou.
Hellraiser17
zdravím, nevíte co to je? to tmavé je dospělec držící se u nejmladších výhonků a to bílé je zespod listů, je jich tam dost a listy pomalu ztrácí přirozený tvar a barvu...
M@gic
Hellraiser : Škoda že tu není třeba FAQ, co? Jsou to mšice, zabere cokoliv určeného na hmyz na kytkách.
xato
mám problém v tom že me to ožírá stonky a nevím co to je
FenixStorm
Několik fotek škůdců, které by jsme na rostlinách neměli trpět!
hokej97
Zdravím, mohl by mi prosím někdo poradit. Začíná se to rozlízat😂😁😁😁 díky, nektere maj jen 3cipy kurde, cosik to žere , ale žádné vetřelce jsem nespozoroval a spodní listy mi reznou
cervajs
Zdravim panové,mam problém s listy,mám ze spoda listu nějaké larvy.Chtěl bych Vás poprosit o radu zda někdo má zkušenosti.Děkuji
MarekVVV
Ahoj, mám dotaz, dnes jsem zjistil, že mám sežraný jeden list a na dalším listu jsem našel ze spod jak leze nějaký miniaturní červík bílé barvy, co to může být a jak to zabít ? Našel jsem červíka nebo co to je na dvou listech.. Pomůže rock effect ?

http://www.imgup.cz/image/qnw
MarekVVV
Nooo. mám něco podobného teď, já našel asi 2 larvy či co to je.., více ne..
bruno.kudrna
Zdravím
Svilušky,rock effect nevím já používám biool.
Zdárek:sun:
MarekVVV
biool zkusím tedy a uvidím, snad zmiznou, je jich tam hodně málo, ale radši dřív než pozdě.
h0nz4
Ahoj, mám měsíc starou rostlinku a tohle se objevilo na 3 listech, tak jsem je hned utrhnul. Netušíte, co to je? Žádného živočicha jsem na kytce nenašel.
Martin666
Zvláštní, vypadá to jak kůrovec, což samoz. není, každopádně ti ty listy něco žere
mrakoplas
h0nz4
koukni na příspěvek 538, ale jak se to jmenuje nevim, leze to i na šantu kočičí a bazalku
možná to tam i zanesliy....
hellfire
h0nz4: vrtalka?
h0nz4
citace:
Původní příspěvek od h0nz4
Ahoj, mám měsíc starou rostlinku a tohle se objevilo na 3 listech, tak jsem je hned utrhnul. Netušíte, co to je? Žádného živočicha jsem na kytce nenašel.


Tak nakonec se to nerozšířilo. A kytka je OK. :)
Pixxel
Ahoj zahradníci,

mám takový problém se mšicema na blueberry. Mšice mi kytičku okupují už nějaký ten pátek a ne a né se jich zbavit. Nedávno jsem koupil Rock Effect a trochu to pomáhá ale pořád se jich nemůžu zbavit. Kytka to zatím snáší fajn protože množství mšic udržuji aspoň na rozumné úrovni. Problém však vidím v tom, že borůvka před pár dny začala kvést a tak mě napadlo jestli bych ji tím postřikem na bázi oleje nemohl nějak ohrozit. Přecijen blueberry je háklivá na plísně a tak bych nerad o ní ve finále přišel. Je to balkónovka ve velkém kýblu na odpadky, pěkně LSTčkem roztahaná na přibližně 15topovek. Jinak listy jsou nyní trochu zkroucené a lesklé po tom postřiku ale nevypadá, že by jí to vadilo.
Mě osobně by mi broučci v palicích ani moc nevadili pač 95% palic rozmixuji, vylouhuju v alpě a či alkoholu a pak to filtruju, takže broučci zůstanou v bordelu. Nicméně těch 5% dávám po rodině v sušené podobě formou dárků na narozeniny a svátky a tam by broučci byli trochu nadbyteční a neestetičtí:D.
Máte někdo zkušenost s RockEffectem a jeho vlivem na plísně v palicích?
Díky;)
Martin666
V RockEffecku je pongamový olej z indického stromu Pongamia pinnata a doporučují ho i na BIO pěstování, takže pohoda a žádný stres..na květ to přímo nestříkej.
Také mi broučkové nevadí, ale ti hodní, ovšem ti co žerou vše zelené, to jsou Vetřelci, takže na ně E. Ripley která má jako náplň v plamenometu pongamový olej.
Škoda že nejsem v Tvém příbuzenstvu, dostal bych podíl z 5%
Pixxel
Díky za info. Kvůli tomu, že je přírodní, jsem ten rockeffect kupoval. Bohužel jsem ze začátku kytku postříkal celou i s květy. Ono to navíc pokropit tak, abych moc nezasáhl květy, moc dobře nejde. Snad ten olejový film nebude dělat časem paseku při kvetení.
Martin666
Kytka vypadá zdravě a je krásně zelená.
Pěstu zdar
Kmotr007
Zdravím, prosim vas, vyskytli se mi na siskach a listech takove cerne musky.. na msice to nevypada si myslim, nevite jak se toho zbavit? diky
Milosx
Bohužel ti to úplně 100% neřeknu, ale myslím si že to je jeden ze 130 druhů mšic, které žijí v ČR. Mám úplně stejný problém poslední 3 týdny, že mi lezou do paliček, tam se páří a následně odumírají. Celá rostlina je tak posetá tísíci odumřelými jedinci. Zatím sem ale nepozoroval, že by škodili. Každopádně jich výrazně za poslední dny ubylo.Ale zatím netuším jak se těch chcíplin z těch palic zbavím....docala se bojím že začnou plesnivět.
Martin666
Kdy už to konečně pochopíte ? RockEffect a havěť je pryč !
Pitrsuck
Cus borci, dnes jsem na svoji nejmensi objevil následující. Nevim předně co to je, protoze dle fotek se tomu nic ne podoba. Z vrchu světlounky tečky a ze spod to vypadá jako bily cosi, spis jako pryskyřice ale sem tam tam neco leze.
Pitrsuck
Dalsi foto
mysak
citace:
Původní příspěvek od Pitrsuck
Cus borci, dnes jsem na svoji nejmensi objevil následující. Nevim předně co to je, protoze dle fotek se tomu nic ne podoba. Z vrchu světlounky tečky a ze spod to vypadá jako bily cosi, spis jako pryskyřice ale sem tam tam neco leze.


maš tam svilušky
Pitrsuck
Jop, dopatral jsem se. Objednal jsem brouky, tak ve čtvrtek vypustim, zatim jsem to jen otrhal a uvidim. Strikat nemuzu, protoze to kvete.
mysak
citace:
Původní příspěvek od Pitrsuck
Jop, dopatral jsem se. Objednal jsem brouky, tak ve čtvrtek vypustim, zatim jsem to jen otrhal a uvidim. Strikat nemuzu, protoze to kvete.


hmmm otrhal .. to neni nejlepší řešeni
:D
Pitrsuck
Ja vim, bylo to jen par lístku.
Skypp
Zdravim po nejake dobe jsem z5 i se svou ,,zoo" zahradkou. Jdu ted do ctvrteho tydne kvetu a krom par nalepenych smutnic pohoda.. Brhem rustu az do zacatku kvetu jsem kazdy tyden aplikoval rock effect ale ted jsem se lekl kdyz jsem objevil tohoto tvora .. :/
Butchers
čauec jak postupujete po napadením brouky (svilusky,a ruzne tyhle pohromy) na další kolo ? nějak to deratizujete? filtr mlčí
kaktus
Vypadá to na molice, takže nejlepší Decis. Na 4. týdnu už bych to neřešil, zvlášť jestli jdou sotva najít. Doma to úspěšně zimuje na muškátech a všem možným co se dotáhne na podzim z venku a pak se rozletí dál. Na svilušky a třásněnky Vermitec.
beboy
čau,potřebuju radu,něco mi okousáva kytky ale neni nikde nic vidět žádný lítací šmejdi,larvy vajíčka ani nic jiného nevíte co by to mohlo být..?
jorge
Napadlo mě možné řešení škůdců nevím jak moc bude fungovat nebo jestli bude škodit rostlině. Dočetl jsem se v záznamech z testů přípravků proti slimákům že kofein na ně působí jak nervový jed -- mohl by tak působit i na ostatní hmyz a škůdce. Teoreticky kdybych si kofein rozmíchal ve vodě a pak tím třeba pokropil mšice nebo něco podobného byli by velice rychle mrtvé (asi by se předávkovali kofeinem a selhal by jim organizmus, což se může stát docela v malých dávkách i u člověka) proto by mě zajímalo jestli by to školdilo kytkám nebo třeba potom při kouření ? :D
teomax
Netusite nekdo co tohle muze byt za svini? Objevil jsem to ve zbytkach substratu z minuleho roku, tady je fotka z kvetinace, kde mam Cedr, ktery vypada, ze lehce odumira...(vypadavani jehlici na jare).
Ma to asi 1 cm, je to takovy bily az jakoby pruhledny, viz foto.
benjichaouat
Larva chrousta?
odo
Tiež si myslím, že to je larva chrústa. Mal som ich tiež v substráte pre izbové rastliny z OBI
teomax
citace:
Původní příspěvek od benjichaouat
Larva chrousta?


No, v zahradnictvi me rekli, ze to asi je larva Lalokonosec rynovany. Tak jsem koupil Hlistice od Biocontu, nalil to tam a uz jsem je nevidel. A vylihlyho lalokonosce jsem uz par sejmnul, pokud to byli oni...
borda1984
Zdravím,potřebuji poradit.Mám na pár kytkách takové přírodní Zoo,nevím co to je a jak na to.NATURA Rock Effect ,Karate ani Agrion delta chemie nepomohla.Už si nevím rady,nejdříve toho bylo na listech pár kusu,ted už je to hojné množství.
Pavučinky se nikde nedělají,zdá se že to není jen jeden druh parazita ale možná i více.
Přopomíná mi to molice,mšice i svilušku,tak fakt nevím už.
L1st3r
Kamo tak toto je super farma, kde s to nabral? Strikals to pořádně, protože třeba Agrion me zabral hned na první postřik. Ideální je si vzít si rukavice a jak to postrikas, tak to ještě od spodu pěkně rozmatlat rukama po cele kytce. Popřípadě pokud nejsou kytky moc velký, tak je vzít a normálně je v tom postřiku vymachat. Celkem dobře je hodnocenej tabakovej vyluh od kvakose. To bych asi zkusil jako první, protože chemek už jsi na to nakydal dost.
CigBig
No ja tam vidim jasne svilusky...
Zkus Vertimec ten je na vicero zviratek, nebo primo jen na svilusky je Floramite od AgroBio

Vypada to ze prvni chemka zabrala, podle tech vyschnutych bilich kostricek, ale nezasahnul si je vsechny a odnekud se roztahly znovu....
borda1984
Zkusím ten výluh ala Kvakos,ještě přemýšlím jestli to nemohou být mšice,když se nedělaj pavučinky jako u svilušek co je častým jevem..
CigBig
Sice je to trochu blbe videt, ale ty tmavsi kusy jsou urcite
svilusky ===> na ne Floramire (ma ochranou lhutu pro spotrebu tusim jen 3 dny)
Ty vetsi zelene potvory by mohly bejt msice ===> Mospilan z Hoby a mas vystarano...
pi3kot
Zdravím, nevíte co mě ožírá vršky? Od pohledu jsem nic nezahlédl.
fellina
Zdravím všechny, tak až do ted v bez problémovém kole mě potkali nějaké potvory. Nejspíš to vypadá na trasnenky, foto radši přikládám kdybych se mýlil a někdo zkušenější mě opravil. Otázka zni: mám zhruba necelý měsíc do konce, nechce se mi už aplikovat žádné postřiky (peru se s vlhkostí v boxu) a mám strach aby se mi ještě neozvala plíseň. Dojedu to pod dohledem do konce? Nebo je potřeba zakročit? Předem díky F...
Mateees
Ahoj groweři, nevím jestli sem vybral správný téma, ale zakládat nový se mi kvůli tomu nechce. Mám tedy na vás dotaz. Dneska mi vítr shodil kytku i s "květináčem" a je/byla celá za*raná od hlíny. Rychle sem vzal destilku, nalil ji do postřikovače a kytku pořádně prolil (i palice, kytka už za pár dní bude). Je to správně? Má někdo lepší postup na čištění kytky, kdyby se mi to ještě někdy povedlo? Alespoň poučení pro příště, že mám kytku pořádně zajistit...
Marianne
Zdravím, něco mi žere venkovní kytku. Mšice to nejsou, na listech ze spodu také nic není. Takže asi nějaké housenky? Píďalky? Čím to účinně zahubit? Předem děkuju za odpovědi.
vlgap
jsou to trasnenky?
vlgap
hmm, tak to neni moc videt.
RENE.2
Ne jsou to smutnice http://www.jaroslavmachacek.com/fil...vybojovana.html
CockeyRejects
http://www.growweedeasy.com/cannabis-broad-mites

Prosim pomoc, kdo ma zkusenosti stimto? Zabiji mi to matky/sazenice/rizky, jde to spatrit pouze mikroskopem co umi zvetsit 100x vic, proto nemuzu ty bestie nafotit:/

Kazdopadne jsem je striknul 2x Mospilanem SP 20 a pak 2x Karate 5CS a vypada to, ze i tyhle masakr chemky jsou na ne kratky...diky za rady...

PS: tak jsem nasel obrazek toho srace "russet mite", nic horsiho jsem si nemohl prat


Video + popis

https://www.sensigarden.com/russet-mites-cannabis/

https://www.youtube.com/watch?v=fPjYjwBiJng

Bude to boj:starwars: :einstein:
etioph
zdarec, dnes jsem v kvetinacich s kokosem u zapichanejch kapilar kde byva nejvetsi vlkost substratu po zalivce objevili shluky malejch bilejch cerviku, dlouhejch (0,8 - 1,5mm). kdyz na ne hrabnu tak se snazej rychle zalejzt do substratu, coz se jim evidentne dari velmi dobre. mam napadeno 75procent kvetniku. je to tak maly ze to kloudne moji technikou nevyfotim. trochu jsem hledal a ty cervi neskakaji a ani se mi nezda, ze by meli mit tykadla. u smutnic pro me nejpravdepodobnejsi adept se pise ze larvy mivaji cernou hlavicku, tohle je cele bile a zaroven mi nikde nepoletuji musky. co by to mohlo podle vas jeste byt?
crazyben
citace:
Původní příspěvek od CockeyRejects
http://www.growweedeasy.com/cannabis-broad-mites

Prosim pomoc, kdo ma zkusenosti stimto? Zabiji mi to matky/sazenice/rizky, jde to spatrit pouze mikroskopem co umi zvetsit 100x vic, proto nemuzu ty bestie nafotit:/

Kazdopadne jsem je striknul 2x Mospilanem SP 20 a pak 2x Karate 5CS a vypada to, ze i tyhle masakr chemky jsou na ne kratky...diky za rady...

PS: tak jsem nasel obrazek toho srace "russet mite", nic horsiho jsem si nemohl prat


Video + popis

https://www.sensigarden.com/russet-mites-cannabis/

https://www.youtube.com/watch?v=fPjYjwBiJng

Bude to boj:starwars: :einstein:


primo s timhle ne, ale zkus vertimec... mospilan je proti tomu "vitamin" (se sviluskama mi mospilan nepomohl, vertimec jo... tak si říkam roztoc jako roztoc, myslim že by to mohlo zabrat)
fikus37
Pro všechny co málo hledali.Firma v Brně
U mě zabrala vždy na 100%.Stačí napsat váš problém a do pár dnů je máte doma.100% bio žádná chemie.
www.biocont.cz
odo
Biocont neposiela mimo ČR, takže záujemcovia mimo ČR si můžu to isté objednať tu:
http://www.bioagens-sk.eu/
pepek0000000
mospilan maka,ale musí se to stridat.....
Sir_Major
Zdar šohaji. Ňáká havěť mi požírá listy na kytce. Nikde není žádná havěť vidět tak mě napadá že je to buď to noční tvor, nebo jsou tak malí že nejsou okem vidět. Máte někdo páru co to může být?
Sir_Major
Už jsem je našel. Mšice 👊
breakstra
ahoj , chtěl bych vědět, co je to za fras, zere mi to kytky, jak kdyby to z nich vysavalo ziviny a nechava to za sebou tecky , podle me litaci hmyz asi octomilka, poslu foto rosltiny, kdyztak poradte budu rad, peace out
breakstra
fotky
breakstra
nevíte teda někdo? pls help
Betto Sulliven
Ahoj chlapci,, objevil jsem ve své skříni smutnice... Jedu hydro, médium je keramzit. Nevím jak je likvidovat. Má někdo zkušenosti?
basi24676
neviete aká pliaga to môže byť? čo s tým? :-(
basi24676
žerie mi to všetky šišky zvnútra :( neviete niekto čo to je?
Denny19
citace:
Původní příspěvek od basi24676
žerie mi to všetky šišky zvnútra :( neviete niekto čo to je?


Zkusil jsem hledat a myslím si jestli by to nemohl být obaleč konopný 🙂

Dneska jsem se konečně dostal k tomu abych sklidil 2 kytky venku... kromě toho, že tam lezly světle zelené malé housenky, tak i takové šedé s proužkama, tak jsem měl hodně palic napadený těmahle malejma smejdama. Už s tím asi nic neudělám, stejně to bylo řídký, tak to půjde do masti atd. Myslíte si, že když to usuším, tak to bude do těch masti použitelný? Snažil jsem se to prostrihat, ale určitě tam něco zůstalo. Housenky jsem vyklepal :D
WeedBurger
To jsou ošklivý brouci Denny :D na mast ale dobrý, oni z toho taky slezou jak to uschne.
Madical-Strains
citace:
Původní příspěvek od Betto Sulliven
Ahoj chlapci,, objevil jsem ve své skříni smutnice... Jedu hydro, médium je keramzit. Nevím jak je likvidovat. Má někdo zkušenosti?


Ha ha , to to je gol. Nekde sem cetl ze jednim z benefitu hydra je v tom ze nemuzes chytit smutnice.
Tezko s nima bojovat kdyz nemas hlinu do ktere nasadis dravce.
Neverim ze se jich zbavis , ja s nima bojoval cely dva mesice ruznymi prostredky a nic nepomohlo az potom ty dravci , nasazeni do substratu ze ktereho vylezali ty svine.
Misto 200g byl vyezek 50g.
Denny19
citace:
Původní příspěvek od WeedBurger
To jsou ošklivý brouci Denny :D na mast ale dobrý, oni z toho taky slezou jak to uschne.


A nevíš co to je za šmejdy? :D myslel jsem že to aspoň ochutnám, ale ono je to zalezlé všude.
WeedBurger
citace:
Původní příspěvek od Denny19


A nevíš co to je za šmejdy? :D myslel jsem že to aspoň ochutnám, ale ono je to zalezlé všude.


Co to je, nevím, ale snad to neuschne i s nimi :D jinak bys měl proteinový brčka :D


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma