Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Nemoci Rostlin a Problémy

Stránky: 1 2 3 4 [5] 6 7 
Skudci paraziti a jiny hmyz na kytkach - Klikni zde pro originální téma
Ruprecht
citace:
Původní příspěvek od hellfire
Zdravím, kamarád se trápí s třasněnkami má za sebou 3 týdny květu a tak 4-5 týdnů ještě pokvete(indoor), našel jsem na groweru doporučení na VERTIMEC má to docela krátkou ochranou lhůtu ale nelíbí se mi ta představa na květu to šplíchat čímkoliv. Nenašel jsem vyjádření na to to použít v květu a proto bych se rád zeptal jestli je to dobrej nápad nebo co v takové fázi doporučujete, roztoči už teď nejsou a chtělo by se toho zbavit není toho zrovna málo.



normálně to ščágni! těch 5 týdnů je fpoho..
Něco jsem našel na mušky Smutnice :

moudrý pán pravil, ať se vybodneme na všechny postřiky a jednoduše zasypeme povrch substrátu v květináčích jemným křemičitým pískem. Larvy pod ním se udusí a dospělci se přes něj nedostanou k substrátu, aby nakladli další pokolení. A navíc je to totálně ekologické řešení a nemusíte dýchat v baráku nějakej biolit.

Tak, kdo má problémy, tak hurá na nákupy :-)
kořenářka
Smutnice (na lepové šípce) se pozná velmi snadno - na jedinci nalepeném zboku jsou nápadné dlouhé nohy, skoro jako u komára. Víc běhá než létá, rejdí po substrátu a hledá, kudy zalézt.
První záchranná akce: ponoření celého květináče do velkého hrnce s vodou. Primárně je nutno zlikvidovat parazitující stadium-larvu. Když se utopí žížala a červ z třešně, to by bylo, aby se neutopil i tenhle červík.
Jakmile hladina vody dosáhne nad substrát nastavá pohyb: jemné čeření kroutivým pohybem larev. Pokouší se vylézt i pár miniaturních dospělců, ale v podstatě nejsou schopni překonat povrchové napětí vody. Odebráni kontrolní červíci, kteří v talířku s vodou rychle hynou. Dále prostor vystříkán Biolitem (POZOR ne na rostlinu) za účelem likvidace dospělců.
Předpoklad: vajíčka zlikvidována nebyla.
Další postup: A) 2cm vrstva křemičitého písku na substrát - muška není krtek a není schopna bariéru překonat a nemůže klást další vajíčka (ale larvy v substrátu pod pískem se nedusí). B) Denní aplikace Biolitu na ev. dospělce.

Likvidace Smutnic právě proběhla na jedné ze šesti čtyřtýdenních rostlinek. Pouze zaostávala v růstu a některé listy se velmi mírně na okrajích podhrnovaly. Jedná se o nerovnoměrný růst buněk svrchní x spodní strana listu. To poukazuje na nemoc kořenů. Po týdnu je kytí naprosto OK a dotahuje kolegyně.
sirup
Ahoj, tady nesu ukazat tu svini co vsechny obcas trapi..sviluska

objevil jsem je na orchideji u znamiho, tak nez nasajou podmanivou vuni omite tak zapozovali...
Zrovna sem chtěl udělat foto pro svůj úvod na grower a objevil sem tyhle malinkatý tečky. Než začnu panikařit. Sou to svilušky? Jak se bránit v pokročilym stádiu květu?
sirup
otoc list a jestli tam jsou male pohybujici se tecky (to co ne vyfocene nad timhle) tak to jsou svilusky...
Ferda Mravenčák
ahoj mám problém se smutnicema koupil jsem biobit XL ale nevím jak ho aplikovat kytky jsou na předposledním dnu růstu a potom přepínám na 12/12 nebude to něčemu vadit ? prosím poraďte jak ten biobit xl a kolik ho aplikovat do hlíny děkuji moc
Skypp
Caute, prosim vas o pomoc.Objevili se mi u kytek maly cerni broucci. Nasel jsem je jak si lozi dole po kvetinaci tam jak ma diry na odtok. Neni jich moc, aspon doufam, ale ani netusim zda nejak skodi.jsem v 5 tydnu kvetu.Na listech neni znat ze by je neco zralo. Zkusil sem je vyfotit ale jsou moc maly :/
yabasta
litaji? pokud jo tak by to mohli byt smutnice. ty kladou larvy a poziraji korenovy system
Skypp
Spis se mi zda ze skacou
yabasta
Dej tam polepove desticky a pak uvidis.kdyz to bude vypadat jako mali komar tak to bude smutnice.zkus hodit foto.
yabasta
http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=462977

tady na foru byla fotka smutnice :D
pekna potvurka
Skypp
Tak jsem zkusil lepsi foto a ujistil jsem se ze skacou, mrchy
Hybrid94
Zdravím, právě jsem zasadil automaty přímo do konečných květináčů 11l, už začínají pomalu vylézat. Při kontrole jsem si všiml malých bílých brouků 1-1,5 mm velikost a je jich celkem dost. Nevíte jak se jich zbavit? Mám počkat až bude větší rostlina a přesadit do čistýho nebo použít nějaký postřik či zálivku?
Rákosníček
citace:
Původní příspěvek od Skypp
Tak jsem zkusil lepsi foto a ujistil jsem se ze skacou, mrchy


skoro určitě jde o nějakej druh chvostoskoků, jsou poměrně rozmanitá skupina půdních živočichů, povětšinou více méně neškodná, pokud jich tam nemáš vyloženě hrozně moc tak bych je neřešil

http://en.wikipedia.org/wiki/Springtail

tvuj případ bude patřit mezi srostločlenky
http://en.wikipedia.org/wiki/Symphypleona

většina jich je saprofytická, tzn. živěj se odumřelou organickou hmotou takže nejspíš nepředstavujou velký riziko

citace:
Původní příspěvek od Hybrid94
Zdravím, právě jsem zasadil automaty přímo do konečných květináčů 11l, už začínají pomalu vylézat. Při kontrole jsem si všiml malých bílých brouků 1-1,5 mm velikost a je jich celkem dost. Nevíte jak se jich zbavit? Mám počkat až bude větší rostlina a přesadit do čistýho nebo použít nějaký postřik či zálivku?


pokud po zalití plavou na hladině a skáčou (to neni nutnost, ale napoví to) jde taky o chvostoskoky, jen jinej druh z mnoha, pokud to budeš dávat někam ven pravděpodobně by to tam stejně nalezlo
přípravek proti nim neporadim, nikdy jsem se nesnažil je hubit, ale nejakej širokospektrální insekticid by měl fungovat
crazyboy17
nazdar...chcem sa vas opytat co robite s muskami?mal som sterilizovany substrat a teraz vidim ze mi vliezaju z pody tie male kurvy :(
Dr.Bobby
Mospilan preventivně postřik kytek a zbytek do substrátu.
Před vysevem je dobré sterilizovat(navlhčený) substrát teplotou 200•C. Třeba v troubě upéct jako koláč po dobu 10 minut.
Ale to si jistě četl ve FAQ ;-)
crazyboy17
ano sterilizoval som v rure...predhriata a potom som jju piekol 40 minut...ale diky :)
Dr.Bobby
Zkus prolejt substrat třeba hodně naředěním mospilanem, bioolem, karate atp.. Kytkam to neublíží.
acheron
mospilan mi nepomohol ani ked som dal cele balenie na jednu velku rastlinu (nie konope), smutnice zmyzli az po obmedzeni zalivky, podla mna to dlhodobo prelievas
crazyboy17
moze byt stym zalievanim doteraz som to nemal az teraz
ZelenaOlihen
Zdravim, mám byt zamořenej smutnicema - substrát z OBI :D ... Takže jsem kytky zasypal křemičitým jenmým pískem, už se dusí sv*ně... Jen se chci zeptat, jestli to kytkám nevadí - Kýbl plnej substrátu a zasypanej pískem, v podstatě vzduchotěsně uzavřený prostředí, nevadí to třeba kořenům ? Díky za odpovědi.
indosament
Zdravím,

Možná zbytečně plaším, ale našel jsem na pár kytkách takové malé světle hnědé broučky a vždycky je u nich muška (není to smutnice). Prostě ta muška je vždycky u nich, buď se jima krmí nebo nevim :D No a dnes sem na jedné kytí, našel zkroucený list. Myslíte, e to může mít nějakou spojitost? Vím fotky jsou na nic, ale mám jen mobil... nevíte co to může bejt zač?
http://cortm600.rajce.idnes.cz/nastenka#DSC_0561.jpg
http://cortm600.rajce.idnes.cz/nastenka#DSC_0558.jpg
Novas11
Čau přátelé konopí, obracím se na Vás zda máte někdo zkušenosti se žlutými "kuličky" (pohybujiící se paraziti) na dolní straně listů. Tento problém mě trápí u samonakvétaček a nevím o co se jedná.

Předem díky za rady jak se jich zbavit :-))
Martin666
Ať je to co je to, sežerou ti to dřív než ti holka vyroste, kup postřik Rock Efeect, stojí pár korun a máš klid a ty potvory smůlu.
koles
Nejsou to mladý mšice? :)
Martin666
vypadá to tak, jenže z obrázku stejně nic moc nepoznáš, to by musel Novas tu potvoru hodit alespoň pod lupu, každopádně postříkáním Rock Efeectem má klid kytka i pěstitel
Tomsio
Tady jsem našel nějakej menší návod na smutnice.. určitě to teď někdo viděl i v televizi..

http://www.ceskatelevize.cz/porady/...20400019/video/

Najděte si tam "smutnice" myslim že je to 6. vstup..
Zajac
já mám pár mšic ve skleníku, jen si vegetujou na stonku a mravenci je pořád choděj čekovat, vždycky je orvu a pár jich tam nechám a sleduju ty maly potvurky při špeku, jak makaj :D
Zajac
Už minulej rok sem přemýšlel, ve fázi květu, že bych kolem kytek na strategicky místa rozházel takový ty žlutý lepkavý desky. Otázka je, jestli by to mělo efekt že by breberky šli za barvou desky, nebo vůní kytky :)
rakosnicek92
Zdravím, nevíte náhodou někdo o jakého brouka se jedná.. Něco mi už před dvěma týdny začalo vykousávat listy a nejspíš je to tenhle brouk... Bohužel nevím co to je za brouka (mandelinka to není ) .. vzhledem k tomu jsem musel některé rostliny postříkat chemii která zabijí více druhů brouků než nějaký Bio přípravek :/
Dr.Shadow
Novas11: Ty bestie, které máš naspod listu, jsou molice. Obvykle jsou známkou hodně mokrého substrátu, kde se jim velmi daří. Rada zní: nepřelívat, rozmístit lepový desky a popřípadě nasadit nějakého predátora, jako jsou Delphastus p. Při nejhorším bych volil pesticid s krátkou ochrannou lhůtou. FLush na konci samosebou.

ZelenaOlihen: Pískem, kor jemným, to spíš utemuješ tak, že ti ten substrát nikdy nevyschne. To znamená mokro, plísně, a nakonec i udušený kytky. Nepřelejvej substrát, nech ho dejchat, dej lepový desky a smutnice zmizí. Dospělý kytce neublíží, pouze larvy mohou ublížit klíčícímu semeni, jinak ne.

GL & ať to roste :)
zikky16
Ahoj přátelé, mám problém se zm*dama na kytí, zkoušel jsem použít ROCK EFFECT ale bohužel bez efektu, jsou to malý světlí broučkové a navíc se přidali broučkové do červený barvy, jsou fakt mrnavý. Někdo tip co to je nebo co na to použít? Mám podezření na svilušky, můžete mě někdo ujistit, popříkladně dát tip :)
zmijak
jsou to na 100% svilune doporucuji pouzit svilu stop a nebo omite 50 a mas po problemu jinak je na to aj treba neem oil ale ten me bohuzel nefungoval
drťka
Zdravim, já bych potřeboval poradit a identifikovat škůdce kterej mi ničí listy
vypadaj jako malý housenky dlouhý asi 1mm - ale nejsem si jistej jestli vůbec jde o housenky protože se neplazí ale normalně docela rychle chodí
jsou fakt hodně malý, při pohledu okem vypadaj jenom jako malá čárka
jsou světle zelený a pak taky hnědý - asi když sou starší tak zhnědnou
lezou po listech a zanechávaj takový světlý a lesklý skvrnky, a takhle dokážou pojebat vpodstatě celej list
ps. svilušky to nejsou - protože ty sem měl taky a postřikem se jich zbavil ale těmhle housenkám to nic neudělalo
nevíte někdo co to je?
Tomsio
citace:
Původní příspěvek od drťka
Zdravim, já bych potřeboval poradit a identifikovat škůdce kterej mi ničí listy
vypadaj jako malý housenky dlouhý asi 1mm - ale nejsem si jistej jestli vůbec jde o housenky protože se neplazí ale normalně docela rychle chodí
jsou fakt hodně malý, při pohledu okem vypadaj jenom jako malá čárka
jsou světle zelený a pak taky hnědý - asi když sou starší tak zhnědnou
lezou po listech a zanechávaj takový světlý a lesklý skvrnky, a takhle dokážou pojebat vpodstatě celej list
ps. svilušky to nejsou - protože ty sem měl taky a postřikem se jich zbavil ale těmhle housenkám to nic neudělalo
nevíte někdo co to je?


Vem si lupu a koukni na to líp.. ;) pak to líp i popíšeš.. a čim si stříkal? Třeba Biool má různý dávkování na každýho zmetka zvlášť.. :)
Gepi
Zdravím, objevili se mi na listech... Většinou na spodních tyhle svine. Tipoval bych to na mšice ale nejsem si jist. Prosím o radu co to je za mrchy a co na ně. Jsem 2.tyden květu indoor. Diky moc
ZOO68
mšice, mospilan ;)
MajklRyder
Zdar groweři

po nahlédnutí do skříně jsem zjistil že se mi tam nastěhovali zmr.i

chtěl bych vědět jestli je to na 100% sviluška mrkněte na foto dik
grizly
citace:
Původní příspěvek od MajklRyder
Zdar groweři

po nahlédnutí do skříně jsem zjistil že se mi tam nastěhovali zmr.i

chtěl bych vědět jestli je to na 100% sviluška mrkněte na foto dik


čau,ano jsou to svilušky....
jake4548
Ahoj kluci. Tohle se mi udělalo na listech. Nevíte co by to mohlo byt? :)
Astronautr
Zdravim pratele potreboval bych poradit se sviluskama uz sem skusil mospilan, nite nite spider mite a zatim se mi je dari jen spis drzet na uzde ale ne moc a vzadnem pripade se to neblizi vymiceni mam dobrou skusenost s bac plant vitality plus ale ten sem na rychlo nesehnal a jeste jak casto na to muzu cpat to spider mite nemuzu to tam vycist jednou za 3 dny a ochranou lhutu sem taky nevicetl? nebo mam treba pridat koncentraci? nebo uplne jinej pripravek ps radsi bych bio pac uz sem ty rajsky pred tydnem prepl. (bojuji s nima uz 17 dnu) nebo kombinaci vice pripravku?? zase bych nerad kytky upalil bo tak neco
koles
citace:
Původní příspěvek od Astronautr
Zdravim pratele potreboval bych poradit se sviluskama uz sem skusil mospilan, nite nite spider mite a zatim se mi je dari jen spis drzet na uzde ale ne moc a vzadnem pripade se to neblizi vymiceni mam dobrou skusenost s bac plant vitality plus ale ten sem na rychlo nesehnal a jeste jak casto na to muzu cpat to spider mite nemuzu to tam vycist jednou za 3 dny a ochranou lhutu sem taky nevicetl? nebo mam treba pridat koncentraci? nebo uplne jinej pripravek ps radsi bych bio pac uz sem ty rajsky pred tydnem prepl. (bojuji s nima uz 17 dnu) nebo kombinaci vice pripravku?? zase bych nerad kytky upalil bo tak neco


Vertimec 1,8EC - jasná volba. Dva postřiky v rozmezí několika dnů a je po nich :D jen to není moc bio, ale ochranná lhůta je pár dnů
Astronautr
citace:
Původní příspěvek od koles


Vertimec 1,8EC - jasná volba. Dva postřiky v rozmezí několika dnů a je po nich :D jen to není moc bio, ale ochranná lhůta je pár dnů

no ja mam prave uz takovy mikro kvitky tak nevim jesli se to muze strikat i na ne, a na ten spider mite se mam teda vys...?

EDIT: nikodo jinej nic zadny zkusenosti??
koles
citace:
Původní příspěvek od Astronautr

no ja mam prave uz takovy mikro kvitky tak nevim jesli se to muze strikat i na ne, a na ten spider mite se mam teda vys...?


To záleží na tobě, co tam dáš, píšu jen svojí zkušenost. Sám jsem tím stříkal i v pozdějším květu než ty. A příbalovej leták lze dohledat i online, tak si ho přečti a rozhodni se ;)
Dr_paradox69
zdur,nevite nekdo jak se zbavim chvostoskoku?pokud sou to oni,maly bily carky,rychle poskakujici...mam je jenom v kokosu,kdyz to proleju kopec jich vytece ven,kytky zatim vypadaji ze jim nic nechybi...
Astronautr
citace:
Původní příspěvek od Astronautr

no ja mam prave uz takovy mikro kvitky tak nevim jesli se to muze strikat i na ne, a na ten spider mite se mam teda vys...?

EDIT: nikodo jinej nic zadny zkusenosti??


uz sem zkusil skoro vsecno krom bac plant.... a svime tam furt sou navic sem zjistil ze tam sou este musky ty byly schovany v korench proste vzdycky je utlumim a po 14 dnech je to znova zamoreny jak kdyby si vzdycky zvikly na ten prpravek vyskousel jsem vermitec 1,8 biool, neem oil, nite nite psider mite a mospilan.

pudou brzo na mraz to snad konecne zabere.
hody586
citace:
Původní příspěvek od Dr_paradox69
zdur,nevite nekdo jak se zbavim chvostoskoku?pokud sou to oni,maly bily carky,rychle poskakujici...mam je jenom v kokosu,kdyz to proleju kopec jich vytece ven,kytky zatim vypadaji ze jim nic nechybi...


Hele ničemu nevadí, pokud jsou ti nepříjemní tak tolik nezalívej :-)
benjichaouat
Potreboval bych radu, jedu mix kokos/rockwool a objevili se mi nejaci mali mikroskopicti skudci, uz jsem je v minulosti mel, ale slo o par desitek, ted jsou stovky, nerekl bych, ze delaji nejakou neplechu a asi je resit nebudu, ale kdyby se jejich radeni projevilo na kytkach, tak chci mit v zasobe nejakou radu. Cim nejsetrnejsim nejlepe prolit kvetniky? Jedu mineralni hnojky, takze klidne chemka.
Chvostoskok to asi nebude, ma to tak 1/3 milimetru.

Nejaka rada?
Rákosníček
jak presne to vypada? treba zrovna tech chvostoskoku jsou stovky druhu
benjichaouat
On to asi ten chvostoskok bude, je to nejakej mikro druh :-). Na tom moc asi nesejde, jde mi o to, cim to prolit a nestresovat kytky, jsem v 15 dni kvetu, tak neco setrnyho. Hlava mi kdysi cosi poradil, ale ja hlava derava, uz jsem zapomel, co to bylo.
celek
benji: Mospilan? http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=2 (č.28)
benjichaouat
Mospilan doma mam, ale ten ma drsnou ochranou lhutu.
koles
Jestli jsou to takový bílý, mrštný rychlý potvůrky, štíhlý dlouhý kolem 1mm, mohlo by se jednat o chvostoskoka. Objevil jsem je nedávno taky a protože jsem zároveň hledal způsob, jak zlikvidovat smutnice, rozhodl jsem se pro bílej akvaristickej písek, kterým jsem květináče vysypal (stačí vrstva 1-2cm, prostě aby nebyl vidět substrát, na kterém se pohybují). Na smutnice to zabralo hezky (nemají se kde líhnout) a do dvou týdnů zmizely.

Má to nevýhodu, že ta vrstva jemného písku omezuje provzdušnění substrátu - hlavně, když se namočí. Na druhou stranu je to záležitost na dva tři týdny, než se problém odstraní.

Tohle teda funguje na smutnice a je možné, že to zlikviduje i chvostoskoky. Ten písek se dá sehnbat v hobby marketech a nebo ve zverimexu. Cena jednoho pytle je do 100 kč (2 litry písku asi).
Karlík
chvostoskoky nejlépe poznáte tak, že začnou při blížícím nebezpečí uskakovat a poskakovat po substrátu díky skákacímu aparátu.Nedělají to však všechny druhy. Drtivá většina rostlinám neškodí. Tyhle půdní málo sklerotizovaný druhy si většinou libujou ve vlhku a teplu,možná budu stačit menší sucho. Na hubení bych asik doporučil tabákovej vývar, nikotin je pro hmyz pěkně jedovatej. Určitě nandeš na netu nějaký návod...
chuta
cus ,kuci nevíte co by to mohlo byt za bestie ? díky
RENE.2
To vypadá na třásněnky bohužel kup si vertimec 1.8 ec ten na ně funguje ale je to chemka.
chuta
Jsem si to myslel :( jj vertimec jsem koupil a dnes navečer aplikoval . Tak snad to bude fakčit na ty svině a neublíží to kýtí :-/ díky
RENE.2
nemaš zač kytkám to neublíží je potřeba ten postřik udělat dvakrát hlavně ze spodu listu a stříkni lehce i substrát jinak dobře funguje na ty mrchyPlagron Neem-Oil a je to bio mám to sam odskoušene taky jsem s nima bojoval
lebanner
Ahoj, neví někdo co by to mohlo být? Tipoval bych to na smutnice, ale než začnu podnikat kroky rád bych se poradil. Jedu v hlíně, substrát jsem kontroloval a žádný larvy typický pro smutnice jsem neviděl tak nevim. Ze začátku jich bylo pár tak jsem neřešil, ale nějak se začínaj množit :/

Pro porovnání velikosti prášek ibalginu :D
Balon
jj jsou to smutnice. žlutý desky lepový to zredukujou. Dělá se mimo jiné careo substral do substrátu přímo na tyhle larvy... http://www.petabo.cz/insekticidy/su...-granulat-50-g/
lebanner
Ok díky, objednal jsem Mospilan, je tam stejná učinná látka ale bez hnojiv
C21H30O2
idem drip v keramzite. Zo zaciatku som mal problem s muskami - ich pocetnost som vyrazne znizil zavesenim lepiacich pasiek. dnes sa uz prakticky nevyskytuju.

po istom case sa mi zacali v rezervoari zivneho roztoku objavovat male biele "larvy". rozmerovo +- 1,5-2,5mm odhadom.

na rastlinach nie je vidno, ze by im to skodilo. dokonca sa ani neobjavuju dalsie musky. Tieto tvory sa zhlukuju do kolonii, takze som sa pokusil ich pomocou flasky separovat a vyliat. Lenze to nepomohlo.

zjavne su aj v keramzite. Po skonceni kola som teda keramzit preplachol vodou s peroxidom. cakal som, ze ich to pozabija. ale nestalo sa.

zatial najpodobnejsie tvori mal benji v tomto prispevku http://grower.cz/forum/showthread.p...600#post1131600 a podla opisu aj dr paradox http://grower.cz/forum/showthread.p...035#post1130035

mne plavaju na povrchu roztoku. vzdy, ked idem pozriet rastliny, tak robim aj rucne zalievanie a vtedy (rovnako ako dr paradoxovi) vytekaju von z kvetinacov.

podla vsetkeho ide o chvostoskokov. je treba ich zlikvidovat, alebo nie su pre nase ucely nebezpecne?

v teme o tychto tvoroch som sa docital mimo ine aj toto (link na temu http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1):
citace:
chvostoskok se podílí na půdní biodiverzitě a jeho přítomnost je známkou zdravé půdy.


dalej
citace:
Pánové, chvostoskoci jsou nejenže neškodní, ale velice užiteční. To, že Vás opticky obtěžují je možné, občasné proschnutí substrátu pomůže, ale používat proti nim chemky je zcela zbytečné.


ale docital som sa aj toto:
citace:
chvostokok dela ku*va ze bordel z pudnich skudcu snad nejhorsi[mnozi se rychle a tezko se toho zbavuje] ....v momente jak jich tam vyskace po kazdem zaliti 10-20 je uz vetsinou pozde s tim neco delat



docital som sa, ze pokial maju co jest, tak by nemali robit problem. horsie je, ak sa premnozia - vtedy sa pustaju do korenov.
Jeet
Ahoj, muze mi někdo prosím říct , co je to za kurevstvo ? Podle toho co jsem tu četl tak by to měla byt sviluska ovocná ? A jak proti tomu "teď" bojovat ? Muzu to postříkat Omitem ?
!ZAU!
To sis toho nevsiml driv?mas to dost napadeny sviluskama.Za jak dlouho budes kosit?Ja pouzival Vermitec.
Jeet
Proplachoval jsem je před květem a vypadalo to v pohodě ... Tohle co je na fotce se snad objevilo během týdne a začíná to byt čím dal horší ... Ještě cca 30 dni . Mám strach to postrikat ať to neshnije.
Jeet
Co myslíte ? Prosím o radu
Balon
ahoj, jednoznačně sviluška v hodně velkym mmnožství! takže si kup vertimec 1,8ec a namíchej dle návodu. důůůůkladně to tim pokrop hlkavně spodní stranu listů. a jestli to chceš udělat ještě efektivnějí, tak si vem houbičku na nádobí a máchej jí v roztoku a postuponě list po listu otři spodní i horní stranu. když to uděláš důkladně, nehrozí ani plísen ani další výskyt svilušek. jinak určitě po postřiku nebo po potěru pust ventilace na max....
Jeet
Díky za radu , bohužel už jsem koupil spidermite prej to není Chemka , tak uvidím co to udělá . Snad mi ty palice neshnijou . Každopádně ještě jednou díky
Gyx
Potřeboval bych poradit.Mám venku pár kytek a u jedné jsem si všiml že je trochu ohlá.
Něco mi ji asi 3 cm pod zemí lehce nakousalo,kolem kytky je jakoby nakypřená zem a sposta tenkých chodbiček tak pul centimetrových. Mám strach i o ostatní kytky.
Nevíte co je to za škůdce a jak se mu bránit?
Whiskey_777
po třetí se mi vracejí na listy třásněnky.... již po 3x aplikace rock effect....vrací se vždy tak po 5ti dnech....
asi budu muset jít do něčeho silnějšího....
Mankey
zdárek, je tady někdo kdo poradí přítelkyni co s kytkou? Ještě u mě byla vpohodě a pak ji napadli nějací žlutí brouci, kteří kladou vajíčka pod listy. Spíš to budou mšice než svilušky, protože vím jakou škodu páchají svilušky na listech. Jinak je možný že to zkroucení listů je kvůli nedostatku světla? nebo nedostatek živin? Každej názor cením, díky.
mastifuk
zdarek .. vsiml jsem si ve vrsku kytky nejakych hnedych broucku .. zajima me co s nima a zda hodne skodi .... jinak nad nima se nejak divne zkroutili listky .. nevite co s tim .??
Martin666
máš tam zřejmě svilušky nebo jiné parazity, což je v podstatě jedno, protože oni chtějí tvojí kytku sklidit dřív než ty
nejlepší je rock effect, ale nemysli si že to postříkáš jednou a budeš mít klid, musíš pak preventivně ošetřovat cca tak 1 týdně..každopádně ty potvory létají ve vzduchu, jsou ve vodě atd..stačí jedna a máš je všude, takže se tomu neubráníš, proto je prevence logická..rock effect nejenom hubí škůdce, ale chrání a osvěžuje samotnou kytku
nice bloom
citace:
Původní příspěvek od mastifuk
zdarek .. vsiml jsem si ve vrsku kytky nejakych hnedych broucku .. zajima me co s nima a zda hodne skodi .... jinak nad nima se nejak divne zkroutili listky .. nevite co s tim .??


Hoj

Jak píše matrin666 prevence je důležitá a ten rock efect se vyplatí je to přírodní a och.lhůta snad 1 den:-) paráda. Odpudi určitě zravej i savej hmyz mohu jen doporučit ani mouchy na to nechtějí sedat :-) GL peace
Efendy
No včera jsem našel pár svilušek, dnes jsem koupil rock effect tak jsem zvědav. Je to celkem lepidlo. Dá se to (má to někdo ověřené) stříkat i na začínající květ?
nice bloom
citace:
Původní příspěvek od Efendy
No včera jsem našel pár svilušek, dnes jsem koupil rock effect tak jsem zvědav. Je to celkem lepidlo. Dá se to (má to někdo ověřené) stříkat i na začínající květ?


Hoj

Taky mě to kvete a stříkám rock efect -Em, myslím ze by to nemělo vadit ani v pozdější fázi květu, je to 100% Bio doporučený je myslim postřik 1x za 10 - 14 dní. No v poslední třetině už bych nestrikal ničím :-)
na začátku květu určitě neublíží. GL peace
Efendy
Ahoj, jak rychle se projeví postřik? Včera jesm stříkal a dnes jsem při kontrole zjistil že svilušky žijí vesele dál. Ředění aplikuješ jaké?
nice bloom
citace:
Původní příspěvek od Efendy
Ahoj, jak rychle se projeví postřik? Včera jesm stříkal a dnes jsem při kontrole zjistil že svilušky žijí vesele dál. Ředění aplikuješ jaké?


Hoj

Nevím jak je to se sviluskama, no vím ze sajou živiny z listů až si kostnou pořádně ten pongamovy olej tak by je mělo zahubit. Redim 2 ml (značka na kalíšku)na 1 litr vody, na začátku jsem přehnal a udělali se mi na některých listech nepěkné oranžové fleky a kroutili se listy. Jak si to redil?? Jaký poměr? GL peace
Efendy
2ml na litr? V návodu je 1-3% tedy 10-30ml na litr. Dal jsem nejnižší dávku tedy 10ml na litr a sviluškám se zda to nevadí. Zkusím 20 a uvidíme.
nice bloom
citace:
Původní příspěvek od Efendy
2ml na litr? V návodu je 1-3% tedy 10-30ml na litr. Dal jsem nejnižší dávku tedy 10ml na litr a sviluškám se zda to nevadí. Zkusím 20 a uvidíme.


Hoj no mas pravdu s tím poměrem na první postřik sem dal asi půlku ty odměrky a listy jsou v háji co mim automatum určitě nedělá dobře zkusím nafotit a hodím foto. GL peace
nice bloom
...
nice bloom
Hoj nejdou mě připojit fota ale určitě to sem hodím. Neměl sem svilušky, ale zahlédl sem pidalky a po po postřiku jakoby uschly nebo co, nebo si kousli a chcipli. No přípravek je i přímo proti sviluškám tak mě nejde do hlavy ze by ti to nepomohlo. No dva postřiky po sobě? nevim ale nedoporucuju, každopádně do dnes sem to stříkal 3x a nic na kytkách není žádné breberky a zmizeli i pidalky GL peace.
Efendy
No celkem dost jsem toho nastudoval a fungovat by to mělo, takže zkusím 2% snad to zabere.
Efendy
Tak postřik 2% roztokem a kontrola po cca. 3hodinách. List na kterém jsou svilušky- i po postřiku tam jsou stále jsou, ale zdají se mrtvé. Bohužel jsem našel i listy kde jsou sviluše stále živé, tak uvidíme zda budou nebo nebudou žrát.
nice bloom
citace:
Původní příspěvek od Efendy
Tak postřik 2% roztokem a kontrola po cca. 3hodinách. List na kterém jsou svilušky- i po postřiku tam jsou stále jsou, ale zdají se mrtvé. Bohužel jsem našel i listy kde jsou sviluše stále živé, tak uvidíme zda budou nebo nebudou žrát.


Dej vědět jak to dopadlo. Peace.
Martin666
snažte se pochopit smysl ochrany rock effectu, ten obsahuje přírodní pongamový olej a jeho kontaktní účinek s protipožerovým efektem, rostliny prostě škůdcům nechutnají
Ronnie
Ahoj, může mi prosím někdo poradit ?
Jsem z toho už docela zoufalý , pěstuju úplně poprvé, ze začátku jsem tomu nevěnoval nějak extra pozornost ale ted mám napadenou celou kytku - začínají žloutnout listy.
Pod listama jsou takové žluto-oranžové vajíčka, jinak všude na kytce takové malé bílé věci , nevím co to je .
Co sem se tak díval na obrázky tak sem u kytky určitě zahlédl létat smutnici, ale to by nevysvětlovalo zdaleka všechny problémy.
Dále všude po listech i stoncích lozí mravenci , ale fakt moc, může to být taky problém?

Další kytička je hned vedle téhle a žádné takové problémy nemá.

Co mám teda dělat ? Kytce už moc do sklizně nechybí takže se to bojím něčím stříkat aby to pak nebylo poznat na výsledném produktu.
Pokud máte někdo nějakou radu tak prosím pište, určitě odměním K+
Mard
No co, máš to napadený hmyzem. Určitě mšicema a nejspíš i housenkama, podle toho jak je to vyžraný. Ale proto že to už kvete, tak já bych nestříkal, jen bych všechny větší listy potřel štětcem zespoda i svrchu třeba Neudorff Spruzitem, nebo Rock Effectem. Ten roztok by neměl přijít na květ aby to nechytlo plíseň. A hlavně to nenatírat za slunce ale večer, když je klid.
Jeraldino
Zdravím, prosím pomoc, dal jsem kytky zvenku do místnosti pod lampu a přitáhnul jsem si nějaké zelené housenky. Je jich strašně moc a žerou listy. Jsem tak v půlce kvetení možná víc. Co s nimi? Zítra je jdu všechny zkusit shodit a vyčistit celou pestrou od nich. Ale bude to hrozný boj.
Nevíte.co to je? Když jsem venku hnojil, hnojim jidb, kopřivy kam hnojky odtekaly byly hrozně mocný, a pak jich všechny sezraly jiné housenky, černé a chlupaté... Nevěnoval jsem jim pozornost, po dobytí placu odešly a zbylé dva keře nechaly.
Jen na kytce asi zůstala nějaká, a najednou jsou všude.
Za radu diky
Mard
Housenky sesbírej ručně, není to takový problém.
nice bloom
citace:
[iJsem tak v půlce kvetení možná víc. Co s nimi?
Za radu diky [/B]


Hoj
Určitě už ničím nestrikej ;-)
Martin666
http://www.pestujtejednoduse.cz/kon...ky-obrazky.html
Jeraldino
Tak většina sesbirana, ale sezraly teda hodně listů. Jungly jim proste jedou, jsou jak potrhlý když jsem je sundaval:-)
A stříkat už nebudu ničím to vím. Díky
Zítra jdu opět sbírat jestli je to všechno, nedají mi spát...
Snad se toho moc nezkazílo tím hejbanim a strihanim některých větví...
Borda
Zdravím. Řeším teď problém který jsem si přinesl s klony..... Klasika. Problém je že je nemám jak vyfotit protože jednotlivci jsou vidět nejlépe pod zvětšením aspoň 60x a mobil to prostě nedává s tím mikroskopem. Nemůžu ty potvory nikde najít :D. Jde o larvy které se shlukují na listech . Listy se pak kroutí do nedokončené ruličky či jak to popsat :D . Stříkal jsem to několik hodin nějakou chemkou co jsem koupil v zahradnictvím ale stejně to přežilo. Rada by mi moooc pomohla .
Martin666
RockEffect..už ten samotný název je pěkný nářez. Garantuji ti úspěch.
Borda
Díky. Každopádně jsem včera strávil asi 6 hodin stříkáním mospilanem a tohle se mi absolvovat znovu už vážně nechce :D . Nedá se to třeba nalít do zálivky aby se ta kytka nacucla tím prostředkem a pak to ty potvory při sání otrávilo ? Kytky jsou na druhém týdnu květu takže chci aby to měly co nejdřív za sebou .
Martin666
Já vás některé fakt nechápu ?!? Mospilalan je insekticid !!! to chceš pak do sebe cpát tenhle jed ??? proboha, to je jak kdyby jsi hulil DDT a co samotná chudák kytka...
Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny v roce 2015 zařadila 4 organofosfátové insekticidy mezi karcinogeny - malathion, diazinon, tetrachlorvinphos a parathion a bůh ví kolik jich vlastně dohromady je !!!
Celé roky se tady píše o bio RockEffectu na bázi oleje, který kytku pokryje vrstvou a ty potvory nemají šanci.
Lidé myslete !!!
Borda
Jasně... Ale přeci ta kytka se od toho snad vyčistí ne ? Kytky maj ještě měsíc a půl květu takže za tu dobu to proleju X desítkami litrů vody a to podle mě ty látky z kytky snad dostane. Nepoužíval bych mospilan kdyby už by měly palice...
Borda
Příště když se něco objeví (doufám že ne) tak ten RockEffect zkusím.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma