Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » elektricka zapojeni vseho mozneho I.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 39 40 41 42 43 »
Autor
Téma 
Erixon
Stálý Člen

Karma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% PěstitelskáKarma uživatele Erixon - 90% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 827  

Příspěvek č. 641

Black & White:
Abych řek pravdu vůbec jsem se v tom tvým výpočtu nevyznal tak to počítám znova (odpor výjde skoro stejně jako tobě )

Teorie na začátek: Při sériovém zapojení je v celé větvi stejný proud

Takže výpočet:
Potřebujeme aby úbytek napětí na odporu (Ur) byl 12-(5*1,9)
Ur=2,5V
R = U/I
R = 2,5/0,02
R = 125Ω

Nejbližší v řadě E12 je 130Ω (samozřejmě že by to fungovalo i s těma 150Ω jaks použil).

Zatížení odporu:
Když zanedbáme to že velikost proudu bude nepatrně menší oproti spočítaným 125Ω.

P = U*I
P = 2,5*0,02
P = 0,05W

To by ale znamenalo že nechápu v čem může bejt problém protože 0,05W zvládne snad každej odpor

www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/ ;

Old Post 08-03-2006 v 12:02 PM
Erixon je offline   Profil uživatele Erixon   Find more posts by Erixon   Foto galerie člena Erixon   Click here to Send Erixon a Private Message   Add Erixon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
weider
Stálý Člen

Karma uživatele weider - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2004
Příspěvků: 317  

zapojenie 2*70w sodik Příspěvek č. 642

mam dva 2 vyvodove startery a 2 trojvyvodove tlmivky,2xkondik a 2*son-t. Dalo by sa to nejako zapojit trebars na 1tlmivku alebo iba na jeden starter? Pretoze ak zapojim kazde osobitne do jednej zasuvky,tak ide iba jeden komplet.Co s tym?

Old Post 11-03-2006 v 07:30 AM
weider je offline   Profil uživatele weider   Find more posts by weider   Foto galerie člena weider   Click here to Send weider a Private Message   Add weider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Joly
Stálý Člen

Karma uživatele Joly - 81% PěstitelskáKarma uživatele Joly - 81% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 643

Skontroluj ci je vykon tlmivky taky ako oboch ziariviek dokopy. Inak osobne preferujem zapojenie 1ziarivka:1tlmivka.

Old Post 16-03-2006 v 15:57 PM
Joly je offline   Profil uživatele Joly   Find more posts by Joly   Foto galerie člena Joly   Click here to Send Joly a Private Message   Add Joly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rastafan
Stálý Člen

Karma uživatele rastafan - 98% PěstitelskáKarma uživatele rastafan - 98% PěstitelskáKarma uživatele rastafan - 98% PěstitelskáKarma uživatele rastafan - 98% PěstitelskáKarma uživatele rastafan - 98% PěstitelskáKarma uživatele rastafan - 98% PěstitelskáKarma uživatele rastafan - 98% PěstitelskáKarma uživatele rastafan - 98% PěstitelskáKarma uživatele rastafan - 98% PěstitelskáKarma uživatele rastafan - 98% PěstitelskáKarma uživatele rastafan - 98% PěstitelskáKarma uživatele rastafan - 98% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 644

Čauky kutilové,moc Vás prosím o radu:je 35mF kondenzátor vhodnej pro 400W tlumivku ? Popřípadě jakou hodnotu použít,předem moc díky čusss

můj 1.indoor
rastafan´s fun two, Philips 400W Son-t Pro
3.runda od Rastafana
Orange Bud by Rastafan
Rastafanův malý boxík pro radost
***Great White Shark by Rastafan***
IP2000 vs Jack Herrer under 250W

Old Post 22-03-2006 v 19:39 PM
rastafan je offline   Profil uživatele rastafan   Find more posts by rastafan   Foto galerie člena rastafan   Click here to Send rastafan a Private Message   Add rastafan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sanobano
Stálý Člen

Karma uživatele sanobano - 55% PěstitelskáKarma uživatele sanobano - 55% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 65 

Příspěvek č. 645

Viva cultivadore!

Toto PM som poslal VIRIDISovi.

Chcel by som ťa požiadať o radu.
Nedávno sme rozoberali jednu svetelnú reklamu. Bola plná neónov
a ešte toto:

Vec č. 1: asi 30 cm dlhé, 5 vysoké
HIGH VOLTAGE TRANSFORMER
PRIM: 235 V, 50 Hz, 1,4A, 165 W
SEC: 4000-0-4000V, 37mA, 280VA
vstup: N, zem, L
výstup: 2 hrubé vysokonap. káble.

Mám tento hread prečítaný na 80% a myslel som, že je to tlmivka, zmiatlo ma to PRIM a SEC!
Mám v pláne postaviť si box 150W SON T PIA, a chcem sa opýtať,
či to viem na niečo využiť.

Vec č.2: asi 20 cm dlhé, 5 vysoké, TRANSFORM NEON
PRI: V230, HZ 50, A 0,65
SEC:KV 1,5-E-1,5 MA37

... a z tychto údajov som úplne jeleň!

Vopred vďaka a majsafasa,
sanobano.

Old Post 25-03-2006 v 00:29 AM
sanobano je offline   Profil uživatele sanobano   Find more posts by sanobano   Foto galerie člena sanobano   Click here to Send sanobano a Private Message   Add sanobano to your buddy list     Navštiv homepage uživatele sanobano! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ondrej333
Nový Člen

Karma uživatele ondrej333 - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 9  

help Příspěvek č. 646

cau mam problem koupil jsem si vybojku philips sont-t pia plus,tlumivku philips s 3 vyvodama a starter zrm 6-es/b 100-400 220v.a neumim to zapojit skousel jsem to podle schemat uvedenych tady i na tech co jsou na starteru a tlumivce.kdys to zapojim tak pořad neco šusti ale žarovka ani neblikne.vse je nove koupene v elektru janca prosim o pomoc celkem to spjecha dik

Old Post 28-03-2006 v 16:56 PM
ondrej333 je offline   Profil uživatele ondrej333   Find more posts by ondrej333   Foto galerie člena ondrej333   Click here to Send ondrej333 a Private Message   Add ondrej333 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 647

zapoj na tlumivce jen dva dráty, já mám tu samou kombinaci, ale jiný startér. Co máš za dráty??? Banální chyba je někdy právě v dotažení drátu a lampy!!!!!

Old Post 28-03-2006 v 17:16 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ondrej333
Nový Člen

Karma uživatele ondrej333 - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 648

draty mam takove hrubši dotahoval jsem to nekolik krat a skladal taky.mohl bys fofotit jak to mas zapojeny byl bych za to moc vdečnej.dik

Old Post 29-03-2006 v 12:34 PM
ondrej333 je offline   Profil uživatele ondrej333   Find more posts by ondrej333   Foto galerie člena ondrej333   Click here to Send ondrej333 a Private Message   Add ondrej333 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 649

Vyfotit to fak nejde ,protože já to mám , ještě pres stykč a pojistku .Navíc to mám na liště z boku skříně , a podle toho bys už vůbec nevěděl co s tím. V podstatě to je jednoduché zapojení, jdi drát podrátu a objevíš chybu, nebo tu dej nákres jak to máš, Určitě máš něco přehozené, ale takhle na dálku to je těžko radit, spíš to vyfoť ty.

Old Post 29-03-2006 v 13:19 PM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hydrothor
Stálý Člen

Karma uživatele Hydrothor - 80% PěstitelskáKarma uživatele Hydrothor - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 119 

Příspěvek č. 650

to ondrej333: Zkus jestli ti nepomůže alespoň trochu tohle:
http://grower.cz/forum/showthread.p...5554#post355554

Nick DEATH. No PM

Old Post 29-03-2006 v 16:36 PM
Hydrothor je offline   Profil uživatele Hydrothor   Find more posts by Hydrothor   Foto galerie člena Hydrothor   Click here to Send Hydrothor a Private Message   Add Hydrothor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
toos
Stálý Člen

Karma uživatele toos - 69% PěstitelskáKarma uživatele toos - 69% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 232  

Tlumivka se třemi vývody... Příspěvek č. 651




Něco sem tu našel o tlumivce se třemi vývody, ale nic konkrétního sem bohužel nenašel... (mnoho druhů zapojení, ale kdo se v tom má vyznat, když nejsem elektrikář...)

Dneska mi přišly(pro mojí výbojku):
Tlumivka,Startér,Kondenzátor
Tlumivka
Layrton 70W (made in spain)
230V 1A 50Hz "Lambda"0,38 tw130 "3úhelník"t65
pak sou tu nějaká zapojení (vyfotím)
a dole je:
C=12microF 250V "lambda" = 0,95

pak jsou očíslované 3 kontakty (beru to zleva):
4,2,mezera,1

Startér
IGNITOR TRZ 10
NaH/HPS: 35-50-70W
UVN - max. 2500V
I=1,5A
U=220-240V 50-60Hz
a použití od -30 do +100 stupňů Celsia
kontakty:
B,LP,N
B=zem?
LP=fáze?
N=nulák?

Kondenzátor
12microF +-10%
má 4vývody (2páry)

A teď otázky :
1)můžu to zapojit takhle?
http://grower.cz/home/potw.php?act...ow&photoid=7648
nebo takhle?
http://grower.cz/home/potw.php?act...ow&photoid=7656

2)na té tlumivce je napsané C=12microF... neobsahuje ta tlumivka kondík v sobě? to by možná vysvětlovalo 3 vývody...

3)poraďte mi pls, díky moc!
peace and High 4all


1.INDOOR-70W-SKLIZENO!!!


JÁ, DREXXY A STROMY- SKLIZENO

CRAZY GROW alias Thomsonka + Hermi

The true about the Cannabis
Příroda lidem aneb léčivo na běžné civilizační nemoci zdarma

Old Post 07-04-2006 v 17:02 PM
toos je offline   Profil uživatele toos   Find more posts by toos   Foto galerie člena toos   Click here to Send toos a Private Message   Add toos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele toos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Deda Mraz
Stálý Člen

Karma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% PěstitelskáKarma uživatele Deda Mraz - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 877 

Příspěvek č. 652

toos: To druhé schéma na tlumivce (to vpravo), schéma na zapalovači i ta dvě zapojení v odkazech jsou v podstatě jedno a totéž, liší se jen v označení svorek. V tomhle zapojení máš označení shodné se zapalovačem, takže ho kdyžtak použij.

B = vývod č.4 z tlumivky
L(LP) = vysokonapětový kabel ke středovému kontaktu objímky
N = nulák (zapojit do zapalovače a na závit objímky)
Do vývodu č.2 tlumivky přijde připojit fáze

Jo a to 12mikro na tlumivce je jen informativního rázu, aby zákazník bez hledání hned věděl, jaký bude potřebovat kondík... V tlumivce samotné kondenzátor obsažen není. Ten třetí vývod je určen pro speciální zapalovače, kdy se využívá část indukčnosti tlumivky k zesílení výstupního napětí, tam pak platí to první schéma, co je nakreslené na tlumivce.

Projekt šatník 250W (9. kolo - fin) • out2002out2003out2004out2006rašelina jako pH-Dědkova matkárna II Pěstuj konopí, posílíš mír!

Old Post 07-04-2006 v 20:34 PM
Deda Mraz je offline   Profil uživatele Deda Mraz   Find more posts by Deda Mraz   Foto galerie člena Deda Mraz   Click here to Send Deda Mraz a Private Message   Add Deda Mraz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
toos
Stálý Člen

Karma uživatele toos - 69% PěstitelskáKarma uživatele toos - 69% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 232  

Příspěvek č. 653

díky díky +K za rychlou odpověď, ale je tu ještě jeden problém... jak dát ten kondík? nevidím na něm žádné značení??
a na schématech taky...

vím, že na kondících bývá "+" pro orientaci... ale na něm nic nevidím


1.INDOOR-70W-SKLIZENO!!!


JÁ, DREXXY A STROMY- SKLIZENO

CRAZY GROW alias Thomsonka + Hermi

The true about the Cannabis
Příroda lidem aneb léčivo na běžné civilizační nemoci zdarma

Old Post 09-04-2006 v 11:53 AM
toos je offline   Profil uživatele toos   Find more posts by toos   Foto galerie člena toos   Click here to Send toos a Private Message   Add toos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele toos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Joly
Stálý Člen

Karma uživatele Joly - 81% PěstitelskáKarma uživatele Joly - 81% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 654

4toos: kondík pripojíš na fázový vodič a nulák, ešte pred tlmivkou. Polarita na kondíku samozrejme nieje vyznačená kedže v sieti je napätie striedavé. Takze sa ani nepokušaj tam dávať polarizovaný kondenzátor lebo bude ohňostroj.
Inac obrazok ako a kde v obvode ma byt zapojeny kondik mas tu: http://grower.cz/home/potw.php?action=show&photoid=7656

Cannabis - keď sa z dospelých ľudí stávajú deti

Old Post 09-04-2006 v 12:08 PM
Joly je offline   Profil uživatele Joly   Find more posts by Joly   Foto galerie člena Joly   Click here to Send Joly a Private Message   Add Joly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pytlos
Stálý Člen

Karma uživatele Pytlos - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 55  

Dotaz Příspěvek č. 655

pánové předem se omlouvám že sem debil a neumim pouzit HLEDANI nebo neumim cist ale mam v planu 4x25W Narva Oceanic colour zářivky. jsem naproste amater a ani s elektrikou a nejakejma drátkohejblatama si vubec nerozumim..ale..co vsechno jeste budu potrebovat koupit/udelat k tomu, aby mi to chodilo tak, abych to mohl "nejak" píchnout do zdi a proste a jednoduse svitit..? dííííkz
*-jestli máte někdo s tadytěma speciálníma akvaristickejma zářivkama zkušenosti,můžu mít pár otázek přes PM?? děkuju moc O

Old Post 09-04-2006 v 14:13 PM
Pytlos je offline   Profil uživatele Pytlos   Find more posts by Pytlos   Foto galerie člena Pytlos   Click here to Send Pytlos a Private Message   Add Pytlos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
toos
Stálý Člen

Karma uživatele toos - 69% PěstitelskáKarma uživatele toos - 69% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 232  

jééééžíš Příspěvek č. 656

Já sem pako...
sme měli elektro stavebničky, kdysik před X lety a to bylo na zhruba těch 12V
Tam bylo + a -
Na to jsem zapoměl, že v síti asi těžko najdu + a - ...

díkes, takže ho tam nějak prdnu...
High 4all


1.INDOOR-70W-SKLIZENO!!!


JÁ, DREXXY A STROMY- SKLIZENO

CRAZY GROW alias Thomsonka + Hermi

The true about the Cannabis
Příroda lidem aneb léčivo na běžné civilizační nemoci zdarma

Old Post 09-04-2006 v 15:28 PM
toos je offline   Profil uživatele toos   Find more posts by toos   Foto galerie člena toos   Click here to Send toos a Private Message   Add toos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele toos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:27 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 39 40 41 42 43 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
25-12-2022 - elektricka zapojeni vseho mozneho II. pokračování - 523 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5387770 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív