Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 86 87 88 89 90 »
Autor
Téma 
Midnight
Nový Člen

Karma uživatele Midnight - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2021
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 1393



Zdravim, jsem novy pestitel, mam problemy uz v rannem stadiu rustu. Horni listy jsou svetle zelene a konecky uplne ztraci barvu. Spodni starsi listy se ohybaji a umiraji, stonek mi zfialovel. Co jsem se docetl tak by to snad mohla byt sira nebo dusik, popripade preliti? Nejsem si jisty co presne to muze byt tak prosim o radu.
Pestuji v CANNA COCO, namichano s perlitem cca 2 ku 1. Hnojeni canna coco, namichano s doporucenymi spodnimi hodnotami. V boxu mam 23-26 stupnu, vlhkost 42-56%. Zalil jsem to zatim 2x, jednou za tyden. Prvni zalivka byla s mensi davkou hnojiva. Zalevani by melo byt lehke proliti(kvetinace jsou ve vzduchu takze nestoji ve vode), takto mi bylo porazeno.

Old Post 17-05-2021 v 09:09 AM
Midnight je offline   Profil uživatele Midnight   Find more posts by Midnight   Foto galerie člena Midnight   Click here to Send Midnight a Private Message   Add Midnight to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gic
Stálý Člen

Karma uživatele M@gic - 84% PěstitelskáKarma uživatele M@gic - 84% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 1394

Perlit jsi tam asi dávat nemusel ale to nebude ten problém. Zkus zvednout dávkování hnojiva, podle mě ta kytka prostě potřebuje víc žrádla než jí dáváš. Fialovej stonek má spousta odrůd a ničemu to nevadí.
Ty tabulky na hnojení jsou dělaný pro čistej kokos, ty jsi tou hromadou perlitu změnil vlastnosti substrátu a asi budeš muset dávat trochu víc. Teoreticky by takhle mohlo vypadat rozhozený pH ale pokud máš nějakou normální odstátou vodu tak to asi nebude ono.

Superšimpanzi Vesmírných sborů, kteří v nulové gravitaci páchají nemravnosti, ztrácejí nárok na banány.

Old Post 17-05-2021 v 15:56 PM
M@gic je offline   Profil uživatele M@gic   Find more posts by M@gic   Foto galerie člena M@gic   Click here to Send M@gic a Private Message   Add M@gic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Midnight
Nový Člen

Karma uživatele Midnight - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2021
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 1395


M@gic: ten substrat je namichany 3 ku 1, to se musim opravit.
Stonky byly ze zacatku zelene i matka je cela zelena bez fialovosti.
Hnojeni pridam teda vic, davam skoro nejnizsi hodnoty takze v tom bude urcite problem. Diky!!
nasel jsem fotku ja kto vypadalo cca pred tydnem a pul, dosypal jsem to potom perlitem kvuli smutnicim, mel jsem s nima problem minuly rok v normalnich kytkach (fikus,..) da se jim pry takto zabranit.

Old Post 17-05-2021 v 19:14 PM
Midnight je offline   Profil uživatele Midnight   Find more posts by Midnight   Foto galerie člena Midnight   Click here to Send Midnight a Private Message   Add Midnight to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
van blade
Stálý Člen

Karma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 1396

zkontroluj PH

blade

Old Post 18-05-2021 v 10:09 AM
van blade je offline   Profil uživatele van blade   Find more posts by van blade   Foto galerie člena van blade   Click here to Send van blade a Private Message   Add van blade to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 1397

@Dude13:

Hnojiv teda mas zbytocne vela a mas v tom chaos potom, nauc sa pracovat so zakladnymi a potom pridavaj dalsie.

Ked si v Kvete tak daj len Grow (vyssia davka), Bloom, topmax a vyssia Activera...ostatne vypusti.

PH daj 6.2-6.3 ako pisu aj v Tabulke ak si pamatam spravne

CannaFlush netreba vobec, lepsie ked si kupis CannaZym s tym mozes aj flushovat a rozklada korene, brani plesniam

Svetlo mas HPS ci LED? Ak HPS nemusis ani CalMag vacsinou to netreba

Ked pridas aj viac, tak to uvidis na spickach listov ze budu mierne spalene ale to nicomu nevadi. Je to mensie zlo ako deficit zivin, potom mozes na dalsi krat ubrat.

Old Post 18-05-2021 v 15:02 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 1398

@Midnight pridaj viac grow ked das vela spali konceky ako som pisal vyssie

Old Post 18-05-2021 v 15:04 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dude13
Nový Člen

Karma uživatele Dude13 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 1399


@psyweed: Moc díky za odpověď.
Jedu dle schématu od Biobizz (viz příloha nebo zde).
- Zkusím tedy oproti origo schématu přidat Bio-Grow a Acti-Vera, Bio-Bloom a Top-Max nechám dle schématu a vyhodím Bio-Heaven a Alg-A-Mic.
- pH jsem držel na 6,0 (dle Mr. Josého), takže ho dle návodu Biobizz mírně zvýším na 6,2-6,3.
- O víkendu nahradím Canna Flush za Cannazym a udělám průplach.
- Světlo je HPS. Dnes ráno jsem Calmag přidal, další dny tento týden už dávat raději nebudu.

Jinak kytky vypadají k světu, ze semínek je to radost pohledět a u klonů se nic dalšího nestalo, pouze ty tři/čtyři mají zasaženy trochu ty listy, ale rozhodně se jejich stav nezhoršuje.

Old Post 18-05-2021 v 15:30 PM
Dude13 je offline   Profil uživatele Dude13   Find more posts by Dude13   Foto galerie člena Dude13   Click here to Send Dude13 a Private Message   Add Dude13 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Midnight
Nový Člen

Karma uživatele Midnight - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2021
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 1400

van blade, M@GIC: Sehnal jsem ph metr, voda s hnojkama mela 7.1 a substrat mel 7, pridal jsem hnojeni a naredil to ph- pro rust, ma to tedkom 5.7, z kohoutku mi jde 7.5. Takze ph problem a asi i malo hnojeni, dekuji moc za pomoc

Old Post 18-05-2021 v 18:41 PM
Midnight je offline   Profil uživatele Midnight   Find more posts by Midnight   Foto galerie člena Midnight   Click here to Send Midnight a Private Message   Add Midnight to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 1401

ja Biobizz dobre poznam , preto sa mi to PH nezdalo kde si to zobral. v tom odkaze mas 6.2-3
U HPS viacmenej na CalMag zabudni neni treba. Asi zacinas a nakupil si komplet radu od BioBizz, ale problem je ze este nevies citat rastlinu co si naznacuje. Takze take koktaily hnojiv mozu byt na skodu ako k uzitku.

Dlho som ani PH nemeral a slo to BioBizz sa ti vzdy sam zrovna okolo tych 6.2-6.5
Heaven je len cukor (soja extrakt myslim) zbytocne drahe a efekt to az taky nema.
ActiVera je ale urcite super, ked nevies uz co nalejes ActiVera 2 zalievky a vsetko sa vacsinou zrovna. Stale ho liat netreba, tiez drahe, je to zaloha ked sa nieco posere

Klony ked presadis do velkeho kvetinaca tak sa na pohlad "seknu" lebo rastu hlavne korene, na to je nejaky Root stimulator je fajn, teda az po niekolkych dnoch / tyzdni sa zacne vyvijat aj hore.

Old Post 18-05-2021 v 23:29 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Plablahajzlik12
Nový Člen

Karma uživatele Plablahajzlik12 - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2021
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 1402


Ahoj už jsem tu psal ale zasekl se mi pc tak se omlouvám kdyby to tu bylo znovu ale mám 23 den od vysevu a mám tyto problémy s listy
První že listy se krabati ale rostlina roste dobře, druhý je že listy jsou flekaté do světle zelené barvy a treti je ze na listech jsou hnědé až žluté skrvny a ze spodu něco šedivo černého myslim si že svilusky ale nejsem si jistý tak rosím z obou stran listu dekuji za pomoc

Old Post 19-05-2021 v 20:26 PM
Plablahajzlik12 je offline   Profil uživatele Plablahajzlik12   Find more posts by Plablahajzlik12   Foto galerie člena Plablahajzlik12   Click here to Send Plablahajzlik12 a Private Message   Add Plablahajzlik12 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellraiser17
Nový Člen

Karma uživatele Hellraiser17 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 1403



Zdravím. Jedu svůj první grow. Hlína. A začíná mi problém s listy resp. s něčím jiným ale listy pomalu žloutnou. Je to cca týden možná 10 dní co jsem si toho všiml a začalo se to rozšiřovat i na ostatní holky. Hlína je na pelargonie cca 1:5 s keramzitem a s perlitem. Dno květináče co má 16 litrů je cca 3cm jen čistý keramzit, květináče jsou přímo dnem na podmiskách. Zálivka je většinou jen taková, aby protekla a něco málo bylo dole cca deci vody. Holky cca měsíc a půl staré ze semínka, vodu přímají každý den cca půl litru až litr. Vždy před zálivkou je květináč suchý a lehký. Svítím MH 600w 2x cca 60cm nad vrcholky. Zálivka je z osmózy ec 0.004. přidávám hnojky od plargon alga grow. Na výsledné ec na výtoku 1.2. od chvíle co začalo to listnaté žluté šílenství dostávají hnojky Ob den nebo Ob dva dny. Pokud se něco nezmění. Přidával jsem i power roots od plargon. Vlhkost clse celý růst držela na 75% teplota 27 a přes noc 25. Teplotu jsem ovšem stáhnul na 23 a zvlhčovač vypnul. Takže teď je tam kolem 40%. Odtah mám sice 720m3 ale jen na 40% když stoupne teplota nad 26.jinak výměna vzduchu probíhá v pořádku, teplý odchází ven a studený se nasává dovnitř komínovým efektem CO2 je kolem 450. Jinak pH se drží na výtoku kolem 6 - 6.5. ovšem osmotická voda má kolem 7. Mám v plánu přidat kalcium a magnesium - má to smysl? K listům - jsou obecně světlejší což je podle mě dáno modelem. Mám tam i jiný a ten je o poznání tmavší a netrpí tímto problémem. Ale jsou to řízky tak bůh suď jinak žloutne od spodu a i opravdu velké listy nejen takové ty malé u kmenu. Máte nápad čeho je to nedostatek? Prostě jim něco chybí a díky tomu si to berou z listů. Teď je to pár dní co jsem přepl na květ. Svítím ještě MH do konce týdne ale už 2x jsem hnojili na květ. Pokusím se nahrát fotky. Doufám že mi poradíte nerad bych to hned poprvé zabalil protože mě to fakt baví

Old Post 22-05-2021 v 20:41 PM
Hellraiser17 je offline   Profil uživatele Hellraiser17   Find more posts by Hellraiser17   Foto galerie člena Hellraiser17   Click here to Send Hellraiser17 a Private Message   Add Hellraiser17 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellraiser17
Nový Člen

Karma uživatele Hellraiser17 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 1404



A další v galerii

Old Post 22-05-2021 v 20:45 PM
Hellraiser17 je offline   Profil uživatele Hellraiser17   Find more posts by Hellraiser17   Foto galerie člena Hellraiser17   Click here to Send Hellraiser17 a Private Message   Add Hellraiser17 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellraiser17
Nový Člen

Karma uživatele Hellraiser17 - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 1405


Ještě

Old Post 22-05-2021 v 20:54 PM
Hellraiser17 je offline   Profil uživatele Hellraiser17   Find more posts by Hellraiser17   Foto galerie člena Hellraiser17   Click here to Send Hellraiser17 a Private Message   Add Hellraiser17 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 1406

@hellraiser: keramzit dole sa dava na Autopot, na normal pest ked ti to pretece zbytocne to dole schne a korene tym ze su vo vzduchu 3cm tak tam neprerastu a usychaju.
Teda preto musis castejsie polievat ako keby mas hlinu az na dno

ides 1 kolo v hline a davas Osmozovu vodu, to jak ta napadlo? bud dazdovu davaj alebo ak nemas odstatu par hodin z vodovodu a nerob osmozu...mas tam mineraly ktore asi takto odstanis a potom mas deficit
Teda ich ides naspat pridavat s CalMag...

Grow davas tiez malo preto asi zltnu

Kazdy model zere inac tak jeden mozes mat ok a dalsi ma malo

Old Post 24-05-2021 v 23:30 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nostalgic
Nový Člen

Karma uživatele nostalgic - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 3  

Obecné Žloutnutí, hnědé fleky až uschnutí Příspěvek č. 1407



Dobrý den,

Rád bych se podělil o svůj problém a tím také poprosil o radu. Projel jsem zde docela hodně témat, ale úplně jsem odpověď nenašel. (možná blbě hledal).

Jsem úplný začátečník, tak poprosím trochu schovívavosti. Jedná se o moje pěstitelské "poprvé" .

Jedná se o Auto Cinderella Jack 3x Kytičky. V posledním týdnu začali žloutnout listy a dělat se hnědé skvrnky, pak usýchají.

Květináč 10l, - substrát BioBizz Light Mix

Hnojím TOP Bloom, TOP Max a dávkuji dle výrobce. TOP MAX 1ml/l , BIO Bloom 3ml/l a Fish Mix 1ml/l

Zalévám dešťovou vodu ze zahrady.
Ph substrátu měřeno včera 6,5

Nalezl jsem zde pár podobných případů ale nejsem z toho "chytrý" .

Květináče mám na terase na půdě. Trápí mě že celou dobu šlo všechno jak po másle a z ničeho nic tohle, doufám že kytičky přežijí úplně mě ničí když to teď vidím a začínám se bát.

Děkuji předem na tisíckrát.

Old Post 29-07-2021 v 17:27 PM
nostalgic je offline   Profil uživatele nostalgic   Find more posts by nostalgic   Foto galerie člena nostalgic   Click here to Send nostalgic a Private Message   Add nostalgic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Markyz
Stálý Člen

Karma uživatele Markyz - 21% PěstitelskáKarma uživatele Markyz - 21% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 1408

Za mě je to normální. Kytka dozrává a postupně shazuje listy. Odebírej je ať se ti nerozšíří plíseň a pokračuj v krasojízdě.

Old Post 29-07-2021 v 19:04 PM
Markyz je offline   Profil uživatele Markyz   Find more posts by Markyz   Foto galerie člena Markyz   Click here to Send Markyz a Private Message   Add Markyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:18 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 86 87 88 89 90 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí
26-04-2014 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!! - 1236 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2527190 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív