Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 84 85 86 87 88 »
Autor
Téma 
Touma
Stálý Člen

Karma uživatele Touma - 29% PěstitelskáKarma uživatele Touma - 29% PěstitelskáKarma uživatele Touma - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 237  

Příspěvek č. 1361



Ahoj, vidim spravne deficit ca/mg? Takhlw zbarvenej je jen jeden starsi list (foto 1). Na foto 2 jsou takove flicky, ty jsou krasne videt jako hnede tecky, kdyz na listy zespoda svitim. Je jich malicko, ale je to na vice listech. Growmix, 30. Den 12/12 pod hps, hnojivo plagron. Dneska jsem poprve pridal calmag, snad se to vyresi. Jinak dotaz uplne mimo - je normalni, ze ty kvitka pod siti jsou uplne svetle zelene, az zlute? Je to tim, ze nemaji svetlo? + PH neřeším, nikdy jsem neřešil, nicméně ted po přestěhování bych možná mohl začít. Diky za radu

Naposledy upravil Touma 06-04-2021 v 13:12 PM

Old Post 06-04-2021 v 12:42 PM
Touma je offline   Profil uživatele Touma   Find more posts by Touma   Foto galerie člena Touma   Click here to Send Touma a Private Message   Add Touma to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 1362



Tak problém trochu postupuje nahoru. Další list o patro výše začíná také chytat tu žlutou barvu a místy i tmavě hnědé skvrny.

Vodu míchám kohoutkovou s destilkou. Dávat čistou destilku se mi nechce, přeci jen něco stojí, ale mám kliku, že ji kupuji v práci a vyjde mě na 5 Kč za litr, což ještě jde. Dávám to 50/50, tím stáhnu EC na 0,3 - 0,4. Nad reversní osmozou jsem už taky přemýšlel, ale vzniká odpadní voda a využití bych našel snad jen na spláchnutí záchodu, nehledě na to, že nemáme zrovna velký byt a další kanystr na vodu bych před přítelkyní už neobhájil. Už tak je tu málo místa.

pH upravuji na 6,3 - 6,5, jak se povede, ale většinou těch 6,4.


Foto 1 - Pohled shora, vypadá to v pohodě
Foto 2 - Tam, kde byly ještě včera jen malé světle zelené tečky (těmi to vždy
začíná, jsou tam od začátku, co se list plně rozvinul, ale dlouho se to
nehoršilo), začíná žloutnutí a udělala se tmavá (nekrotická?!) skvrna.
Vápník?
Foto 3 - Tyhle listy byly ještě včera celkem v pohodě, kromě malých, světle
zelených teček a dnes toto
Foto 4 a 5 - Tyto listy jsem už fotil a mírné zhoršení si myslím

Každopádně jsem dal včera zálivku s růstovým hnojivem (2 ml/l).
pH 6,5
EC 0,9
Zatím žádné zlepšení, ale co čekat po pouhých 24 hodinách.

S další zálivkou změřím pH výtoku pro vyloučení špatné hodnoty v substrátu. Plíseň v kořenech to asi taky nebude, žádný zápach necítím.

Nutno dodat, že problém je jen na hlavních velkých vějířových listech, nové výhonky i větve mají listy v pořádku

Old Post 06-04-2021 v 19:33 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 1363



Další

Old Post 06-04-2021 v 19:35 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 1364


A poslední

Old Post 06-04-2021 v 19:36 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 1365

Stejný jako příspěvky nad tebou

Přidej aspoň kazdou třetí nebo druhou zálivku calmag a enzymy
Maličko jim uber na hnojivech a je to


GROW IS SHOW
S poděkováním za sledování a Váš čas
Carllito

Old Post 06-04-2021 v 20:14 PM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frodo
Nový Člen

Karma uživatele Frodo - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 1366



Zdravím, mám problém s horními listy u malých rostlinek(viz foto). Prvně jsem je měl pod zářivkama (dohromady 150 W), teď už nějaký ten den ve skleníku(na noc přenáším do tepla). Ph jsem nikdy nehrotil, ale dle papírků pH 7. Zasazeno do vysevniho substrátu, vespod kvetinacku trochu zahradnického. Problém se vyskytl u 3 z 16 rostlin. Nevím čím to může být, já bych to viděl na problém s kořeny. Předem díky za jakoukoliv radu.

Old Post 07-04-2021 v 08:51 AM
Frodo je offline   Profil uživatele Frodo   Find more posts by Frodo   Foto galerie člena Frodo   Click here to Send Frodo a Private Message   Add Frodo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 1367

Úplně učebnicová deformace listu díky vysokému ph
Hlína těch 6,3max6,5

Každopádně dle toho jak se to tvari tak to asi nebude ani geneticky nějak šlechtění odrůda viď ?
Nebo jsou to nějaký kupovany ?


GROW IS SHOW
S poděkováním za sledování a Váš čas
Carllito

Old Post 07-04-2021 v 09:02 AM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frodo
Nový Člen

Karma uživatele Frodo - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 1368

Kupované semínka od Sweet Seeds, tohle myslím je konkrétně Killer Kush Fast Verze. Takže snížit pH v zálivce. Co bys doporučil? Kupované pH - , nebo nějaké domácí verze typu octu ? Přemýšlel jsem i o přesazení.

Old Post 07-04-2021 v 09:13 AM
Frodo je offline   Profil uživatele Frodo   Find more posts by Frodo   Foto galerie člena Frodo   Click here to Send Frodo a Private Message   Add Frodo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZOO68
Stálý Člen

Karma uživatele ZOO68 - 82% PěstitelskáKarma uživatele ZOO68 - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 107 

Příspěvek č. 1369

v lepší drogerii kup dusičnou, fosforečnou nebo sírovou kyselinu

citace:
Původní příspěvek od Frodo
Kupované semínka od Sweet Seeds, tohle myslím je konkrétně Killer Kush Fast Verze. Takže snížit pH v zálivce. Co bys doporučil? Kupované pH - , nebo nějaké domácí verze typu octu ? Přemýšlel jsem i o přesazení.

Old Post 07-04-2021 v 11:32 AM
ZOO68 je offline   Profil uživatele ZOO68   Find more posts by ZOO68   Foto galerie člena ZOO68   Click here to Send ZOO68 a Private Message   Add ZOO68 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gic
Stálý Člen

Karma uživatele M@gic - 84% PěstitelskáKarma uživatele M@gic - 84% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 1370

citace:
Původní příspěvek od Frodo
Zdravím, mám problém s horními listy u malých rostlinek(viz foto). Prvně jsem je měl pod zářivkama (dohromady 150 W), teď už nějaký ten den ve skleníku(na noc přenáším do tepla). Ph jsem nikdy nehrotil, ale dle papírků pH 7. Zasazeno do vysevniho substrátu, vespod kvetinacku trochu zahradnického. Problém se vyskytl u 3 z 16 rostlin. Nevím čím to může být, já bych to viděl na problém s kořeny. Předem díky za jakoukoliv radu.

Máš to na všech, nebo jenom někde? Ty kytky vzadu vypadaj v pohodě a barva listů je taky dobrá. Já měl takhle jednu kytku pokroucenou z asi pět let starýho semene. Nakonec se srovnala sama. Dej tomu ještě čas, než začneš shánět žíraviny.

Superšimpanzi Vesmírných sborů, kteří v nulové gravitaci páchají nemravnosti, ztrácejí nárok na banány.

Old Post 07-04-2021 v 11:42 AM
M@gic je offline   Profil uživatele M@gic   Find more posts by M@gic   Foto galerie člena M@gic   Click here to Send M@gic a Private Message   Add M@gic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frodo
Nový Člen

Karma uživatele Frodo - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 1371

citace:
Původní příspěvek od M@gic

Máš to na všech, nebo jenom někde? Ty kytky vzadu vypadaj v pohodě a barva listů je taky dobrá. Já měl takhle jednu kytku pokroucenou z asi pět let starýho semene. Nakonec se srovnala sama. Dej tomu ještě čas, než začneš shánět žíraviny.


3 ze 16ti takto vypadají, ostatní jsou v pořádku. pH chci srazit tak jako tak, ale nebojím se zainvestovat, máme tady blízko grow shop, a pH mínus nestojí mnoho(i když je to kyselina taky). Já jsem s tímto krpatěnim listů minulý rok odjel celou kytku od semínka.( sklizeň nic moc , cca 150g), možná to bylo v pH, jelikož kytka byla krytá balkonovka a ostatní venku byly v pořádku vlivem kyselé dešťovky.

Old Post 07-04-2021 v 14:22 PM
Frodo je offline   Profil uživatele Frodo   Find more posts by Frodo   Foto galerie člena Frodo   Click here to Send Frodo a Private Message   Add Frodo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 1372



Tak problém trochu postupuje. Měřen výtok, pH 6,5 a EC 1,4 (zálivka pH 6,5 a EC 0,3). Měřeny celkem 3 kytky s menšími či většími problémy. Fotky jsou z té nejvíce postižené. Další 2 mají jen hnědé skvrny (z toho 1 má jeden žlutý list). U těchto 2 méně postižených byl výtok pH 6,7 a 6,5 a EC 1,1 a 1,3.

Old Post 07-04-2021 v 16:56 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gic
Stálý Člen

Karma uživatele M@gic - 84% PěstitelskáKarma uživatele M@gic - 84% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 1373

citace:
Původní příspěvek od Frodo


3 ze 16ti takto vypadají, ostatní jsou v pořádku. pH chci srazit tak jako tak, ale nebojím se zainvestovat, máme tady blízko grow shop, a pH mínus nestojí mnoho(i když je to kyselina taky). Já jsem s tímto krpatěnim listů minulý rok odjel celou kytku od semínka.( sklizeň nic moc , cca 150g), možná to bylo v pH, jelikož kytka byla krytá balkonovka a ostatní venku byly v pořádku vlivem kyselé dešťovky.
pH si můžeš rozhodit někde v hydroponii nebo když kytka přeroste květináč, u outdooru jsem to ještě neviděl. To kroucení bude problém úplně mimo výživu a chemii. Kdyby to bylo v hlíně a zálivce, vypadaly by tak všechny.

Superšimpanzi Vesmírných sborů, kteří v nulové gravitaci páchají nemravnosti, ztrácejí nárok na banány.

Old Post 07-04-2021 v 17:06 PM
M@gic je offline   Profil uživatele M@gic   Find more posts by M@gic   Foto galerie člena M@gic   Click here to Send M@gic a Private Message   Add M@gic to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frodo
Nový Člen

Karma uživatele Frodo - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 1374

citace:
Původní příspěvek od M@gic
pH si můžeš rozhodit někde v hydroponii nebo když kytka přeroste květináč, u outdooru jsem to ještě neviděl. To kroucení bude problém úplně mimo výživu a chemii. Kdyby to bylo v hlíně a zálivce, vypadaly by tak všechny.


Tady to spíš vidím na problém v genetice. Každopádně je ještě nezatracuji. Počkám pár dní a uvidím.

Old Post 07-04-2021 v 18:56 PM
Frodo je offline   Profil uživatele Frodo   Find more posts by Frodo   Foto galerie člena Frodo   Click here to Send Frodo a Private Message   Add Frodo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lolineq
Nový Člen

Karma uživatele Lolineq - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2021
Příspěvků: 13  

Hydroponie stan hydro x hlína Příspěvek č. 1375



zdravím přátelé, jelikož jsem klasický amatér a mám první kolo indoor který se blíží z části ke konci potřebuji poradit kde jsem udělal chybu krom toho že mě vůbec napadlo k wilmě přidat 2x květináč s hlínou. Spíše jaký z problémů jsem si tím vytvořil na kytkách v obouch mediíích a co s tím. (to, že to byla blbost už vím. )

jak už jste pochopili použil jsem drip wilmu a narval tamdva květináče s hlínou, kde se mi samozřejmě vyklubali dle mého budto svilušky a nebo smutnice,molice, či třásenky (viz lepová deska v gallery), které šíří tuto chorobu o které si myslím, že mám právě v hydru. čím bych chtěl v tomto příspěvku začít. pravděpodobně se mi v hydru v kořenech objevila půdní houba "Pythium a phytophtora". říkám jsem začátečník a podle popisu si myslím, že jde o tuto nemoc. věřím, že se škůdci do hydra nedostali, nebo nežijí v něm že původ je v té hlíně která jde za dva týdny pod kosu hydro poběží ještě měsíc protože tam je jiná genetika, která trvá dýl. (oboje AF: hydro mobydick xxl, hlína lemon juice. oboje autoflower)

takže v hydru mi odumírají listy od spodu a vypadají jako sežraně škůdcem (viz lepová deska v gallery) a nebo napadené plísní, prosím o radu jestli jsou mé doměnky správně popřípadně co to způsobuje a jak s tím bojovat ve fázi květu a přečkat měsíc, hydro na předčasnou sklizen určitě nevypadá, nebo spíše by z toho skoro nic nebylo.

Naposledy upravil Lolineq 13-04-2021 v 23:37 PM

Old Post 13-04-2021 v 23:17 PM
Lolineq je offline   Profil uživatele Lolineq   Find more posts by Lolineq   Foto galerie člena Lolineq   Click here to Send Lolineq a Private Message   Add Lolineq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lolineq
Nový Člen

Karma uživatele Lolineq - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2021
Příspěvků: 13  

stan hydro x hlína Příspěvek č. 1376



omlouvám se o rozdělení příspěvků ale věřím, že to admini pochopí už kvůli přidání fotek a hlavně že řeším dle mého dvě různé věci. (nemoci)

takže ted Hlína která má jedna kytka už flush a o víkendu kosu a druhá to vidím, tak ještě týden dva.


za prvé mi z hlíny létají malé mušky jak už jsem psal nevím jestli to jsou svilušky a nebo smutnice (viz lepová deska, foto v galerii) ke kterým se přikláním víc díky půdní houbě v hydru zajímavé je ale že stejná nemoc co v hydru se neobjevuje na kytkách v hlíně každopádně kytky v hlíně mají spíše oschlé listy z kraju a začinají žloutnout může to být jen že kytky už dozrávají, toď otázka pro vás. každopádně i malinké listky od šíšek začali házet nehezkou barvu ale to jen u kytky která už je na seknutí bohužel jsem začal pozdě (nezkušenost) flushovat tak je chci nechat do víkendu než přijde kosa. každopádně ma malém lístku to vypadá dosti podobně jako v předchozím příspěvku v hlíně zde přikládám fota.

Prosím o info co to je za mršky na té lepové desce foto mám v galerce. Děkuji snad nevadí, že jsem to nenapsal k příslušnému tématu o škůdcích které tu určitě bude, ale za prvé to pomůže k vyřešení mých dvou problému (aspon doufám a za druhé nebudu o to víc zasírat forum)

Děkuji všem za rady. doufám, že mě potěšíte jen kladnými zprávami, že moc vyšiluji a vše je v pohodě a dáme to společně do kupy

at se vám i vašim slečnám daří

Naposledy upravil Lolineq 13-04-2021 v 23:40 PM

Old Post 13-04-2021 v 23:28 PM
Lolineq je offline   Profil uživatele Lolineq   Find more posts by Lolineq   Foto galerie člena Lolineq   Click here to Send Lolineq a Private Message   Add Lolineq to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:22 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 84 85 86 87 88 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí
26-04-2014 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!! - 1236 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7086930 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív