Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Wilma prosim o radu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Jeet
Nový Člen

Karma uživatele Jeet - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 29  

Wilma prosim o radu Příspěvek č. 1

Ahoj vsichni, predem bych rad zminil, ze nemam vubec zkusenost s hydrem, do ted jsem sice jel hydroponi medium ( coco ) ale zalívačka růčo...

Rád bych se zeptal na pár věcí, zaujal mne system Wilma,
Potreboval bych poradit pro jakou variantu se rozhodnout do boxu 150x150

Do ted jsem v tomto boxu jel 9x 20l kvetniky a prostor jsem zaplnil krásně pri zhruba mesici na rustu...
Bohuzel si nejak nedokazu predstavit jak moc razantni rozdil to bude, prave ve srovnani s klasickym rucnim zalivanim.
Rozhoduju se mezi verzí 8x18l a 5x25l a rád bych zustal prave na zhruba mesici ve vegetativni fazy, stim, ze mam v planu kytky trenovat. Muj dotaz tedy zni, zda li je tohle mozne treba u te verze 5x25 a jestli vubec co se wilmy týče? Respektive, jestli neni spis vhodnejsi pro boxy 120x120 kvuli rozmerum ( 115x115 )

Místo kokosu bych chtel zkusit hydroton

Old Post 01-01-2021 v 21:18 PM
Jeet je offline   Profil uživatele Jeet   Find more posts by Jeet   Foto galerie člena Jeet   Click here to Send Jeet a Private Message   Add Jeet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ghozzer
Nový Člen

Karma uživatele Ghozzer - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2021
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 2

Já mam 150x150 a mam wilmu 10x8l a bohatě to stačí.. pokad tam nechceš mít stromy tak ty 8l stačí. Kořenový bal se tam udělá dostatečný. Klidně se do tohoto rozměru vejdou dvě ty 10x8l a nebo jedna 20x8l. Kolem budeš mít prostor na práci a protahneš se kolem wilmy a stěny stanu. Já tam mam šestikilo a jsem spokojený. Páč čistit 25l květináče plný keramzitu to nechceš 😃

Old Post 01-01-2021 v 22:18 PM
Ghozzer je offline   Profil uživatele Ghozzer   Find more posts by Ghozzer   Foto galerie člena Ghozzer     Add Ghozzer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeet
Nový Člen

Karma uživatele Jeet - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od Ghozzer
Já mam 150x150 a mam wilmu 10x8l a bohatě to stačí.. pokad tam nechceš mít stromy tak ty 8l stačí. Kořenový bal se tam udělá dostatečný. Klidně se do tohoto rozměru vejdou dvě ty 10x8l a nebo jedna 20x8l. Kolem budeš mít prostor na práci a protahneš se kolem wilmy a stěny stanu. Já tam mam šestikilo a jsem spokojený. Páč čistit 25l květináče plný keramzitu to nechceš 😃


Dikec za odpoved.

No, ja prave dovnitr chosit nechci, chtel bych to koučovat z venku

Stromy bych prave uvital u ty verze 8x18l mi prijde, ze to je hrozně naňahňaný na sebe a u tý 5x25l zase daleko a trvalo by raketu, nez bych zaplnil prostor... Asi pujdu do 8x18 .

Btw co je s čistěním kvetinacu od keramzitu ? vysypu, vytrham, proplachnu a jedu ne ? Nebo me ceka nějaká libovka o ktery nevim ?

Naposledy upravil Jeet 01-01-2021 v 22:54 PM

Old Post 01-01-2021 v 22:28 PM
Jeet je offline   Profil uživatele Jeet   Find more posts by Jeet   Foto galerie člena Jeet   Click here to Send Jeet a Private Message   Add Jeet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ghozzer
Nový Člen

Karma uživatele Ghozzer - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2021
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 4

Ja mam moznost jenom zepredu chodit dovnitr. Ale potrebuju tam dat topeni, zvlcovacku,odvlhcovac. Ruzne to proplejtat atpd. Takze mam prostor na praci. Je vysoky 220cm takze mam vsechno nahore a neboucham se do hlavy😃. Nicmene neni to tak jako kdyz kopnes do hliny a vyndas koren. Ty koreny jako vyndas celkem v celku a je tam pak tri prdele tech malych vlasenkovych a to nez properu jen kvetinac od bordelu tak stravim pomali 3/4 hod v koupelne. Procistit proprat a pak nechat vysušit na pude.

Old Post 02-01-2021 v 08:46 AM
Ghozzer je offline   Profil uživatele Ghozzer   Find more posts by Ghozzer   Foto galerie člena Ghozzer     Add Ghozzer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeet
Nový Člen

Karma uživatele Jeet - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 5

Jasny, chapu

Jeste mi prosim te rekni, kdyz se teda jede hydroton nebo keramzit .... Voda se davkuje nekolikrat denne, jako treba u kokosu anebo se nechá jet nonstop protékat ? 🤔

Old Post 02-01-2021 v 09:54 AM
Jeet je offline   Profil uživatele Jeet   Find more posts by Jeet   Foto galerie člena Jeet   Click here to Send Jeet a Private Message   Add Jeet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ghozzer
Nový Člen

Karma uživatele Ghozzer - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2021
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 6

A to mam 8l květináče. Nedovedu si to představit u těch 25l 😁😁
Nicméně, s tou vodou ještě experimentuju. Ze začátku dávám 15/15 min. Aby se ty malý kořínky provzdušnovaly. A ve finále dávám na plno. Ještě si tam můžeš korigovat průtok. Takže ze začátku 15/15 min malý průtok-spíše kap kap a jak holky rostou přidávám průtok i interval. Zkoušel jsem i průtok na furt a taky to šlo. Ještě mam samozřejmě v nádrži 4 ks kamenů a bublinkuju.

Old Post 02-01-2021 v 10:31 AM
Ghozzer je offline   Profil uživatele Ghozzer   Find more posts by Ghozzer   Foto galerie člena Ghozzer     Add Ghozzer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeet
Nový Člen

Karma uživatele Jeet - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 7

Ja kdyz nad tim tak premyslim.... V ty wilme plny hydrotonu se udela korenovej bal jen kolem kulicek a pravdepodobne to poleze ven spodem kvetinace...neni uz precejen lepsi nejakej bubbler ? Docela bych si tipnul tvrdit ze v bublerru bude nekolikanasobne vetsi korenovej bal, nebo se pletu ?

Old Post 02-01-2021 v 10:48 AM
Jeet je offline   Profil uživatele Jeet   Find more posts by Jeet   Foto galerie člena Jeet   Click here to Send Jeet a Private Message   Add Jeet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ghozzer
Nový Člen

Karma uživatele Ghozzer - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2021
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 8

Já mam i bubler a tam jsou kořeny ve vodě pořad zejo, myslím si ze čím více kyslíku tím lépe. Ano, kořeny jsou kolem kuliček a prolejzají spodem květináče a kolem něho. Ten osmilitrak je plnej kořenů a to je sazim cca do půlky a pak dosypávám skoro až po okraj. Myslím si ze prave ty intervaly mezi zalivkou stačí prokysličit ty kořeny a ze bubler v nádrži není potřeba.. Třeba prijedes na jiný způsob. Já mam ty wilmy dvě, ještě malou 4/8l a tam jedu jenom rockwoolový kostky s trochu keramzitu na stabilitu

Old Post 02-01-2021 v 11:00 AM
Ghozzer je offline   Profil uživatele Ghozzer   Find more posts by Ghozzer   Foto galerie člena Ghozzer     Add Ghozzer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeet
Nový Člen

Karma uživatele Jeet - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 9

A neni teda lepsi treba rovnou nejakej DWC pot bubbler ? I z hlediska uspory hydrotonu, naplnim jen ten malej kosicek a necham lebedit koreny primo ve vodě?

Jeste me zajima jedna vec u ty wilmy... Kdyz dojde k vypadku proudu jak dlouho to prezije vtom hydrotonu? To je docela pruser ne ?

Kua ted mam fakt dilema jestli dwc pot nebo tu wilmu 🙄

Old Post 02-01-2021 v 11:18 AM
Jeet je offline   Profil uživatele Jeet   Find more posts by Jeet   Foto galerie člena Jeet   Click here to Send Jeet a Private Message   Add Jeet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 10


V hydru zaleží furt na vzduchu. Ve vodě nebo v mediu. Já frčel willmu. A trošku mě štvala. Ne jak funguje atd. Ale spíš jak se potom těžce čistí.
Já jel v keramzitu. A jako pracovat s tolika KG kermezitu není žádná prdel. To byly vždycky hodiny a hodiny práce po kole než jsem to zase přivedl do funkčního a čistého stavu.
No tak jsem si pak vytvořil vlastní pospojovaný systém DWC, Deep water culture. (na willmy je v pohodě když vypadne proud kytky vydrží na pohodu docela dlouho. Při nejhorším je můžeš i ručně zalít. U toho DWC vydrží kytky pouze 24h pak vyčerpají kyslík ve vodě a kytky rychle hynou) Toto se dá vyřešit bublákem s baterií. Ale nikdy mi za ty roky nevypadl proud na víc jak pár hodin.

Tak k tomu co jsem si vyrobil. Koupil jsem si 5 velkých nádob. Které jsem pospojoval tak abych mohl doplňovat vodu pouze do první nádoby a čerpadle prohánět vodu všemi 5. Po kole je jednoduché to vyčistiti a zabere max hodinku. Je mnohem jednoduší si to vyrobit sám doma. Za tohle jsem zaplatil cca 6tis i s čerpadlem + docela solidním vzduchovadlem. A frčí to už nějaký ten rok. Kromě jednoho prasklého vršku pod tíhou kytek se nic závažného nestalo.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 02-01-2021 v 14:18 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jeet
Nový Člen

Karma uživatele Jeet - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Mr.MEN
V hydru zaleží furt na vzduchu. Ve vodě nebo v mediu. Já frčel willmu. A trošku mě štvala. Ne jak funguje atd. Ale spíš jak se potom těžce čistí.
Já jel v keramzitu. A jako pracovat s tolika KG kermezitu není žádná prdel. To byly vždycky hodiny a hodiny práce po kole než jsem to zase přivedl do funkčního a čistého stavu.
No tak jsem si pak vytvořil vlastní pospojovaný systém DWC, Deep water culture. (na willmy je v pohodě když vypadne proud kytky vydrží na pohodu docela dlouho. Při nejhorším je můžeš i ručně zalít. U toho DWC vydrží kytky pouze 24h pak vyčerpají kyslík ve vodě a kytky rychle hynou) Toto se dá vyřešit bublákem s baterií. Ale nikdy mi za ty roky nevypadl proud na víc jak pár hodin.)

Tak k tomu co jsem si vyrobil. Koupil jsem si 5 velkých nádob. Které jsem pospojoval tak abych mohl doplňovat vodu pouze do první nádoby a čerpadle prohánět vodu všemi 5. Po kole je jednoduché to vyčistiti a zabere max hodinku. Je mnohem jednoduší si to vyrobit sám doma. Za tohle jsem zaplatil cca 6tis i s čerpadlem + docela solidním vzduchovadlem. A frčí to už nějaký ten rok. Kromě jednoho prasklého vršku pod tíhou kytek se nic závažného nestalo.


Diky moc za odpoved ! Uz jsem od tebe par prispevku cetl a jsem rad, ze reagujes zrovna ty.

To ses docela zrucnej, ze si to zmakl postavit, na to si ja urcite netroufnu 😁

Nasel jsem dve znacky uz komplet hotovy.... Alien a Growrilla..ten Alien uz je strasne predrazenej ake ta Growrilla uz se asi dá...
https://www.hotchilli.cz/growrilla-...ics/rdwc-9-19l/

9x 19l by melo bohate stacit pro box 150x150, co myslis?

U tohoto systemu se teda taky musi kazdy tri tejdny vypoustet a napoustet voda komplet ? Nebo staci jen dolejvat?


Jinak stou baterii pri blackoutu je to super napad....Ted vtom malym kosicku na uchyceni mas taky keramzit ?

Old Post 02-01-2021 v 14:30 PM
Jeet je offline   Profil uživatele Jeet   Find more posts by Jeet   Foto galerie člena Jeet   Click here to Send Jeet a Private Message   Add Jeet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ghozzer
Nový Člen

Karma uživatele Ghozzer - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2021
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 12

Jak říká kolega... pakárna to čistit. Ale 12 litru dat za ty bublery je ranec. Já mam podomácku vyrobeny bubler do špajzu a to vyšlo na 1500.- se vším všudy. Na 5ks holek. Já bych do doho rozměru nacpal klidně i tu 16x11l

Old Post 02-01-2021 v 14:45 PM
Ghozzer je offline   Profil uživatele Ghozzer   Find more posts by Ghozzer   Foto galerie člena Ghozzer     Add Ghozzer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 13

Jo dají se koupit. Dražší věc je pak si rovnou koupit záložní baterii. Která se často používá na PC. Tam už by to nejspíš vydrželo i dny. Ono by to nejspíš udrželo i lampu. Na pár desítek minut. Co by se někdy fakt hodilo. To jen tak bokem.

Jo jako není to zase tak složité postavit. Právě mě k tomu donutili právě ty ceny těch systémů. Které jsou fakt otřesný někdy. Za pár kýblů s hadicemi takovou pálku. Ale ta gorilla ještě docela ujde. Já osobně mám venku tu poslední nádobu na levo stanu. Prořízl jsem stan a protáhl trubku. Abych se lépe dostal do stanu a lepe se vyměňovala voda. U tohohle kupovaného to nebude asi tak jednoduché si to postavit jak potřebuješ. Ale to je na každém.

Ano je tam hydroton (keramzit). Drží to kytku. Ono by se to nejspíš dalo vyřešit i jinak, ale tohle je asi nejednoduší. V celém stanu je 10l kýbl keramzitu. Furt lepší než ty 60l vany keramzitu co jsem měl ve willmě.

A tenhle systém co mám vychlastá cca 150l za těch 10dní. V systému zbude max tak 20 - 30l zbytků. Tak že to odčerpám. A vyměním celí roztok.

Já používám demineralizovanou vodu. U normální jsem si všiml když začala stoupat koncentrace hnojiv tak začal byt roztok extrémně kyselí. U demineralizované vody se mi to neděje. Ale i tak to pro jistotou vždy měním celé.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 02-01-2021 v 14:54 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:59 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
29-08-2021 - RDWC, prosím o radu - 0 odpovědí
01-08-2012 - Prosim o radu z bublakem - 17 odpovědí
24-09-2011 - prosím o radu - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7647310 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív