Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Prelite rostlinky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 17

“Parazitické hlístice Steinernema feltiae proti larvám smutnic v květináčích a sklenících.”
www.biocont.cz/cz/eshop/nemaplus-steinernema-_i10.htm

Old Post 29-01-2019 v 11:44 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moltres
Stálý Člen

Karma uživatele Moltres - 93% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 510  

Příspěvek č. 18

Vypadá to na smutnice. Jsou to v dospělém stadiu malé černé mušky. Tyhle larvy, co tam máš, jsou svině, žerou kořeny. Daří se jim zvláště v morkých substrátech, kam dospěláci nakladou vajíčka. nechávej dobře vyschnout médium, použij lepové desky na dospěláky a zkus taky postřik typu karate nebo reldan 22, to jsou chemky, co na nějaký čas zaberou, ale jinak je to jako boj s větrnými mlýny. Vždycky se někde nějaká svině najde.

Ale smutnice bys musel mít úplně všude rozlezlé, aby to dělalo takovou paseku. Obvykle dokáží zlikvidovat jen velmi malé kyti s čerstvými kořeny. Podle mě to bude kombinace s výživou. Špatné ph - zkus jiný ph metr a buď ubrat nebo přidat. Některým kytkám nemusí vyhovovat 6,5 a některým zase nevyhovuje 5,5. Ten jeden stupeň v součtu s nějakou tolerancí už je znát na přijmu živit.

Obecně je hovadina prolívat 4l květináče 1,5l vody. Navíc, když jedeš hlínu. Co je to za hlína?

Huliči a posilování

Grow 06 Passion 1 x Swiss crypto hashberry 2008 v obrazech

Old Post 29-01-2019 v 11:52 AM
Moltres je offline   Profil uživatele Moltres   Find more posts by Moltres   Foto galerie člena Moltres   Click here to Send Moltres a Private Message   Add Moltres to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 19

Koupil jsem hlístice, večer aplikuji...Nepřijde mi že by někde něco litalo, listy vypadají ok, jen opravdu sem tam na některém je jakoby uzrana dírka... Naštěstí jsem to asi obevil celkem brzo. V druhém boxu jsem ty pohyblivé larvy objevil po zalití také, ale tam kyti ještě nevykazují známky deficitu. Jedu hlínu. pH metr pravidelně kalibruji s dvěma různýma roztokama. Aby se mi objevil výtok tak musím zalít 1,5l vody... Ninibzalivam pulitrem

Old Post 29-01-2019 v 13:02 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 20


Nemám tam dokonce i plíseň?

Old Post 29-01-2019 v 21:56 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 21

citace:
Původní příspěvek od TommyH
Hold zalivat až na výtok nemůžu, možná třeba za pár týdnů až kyti bude mít masivní kořenový systém.


Prolivat kvetinac pri zalivce uz i dokonce odsemenacku , neni zadnou chybou , ba naopak , ma to jen same benefity.

1.-Usetris si praci s castou zalivkou
2.-Usetris si cas
3.-Nemuzes kytku prelit (ovsem jen pokud ji zalevas spravne)
4.-Nemuzes kytku vysusit, jelikoz to trva... nez kvetinac vyschne.
5.-Nemuze se stat ze zapomenes zalit
6.-Zkratka nemusis to stale hlidat jako bys zaleval po troskach.

Ovsem , kdyz prolejes kvetinac kytky , obzvlast pak u maleho semenacku tak samozrejme nemuzes zalevat znovu kdyz je substrat jeste stale mokry.
Pak to vypada ...jak to vypada..

Staci bud potezkat kvetinac nebo... a tak to delam ja , je to jednodussi nez kvetinac potezkavat strcis celej prst do hliny v rohu kvetinace a pokud citis ze je tam v te hloubce jeste mokro tak proste nezalejes.
Zalivas az citis jen lehce vlaho, pozor, hlina nesmi nikdy uplne vyschnout a o kokosu plati to same.

Podivej do meho vlakna jak si semenacek lebedi , dneska je mu 10 dni , proleval jsem semenacek naposledy kdyz jsem sazel seminko, to je cca 12 dni bez zalivky a stale je zatim substrat vlhky. 7 dni byl v parniku. Zatim bez odtahu jen s malym ofukem .
Ale predpoklad je kvalitni znackovy substrat ne hlinu z parku nebo z OBI.

Zrovna jsem se o te zalivce po troskach zminoval, narazka na bahno .

EDIT:
Ty listy... to delaj ty larvy smutnic ze pozitraji mikro-korinky, to dobre znam, taky takhle vypadaly.
Musis co nejrychlei objednat hlistice jak radil Grinspoon.
Smutnice miluji vlhko a teplo.

Old Post 29-01-2019 v 22:28 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 22

Jo, asi jsme vážně "doma". Jak jsem ty kyti totiž poprvé pořádně prolil, tak jsem těm mrcham udělal úplně ideální prostředí. Samozřejmě při prvních deficitech mě nenapadlo nic lepšího než to opět pořádně zalít hnojivem, čím jsem to ještě zhoršil... Kyti mají poškozený kořeny+neustálý stress, takže vodu vstrebavaly pomalu = moje domněnka přelití a uhnívání kořenů... Všechno to hezky sedí... Docela štěstí že jsem.si toho vůbec všiml, ty mrchy vylezou na povrch akorát těsně poté co člověk zalije substrát a hned se zase schovají... Na lepivých deskách zatím nic, myslím že tu mušky nemám musel jsem to dotáhnout v substrátu z growshopu...

Okamžitě jsem letěl do Hornbachu a naštěstí je měly, právě jsem aplikoval... Nevíš za jak dlouho to začne efektivně působit? Další zálivku asi jen kořeňák že?

Old Post 29-01-2019 v 23:19 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 23

V Hornbachu ... ze meli hlistice ?????????? To si delas prdel?
Co ja vim tak je nemaj skroro nikde protoze maji kratkou expiracni dobu.

Co vim tak je maji jen tady ale nejaky groshopy si je muzou objednavat , to je fakt ale nedava to smysl.
Uplne postaci ty male za 139 kc.
http://www.biocont.cz/cz/eshop/nema...ernema-_i10.htm

Vylezaji ze zeme stejne jako zizaly po desti aby se neutopily a jak protece voda ta se skovaji, mrsky

V substratu , ty larvy , za 3 dni to budou mit za sebou , cca 7-10 dni umiraji poletujici dospele.

Zadnou zalivku dokavad to nevyschne tak na 70-80% zalezi na kvalite hliny.

Old Post 29-01-2019 v 23:27 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 24

Ano, kočka je tam.mela v ledničce 😄. Ta firma co jsi poslal odkaz, shodou náhod sídlí cca 6km od Brna (čili i od Hornbachu kde jsem je kupoval). Předpokládám že proto je tam měli... Baba co.mi to prodávala mě právě říkala že jestli si nejsem jistej co tam mám za breberky, tak si mám zajet přímo k nim...

Old Post 30-01-2019 v 00:22 AM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 25

Tak jsem dnes zalil a... Je jich tam pořád mraky... A to jsem aplikoval pro jistotu rovnou dvě balení hlístic den po sobě. Jako chápu že než to začne působit, asi to nějakou dobu trvá ale tak mě napadá... Mám tam opravdu smutnice? Projel sem desítky obrázku smutnic, a všude to byly takové průhledné, celkem velké mrchy s černou "hlavičkou".

To, co tam mám já je celé úplně bíle a fakt prťávé (0,5-1mm) dokonce mi přijde že to skáče (což by smutnice dělalt neměly). Navíc si udržují pořád stejnou velikost, nerostou. Žluté lepové desky jsou úplně čisté i po čtyřech dnech. Existuje ještě nějaký parazit co napadá kořenový systém??? Projel jsem X webů a nemůžu najít nic, co by se tomu podobalo.

Listy samozřejmě dál opadávají, i ty které jsou krásně zelené...

Doporučte mi raději nějakou chemku... Kyti jsou na zacátku květu, ze sebe to dostanou...

EDIT: Tak jsem se nasral, koupil jsem karate a projistotu i mospilan. Karate jsem nalil nahovado dvěma kytkám v koncentraci 3ml/6l přimo do substrátu. V letáku se sice nepíše nic o tom že by se to s tím mělo zalívat ale.. seru na to. Vůbec se jim to nelíbilo a vyrojilo se jech napovrch stovky, neli tisíce.
Nechám kyti den dva a když jim to nebude vadit, zaliju všechny.... Za padesát dní se ta chemka z nich snad dostane.

Naposledy upravil TommyH 02-02-2019 v 20:47 PM

Old Post 02-02-2019 v 18:58 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 26

tak pokud skáčou, smutnice to nejsou

tipuju chvostoskok,
některý druhy napadaj čerstvý kořínky ale dospělou kytku většinou nezahubí, často jsou spíš neškodný ale některý druhy můžou dělat neplechu (a některé se dokonce chovají jako predátoři). Různý druhy maj různý barvy.
To ty smutnice jsou větší svině. Chvostoskoci, maj rádi stabilní podmínky a hlavně vlhko, chlad, některým vadí světlo (proto nejdou na žlutý lepový desky). Nech substrát proschnout a zvedni teplotu.

Normálně se venku vyskytuje přes 250 druhů chvostoskoka a jsou nedílnou součástí veškerýho "půdního života".

Poměrně často se v půdě vyskytují chvostoskoci. Jsou to drobní, 1,5 až 2 mm dlouzí příslušníci bezkřídlého hmyzu bílé barvy. Typickým je pro ně skákavý pohyb. Daří se jim v živné půdě s dostatkem organických látek. Zvláště rychle se množí zejména při nižších teplotách v trvale vlhké půdě v květináči. Chvostoskoci poškozují vzcházející semena a rostlinky a spodní části stébel. V místech poškození vznikají jizvy, které jsou vstupní ranou další infekce. Chvostoskoci se snadno zničí tím, že se na povrch půdy nasype suchý písek a kořenový bal se nechá mírně vyschnout přechodným snížením zálivky.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 03-02-2019 v 08:36 AM

Old Post 03-02-2019 v 08:03 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 27

Teď jsem koukal na YouTube a ano, to je přesně ono! No... Včera jsem kyti zalil přípravkem Karate,třeba to nepřežijí 😄. A objednal jsem teda pH metr Milwaukee... Mám podezření že ta moje aktuální Čína trošku proměřuje

Old Post 03-02-2019 v 09:35 AM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 28

Kámo, chvostoskoky jsem měl hodněkrát a ani jednou to kytkám nijak neškodilo. Je to taková mikro bílo-průhledná mrška a skáče. A že jsem jich tam měl a kytičky maximální spokojenost. Ostatní škůdce co jsem měl (třasenky, smutnice - tam vadí hlavně jejich larvy, co žerou kořínky, né dospělé bzzz, svilušky) byli už znatelně škodliví.

Karate nebo omite 30w v zálivce nebo postřiku a zabiješ vše živé. Jen si nejsem úplně jistý, zda je to ono, s čím máš problém ...

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 03-02-2019 v 14:00 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 29

Problém bude Ph... Hnojím Biocanna, růstovka drží Ph v pohodě kolem 6,5. Květovka ale sráží až někam k pěti... Zvyšoval jsem ph+ zálivku na 6,5 ale když jsem měřil včera výtok, bylo tam kolem 5,5. Proto se oběvily problémy hned potom co jsem přepl a začal hnojit květovkou... Příští zálivku propláchnu vodou pH7, ať trochu vymeju ty chemky a pak začínám uvažovat, že raději použiju starej dobrej Biobizz se kterým jsem s pH nikdy neměl problém. Značky by se sice míchat neměly, ale stejně jsem tou chemii zabil všechny mikroorganismy a kyti čeká výplach, takže je to asi jedno...

Old Post 03-02-2019 v 18:37 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 30

Ok, tak mě dorazil pořádnej kvalitní PH a EC metr. V domnění že PH nejspíš bude nízké, jsem zatím JEN jeden květináč prolil vodou nastavenou na PH 7.2 a jelikož jsem nehnojil skoro týden, a chemii jsem zničil veškerý bakterie, přidal jsem hnojky EC 1.3...
Výsledek výtoku? No, hodnoty brutální...

EC 3,9 (hnojiva bio), zajímavé je, že vršky nevypadají vůbec že by měli být nějak spálené...
PH 6.5 (vzhledem k tomu že jsem prolíval s ph 7.2, muselo být v květináči hluboko pod šest bodů...). Tyhle hodnoty jsou z boxu, který je na tom ještě relativně dobře, padají tu listy (nahnědlé, i ty úplně zdravé, ale protože jsem je prozaicky moc neoholil, mají dostatečnou rezervu spodků, který můžou upadnout.

Druhý box, který je v květu o týden dýl... Katastrofa, kyti v prostřed žloutnou, dokonce i rezavý už i úplně nahoře. Kyti po stranách boxu jsou na tom relativně dobře, i když spodky masivně opadávají, už se to ani nenamáham trhat... I když to zatím kvete relativně hezky, myslím že tady je to odsouzený k záhubě.

Kde se stala chyba... Pokuď nejsou na vině chvostoskoci, nejsem si úplně jistej, hnojil jsem ob jednu zálivku, nastavoval podle tabulek, ph zálivky jsem vždy zvyšoval o cca jeden bod nahoru, i když ten můj starý ph metr měřil spíš orientačně a zálivka byla mix osmózy a vody na 0,3 ... Vzhledem k tomu že problémy začli prakticky ihned po přepnutí na květ, může za to nejspíš ta biocanna flores, která prostě brutálně táhne ph dolu a to i když to člověk v zálivce srovná ph...

Každopádně co mám dělat? Ten jeden box by se mě s troškou štěstí mělo podařit zachránit... Napadá mě snad jen všechny kytky kompletně proláchnout vodou EC 0 z Osmózy a upraveným ph, dokuď mě nepotečou normální hodnoty?

Old Post 05-02-2019 v 15:20 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 31

Tyjo, kámo, četl jsem to fakt pozorně, ale nějak nikde nezmiňuješ v čem vlastně pěstuješ ... Hlína nebo kokos?

Třeba jsem jen slepej, ale bez téhle informace Ti těžko někdo poradí. EC v hlíně se neměří. Já měl na výtoku běžně 3,5ec a kytky spokojené.

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 05-02-2019 v 15:42 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 32

Tak když jedu biohnojiva, hydro moc nepřipadá v úvahu... Samozřejmě hlína. Takže stačí srovnat pH? Nebo prolití... Jsem už fakt bezradný...

EDUT: Prolil jsem druhý box, ty kyti v nejhorším stavu už byly celkem suché Zálivka pH 7,3 výtok? pH 6,3.... BioCanna mě prostě z té hlíny udělala kyselinu. Že já tydyt musel zkoušet něco nového a nezůstali biobizz...

Nic, zaliju pořádně všechny kyti a budu zoufale čekat, jestli se to zastaví...

Naposledy upravil TommyH 05-02-2019 v 18:11 PM

Old Post 05-02-2019 v 16:22 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:48 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
27-10-2011 - Rozdílná velikost rostlin - 3 odpovědí
08-06-2008 - moje rostlinky - 58 odpovědí
26-07-2005 - svetlé rastlinky - 89 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6621960 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív