Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Pěstování pod LED - základní informace + zkušenosti
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Pěstování pod LED - základní informace + zkušenosti Příspěvek č. 1

Dobrý den Growerky a Groweři ,

vlákno, kde se probírají ledky tu již je, řeší se tam samotné osvětlení (druhy, svítivost, vhodnost použití, který z prodejců LEDek má větší přirození a pod.).

Nikde jsem nenašel nějaké základní informace nebo vlákno, které by popisovalo samotné pěstování pod led, co je vhodnější použít za substráty, doporučená vzdálenost od svítidla atd. - No prostě základní informace, které by měl znát každý, kdo se chystá pěstovat pod LEDkami a nebo již pěstuje a blbě - tak jako nyní já.

A protože jsem si sám led zakoupil (Veron 100w od Frynka) zjistil jsem spousty věcí, které tu napíšu:

1. I když LEDka nehřeje, měla by být daleko od rostliny - Takže pokud jako já koupíte kvalitní ledku a máte box 80cm vysoký tak to určitě není dobrá volba - i když dáte světlo 20cm nad rostliny, tak je přesvítíte, budou se kroutit a pálit listy i když je u listů 23°C. 40-50cm nad rostlinkami je správná výška.

2. Kytky pod LEDkou žerou mnohem více hnojiv než pod HPS nebo CFL - to mě zmátlo velice protože jsem měl pocit, že jsem je přehnojil a přitom po změření EC byli málo hnojené.

3. Deficit Calcia a Magnesia - U pěstování pod LEDkou vzniká velmi často, zatím netuším proč, třeba někdo z Vás osvětlí - každopádně na listech se dělají hnědé tečky a rostliny vykazují různé deformity. Já doplňuji přípravkem CalMag do zálivky.

Jistě je toho mnohem více, na co by si každý pěstitel měl dát pozor a proto poprosím o Vaše zkušenosti - ideálně bychom zde vytvořili základ pro FAQ, kde tohle dost chybí.

Taky mě zajímají další věci, na které neznám odpověď:

a. Lze led osvětlení použít pro řízkování? Pokud ano, na co dát pozor?
b. Jaké záření ledky produkují a jaké jim naopak chybí, není to pro kytky stres?
c. Jak led používat pro malé rostlinky, do jaké výšky ledku umístit?
d. Nevadí rostlině malé rozdíly v teplotách? Přecejen světla je to dost, ale je nepřirozeně chladno - oproti slunci. CFL 85W mi hřeje mnohem více než 100w LED. V noci pak není takový rozdíl v teplotách. Přes den mám 22 a v noci 20, jako mám v pokoji.

Jaké jsem Vaše zkušenosti s pěstováním pod led? Chyby, řešení problémů a obecné informace - vše napište. Díky.

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 04-02-2019 v 13:37 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
v1e2kpv06o
Stálý Člen

Karma uživatele v1e2kpv06o - 41% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 45 

Příspěvek č. 2

shrnu to asi takto:

1, pod led žerou kytky stopro víc
dal bych v rozjezdu hlavně bacha na hořčík. Muže bejt calmag ale třeba používám horečnatú sůl co stojí 38 korun/pul litr a je to stejný efekt.

2, ad výška. řekl bych to jinak, čím větší palba světla , tím víc krmit. na malý kytky klidně EC 2,0

3, ano i na řízkování, asi bych močil kostky do EC 1,2
4, na malé kytky platí bod č2 nejvíc jsem to posral tím že jsem jim dával málo žrat. furt jsem to chtěl řešit ubíráním výkonu a hovno, krmit, krmit a krmit

Old Post 04-02-2019 v 17:04 PM
v1e2kpv06o je offline   Profil uživatele v1e2kpv06o   Find more posts by v1e2kpv06o   Foto galerie člena v1e2kpv06o   Click here to Send v1e2kpv06o a Private Message   Add v1e2kpv06o to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 3

Zajímavé vlákno, budu sledovat, protože zrovna jedu první kolo pod 500W led od Frynka. Konkrétně plagron lightmix 17x 6,5 l květináč, hnojky JIDB, aktuálně třetí den na květu, květiny cca 30-35 cm.

Zatím jsem si všiml, že se míň spotřebovává voda. Trochu s tím bojuju a kytky jsem proto už 2x přelil, protože jsem byl zvyklej pod HPS zalejvat obden, u LED to zatím vypadá, že bude stačit jednou za tři dny. Dávám aktuálně 0,5 l vody a hnojím dle JIDB tabulky pro hlínu a zatím to vypadá ok. Pro jistotu jsem nakoupil do zásoby Canna Mono Mg a Ca , kdyby náhodou měly vyskočit nějaký deficity, zatím jsem to tam ale nelil.

Old Post 05-02-2019 v 06:32 AM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Re: Pěstování pod LED - základní informace + zkušenosti Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od SubFocus

3. Deficit Calcia a Magnesia - U pěstování pod LEDkou vzniká velmi často, zatím netuším proč, třeba někdo z Vás osvětlí - každopádně na listech se dělají hnědé tečky a rostliny vykazují různé deformity. Já doplňuji přípravkem CalMag do zálivky.


teď si nejsem uplně jistej, kdyžtak mě usměrněte

četl sem že to má co dělat s tím jak ledky nevydávají dost tepla zářením (zatimco sodík dost tepla vyzáří, tak led se zahřeje samotná a my vedením odvádíme teplo na chladič a pryč, toho vyzářenýho tepla je u led minimum).

Bylo to tam i vysvětlený proč přesně ale to už bych kecal, zkusim ten článek najít.

BTW. podobný problémy s vápníkem a hořčíkem sem měl i když sem si chtěl udržet matku pod zářivkou delší dobu.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 05-02-2019 v 10:50 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaara
Nový Člen

Karma uživatele Jaara - 60% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 65535  

Příspěvek č. 5

[účet odstraněn]

Old Post 06-02-2019 v 10:38 AM
Jaara je offline   Profil uživatele Jaara   Find more posts by Jaara   Foto galerie člena Jaara   Click here to Send Jaara a Private Message   Add Jaara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 6

Tyvole nemůžu to najít

za to sem jinde našel zase jinou diskusi, kde se týpci baví o tom že za to může zase spektrum (vysoká intenzita světla v určité vlnové délce). A že problém je hlavně s bílejma ledkama (nemůžu soudit, modrý, červený sem nejel ale je pravda že pod blurple sem to tady u nikoho neviděl).

Na to jak už jsou ledky rožšířený je o tom překvapivě málo informací... resp. informací o tom že deficity vápníku a hořčíku jsou pod led časté je dost. Ale najít důvěryhodný info o tom proč tomu tak je, to už je jiná

třeba nám to tady vysvětlí nějaká kapacita v oblasti LED já jen papouškuju co sem jinde zaregistroval, takže mě berte s nadhledem

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 06-02-2019 v 11:03 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
v1e2kpv06o
Stálý Člen

Karma uživatele v1e2kpv06o - 41% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 45 

Příspěvek č. 7

ja měl i discoteku (ale ne mars hydro, ale od hanse) tam to nebylo. dela to jen pod COBs. mne funguje ten horcik a je klid

Old Post 06-02-2019 v 16:09 PM
v1e2kpv06o je offline   Profil uživatele v1e2kpv06o   Find more posts by v1e2kpv06o   Foto galerie člena v1e2kpv06o   Click here to Send v1e2kpv06o a Private Message   Add v1e2kpv06o to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DreamForest
Stálý Člen

Karma uživatele DreamForest - 89% PěstitelskáKarma uživatele DreamForest - 89% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 8

Jedu první kolo pod 500W Vero 29 a preventivně přilévám CalMag a zatím v poho.

Teplo bych až tak nehrotil... přeci jenom ta pokojová teplota by jim měla stačit.

Čeho jsem si ale všiml je, že kytky se mnohem méně táhnou a více a lépe se košatí. Sice dost zastřihuji, ale kytky jsou nižší a kompaktnější... dost pevné keříčky.

Je pravda, že kytky žerou neskutečně. Máme cirkulační hydro ve stylu ebbaflow a už během jedné zálivky klesne EC z 2 na 1,7 úplně na pohodu.

Další věc by měla být větší produkce aromatických terpenů.. nemáme to zatím prakticky ověřený, ale výsledná sušina by měla lépe vonět a chutnat. Vůně je zatím slušná a u různých odrůd dost odlišná. Jestli ta vyšší produkce terpenů nesouvisí s vyšší potřebou calmag... přeci jen u HPS je ta produkce terpenů o dost nižší... zase jen interpretuji, co jsem četl... mít doma laborku, tak se o tom radši přesvědčím sám

„Mnozí, kdo promilovali třeba celý
život, dovedou nás méně poučit o
tom, co je láska, než dítě, které
ztratilo pejska...“ Billy Wilder



Old Post 07-02-2019 v 20:45 PM
DreamForest je offline   Profil uživatele DreamForest   Find more posts by DreamForest   Foto galerie člena DreamForest   Click here to Send DreamForest a Private Message   Add DreamForest to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 9

Když víc jedí, je to vidět na výnosech?

Old Post 08-02-2019 v 06:42 AM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirovecz
Stálý Člen

Karma uživatele Kirovecz - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 10

Mel jsem vedle sebe 600w mh/hps a 200w led vero. Jeden model, jedny hnojky ah. Je evidentni, ze kytky potrebujou vic krmit pod led. A neprijde mi, ze by to z pod led byly lepsi vysledky nez hps. Neprijde mi, ze by tam byl vetsi vynos, navic palice jsou ridci. Ani se mi tam kytky urcite netahnou min a nevetvi lip nez pod mh.

Kdyz jsem jel poprvy led, tak jsem spalil palice, takze svetlo urcite vejs, ted ho mam tak 35cm +-. A jel jsem pod nima od seminka, svetlo jsem mel hodne vysoko, nepamatuju se presne kolik a jelo to celkem v pohode.

A taky by mi zajimalo, jestli nevadí, tak nízkej rozdíl teplot den/noc? Taky se pohybuju kolem 2 stupnu.

Old Post 08-02-2019 v 21:36 PM
Kirovecz je offline   Profil uživatele Kirovecz   Find more posts by Kirovecz   Foto galerie člena Kirovecz   Click here to Send Kirovecz a Private Message   Add Kirovecz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kcb
Stálý Člen

Karma uživatele kcb - 95% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 531 

Příspěvek č. 11

Mam nejradsi takove trotly. Kdyz uz srovnavas, tak srovnavej srovnatelne. A ne 600W HPS proti 200W veru. Tam se ke srovnani hodi ledka co ma cca 400W.

Old Post 09-02-2019 v 06:09 AM
kcb je offline   Profil uživatele kcb   Find more posts by kcb   Foto galerie člena kcb   Click here to Send kcb a Private Message   Add kcb to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JesseRoyal
Stálý Člen

Karma uživatele JesseRoyal - 83% PěstitelskáKarma uživatele JesseRoyal - 83% Pěstitelská

Registrován: Jul 2018
Příspěvků: 43  

Příspěvek č. 12

Tak hlavne ta odvaha se pasovat do role toho kdo to muze objektivne porovnavat.. Kdyz vypestuju seno kvuli levym rukam tak prece nemuzu rict, ze je neco na prd.. Jsem v prechodu z HPS na ledky a byt uplnej nouma ve fazi rozhodovani tak me to tvoje srovnani momentalne vytoci ) ale takhle cajk... Pls o smazani za trochu OT.. Kraceni casu na hajzliku

Old Post 09-02-2019 v 08:56 AM
JesseRoyal je offline   Profil uživatele JesseRoyal   Find more posts by JesseRoyal   Foto galerie člena JesseRoyal   Click here to Send JesseRoyal a Private Message   Add JesseRoyal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od kcb
Mam nejradsi takove trotly.


Opatrne s tim slovnikem.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 09-02-2019 v 09:13 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od JesseRoyal
Pls o smazani za trochu OT.. Kraceni casu na hajzliku


a co sem to OT radeji nepsat... Modi tu nejsou tvoje osobni sluzebnictvo.

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 09-02-2019 v 09:14 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirovecz
Stálý Člen

Karma uživatele Kirovecz - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 15

Proc nejsou srovnatelny stejny kytky, ve stejny fazi, pod stejnejma hnojkama, ale pod jinym svetlem a v jinym prostoru? Napsal jsem jenom svoje postrehy ze tri kol.

Do zadny role se nepasuju a nevim kde si vzal, ze je to objektivni. Navic kdyz napisu, “neprijde mi” tak je z toho evidentni, ze to jsou moje osobni postrehy, to je spis subjektivni, vis...

Old Post 09-02-2019 v 11:11 AM
Kirovecz je offline   Profil uživatele Kirovecz   Find more posts by Kirovecz   Foto galerie člena Kirovecz   Click here to Send Kirovecz a Private Message   Add Kirovecz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
carlos
at the edge of the future


Registrován: 54278
Příspěvků: 2351 

Team Member: ADMIN

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od Kirovecz
Proc nejsou srovnatelny stejny kytky, ve stejny fazi, pod stejnejma hnojkama, ale pod jinym svetlem a v jinym prostoru?

Smysl by to srovnani melo, pokud by ta wattaz byla priblizne stejna.. Jinak je to fakt jako hrusky s jablkama..

"Nechci radit, nechci kázat, chci jen apelovat, že život je jak joint, kterej se musíme naučit pokuřovat." - Dědek, 6 Polnic
Oficiální Suvenýry Grower pouze pro členy

Old Post 09-02-2019 v 11:18 AM
carlos je offline   Profil uživatele carlos   Find more posts by carlos   Foto galerie člena carlos   Click here to Send carlos a Private Message   Add carlos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele carlos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:41 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9627660 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív