Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Každá kytka zemře..po růstu 5-6cm
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Zahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele Zahradkar - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 49  

Každá kytka zemře..po růstu 5-6cm Příspěvek č. 1



Ahoj, loni jsem měl úspěšný GROW, letos jsem opět zasadil a mám problém každá kytka, která doroste cca 5-6cm tak se s ní stane to co je na foto. Mám odstátou vodu a po přesazení naliju do víčka z PET láhve trochu aby se klíček uchytil více nezalívám...
Substrát je suchý, dezinfikovaný v mikrovlnce, kupovaný v OBI. Po vyklíčení a přesazení klíčků se s tím prostě stane tohle, už je to 8 semínko, které mi to udělalo, asi to vzdám jestli mi někdo neporadí :-( Loni jsem měl úplně stejný postup a vše bylo bez problémů :-(

EDIT: Jedná se o značkové semínka...o to je to horší

Naposledy upravil Zahradkar 14-05-2013 v 10:45 AM

Old Post 14-05-2013 v 10:33 AM
Zahradkar je offline   Profil uživatele Zahradkar   Find more posts by Zahradkar   Foto galerie člena Zahradkar   Click here to Send Zahradkar a Private Message   Add Zahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 2

Dost se ti ty kytky táhnou, svítíš na to nebo je to venku? Jestli venku, tak bych si koupil jinej substrát (pro jistotu, ikdyž nemyslím, že je to tím) a předpěstoval si rostlinky doma. Až budou mít tři čtyři patra, dát je ven.

Co je to vůbec za semínka?

Pak je ještě taková technika, že jak ti kytka vyleze a začne se táhnout, tak ji furt zasypáváš, aby první listy byly jen pár cm nad povrchem. To by mohlo pomoct.

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 14-05-2013 v 10:51 AM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 3

To je zlomená kytka. Jakmile takhle malou kytku zlomíš a hned ji nenarovnáš, udělá do pár hodin tohle a do pár dní chcípne. Dobrá prevence je přesazení po děložní lístky jakmile se takhle vytáhnou.

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Old Post 14-05-2013 v 11:00 AM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele Zahradkar - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 4

Tak asi jsem na něco přišel, celý substrát jsem ted vysypal a koukám takové bílé místečka - řekl bych že plíseň, dá se toho zbavit tím, že to nechám úplně vysušit a potom to zase použiji? Nebo vyhodit a koupit nový :-(

EDIT: Může to ty kytky vůbec zabíjet, když s tím ani nebyly ve styku? PRotože ten povlak je jen úplně dole ???

Old Post 14-05-2013 v 11:00 AM
Zahradkar je offline   Profil uživatele Zahradkar   Find more posts by Zahradkar   Foto galerie člena Zahradkar   Click here to Send Zahradkar a Private Message   Add Zahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fiste
Stálý Člen

Karma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% PěstitelskáKarma uživatele fiste - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 668  

Příspěvek č. 5

Ten tvuj substrát vypadá spíš jako nějaká lesní štěpka. Foukne vítr a kousek "substrátu" ti zlomí kytku. Prosej si z toho hlínu, všechny kousky dřeva vyhaž a do tý hlíny pak sázej semínka. Plíseň tam máš taky kvůli tomu dřevu, ale zdravý kytky by zabít neměla..
Když kytky vyrostou tak, že by se mohly zlomit, hned je přesaď hloubějc nebo k nim dosyp hlínu.

Podkrovní 400W GROW z homemade fem. semen
3x400W potřetí - coco-drip + Bubble hash
3x400W podruhé - coco-drip
3x400W poprvé - bubbler

Out 13 Outomat 13

Drogy jako součást společnosti

Pokud má problém řešení, pak ho vyřeš, pokud řešení nemá, trápením si nepomůžeš.. (přísloví)
Neříkejte hloupým lidem, že jsou hloupí, mohli by se urazit.. (by me)
Žít neznamená přežít, ale užít.. (M. A. Anděl)
Pochopit znamená zjednodušit.. (Oldow)

Old Post 14-05-2013 v 11:07 AM
fiste je offline   Profil uživatele fiste   Find more posts by fiste   Foto galerie člena fiste   Click here to Send fiste a Private Message   Add fiste to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele Zahradkar - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od fiste
Ten tvuj substrát vypadá spíš jako nějaká lesní štěpka. Foukne vítr a kousek "substrátu" ti zlomí kytku. Prosej si z toho hlínu, všechny kousky dřeva vyhaž a do tý hlíny pak sázej semínka. Plíseň tam máš taky kvůli tomu dřevu, ale zdravý kytky by zabít neměla..
Když kytky vyrostou tak, že by se mohly zlomit, hned je přesaď hloubějc nebo k nim dosyp hlínu.
Větrem to nebude určitě, mám to za oknem. Mám poslední dvě semínka, tak zkusím tu techniku přisypávání... Každopádně to letos už asi nestihnu dopěstovat, když je polovina května, co myslíte?

Old Post 14-05-2013 v 11:18 AM
Zahradkar je offline   Profil uživatele Zahradkar   Find more posts by Zahradkar   Foto galerie člena Zahradkar   Click here to Send Zahradkar a Private Message   Add Zahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iabek
Stálý Člen

Karma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 7

myslim ze se jedna o tohle

http://www.jikl.cz/bakteriozy/1915-...ch-rostlin.html


VÝPRODEJ VYBAVENÍ 2021:
Střihač trimpro rotor - 15 000,-
Ventilátor AIRBOX 500m3 - 3 500,-
Různé vybavení - od 100,-


330w LED / Big Bud ze semen / Amazon
6x Nebula - 400w MH+HPS HYDRO
6x Bubba Kush - 400w MH+HPS HYDRO
Texada Timewarp (400w a 250w) - selekce, matky, klony
4x Sensi Star, 1x Agent Orange - 250w HPS hlína No. 4
3x Orange Bud, 1x OG Kush, 1x ERSB 125w CFL/250w HPS hlína No. 3
4x Mazar 1x Euforia - 125w CFL/250w HPS hlína No. 2
4x L.S.D. 1x Big Bud XXL - 125w CFL/250w HPS hlína No.1
Out 2011 - Khola (?)

Old Post 14-05-2013 v 11:51 AM
iabek je offline   Profil uživatele iabek   Find more posts by iabek   Foto galerie člena iabek   Click here to Send iabek a Private Message   Add iabek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele Zahradkar - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od iabek
myslim ze se jedna o tohle

http://www.jikl.cz/bakteriozy/1915-...ch-rostlin.html
Myslíš dobře je to přesně ono, akorát je divný že jsem ten substrát dezinfikoval v mikrovlnce po dobu 10 minut, kuřilo se z toho jak z komína a málem se mi roztavil květináč. Nechápu odkud by se tam škudci vzali

Old Post 14-05-2013 v 11:54 AM
Zahradkar je offline   Profil uživatele Zahradkar   Find more posts by Zahradkar   Foto galerie člena Zahradkar   Click here to Send Zahradkar a Private Message   Add Zahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 9

Mě přesně to samé dělali kytky minulí rok (asi 2 z 10 mi to udělali) .

Jak už tu psali jiní , kytku zasad a jakmile se začne táhnout přihrnuj jí zeminu ke stonku ..... Mě to pomohlo....

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 14-05-2013 v 12:00 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele Zahradkar - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 10

Zkusím ten spostup přihrnování, kolik mám dát cm substrátu dolů pod kytku pro kořeny?

Old Post 14-05-2013 v 12:09 PM
Zahradkar je offline   Profil uživatele Zahradkar   Find more posts by Zahradkar   Foto galerie člena Zahradkar   Click here to Send Zahradkar a Private Message   Add Zahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madmax
Stálý Člen

Karma uživatele Madmax - 62% PěstitelskáKarma uživatele Madmax - 62% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 11

málo světla- táhnou se, to bude základ problému.

Old Post 14-05-2013 v 12:10 PM
Madmax je offline   Profil uživatele Madmax   Find more posts by Madmax   Foto galerie člena Madmax   Click here to Send Madmax a Private Message   Add Madmax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele Zahradkar - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 12

Kolik těch cm? Stihne to dozrát, když je polovina května?

Old Post 14-05-2013 v 12:12 PM
Zahradkar je offline   Profil uživatele Zahradkar   Find more posts by Zahradkar   Foto galerie člena Zahradkar   Click here to Send Zahradkar a Private Message   Add Zahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iabek
Stálý Člen

Karma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% PěstitelskáKarma uživatele iabek - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 240 

Příspěvek č. 13

"...Padání klíčních rostlin podporuje především nedostatek světla, nadbytek vody, utužená půda a vysoké teploty půdy i vzduchu. ... Sadbu rostlin je třeba předpěstovávat v prostředí s dostatkem světla s nepříliš vysokou teplotou a jen s přiměřenou zálivkou..."

Takže jak píšou ostaní, víc světla, s vláhou rozumně a třeba i přihrnovat

citace:
Původní příspěvek od Zahradkar
Kolik těch cm? Stihne to dozrát, když je polovina května?


Myslím, že úplně v pohodě. Kytka začne nakvétat cca během srpna (zase podle modelu...) takže přijdeš jen o trochu růstu, i pro ten je stejně zásadní červen-červenec. Pokud se bavíme o automatech, tak potom prostě dozrají těch xx dní od vyklíčení.


VÝPRODEJ VYBAVENÍ 2021:
Střihač trimpro rotor - 15 000,-
Ventilátor AIRBOX 500m3 - 3 500,-
Různé vybavení - od 100,-


330w LED / Big Bud ze semen / Amazon
6x Nebula - 400w MH+HPS HYDRO
6x Bubba Kush - 400w MH+HPS HYDRO
Texada Timewarp (400w a 250w) - selekce, matky, klony
4x Sensi Star, 1x Agent Orange - 250w HPS hlína No. 4
3x Orange Bud, 1x OG Kush, 1x ERSB 125w CFL/250w HPS hlína No. 3
4x Mazar 1x Euforia - 125w CFL/250w HPS hlína No. 2
4x L.S.D. 1x Big Bud XXL - 125w CFL/250w HPS hlína No.1
Out 2011 - Khola (?)

Old Post 14-05-2013 v 12:15 PM
iabek je offline   Profil uživatele iabek   Find more posts by iabek   Foto galerie člena iabek   Click here to Send iabek a Private Message   Add iabek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zahradkar
Stálý Člen

Karma uživatele Zahradkar - 9% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od iabek
"...Padání klíčních rostlin podporuje především nedostatek světla, nadbytek vody, utužená půda a vysoké teploty půdy i vzduchu. ... Sadbu rostlin je třeba předpěstovávat v prostředí s dostatkem světla s nepříliš vysokou teplotou a jen s přiměřenou zálivkou..."

Takže jak píšou ostaní, víc světla, s vláhou rozumně a třeba i přihrnovat



Myslím, že úplně v pohodě. Kytka začne nakvétat cca během srpna (zase podle modelu...) takže přijdeš jen o trochu růstu, i pro ten je stejně zásadní červen-červenec. Pokud se bavíme o automatech, tak potom prostě dozrají těch xx dní od vyklíčení.
Automatky jsem nějak nechtěl tak mám jen feminky :-) Je to Northern a WW

Old Post 14-05-2013 v 12:23 PM
Zahradkar je offline   Profil uživatele Zahradkar   Find more posts by Zahradkar   Foto galerie člena Zahradkar   Click here to Send Zahradkar a Private Message   Add Zahradkar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 15

Taky bych to neviděl na chorobu, ale na "pouhé" přelomení vytáhlých kytek - jak píšou kolegové, přihrnovat po lístky (ale bacha, aby sis je při tom nezlomil). K tvý obavě o čas - času je dost, kytky ti stihnou ještě slušně narůst - horší to je s tím modelem, WW jsem jeden rok jel a začala kvést až začátkem září - a nedokvetla, pokouření ale i tak dobré

Old Post 14-05-2013 v 16:52 PM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spronty
Stálý Člen

Karma uživatele Spronty - 79% PěstitelskáKarma uživatele Spronty - 79% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 16

Tohle se mi stávalo v minulých letech a to tak, že jsem to zlomil při přesazování, nebo foukal moc vítr a kytky se zlomily. Už nepřežijou, ani když to zasypeš substrátem.
Proto musíš myslet na vše, ještě než to zasadíš

Zelené políčko by Spronty_2011 !!

Grow 2012

Old Post 14-05-2013 v 17:32 PM
Spronty je offline   Profil uživatele Spronty   Find more posts by Spronty   Foto galerie člena Spronty   Click here to Send Spronty a Private Message   Add Spronty to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:09 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9338870 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív