Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » NFT v truhlících ???
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Apofish
Stálý Člen

Karma uživatele Apofish - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 109  

Hydroponie NFT v truhlících ??? Příspěvek č. 1





Zdravím. Po prvním kolečku v hlíně jsem si říkal, že bych zkusil nějaké to hydro. Zalíbil se mi celkem NFT styl. Tak jsem si říkal, proč ne. Nakoupil jsem vzduchovací čerpadlo, vodní čerpadlo, kalfas, hadice. Ale jelikož se mi moc nechtělo dávat takový velký peníz za NFT nádobu, koupil jsem 2 truhlíky, které jsou delší, jak kalfas a dám je na něj. Truhlíky jsem s kamarádem vystlal netkanou textilií a na ni dali klasické pletivo. Až se usadí kostičky s řezy, zakryje se to černo-bílou fólií. Myslíte, že to má šanci na úspěch ?

1.Nakoupené věci
2. Síť bez textilie
3.S textilií
4. 24 hodinový průplach zředěným savem. Pak ještě jednou 24 hodin čistou vodou

První GROW. Růst CFL 200W, květ 250W sodík

Druhý GROW. Růst CFL 200W v NFT

Old Post 13-05-2013 v 21:51 PM
Apofish je offline   Profil uživatele Apofish   Find more posts by Apofish   Foto galerie člena Apofish   Click here to Send Apofish a Private Message   Add Apofish to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 2

Jo, proč by nemělo? Ten systém je principiálně strašně primitivní.

Ten vzduchovač chápu proč tam je, ale myslím, že by to šlo i bez něj. Voda se trochu okysličuje tím, jak padá z truhlíku do kalfasu.

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 13-05-2013 v 23:06 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nawy
Stálý Člen

Karma uživatele nawy - 68% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 3

ja bych se vysral na to pletivo a polozil rovnou do tech truhliku na textilii. dokud by nevylezli korinky ven z velke kostky tak bych dal casovac 3x denne na 15 min, aby se koreny neudusili v nacuclich kostkach a pak to pustil normalne nonstop. takze tech prvnich par dnu by se to vzduchovadlo hodilo.

Old Post 14-05-2013 v 00:37 AM
nawy je offline   Profil uživatele nawy   Find more posts by nawy   Foto galerie člena nawy   Click here to Send nawy a Private Message   Add nawy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 4

Zdar, jakýkoliv kov bych do systému nedával. Nevím zda by to mohlo začít reznout a tím zvedat EC. Nejsem si jist zda to bude stačit položit pouze na truhlík možná až budou maximálně prorostlý kořeny, přeci to bude stát pořád v tekoucí vodě. Každopádně si kup škrtící ventil, aby si mohl nastavit průtok, stojí kolem 20 kč. To pletivo bych vyměnil za plastový. Možná si měl koupit vanu od EBB&Flow a fungovalo by to no problém.

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Naposledy upravil LonGermaX 14-05-2013 v 08:48 AM

Old Post 14-05-2013 v 05:38 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Apofish
Stálý Člen

Karma uživatele Apofish - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 109  

Příspěvek č. 5

koles: Koukal jsem na pár vláken a různé návody a vždy tam vzduchovadlo měli, tak jsem to nechtěl zanedbat, že prej se to dobře promíchá a tak. Teď už je to asi jedno, když už jsem to koupil :-D

nawy: Pletivo tam mám, protože mám malé rockwool kostky a do každého hrowshop daleko. Možná ale zítra pojedu Pardubice, tam jsem viděl minimálně 5 odkazů na growshop, tak bych kdyžtak koupil větší kostky.

Myslíte, že by bylo dobré truhlíky trochu seříznout, ať nejsou tak hluboké ? Ještě bych potřeboval poradit, jaké hnojky na hydro. Už jsem si objednal i digitální PH a EC metr, ale vůbec nevím, kolik EC se dává, nebo jak se to odvozuje. Pouze, že hodnota se mění podle solí ve vodě. Díky moc

První GROW. Růst CFL 200W, květ 250W sodík

Druhý GROW. Růst CFL 200W v NFT

Old Post 14-05-2013 v 05:45 AM
Apofish je offline   Profil uživatele Apofish   Find more posts by Apofish   Foto galerie člena Apofish   Click here to Send Apofish a Private Message   Add Apofish to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od Apofish
koles: Koukal jsem na pár vláken a různé návody a vždy tam vzduchovadlo měli, tak jsem to nechtěl zanedbat, že prej se to dobře promíchá a tak. Teď už je to asi jedno, když už jsem to koupil :-D

nawy: Pletivo tam mám, protože mám malé rockwool kostky a do každého hrowshop daleko. Možná ale zítra pojedu Pardubice, tam jsem viděl minimálně 5 odkazů na growshop, tak bych kdyžtak koupil větší kostky.

Myslíte, že by bylo dobré truhlíky trochu seříznout, ať nejsou tak hluboké ? Ještě bych potřeboval poradit, jaké hnojky na hydro. Už jsem si objednal i digitální PH a EC metr, ale vůbec nevím, kolik EC se dává, nebo jak se to odvozuje. Pouze, že hodnota se mění podle solí ve vodě. Díky moc


Vzduchování je dobrý, ale není potřeba. Je zapotřebí, když topíš v roztoku akvarijním topítkem, protože se pak ztrácí kyslík. Ale i tak ho nemám a jede to bez něho.

Na pletivo se vyprdni sežeň nějakou plastovou mřížku a popřípadně jí seřízni na rozměr.

Do té vetší kostky je to lepší držíto stabilitu. nedokážu si představit jak by kytky držela až nakyne.

U těch truhlíků ke konci seřízni vypouštěcí obdelníkovou díru.

Hnojky veliký výběr. Buď JIB, HESI, CANNA.

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Old Post 14-05-2013 v 06:08 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Apofish
Stálý Člen

Karma uživatele Apofish - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 109  

Příspěvek č. 7

Nějaká inspirace plastové mřížky ? :-) Nešla by tam dát taková ta děrovaná protiskluzova podložka ? Je ohebná a pěkně se stříhá. Něco takového http://i.spoiler-tuning.cz/b/b/4/6/9/0/4/1.jpg Jak jsi to myslel s tou trojúhelníkovou výpustí ? jako díru do toho kuželu ?

První GROW. Růst CFL 200W, květ 250W sodík

Druhý GROW. Růst CFL 200W v NFT

Old Post 14-05-2013 v 07:27 AM
Apofish je offline   Profil uživatele Apofish   Find more posts by Apofish   Foto galerie člena Apofish   Click here to Send Apofish a Private Message   Add Apofish to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 8


Bylo by super, kdyby ta mřížka byla pevná a posadit ji na ty kužely a na ty packy co jsou po stranách, jde o to, aby kostky pak sedly na to a pevně držely. A roztok protíkal po nima a mezi kostky a mřízkou bych nátáhnul tkaninu. S tou mřížkou si poradíš takovej problém to snad nebude, jen bych to udělal tak až to poteče tak aby se přímo navlhčila tkanina, ale zas aby se natopila kostka. Podívej se ke mě jak fachá NFT mam to vyfocený s kořenama.

Myslel jsem vyříznou díru pro odpad( výpusť) viz foto.

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Naposledy upravil LonGermaX 14-05-2013 v 10:44 AM

Old Post 14-05-2013 v 08:12 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Apofish
Stálý Člen

Karma uživatele Apofish - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 109  

Příspěvek č. 9

Jsem úplný debil, místo obdélníků čtu trojúhelníků. Takže pořádná díra, jo ? Aby se to nenaplnilo. Už jsme s kámošem přišli na to, jakou mřížku tam dát. Dá se tam podložka do dřezu, je pevna, plastová a vyřezat taky půjde. Ještě bych měl dotaz. Je ten průplach tím peroxidem (u mě savem) tak důležitý, když je to úplně nová hadice?

První GROW. Růst CFL 200W, květ 250W sodík

Druhý GROW. Růst CFL 200W v NFT

Old Post 14-05-2013 v 08:21 AM
Apofish je offline   Profil uživatele Apofish   Find more posts by Apofish   Foto galerie člena Apofish   Click here to Send Apofish a Private Message   Add Apofish to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 10

Jasný pořádnou díru jak je u klasického NFT. Tím jak bude voda protíkat tak se ti bude rovnou okysličovat, nesmí se ti to naplňovat. Ta provrtaná díra co tam je vidět, jestli tam vůbec je, by nestačila.

Nevím, nic takového jsem nedělal, podle mě bohatě stačí to jen propláchnout,-)

Ta mřížka bude stačit, nebo mi napadla i od válečku jak máš na vyždímání, ale to je úplně to samý.

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Old Post 14-05-2013 v 08:43 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Apofish
Myslíte, že by bylo dobré truhlíky trochu seříznout, ať nejsou tak hluboké ? Ještě bych potřeboval poradit, jaké hnojky na hydro. Už jsem si objednal i digitální PH a EC metr, ale vůbec nevím, kolik EC se dává, nebo jak se to odvozuje. Pouze, že hodnota se mění podle solí ve vodě. Díky moc


Myslím si, že až postavíš velký kostky na mřížku vyjde to akorát a nic nebudeš muset řezat. Hlavně před přesazením kostky nech napufrovat v nízkém PH okolo 5 tak 24 hodin, pak je jemně zmáčkni aby si dostal vodu z kostek, nemusíš moc. Je taky dobrý dát do toho pufrování trošku kořenáku a taky, když už ho máš vzduchování. Měr průběžně Ph když se zvedne hned ho zas stáhni na 5. Pak vsaď řezy a nech prokořenit. Do 5 dnů musí být kořínky venku.

Musíš si změřit EC vody a pro začátek zvedni EC o 0,6 budu.

Příklad samotná voda má EC 0,3 přidáš hnojky zvedneš ho o 0,6 a výsledný EC bude 0,9. Pro prcky bohatě stačí, jak porostou budeš jim přidávat. Jasný je držet PH 5,8 +/- a teploty vody 20-23°C pak vše pošlape,-)

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Old Post 14-05-2013 v 08:56 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yabasta
Stálý Člen

Karma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% PěstitelskáKarma uživatele yabasta - 20% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 416 

Příspěvek č. 12

mam dotaz (kdyztak ho pak smaz)
dá se v takovém systemu jed od semínka???



Old Post 14-05-2013 v 09:56 AM
yabasta je offline   Profil uživatele yabasta   Find more posts by yabasta   Foto galerie člena yabasta   Click here to Send yabasta a Private Message   Add yabasta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Apofish
Stálý Člen

Karma uživatele Apofish - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 109  

Příspěvek č. 13

Díky moc za vyčerpávající odpověď :-) Na kolik vlastně vyjde velká RW kostka ? Jak jsi to myslel s tím válečkem ?

První GROW. Růst CFL 200W, květ 250W sodík

Druhý GROW. Růst CFL 200W v NFT

Old Post 14-05-2013 v 10:11 AM
Apofish je offline   Profil uživatele Apofish   Find more posts by Apofish   Foto galerie člena Apofish   Click here to Send Apofish a Private Message   Add Apofish to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LonGermaX
Stálý Člen

Karma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% PěstitelskáKarma uživatele LonGermaX - 98% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 612  

Příspěvek č. 14

Kostka stojí asi 10 kč řikají tomu GRODAN kostka. Vem si tu s menšíma dírama. S tím válečkem jsem to myslel tak, k válečku máš tu mřížku když ho chceš vyždímat tak to jsem myslel prodávají to někdy v setu.

yabasta : Ze semínek to ti nepovím, každopádně je lepší si to předpěstit, i když máš kostku s velkou dírou a do toho se podle mě dá strčit ta věc na semínka a pomalu to nechat prokořenit, ale nevím jak se tomu nadává a nemám s tím zkušenosti. Pokuď víš co myslím.

A teď nastal chaozz...

1. grow GWS

2. grow POG

3. grow MAZAR

4. grow CM

Naposledy upravil LonGermaX 14-05-2013 v 10:35 AM

Old Post 14-05-2013 v 10:20 AM
LonGermaX je offline   Profil uživatele LonGermaX   Find more posts by LonGermaX   Foto galerie člena LonGermaX   Click here to Send LonGermaX a Private Message   Add LonGermaX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15

Velká RW kostka asi 9 korun
http://www.klecka.cz/bio-kostka-7-5...tvorem-46-35-mm

Old Post 14-05-2013 v 10:21 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od yabasta
dá se v takovém systemu jed od semínka???


Dá se jét ze semínka, když jej dáš do malé RW kostky 2,5x2,5 cm. Pár lidí to tu tak jede.

Je potřeba to vatu držet vlhkou. Takže bych tam semínko klidně píchnul, a dal do tmy (a tepla a vlhka), dokud nevyleze. Pak malou kostku zasadíš do té větší a časem to prokoření.

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 14-05-2013 v 10:36 AM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:59 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8151650 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív