Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Odhlucnení - rockwool MULTIROCK
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
strejdaa
Stálý Člen

Karma uživatele strejdaa - 80% PěstitelskáKarma uživatele strejdaa - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 92  

Dotaz Odhlucnení - rockwool MULTIROCK Příspěvek č. 1


Ahoj groweři, mám tady pár dotazů které by mohly zajímat nejen mě o zvukové izolaci.
Dnes jsem byl ve stavebninách se zeptat jesi mají ten RW AIRROCK ND a bohužel mi zdelili že nemají a ani nebudou mít. Ale chlapek mi poradil jinačí model od RW a to MULTIROCK, že prý se to neliší a že je to stejné a že tamto je dražší a tahají z lidí peníze atd. Řekl jsem si dobře zkusím. Koupil jsem si jeden balík 7,2 m2 tloušťky 80mm.
Přišel jsem domů a začal zjišťovat o tom něc. A dověděl jsem se že je to nejlepší tep. izolace ale o akustice nic.

Co so myslíte o izolaci MULTIROCK od ROCKWOOLU ?

Máte stím někdo zkušenosti na odhlučnění?
Myslíte, že se bude tlum hluku výrazně lišit od toho zde chváleného AIRROCK ND ?

Zde jsem také přiložil co jsem pohledal. Možná se vtom někdo vyzná lépe nežli já.

Samozdřejmě v tom něco bude, ale kdyby to byli detaily nic by se nedělo a použil bych to.
Asi to zkusím, ale kdyby mě někdo napsal at na to ani nemyslim že to s tlumenim nema nic spolecnyho tak bych to rad vratil dokud je to vcelku a v balíku. Až to rozřežu už to asi nepůjde.

Díkes. Snad mě i někomu jinému toto téma pomůže. Doufám že to není blbost to co jsem napsal

Old Post 29-08-2008 v 20:06 PM
strejdaa je offline   Profil uživatele strejdaa   Find more posts by strejdaa   Foto galerie člena strejdaa   Click here to Send strejdaa a Private Message   Add strejdaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DanekRider
Stálý Člen

Karma uživatele DanekRider - 5% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 51  

Příspěvek č. 2

No tepelná izolace bývá většinou i zvuková izolace. Tzn že dobrá tepelná izolace bude i dobrá zvuková izolace,jsou nale i spešl proti zvuku,měly by být ůčinnější ale zase peníze navíc protože je to "spešl".

Jsem narkoman,fetuju marihuánu.

Old Post 29-08-2008 v 21:32 PM
DanekRider je offline   Profil uživatele DanekRider   Find more posts by DanekRider   Foto galerie člena DanekRider   Click here to Send DanekRider a Private Message   Add DanekRider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xaralis
Stálý Člen

Karma uživatele xaralis - 23% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 3

strejda:
AIRROCK by asi byl lepsi, ale myslim si ze i tohle bude slapat moc dobre!

kolik te to v tom stavebnictvi stalo?

Old Post 30-08-2008 v 13:09 PM
xaralis je offline   Profil uživatele xaralis   Find more posts by xaralis   Foto galerie člena xaralis   Click here to Send xaralis a Private Message   Add xaralis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strejdaa
Stálý Člen

Karma uživatele strejdaa - 80% PěstitelskáKarma uživatele strejdaa - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 4

Ho diky kluci za rady ja to zkusím proste a uvidí se
Stálo mě to 122kč/m2 a prodavaj baliky v tyhle tloustce a je tam 7,2m2. Stálo mě to 900 Ale jesi to bude plnit svuj ucel jak ma tak mi tech penez líto nebude. Zatím.

Old Post 30-08-2008 v 15:08 PM
strejdaa je offline   Profil uživatele strejdaa   Find more posts by strejdaa   Foto galerie člena strejdaa   Click here to Send strejdaa a Private Message   Add strejdaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MEDICINEMAN
Stálý Člen

Karma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 340 

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od strejdaa
Ho diky kluci za rady ja to zkusím proste a uvidí se
Stálo mě to 122kč/m2 a prodavaj baliky v tyhle tloustce a je tam 7,2m2. Stálo mě to 900 Ale jesi to bude plnit svuj ucel jak ma tak mi tech penez líto nebude. Zatím.


Upps, to nevim kdo z koho taha penize. Ja kupoval balik NDcka za 700. Kdyz jsem se rozhodoval jakou izolaci vybrat, tak mi bylo nekolikrat receno, ze rozdil je docela velkej a ze nektery druhy RW se do akustickych pricek nehodi, protoze maji uplne jinou strukturu, hustotu atd. Tak jsem obvolal cca 5 stavebnin, nez jsem ho dostal, ale imho se to vyplatilo. 5cm+3cm sadrokarton a UFO 470(regulovane)+ufo 225 + dva vyrachtany klipsnaky jsou hlucny cca jako PC.

no show

Old Post 30-08-2008 v 16:00 PM
MEDICINEMAN je offline   Profil uživatele MEDICINEMAN   Find more posts by MEDICINEMAN   Foto galerie člena MEDICINEMAN   Click here to Send MEDICINEMAN a Private Message   Add MEDICINEMAN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strejdaa
Stálý Člen

Karma uživatele strejdaa - 80% PěstitelskáKarma uživatele strejdaa - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 6

No jo jenomže tebe to stalo 700 ale jak si to měl tlusty ? A kolik m2 ? Protoze kdyz se podivas na ten planek co jsem hodil nahore ten MULTIROCK je levnejsi, jen ND by balik vysel levnejc protoze od te same tloustky je v baliku 3,6m2 = mene penez Ja to zkusím a uvidím.. tlumit to bude urcite snad neco ale rotzdil v tom urcitě bude.

Díky za názory.

Old Post 30-08-2008 v 20:47 PM
strejdaa je offline   Profil uživatele strejdaa   Find more posts by strejdaa   Foto galerie člena strejdaa   Click here to Send strejdaa a Private Message   Add strejdaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MEDICINEMAN
Stálý Člen

Karma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% PěstitelskáKarma uživatele MEDICINEMAN - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 340 

Příspěvek č. 7

Sorry, ja myslel, ze jsou ty baliky priblizne stejne velky. Taky koukam, ze v ty tabulce pisou "nevhodna do akustickych pricek", tak nevim jestli ses s tim nakupem neunahlil..

no show

Old Post 30-08-2008 v 23:21 PM
MEDICINEMAN je offline   Profil uživatele MEDICINEMAN   Find more posts by MEDICINEMAN   Foto galerie člena MEDICINEMAN   Click here to Send MEDICINEMAN a Private Message   Add MEDICINEMAN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strejdaa
Stálý Člen

Karma uživatele strejdaa - 80% PěstitelskáKarma uživatele strejdaa - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 8

Ano ano taky jem si to cetl a studoval Ja to dnes skusím obvolat, nejaky firmy pobliz a poptat se potom AIRROCK ND protoze myslím ze to taky nebudou mít, jedine na objednávku, ale zase jesi me objednají 1 balík nevím. Tady jak jsem kupoval ten MULTIROCK tak sem se na to ptal a prej že ne.

Old Post 31-08-2008 v 08:31 AM
strejdaa je offline   Profil uživatele strejdaa   Find more posts by strejdaa   Foto galerie člena strejdaa   Click here to Send strejdaa a Private Message   Add strejdaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strejdaa
Stálý Člen

Karma uživatele strejdaa - 80% PěstitelskáKarma uživatele strejdaa - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 9

Zdravím vás, tak jsem horní skříňku ( ufo 360m3/hod, předřadnik. elektronika ..) , ktera je nad prostorem pro pěstovani, vyplnil po vsech stranach tím 80mm tlustym RW a účel to plní dobře, jen když přiložim blíž ucho skříňce slyším menší vrnění .. to jsem velice spokojený.

Ale nastala další věc. Vede mi potrubí u ufa do dolni skřině a tam u stropu kunčí, kouká roura cca 10cm do skříně. Vydává to docela silný hluk, myslel jsem že když utlumím hořejšek že to bude poměrně hodně tichý. Toto mě dost znepokojuje. Ventilátor neni ubec slyšet ale hučí hrozně ta roura ve skříni. Má to takový sací zvuk jak vysavač.

Myslíte že by pomohlo sem vyrobit nějaký homemade tlumič ? Něco na způsob filtru. Někde jsem četl navod zde na GR.

Zbylo mi docela dost RW, dal bych to i do pěstírny ale bohužel mam 400w občas i přez 30° a už takhle mam na to box 90*77 a ještě kdybych dal po stranach 8cm RW tak bych byl nucen si koupit 250w ale to možná příště.

Neměl někdo podobny problem?
Nebo nenapada nekoho jak to utlumit ?

Přemýšlel jsem o koupi toho odhlučněneho potrubí ( sonoair ) , ale myslím že by to němělo conu, protože hluk nevydava potrubi ale pouze zněj vychází.

Jesi si myslí někdo něco jinačiho, at me přesvědči nebo poradi. Díky
Zítra mohu poskytnout fotky growroomu na upřesnění. Zatím a dobrou noc.

Old Post 02-09-2008 v 21:00 PM
strejdaa je offline   Profil uživatele strejdaa   Find more posts by strejdaa   Foto galerie člena strejdaa   Click here to Send strejdaa a Private Message   Add strejdaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xaralis
Stálý Člen

Karma uživatele xaralis - 23% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 10

No prave. Imho resenim je nakup sonoflexu (nebo ten tvuj sonoair). Ono to totiz netlumi nejakej zvuk rozvibrovanyho potrubi, ale prave to, aspon co ja vim, tlumi turbulence, ktery ti ten hluk produkujou.

To aby to potlacilo to s cim mas problem je podle me hlavni ucel tohodle potrubi.

Old Post 03-09-2008 v 15:36 PM
xaralis je offline   Profil uživatele xaralis   Find more posts by xaralis   Foto galerie člena xaralis   Click here to Send xaralis a Private Message   Add xaralis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
strejdaa
Stálý Člen

Karma uživatele strejdaa - 80% PěstitelskáKarma uživatele strejdaa - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 11

No dobře, ja to mužu zkusit to bude stat kolem 100kc to uz je jedno a pak dam vedet, dáky

Old Post 03-09-2008 v 15:43 PM
strejdaa je offline   Profil uživatele strejdaa   Find more posts by strejdaa   Foto galerie člena strejdaa   Click here to Send strejdaa a Private Message   Add strejdaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 12

Pokud máš skříň obalenou rockwoolem, tak je sonoflex IMO naprosto zbytečný, protože by neměl už co tlumit, protože jak říkáš největší hluk vychází stejně z konce. Pokud máš ale potrubí i mimo skříň, tak samozřejmě sono brát. Kdyžtak se mrkni ke mě do topiku jak jsem stavil svojí rockwoolovou skříň, třeba ti to něco dá.

Jinak jsem nepochopil tvůj problém s nesehnáním Airrocku ND, je pravda, že ne všude ho mají a, že tam kde ho mají, ho mají pouze na objednávku, ale pokud neni zrovna nějaká NDčková krize (i to se stalo, rockwool je dost vytížená firma), tak když by jsi napsal pár firmám, tak to musíš sehnat.

Já jsem psal do Rockwoolu email právě s dotazem, který typ použít pro izolaci, a doporučili mi tam jenom to ND. Otázka je jak to bude v praxi, nïcméně na stránkác Rockwoolu by se měli dát najít i tabulky kde se dočteš jak moc to odhlučňuje.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Naposledy upravil Calzone 05-10-2008 v 23:06 PM

Old Post 05-10-2008 v 22:53 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 13

Předtím než založím vlastní téma, zkusím napsat sem - kde sehnat rockwool airrock ND? Skoro nikde ho nemaj, každá firma, kam jsem volal, mi řekla, že s rockwoolem bejvá problém - a když už ho maj, tak bych dal za dopravu šestkrát tolik, co stojí balík nebo mi řeknou, že minimální odběr je 20m3. Doporučili mi Isover AKU, může to někdo srovnat s tím RW AR ND? Na ten Isover bych sice taky musel všude čekat, ale je dostupnější než rockwool...

EDIT: Tak s airrockem už jsem si to srovnal, hodnotu tý zvukový pohltivosti to má o něco horší, ale je dostupnější - což je v řiti Konkrétně Isover - 0,81; airrock 0,9...vůbec nevím, co tahle čísla znamenají, může mi to někdo "kompetentní" přiblížit? Vyplatí se jít do toho isoveru nebo ten rozdíl je opravdu znatelný?

Naposledy upravil The Chemical 01-02-2012 v 14:43 PM

Old Post 01-02-2012 v 14:13 PM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hardiron
Stálý Člen

Karma uživatele hardiron - 78% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 222  

Příspěvek č. 14

ja jsem ho koupil tady http://www.tepelna-izolace.cz/kamen...airrock-nd.html

Old Post 09-02-2012 v 17:20 PM
hardiron je offline   Profil uživatele hardiron   Find more posts by hardiron   Foto galerie člena hardiron   Click here to Send hardiron a Private Message   Add hardiron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kekel
Stálý Člen

Karma uživatele kekel - 30% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 15

no konečně ! díky hardiron, konečně firma která se ozvala a řekla, že dva balíky nejsou problém. dalších deset se se mnou uúplně odmítlo zabývat...jo a jak jsem s tím ani nepočítal, tak jsem ještě domlouval s jednou velmi příjemnou paní z www.strechy.eu . snažila se mi nějak vyhovět, nabízela zbytky různých tlouštěk a pak řekla, že uspěchá nějakou objednávku a přidá mi to k ní. musel jsem to ale zrušit páč se mi ozvali z těch tepelnych izolaci.cz že to můžou zítra dovézt. a paní ze střech.eu znova velmi ochotně objednávku zrušila..
takže doporučuji to jak psal hardiron nebo ty strechy.eu... jo a v těch tepelnych izolacich mi řekl, že má cestu kolem tak mi to veme ale pak z něj vypadlo že doprava pětset

Old Post 29-05-2012 v 16:01 PM
kekel je offline   Profil uživatele kekel   Find more posts by kekel   Foto galerie člena kekel   Click here to Send kekel a Private Message   Add kekel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:38 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7363830 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív