Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Meteostanice a mereni vlhkosti a teploty
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Meteostanice a mereni vlhkosti a teploty Příspěvek č. 1


Rad bych zalozil tenhle thread abychom si vymenovali informace o vhodnych hrackach pro mereni teploty a vlhkosti v indoor pestirnach.

Narazil jsem na webu na zajimavou krabicku - meri to asi uplne vsechno, davaj k tomu jedno externi cidlo pro teplotu a relativni vlhkost a navic jeste dve zapichovatka do kvetinace pro mereni vlhkosti zeminy. Ty vam reknou kdy je potreba zalit :-)

http://www.kasa.cz/male-domaci-spot...gn=infomail_871

http://www.kasa.cz/dum-zahrada-krmi...gn=infomail_871

http://www.kasa.cz/dum-zahrada-krmi...gn=infomail_871

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 03-03-2011 v 07:30 AM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

cidlo Příspěvek č. 2


cidlo

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 03-03-2011 v 07:33 AM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

cidlo do kvetinace Příspěvek č. 3


cidlo do kvetinace

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 03-03-2011 v 08:30 AM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Sencor SWS 30 Příspěvek č. 4


Ahoj, to vypadá výborně.
Já mam meteostanici Sencor, obyč. z Lidlu nebo odkud a naměřeným hodnotám moc nevěřím, beru je dost s rezervou. Mám menší prostor, meteostanice je černá a čidlo mi měří jen teplotu, tak ho mam za oknem. Takže v boxu mam samotnou meteostanici - věřím jen hodnotám minimální vlhkosti, ostatní hodnoty se často mění a ani 2 dny po sobě nejsou v určitém cyklu stejné.. (např po 1 h svícení s odtahem 15/15 min tam je jednou třeba 28 a druhý den 26C, další den zase jinak, teplota v pokoji konstantní, 4. den po zalívání). Řekl bych ale, že v pokoji funguje spolehlivě..
Jak jsem psal, tahle vypadá dobře, je bílá a čidla do květináčů vypadaj taky skvěle. Asi do ní pujdu, a pěkně ráno uvidím na budíku, kolik maj kyti ještě vody

Edit: Je to tahle, Sencor SWS - 30 a naposledy byla k vidění tušim že v Kaufl za 350,-.

Něco měří, je to spíš pro nenáročný uživatele. Ve větším boxu by měla měřit dobře, čidlo měří ale pouze teplotu. Předpověď počasí a fáze měsíce jsou k smíchu, asi potřebovali zaplnit displej

Naposledy upravil bull 03-03-2011 v 09:51 AM

Old Post 03-03-2011 v 09:09 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
charvik
Stálý Člen

Karma uživatele charvik - 90% PěstitelskáKarma uživatele charvik - 90% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 127  

Příspěvek č. 5


Osobně jsem si koupil obyčejný vlhkoměr z aukra za nějakých 50,-
Jsem s ním nad míru spokojen baterie jsem zatím nekupoval a to ho mám asi 1,5 roku..

V podstatě je to tento akorát, že starší typ ODKAZ

# Foliak No.1 2010


Pěstujdál

Old Post 03-03-2011 v 10:09 AM
charvik je offline   Profil uživatele charvik   Find more posts by charvik   Foto galerie člena charvik   Click here to Send charvik a Private Message   Add charvik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od Hanyz
Narazil jsem na netu na tuhle věcičku http://www.meteoshop.cz/datalogger-...-171-p-333.html Možná by to některé grower-extremisty mohlo zajímat, ale dál jsem to nezkoumal, tak jsou možná levnější zařízení, co zvládnou totéž


citace:
Původní příspěvek od Host
Čau mě to příde že se někdo nechal opojit přemodernizovaným světem dnešní doby a zkombinoval USB flashku s termo-hydro metrem . Nevím k čemu by mi bylo 36 000 datových záznamů o teplotě a vlhkosti vzduchu v pěstírně ale taky to neodsuzuju žejo jen mě to příjde zbytečné. Jelikož se dají za 300 Kč pořídit mašinky s přesnosti +-0.5 % a pamětí na max-min naměřenými hodnotami.


http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=46481

Hodně jich maj taky tady , http://shop.conrad.cz/ , pokud ti stači jen teplota a vlhkost tak , http://www.alza.cz/sencor-sws-50-bila-d158383.htm , jinak sem si chtel pořidit tohle , http://www.alza.cz/domaci-meteo-sta...m#prislusenstvi , to aspon pěkně vypada , ale na to je čas .

Bych rad videl jak fungujou ty čidla ale skoro 1800 , je moc , to zkoušet nebudu , cau Hlava

Old Post 03-03-2011 v 11:51 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
r-man
Stálý Člen

Karma uživatele r-man - 82% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 1443 

Příspěvek č. 7

K tomu DataLoggeru - to vubec nevypada spatne. Jenze to nema bezdratovj prenos, takze bys musel mit v roomu comp, abys to mohl sledovat realtime. A nebo natahnutej USB kabel (delaj se aktivni prodluzovaci kabely takze jde prekonat i vetsi vzdalenost).

Ten Evolve sice vypada pkne, ale na cidle neni mereni vlhkosti, coz povazuju za dost potrebny. V roomu by musela bejt cela ta stanice a to ti bere moznost sledovat co se tam deje "od stolu".

Ten Sencor vypada dobre, na cidle je jak teplota, tak vlhkost, asi by byl idealni. EDIT: kdyby byl dostupnej :-)

K tem nepotrebnejm fazim mesice - kdysi jsem tu nekde narazil na thread o vlivu fazi mesice na rust, mozna na tom neco je, ale moc tomu neverim.

**GROWDUINO - Kompletni vzdalene rizeni a monitorovani klimatu**
**R-Man's Chilli - driven by Growduino**--**GROWDUINO - Project thread**
!!!**R-Manuv druhy OUT - California Indica + Mendocino Madness 2013 - UKRADENO**!!!--**R-Manuv prvni OUT - California Indica + Power Skunk 2012** - **R-Manova bedna® IV - Matka z Mendocino Madness****R-Manova bedna®** - **R-Manova bedna® II/1000W** - **R-Manova bedna® III/1000W MH->1000W HPS**
Nekonopné fotky Navod na upgrade zvlhcovace Video rust ze seminka by R-Man® + sound Luxusni odhlucnena pestirna

Old Post 05-03-2011 v 16:34 PM
r-man je offline   Profil uživatele r-man   Find more posts by r-man   Foto galerie člena r-man   Click here to Send r-man a Private Message   Add r-man to your buddy list     Navštiv homepage uživatele r-man! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
desertwolf
Stálý Člen

Karma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% PěstitelskáKarma uživatele desertwolf - 54% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 154  

Příspěvek č. 8

Když mluvíme o těch teploměrech, já používám v roomu 4 teploměry a každý ukazuje jinak, celkově je rozdíl mezi nimi o 4 stupně, když jsem je měl na stejným místě.

A teď kterýmu věřit že jo, ono je dost velký rozdíl mít v noci 14, nebo 18 stupňů.

Nevíte někdo o nějakým, který měří opravdu přesně?

Old Post 05-03-2011 v 19:19 PM
desertwolf je offline   Profil uživatele desertwolf   Find more posts by desertwolf   Foto galerie člena desertwolf   Click here to Send desertwolf a Private Message   Add desertwolf to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bull
Stálý Člen

Karma uživatele bull - 65% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 559  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od r-man
K tomu DataLoggeru - to vubec nevypada spatne. Jenze to nema bezdratovj prenos, takze bys musel mit v roomu comp, abys to mohl sledovat realtime. A nebo natahnutej USB kabel (delaj se aktivni prodluzovaci kabely takze jde prekonat i vetsi vzdalenost).

Ten Evolve sice vypada pkne, ale na cidle neni mereni vlhkosti, coz povazuju za dost potrebny. V roomu by musela bejt cela ta stanice a to ti bere moznost sledovat co se tam deje "od stolu".

Ten Sencor vypada dobre, na cidle je jak teplota, tak vlhkost, asi by byl idealni. EDIT: kdyby byl dostupnej :-)

K tem nepotrebnejm fazim mesice - kdysi jsem tu nekde narazil na thread o vlivu fazi mesice na rust, mozna na tom neco je, ale moc tomu neverim.


Asi sem se špatně vyjádřil, ono to neni nepotřebný, ty fáze měsíce. Mě by se to celkem líbilo, loni sem podle toho sklízel out. Jen na tom mym sencoru to zas ukazuje co chce, je úplněk a na sencoru měsíc dorůstá.. To samý počasí, venku den jak malovanej a na displayi prší. Nebo sem to špatně pochopil a ukazuje to tejden dopředu Prostě to ukazuje blbosti..

Old Post 07-03-2011 v 11:52 AM
bull je offline   Profil uživatele bull   Find more posts by bull   Foto galerie člena bull   Click here to Send bull a Private Message   Add bull to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bull! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jagditrax
Stálý Člen

Karma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% PěstitelskáKarma uživatele Jagditrax - 94% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 329  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od r-man

Ten Evolve sice vypada pkne, ale na cidle neni mereni vlhkosti, coz povazuju za dost potrebny. V roomu by musela bejt cela ta stanice a to ti bere moznost sledovat co se tam deje "od stolu".



To pribalené externé čidlo meria aj vlhkosť. Doplnkové čidlá, ktoré si k tomu môžeš dokúpiť merajú už len teplotu. Aj to tam píšu, aj je to vidieť z obrázkov.

citace:


Ten Sencor vypada dobre, na cidle je jak teplota, tak vlhkost, asi by byl idealni. EDIT: kdyby byl dostupnej :-)



V iných e-shopoch píšu, že ich majú skladom, len či nekecajú.

Tenkrát poprvé 400W, White Widow
2. pokus 400W, 3xPepr, 3x Apollo 11
400 W - SA, SMBOG, C99xNL, CH, CGxEN
1. Bubbler 400w MH/HPS, California indica
ST3, SMBOG, CGxEN, LO, 400 W MH/HPS bubbler

Old Post 07-03-2011 v 12:14 PM
Jagditrax je offline   Profil uživatele Jagditrax   Find more posts by Jagditrax   Foto galerie člena Jagditrax   Click here to Send Jagditrax a Private Message   Add Jagditrax to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:19 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
24-11-2009 - Měření vlhkosti a teploty - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6403280 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív