Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » Sirius' first grow - 70W sodík?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
awSirius
Stálý Člen

Karma uživatele awSirius - 64% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 77  

Sirius' first grow - 100W sodík? Příspěvek č. 1

Zdravím,

tak jsem se rozhodl, že se pokusím o první malou skříň, nechce se mi čekat do léta na outdoor a za oknem to fakt trpí. Umístim ji do baráku co je momentálně v rekonstrukci, ale je tam klid a přes zimu je vytopeno asi na 7-8°C, snad se to vytopí a bude to stačit, kdyžtak je tam pár elektrickejch přímotopů... Jsem docela omezen finančně, proto mimo vašich rad a konstruktivní kritiky bych uvítal i případné nasměrování za úsporama.

Našel jsem si (myslim, že tady na to někdo odkazoval) 70W sodík set za řekl bych slušnou cenu. http://www.svitime.eu/cs/shop/detai...ani-rostlin-70w
A ve schématu je nakreslenej ještě kondenzátor, ale v tom setu není, jsem z toho trochu zmatenej...

Skříň sežene kámoš, přinejmenším aspoň materiál a stlučem si to sami.

Na foukání tu mám pár nepoužívanejch PC větráků, pokud bude potřeba.

Chtěl bych pěstovat v hlíně, nějakou směs dám dohromady podle FAQu, po jakejch hnojkách šáhnu to nevím, ale asi podle toho co tady po městě je k sehnání.

Koukal jsem na ScroG a dost se mi to zalíbilo, ale nevím jestli na to 70W stačí. Studoval jsem trochu i ten v/ScroG, ale popravdě jsem to moc nepobral a mám z toho strach.

Vešly by se pod tu sedmdesátku čtyři malý kyti, nebo se budou trápit?

Nikdy jsem předtím nepěstoval, teď tu mám na okně 14 dní tři kyti, ale jsou to chudinky, proto chci skříň. Nejsem žádnej velkej hulič, ale cena trávy je úděsná a výkyvy kvality taky, navíc mne to moje málo co si tu jedu strasně chytlo. FAQ jsem pročetl, stejně jako mnoho threadů tady, ale pořád tomu pořádně nerozumím. Jsem ochotnej tomu věnovat spoustu času a usílí, ale s těma financema to tak dobrý není.

Prosím vás o nějaké rady do začátku a co na to říkáte.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edit: Zpětně doplňuji přehled základních informací o growu, je to sice v threadu napsaný, ale moc přehledný to není.

První část threadu pojednává hlavně o úplnejch začátcích z noname semínek (windoor a pak bůh-snad-ví-kolika-wattová-úsporka) a o přípravách na a pro Buddhy.
První příspěvek týkající se řezů je ten, co se skrývá pod číslem 31. V tu dobu holky dorazily ke mně a šly do hlíny. Je doplněn i o první fotografie kytek.


Box - 45x60x112cm vnitřní rozměry. Homemade skříň z masivu, zadní stěna ze sololitu. Vylepena černobílou PE fólii z G-shopu.

Účastníci zájezdu - 4x Buddha

Životadárná směs - BioBizz Light-Mix v 5,7l hranatých (20 čísel hrana) květináčích. Dole keramzit jako drenáž.

Sluníčko zajišťuje 100W HPS. Na růst i na květ, ony se s tím holky nějak poperou.

Tekuté zázraky od BioBizzu, přesněji Grow 'n' Bloom. Chutnaj jim.

Cirkulaci vzduchu zajišťuje pasivní přítah, aktivní odtah 2x 5cm 12V PC CPU větrák, fičí slušně. Uvnitř s holkama cvičí 8cm 12V PC Case větrák, aby se tam jenom líně nepovalovaly. Všechno to samozřejmě doplňuje komínovej efekt.

Naposledy upravil awSirius 25-02-2010 v 10:12 AM

Old Post 27-01-2010 v 19:33 PM
awSirius je offline   Profil uživatele awSirius   Find more posts by awSirius   Foto galerie člena awSirius   Click here to Send awSirius a Private Message   Add awSirius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WERD
Stálý Člen

Karma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 475  

Příspěvek č. 2

Čau.No 70W není žádná sláva....když už tak 100-150W/kdyžtak se mě jeden válí doma 100W komplet sodík/
Určitě se daj jet 4ks pod 70W sodíčkem.Všechno je to o rozměru boxu.Na tu 70 by to chtělo cca 40*60cm.
K problému s financema:pokud chceš slušný výsledek musíš pro to něco obětovat-buď peníze nebo čas a hledat jinde než v G shopu.Ale určitě bych pořídil kvalitnější hnojivo a řezy ze začátku/ale ty bych sháněl až si postavíš pěstírničku s komplet vybavením a vyzkoušenou(teploty,vlhkost...)
Kdybys potřeboval něco vysvětlit napiš PM-rád poradím.WERD

jak člověk přestane ostatní chválit a vybočí z řady ovcí hned to smrdí K-

WERDiskův 400W Budhha/Moutain Jam

WERDiskova selekce SHIT/PPP

P-konopná mast s propolisem

Old Post 27-01-2010 v 19:42 PM
WERD je offline   Profil uživatele WERD   Find more posts by WERD   Foto galerie člena WERD   Click here to Send WERD a Private Message   Add WERD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Klamath
Stálý Člen

Karma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% PěstitelskáKarma uživatele Klamath - 97% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 533  

Příspěvek č. 3

Czus. souhlasim s Werd . az na to ze i 70w je lepsi nez nic. A naprosto souhlasim poradne se porozhlidni po jinejch obchodech. do g shopu muzes jen pro inspiraci. Kazdopadne
GL 2 YA man
a at ti rostou

Prosim o vyplneni krakte ankety. Dik

ohejbani to musite videt [/color] a ceskej preklad vertiklani pestovani - pouze teorie [url=http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=52308]
vase nazory na groshopy?

vcera sem zasadil, dneska sem mel prepinat abych zejtra mohl sklizet
v hline to neroste, pod CFL to nekvete......HYDRO/AERO

Old Post 27-01-2010 v 19:50 PM
Klamath je offline   Profil uživatele Klamath   Find more posts by Klamath   Foto galerie člena Klamath   Click here to Send Klamath a Private Message   Add Klamath to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Klamath! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
darxtar
Stálý Člen

Karma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 434  

Příspěvek č. 4

HPS:
70w - 7000lm
100w - 12000lm
150w - 17000lm
250w - 35000lm
400w - 58000lm
600w - 90000lm
1000w - 130000+lm

70W - pokrytí: 35 x 35cm, efektivní dosah: 25cm
100W - pokrytí: 40 x 40cm, efektivní dosah: 30cm
150W - pokrytí: 45 x 45cm, efektivní dosah: 35cm
250W - pokrytí: 60 x 60cm, efektivní dosah: 50cm
400W - pokrytí: 1 metr c(tverec(ní, efektivní dosah: 80cm
600W - pokrytí: 120 x 120cm, efektivní dosah: 100cm
1000W - pokrytí: 150 x 150cm

Ked uz, tak 100w minimalne, ma skoro 2x taku svietivost ako 70w a rozdiel v teple a nakladoch su mizive.

Old Post 27-01-2010 v 21:41 PM
darxtar je offline   Profil uživatele darxtar   Find more posts by darxtar   Foto galerie člena darxtar   Click here to Send darxtar a Private Message   Add darxtar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZivyKvet
Stálý Člen

Karma uživatele ZivyKvet - 91% PěstitelskáKarma uživatele ZivyKvet - 91% PěstitelskáKarma uživatele ZivyKvet - 91% PěstitelskáKarma uživatele ZivyKvet - 91% PěstitelskáKarma uživatele ZivyKvet - 91% Pěstitelská

Registrován: Sep 2009
Příspěvků: 252  

Příspěvek č. 5

zdar no paci sa mi tvoj pristup takze
-no v prvom rade si myslim ze na 4 rastlinky uz by bolo dobre dat 150W sodik to je tak ideal ale ani pod 70tkou by to zase neboli nejake chudinky.... kazdopadne ked si tak zoberies spotrebu 70+vykurovanie a 150W ktora ti to vykuri sama ten box tak by som sa tej vatsej wataze nebal... sam musim dokurovat a rasej by som to poslal do svetla tu energiu.... a urcite byt tebou tak zaexperimentujem stym vscrogom mna to tiez celkom zaujima... pc vetraciky ti stacia v takej teplote okoli v pohodicke este ich budes aj regulovat nakoniec aby si tie teploty vychytal.... kazdopadne som ochotny poradit co to pude cuuus

"Život je smrtelná choroba, prenášaná sexom"

1nd indoor 70W HPS, 4ks whidow skunk
2nd indoor 200W CFL/250W HPS, 1ks durban, 2ks voodoo, 3ks S47, 4ks WS
3rd indoor 400W HPS, 6ks Skunk47, 6ks ED rosenthal

Zasej myšlienku a zožneš čin, zasej čin a zožneš zvyk, zasej zvyk a zožneš charakter, zasej charakter a zožneš osud. (indické príslovie)

Old Post 28-01-2010 v 00:25 AM
ZivyKvet je offline   Profil uživatele ZivyKvet   Find more posts by ZivyKvet   Foto galerie člena ZivyKvet   Click here to Send ZivyKvet a Private Message   Add ZivyKvet to your buddy list     Navštiv homepage uživatele ZivyKvet! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

zdravim te awSirius musim rict ze jeste pred necelymi dvemi mesici sem na tom byl uplne stejne jako ty. Hrozne me chytlo pestovani a tez sem to tu mel na okne pripadne pod stolni lampickou.. (moje kytka mela pul metru a 3 patra ) no bylo to hrozne... Kazdopadne sem se dostal nejak sem na grower, a hodiny a hodiny sem stravil ctenim vseho co tu je a pak sem se rozhodl si taky postavit nejakej mensi boxik. Pokud des za tema usporama, me box 120x50x40 prisel na 5000 s tim ze to neni slyset ani citit. Pocitam s tim ze se mi tech 5k hned prvni sklizen vrati. Svitim jim 125w plug and grow red, urcenou na kvet, kazdopadne sem svitil i na rust a kytkam to nevadi. Pokud budes hledat inspiraci koukni do meho topicu a treba tam neco najdes
At se ti to povede

Old Post 28-01-2010 v 09:17 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
awSirius
Stálý Člen

Karma uživatele awSirius - 64% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 7

Díky všem za cenný rady. Podle toho co říkáte teda asi sáhnu po 100/150W HPS. Pojedu jednu na růst i na květ, prej to není žádná sláva, ale dá se to, tak uvidím. Poohlédl jsem se po nějakým tom vybavení:

Mám tu jeden PC case větrák průměr 8 cm a dva 5ti centimetrový, všechno 12V tuším. Táhnou fakt pěkně, našel jsem tu na ně i nějaký zdroje, jeden dokonce regulovatelnej a myslím, že ještě jeden tu někde bude. Nevím co z toho ještě použiju, ten jeden malej je docela hlučnej, potřebuju nějak vychytat dobrej poměr teplota / výměna vzduchu / ofuk na kyti. Co jsem tak koukal na cenovky, tak je to pár stovek ušetřeno. Někde ve sklepě ještě jsou spínací hodiny a spousta takovejhle elektrickejch vymožeností, ještě od pěstování agamy, když to tak vezmu chce to to stejný, akorát to nepotřebuje hnojit a občas to škrábe a utíká.

Dnes trochu opadli mrazy, tak jsem trochu proběhl obchody a zjistil, že tu maj prd Takže bohužel asi budu muset všechno, co neseženu doma / u někoho známýho, objednávat.. Snad toho moc nebude.

Tohle jsem dal zatím dohromady:
- Světlo ještě nevím úplně jak to s ním bude, ale pracuje se na tom.
- Skříň od kámoše zdarma.
- 3x PC vent.
- Hafo moc 12V zdrojů.
- Spínací hodiny.
- Fólii jsem přemýšlel vzít takovou tu záchranářskou z lékárny, že prej odraz celkem slušnej a není drahá. Určitě to tu budou někde mít...
- Hlínu už nějakou mám, něco budu muset dokoupit a taky perlit.
- Hnojky nemám, ve městě jsem viděl jenom Kristalon jahůdku a pak nějaký Agro NPKáčka. Dám na rady a zkusím se poohlédnout ještě po nečem, ale myslíte, že to by to s nima kdyžtak šlo?
- Vlhkost doufám nějak vychytám, ale asi by to chtělo něco na měření PH.

Celkově to dělá něco přes tisícovku. Teď mě už nic dalšího nenepadá, takže to snad bude vše.

Box bych teda udělal 40x60x120cm a jel ScroG (ten verti je pro mne furt záhadou) na čtyři kyti se 100W (možná 150). Na netu jsem zahlídl hranatý květináče, rozměry už přesně nevím, ale bylo to něco okolo 20cm hrana? Nechce se mi to hledat / počítat. Objem 3,6 litru.

Kyti za oknem stále rostou. Každá úplně jinak... Jedna docela vysoká, děložní lístky a pak kus nad tím první normální, ale dřevnatí jí stonek?! Je taková podivná a lístky pokroucený dolů. Druhá menší, listy tmavší a ve stejný vejšce jako ty děložní. Ta třetí vypadá asi nejlíp, je snad nejmenší ze všech, má dvakrát tak velký listy jak ty ostatní a je taková světlejší. Rád bych sem pak dal nějaký foto, pár jich tu mam. Ani nevím co jsou zač, jedu tak na zkoušku, možná to je technický. Ale vyhodit je nechci, pořád jsou to živý kytky, to je raději zkusím dopěstovat takhle za oknem. Do skříně chci něco pořádnýho.

Ještě jednou všem díky. Koukal jsem na vaše výtvory, pěkný to je. Trochu jsem se zase přiučil.

Jsem stále otevřen všem nápadům.

Old Post 28-01-2010 v 18:37 PM
awSirius je offline   Profil uživatele awSirius   Find more posts by awSirius   Foto galerie člena awSirius   Click here to Send awSirius a Private Message   Add awSirius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
darxtar
Stálý Člen

Karma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 434  

Příspěvek č. 8

ja len dodam jeden fakt, ze za tolko, co usetri na elektrine pri 18/6 usporka voci sodiku, mas automaticky splatenu usporku a zaroven vhodnejsie spektrum na rast. Plati to uz pri pouziti 85w CFL (380Kc) vs. 150w HPS, tak porozmyslaj.

Na hnojkach nesetri, na kristalon sa vyprdni a vobec, nemyslim si, ze tie kvalitnejsie organiky by boli nejake extra drahe.

http://www.growelectric.cz/bio-bizz...0-ml-p-103.html
http://www.growelectric.cz/bio-bizz...00-ml-p-99.html

To mas za 3 stovky dokopy 1 liter kvalitneho osvedceneho hnojiva, ktory ti vydrzi aj na pripadne dalsie 2 growy a nemusis sa bat, ze budes vo finale fajcit praci prasok aka kristalon. Ako zaklad na rast a kvet bohate postaci toto kombo.

Old Post 28-01-2010 v 18:54 PM
darxtar je offline   Profil uživatele darxtar   Find more posts by darxtar   Foto galerie člena darxtar   Click here to Send darxtar a Private Message   Add darxtar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
awSirius
Stálý Člen

Karma uživatele awSirius - 64% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 9

No tu elektřinu neplatím přímo já, takže se mne to zas tak nedotkne, ale popřemýšlím o tom.

Ještě teda mrknu po nějakejch hnojivech, nebo jestli tu maj ty Bio Bizz, pár obchodů tu ještě někde bude, kdyžtak to objednám přes net. Kdybych našel nějaký zajímavý tu u nás a nevěděl si s nima rady, tak se optám.

Edit:
Tak jsem zapomněl na pacháč a stínítko. Na pacháč se asi vyprdnu, není to nejdůležitější, tam smrad nikomu vadit nebude, ale na to stínítko se musim mrknout, kdyžtak něco vykutit doma.

Sirius' first - 4x Buddha pod 100W HPS
Když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi, nebo se může stát, že si Mohamed najde jinou horu.

Naposledy upravil awSirius 28-01-2010 v 21:52 PM

Old Post 28-01-2010 v 19:04 PM
awSirius je offline   Profil uživatele awSirius   Find more posts by awSirius   Foto galerie člena awSirius   Click here to Send awSirius a Private Message   Add awSirius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

Jen tak jeste par rad, urcite nesetri na hline, hnojivu a vymene vzduchu (pritah, odtah, ofuk) vsechno ostatni se da nejak poresit ale na tomhle bych fakt kacky netahal K te folii co pises, nevim jak moc beres to setreni vazne ale kazdopadne me vyslo v growshopu 6x1m cernobile folie na 120korun coz neni zadna palka a jeste mi dost zbylo... mam podobne rozmery jako ty. A k tomu stinitku, kdyby ses s tim nechtel srat, opet v growshopech se prodavaji klasicka i mala stinitka 40x40 za nejakych 200-300 korun, podle toho jestli k tomu chces objimka a podobne takze si to fakt prohlidni a nez udelas nejakej zaver opravdu se nad tim zamysli
At se dari .)

Old Post 29-01-2010 v 10:30 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
darxtar
Stálý Člen

Karma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% PěstitelskáKarma uživatele darxtar - 78% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 434  

Příspěvek č. 11

som tiez za klasicku bielu lacnu foliu z GS, pokial potrebujes setrit. mylarovka z lekarne je tiez pouzitelna, ako tak pozeram po growery...

Hnojky si kup od biobizz urcite, 149kc za pol litra organiky je super cena.

Tienidlo si kup stucco male, ja som zanho dal 160kc v GS, je to ohnuty preklepavany plech s L profilom a bez obimky. Nic lacnejsie nezozenies.

Old Post 29-01-2010 v 17:32 PM
darxtar je offline   Profil uživatele darxtar   Find more posts by darxtar   Foto galerie člena darxtar   Click here to Send darxtar a Private Message   Add darxtar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
awSirius
Stálý Člen

Karma uživatele awSirius - 64% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 12

Tak hnojivo teda vezmu ty dva Bio-Bizz co ukazoval darxtar. Fólii vezmu normální černobílou, jestli se ten mylar tak trhá. Kdybych to objednával z netu, tak si k tomu rovnou vezmu teplo / vlhkoměr, ten druhej nemám... Ještě se zkusim podívat tady po městě, jestli se to tu nedá sehnat. Žádnej GS, pokud vím, nikde tady ani v blízkém okolí nemáme a v OBI mají prd, takže ještě prolezu ty menší shopy.

Stínítko si vykutím sám doma, aspoň se nebudu nudit, koukal jsem, že se pod home-made dá taky pěstovat.

Jediný co mi brání se do toho naplno pustit je skříň, na kterou stále čekám. Mám sto chutí vzít čtyři hranoly, pár desek a zbouchat něco na koleni... Ještě chvíli počkám a pak se po nějaký almaře poohlédnu jinde. Už jsem si zajistil prostory a povolení od potřebných lidí.

Ty moje kyti jsou zatím umístěný do takovýho vyimprovizovanýho boxíku, pod nějakou zářivkou co se tu našla - ani pořádně nevím co je zač, větrání jsem tam taky nainstaloval a teplotu držím na 22°C. Koukal jsem jak jim to málo prospělo, chytli se, mají pevnější stonek a začali koněčně růst i jinak než do výšky. Už se těším až dám dohromady něco pořádnýho.

Sirius' first - 4x Buddha pod 100W HPS
Když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi, nebo se může stát, že si Mohamed najde jinou horu.

Old Post 31-01-2010 v 15:31 PM
awSirius je offline   Profil uživatele awSirius   Find more posts by awSirius   Foto galerie člena awSirius   Click here to Send awSirius a Private Message   Add awSirius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
awSirius
Stálý Člen

Karma uživatele awSirius - 64% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 13

Přemohla mne nějaká viróza, takže jsem toho moc zařídit nemohl. Problém je s tou skříní, zbytek věcí můžu mít do pár dní doma. Tak přemýšlím, že skříň bych sháněl až jako poslední, ale to je docela risk, taky by se mi to tam pak nemuselo vejít a podobný věci.. Díky za zájem.

Jinak ty kyti moje nestojí moc za řeč, začal jsem trochu experimentovat s hnojivem, zatím bez výsledků.

Sirius' first - 4x Buddha pod 100W HPS
Když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi, nebo se může stát, že si Mohamed najde jinou horu.

Old Post 02-02-2010 v 07:09 AM
awSirius je offline   Profil uživatele awSirius   Find more posts by awSirius   Foto galerie člena awSirius   Click here to Send awSirius a Private Message   Add awSirius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
awSirius
Stálý Člen

Karma uživatele awSirius - 64% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 14

Tohle jsem dal dohromady. Zatím na papíře.

Shopping list


  • světlo - 100W HPS (2-3 měsíce jetá) 500,-
  • 2x PC větrák 5 cm 12V a 1x 8 cm 12 V - ze začátku myslim budou stačit, nevím kolik bude to světlo topit, abych tam neměl moc nízkou teplotu
  • zdroje pro větráky mám
  • spínací hodiny mám
  • substrát - jedna z následujících variant:

    1. 20l hlína pro pokojovky a 2x sáček perlitu 3l - 125,-
    2. Plagron Royalty Mix 25l - píšou, že se ani nemusí hnojit, ale moc tomu nevěřím 250,-
    3. Bio-Bizz Light Mix 20l - nevím jestli 20l bude stačit, nechtěl bych to s něčim míchat, ale držet značku je plus, ne? 200,-

  • hnojiva

    1. Bio-Bizz Bio-Grow 149,-
    2. Bio-Bizz Bio-Bloom 149,-

  • teploměr nějakej mám, možná koupím teplo/vlhkoměr za 89,-
  • pH & EC metr - to jsou kurva drahý udělátka, budu doufat, že to kvalitní půda a hnojky vychytaj
  • stínítko - homemade
  • květináč - 5,7l hranatý x4 (nebo stačí 3l?) myslim, že je někde po městě budou mít levněji než v G-shopu 112,-
  • folie - černobílá 3,2m x 1m (2,9 m2 mi vychází plocha) 60,-
  • poštovný 100,- za lampu a 200,- za všechno ostatní z G-shopu ať toho bude jakýkoliv množství (posílaj jen přes PPL)


Celkově to vychází


  • s obyčejnou hlínou - 1397,-
  • úplně všechno ze seznamu, hlína plagron - 1611,-


plus cena za kytky. A není tam započítaná skříň, u tý pořád doufám, že bude sehnána. Všechno je to ze shopu Growelectric.cz, ale jednotlivý linky teď hledat nebudu. Vlastně to ve výsledku není zase tolik oproti ostatnim (co to myslí vážně) co jsem se díval, ale na vyzkoušení, první grow mi to přijde celkem dost.

K tý skříni, moc jsem nespekuloval a držím se představy doporučenejch rozměrů 60x40cm. Na vejšku ať dělám co dělám, tak mi vychází, že se to nemůže vejít to ničeho nižšího než 100 čísel.

Co říkáte na ten seznam? Něco chybí / přebývá?

Sirius' first - 4x Buddha pod 100W HPS
Když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi, nebo se může stát, že si Mohamed najde jinou horu.

Naposledy upravil awSirius 02-02-2010 v 13:19 PM

Old Post 02-02-2010 v 09:24 AM
awSirius je offline   Profil uživatele awSirius   Find more posts by awSirius   Foto galerie člena awSirius   Click here to Send awSirius a Private Message   Add awSirius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
awSirius
Stálý Člen

Karma uživatele awSirius - 64% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 77  

Pomalu se to blíží Příspěvek č. 15

Tak příští týden budu mít folii, hnojiva a hlínu a snad dorazí i světlo a kyti a budu se do toho moci pustit.

Nakonec jsem našel doma desky z nějakýho starýho nábytku (jsem snad ještě ani nebyl na světě, když vznikl ) a skříň si stluču dneska večer, případně zítra. Rozměrově cca 60x40x120, ve výsledku to bude možná trochu jinak. Jenom nevím, jestli dveře udělat normálně ze dřeva a dát je na panty, nebo použít jenom folii a připnout na suchej zip. Světlo tam přes noc půjde maximálně nějaké z ulice, takže by malý škvíry ve dveřích vadit neměli, ne? Nemáte prosím nějaké rady, tipy, triky a varování než to bude vcelku a už s tím nehnu?

Momentálně mi doma roste 2 a půl kytky. Ta jedna je nějaká podivná, nový patro lístků vylezlo poloviční, je jenom na jedný straně a začala navíc uvadat. Při bližším ohledání jsem zjistil, že se někomu povedlo ji zlomit. Jelikož už mi jedna zlomená přes noc uschla, tak jsem ji šmiknul nad tím zlomeným, dal do vody a zakryl, aby měla dost vlhkosti. Přežívá úspěšně už několik dní. Ty další dvě rostou pěkně.

Oprášil jsem starýho dobrýho Merkura a postavil jim takovej mini boxík. Kostka o hraně asi třicet čísel, konstrukce kovová, nainstalovanej větrák na přítah / ofuk (konečně přestal rezonovat), odtah pasivní. Je to oblepený obyč papírem - počítám, že to budu využívat tak tejden... Uvnitř se drží normální pokojová teplota, je tam o MNOHO větší světlo, než bylo v tom předchozím a přidal jsem tam do vějíře složenej kapesník, nahoře pověsil a dole je ponořenej do kelímku s vodou - vlhkost se překvapivě o dost zvedla, čísla neznám, ale když tam strčím ruku, tak je to znát. Nahoře je to odklápěcí pro snadnej přístup a má to i zarážku, aby to drželo odklopené. Kdyžtak sem hodím video, kdyby měl někdo zájem to vidět.

Sirius' first - 4x Buddha pod 100W HPS
Když nejde Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi, nebo se může stát, že si Mohamed najde jinou horu.

Old Post 05-02-2010 v 11:21 AM
awSirius je offline   Profil uživatele awSirius   Find more posts by awSirius   Foto galerie člena awSirius   Click here to Send awSirius a Private Message   Add awSirius to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WERD
Stálý Člen

Karma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% PěstitelskáKarma uživatele WERD - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 475  

Příspěvek č. 16

no k tomu boxu-nejideálnější je aby se do něj nedostal vzduch jinudy než přítahem/pak aby ti neutíkal smrad ze skříně/ a venkovnímu světlu odolný-pak by si mohl mít problémy s přepínáním na květ.
K hlíně.opravdu není Royalty mix potřeba hnojit

jak člověk přestane ostatní chválit a vybočí z řady ovcí hned to smrdí K-

WERDiskův 400W Budhha/Moutain Jam

WERDiskova selekce SHIT/PPP

P-konopná mast s propolisem

Old Post 05-02-2010 v 11:54 AM
WERD je offline   Profil uživatele WERD   Find more posts by WERD   Foto galerie člena WERD   Click here to Send WERD a Private Message   Add WERD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:31 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
14-06-2010 - My first growbox 3x 20W usporky - 52 odpovědí
30-04-2010 - First GROW BOX 40W fotky - 15 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3121190 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív