Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Moc teplo v boxe, Vysoká teplota ve skříni : Problémy SEM
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 8 9 10 11 12 »
Autor
Téma 
piistaa
Stálý Člen

Karma uživatele piistaa - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2008
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 145

No ale to len funguje na principe ze do nadoby date lad/vodu a vetrak na to fuka a roztapa to , pochybujem ze to znizi teplotu vobec o 1 stupen

Old Post 08-04-2011 v 09:50 AM
piistaa je offline   Profil uživatele piistaa   Find more posts by piistaa   Foto galerie člena piistaa   Click here to Send piistaa a Private Message   Add piistaa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dooku02
Stálý Člen

Karma uživatele Dooku02 - 47% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 146

Ahojte, mam tu jednu spis otazku, nez odpoved. Dneska je ve stinu 20 a na slunci venku 50 a relativni vlhkost vzduchu outdoor asi 26%( ten vlhkomer sem dal i do stinu mez kyt v kvetinacich, ktere ted davam na dvorek, pac v boxu by se upekly nebo pri nejmensim staly a zloutly). Ted mi reknete jak je mozny, ze venku to nepotrbuje tech vasich 70% vlhkosti ( dejme tomu, ze podle nekterych staci i 40% aby se kyti nestresovaly) to jsem myslim zrovna kdysi cetl i ve FAQ, ktery je predpokaladam jak pro in tak pro out? Mozna, ze se to tu uz nekde resilo, ale proc se vlastne resi tak uztkostlive teplota a vlhkost a to hlavne u vrcholku rostlin v boxu primo pod lampou a pri tom venku i na jare slunce hreje sakra VIC a to same plati o vysusovani vzduchu. Otazka zni jakto, ze v boxu tyto hodnoty jsou podle drtive vetsiny z vas katastrofalni a absolutne nevhodne pro rust ci kvet a presto venku to funguje? Predpokladam, ze vynechate lacine odpovedi typu, ze venku je vice cerstveho vzduchu, ze slunce ma vice spekter, ze priroda to nejak zvladne. Ja chci slyset konkretni smysluplne odpovedi, na kacka kaslu. Proc venku nevadi ani 2x extremnejsi teploty a vlhkost, respektive suchost a v indoor to znamena katastrofu? Tyto drasticke nepomery mi nedaji spat. Mam novy teplomer i vlhkomer.

Diky za nezaujate odpovedi lidi co znaji jak to chodi v in i out jiz vice sezon.

Naposledy upravil Dooku02 30-05-2011 v 18:11 PM

Old Post 30-05-2011 v 13:12 PM
Dooku02 je offline   Profil uživatele Dooku02   Find more posts by Dooku02   Foto galerie člena Dooku02   Click here to Send Dooku02 a Private Message   Add Dooku02 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hellfire
Stálý Člen

Karma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 147

Dooku02: Že ti teploměr ukazuje 50°C to ještě neznamená že je taková teplota. Mě teď ukazoval přes 60°C, znamená to akorát že se ti na tu teplotu teploměr slunkem rozpálil. 50°C vzduchu ve skříni opravdu zmanená katastrofu. Další věc venku se ti vlhkost a teplota furt mění takže ty kytky tomu nejsou vystaveny pořád ale když zapneš skříň tak jak se ti ta teplota ustálý tak v ní jsou celej "den".
K té vlhkostí, já třeba zvlhčovačku nepoužívám jedu většinou krátkej růst a mám ve skřini docela sucho a žije to, jde ale o to, jak by ty kytky jely kdybych jim tu vysokou vlhkost dopřál. A tím se dostáváme k odpovědi. Protože v indooru se člověk snaží poskytnou rostlině ideální podmínky, ne takový jaký jsou venku. Lehký jak facka nemusíš se toho držet ale taky pak nedosáhneš takových výsledků.

1. 70W, Bushman, Hlína, PC-CASE
2. 70W, WW & OB, Hlína, Nová skříň

Old Post 30-05-2011 v 14:23 PM
hellfire je offline   Profil uživatele hellfire   Find more posts by hellfire   Foto galerie člena hellfire   Click here to Send hellfire a Private Message   Add hellfire to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MK72
Stálý Člen

Karma uživatele MK72 - 46% PěstitelskáKarma uživatele MK72 - 46% PěstitelskáKarma uživatele MK72 - 46% PěstitelskáKarma uživatele MK72 - 46% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 116  

Příspěvek č. 148

Ja svitim v noci a tak pod 400W mam 29°C maximalne.
MK

Old Post 30-05-2011 v 15:56 PM
MK72 je offline   Profil uživatele MK72   Find more posts by MK72   Foto galerie člena MK72   Click here to Send MK72 a Private Message   Add MK72 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 149

citace:
Původní příspěvek od MK72
Ja svitim v noci a tak pod 400W mam 29°C maximalne.
MK

Já pod 250W taky, ale teď budu svítit na růst a to se svícení ve dne nevyhnu, snad to dám.

Old Post 30-05-2011 v 16:49 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dooku02
Stálý Člen

Karma uživatele Dooku02 - 47% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 150

citace:
Původní příspěvek od hellfire
Dooku02: Že ti teploměr ukazuje 50°C to ještě neznamená že je taková teplota. Mě teď ukazoval přes 60°C, znamená to akorát že se ti na tu teplotu teploměr slunkem rozpálil. 50°C vzduchu ve skříni opravdu zmanená katastrofu. Další věc venku se ti vlhkost a teplota furt mění takže ty kytky tomu nejsou vystaveny pořád ale když zapneš skříň tak jak se ti ta teplota ustálý tak v ní jsou celej "den".
K té vlhkostí, já třeba zvlhčovačku nepoužívám jedu většinou krátkej růst a mám ve skřini docela sucho a žije to, jde ale o to, jak by ty kytky jely kdybych jim tu vysokou vlhkost dopřál. A tím se dostáváme k odpovědi. Protože v indooru se člověk snaží poskytnou rostlině ideální podmínky, ne takový jaký jsou venku. Lehký jak facka nemusíš se toho držet ale taky pak nedosáhneš takových výsledků.

Urcite mas pravdu, ze teplomer i digitalni se rozehreje. Jsne, to zni dost presvedcive a evidentne to v prirode funguje, jen ne vzdy se tak zasadne meni teplota/vlhkost na primem slunci kdyz je jasno nebo polojasno, u nas treba malo prsi vseobecne a ted je navic celkove mene srazek, ale co jsem vlhkomer sledoval behem dne tak kolisal mezi max 26 - 32 % rel. hum. a az na vecer kdy vsechny kyti byly ve stinu, vzrostla rlh na asi 42%. Ja si casto lamu hlavu z vlhkosti/teplotou v boxu i presto, ze mam zvlhcovacky 2. Mam spatne orientovany pokoj kde box mam a odpoledni slunce mi pokoj rozehreje i kdyz vetram. No a venku me docela porazily ty hodnoty ktere jsem nameril Prinejmensim 26% vhlkosti je v rustu i cati kvetu dost malo. Cetl jsem, ze vyssi teplota a prilis nizka rlh zpusobi uzavreni vetsiny poru listu a rostlinu natolik zatizi, ze rostel velmi pomalu, ale venku se to v tom suchu moc neprojevi, teda dobre rostou a chlorofyl je good, taktez koreny, je to zvlastni... Ten teplomer se mi ale kazdopadne zahriva i v boxu, cili jedine ho nejak stinit, ale stejne to asi nebude moc correct, navic stinit si necim vetsim jesten nez teplomer me moc nelaka Cidlo u digit. teplomeru se muze rozehrat taktez, rtutovy teplomer taktez. Kdyz bude zavesen ve vysce vrcholku kytisz. Nevim....

Old Post 30-05-2011 v 18:37 PM
Dooku02 je offline   Profil uživatele Dooku02   Find more posts by Dooku02   Foto galerie člena Dooku02   Click here to Send Dooku02 a Private Message   Add Dooku02 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hellfire
Stálý Člen

Karma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 151

Dooku02: no věřím že jestli máš v místnosti, kde máš skříň vedro, tak se to musí hodně blbě chladit já ji mám naštěstí tak od 12 ve stínu takže se dá těch 29°C aji přes den. Pokud nevěříš teploměrům tak se dá použít stará dobrá metoda měření rukou, dej ruku nad vrcholky rostlin a sám pocítíš jestli tam maj jen příjemný teplo nebo horko, dá se to odhadnout.

1. 70W, Bushman, Hlína, PC-CASE
2. 70W, WW & OB, Hlína, Nová skříň

Old Post 31-05-2011 v 13:48 PM
hellfire je offline   Profil uživatele hellfire   Find more posts by hellfire   Foto galerie člena hellfire   Click here to Send hellfire a Private Message   Add hellfire to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
franta
Nový Člen

Karma uživatele franta - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 152

Zdravim,
nemate niekto tip na nieco co je schopne ochladit skrinu aspon 5 stupnov od okolnej teploty? Nejaku mikro chladnicku ktoru si niekto prerobil atd. Pripadne na nejaku malu lacnu klimu? Pouzivam usporky ale aj tak mi to v boxe pecie, v izbe je cez den aj viac ako 30° a v boxe samozrejme este teplejsie. A to je pre kytky smrtelne, vidim ako mi umieraju pred ocami a neviem co mam robit. Pouzivam aj zvlhcovacku ale to vobec nechladi, skusal som aj lad atd ale nic nepomaha. V noci svietit nemozem pretoze box nie je 100% nepriehladny ani zvukotesny a hlavu mam rovno pri nom. Taktiez aj v noci je tu strasne horuco a dusno, takze by som nic neporiesil.
Surne prosim o pomoc.

Old Post 17-06-2011 v 07:45 AM
franta je offline   Profil uživatele franta   Find more posts by franta   Foto galerie člena franta   Click here to Send franta a Private Message   Add franta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pindras
Stálý Člen

Karma uživatele pindras - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 153

franta: je vic moznosti.
Pritah z mistnosti, kde je chladnejsi vzduch - popr. z venkovnich stinnych prostor

silnejsi odtah - pokud nemas v mistnosti kde je box 30°C, tak by mela pomoct rychlejsi vymena vzduchu, ktera by teoreticky mohla zajistit i prakticky stejnou teplotu v boxu jako je ta v mistnosti (pri velkym vykonu odtahu) - tohle je myslim idealni varianta

klimatizace - to je slozitejsi reseni. Musis mit vyvod z klimy mimo mistnost s boxem. Spotreba EE je dost vysoka. Porizovaci cena taktez.

lednicka - to bych zavrhnul - za prve, musel bys dat chladici cast do boxu a zadni mriz bys musel mit mimo box (mriz topi). Navic by to kompresor asi dlouho nevydrzel jet nonstop

edit: aha ted ctu, ze v mistnosti kde mas box je 30°C. Kde to zijes? V kulne s lepenkovou strechou? Pak je nutny vyresit kombinaci pritahu z chladnejsi casti domu/bytu/venku a silnejsiho odtahu. Fyzicky zakony nelze osalit Nebo pak opravdu tu klimatizaci, ale ta te sezere. Vem si, ze jedes pod usporkou cca 250W a k tomu napalis klimatizaci, ktery zacinaji na prikonu 1,5kW.

Old Post 17-06-2011 v 08:03 AM
pindras je offline   Profil uživatele pindras   Find more posts by pindras   Foto galerie člena pindras   Click here to Send pindras a Private Message   Add pindras to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
franta
Nový Člen

Karma uživatele franta - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 154

Byvam na internate,
nie je tu ani kusok chladneho miesta. Dokonca aj na zachode je dusno Momentalne je v izbe 29°C a to je zamracene! Ked svieti slnko nie je problem mat v izbe 35+°C a vonku to nie je o nic lepsie. No preto asi hladam radu na groweri, kde inde mi poradia ked nie tu, to je posledna nadej ale vidim ze fakt asi neexistuje riesenie

Old Post 17-06-2011 v 10:00 AM
franta je offline   Profil uživatele franta   Find more posts by franta   Foto galerie člena franta   Click here to Send franta a Private Message   Add franta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pindras
Stálý Člen

Karma uživatele pindras - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 38  

Příspěvek č. 155

35°? Tam se nemuze dat zit. Na internate muzes pestovat? Tak to se teda od mojich dob hodne zmenilo Potom jedine ta klimatizace, ale porad musis resit vyvod tepla z klimy ven a spotrebu ee (+ mozna jistice, abys to tam nevyhazoval)..... Nak to s tim intrem nepobiram....

Old Post 17-06-2011 v 10:07 AM
pindras je offline   Profil uživatele pindras   Find more posts by pindras   Foto galerie člena pindras   Click here to Send pindras a Private Message   Add pindras to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
franta
Nový Člen

Karma uživatele franta - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 156

No prave Tu z tych teplot umieraju ludia a nieto este rastliny..
Inak nikde som nespominal ze pestujem travu Len potrebujem pomoc tak sa obraciam na profikov, to neznamena ze musim byt hned Cannabis grower

Old Post 17-06-2011 v 13:51 PM
franta je offline   Profil uživatele franta   Find more posts by franta   Foto galerie člena franta   Click here to Send franta a Private Message   Add franta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Laborec425
Stálý Člen

Karma uživatele Laborec425 - 76% PěstitelskáKarma uživatele Laborec425 - 76% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 71  

Příspěvek č. 157

Já mám problémy už druhý rok s pěstování indoor v létě. Tento rok šest feminizovaných semínek od Dutch passion, jakmile začalo být tepleji i v bytě, tak se na jedné Blueberry objevil pyl (!během asi 24 hodin!) a obě Blueberry (krásné kytky 1,5 m) můžu vyhodit . A minulej rok se stalo ve skříni to stejný s Jackem Herrerem . Takže pozor na teplo ve skříni a na to, že i drahé semínka nejsou stoprocentní . Příroda je příroda .

Old Post 20-06-2011 v 13:07 PM
Laborec425 je offline   Profil uživatele Laborec425   Find more posts by Laborec425   Foto galerie člena Laborec425   Click here to Send Laborec425 a Private Message   Add Laborec425 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Laborec425! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZkourenejPes
Stálý Člen

Karma uživatele ZkourenejPes - 83% PěstitelskáKarma uživatele ZkourenejPes - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 158

Ja sem si vyzkousel , ze pokud foukam vzduch ven z okna teplota sla o 1,2 stupne dolu. Box mam v mistnosti (maly) asi 2x2,5 m . Vcera sem zkousel jakej bude rozdil teplot pri zavrenmy okne (plastovym) a zaverenejch dverich , tak sem to nechal asi 2 hodiny foukat vzduch do uzavreny mistnosti , po dvou hodinach sem otevrel okno ( sonoflex mikonci skoro v mezere mezi oetvrenym oknem a zdi a po hodine sem se sel podivat na teplomer a bylo tam o 1,2 stupne min . Takze to taky udela svoje nejspis

Old Post 02-07-2011 v 13:45 PM
ZkourenejPes je offline   Profil uživatele ZkourenejPes   Find more posts by ZkourenejPes   Foto galerie člena ZkourenejPes   Click here to Send ZkourenejPes a Private Message   Add ZkourenejPes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr.Gonzo
Stálý Člen

Karma uživatele Dr.Gonzo - 56% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 65534  

Příspěvek č. 159

zdarec já osobně mám kytky v boxu na půdě kde se teplota ve dne vyšplhá až k 35 stupnům.V noci je tam 27....v boxu je přez den 38.6....kytky sou na 48/12 a není na nich vydět žádná změna takže kde je pravda???

Člověk je jediný tvor na zemi který se umí smát i když k tomu má nejmenší důvod.

Old Post 12-07-2011 v 21:22 PM
Dr.Gonzo je offline   Profil uživatele Dr.Gonzo   Find more posts by Dr.Gonzo   Foto galerie člena Dr.Gonzo   Click here to Send Dr.Gonzo a Private Message   Add Dr.Gonzo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr.Gonzo
Stálý Člen

Karma uživatele Dr.Gonzo - 56% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 65534  

Příspěvek č. 160

tou změnou sem myslel spáleniny apodobně.....x)

Člověk je jediný tvor na zemi který se umí smát i když k tomu má nejmenší důvod.

Old Post 13-07-2011 v 08:58 AM
Dr.Gonzo je offline   Profil uživatele Dr.Gonzo   Find more posts by Dr.Gonzo   Foto galerie člena Dr.Gonzo   Click here to Send Dr.Gonzo a Private Message   Add Dr.Gonzo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 20:58 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 8 9 10 11 12 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1957740 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív