Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » účinost hps MH/vzdálenost.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Nápad účinost hps MH/vzdálenost. Příspěvek č. 1

Zdravím, zajímalo by mě jakým způsobem klesá účinnost výbojky v poměru vzdálenost od zdroje..tz. jde mi o to kolik lumenu je např. 1m od vybojky, která má u zdroje 60000lm??? je na to nějakej vzorec??asi to bude klesat křivkou,,což??
je rozdíl v tomto mezi HPS MH?

Old Post 13-01-2008 v 15:58 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 2

Jo je a je tu na G, jen hledat .

Old Post 13-01-2008 v 16:45 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od seba
Jo je a je tu na G, jen hledat .


dík za odpověď k ničemu..Kdybych to našel tak se neptám..

pěstu zdar.

Old Post 13-01-2008 v 16:58 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
seba
Stálý Člen

Karma uživatele seba - 75% PěstitelskáKarma uživatele seba - 75% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 244  

Příspěvek č. 4

Nevím jak jsi hledal , já to měl za 10 vteřin, Příspěvěk č5
Jinak ůčinnost klesaá s čtvercem vzdálenosti, aspoŇ myslím , že se tomu tak říká.
http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=28777

Old Post 13-01-2008 v 18:19 PM
seba je offline   Profil uživatele seba   Find more posts by seba   Foto galerie člena seba   Click here to Send seba a Private Message   Add seba to your buddy list     Navštiv homepage uživatele seba! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od seba
Nevím jak jsi hledal , já to měl za 10 vteřin, Příspěvěk č5
Jinak ůčinnost klesaá s čtvercem vzdálenosti, aspoŇ myslím , že se tomu tak říká.
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=28777


joj a to jsem před založením tohoto tématu upozornoval člena erixona že má v příspěvku č 3 chybu ohledně teploty chromatičnosti..

a co je v tom grafu w/SF?? a in je coul??

Old Post 13-01-2008 v 18:48 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

in je palec a ten W/SF SF?

Old Post 13-01-2008 v 18:54 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
paveha
Nový Člen

Karma uživatele paveha - 80% PěstitelskáKarma uživatele paveha - 80% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 14 

Příspěvek č. 7

Tristan - z jaké vzdálenosti to je na tu plochu myšleno?? Protože jestli to je v luxech , tak tam záleží na vzdálenosti zdroje. Navíc to je optimum, záleží na stínitku a dalších věcech.

Old Post 13-01-2008 v 19:13 PM
paveha je offline   Profil uživatele paveha   Find more posts by paveha   Foto galerie člena paveha   Click here to Send paveha a Private Message   Add paveha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanyz
bardzo ładny Grzeszek

Karma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% PěstitelskáKarma uživatele Hanyz - 76% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 1059  

Příspěvek č. 8

Ona tato tabulka vypovídá o velmi zidealizovaném případě, kdy veškerý světelý tok emitovaný výbojkou dopadá na plochu podlahy, což jak víme v praxi není reálné. Potom samozřejmě 400W výbojka emitující 50000lm bude na ploše 1m2 vytvářet osvětlení 50000lux, na ploše 1,5m2 bude 33333 apod. a to vše v rámci jednoduché definice "1 lux je osvětlení vytvořené dopadem homogenně rozloženého světelného toku 1 lm na plochu 1m2"

Kuřákova plíce

  1. Profi-racer trolejbusového autokrosu
  2. Soutěž o největšího populistu vrcholí, známe jednoho z favoritů

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes.

Old Post 13-01-2008 v 19:43 PM
Hanyz je offline   Profil uživatele Hanyz   Find more posts by Hanyz   Foto galerie člena Hanyz   Click here to Send Hanyz a Private Message   Add Hanyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lukyn
Stálý Člen

Karma uživatele Lukyn - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 510  

Příspěvek č. 9

vy se tu bavíte o svítivosti a osvětlení, - ale nemyslel náhodou původně ydom to jestli má vliv na svítivost výbojky to na jak dlouhém kabelu je od předřadníku?? má to vliv?????
když na předřadníku píšou že pro hps je to jedno a pro mh max 2m? jak je to možné? když si proud pohybuje téměř rychslostí světla.. tak ty vzdálenost je zanedbbatelná ne?
diky..

Old Post 14-01-2008 v 14:16 PM
Lukyn je offline   Profil uživatele Lukyn   Find more posts by Lukyn   Foto galerie člena Lukyn   Click here to Send Lukyn a Private Message   Add Lukyn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Lukyn
vy se tu bavíte o svítivosti a osvětlení, - ale nemyslel náhodou původně ydom to jestli má vliv na svítivost výbojky to na jak dlouhém kabelu je od předřadníku?? má to vliv?????
když na předřadníku píšou že pro hps je to jedno a pro mh max 2m? jak je to možné? když si proud pohybuje téměř rychslostí světla.. tak ty vzdálenost je zanedbbatelná ne?
diky..


ne měl jsem namysli jakým způsobem ubívají lumeny se vzdálenosti...ten graf a jednotku W/SF jsem pořád nepochopil..

Old Post 14-01-2008 v 17:00 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Calzone
Stálý Člen

Karma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% PěstitelskáKarma uživatele Calzone - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 864  

Příspěvek č. 11

ydom:
velice zajímavá otázka, tipuju, že tě to zajímá stejně jako mě kvůli vychytání vhodného kompromisu mezi větší teplotou a množstvím lumenů.

Calzonova odhlučněná skříň - návrh a stavba
Můj první indoor (sklizeno)
Calzonův balkón 2008 (sklizeno)
Calzoneho druhý grow (sklizeno)
Calzoneho třetí indoor (sklizeno)
Calzoneho balkón 2009 (sklizeno)
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata, budou si rovni.
Stres - Lidé a zvířata

Old Post 14-01-2008 v 17:39 PM
Calzone je offline   Profil uživatele Calzone   Find more posts by Calzone   Foto galerie člena Calzone   Click here to Send Calzone a Private Message   Add Calzone to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od Calzone
ydom:
velice zajímavá otázka, tipuju, že tě to zajímá stejně jako mě kvůli vychytání vhodného kompromisu mezi větší teplotou a množstvím lumenů.


ne.ne teplotu neřeším mám mísnost a téměř neomezený prostor a chtěl bych ho zvětšit a kraje osadit šalvějí, u tý mám vyzkoušeno že bohatě vystačí s 500Lm u vrcholků,ale pořád nevím, kolik budu mít Lm 1,3m od 400výbojky(60000lm) nejlepší by byl nějakej vzorec..takže nechci zbytečně přestavovat,když nevím jestli jí nepřesvítím(to sucho v květu by ve spojení s moc velkým světelným tokem nepřežila)..kompromis teplota množství lumenů je zajímavá uvaha...každopádně bych se rád dozvěděl jak si mám přebrat ty grafy a hlavně ty udaje v nich jsou v jakejch jednotkách??Palce jsem pochopil ale ty zbylý čísla fakt nevím v jakejch jsou jednotkách.. a Watt na SF....kurva.....................................................................asi jsem to pochopil při psaní.. jedná se tedy o watt na čtvereční stopu??to jest asi 30 na 30 pak by to znamenalo,že u 400HPS ktera má 50000lm je ještě optimální vzdálenost 21palců což je cca52,5cm a osvit 5W sodíku na stopu,což by znamenalo v tomto případě že se dá pěstovat ještě pod 637 lm na čtvereční stopu........................................................................................................V našem případě kdy už většina HPS má 60000lm by se dalo tedy pěstovat ještě ve vzdálenosti 23 palců což jest 57,5cm.....

asi jo..chtěl jsem si udělat takovej malej biotop v prostředku skunk a na krajích šalvěj...vypadalo by to hezky,ale zas bych se ošidil o odraz světla od stěn...seru na to

počkám na léto a šalvěj hodím do foliovníku...

pěstu zdar

Old Post 14-01-2008 v 18:46 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RadekS
Stálý Člen

Karma uživatele RadekS - 25% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 13

Já si myslím, že zásadní chyba celé této úvahy je, že mluvíte o lumenech.
Lumen (lm) je definován jako světelný tok vyzařovaný do prostorového úhlu 1 steradiánu bodovým zdrojem, jehož svitivost je ve všech směrech 1 kandela.
Lumen je jednotka světelného toku http://cs.wikipedia.org/wiki/Sv%C4%9Bteln%C3%BD_tok a nezávisí na vzdálenosti od zdroje světla. Prostě lumeny sou všude stejný, protže to je světelný tok do prostoru. A podle mě je to težce teoretická jednotka, kterou můžu určit pouze výrobce v laboratoři.

Zde bysme se měli zabývat tzv osvětleností v luxech.
Osvětlenost (též intenzita osvětlení nebo jen osvětlení) je fotometrická veličina vyjadřující světelný tok dopadající na určitou plochu. Je tedy podílem světelného toku (v lumenech) a plochy (v metrech čtverečních).
http://cs.wikipedia.org/wiki/Osv%C4%9Btlenost

Ovšem ani tato veličina není závislá na vzdálenosti od zdroje, ale pouze na ploše.
Jde jen o to do jakého prostoru se to světlo rozptýlý. A spočítat to určitě nejde, protože je to ovlivněno spoustou faktorů.
Na netu se dá za dobrý peníze koupit luxmer. Mám v plánu si ho pořídit a pak si udělat takovou malou studii o své pěstírně a o tom, jak moc a jak dobře osvětlují různé lampy a hlavně jak odráží jednotlivé fólie a stínidla.
http://www.zbozi.cz/?q=luxmetr&item...Region=®ion=

Old Post 27-04-2008 v 15:52 PM
RadekS je offline   Profil uživatele RadekS   Find more posts by RadekS   Foto galerie člena RadekS   Click here to Send RadekS a Private Message   Add RadekS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:54 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5035600 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív