Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » Mikropěstitelský all-in-one grow box
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
lamater
Stálý Člen

Karma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 183  

Mikropěstitelský all-in-one grow box Příspěvek č. 1

Zdravím všechny příznivce mikropěstování a zejména úsporkáře a zářivkáře. Konečně mi dorazila nová skřín, která se stane domovem pro mé zelené miláčky. Rozhodl jsem se vám moji novou hračku představit.

Důvody stavby nového boxu - estetické, snížení hlučnosti, snížení pachu, lepší přístup ke kytkám a samozřejmě centralizace všeho do jednoho boxu - květ, matkárna, klonárna.

Původní skříňě matkárna/klonárna - 60*38*68, pěstební home made homebox 60*75*150

Jednoho krásného dne jsem si uvědomil, že CFL ková 125W lampa opravdu prosvítí jen malou část a rozhodl se zmenšit pěstírnu. Po chvíli bloumání a přeměřování, mě napadla totální zhůvěřilost. Zjistil jsem,že rozměr současný matkárny by nejspíše stačil a mohl zefektivnit intenzitu světla. Pak jsem si řekl fajn koupim novou skříň a udělám to. Jenže co s ventilací pořád dvě skříně dva smrady. Takže z toho mi vyšla jedna větší skříň do který umístím všechno. A pak mě trknulo jak musí rozměrově vypadat s*h*v 80*60*75. Výšku jsem zvolil z předchozího growu, kde jsem se vesel celkově spodek - vršek lampy do 60cm, takže 10 cm by měla být rezerva.

Věci použité při výrobě - většinou recyklace z původních skříní.
Lampy NLite 125W Red, NLite 24w zářivky blue + fialová, 2* časovací hodiny Reflexivní fólie, 3* zdroj napětí 12V, 4*8cm Sunyon, 1*9cm sunyon, 1*12cm pc větrák, kabílky na větráky, čokoláda na spojení kabílků, oboustraná lepící páska, lepící páska průsvitná, lepící páska černá. Akumulátorová vrtačka, obyčejná vrtačka, plátek pilky na železo, nůžky, kleště, kladívko, takový železný spojky do pravýho úhle, vruty, drát, prodlužovací šňůra a asi ještě něco jinýho na co si teď nevzpomínám

Celková doba vyrábění - velmi velká cca 10H, ale to hlavně z důvodu rozebrání ppvodní pěstící skříně. A problémům s teplotou, kvůli umístění ventilátoru moc blízko dvířek - nejspíš škrtaly a odtah to sám nestíhal. Používám ofuk lampy, který u mé NLite sníží příkon a drží krásně nízkou teplotu.

No skončím už s tím plkáním a radši ukážu pár fotos .

Old Post 09-03-2008 v 10:03 AM
lamater je offline   Profil uživatele lamater   Find more posts by lamater   Foto galerie člena lamater   Click here to Send lamater a Private Message   Add lamater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lamater
Stálý Člen

Karma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 2





skříň
vnitřek
saw .... víra je zázrak, holt to už nešlo jinak
hotová přepážka

Old Post 09-03-2008 v 10:05 AM
lamater je offline   Profil uživatele lamater   Find more posts by lamater   Foto galerie člena lamater   Click here to Send lamater a Private Message   Add lamater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lamater
Stálý Člen

Karma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 3





Pomocní čuhiháci na zavěšení lampy
Ventilační otvory
Kontrolní test zda jsem to opravdu dobře spočítal a oměřil.
Detail úpravy stínítka pro těžkou CFL lampu aby se nedeformovalo, jednoduché, funkční

Old Post 09-03-2008 v 10:09 AM
lamater je offline   Profil uživatele lamater   Find more posts by lamater   Foto galerie člena lamater   Click here to Send lamater a Private Message   Add lamater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lamater
Stálý Člen

Karma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 4





Umístění lampy
Detail lampy a ofuku
První náhled
Zatěžkávací test zapojení, teplot, hluku apod.

Old Post 09-03-2008 v 10:13 AM
lamater je offline   Profil uživatele lamater   Find more posts by lamater   Foto galerie člena lamater   Click here to Send lamater a Private Message   Add lamater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lamater
Stálý Člen

Karma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 5






Elektronika
Dočasná ventilace - proti smradu supersorb do ledniček, bohužel nestačí v místnosti je slabý zápach, který je cítit, když se příjde z čerstvého vyduchu.
Kytičky v květové části
Celkový pohled
Pohled z venku s vylepšenou konvicí

Old Post 09-03-2008 v 10:16 AM
lamater je offline   Profil uživatele lamater   Find more posts by lamater   Foto galerie člena lamater   Click here to Send lamater a Private Message   Add lamater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lamater
Stálý Člen

Karma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 6

Mno tedˇuž snad jen zbývá pár detailů.
Reálné rozměry vnitřních částí - 56*38
Celková vnitřní výška 70cm
Výška klonovací místnosti 24cm
Teplota v květové místnosti při pokojové teplotě 18-20 stupňů - 24-26 , vlhkost 50
Teplota v matkárně a klonárně při pokojové teplotě 18-20 stupňů - 22-23, vlhkost 60+
Hlučnost - přijatelná
Celková spotřeba skříně za plného chodu 193W

Old Post 09-03-2008 v 10:20 AM
lamater je offline   Profil uživatele lamater   Find more posts by lamater   Foto galerie člena lamater   Click here to Send lamater a Private Message   Add lamater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lamater
Stálý Člen

Karma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 7

Dourám, že se vám můj nový box líbí, pokud máte nějaké otázky rady, či připomínky rád odpovím. O tom jak se ve skříni pěstuje bude můj následující thread, který založím nejspíše ještě dnes

Old Post 09-03-2008 v 10:22 AM
lamater je offline   Profil uživatele lamater   Find more posts by lamater   Foto galerie člena lamater   Click here to Send lamater a Private Message   Add lamater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
avonex
Stálý Člen

Karma uživatele avonex - 9% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 87 

Příspěvek č. 8

na kvet su dost male ne??? tie rastlinky??

.

Old Post 09-03-2008 v 10:54 AM
avonex je offline   Profil uživatele avonex   Find more posts by avonex   Foto galerie člena avonex   Click here to Send avonex a Private Message   Add avonex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lamater
Stálý Člen

Karma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 9

Mno nemyslim si ze by to necemu vadilo rozepisu se o tom v nejakym dalsim threadu, zatim snad jen doplnim bude to SOG jsou to predpestovany rizky a v tech truhlikach jich je celkem patnact,, ale vice o techto rostlikach bude v jinym threadu

Old Post 09-03-2008 v 11:06 AM
lamater je offline   Profil uživatele lamater   Find more posts by lamater   Foto galerie člena lamater   Click here to Send lamater a Private Message   Add lamater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
avonex
Stálý Člen

Karma uživatele avonex - 9% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 87 

Příspěvek č. 10

to rezal asi len ten otvor

.

Old Post 09-03-2008 v 14:29 PM
avonex je offline   Profil uživatele avonex   Find more posts by avonex   Foto galerie člena avonex   Click here to Send avonex a Private Message   Add avonex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lamater
Stálý Člen

Karma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% PěstitelskáKarma uživatele lamater - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 11

mno i tu drevotrisku, nejak mi nevysla cesta do hornbachu a musel jsem to nejak riznout :-) puvodne to byla vodorovna police a ja z ni potreboval udelat svislou, zkratit ji o deset cisel docela jsem si porezal, ale je fakt ze jsem k tomu ani ty kleste nepotreboval,ono to s nima nejde, tak jsem ten plat drzel primo v ruce... trvalo mi to tak 20 minut a na konci pocit vitezstvi

Old Post 09-03-2008 v 14:41 PM
lamater je offline   Profil uživatele lamater   Find more posts by lamater   Foto galerie člena lamater   Click here to Send lamater a Private Message   Add lamater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 12

Ty jo pěkný boxik. Dobrý nápad s tím stínítkem, taky mě docela štve jak mi pořád jede dolů a naklání se lampa, taky udělám asi něco podobného jestli pude dolu zas. Jinak K+.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 09-03-2008 v 21:37 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Leli
Stálý Člen

Karma uživatele Leli - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2002
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 13

? Za tu dobu nic?

Latoś tego beje HAFO ... ... ...

Old Post 26-08-2010 v 00:48 AM
Leli je offline   Profil uživatele Leli   Find more posts by Leli   Foto galerie člena Leli   Click here to Send Leli a Private Message   Add Leli to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Leli! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hydromann
Stálý Člen

Karma uživatele hydromann - 83% PěstitelskáKarma uživatele hydromann - 83% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 129 

Příspěvek č. 14

vypada to dobre ja sem musel muj box 80/80 musel na cas odstehovat ke kamaradovy a tak ted kutim mikro
fandim mikru

Old Post 15-09-2010 v 09:07 AM
hydromann je offline   Profil uživatele hydromann   Find more posts by hydromann   Foto galerie člena hydromann   Click here to Send hydromann a Private Message   Add hydromann to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:22 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3812500 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív