Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Receptář » ::Foggaponic propagator - DIY::
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Nápad ::Foggaponic propagator - DIY:: Příspěvek č. 1









ahoj všem příznivcům hydroponie..

protože jsem veskrze dobrá duše tak mi to nedá abych se s váma nepodělil o svoje nejnovější poznatky v oboru hydroponního pěstění..

konkrétně mam na mysli proces zakořeňování řízků a jejich propagace..
existujou různý způsoby, od RW, přes perlit, (hlínu), bubláčky, to víme všichni, ale co takle mlha? he? to jsem tady eště neviděl..

takže jsem trochu zabrowsil a našel jsem na ICMagu todle

jedná se o jednoduchou konstrukci, prostě plastová bedna s vodou a ultrazvukovym zvlhčovačem, kterej se používá v SPSkách a podobných utilitách..

pojďme se podívat jak jsem se s problémem vypořádal já..

nejdřív součástky a náklady..

nebbler ML-016 - 1 membrána; výkon cca 250ml/h; 430,- www.pemacas.cz

plovák - udržuje nebbler ve správný vejšce pod hladinou; 70,-

aeroponický květináče - 6,-/ks www.hydroponic.cz

víko - polovina krytu na NFT stůl taky z hydroponicu, cca 50,-

bedna - 30 x 40 z IKEY, 49,-

noa jako provizorní osvětlení je tam 11w úsporka co jsem měl na houby a ještě jeden boxík takže v tomhle sestavení + další kilo..

tugédr forévr: cirka 700,-

jako uchycení řízků jsem použil karimatku, klasicky natřižený kolečka..
v hydroponicu prodávaj i spešl neoprény ale jeden stojí dvacku a to je imho dost.. ty karimatky plněj stejnou fci..

nebbler je na spínačkách 15/15 (minut on/off) je to jednak kvůli doporučený denní době provozu (11 hodin) a druhak kvůli přehřejvání roztoku nad ideální teplotu při nonstop provozu..

tak jestli máte nějaký dotazy tak se ptejte, samozřejmě jse to dneska postavil takže ještě nemam reference jak to funguje..

teda ještě malá drobnost - jediný co jsem našel k nařezání, byly minivětvičky nakvetlejch SWKáčkek a asi tři větve který jsem zaštíp už na růstu, ale ještě nezakořenily (měl jsem je jen ve skleničce s vodou ale přežily) takže neni úpně jistý jestli něco z toho zakoření ale myslim že by mělo.. todleto je beta test, tak doufám že si s tim neutrhnu ostudu..

další info poslíze..
Q

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 18-01-2008 v 21:59 PM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 2

..jo moc pekny , jeste dotaz , doplnujes vodu , jak casto a davas do ni kořenak ? Ja sem mel ten nebler a problem byl ze to vystrikovalo proud vody - vetsi kapky docela vysoko a litalo to z reservoaru ven , nestřika ti to na ty klony zespodu ? , jinak K+ woe

Hlava

Old Post 18-01-2008 v 22:51 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 3

hlava:
jo hele zatim tam nemam nic, a ani nic dávat nebudu, kvůli membráně..
doplňovat vodu imho netřeba, ty řezy stejně nic nevypijou a do tohodle se vejde tak 10 litrů s přehledem řek bych..

joa ten "problém" bych neviděl jako problém, spíš naopak..
ten nebbler stříká větší kapky jen nad sebe, cca 5 čísel a potom kolem sebe rozstřikuje docela jemný kapičky vody, který kořínkům jen prospějou imho..

no uvidíme jak to bude fungovati..

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 18-01-2008 v 23:10 PM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 4

tak už tu máme malou změnu - přehodil jsem periodu na 15/30 (on/off) půl napůl to bylo moc..

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 19-01-2008 v 00:48 AM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hulabalu
Stálý Člen

Karma uživatele hulabalu - 87% PěstitelskáKarma uživatele hulabalu - 87% PěstitelskáKarma uživatele hulabalu - 87% PěstitelskáKarma uživatele hulabalu - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 122  

Příspěvek č. 5

kvoli teplote rotoku si prehodil tu periodu, teda jinak... ceho bylo moc? Sem zvedav jak by to fungovalo s korenakem

Double Nlite 125w & AERO Scrog style (4xSWK)
---
Old System: 250w metla/sodik,substrat.
2xJH,4xG13 | 3xNL,3xMLI

Old Post 19-01-2008 v 03:15 AM
hulabalu je offline   Profil uživatele hulabalu   Find more posts by hulabalu   Foto galerie člena hulabalu   Click here to Send hulabalu a Private Message   Add hulabalu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hulabalu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 6

moc vlhko..

imho kořeňák jedině s vodou z reverzní osmózy..
a na řízkování je to stejně jedno..


EDIT: noaje tam zpátky 15/15

moc sucho

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Naposledy upravil Kwjetoň 20-01-2008 v 20:17 PM

Old Post 19-01-2008 v 03:21 AM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cix
Stálý Člen

Karma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% PěstitelskáKarma uživatele cix - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 140  

Příspěvek č. 7

žádný hnojky tam nejsou??
btw: žádný tam být ani nemůžou, páč se to vcukulet zas... membrána a snížuje se výkon (zkušenost z klas. zvlhčovačky)


(-1||
UŽIJTE SI SVOBODU !!
oběF nultého století
╠═╬╩╦╩╝
╠═╬╦╝

Old Post 23-01-2008 v 17:31 PM
cix je offline   Profil uživatele cix   Find more posts by cix   Foto galerie člena cix   Click here to Send cix a Private Message   Add cix to your buddy list     Navštiv homepage uživatele cix! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 8

jasně nic tam nedávám..

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 23-01-2008 v 17:54 PM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Nápad první kořínky Příspěvek č. 9



ahoj tak jsem dneska náhodou nakouk do toho propagátoru a co nevidim - na jedný kytce se udělal kořínek no na to že byly dost nakvetlý a neměly žádnou ventilaci (no jednou za dva dny, když si na to vzpomenu tak jim nadzvednu víko, ale jinak asi dost trpěj ) to beru jako dobrý znamení
no uvidíme jak se bude dál vyvíjet..
na ostatních zatim není ani náznak, hehe, holt maj smůlu protože v nejbližší době přijdou řezy a tydle šnicle pudou do pekla..

tak zatim

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 27-01-2008 v 13:37 PM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Nápad fachá to :D Příspěvek č. 10



čau tak jen pro doplnění, kořeny v systému rostou nádherně, zakořenily mi v tom asi dva tejdny nakvetlý šnicle, v dost děsnejch podmínkách (nevětral jsem, moc teplo atd.) ale daly to

tady jsou nějaký fotky kořínků po asi 14 dnech vegetění, dneska jsem vyměnil tydle mrzáky za řezy a rozjel další grow, mrkněte tady

tak to je asi vše, jen ještě na závěr že jako ideální režim mi přijde těch 15/30, jinak se voda přehřejvá moc rychle..

keep growin'

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Naposledy upravil Kwjetoň 02-02-2008 v 22:34 PM

Old Post 02-02-2008 v 22:29 PM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Roxy
Nový Člen

Karma uživatele Roxy - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 11

máš to paráááááááááááádní, veliké K+

ještě jsem na ICMagu našla docela vychytávku ... a to ostřihnout ty košíčky dokola aby vlastně sloužili jenom jako držák karimatkového puku aby se kořínky nezamotávali do toho košíčku a dali se v pohodě přesadiť do věčšího košíčku

Chill Out !!!

Old Post 10-02-2008 v 16:34 PM
Roxy je offline   Profil uživatele Roxy   Find more posts by Roxy   Foto galerie člena Roxy   Click here to Send Roxy a Private Message   Add Roxy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tgm.amster
Smoke2Happy

Karma uživatele tgm.amster - 99% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 630  

nic novyho ;) Příspěvek č. 12

Nazdarek,
nechci nikterak , ale protoze moje radobyaero strika na koreny az tak od delky 10cm(tech korenu) tak sem uz predminule dal asi tu samou zvlhcovacku primo do roztoku. Na prvni tejden az 2 je to luxusni zalezitost, korinky jedou jak o zivot, mam to dany na 15on/45off. GL
http://grower.cz/home/potw.php?action=show&photoid=187455

Smoke2Happy Tgm's out 05 Tgm's 1st InDoor 3x 18W Osram Fluora(zarivky)Tgm's 2nd indoor 2x 250W Son-T Pro * 3rd In 2x250W/2x400W * 4th Indoor New aero machine * 5th Indoor summergrow * 6th Indoor * 7th indoor space trip * 8th indoor * 10th indoor Hashberry+GWS * 2012 - 27xChronic,3xShiva Skunk * 2013 - White widow, White russian

Old Post 29-02-2008 v 14:25 PM
tgm.amster je offline   Profil uživatele tgm.amster   Find more posts by tgm.amster   Foto galerie člena tgm.amster   Click here to Send tgm.amster a Private Message   Add tgm.amster to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kwjetoň
design the future..

Karma uživatele Kwjetoň - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 932  

Příspěvek č. 13

no to je asi jedno, prostě světlo na veget, klidně třeba zářivky, tady u toho nejde ani tak o růst zelený masy jako spíš o růst kořenů..

Pěstuji, tedy jsem குவியெடோன
BUDOUCNOST PATŘÍ AEROPONII !!!! ...jeden kubík stačí, když tě můra tlačí...
I do my thing and you do your thing. I am not in this world to live up to your expectations and you are not in this world to live up to mine. You are you and I am I.
And if by chance we find each other, it is beautiful...
.:::::BONSAI BROTHERS:::::.

Old Post 10-03-2008 v 15:26 PM
Kwjetoň je offline   Profil uživatele Kwjetoň   Find more posts by Kwjetoň   Foto galerie člena Kwjetoň   Click here to Send Kwjetoň a Private Message   Add Kwjetoň to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

světlo bych dal aspoň 125w blue, přecijen to nakvítání a tak není prdel díky za téma ! are you still here ?

Old Post 06-01-2012 v 20:55 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
..: RainMan :..
Stálý Člen

Karma uživatele ..: RainMan :.. - 96% PěstitelskáKarma uživatele ..: RainMan :.. - 96% PěstitelskáKarma uživatele ..: RainMan :.. - 96% PěstitelskáKarma uživatele ..: RainMan :.. - 96% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 103  

Příspěvek č. 15

Ahoj, a nejaky zhrnutí ?? je to teda cajk ? mám propagátor od nutriculture na 105 ks, je to pseudo-aero ( trysky co rozprašují vodu) a nevim, nejsem nějakej ztoho na větvi, neblery a páry a mlhy semi líběj více. čistě na klonování, ty neblery sou teda dobrý ?

..........in nature is future.

Old Post 27-04-2012 v 22:22 PM
..: RainMan :.. je offline   Profil uživatele ..: RainMan :..   Find more posts by ..: RainMan :..   Foto galerie člena ..: RainMan :..   Click here to Send ..: RainMan :.. a Private Message   Add ..: RainMan :.. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dellies
Stálý Člen

Karma uživatele Dellies - 85% PěstitelskáKarma uživatele Dellies - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 16

Zdravím, za jakou dobu ti vyraší první kořínky? Někde jsem četl, že zárodky se vytvářejí už po 3 dnech, takže můj odhad je 7 dní do kořínků jako jsi postnul ty výše... Je tak nebo jsem vedle? Díky za odpověď a happy grow!

Old Post 30-08-2013 v 13:39 PM
Dellies je offline   Profil uživatele Dellies   Find more posts by Dellies   Foto galerie člena Dellies   Click here to Send Dellies a Private Message   Add Dellies to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:14 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9673450 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív