Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
dneska jsem byl na lovu žížal a zjistil jsem, že je taková zima (-1 stupeň), že se jim nechce vůbec vylézt na povrch zemský.
A protože mám ve skříni populaci svilušek (kterou jakž takž kontroluju mechanickým způsobem), napadlo mne, jestli by nešly zničit nízkou teplotou - počítám s tím na balkón, kde se vyhnu přízemním mrazíkům, teplota cca 2-4 stupně (přes noc venku).
A otázka do placu zní: Jak se projeví tato věc na rostlinkách a na sviluškách.
sviluška to asi přežije, ale kytky dostanou zabrat. záleží dost na tom, jak jsou starý (kytky), jak maj rozvinutej kořenovej systém a taky na tom, jestli a jak moc a často byly stresovaný. odolná a vzrostlá kytka to zvládne, ale mladí a slabí to dát nemusí.raději bych je likvidoval chemicky (pokud nejsou kytky v plném květu)
bojuj!
Musel bys na balkon dat celou skrin. Beztak ti v ni totiz nejaka sviluska zustane. Pripadne nejsou svilusky blbe a maji tam nekde vajicka, ktere mraz neznici.
kytky cca 11 měsíců starý, 4týden v květu (zvyklý přes noc na teploty 15stupňů)
přes noc na balkóně v cca 2-4 stupně (květináč tepelně izolován), potom postřik nikotinovým vývarem + trocha mýdla a pořádná sprcha ve vaně. Večer postřik Phytamin + Alga Press na vzpamatování.
Bilance: kytky jsou úplně OK, úspěšnost cca 80%, do konce květu tuto populaci už svilušky neobnoví a pak dostanou záběr od roztočů a berušek sedmitečných.
myslíte ža vadí kytkám střídaní teplot ? kdyžž mám doma teplotu cca 20° a otevřu balkon kde je cca 5° tak na 30sekund než seberu prádlo vadí to hodně ? nedostanou šok ? nebo něco .. ?
ok díky,a kdy budete dávat kytky venka ? já se chystám někdy kolem 20.května po zmrzlejch .. protože teďka to počasí ani nevíš jaký bude .. vadí kytkám mrazíky přes noc kolůem -5° ? a gdy vy ?
Odolnost kytky = kvalita a velikost kořenovýho systému!
Mrazíků bych se až tak moc nebál, v himalájích taky kolikrát mrzne a indikám se tam daří.
Kdo má strach, ať kolem nich hodí trochu sena.
ja som ich mal vonku, a v noci cca -1,2 stupne rano o 6:00 1 stupen nad nulou vsade bola namraza dokonca aj na kyti, avsak prežili, viz foto,taketo boli rano, na druhy den už mali listy hore ako satelity
tohle se mi stalo když sem přesazoval kytku,nevím čim to mohlo být normálně sem ji přesadil z maleyho kvetinace do velkyho a ráno byla zvohnutá dolu jak kdyby uvadala .. zalil sem to vsechno .. ale uz se nevzpamatovala,ale když sem to zvohlej konec dal do vody tak se vzpamatoval .. třeba ti užrali myši nebo neco kořinky.
Původní příspěvek od Sinuhet Diky kombinaci mnoha faktoru, zase vime prd. :-)
Zdarec já to můžu posoudit objektivněSvinuškama sem měl zamořenou celou skříň kyti byly už fakt total K.O(pavučinky atd). tak sem je sprchnul atd atd..A pak je dal na balkonA hned druhej den bylo krásně vidět že svinušky chcípaj s kyti vyrazily najednou zdravý lístky uplně v poho ne zamořený!!!Po prozkoumání sem jich pár našel ale ta zima jim velkou část populace zničilabohužel počítám že ty svině se schovaly do hlíny takže bych řek že to je jenom na chvíli oni se pak po přesunu do IN zas vylíhnou takže to chce prevenci......
Jestli snima máte někdo fakt HC problémy tak jim dejte pokouřit trošku zimyurčitě se to vyplatí
Boj se svinuškama je dost o nervy u mě se usadily a nechce se jim pryč chce to zkoušet všechno možný ty svině jsou po čase resistentní a za dobrejch podmínek jich je během týdne armáda několika milionucož kytku totálně killne....takže to chce furt řešitnejlepší budou stejně pavoučci...
Dost vyčerpvávající odpověď du na brčkoPeAce