Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » infračervená zářivka - kdo ví odpoví
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

Nápad germicida UV-C Příspěvek č. 1

Tak jsem se prodral věcma ve sklepě a objevil jsem poklad. Je to infračervená zářivka (komplet), jenž se používala ve zdravotnictví na hubení virů. Je to sqělá věc. Infračervený světlo zabíjí živé organismy (viry škůdce) Mám to ozkoušený pouze na matkárně, když se mi tam objevily nějaký svině lezavý(asi z hlíny), tak jsem tam pustil infra (3 x po dvou hoďkách) a bylo po problému. Breberky zmizeli (už se neukázali) a nepoužil jsem ani ždibec chemie. Kytky vypadaj jako, když jim to spíš prospělo. Celé mi to poradil otec, který ho používal na hubení škůdců v akvaristice (řasy, bakterie, plísně a podobně), trochu jsem se bál o kytky, ale když to nevadilo vodním kqětinkám......... TAKŽE PIŠTE PROSÍM ZKUŠENOSTI A NÁZORY........MYSLIM, ŽE BY TO MOHLA BEJT CESTA .......teda až na ty náklady na tu lampu (ale huliči, zvlášť ČESKÝ si umí poradit)
P.S. :pokud tu už to téma bylo (pochybuju) tak to smázněte s pošlete mi link.díky

Stay high if u can

Old Post 18-06-2002 v 11:56 AM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 2

jo byly nemo možná ještě jsou v nemocnicích, tak by mě zajímalo jestli někdo neví co to je a jestli se to dá ještě někde sehnat

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 18-06-2002 v 12:12 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 3

Zdar, nobody4 ! Zajimavy napad - ale obavam se, ze se nejedna o infracervenou (coz je v podstate tepelne zareni), lec o ultrafialovou, a to hodne tvrdou. Podivej se prosim jeste jednou, moc se mi to nezda. Nektere zarivky produkuji cast spektra v UV, ale to by se dalo osidit pouzitim vnitrku ze rtutovy lampy - ta tez pere v UV spektru. Zitra se tady kouknu, co jsi zjistil. (jestli mi vyjde cas). K+ za dobry tip ! (proti plisnim to bude super !)

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 18-06-2002 v 12:49 PM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
0X0da
Stálý Člen

Karma uživatele 0X0da - 92% PěstitelskáKarma uživatele 0X0da - 92% PěstitelskáKarma uživatele 0X0da - 92% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 45 

UV zarivky Příspěvek č. 4

Pravdepodobne se jedna o 30W zarifku made in CCCP, ktera nejni zevnitr obilena a je z cireho kremenneho skla. Ta opravdu vyzaruje UV-C, velmi podobne jako rtutovka. Na sterilizaci je to vazne super, pobije to co muze. Ale na rostliny bych tim prilis nesvitil, asi vydrzej vic nez bakterie, ale pri velky davce je to taky spali. Jo jde tim dokonce sterilizovat i voda v zasobniku, vzduch nasavany vjetrakem, cisty plochy...
Ale bacha na to, at se tim nespalite, chce to aspon brejle, a moc se kolem nevochomejtat

Old Post 18-06-2002 v 14:23 PM
0X0da je offline   Profil uživatele 0X0da   Find more posts by 0X0da   Foto galerie člena 0X0da   Click here to Send 0X0da a Private Message   Add 0X0da to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
konart
Stálý Člen

Karma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% PěstitelskáKarma uživatele konart - 50% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 164 

Nápad Germicidní zářivky Příspěvek č. 5

Sterilizace vzduchu, povrchů: Baktericidní svítidlo se používá na sterilizaci povrchů a vzduchu použitím účinků ultrafialového záření vlnové délky 253,7 nm spektra UV-C. Sterilizace nastává v okamžiku působení tohoto záření na mikroorganismy, které v důsledku narušení buněčných struktur rychle hynou.

Běžné sklo, ani průhledné plastické látky nepropouštějí UV-C záření. Modré světlo není totožné s zářením UV-C. Toto záření je neviditelné.

POZOR!!! Záření UVC je škodlivé i v malých dávkách a může mít určitý negativní účinek na lidský organismus i rostliny, a to jak svou intenzitou, tak i dobou působení. I malá dávka ozáření může při zasáhnutí oka vyvolat zánět spojivek a při vyšších dávkách těžce poškodit zrak.

http://www.narva.cz/cz/cenik-zarivkove_trubice.htm

... KonArt ...
__________________
Světlo - Spektrum slunečního záření, fotosyntéza
Léčebné účinky marihuany - Konopná mast

Old Post 19-06-2002 v 08:47 AM
konart je offline   Profil uživatele konart   Find more posts by konart   Foto galerie člena konart   Click here to Send konart a Private Message   Add konart to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

Nápad germicida Příspěvek č. 6

4konart,OXOda, viridis: máte pravdu je to ruskej model z cireho skla, má lehce nafialovělé světlo. Takže se tímto omlouvám, za lehkou dezinformaci.
4oton: Jestli je ještě používaj, mno asi jo, ale už asi ne v porodnicích. Podle mě třeba na sálech (když se neoperuje). Jak jinak vydezinfikovat celou místnost stěny, stropy a tak. No nevim.
Jojo kucí, říká se jí germicída. Co se poškození oka týče. Je to pravda, ale vzhledem k tomu, že ještě před několika lety, se s nima běžně ničily bakterie v porodnicích. A to tim způsonem, že se zapínaly (dobu nevim) v místnostech kde byli novorozenci. Takže většina straších (typuju nad 25let, ale to je odhad) lidí, musí mít tímto lehce poškozený zrak už z porodnice. Každopádně v malých dávkách to kytkám neuškodí a písně a paraziti zmizí. A myslim, že když do ní nebudete čučet a zbytečně se jí vystavovat, tak se vám ani vašim očím, nic nestane. Pro supercitlivky můžete si vzít ty již zmiňované brýle. Zbaví to místnost plísně a jinejch parchanů. ZAJÍMALO BY MNĚ, JAKÝ DÁVKY BY SE MĚLY POUŽÍT, ABY TO NEMĚLO VLIV NA KYTÍ. MOJE KYTÍ TO SNÁŠELY NA POHODU, ALE JE NUTNÉ TO HLÍDAT! Já to udělal podle rady mého otce: "radši víckrát a v malých dávkách"
Snad ještě jedna věc, neměl jsem ji přímo nad kytkama, ale u země (kde se havěť vyskytovala). Samo, že to na kytky svítilo. Byly úplně v poho. Každopádně breberkám to neudělalo dobře a zmizeli.
P.S. : Nějaký zkušenosti, třebas od lidiček co je využívaly v arbajtě, se určitě hodí. Jak dlouho svítit atd. Takže lidičky pište, třeba to dopilujem.

Stay high if u can

Old Post 19-06-2002 v 10:20 AM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
debil
Stálý Člen

Karma uživatele debil - 29% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 89 

UV Příspěvek č. 7

Můžu akorát přihodit že po tom co sem nechal svítit v květu rtutovku bez ty skleneny banky, tak byly kytky po 2hod uplne k.o. a moje oci asi tak za 5min. Nutno podotknout ze to byla 250w.

Takze udelam asi dalsi pokus a zapnu ji do spajzu a dam vedet za jak dlouho zmizi plisen ze zdi.

Myslíte že to pokácí i svilušky???

HOwghghghghg

Mějte rádi DEBILI,my za to nemůžeme

Old Post 03-07-2002 v 07:30 AM
debil je offline   Profil uživatele debil   Find more posts by debil   Foto galerie člena debil   Click here to Send debil a Private Message   Add debil to your buddy list     Navštiv homepage uživatele debil! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

2 debil Příspěvek č. 8

mno myslim, že svilušky (svině jedny) nevim nevim, jsou zespodu listu a dřív to asi vodserou kytky, ale nevim za zkoušku na nějaký "zbytečný" kytce nic nedáš. Jinak si myslim, že rozbytá rtuťovka kotlí mnohem víc než zářivkový těleso (třebas se mýlim). Každopádně čim víc pokusů a informací tim vychytanější to bude. Jinak zrovna dneska před odchodem do arbajtu jsem našel napadenou kytku (mno spíš takovýho mrzáka) vedle skleníku tak to na ní votestuju, vemu jí zejtra dom průbnu to a výsledky napíšu.

Stay high if u can

Old Post 03-07-2002 v 22:30 PM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

Palec dolů čeština Příspěvek č. 9

Tak jsem si to po sobě přečetl, ale až po odeslání. Sorry za ty chyby, už snad neumim česky.

Stay high if u can

Old Post 03-07-2002 v 22:34 PM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
satori
Stálý Člen

Karma uživatele satori - 42% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 50 

Příspěvek č. 10

b3tL:
No je to presne opacne, ak prisvietis infraredom idu do vysky. Presnejsie - pomer cervenej a infracervenej. Cim je podiel infrared vacsi, tym viac sa to taha hore. Skus obycajnu ziarovku (wolfram) a uvidis. Ta ma vela infrared. Inak nazov fora by mal byt "germicidna ziarivka". Ty novorodenci pod germicidom, to je brutalna predstava. Morbidne

Old Post 31-07-2003 v 11:21 AM
satori je offline   Profil uživatele satori   Find more posts by satori   Foto galerie člena satori   Click here to Send satori a Private Message   Add satori to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rtep-petr
Stálý Člen

Karma uživatele rtep-petr - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 11

Tak me napadlo jestli by tím taky nesla sterilizovat zemina.Vysypala by se na noviny a na nějakou dobu ozářila.Většinou se škudci dostanou do pěstírny v zemině a tohle by mohl být docela dobrý způsob prevence.

Naposledy upravil rtep-petr 08-01-2006 v 12:40 PM

Old Post 13-12-2003 v 15:50 PM
rtep-petr je offline   Profil uživatele rtep-petr   Find more posts by rtep-petr   Foto galerie člena rtep-petr   Click here to Send rtep-petr a Private Message   Add rtep-petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fernet
Nový Člen

Karma uživatele fernet - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 1 

Upozornění Germicidní světlo Příspěvek č. 12



Germicidní lampa

Sluneční světlo, jehož součástí je záření UV, má velmi dobré bakteriocidní vlastnosti, i když atmosféra propouští jen nepatrný zlomek jeho množství. Bakteriocidní lampa je jednou z nejúčinnějších metod sterilizace vzduchu, tekutin a povrchu předmětů. Její paprsky jsou absorbovány konkrementy a nukleovými kyselinami, a tím ničí živé mikroorganismy jako bakterie, kvasnice, různé řasy, trepky, plísně, protozoa apod. Voda a jiné tekutiny jsou poloprůchodné. Pevná tělesa absorbují záření na povrchové vrstvě.
Lampy se nejvíce uplatňují v medicíně, farmaceutickém, potravinářském průmyslu a všude kde je kladen důraz
na čistotu

Dávky ozařování germicidní lampou

Různé mikroorganismy jako bakterie, kvasnice, různé řasy, trepky, plísně, protozoa apod jsou různě citlivé vůči záření, proto jsou k jejich zničení potřebné různé dávky ozáření. Potřebná dávka ozáření je dána součinem vyzářené energie na plošnou jednotku (mW/cm2) a doby záření. Dezaktivace je uvedena v procentech(obrázek).

Naposledy upravil fernet 05-01-2006 v 11:00 AM

Old Post 05-01-2006 v 09:58 AM
fernet je offline   Profil uživatele fernet   Find more posts by fernet   Foto galerie člena fernet     Add fernet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ineken
Stálý Člen

Karma uživatele ineken - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 111  

Dotaz uv.c Příspěvek č. 13

zdravim nesu sem svou trosku do mlina dnes jsem si koupil uv c zarivku 18w hlavne kvuli ruznejm kikiriz co si brosej zuby na moje kitiz a taky jsem premejslel teda nemam to ze sebe nekde jsem tu cet ze kratky ozarovani v kvetu kytky stymuluje teda spis trochu popali a oni se pak branej narusem hmoty v palicich neslisel negdo neco o tyhle technice nevite nejake podrobnosti jinak ve svem prvnim indoru jsem mel vedle dvepade sodiku taky dve zarivky na jesterky repti glo ale jen dvojky a mel jsem dobrejch 250gecek apriskyrice bylo dost jsem totiz vdovec muj nazor je ze to kytkam urc delalo dobe to uv a uv b

Old Post 20-10-2006 v 22:38 PM
ineken je offline   Profil uživatele ineken   Find more posts by ineken   Foto galerie člena ineken   Click here to Send ineken a Private Message   Add ineken to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:22 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5730700 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív