Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » vyjasněme si to: ZÁŘIVKY/SPEKTRUM/TEPLOTA
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 1

ahoj lidi, studoval jsem tady něco o zářivkách a světlech, ale jsem v rozpacích, našel jsem totiž sobě protiřečící odpovědi, někdo tvrdí, že na růst má bejt modré spektrum a na květ červené, a někdo zase uplnej opak

dál upřesnit jasnou souvislost zářivek/druhů/spekter atd

jako COOL WHITE - jakou má barvu světla a teplotu to samé s WARM WHITE

řek bych že je to takhle WARM WHITE = teplá = červený spektrum a COOL WHITE = studená = modrý spektrum

ale co když je to naopak???

a co zářivky OSRAM BIOLUX, mám zrovna tyhle, jak jsou na tom s barvou světla, jsou spíš WARM či COOL ???

rád bych jasný odpovědi, předem dík

PS: vim že se tu světlo hodně řeší a řešilo, ale opravdu jsou tu uplně opačný názory, tak co mám dát na růst a co na květ (PPS: na květ doplnim sodík)
MYSLIM ŽE BARVY SPEKTER/ZÁŘIVEK JSOU ZÁSADNÍM A DŮLEŽITÝM FAKTOREM!!! při růstu našich miláčků

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 25-11-2001 v 20:39 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyBoy
Bud Krusher

Karma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 656  

Nápad Zarivky, zarivky, zarivky.... Příspěvek č. 2


Zarivky se tu resi cca kazdy mesic, ale co nevadi...
HEHE opakovani matka moudrosti.. Samozrejme ze spektra sou pro nase milacky velmi zasadni a dulezite....
Tenhle thread se jmenuje Kdyby nekoho zajimaly zarivky
Je tam tabulka kde mas spektra zariveki teploty, jak COOL tak WARM, denní světlo a další...
Osram Biolux info je tady v threadu, ktery se jmenuje jak jinak nez ..Spektrum zarivek od Osram
Postnu ti to i sem... abys to nemusel hledat. Pouc se.


S tema spektrama v tom mas celkem jasno je to tak jak pises!
Zdarec

[Edited by TommyBoy on 26-11-2001 at 12:29 PM]

Skankin` on and on.... Tmmy

Old Post 26-11-2001 v 11:26 AM
TommyBoy je offline   Profil uživatele TommyBoy   Find more posts by TommyBoy   Foto galerie člena TommyBoy   Click here to Send TommyBoy a Private Message   Add TommyBoy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele TommyBoy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

for TommyBoy Příspěvek č. 3

DĚKUJI TI MNOHOKRÁT :-) karma for you

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 26-11-2001 v 11:29 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

tak sem to našel, tady to je Příspěvek č. 4

tak tady sem našel dva lidi co raděj uplný opaky a kdo znich má pravdu???

zde http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=900 radí TommyBoy, cituji "Na rust tam urcite dej nejmene 2 x 18W (protoze 36W se ti tam nevejde) a to CoolWhite nebo Fluora nebo Biolux (to jsou special zarivky na pesteni rostlin"

a zde http://grower.cz/forum/showthre...50&pagenumber=3 radí Lackyfree, cituji "K tvému dotazu - myslím že dle mých zkušeností bych tam dal WARM WHITE, a pak by se uvidělo. "

já sem se ptal jaký zářivky na růst, a jak vidíte ten vrdí to a ten opak, tak a co těď ??? :-)))

dnes sem přikoupil k mím dvěma zářivkám Fluora, Biolux, jednu WARM WHITE, kytky mám v růstu, ale podle TommyBoye bych tam měl dát na růst COOL WHITE, tak sem z toho uplně blbej..?! :-)

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 26-11-2001 v 11:43 AM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyBoy
Bud Krusher

Karma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% PěstitelskáKarma uživatele TommyBoy - 89% Pěstitelská

Registrován: Apr 2001
Příspěvků: 656  

Obecné OK... Příspěvek č. 5

Jasne a znova: na rust JA doporucuju COOL WHITE, FLORA nebo BIOLUX...
Flora ma mensi svetelny tok, ale lepsi spektrum nez COOLWHITE ja osobne kombinuju COOL a FLORU...
Pokud zkombinujes WARM a COOL nic se nestane, spektralne vzato na vegetacni fazi je vhodnejsi COOLWHITE ok?
Dik za Karmu.

Skankin` on and on.... Tmmy

Old Post 26-11-2001 v 11:58 AM
TommyBoy je offline   Profil uživatele TommyBoy   Find more posts by TommyBoy   Foto galerie člena TommyBoy   Click here to Send TommyBoy a Private Message   Add TommyBoy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele TommyBoy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

to TommyBoy Příspěvek č. 6

o.k. :-ú) díky

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 26-11-2001 v 12:00 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Příspěvek č. 7

ahoj oton.... ke tvému PM.
já když jsem začínal se zářivkami, tak jsem preferoval především převahu zářivek COOL White. Ze začátku to rostlo pěkně, ale pak se začalo kytí nadměrně vytahovat.... a myslím si že to bylo právě tou převahou cool (můj subjektivní názor). Po výměně se růst ustálil do optima, avšak kytí již bylo moc vytažené.....
Warm jsem ti poradil proto že již máš special zářivky na pěstění avšak s menším poměrem L/W. Nechtěl jsem ti radit něco co se mi příliš neosvědčilo, možná se převaha Cool hodí asi tak na úplný začátek (14 dní a šmitec).
Někde jsem čet že kytí potřebuje sice modrou ale né zas tak tolik - více je potřeba té červné - ale né zas tolik jako třeba u sodíku, který má navcí velký podíl žluté. S Warm - se nic nezakzí - alespoň dle mých zkušeností.
S teplotní chromatičností jakou zářivky disponují a tvojí kombinací zářivek bych si však moc velkou hlavu estli warm nebo cool nedělal.
Jinak jsi zajdi na stránky Teslampu, kde je uvedeno označení zářivek a poměr Lumen/wat, vyčteš z toho že asi zhruba do 100w - 110w(+/-) příkonu jsou na tom zářivky o příkonu 36w (3 x 36w= 108w) lépe, nebo jsou srovnatelné se sodíkem přibližné watáže. Což by mělo vyhovovat lidem kteří chtějí využívat systémy s menším nárokem na energii.O 58w ani nemluvě.
Jinak se chci pokusit o čistě zářivkový scrog, ale momentálně to vázne na řízcích - nové kytí (MAZAR) teprve roste ale na řízkování to ještě není.....
Takže pokud se vše povede tak do pěti měsíců budu mít výsledky, které samozřejmě napíšu do fora "zářivky", ať již budou jakékoliv.......
http://www.teslamp.cz/

PS: jen by mě zajímalo kolik kytí máš? Musím ti taky doporučit přidání alespoň malého sodíku 70w (jeden bych měl estli chceš - novej a pěknej), vzhledem k tomu kolik máš zářivek a zhledem k jejich výkonu. Musíš si uvědomit že já mám doma, trošku jiné nářadí než ty, takže nečekej stejné výsledky či průběch růstu.

měj se čau.....


GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 26-11-2001 v 16:17 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

for Lackyfree Příspěvek č. 8

ahoj, díky za objasňující odpověď, už v tom mám celkem jasno (to to ale trvalo co? :-)
měl jsem zatím, dvě zářivky ale dnes již mám 4, dvě ty co sem měl před tím a dnes sem přidal jednu COOL a jednu WARM

postupně přidám ten sodík, myslel sem spíš na 150W + tak dvě trubice 18W, co ty na to???

PS: kytek tam mám zatím 8 ale ještě nemám matku a ani přístup k řízkům a tak počítám, že kdyby bylo 50% samců, tak zbydou 4 kytičky (plochu mám cca 4,5 čtverečních palců)

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 26-11-2001 v 18:40 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lackyfree
Stálý Člen

Karma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% PěstitelskáKarma uživatele Lackyfree - 91% Pěstitelská

Registrován: Aug 2001
Příspěvků: 217 

Příspěvek č. 9

reagoval jsem jak nejrychleji jsem mohl.....
Jinak bych se nebál k tomu 150w sodík, klidně přidat více trubic cool (4x18). Ale co kecat ti do toho nebudu, je to tvoje pěstírna... co máš za odrůdu?
Kdy chceš přidat ten sodík? Přímo na přepnutí 12/12?
Jak ti to zatím roste? Výška - rychlost - čas?
Napadla mě docela reálná představa: kytky v růstu nechat jen pod zářivkami a potom na květ je házet pod silný sodík s cool - myslím takové předpěstování. Pod zářivkami to roste dobře a levně.


GROW.....GROW...... HIGH TIME.... HIGH LIVE......
PS: pokud to co jsem napsal, nedává smysl nebo je to nesrozumitelné..... tak jsem zhulenej já...(!) nebo vy....(!!!)

Old Post 26-11-2001 v 19:07 PM
Lackyfree je offline   Profil uživatele Lackyfree   Find more posts by Lackyfree   Foto galerie člena Lackyfree   Click here to Send Lackyfree a Private Message   Add Lackyfree to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oton
Stálý Člen

Karma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% PěstitelskáKarma uživatele oton - 69% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 1075  

Příspěvek č. 10

no tak to taky myslim, na růst jen zářivky a na květ přidat sodík, chtěl bych tam mít 150W sodík a tak dvě 18W trubice, jak jsem psal, jde mi totiž dost o spotřebu proudu a prachy, tohle bude celkem cca 200W a to by mi asi vyhovovalo

odrůdu mám zatim jen california orange ("zatim jen" v uvozovkách protože to co mi z toho vyrostlo letos na balkoně je celkem slušnej model, zhulenej jako býk po malím špíčku), co jsem měl v létě na balkóně, až po první úrodě, až vychytám jak na to, tak chci nakoupit osivo z nějaký seedsbanky, něco klvalitnějšího

kytky jsou dnes 13dní starý, od semene, a myslim že rostou rychle, plně vyvynutý 4 listy (2 patra) rozjíždí se třetí, na to že jsem je asi před třemi dny přesazoval do velkých květníků si myslim, že jdou pěkně, ale to se ještě uvidí, zatim jsou ještě moc mladé (je to ale muj názor protože indoor jedu poprvé)

[Edited by oton on 26-11-2001 at 09:35 PM]

Motorky, mašiny, motorkáři & hulení... Napadení půdní houbou Pythium a Phytophthora Samozavlažovací, samodoplňovací kýbl Olepené Bonsaie aneb co vyroste za oknem Indoor venku, zkušenosti, postřehy?? Co takhle huliči & rodina & děti? Jak sem šel ráno sázet a co jsem tam viděl! Oton balkon+out kýble Rituály a návyky při kouření smrahna

Old Post 26-11-2001 v 20:33 PM
oton je offline   Profil uživatele oton   Find more posts by oton   Foto galerie člena oton   Click here to Send oton a Private Message   Add oton to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
monk
Stálý Člen

Karma uživatele monk - 15% PěstitelskáKarma uživatele monk - 15% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 86 

Fluotone Příspěvek č. 11

zarivka fluotone philips TLD 18W/830
(ze stranek philips -> Warm White 3000K)
nekde sem tu nasel ze ma zluty spektrum... je to pravda ?
da se pod zlutym neco pestovat ?

Old Post 15-01-2002 v 12:11 PM
monk je offline   Profil uživatele monk   Find more posts by monk   Foto galerie člena monk   Click here to Send monk a Private Message   Add monk to your buddy list     Navštiv homepage uživatele monk! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JFKALFA
Stálý Člen

Karma uživatele JFKALFA - 100% Pěstitelská

Registrován: Mar 2001
Příspěvků: 128 

Příspěvek č. 12

monk: dupal pise ze je potreba modra/cervena/infra
zluta akorat boosteruje paramtr lumens, coz nas nezajima. stejne zarivky s nejlepsi pomerem L/W maj nejvic zluty, kerou nepotrebujem
warmwhite ma 3000K coolwhite 4000K a zadna z nich neni bila, bila je 6500K daylight, sodik son t ma 2000K . uz sem toho napsal dost v jinejch forech, snad nejste tak blby aby ste to nenasly a neprisly na to co si mate koupit. hledejte barevny grafy spektra na zarivkach/v katalogu

Old Post 15-01-2002 v 18:51 PM
JFKALFA je offline   Profil uživatele JFKALFA   Find more posts by JFKALFA   Foto galerie člena JFKALFA   Click here to Send JFKALFA a Private Message   Add JFKALFA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 18:22 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1878280 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív