Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Hnojivo - Netopýří hovna - Guano
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
marek1308
Nový Člen

Karma uživatele marek1308 - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 33

dik za odpoved, super ze rostliny je téměř nemožné přehnojit , len som chcel vedet kolko mam nasypat gramov do 2 litrov vody,ale to je asi jedno ked je nemozne prehnojit

Old Post 28-12-2011 v 16:05 PM
marek1308 je offline   Profil uživatele marek1308   Find more posts by marek1308   Foto galerie člena marek1308   Click here to Send marek1308 a Private Message   Add marek1308 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 34

no nevím,každopádně guano se aplikuje přímo do půdy ne v zálivce bych řekl

Old Post 28-12-2011 v 16:24 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 35

ale asi to bude jedno

Old Post 28-12-2011 v 16:27 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Subaru
Stálý Člen

Karma uživatele Subaru - 96% PěstitelskáKarma uživatele Subaru - 96% PěstitelskáKarma uživatele Subaru - 96% PěstitelskáKarma uživatele Subaru - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 36

Prosím jak teda z netopířího trusu nejlépe udělat hnojivo a v jakém poměru .. ? Díky
btw. skočte udělat dobrý skutek - vyčistěte věž nějakého kostela a máte guana až nadhlavu )

IN
1) Můj první indoor - F*ck
2) 10x White Widow - 400w
3) 10x Exile - 400W
4) 25x kytí (C+, MD) - 600W
Atd ...
OUT
1) 3x Marmalate - Delicious

Old Post 19-03-2012 v 18:15 PM
Subaru je offline   Profil uživatele Subaru   Find more posts by Subaru   Foto galerie člena Subaru   Click here to Send Subaru a Private Message   Add Subaru to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
IgorGrinder
Stálý Člen

Karma uživatele IgorGrinder - 87% PěstitelskáKarma uživatele IgorGrinder - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 277  

Příspěvek č. 37

Nazdar Chcem radu prosím!
Guano máme original z jednej dedinky kde žiju vo zvonici takže predpokladám že sa živia prevažne chrobákmi a hmyzom

Tak by som chcel vedieť či takéto "domáce" guano použiť v raste alebo zamiešať do pôdy alebo rovno v kvete? Z toho theardu mám zvláštne pocity... Diks

KARMA - What goes around comes around. Keep your circle positive

&

believe in yourself.

Old Post 16-05-2012 v 09:05 AM
IgorGrinder je offline   Profil uživatele IgorGrinder   Find more posts by IgorGrinder   Foto galerie člena IgorGrinder   Click here to Send IgorGrinder a Private Message   Add IgorGrinder to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ama
Nový Člen

Karma uživatele ama - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 19 

Příspěvek č. 38

Vlastní skusenost . 10.L Netopýři G. Do 50.L. H20. Nechat 14. dni namočeno. Přecedii klasik, cedník . Dávkování po zvolna ,na chuti při kvetu slečen. 0,25. - 0,5. K do 10,L deštovky. Přeceděný extrement do hlíný. Hrst, na 20.L substratu B. perlit, dol. vápenec pol. lžíce . Hlidat . PH. vprava HO. at to roste. Přidávám 10procent. hnojiv .

GUANO , KOPŘIVA,

KUPRIKOL 50 , ¨/plísen,- /Polyversum, -
Peroxi vod. dávka 1 litr vody, 10, kapek = 10. ml na 5. L
Wuxal super dávka 2. ml. na 5. litr,
GHE Ripen,konec květu , 20 ml. na 5,- Lit. posledních 14,dní
Top Max je 100% rostlinný organický prostředek, 2 - 5 ml na litr - 20,ml na - 5 ,L MAX
B´Cuzz PK 13-14 1L - 2,5 až 15 ml. - 10. L. - 10.ml na - 10,L. PK 13
Canna Rhizotonic - 2 ml na jeden litr vody. - 10ml . na 5 L
Biool - bio - postřik - 20 ml. 5. l.

Old Post 16-05-2012 v 10:06 AM
ama je offline   Profil uživatele ama   Find more posts by ama   Foto galerie člena ama   Click here to Send ama a Private Message   Add ama to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ledva
Nový Člen

Karma uživatele Ledva - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 0  

Příspěvek č. 39

já sem k tomju dostal odměrku na 7litrů substrátu 1 doměrka

CANNABIS MAN

Old Post 09-06-2012 v 02:16 AM
Ledva je offline   Profil uživatele Ledva   Find more posts by Ledva   Foto galerie člena Ledva   Click here to Send Ledva a Private Message   Add Ledva to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 40

kupované guano - 50g na 7l květináč pro balkonovku promíchám se zeminou,
na out k rostlině 200g na dobu růstu - volně posyp po částech na dva měsíce.
"Domácí" sbírané guano 25g na 7l květináča ven out 100g po částech k jedné rostlině během 2 měsíců.

Na 4 automatky ve skleníku kupované rospustit 50g do 2l dešťovky a ke každé 0,5l na období růstu.(letos odzkoušeno a nic nespáleno)

Old Post 09-06-2012 v 05:17 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
šempí holsen
Nový Člen

Karma uživatele šempí holsen - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 12  

Příspěvek č. 41

citace:
Původní příspěvek od kammo
Dost sa to tu toci okolo guana,no trebalo by to uviest na spravnu mieru...fosforecne guano by malo byt z trusu morskych vtakov,kde je obsah fosforu logicky podmieneny ich rybacou stravou bohatou na fosfor.Netopierie guano je hlavne dusikate a ma nizky obsah fosforu..aspon podla jedneho rozboru domaceho slovenskeho materialu ktory som nasiel na nete.Bolo to NPK priblizne 10-2-5...ak sa mylim prosim oponovat.

Guano je zdrojom mangánu, železa a fosforu. Netopierince ktore používam ja, obsahujú 1 hmotnostné % fosforu. To znamená 10 gramov P na 1kg suchého hnojiva. Udajne pochadza z krídel hmyzu a tých je v tom hnoji požehnane. Doporučujem aj na rast aj na kvet

Old Post 13-06-2012 v 12:06 PM
šempí holsen je offline   Profil uživatele šempí holsen   Find more posts by šempí holsen   Foto galerie člena šempí holsen   Click here to Send šempí holsen a Private Message   Add šempí holsen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
robin.stojek
Nový Člen

Karma uživatele robin.stojek - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 4 

Příspěvek č. 42

takze nejsem moc dobre nemcinar, ale zde je odkaz od vyrobce: http://www.plagron.com/nl-nl/produc.../bat-guano.aspx ... NPK 4-16-3 ... jedna se o Plagron, kterej se prodava v growshopu na borivojce ... cemu jinymu verit, nez strankam vyrobce kazdopadne mam jeden dotaz, kterej tu nebyl porad zminenej, nebo jen blbe ctu: guano mam pridat do substratu hned od zacatku namichanim, nebo az po prepnuti takovym zpusobem, ze nasypu hovna nahoru na hlinu u kytky a nic promichavat nebudu ... a jeste jak dlouho to hnojivo drzi ucinky? ... diky moc

Old Post 24-08-2012 v 16:00 PM
robin.stojek je offline   Profil uživatele robin.stojek   Find more posts by robin.stojek   Foto galerie člena robin.stojek   Click here to Send robin.stojek a Private Message   Add robin.stojek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 43

Každé guano je jiné. Záleží kdo ho nasral (ptáci, netopýři), čím se živil (ryby, hmyz, rostlinná potrava) a podmínky ve kterých se guano nachází (pod širým nebem, v jeskyni). Tohle všechno ovlivňuje konečné složení a tedy i účel použití guana (jsou dusíkatá nebo fosforečná).

Srovnávat skutečné guano staré několik století se složením slovenského čerstvého trusu nelze.
Čím je hovno čerstvější tím víc obsahuje dusíku! Ten ovšem časem a ve vlhku (útesy, jeskyně) vyčpí a je vyplaven (stejně tak jako draslo) no a zbudou především nepohyblivé prvky jako fosfor a vápník.

S Guanokalongem určitě chybu neuděláte. Pokud je pravda co o něm tvrdí tak jsou to TOP hovna

Jak dávkujete guano vy? Nejsou dávkování uvedená výrobcem přehnaná? Podle návodu bych do svých 50l jam musel nasypat 250-500g guana. Není to nejlepší cesta ve spálení? Osobně nemám odvahu dávkovat takhle...

Naposledy upravil 03-05-2013 v 12:15 PM

Old Post 03-05-2013 v 08:44 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rákosníček
Stálý Člen

Karma uživatele Rákosníček - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 751  

Příspěvek č. 44

tak přidám taky svojí zkušenost s guanem, je to asi 2 roky co jsme ho zkoušeli venku a bylo to docela zklamání... na jaře jsem klasicky předhnojoval (po zbytek roku už nehnojím) a kytky co dostaly několik odměrek guana byly ve výsledku daleko menší a horší, než ty, které dostaly asi tak 10x levnější granulovaný slepičince

takže za mě určitě vede ten granulovaný slepičí hnůj, nikdy se mi tím nepodařilo kytky přehnojit i když dávám solidní dávky a výsledek je vždycky parádní

Old Post 08-05-2013 v 17:25 PM
Rákosníček je offline   Profil uživatele Rákosníček   Find more posts by Rákosníček   Foto galerie člena Rákosníček   Click here to Send Rákosníček a Private Message   Add Rákosníček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 45

citace:
Původní příspěvek od Rákosníček
..byly ve výsledku daleko menší a horší, než ty, které dostaly asi tak 10x levnější granulovaný slepičince..

..nikdy se mi tím nepodařilo kytky přehnojit i když dávám solidní dávky..


Zajímavé. Fosfor z guana by měl být pro rostliny lehce přijatelný, u slepičinců je polovina obsahu P ve formě fytátů které jsou špatně dostupné a pokud tak po delší době (roky, ne měsíce jako potřebujeme u konopí).

A jak slepičince dávkuješ? Kolik gr na litr substrátu?

Old Post 15-05-2013 v 05:53 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rákosníček
Stálý Člen

Karma uživatele Rákosníček - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 751  

Příspěvek č. 46

zdravím, no ono se těžko říká kolik dávám na kolik, sypu to od oka tak jak to vychází, ale většinou dávám tak +- 0,5kg na 40-50l díry pro oživení substrátu a vždy spokojenost, i horší půda se dá pak použít relativně v pohodě

ale mám i zkušenost, kdy jsme zkoušeli experimentální políčko na stráni, kde byla půda hrozně kamenitá a bylo jí málo... měli jsme jen sazeničky co zbyly navíc z jiných pokusů takže už jsme nechtěli pracně dopravovat další hlínu a tak jsme jen vykopali kameny a místní půdu jsme míchali zhruba 0,5kg slepičáku na 10-15l půdy u každý kytky (zhruba 30cm pod povrchem už byly skoro jenom kameny takže díry malinký) a i tak se žádný přehnojení neprojevilo, ba naopak kytky rostly jak z vody a výsledek dost předčil očekávání


a když 3kg granulovanýho slepičince vyjdou na cca. 80kč a 5kg guanokalongu na 950kč tak je výtěz naprosto jasnej

guano má sice předepsané dávkování co jsem držel, ale výsledek byl i přes to oproti slepičáku(první rok jsem ho dával relativně málo) dost neuspokojivý, další zkušenost nemám, protože od té doby jsem kupoval už jen slepičák

Old Post 17-05-2013 v 07:56 AM
Rákosníček je offline   Profil uživatele Rákosníček   Find more posts by Rákosníček   Foto galerie člena Rákosníček   Click here to Send Rákosníček a Private Message   Add Rákosníček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pokusomyl
Stálý Člen

Karma uživatele pokusomyl - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 32  

Re: dávkování Příspěvek č. 47

citace:
Původní příspěvek od tooth
Já hnojil guanem od kámoša outdoory v r. 2005.
Dostal jsem asi čtvrtinu igelitky, kterou jsem nasypal do vody a nechal 3 nebo 4 dny uležet a každý den je trochu promíchal. Vzniklým blatíčkem jsem kytky zalil ( ve fázy květu ) a na to co to udělalo s paldama nikdy nezapomenu.

aut 2005
,,,ahoj tooth a kolko si dával k rastline toho blátička??ja mám v 5l vedierku necelú polovicu guana a zalial som to vodou a nechávam to kvasit cca 20dní,,sem tam pretrepem vedierkom,,,,chcem ho použit na AF Big Devil a AF AK47 na balkone,pýtam sa ta preto aby som nedal viac ako mám a aby som to nespálil,,,,dík

CL

Old Post 30-05-2014 v 09:24 AM
pokusomyl je offline   Profil uživatele pokusomyl   Find more posts by pokusomyl   Foto galerie člena pokusomyl   Click here to Send pokusomyl a Private Message   Add pokusomyl to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
_Dr.Skunk_
Stálý Člen

Karma uživatele _Dr.Skunk_ - 97% PěstitelskáKarma uživatele _Dr.Skunk_ - 97% PěstitelskáKarma uživatele _Dr.Skunk_ - 97% PěstitelskáKarma uživatele _Dr.Skunk_ - 97% PěstitelskáKarma uživatele _Dr.Skunk_ - 97% PěstitelskáKarma uživatele _Dr.Skunk_ - 97% PěstitelskáKarma uživatele _Dr.Skunk_ - 97% PěstitelskáKarma uživatele _Dr.Skunk_ - 97% PěstitelskáKarma uživatele _Dr.Skunk_ - 97% PěstitelskáKarma uživatele _Dr.Skunk_ - 97% PěstitelskáKarma uživatele _Dr.Skunk_ - 97% PěstitelskáKarma uživatele _Dr.Skunk_ - 97% PěstitelskáKarma uživatele _Dr.Skunk_ - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 48

Zdravim mel bych dotaz. Za jak dlouho se to guano asi rozlozi-rozpusti v kvetinaci s hlinou? Jde mi o to ze jsem daval Plagron bat guano ke kytkam nez jsem jel na dovolenou. A myslel jsem ze se to treba po 14 dnech rozpusti. Ale dneska je to vlastne 14 dni co jsem to k nim dal a porad to tam je. Ja za chvilku tak 7-10 dni chci zacit s procistovanim rostlin. Tak jestli to mam lzickou vyskrabat nebo to nechat byt? A taky me zajima muzu ty kytky i pohnojit bloomem od plagronu nebo kdyz je tam to guano tak se hnojit nesmi? At jsem hledal jak jsem hledat na tohle sem odpoved nikde nenasel

Poteseni 2008
Poteseni 2009
Poteseni 2010
Poteseni 2011
Poteseni 2014
Poteseni 2015
Poteseni 2017

Naposledy upravil _Dr.Skunk_ 12-09-2019 v 22:47 PM

Old Post 12-09-2019 v 16:05 PM
_Dr.Skunk_ je offline   Profil uživatele _Dr.Skunk_   Find more posts by _Dr.Skunk_   Foto galerie člena _Dr.Skunk_   Click here to Send _Dr.Skunk_ a Private Message   Add _Dr.Skunk_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:45 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4765140 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív