Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Hnojivo - Netopýří hovna - Guano
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
tooth
Stálý Člen

Karma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% PěstitelskáKarma uživatele tooth - 35% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 186  

dávkování Příspěvek č. 17

Já hnojil guanem od kámoša outdoory v r. 2005.
Dostal jsem asi čtvrtinu igelitky, kterou jsem nasypal do vody a nechal 3 nebo 4 dny uležet a každý den je trochu promíchal. Vzniklým blatíčkem jsem kytky zalil ( ve fázy květu ) a na to co to udělalo s paldama nikdy nezapomenu.

aut 2005

Old Post 27-11-2006 v 15:05 PM
tooth je offline   Profil uživatele tooth   Find more posts by tooth   Foto galerie člena tooth   Click here to Send tooth a Private Message   Add tooth to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
redfoxx
Stálý Člen

Karma uživatele redfoxx - 70% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 40  

Organika Hnojivo-Netopýří hovna Příspěvek č. 18

Ahojte, můj kámoš má příležitost vzít teoreticky neomezené množství netopýřích hoven..Já bych to chtěl použít jako hnojivo ale nevím,jak ho mám použít..Mámho tam dát tak,jak mi ho donese (teda trochu mokré) a nebo ho vysušit a rozdrtit? Kdybych je chtěl po sléze i někomu prodat jaká by měla být cena (za kilo) a taky v jakém stavu bych je měl prodat?
Ještě jsem se chtěl zeptat jsou tyto hovna ideální k hnojenip.Kámoš mi říkal že je kupuje nějáke guano nebo co..

Old Post 21-08-2011 v 10:14 AM
redfoxx je offline   Profil uživatele redfoxx   Find more posts by redfoxx   Foto galerie člena redfoxx   Click here to Send redfoxx a Private Message   Add redfoxx to your buddy list     Navštiv homepage uživatele redfoxx! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yvory
Stálý Člen

Karma uživatele yvory - 91% PěstitelskáKarma uživatele yvory - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 19

Mám otázku.
Stačí guanem posypat hlínu kolem stonku, a případně počkat na déšť, nebo je nutný ho před aplikací, jako většinu ostatních hnojiv, rozředit ve vodě?
Mám špatnej přístup na pole a je dost velkej problém dotáhnout tam jakýkoliv množství vody. Vim že existují hnojiva který se ředit nemusí, s guanem si však nejsem jistej?
Díky za případný rady

Old Post 01-09-2011 v 10:34 AM
yvory je offline   Profil uživatele yvory   Find more posts by yvory   Foto galerie člena yvory   Click here to Send yvory a Private Message   Add yvory to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Časlove
Stálý Člen

Karma uživatele Časlove - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 706  

Příspěvek č. 20

citace:
Původní příspěvek od yvory
Mám otázku.
Stačí guanem posypat hlínu kolem stonku, a případně počkat na déšť, nebo je nutný ho před aplikací, jako většinu ostatních hnojiv, rozředit ve vodě?
Mám špatnej přístup na pole a je dost velkej problém dotáhnout tam jakýkoliv množství vody. Vim že existují hnojiva který se ředit nemusí, s guanem si však nejsem jistej?
Díky za případný rady


Ano guano stačí nasypat pod kytku a počkat na déšt, podle velikosti kytky do různýho poloměru od stonku.

Jinak upozornění pro outdooristy :
Pokud se na místě kde máte kytyk vyskytuje černá zvěř, tak guano nepoužívejte. Prasatum strašně voní a dokážou vám pak rozrochnit celý pole. Tuhle chybu jsem nedávno udělal a hlína pod a v okolí kytek byla jako zoraná! Měl jsem štěstí, že kytyk byly už hodně velký, takže to pořádně odnesla jen jedna.


Edit: Kammo, např Guanokalong má poměr N=2%, P=15%, K=2%.
Takže hlavně na květ.

Já se kaju, já si nezasloužim
ušlechtilou konverzaci, zeleninu, mlíko
dál bejt spisovnej a vzornej
to by za mnou brzo sklaplo víko.


Mr.DámTo

Naposledy upravil Časlove 04-09-2011 v 22:48 PM

Old Post 04-09-2011 v 12:06 PM
Časlove je offline   Profil uživatele Časlove   Find more posts by Časlove   Foto galerie člena Časlove   Click here to Send Časlove a Private Message   Add Časlove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kammo
Stálý Člen

Karma uživatele kammo - 38% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 21

Dost sa to tu toci okolo guana,no trebalo by to uviest na spravnu mieru...fosforecne guano by malo byt z trusu morskych vtakov,kde je obsah fosforu logicky podmieneny ich rybacou stravou bohatou na fosfor.Netopierie guano je hlavne dusikate a ma nizky obsah fosforu..aspon podla jedneho rozboru domaceho slovenskeho materialu ktory som nasiel na nete.Bolo to NPK priblizne 10-2-5...ak sa mylim prosim oponovat.

Old Post 04-09-2011 v 19:01 PM
kammo je offline   Profil uživatele kammo   Find more posts by kammo   Foto galerie člena kammo   Click here to Send kammo a Private Message   Add kammo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yvory
Stálý Člen

Karma uživatele yvory - 91% PěstitelskáKarma uživatele yvory - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 22

Dík za odpověď. Teď si jen nejsem jistej co je pravdy na tom, že netopíří guano má poměr, jak uvádí kammo "NPK priblizne 10-2-5". Potřebuju hnojit hlavně na květ a tenhle poměr je dost nevyhovující. Mám objednaný netopíří hovna od uživatele "redfoxx", tak si nejsem jistej jestli je dobrý nápad hnojit tim kytku v týhle fázi. Jestli má někdo zkušenost, nechť napíše, nevim čemu věřit.
http://grower.cz/viewtopic.php?f=10&t=500
na těhle stránkách píšou hnojit po celou vegetativní dobu. Poměr NPK sem tam však nenašel.
Zatim.

Old Post 06-09-2011 v 10:26 AM
yvory je offline   Profil uživatele yvory   Find more posts by yvory   Foto galerie člena yvory   Click here to Send yvory a Private Message   Add yvory to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kammo
Stálý Člen

Karma uživatele kammo - 38% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 23

http://www.netopiere.sk/guano/ tu je obsah dokonca 15-1-2 co su velmi nizke hodnoty fosforu a draslika.Moj nazor je ze skutocne fosforecne guano je jedine z trusu morskych vtakov a netopierie guano je skor dusikate.Boom bat guana je skor komercny hit lahko dostupnych nevyuzitych domacich zasob.Nevidim dovod aby trus vnutrozemskych zivocichov obsahoval extremne hodnoty fosforu.

Old Post 06-09-2011 v 14:22 PM
kammo je offline   Profil uživatele kammo   Find more posts by kammo   Foto galerie člena kammo   Click here to Send kammo a Private Message   Add kammo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Časlove
Stálý Člen

Karma uživatele Časlove - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 706  

Příspěvek č. 24

Např. Guanokalong, na kterej zrovna koukám, má poměr N=2%, P=15%, K=2%.
Takže hlavně na květ.

Něco víc: http://forum.grasscity.com/organic-...-guano-one.html

Já se kaju, já si nezasloužim
ušlechtilou konverzaci, zeleninu, mlíko
dál bejt spisovnej a vzornej
to by za mnou brzo sklaplo víko.


Mr.DámTo

Old Post 06-09-2011 v 14:34 PM
Časlove je offline   Profil uživatele Časlove   Find more posts by Časlove   Foto galerie člena Časlove   Click here to Send Časlove a Private Message   Add Časlove to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yvory
Stálý Člen

Karma uživatele yvory - 91% PěstitelskáKarma uživatele yvory - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 25

Odkazy sem viděl, ale tady se zas dočteš
http://cs.wikipedia.org/wiki/Netop%C3%BD%C5%99i
že se netopýři živý i rybamy. Tím pádem na tom netopýr, nebo určitej druh netopýra, může bejt stejně jako mořští ptáci. Myslim si, netopíří guano bude ovlivněno stravou která u netopíra převládá. Těžko to měřit. Jednoznačný údaje sem zatim neviděl. A i z toho, co uvádíte, je asi dost risk hnojit na květ guanem.

Old Post 06-09-2011 v 15:49 PM
yvory je offline   Profil uživatele yvory   Find more posts by yvory   Foto galerie člena yvory   Click here to Send yvory a Private Message   Add yvory to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kammo
Stálý Člen

Karma uživatele kammo - 38% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 26

Mam z toho take rozporuplne pocity ze neverim ani nalepkam vyrobcu o obsahu ucinnych latok. NPK 2-15-2 ?.... tie netopiere museli krmit superfosfatom,alebo je to nejako upravovany produkt.

Old Post 06-09-2011 v 16:06 PM
kammo je offline   Profil uživatele kammo   Find more posts by kammo   Foto galerie člena kammo   Click here to Send kammo a Private Message   Add kammo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yvory
Stálý Člen

Karma uživatele yvory - 91% PěstitelskáKarma uživatele yvory - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 27

Možný to je, že jim upravujou stravu a podle toho to pak prodávaji, nebo je možný, že každej druh netopýra se živý něčim jinym a podle toho taky sere s rozdílnym obsahem NPK. Jenže, dalo by se to nějak změřit, resp. poznat?
Zatim mě napadá to nejjednodušší, zároveň ale nejriskovější, zkusit to.

Old Post 06-09-2011 v 16:18 PM
yvory je offline   Profil uživatele yvory   Find more posts by yvory   Foto galerie člena yvory   Click here to Send yvory a Private Message   Add yvory to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kammo
Stálý Člen

Karma uživatele kammo - 38% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 28

Pochybujem ze sa netopiere daju chovat v umelych podmienkach a k tomu este na hovno ...ak je ten obsah prvkov v netopieriom truse skutocny tak to bude upravovane,pripadne dopovane niecim syntetickym na vyslednu hodnotu.V dnesnej dobe kde je vsetko o zisku a peniazoch by som sa ani necudoval.Zaujimave je,ze na prave morske guano na nete len tak nenatrafite.

Old Post 06-09-2011 v 16:34 PM
kammo je offline   Profil uživatele kammo   Find more posts by kammo   Foto galerie člena kammo   Click here to Send kammo a Private Message   Add kammo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yvory
Stálý Člen

Karma uživatele yvory - 91% PěstitelskáKarma uživatele yvory - 91% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 29

Něco na tom asi bude, problém mi to ale neřeší. Budu to muset vyzkoušet.

Old Post 06-09-2011 v 16:36 PM
yvory je offline   Profil uživatele yvory   Find more posts by yvory   Foto galerie člena yvory   Click here to Send yvory a Private Message   Add yvory to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kammo
Stálý Člen

Karma uživatele kammo - 38% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 30

Ved to...ani vyskusanie nemusi mat vypovednu hodnotu,ono tie kyticky budu pekne kvitnut aj s obycajnym npk na travnik chce to par klonov hnojenych guanom a dalsie hnojene niecim beznym....trap sa sam )))

Old Post 06-09-2011 v 17:36 PM
kammo je offline   Profil uživatele kammo   Find more posts by kammo   Foto galerie člena kammo   Click here to Send kammo a Private Message   Add kammo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marek1308
Nový Člen

Karma uživatele marek1308 - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 18  

netopýří guano Příspěvek č. 31

ahoj kupil som si od Plagron bat guano, chcel by so sa spytat ci niekdo vie davkovanie?(kolko gramov guana na 2l vody,aby som nespalil rastliny)

Old Post 28-12-2011 v 15:47 PM
marek1308 je offline   Profil uživatele marek1308   Find more posts by marek1308   Foto galerie člena marek1308   Click here to Send marek1308 a Private Message   Add marek1308 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 32

Zdar, tady máš citaci od výrobce:

,,V době, kdy každý spí, se v přírodě produkuje to nejlepší pro rostliny. Bat Guano neboli netopýří hnojivo je nejvyrovnanější a nejvíc potentní hnojivo, které známe.

Díky přítomnosti nespočtu aktivních organických látek a velkému obsahu fosforu se netopýří hnojivo stará zároveň o silný vývoj kořenů, rychlý a překypující růst. Díky přírodnímu původu Bat Guano je téměř nemožné rostliny přehnojit.

Díky Bat Guano netopýřímu hnojivu získají Vaše rostliny křídla.

Použití: 2 litry na 10 m²

Použití v rostlinné půdě: 50 l na 1000 litrů"

Můžeš mrknout na stránky: http://www.plagron.nl/Index_cz.htm

Hodně zdaru

Old Post 28-12-2011 v 16:01 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:31 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7223530 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív